Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

hipochondria?
xigriss 2012-01-17, 01:27:23

Wybaczcie ,ze znowuż z zagwostką przychodze, no ale zdecydowalam sie na horariusz w ostateczności w oczekiwaniu na wizytę lekarską,ktora choc prywatnie dopiero za kilka dni..

ot gdzies po nowym roku dopadl mnie zez tj.lekkie podwojne widzenie,uciekanie oka i nasilający się ból,ucisk gałki ocznej..okulista wykluczył wadę wzroku itd,pokierował do neurologa..przy okazji zalecił kontrolę u swego onkologa..choć badanie tomografem sprzed 2miesięcy nic nie wykazało..

toteż zapodałam sobie horoskop tego typu na pyt.co jest przyczyną dolegliwości.

Ascendent w początkowym stopniu chyba podważa jego wynik, z drugiej zaś strony księzyc w upadku w koniunkji do saturna w 12domu i kwadrat słońca do tegoż..jakby na tle nerwicowym, bezpodstawne obawy?

Tematów: 23
Odpowiedzi: 28
Dołączył/a: 2011-03-28
Odpowiedzi
genny19 2012-01-17, 20:18:48

 

Ascendent jest w początkowym stopniach znaku ale  Frawley pisze, że przy obecnych zegarach ascedent na początku znaku  nie ma znaczenia.

Ascendent w Skorpionie którego władcą jest Mars w znaku Panny.

Znak Skorpiona jest znakiem ,stałym i zimnym. Jego władcą jest Mars i Pluton.Wenus oznaczająca lekarzy(7 dom) jest tam w uszkodzona.a Księzyc (mysli) w upadku i na drodze spalonej.

Mars z natury jest ognisty,suchy i gorący a  znak Panny w  którym przebywa jest zakiem ziemskim,suchym  i chłodnym i melancholijnym.Występuje niezgodność żywiołów .

Mars w znaku Panny jest w władzy Merkurego(myśli,system nerwowy) i w żywiole Księżyca (podświadomość)oraz w termie Jowisza. Jowisz  oraz Neptun jako władcy Wenus (lekarz), są w znaku Panny uszkodzone a Wenus  jest w upadku.

VI dom -jako  dom chorób jest w znaku Barana  a jego władcą też jest Mars.VI dom leży w 2 dekancie Barana ,który jest odpowiedzialny za choroby mózgu,głowy i oczu.

Lekarz to 7 dom  jego władcą jest Wenus przebywająca w znaku Ryb ,gdzie jest wywyższona. Jej władcami są Jowisz oraz Neptun. Wenus właśnie zmieniła znak i oddaliła się od koniunkcji z Neptunem(Neptun oznacza też wzrok).Co może oznaczać ,że lekarz -Wenus wykluczył wadę wzroku.Jowisz jest w wzajemnej recepcji z Wenus oraz znajduje się na DSC i w 7 domu.

10 dom wskazuje terapię . Władcą jest Słońce znajdujące sie w znaku Koziorożca władcą jest Saturn,egzlaltuje Marsa-chorobę i ciebie oraz znajduje się w żywiole Księżyca.Słonce-terapia znajduje się w termie Saturna . Slońce znajduje się w 3 domu rządzonym przez Jowisza a w tym domu w znaku Kozirożca znajdują się także Pluton(drugi władca ascendentu) oraz   Merkury władca Marsa .Pluton znajduje się na gwieździe Facies(8 stopień) a Merkury  na gwieździe Manubrium 14 stopień( Gwiazdy uszkadzające oczy,fizycznie lub metaforycznie)wg Podręcznika Astrologii Horarnej J.Frawley str 124.

Saturn władca Słonca zajduje się w znaku Wagi i przy Asc. Saturn jest mocny w znaku Wagi ale  znajduje się w krytyczym stopniu.Saturn ma naturę zimną zimną i suchą . W znaku Wagi -wenus (lekarz)jest w wywyższeniu ale Mars (choroba) oraz Słonce(terapia) w upadku.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-01-17, 20:24:27

Te gwiazdy o których pisze Frawley ,nie są pokazane w programie ZET . 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
nata 2012-01-17, 22:01:21

Ja wpadłam na chwilkę i nic do tematu nie wniosę...

