Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Prognozy dla III RP a astrologia mundalna
Jasmin 2012-02-04, 16:22:32

Tutaj przeniosę część wpisów, które zaistniały pierwotnie w temacie pt. "Przejście Saturna przez ASC" . Ich tematyka związana jest z prognozą dla III RP , astrologią mundalną a więc stanowią osobny temat.

W poprzednim temacie o Saturnie napisałam:

 

"Saturn przechodząc tranzytem w znak Skorpiona będzie w recepcji mutualnej z tr. Plutonem w Koziorożcu przez znak Zodiaku. Zastanawiam się, co to może oznaczać i jak się przejawiać."

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
ramanadom 2012-02-03, 10:32:40

Ramanadom wita i pozdrawia

Tak, Szanowna Pani Jasmin, owa recepcja mutualna Saturn Scorpio - Pluton Koziorożec jest b.b.ważna! To nie przelewki, zwłaszcza w horoskopii mundalnej, a szczególnie w horoskopie III RP. Aż mi się zimniej robi, chociaż tu nas -18 i zaspy powyżej 1,5m, drewno z szopy nosić, tunele w śniegu wykopaliśmy... Napiszę o tym, jak tylko dom lepiej ogrzejemy i coś zjem. Ukłony. LZ 10:32

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-03, 11:45:50

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy: o Saturnie Scorpio w recepcji mutualnej z Plutonem Koziorożec

Ongiś pisaliśmy wiele o ingresie Plutona w Znak Skorpiona [5.11.1983 18:57 Kraków, 28.08.1984 04:20]

Obszerne fragmenty ksiązki "Końca świata nie będzie" były temu wątkowi rozważań poświęcone.

Ingres Saturna w Scorpio w 1982 r. dokonał się praktycznie w koniunkcji z Plutonem.

Obecny ingres Saturna w Scorpio 5.10.2012 22:32 dokona się w Jego koniunkcji z Merkurym.

Następnie 27.12.2012 04:48 Saturn Scorpio 09.09 znajdzie się w sextylu do Pluto Capricorn 09.09 a nieomal jednocześnie Słońce w konjunk z Plutonem. No i mamy ten dzień zapowiadany jako "koniec świata" 26.12.2012 (niektórzy podają 21.12.2012). Zapowiadałem, że konca świata nie będzie, i słowa dotrzymam. Ale koniec Epoki już się zacząl i przesilenie będzie na pewno (por. Jarosław Gronert "Na zakręcie dziejów", opracowanie tak znakomite, że odpuścilem sobie pisanie o tym; Jarosław zajął się przede wszystkim sytuacją polityczną, społeczną i militarną, a jeszcze to i owo ludzkości i Ziemi pozostało do wejrzenia i tym chcę się zająć, więc robota jest).

Poniżej linki do naszych aktualnych artykułów n/t, ktore pomogą przy naszych rozważaniach tutaj na forum. Tak więc, cdn, może jeszcze dzisiaj.

http://www.logonia.org/content/view/521/2/">http://www.logonia.org/content/view/521/2/

 

http://www.logonia.org/content/view/552/2/">http://www.logonia.org/content/view/552/2/

 

http://www.logonia.org/content/view/552/2/">http://www.logonia.org/content/view/552/2/

 

http://www.logonia.org/content/view/433/2/">http://www.logonia.org/content/view/433/2/

 

 

Leon Zawadzki 11:44

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-03, 12:56:55

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy: wóz albo przewóz w horoskopie III RP

W poniżej cytowanym horoskopie III RP znaczący moment tranzytowy. Powinien on zwrócić naszą uwagę na wszystkie możliwe kroki poznawcze w analizie sytuacji:

Horoskop radix 31.12.1989 00:00 Warszawa

Horoskop radix+tranzyt: 29.12.2012 16:04 Warszawa - Saturn Scorpio tranzyt sextyl Słońce radix; Słońce&Pluton tranzyt w aplikacyjnej koniunkcji ze Słońcem radix; Jowisz Gemini tranzyt opoz Mars Strzelec radix; MARS Wodnik tranzyt peregrinus bez aspektów z sygnif. radix, etc (lecz Mars we wladzy Saturna i Urana, a Uran tranzyt w kwadr Pluton radix...

Prosimy Szefową, żeby można było umieścić rys tego horoskopu w widocznym miejscu.

Ten moment można porównać, delikatnie mówiąc, do sytuacji podbramkowej.

Na nim możemy poćwiczyć prognozowanie, w którym bierze udział recepcja mutualna Saturn sextyl Pluton w ukladzie domów Placidusa.

Wszelkie Państwa uwagi i wglądy jak najbardziej.

Leon Zawadzki 3.2.2012 13:24 Beskid

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-03, 13:30:16

Wklejam tranzyt w kontekście radixu III RP.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-03, 17:11:46

W horoskopie ingresu Saturna w znak Skorpiona (zamieszczonym w tym wątku tematycznym jako I) zwraca uwagę:

- koniunkcja Saturn-Merkury i pozycja Marsa w Skorpionie -wszystkie 3 planety w V domu.

Koniunkcja ta jest pod dyspozycją Marsa, który jest głównym dyspozytorem planet w zodiaku (czyli włada Saturnem, Merkurym, Uranem i Eris; dalej energia idzie →Saturn jest w recepcji z Plutonem a Merkury→ włada pozostałymi planetami). Jak weźmiemy pod uwagę dodatkowo, że koniunkcja Saturn-Merkury pozostaje w sekstylu z apeksem Słońca w 1 st. Koziorożca, to można wywieść wniosek, że nadpobudliwość i nadmierna egzaltacja w działaniu będzie  dotyczyć wszelkich gier życiowych (politycznych, społecznych i osobistych). Saturn oddający swoją energię po najmniejszej linii oporu czyli w pierwszej kolejności na Merkurego skutkować może zaburzeniem procesu intelektualnego (zahamowania, psychozy, neurozy, fobie, natręctwa itd.) a działania będą nosić znamiona przymusu bezpośredniego, terroru psychicznego, nacisków i eskalacji roszczeń. Ludziom posiadającym choćby najmniejszą władzę zachce się z tej władzy skorzystać, aby dosięgnąć upragnionego celu a metodą powszechnie stosowaną będzie manipulacja. Recepcja Saturna z Plutonem ułatwi takie działania, gdyż planety wzajemnie będą wzmacniać swoje energie.

- Pluton powiązany mistycznym prostokątem z Wenus, Neptunem i Ceres i jednoczesny półkrzyż z Marsem na wierzchołku o podstawie opozycji Wenus-Neptun. Neptun jest także w sekstylu z apeksem Słońca. Działania energii Marsa (bezwzględność, siła, przemoc w realizowaniu V domowym) oparte będą zatem na złudnej ideologii wspierania, ratowania, leczenia i pod tymi hasłami będzie prowadzona gra V domu. Przykładem takiego działania może być prowadzenie działań wojennych pod hasłami pomocowymi.

