Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Solariusz Maszowej na 2012
maszowa 2011-12-10, 21:01:00

Solarne Słońce jest na IC od strony IV domu w koniunkcji z "Głową smoka" - w tym roku wielkie znaczenie będą miały sprawy domu i poszukiwania własnego miejsca, w jakiś sposób związane z tym, że być może właśnie teraz przeznaczone mi jest znaleźć jasny i oczywisty cel dalszego rozwoju (pokazuje to Węzeł Księżycowy).

Taki będzie koniec solarnego roku ( IC wskazuje zakończenie roku).

 

W solariuszu Słońce jest w kwadraturach z asc, Marsem, Ceres i półtorakwadraturze z Jowiszem, ale w natalnym takich nieharmonijnych aspektów nie ma, więc te obecne nie będą zbyt uciążliwe - po prostu oznaczają opóźnienia w realizacji działań. W IV domu są Słońce w Strzelcu, Pluton i Wenus w Koziorożcu, co wskazuje na chęć przeprowadzenia gruntownych zmian w celu zabezpieczenia swojej prywatności. Pięć planet w znakach ziemskich to znak, że będzie to okres wypracowywania stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa.

 

Solarny V dom, czyli naturalny dom Słońca jest w Koziorożcu, a jego władca Saturn w II domu w Wadze, gdzie jest wywyższony. Po nałożeniu na horoskop natalny widać, że zbliża się do natalnego MC, gdzie w jakimś sensie utrwali mój status społeczny. Czy na lepsze, to się okaże.

Mój Saturn dodatkowo jest teraz ważny z powodu koniunkcji tranzytującego Plutona, czyli że nawet jeśli nie mam w planach żadnych zmian, zostanę do nich zmuszona.

 

Solarny ascendent wypada w znaku Panny, dekanacie Koziorożca, dwadzie Barana.Władcy:

(zn.) Merkury (Retro) w sol III d. w koniunkcji z nat. Marsem w XI - rozmowy z przyjaciółmi, kumulowanie i systematyzowanie posiadanych informacji

(dek.) Saturn - wywyższony w Wadze w II d. (pieniądze. I raczej nie wydatki bo Saturn w ruchu prostym)

(dw.) Mars w sol. XII domu na natalnym VIII w kwinkunksie z nat.Księżycem i kwadraturze z nat. Jowiszem. - wygląda niezbyt ciekawie, jakoś chorobowo śmiertelnie.

 

Solarna Wenus w Koziorożcu w kwadraturze z natalnym Księżycem - przyjemnie i miło się nie zapowiada, raczej poważnie i na serio

Solarny Księżyc w Byku i IX domu (natalnym V) to mogą być podróże albo rozwój w jakiejś nowej dziedzinie twórczości

Solarny Uran w VII domu na natalnym III i w trygonie z nat. Marsem to wyraźny wskaźnik rozstania. Coś w tym rodzaju już nastąpiło, bo na koniec października syn się usamodzielnił i wyprowadził z domu (sprawy pokazane przez Solariusz mogą dziać się z "poślizgiem", a to raptem miesiąc, więc mieści się w tolerancji).

Solarny Jowisz jest w Byku i VIII domu i na natalnym IC od strony IV - Jowisz w Byku to pieniądze a w VIII domu to spadek albo wygrana z hazardu, ale ja w nic nie grywam. Natalne IC pokazuje, że te pieniądze przeznaczę na dom....  ale także (czasem) oznacza zwiększenie ilości mieszkających w nim osób (ciekawe kto przybędzie?).

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2011-12-11, 10:25:41

Słońce w IV domu ale w kon. z IC - cele i zadania na ten rok związane z domem, korzeniami, rodziną, ojcem. Wygląda na to, że ktoś z rodziny będzie wymagał Twojej opieki, większego zaangażowania i powiększenia obowiązków. Wenus z Plutonem w IV solarnym - nowy członek rodziny (narodzony lub przyjęty -zdarzenia mogą mieć związek z synem - przez Merkurego i Jowisza obie planety retro albo z nowym Twoim własnym związkiem), albo jakieś metamorfozy w rodzinie (siostra, brat, ojciec, kuzyni).

 

Zwróciłabym uwagę jeszcze na pracę i zdrowie - solarna oś MC- IC w natalnych domach VI-XII. Sygnifikatorem natalnego VI domu jest Merkury. Solarny Merkury słaby przez pozycję zodiakalną ale silny przez dom XI. Solarny Merkury w koniunkcji z natalnym Marsem w XI domu. Z  uwagi na lokację znaku Barana w III d. natalnym wnioskuję, że kłopoty zdrowotne będą miały związek z rodzeństwem lub kimś z najbliższego otoczenia. Siła solarnego Merkurego polegać może na tym, że będą silne nadzieje na wyzdrowienie tej osoby.

 

Te same sygnifikacje na osi domów VI-XII wskazują na zmiany w pracy i konieczność poświęcenia zwiększonej ilości czasu na nowe obowiązki. Półsekstyle solarnego Merkurego z natalnym Saturnem i Neptunem wskazują na zmiany w karierze zawodowej lub o jakimś poczuciu  misji w tej mierze, nie jest wykluczony awans albo nowa umowa o pracę- zmieniająca dotychczasowe warunki pracy i płacy. Tym niemniej jakaś transformacja w poczuciu bezpieczeństwa zapowiada się na pewno.

 

Zważywszy natalną koniunkcję Słońca z Jowiszem dasz radęUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.