Ale chciałam powiedzieć że podziwiam Cię Genny, masz niesamowita wiedzę!

Ja sama próbuję się nauczyć na zadawanych tu pytaniach ale kiepsko mi idzie:(

Chyba jednak sobie odpuszczę horarną a skupię sie bardziej na astrologii klasycznej:)

 

Pozdrawiam wszystkich/Nata

 

Tematów: 5
Odpowiedzi: 140
Dołączył/a: 2010-07-16
xigriss 2012-01-18, 00:35:13

Dzięki wielkie Genny :)

no jakby metody leczenia miały niewiele pomóc,a lekarze tylko się mądrzyli planowali..a to  juz wiem,że umieją przez długii czas robić mimo wielu innych możliwości..

fakt zrezygnowałam z jednego neurologa i za tydzien ide do innego panstwowo..tez planuje zasiegnac rady laryngologa, ta wenus na dsc.to moze tez wplyw kobiety  z rodziny na to..tj.matka 'doszukuje'sie roznych przyczyn i te rozne wizyty ustala.

a co do przyczyny w horariuszu to jakby uszkodzenie nerwu,obciązenie poprzez stres?

pozdrawiam A

Tematów: 23
Odpowiedzi: 28
Dołączył/a: 2011-03-28
genny19 2012-01-18, 13:27:20

Księżyc w znaku Skorpiona  w koniunkcji aplikacyjnej  do ascendentu  świadczy że twoje myśli są skupione wokół zdrowia(żywioł i terma Marsa) lubisz chorobę. Jednocześnie ascendent i Księżyc znajdują się w miejscu gdzie zarówno Księżyc(myśli) jak i Słońce(terapia) są spalone. Nie wierzysz w leczenie i nienawidziesz lekarzy(Wenus w detrymencie w znaku Skorpiona).Pozycja Księżyca(myśli kwerentki) w znaku Skorpiona jest słaba przez upadek Księżyca. Należy zmienić myślenie.

Mars świadczy ,że choroba ma nagły przebieg. Jednocześnie Mars od 24 styczna wejdzie w bieg retrogradacyjny. Może to świadczyć o cofnięciu choroby albo o jej długotrwałym i zmiennym przebiegu(Panna to zmienny znak) oraz o tym ,że  nie wejdzie w aspekt z Saturnem. Saturn przy ascendencie swiadczy o chronicznych długotrwlych chorobach ale także Saturn nie zmieni wkrótce znaku z znaku Wagi w znak Skorpiona gdyż także wejdzie w retrogradację .Znak Wagi to znak oznaczający lekarzy w horoskopie. trzeba mieć do nich większe zaufanie.

Słońce(terapia) tworzy kwadratury aplikacyje do Jowisza i Saturna(władca Słonca i Merkurego) oraz kwadraturę seperacyjną do Księżyca(myśli).

Mars nie tworzy w horoskopie trudnych aspektów oprócz aspektów separacyjnych z Ksieżycem i Ceres.

Pozdrowienia .

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
xigriss 2012-02-24, 11:57:44

Zweryfikuję wybaczcie,że po miesiącu ale miałam pewne sprawy do ogarnięcia..

wizyta u prywatnego neurologa przebiegła tak,że przepisał leki przeciwbólowe i stwierdził,że mam nerwicę [na to wraz z depresją się leczę od grudnia, coraz to nowszymi specyfikami,ostatnio doszły do kolekcji neuroleptyki..]

z kolei okulista i neurolog [panstwowi]się zaniepokoili,ze to mimo tych uspokajających nie przechodzi i orzekli na podstawie badan uszkodzenie nerwu VI czaszkowego, do dalszych oględzin, tudzież rezonansem mózgowia.  na ów trochę sobie poczekam ale dośc,że  się orientuję pobieżnie co i jak nizli jednemu doktorkowi ufać,że to ze stresu..