- Słońce w Wadze w IV domu w opozycji z Uranem w Baranie w domu X czyli dążenie do urzeczywistnienia swoich pragnień, do wybicia się kosztem innych, brak zahamowań w działaniu i bezkompromisowość. W powiązaniu z Księżycem i Jowiszem w domu XII wiara w powodzenie wykreowanych ideologii  lub pomysłów (trygon Księżyc-Słońce) ale z ich realizacją kłopot, bo Księżyc peregrinus , Jowisz w domicylium wprawdzie ale w zodiaku na wygnaniu a obie planety pod dyspozycją upadłego Merkurego.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ramanadom 2012-02-03, 20:59:17

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy_03 - najpiękniesze kozice widzialem na pustyni Negev

Świetny pouczający wstęp naszej Szefowej, dot. rozważań o recepcji mutualnej Saturn-Pluton, rozpoczyna nasze wnikanie w sytuację horoskopu III RP, a horoskop ten naszpikowany jest mocą Koziorożca, jak kulturysta sterydami. A teraz mały przypis: Warto zwócić uwagę na horoskop Wielkiej Brytanii 01.01.1801  00:00 London - w IC wpasowane jest Słońce, ale Luna (naturalny wladca per analogiam D.IV !) jest w Znaku Raka: u siebie, króluje i wlada w D.X (długie, długie panowanie Królowej Elżbiety II jest bodajże najlepszym okresem w historii nowożytnej dla Anglii, warto zobaczyć film "Królowa" jako ilustrację tego posadowienia Luny w radix Anglii). Owa angielska Luna jest w tryg. do Neptuna w Scorpio i trzyma trygon troistości in mundo z Plutonem. To potężba konfiguracja, godna imperium, gdy Słońce jest jak twierdza w D.IV. Niełatwo zmusić taką strukturę, aby drgnęła, dlatego premier WBryt. zglasza veto na forum UE i zgłasza swoje brytyjskie "a kuku!" wobec jedności monetarnej i gospodarczej UE. I w tym horoskopie jest recepcja mutualna Słońce -Saturn. Tak, to się trzyma kupy. Nie na wieki wieczne, ale się trzyma.

W horosk.III RP mamy w D.III/IV pięć! sygnifikatorów, z ich władcą Saturnem. To też mocna pozycja, bardzo mocna - zgodnie z regułą Morinusa: jeśli w satelicjum (stellum), w obszarze tego samego Znaku i Domu, posadowiony jest władca Znaku, to stellum nabiera wyjątkowej mocy strukturalnej i w prognozie oznacza potężny wpływ na przebieg wydarzeń. Proszę się przyjrzeć: mamy dokładnie, w tym samym Znaku Koziorożca z Saturnem Wladcą, owo satelicium, ale nie dokładnie w tym samym Domu. No i towarzystwo otaczające (nazywa się to okadrowanie) Saturna jest radykalnie niestabilne. Uran po prostu grozi "trzęsieniem struktury horoskopu" i akurat teraz zabiera się, by "wstrząsnąć z posad bryłę" struktury, ale... jest w radix we władzy Saturna, i - co więcej jest razem z Saturnem współwladcą Z.Wodnika. A współwladcą Z. Koziorożca jest Mars - hej, kto Polak, na bagnety. To ci dopiero zaplatanka! aż mnie ręka rozbolala od pisania, a to dopiero początek. A Księżyc czyli lud boży jest w Wodniku - na barykady, ludu roboczy, zwlaszcza jak chcą ograniczyć prawa internautów (Wodnik); Luna we wladzy Saturna (ziemskiej) i Urana (niebiańskiej). Jak w humorze z zeszytów szkolnych: Ludzie pierwotni gdy chcieli rozpalić ogień musieli pocierać krzemieniem o krzemień a pod spod podkładali stare gazety. No to, jeszcze raz: Ludzie pierwotni (Koziorożec) gdy chcieli rozpalić ogień (Mars) musieli pocierać (Mars) krzemieniem o krzemień (Saturn), a pod spod (IC) podkładali (Mars) stare (Saturn) gazety (Merkury, zaś bracia Kaczyńscy urodzeni są w Z.Bliźniąt). To taka nieco swawolna interpretacja. W każdym razie, D.III/IV IIIRP przypomina powiedzonko: Wracam do roboty, mam jeszcze kupę do zrobienia. A już my na pewno, jeśli chcemy, z woli Nieba, doradzać IIIciej RP. "Postawiłem stopę na skale pięknej Kaliope, gdzie dotychmiast nie było śladu polskiej stopy" - pamiętacie, kto to napisał? W Astrologii bez poezji, świetnej prozy, muzyki klasycznej i wszelkich sztuk pięknych ani rusz...

Szefowa pamięta i poprawiła:

"I wdarłem się na skałę pięknej Kalijopy

Gdzie dotychmiast nie było śladu polskiej stopy".

(Jan Kochanowski)

Dziękuję. Cytuję z pamięci setki wierszy i nawet prozy, ale widocznie jest już ze mną jak w tym dowcipie: rozmawia dwóch staruszków: - Słuchaj, kocha mnie piękna młoda kobieta. Mieszkamy u mnie, Jesteśmy tak szczęsliwi! Ale mam kłopot... - Jaki? - Zapomniałem gdzie mieszkam.

cdn

Leon Zawadzki 3.2.2012 20:51 Beskid

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-04, 08:29:11

"I wdarłem się na skałę pięknej Kalijopy

Gdzie dotychmiast nie było śladu polskiej stopy".

(Jan Kochanowski)

 

Idę się wdzierać na skałę ale innych też zapraszam do wniknięcia w horoskop III RP.

 

Pozdrawiam wszystkich

a szanownego Bacę szczególnie

szefowa Zawstydzenie

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ramanadom 2012-02-04, 08:45:30

Szefowa pamięta i poprawiła:

"I wdarłem się na skałę pięknej Kalijopy

Gdzie dotychmiast nie było śladu polskiej stopy".

(Jan Kochanowski)

Dziękuję. Cytuję z pamięci setki wierszy i nawet prozy, ale widocznie jest już ze mną jak w tym dowcipie: rozmawia dwóch staruszków: - Słuchaj, kocha mnie piękna młoda kobieta. Mieszkamy u mnie, Jesteśmy tak szczęsliwi! Ale mam kłopot... - Jaki? - Zapomniałem gdzie mieszkam.

LZ

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-04, 09:48:05

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy: co nieco o dyrekcjach i progresjach

 

Za pozwoleniem Szefowej, spróbujmy zrobić następujące ćwiczenie z astrologii mundalnej. Ponieważ to wszystko, co poniżej, już się wydarzyło, a dokumentacja jest obfita, to będzie nam latwiej, zaś fakty historyczne są wielce pouczające:

Adolf Hitler (urodz. 20.04.1889 r. godz. 18:38 Braunau Austria 13E03  48N15) zostaje kanclerzem III Rzeszy 30.01.1933 godz.? przyjmiemy 12:00 Berlin

Adolf Eichmann (urodz.19.03.1906  19:22 Solingen Germany 07E05  51N10) jest sekretarzem Reinharda Heydricha (urodz. 07.03.1904 godz.15:00 Halle Germany) na konferencji w Wannsee k/Berlina w dn. 20.01.1942 22:20 Berlin Germany - zakończenie obrad i podpisanie dokumentów.

 

Na tej konferencji podjęto, z rozkazu Adolfa Hitlera, decyzję o "Ostatecznym rozwiązaniu kwestii zydowskiej" czyli eksterminacji ludzi pochodzenia żydowskiego zwanej później Holocaustem. Eksterminacja objęła również wiele innych mniejszości narodowych, w tym Romów (500 tys), a także osób psychicznie chorych, ułomnych, osób o orientacji antyfaszytowskiej etc. Machina tej Zbrodni zagarniała również Polaków, Węgrów, Rumunów, Rosjan, Czechów, Słowaków i in. Od momentu tej konferencji świat - jak się wyraził jeden z antyfaszystów - już nigdy nie będzie taki sam jak był...

Należy powiedzieć, że określenie  "Holocaust" nie jest właściwą nazwą dla tej Zbrodni. Holocaust oznacza Ofiarę Całopalną. Dlatego wnikliwi badacze uznali, że była to Shoah czyli Zagłada, i ten termin jest używany jako właściwy.

 

Reinhard Heydrich, namiestnik Hitlera na Czechy i zwany "rzeźnikiem", został ciężko ranny w zamachu dokonanym na przedmieściach Pragi czeskiej, przez czeskich antyfaszystów w dn. 27.07.1942 r. Strzelano zatrutymi kulami i RH zmarł w szpitalu osiem dni po zamachu.

 

Głównym wykonawcą postanowień konf. w Wannsee został Adolf Eichmann.

 

Po wojnie, Adolf Eichmann zdołał uciec i zamieszkał wraz z rodziną w Argentynie. Poszukiwany, jako zbrodniarz wojenny, został pojmany przez agentów wywiadu izraelskiego i - z naruszeniem prawa międzynarodowego - przewieziony do Jerozolimy, gdzie znalazł się w więzieniu w dn. 22.05.1960.

 

Adolf Eichmann, po śledztwie i procesie, został stracony w dn. 01.06.1962 r, godz. 00:00 w Jerozolimie. Jego prochy zostały rozsypane nad wodami Morza Śródziemnego.

 

Otóż, jeśli astrologicznie dokonać przeglądu sekwencji tych faktów, to z samych tranzytów (również przy prognozowaniu, powiedzmy w roku 1933 r. albo 1942 r.) niewiele można wnosić co do przebiegu wydarzeń i ich projekcji w przyszłośc. Owszem, można odwołać się do Znaków Zodiaku przypisanych państwom czy narodom, np. Znak Raka jako wiodący dla egregoru judejskiego czy Znak Byka przypisany Germanii i południowo-zachodniej Polsce  (to oddzielny temat).

Dopiero dokładna analiza dyrekcji prymarnych i progresji sekundarnych daje wgłąd zarówno w w/w horoskopy, jak i w inne dot. historii nazimu, faszyzmu, wojny, oskarżonych w procesie norymberskim  i losów zbrodniarzy wojennych, państw uczestniczących w historii II wojny światowej etc.

 

Bibliografia: Hannah Arendt "Eichmann w Jerozolimie", Giorgio Agamben "Co zostaje z Auschwitz", filmy "Ostateczne Rozwiązanie" (prod. Anglia, pokazany ostatnio w prog.I tv polskiej), "Eichmann" reż. Thomas Kretschmann i in.

 

Znakomitą bazę danych mamy na www.astrotheme.fr ewent w wersji angielskiej.

 

Nie sugeruję, że będzie "tak samo", ale to ćwiczenie pomoże nam wnikać w metody badawcze astrologii praktycznej.

 

Leon Zawadzki

4.2.2012  09:42 Beskid Polska

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-04, 10:15:27

W horoskopie III RP ASC w 11 st. Wagi wskazuje na Wenus jako władczynię horoskopu. Planeta ta posadowiona w IV domu w Wodniku mówi o nowej , bardziej postępowej metodzie realizacji tworu państwowego. Polityczna zmiana ustrojowa u swych podstaw (dom IV) miała zryw ludu pracującego, rewolucję zainicjowaną przez robotników (Saturn) o charakterze wojny domowej (Mars współwładcą Koziorożca władany przez Jowisza w Raku). Metodę i cel opisuje głównie dom III. Chodziło o (Słońce jako wola, cel) uwolnienie się spod obcych (Uran) ideologicznych wpływów (Neptun). Stellium Słońce-Uran-Neptun w III domu wraz z Marsem w tym domu wskazuje na zagrożenia ze strony sąsiadów, w sensie sąsiednich państw. Księżyc jako analogia ludu chce się od tych zagrożeń uwolnić i uniezależnić, stąd dążenia wolnościowe leżące u podstaw nowej RP. Dom Merkurego tak a nie inaczej obsadzony nawiązuje do historii Polski, w której nie brak agresorów zewnętrznych i wewnętrznych, aż nadto prób zniewolenia i faktycznego sprawowania rządów przez obcych.

Przedzielenie grupy 5 planet w Koziorożcu wierzchołkiem IC oddziela władcę znaku czyli Saturna od grupy planet w domu III, co rozumiem jako brak bezpośredniego wsparcia dla tych, co chcą szkodzić III RP. Czy braci Kaczyńskich traktować jako tych, co burzą (Uran) ustalony porządek (Koziorożec) i wpływają negatywnie na metodę działania (ASC w Wadze) poprzez negatywne i agresywne codzienne działania  (Mars w III domu) i fałszywą ideologię (Neptun) posługując się prawem i korzystając ze wsparcia instytucji kościelnych (Jowisz w Raku w IX domu)? Można. W każdym razie „osobny”  Saturn na IC nie „legalizuje” tych zachowań, co nie wyklucza tego, że skutkiem takich działań jest cierpienie i brak jedności w społeczeństwie (Księżyc).