Pozdrawiam :)

 

Tematów: 23
Odpowiedzi: 28
Dołączył/a: 2011-03-28
Garrett 2012-02-24, 14:58:35

niedawno moja krewna miała spore problemy z błędnikiem, zawroty głowy, utraty rownowagi itp. Wizyta u neurologa niewiele dała, prześwietlenia i tomografie były w porządku. Wkrótce potem na chorobę zapadł inny znajomy (te same objawy) oraz jego jakiś znajomy. Dziwne, że wszystkie te przypadki były w krótkim odstępie czasu. Jakiś dziwny wirus? Czy ktoś słyszał o podobnych zachorowaniach?

Tematów: 3
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-02-08
lupka 2012-02-24, 15:59:18

To może być jakieś zapalenie błednika(edit.Oczko), są różne przyczyny tego np. po zapaleniu ucha, ale niekoniecznie, np. przez ugryzienie kleszcza albo jakieś pasożyty. Ostatnio u nas słychać było o wirusowym zapaleniu opon mózgowych u kogoś tam w podobnym kontekście, ale to raczej rzadko występująca choroba.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2012-02-25, 10:49:09

Jaśmin o Uranie w znaku  Barana pisze:

 • istnieje ryzyko nagłego ujawnienia poważnej choroby autoimmunologicznej, której wystąpienie nie było poprzedzone żadnymi symptomami (Uran/Mars)
 •  

  Wczoraj w rannym programie  TVN mówiono o nagłych zachorowaniach   w Stanach Zjednoczonych dziewczyn w wieku 17-18 .Nagłe ruchy rąk  i twarzy. Pierwszy przypadki miały miejsce we wrześniu . Zastanawiano czy to nie jest choroba zakaźna.

   

   

   

  Tematów: 115
  Odpowiedzi: 2190
  Dołączył/a: 2010-12-23
  Teksty w działach stałych
  xigriss 2012-02-25, 15:08:20

  może miały symptomy neuroboreliozy?

  często mylonej z innymi typu SM siejącej ostre spustoszenie w organizmie.. ale 'niedocenianej', w Polsce np.jest tylko kilku lekarzy,którzy wykonują badania na jej obecność..

   

  no u mnie to podejrzewają albo uszkodzenie tego splotu nerwowego po operacji wycięcia mięsaka ale to było przed laty,a 'zez'i bóle dopadły mnie po nowym roku [paradoksalnie mój solariusz jest bardzooo podobny do tego, gdy zachorowałam hehe]albo,że coś się tam wznowiło, choć to by nie było zbyt rokujące zważywszy na sposoby pozbywania się tego tałatajstwa resekcją.. oszpecenie do reszty więc po prawdzie wolałabym by od tego uszkodzenia czy nerwicy, którą chyba naprawde mam,zważywszy,że tylko po Xanaxie funkcjonuję bez uczucia niepokoju,natłoku myśli,nawet coś mi się chce robić dla swego rozwoju heh

  Tematów: 23
  Odpowiedzi: 28
  Dołączył/a: 2011-03-28
  genny19 2012-02-25, 18:29:42

  znalazłam stronę  o opisie tej choroby dziewcząt

  http://www.biomedical.pl/aktualnosci/coraz-wiecej-przypadkow-tajemniczej-choroby-nastolatkow-w-stanie-nowy-jork-4866.html">http://www.biomedical.pl/aktualnosci/coraz-wiecej-przypadkow-tajemniczej-choroby-nastolatkow-w-stanie-nowy-jork-4866.html 

  Tematów: 115
  Odpowiedzi: 2190
  Dołączył/a: 2010-12-23
  Teksty w działach stałych
   


  << powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
  Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
  Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
  Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
  ZAMKNIJ
  Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.