Istotnie wiele mamy do zrobienia, w czym nie pomaga retrogradacja Wenus w Wodniku. Są kłopoty z finansowaniem państwa, z przystosowaniem nowego ustroju politycznego do standardów światowych, także kłopoty z racji zawieranych międzynarodowych umów stowarzyszeniowych. Merkury stacjonarny w Koziorożcu w IV domu zapowiada, że zasady funkcjonowania państwa będą wymuszane, regulacje prawne wiecznie poprawiane i nowelizowane, powodując saturnowy lęk przed jutrem. Tak posadowiony Merkury zapowiada szereg wyrzeczeń i konieczność wprowadzania drastycznych oszczędności, głównie dla biedniejszej części społeczeństwa, emerytów (Saturn), niesnaski i nieporozumienia w relacjach urzędnicy państwowi- społeczeństwo a także wieczne kłótnie polityków. Nie wszyscy obywatele III RP zechcą żyć w takiej atmosferze, stąd wielki exodus za granicę (Księżyc w Wodniku, dom IX w Raku) dla poprawy statusu, większego komfortu życia i rozwoju (Jowisz w Raku w IX domu). Księżyc w kwadraturze do Plutona w II domu to potwierdza. Z tego zapisu wynika niestety, że transformacje plutoniczne (finanse, umowy międzynarodowe, rozdzielenie granicą państwową, małżeństwa z obcokrajowcami itp.), będą towarzyszyć III RP stale.

Może czegoś nie zauważyłam, to proszę o uzupełnienie. Dobrze byłoby zwrócić uwagę na MC i DSC.

Pozdrawiam

 

PS. Cytatu nie pamiętałam, tylko na leniwca wygooglałam cytat. Takie czasy, że Pan Google wie wszystko.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-04, 11:20:16

Panie Leonie,

 

chciałabym wkleić wykresy odnośnie Pana ostatniego wpisu. Jakie byłyby najbardziej przydatne? Tranzyt na konferencję Wannsee nałożony na radix Hitlera , Eichmanna? Co do progresji i dyrekcji w odniesieniu do tych radixów- też mogłabym wkleić toteż ta sama prośba o wskazanie daty tych progresji i dyrekcji (jaka Pańskim zdaniem jest najbardziej znacząca?)

 

kłaniam się:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2012-02-04, 12:07:47

Pan Leon Zawadzki nie pomylił się sugerując , że zaprzysiężenie A.Hitlera miało miejsce w Berlinie w dniu 30 stycznia 1933 o godz. 12.00.  W książce " 30 dni z życia Hitlera " ,której autorem jest Henry Asby Turner jr. na str. 154 ( wyd. Prószyński s S-ka, Warszawa 2000 ) wskazano, że " o godzinie wpół do dwunastej w poniedziałek 30 stycznia, prezydent Paul von Hindenburg przyjął przysięgę od Adolfa Hitlera, czyniąc go kanclerzem Niemiec "

Odnośnie samego zamachu na R.Heydricha , z opisu  B.Wołoszańskiego ( Ten okrutny wiek, część druga,  wyd. Colori sp. z o.o. 1995 ) wnioskować wolno, że Heydrich wyjechał ze swego domu w praskiej dzielnicy Panenske pomiedzy 9.10 a 9.15 ( współrzędne 50N05 oraz 14E33) kierując się do siedziby na Hradczanach.  Uwzględniając miejsce zamachu ( dzielnica Holesovice - współrzędne 50N07 oraz 14E27) oraz odległość od miejsca wyjazdu do miejsca zamachu można hipotetycznie założyć, że do zdarzenia doszło w granicach godz. 9.30, z małym odchyleniem  plus/minus  2-3 minuty.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-04, 13:23:56

Dziękuję za dokładne dane z materiałów archiwalnych.

 

Szefowo, proszę spojrzeć na dyrekcje 1.06.1962 r. (stracenie Eichmanna) do radix Wannsee.

Jest to wizerunek dynamiki efemeryd, ale wielce symboliczny: Sąd (Saturn) i miejsce (Jowisz)

 

Jeszcze wyraźniej to jest widoczne w progresjach do Wannsee: Saturn prog, koniunkcja orb zero Saturn radix (!), Jowisz prog. koniunkcja orb zero do Jowisz radix.

 

A trzeba było zaufać astrologowi Kraftowi, że ta "zabawa w panów świata" źle się skończy. To Go zamordowali, żeby się zemścić na Przeznaczeniu (?!).

 

Dwaj Władcy Karmy wrócili na swoje miejsca posadowienia, aby rozliczyć z nadużycia Mocy Geniuszy Planetarnych. To tylko jeden z przykładów tej (i innych) epopei...

Fortuna toczy się kołem/pod kolem to pojąłem (Jan Sztaundygier). Eichmann nie pojął...

I to był poważny błąd? Ależ skąd, był dowódcą kohorty z hufców Gwardii Piekieł, którzy wcielają się na Ziemi.

 

Uwaga: zawsze sprawdzaj, czy wnikasz w horoskop Sefirot Men (Człowieka Nieba), czy Inferior Men (Osobnika Piekieł). Teraz tych ostatnich się namnożyło, gleba jest podatna, a czas im sprzyja.

 

No to zaśpiewam Wam pieśń Aleksandra Galicza o tym samym:

 

Aleksander Galicz

POCIĄG*** Gniewem, złością i protestami/ słowa nasze nie wybuchają./Witamy się z podlecami,/ kłaniamy się policajom./ Nie rwiemy się w bój i do lotu,/ tak nam w życiu miło i sennie./ Lecz pamiętaj - odchodzi pociąg./ Słuchaj. Słyszysz - odchodzi pociąg,/ odchodzi dziś i codziennie.  //  A my figlujemy: nie nasza to wina./    Dla nas wrogów pochlebstwo jak boży głos woła./    A gdzieś po szynach, po szynach, po szynach/    koła, koła, koła...  // Taki nasz spokój bardzo spokojny,/ że już bez trudu przebicia/ nam się wydaje, że zwykły okólnik/ to najprostsza jest z dróg w tym życiu./ Wystarczą polisy, łakocie./ Sprzątaczkę zrobimy z królewny./ Lecz pamiętaj - odchodzi pociąg./ Słuchaj. Słyszysz - odchodzi pociąg,odchodzi dziś i codziennie. //   Powiesimy zasłonki, dziobniemy szyneczki, /   żeby tylko z raju nas nikt nie odwołał!  /  A gdzieś po szynach, po szynach, po szynach  /  koła, koła, koła...  // Mkną naszych czasów kamienie,/ żyjemy - martwe już bractwo./  Spokojne nasze sumienie/  to najwygodniejsze dziwactwo./  I tylko coś jakby wina/  ukłuje nas w serce gniewnie,/  odchodzi nasz pociąg do Oświęcimia,/  nasz pociąg odchodzi do Oświęcimia,/  odchodzi dziś i codziennie. //   A jak nasze losy? Niebo się chmurzy,  //  i razem pod górkę, i przepaść nas woła. /   Lecz wiecznie po szynach, po nerwach, po skórze    koła, koła, koła...

[przeklad ga xx]

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-02-04, 13:49:19

Witam wszystkich serdecznie Usmieszek

Czytam i uczę się, chociaż nie ze wszystkim nadążam.

Jako że ostatnio najbardziej mnie fascynuje temat progresji, włączę się do rozmowy z obrazkiem przedstawiającym progresje na czas, kiedy Adolf Hitler został kanclerzem.

Najbardziej rzucające się w oczy są niemal jednakowe pozycje w stopniach znaków:

- progr. Księżyca (w kon. z natalnym MC) w 5°07' Lwa,

- progr. Wenus (władca Asc) w 5°16' Byka, (progr. Wenus w kwadraturze do progr. Księżyca oraz w trygonie do progr. Jowisza)

- progr. Jowisz w 5°58' Koziorożca,

- progr. Pluton w 5°37' Bliźniąt,

 

Progresywny ascendent przesunął się tuż za wierzchołek II domu natalnego.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-04, 15:20:31

Pisałem, pisalem do Was fajny list, kliknąłem a program wyrzucił mnie i oświadczył: Dostępne tylko do zaglogowanych (pisownia oryginalna, trzeba poprawić ten komunikat). Sprawdziłem, cały list zeziarł ten dziwny klik (byłem "zaglogowany", a może mi się zdawało?). No to idę odpocząć...

Ukłony

Leon Zawadzki 4.01.2012 15:19 Beskid

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-04, 15:42:27

Sprawdzimy co to grasuje i błąd naprawimy.

Pewnikiem energia Marsa w Pannie w retrogradacji jest w tym pisaniu na nowo lub rozpoczynania na nowo czegoś. Ja też tak dzisiaj miałam, kiedy wisiałam zalogowana na stronie dłuższy czas a potem chciałam coś dopisać. Teraz piszę na raty, a w edycji dopiero dopisuję resztę.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-04, 15:48:19

Dyrekcje na dzień stracenia Eichmana.

W samym radix konferencji IC wskazuje jaki będzie koniec i wynik w sensie konsekwencji (Strzelec , dom IX)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-04, 15:56:12

Progresje na dzień stracenia Eichmanna. Saturn w biegu prostym (natomiast w radix jest R) w koniunkcji z pozycją urodzeniową.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-02-04, 17:22:40

Mam pytanie odnośnie osi horoskopu ingresu Saturna w znak Skorpiona i horoskopu Polski na  29 grudziń 2012 rok godz 16; 04.  Osie horoskopu się pokrywają.Czy to zbieżność czy ustawia się tak by osie horoskopu były takie same jak w momencie ingresu Saturna?

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-02-04, 17:32:55

Na obrazku przedstawiającym progresje na dzień stracenia Eichmanna widać ścisłą opozycję progr. Księżyca w Strzelcu (IIId.) do progr. Jowisza w Bliźniętach (IXd.) - społeczeństwo (Księżyc) wykonuje sprawiedliwy wyrok (Jowisz). 

 

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-04, 17:53:53

Dobre pytanie Genny.

Wklejam wykres.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-04, 17:59:27

Maszowo masz rację. A nadto w dyrekcjach Jowisz w Raku (współwładca Księżyca) wskazuje, skąd sprawiedliwość nadejdzie, jak podniósł p.Leon Zawadzki - ze strony egregoru judejskiego.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-02-04, 19:00:42

Zjadło mi wcześniejszy wpis. Staram się przed wysłaniem posta kopiować ale tym razem tego nie zrobiłam.

 

Patrząc na horoskop  na czas  tranzytu 29 grudnia 2012 roku widać ,że wszystkie planety są w swoim władztwie lub w recepcjach z innymi planetami. Najsłabszą planetą jest Wenus w Strzelcu. Na Wenus będa mieć wpływ Jowisz i Merkury ,planety będące w recepcji.Potwierdzają to progresje na 29 grudnia 2012 roku.ProgresywnyMerkury w koniunkcji z Słońem  i progresywna  Wenus z Merkurym oraz progresywny Księżyc w znaku Strzelca,

Wenus będzie tez pod wpływem Neptuna . W dyrekcjach Neptun w koniunkcji z Wenus oraz Wenus w ostatnim stopniu znaku Wodnika . W znaku Ryb przebywa też Księżyc a Neptun jest w koniunkcji z osiami IC.

W dyrekcjach zwraca uwagę Uran znajdujcy  się w ostatnim stopniu znaku Koziorożca oraz koniunkcja Marsa i Plutona. Planety te w horoskopie Polski władają domami drugim-finanse oraz siódmym-stosunki z innymi.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-02-04, 19:54:46

W horoskopie na 29-12-2012 widać ścisłą konfigurację Palec Boży, gdzie podstawą jest sekstyl Pluton (w Koziorożcu) / Saturn (w Skorpionie) a na wierzchołku Jowisz w Bliźniętach.

Jakie to ma znaczenie dla III RP, skoro jej Słońce jest w tę konfigurację "zamieszane"? - Jowisz w horoskopie III RP włada Marsem, który z kolei jest współwładcą całego stellum z III i IV domu (bo w Koziorożcu wywyższony).

Jowisz w Bliźniętach jest na wygnaniu, czyli z tzw. sprawiedliwością społeczną może być jak w ludowym powiedzeniu "na dwoje babka wróżyła". 

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-04, 20:16:54

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - o Apeksie Słońca w Solariuszu III RP 2012

 

Drodzy, Szanowna Szefowo, czytamy uważnie.

Proponujemy jeszcze jeden krok: Solariusz III RP 30.12.2012  13:58 Warszawa

ASC 19Bliźniąt01 a Merkury zbliża się do Apeksu Słońca.

To niezwykle ważny punkt Zodiaku.

Pokażemy to na przykładzie z mojego archiwum:

 

W rozmowie z czeskimi astrologami profesjonalnymi napisałem do nich (2003 r.)

 

Zdenek Adamec nie żyje. To fakt. Zdenek Adamec napisał list pożegnalny, my możemy ten list przeczytać i w ten sposób dowiedzieć się co nam, ludziom, chciał Adamec przekazać. To fakt.

 

Zdenek Adamec dokonał aktu samospalenia w dniu 6.03.2003r. i zmarł w tym samym dniu między godziną 7:33 a 8:30 w miejscowości Praha, która jest stolicą Czech. To fakt.Zdenek Adamec dokonał aktu samospalenia w miejscu, gdzie ongiś zrobił to po raz pierwszy Jan Palach. To fakt.Zdenek Adamec jest trzecią osobą płci męskiej, która w tym miejscu dokonuje aktu samospalenia. To fakt. Czy w tym miejscu zamieszkał jakiś duch politycznego, obywatelskiego samospalania się? Tego nie wiemy, wiec nie możemy mówić, że to fakt.Ale możemy sporządzić horoskop horarny na czas i miejsce, gdy fakt samospalenia Adamca miał miejsce. Długo przyglądałem się horoskopom na ten ranek 6.03. 2003r. Praha. O godz. 7:13 horoskop wygląda jak kosmogram Ziemi, z Marsem (władcą ASC) w MC w apeksie Słońca. NB.: Pan Milan Spurek w Encyklopedie Zapadni Astrologie na s. 390 pisze: kosmogram – novejsi znaceni pro horoskop. A na s. 388: horoskop (kosmogram) (rec.thema, lat.figura coeli) – schematicky graficky obrazec (...); horoskop je konstruovan pro konkretni cas a misto zemskeho povrchu.

 

Otóż nie wszędzie w Zapadni Astrologie panuje takie właśnie podejście do kosmogramu i horoskopu. Dla nieprofesjonalistów wyjaśniam, że horoskop jest graficky obrazec momentu dla konkretnych współrzędnych miejsca (tak jak u Pana Milana Spurka); przyjmijmy, że nazwa kosmogram jest zapisem momentu w układzie domów równych liczonych od ASC 00Berana00’. Samo pojęcie kosmogramu wprowadził do zapadne astrologie Ebertin: The metod is based on the conversion of a normal ecliptic chart to a threefold schema (...) etc. por. Fred Gettings Dictionary of Astrology Arkana 1985r. s.130-132.

 

Technika porównywania horoskopu z kosmogramem ma swoje ciekawe tajemnice i ważne momenty; w każdym razie tak się dzieje raz na dobę w każdym miejscu na Ziemi, że horoskop jest zarazem kosmogramem; można też każdy horoskop obejrzeć na moment jego kosmogramu czyli w tzw. układzie klasycznym. Jeśli horoskop jest jednocześnie kosmogramem, to w interpretacji i prognozowaniu akcenty interpretacyjne mają aktywność fortissimo. Ma to wyjątkowe znaczenie również wtedy, gdy horoskop radix/horarny = kosmogram, a treść wydarzenia ma charakter l’astrologie mondiale.

 

I właśnie dlatego natychmiast zwróciłem uwagę na moment, gdy w stolicy Praha dnia 6.03.2003r. o godz. 07:13 Mars - władca horoskopu, w MC w 0052’Kozeroha - jest w apeksie Słońca: punktu  sfery  niebieskiej,  ku  któremu  biegnie  Słońce  w stosunku   do   wybranych  gwiazd; przeciwległy mu punkt nazywamy antyapeksem. (Bod, k nemuz smeruje Slunce na sve draze v prostoru; lezi w souhvezdi Herkula -> M.Spurek Encyklopedie).

 

Wystarczy jeden rzut oka na horoskop 6.03.2003r. 07:13 Praha, a nawet 07:33 Praha, żeby zobaczyć sytuację sakralnego szalonego gestu (D.XII -> Uran, Merkury, Słońce); zobaczyć jak Mars - główny na tym kierunku kosmografickej cesty - pędzi razem z Ziemią, całym układem Słonecznym groźnie w kierunku souhvezdi Herkula.

 

Ale kto zrobi ten gest?! Mądry, spokojny, zrównoważony człowiek, powiedzmy nasz drogi Tonda, nie wykona nawet w tym momencie gestu szalonego i pozornie bezsensownego. Nie, do tego potrzebny jest ktoś, kto sam nie rozumie, że teraz będzie narzędziem ekwiwalencji magicznej, hasłem rytuału teurgicznego; że staje się pochodnią w ręku Przeznaczenia: clovek se stava pochodni v ruce Predurceni.

 

Nigdzie przecież nie jest powiedziane, że Przeznaczenie powiadamia nas o swoich planach tylko przez ludzi mądrych, spokojnych, zrównoważonych, głębokich, rozumiejących wszystkie strony rzeczywistości.

 

Nie znam horoskopu Adamca, ale jakoś tak się stało, że apeks ruchu Słońca ma współrzędne: alfa=271o =18h4m; x=+30o,(por. Eugeniusz Rybka "Astronomia ogólna" PWN 1983, s.340),  a 6.03.2003r. Mars nad Prahą był w tym punkcie na MC, gdy Zdenek Adamec wyruszył ku spełnieniu swojego przeznaczenia.

 

Punkt  ten, przy interpretacji,  należy  brać pod uwagę w każdym horoskopie: punkt apeksu Słońca  zapowiada niepowstrzymaną, wieczną aktywność  ruchu.  Ten punkt wskazuje na ADHD w napędzie życiowym. Jeśli jest  znaczaco akcentowany w radix, to WłH "nakręcony" jest jak maszyna, zawsze w stanie pobudzenia (zgodnie z naturą sygnifikatorów nacisku), "na rauszu", chociaż może w ogóle nie dotykać alkoholu. Jest to stan egzaltacji, podchmielenia,    wzniosłego    nastroju,    optymizmu, nadpobudzenia,  nienaturalnej pozytywnej aktywności; maniakalność   w   zachowaniu.   Zazwyczaj  taki człowiek wszystkich   drażni,  ponieważ  nie  potrafi  się  odnaleźć  w normalnym  kontekście  życia. Spieszy  się tak, jak Układ Słoneczny, którego ruch człowiek ten odczuwa całym sobą.

 

W Solariuszu, akcent na Apex Solaris zapowiada aktywność forte, zgodnie z charakterem i jakością sygnifikatora nacisku.

Apeks  Słońca w astrologii można porównać  do  koniunkcji Słońca i Urana. Jeśli apeks Słońca  jest w horoskopie silnie zaakcentowany, to przejawia się z ogromną mocą,  zwłaszcza  gdy  Słońce,  Uran lub sam apeks znajdują się na szczycie Domu Kardynalnego.

 

Normalnie   ludzie   nie   są  przyzwyczajeni  do wściekłych  rytmów,  które  apeks Słońca narzuca w postępowaniu. Ludzie  apeksu częstokroć są natarczywi, nigdy nie ustępują, nie śpią, dziwnie jedzą. Częstokroć są niebywale głupi (Luna w tym horoskopie jest dokładnie w tzw. punkcie głupoty), ale to  ich  nie powstrzymuje. Dla otoczenia są skrajnie niewygodni, szczególnie  dla  rodziny  i  bliskich.  Zauważono, że na takich ludzi  otoczenie  może  rzucić się z pięściami i tak naprawdę to nie  wiadomo  za co i dlaczego. Po dwóch minutach rozmowy z nimi człowiek  może  wpaść  w  szał,  po  godzinie  rozmowy  - dostać drgawek.

 

Tacy ludzie mają nieustającą potrzebę kontaktowania się, nie  wytrzymują  ani  chwili sam na sam ze sobą. Oni muszą kogoś jednoczyć,  łączyć,  dokądś  zdążać. Należy  im  również  podsuwać coraz to nowe idee, nowe zadania, wrzucać to w nich, jak w palenisko parowozu, ponieważ  nie  reagują  na normalne życiowe hamulce. Zdarza się, że niektórzy ludzie zachowują się tak, ale od czasu do  czasu.  Znaczy  to,  że Apeks Słońca jest słabo zaznaczony w horoskopie,   a   przejawia   się  przy  jakimś  tranzycie  albo progresji. Wszyscy mamy podobne chwile, ale niektórzy mają wpływ Apeksu  wpisany  w  Przeznaczenie.  Ludzie  tacy  podobni  są do chorych w stadium maniakalnym. [interpretacja wg por. P.P.Głoba Niepodwiżnyje zwiezdy - osobyje toczki goroskopa].

 

Uwaga [Pozor!]: Horoskop z Marsem w apeksie Słońca na MC etc. jest horoskopem horarnym=kosmogramem dla momentu samospalenia; a nie jest to horoskop Adamca. Ale ten h.horarny jest wyjątkowo czytelny, można na nim studiować astrologię przez całe lata i mogę zapewnić Szanownych Czytelników Astrolabu, że będziemy musieli to robić. ...bo jakoś tak dziwnie się składa, że akurat ukazała się II pełna edycja genialnej książki Milana Spurka Praga Mysteriosa.Chciałbym o tym horoskopie i jego znaczeniu (gdy Uran dokonał pierwszego aktualnie ingresu w znak Ryb) pisać i postaram się to zrobić. Ale coś, a dokładniej Ktoś mi podpowiada proste pytanie: czy bohaterem tego samospalenia jest Zdenek Adamec? A PRAHA?!

 

Ahoj!Leon Zawadzki

Warsztat Astrologii Profesjonalnej

poczta@logonia.org

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-04, 20:54:56

Drodzy, koliste kręgi analizy tematu zaczynają wirować.

I tak właśnie jest podczas pracy profesjonalnej.

Nie jeden czy dwa. lecz dziesiątki horoskopów idą w ruch podczas analizy.

I to z różnych, wydawałoby się, nieoczekiwanych skojarzeń.

"Zrozumcie, horoskop to utwór w absolutnej Harmonia Coelestis. Potrzebny jest słuch absolutny, aby wychwycić znaczenie tego utworu, ktory jest powiązany jednocześnie i nieodwolalnie z całością Symfonii Niebiańskiej" - Andrzej Wesolowski do uczniów (byłem przy tym).

Staram się nie przyspieszać zanadto.

 

Ongiś, dawno temu, rozmawiałem z Michaiłem Botwinnikiem legendarnym arcymistrzem & mistrzem świata w szachach. Prosilem go, aby przyjął do swojej szkoły w Moskwie mojego podopiecznego (byłem trenerem szachów) Adama Kuligowskiego (24.12.1955r. godz. 18:25 Warszawa), młodego wówczas geniusza polskich szachów. MB powiedział: - Tak, znam jego partie i drogę rankingową. Sam proponowałem dla niego nagrodę za najlepszą partię półrocza na świecie, ta partia to arcydzieło. A więc, prosi pan, aby go przyjąć do Szkoły Arcymistrzów? - Tak, Maestro - powiedziałem. - A co jeszcze, oprócz szachów, robi nasz Adama? - zapytał Wielki Mistrz. - Jest również geniuszem matematyki teoretycznej, Maestro. - No to albo mtematyka, albo szachy - powiedział Botwinnik. I dodał: - Na tym poziomie profesjonalizmu nie ma nic innego, tylko TO. Bo inaczej, to szkoda czasu...

 

Adama nie przyjęto do tej szkoły. Zadecydowały władze sowieckie, gdyż po co mają kształcić polskiego geniusza? Żeby był konkurentem dla geniuszy reprezentujących wielki, niezwyciężony (zaiste) zespół ZSRR? A wtedy, ponieważ większość tego zespołu to byli szachiści żydowskiego pochodzenia, mawiano: Szachy to walka Judei o chwałę Związku Radzieckiego.

 

Domagałem się, aby moi uczniowie uczyli się grać w szachy, to znakomite ćwiczenie dla astrologa. Nic z tego nie wyszło. Voila!

 

Leon Zawadzki

4.2.2012  20:54 Beskid

 

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
starybosman 2012-02-04, 21:28:56

Dotąd posługiwałem się zamienne pojęciem horoskop i kosmogram. Pan Leon Zawadzki był łaskaw objaśnić, iż różnica jest taka jak stąd po Ural. Zapewne za zwrot radix może mi się zebrać jak przysłowiowemu biednemu chłopu w torbę. Na szczęście nie powstała na Forum koncepcja, by porównać układ Planet III RP z datą chrztu w 996 r. Tu już jest prawie wolna amerykanka. Część optuje za datą 15 kwietnia, inni dowodzą, że to było 16 kwietnia, a jeszcze inni utrzymują, ze nie na Wielkanoc, ale akuratnie w Zielone Swiątki. Co do miejscowości też sa podzielone zdania. Gniezno? A może Poznań? W 1961 r. pojawiła się praca naukowa wywodząca, ze zdarzenie miało miejsce 14 kwietnia 966 ( Wielka Sobota), w Ratyzbonie, a obrzędu dokonywał miejscowy biskup, Michał go wołali. Swiadkami byli sam Bolesław I Okrutny ( Mieszkowy teść ) i jego możni.

Można optować za data 1918, ale i tu konia z rzędem temu, kto dowiedzie chwili powstania państwa. Detalicznie wyglądało to następująco ( wg chronologii ).

11 listopada 1918 Rada Regencyjna powierzyła Piłsudskiemu misję utworzenia rządu, czyniąc go zarazem naczelnym dowódcą nad tworzyącym się wojskiem polski, 18 listopada Marszałek ( przyszły) powołał rząd Jędrzeja Moraczewskiego. 22 listopada 1918 obaj panowie podpisali dekret stwierdzający, że Polska jest republiką i do czasu zwołania Sejmu Ustawodawczego Piłsudski bedzie Tymczasowym Naczelnikiem Państwa jako najwyższa władza. Dzień wczesniej Moraczewski ogłosił manifest do narodu, zawierający zasady ordynacji wyborczej. Ogłoszono je 28.11.1918, a same wybory rozpisano na 26 stycznia 1919. Pod naciskiem okreslonych sił Moraczewski ustąpił, a ster przejął Ignacy Paderewski w dniu 16 stycznia 1918. Natomiast 20 lutego 1919 na pierwszym posiedzeniu Sejm powierzył Piłsudskiemu kontynuowanie obowiązków Naczelnika Państwa do czasu uchwalenia konstytucji.

Tak więc mamy o tyle jasność, że możemy ocenić ( tzw. czytelników wielu ) aspekty planet na 31 grudnia 1989 oraz przyjrzeć się co też zafunduje nam przyszłość wg daty 29 grudnia 2012.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-04, 23:48:18

Ramandom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - o faktach, symbolach i datach

 

Droga Szefowo

Szanowny Stary Bosmanie, Szanowni Rozmówcy

 

Tak to już jest w astrologii mundalnej. Dość często trudno jest ustalić Ten Moment.

Dlatego odwołujemy się do wydarzeń historycznych oraz ich astrologicznych opracowań.

Jednym ze źródeł opracowanych przez rzetelnych profesjonalistów jest:

Nicholas Campion "Das Buch der Welthoroskope" Edition Astrodata wyda. 1991

Rosjanie wydali rzetelny przekład zweryfikowany "Kniga mirowych goroskopow" Moskwa 1995

W naszej bibliotece są oba te wydania, rzeczywiście potężne buch-buch, jak spadną na głowę z półki to mogą zrobić krzywdę.

Jest też wersja oryginalna angielska z 1994 r. (nie mamy tej edycji).

W pozycji-haśle POLSKA edycji niemieckiej str. 271-277 są podane daty ze wszystkimi wątpliwościami i rewerencjami oraz opisem faktów historycznych do kontekstu astro.

 

Astrologów, ustalających Ten Moment, maestro Andrzej Wesołowski określal mianem "aptekarzy". Twierdził, że jest wiele metod, a nawet sposobów, aby z przebiegu faktów historycznych sporządzić ukladankę i po rektyfikacyjnej przymiarce wnioskować. Tym bardziej, że astrologowie różnymi własnymi metodami dochodzą do tych samych wniosków. Owszem, wymaga to pracy zespołowej (jeśli jest konieczne), lecz gdy różne metody i opracowania horoskopów dają te same wnioski, to znaczy, że mozna zaufać metodzie. A już tym bardziej, gdy wnioskowanie prognostyczne sprawdza się w świetle faktów.

 

O to Mu właśnie chodziło, gdy mówił o Harmonia Coelesti.

 

No cóż, mamy wiele wiele faktów historycznych, które należy wziąc pod uwagę przy opracowaniu horoskopu II RP. Jednak nie przypadkiem 11.11.1918 jest uznany za dzień powstania Państwa II RP. Tym nie mniej, należy sprawdzić wszystkie pozostałe, o ktorych Pan napisał, i przyjrzeć się ich synchroniczności z momentem powierzenia Piłsudskiemu funkcji Naczelnika Państwa. Taka to już robota, a z pomocą Bożą i komputeroów można to zrobić w miarę sprawnie.

 

Takie opracowania przypominaja śledztwo albo diagnozę medyczną. W skupieniu kontemplacji astralnej wskazówka dot rozwiązania pojawia się nieoczekiwanie, i są po temu metody, o ktorych możemy rozmawiać, z doświadczenia. Jeśli jednak zapytać wnikającego, jak dotarł do werdyktu, to będzie mial poważny kłopot, żeby o tym opowiedzieć. taki jest też sens 1.reguły Centiloquuium Ptolemeusza.

 

Mam poczucie (przeczucie), że jeśli będziemy razem wnikać w horoskop III RP, to znajdziemy poszukiwany klucz do zagadki prognostycznej. Należy jednak liczyć się z tym, że prognozy te są wariantowe. Z jednym ograniczeniem: WłH nie może uniknąć Przeznaczenia, natomiast warianty dotyczą przebiegów losowych spełniających wolę Przeznaczenia. To rozróżnienie jest zasadne i wielce skuteczne.

 

Jestem wdzięczny wszystkim szanownym Rozmówcom za uwagi, wglądy i wątpliwości. Nie wiem więcej od Was, mam tylko zapewne więcej doświadczenia życiowego i warsztatowego. Doprawdy, poszukuję razem z Wami. Tak jak w pracy z WłH, ktory przychodzi "na horoskop". Przygotowuję się, przygotowuję, notuję, już "wiem i widzę". Gdy wchodzi człowiek, nie mam notatek przed oczyma, opróżniam mózg i nerwy, staję się przezroczysty. Zaczynam rozmowe i... nagle mówię coś zupelnie innego, niż zapisałem w notatkach. Rachunkowość notatek mam w głowie i mogę po nią sięgnąć. Ale interpretacja progostyczna może nagle zmienić się do niepoznania wobec pierwowzoru. To jest ten "moment prawdy". Napisałem o tym krotki wiersz:

 

Ta robota na tym polega:/ wchodzi człowiek, zamienia się w słuch./ I sam nie wiem, kto mówi do niego:/ ja, horoskop czy Duch?

 

PS. Żadnych ocen, żadnych lęków czy ambicji ambicji - bardzo proszę! To jest wspólnota poszukiwaczy Skarbu. Tylko praca. Więc jeszcze jedna zwrotka, z Bulata Okudżawy: Praca to praca/ pracy zawsze jest dosyć/ Oby starczyło mi potu/ na wszystko co mam do zrobienia [Rabota jest' rabota/ rabota jest' wsegda/ chwatiło'b tolko pota/ na wsje moi dieła].

 

Pozdrawiam serdecznie po tych nocnych wyznaniach.

PS. Nie wiem, gdzie Szefowa nas przeniosła, piszę tu, gdzie pojawia się okienko dla tekstu.

 

Z poważaniem

Leon Zawadzki

4.2.2012  23:44 Beskid

 

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-02-05, 05:39:41

Jestem zaszczycony (zaskoczony) bardzo mile licznymi i bogatymi daniami serwowanymi na tym stole. Co ciekawe, są przystrojonymi ładnymi sentencjami, a to już w ogóle uczta dla oczu niezwykła.

 

Powiem szczerze, że nie spodziewałem się czegoś takiego, ale widać, życie zaskakuje. Będzie mi bardzo miło przyłączyć się do efektywnych rozmów... tylko zrobię "porządki na swoich podwórkach" (działo się, oj działo).

 

Na razie musi starczyć ta skromna dygresja, ale jestem całym sercem z Wami. Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2012-02-05, 10:01:50

Witam wszystkich a Pana Leona szczególnie (za jego starania i trud i wolę współpracy z ForumUsmieszek),

 

cieszę się, że wspólnie dochodzimy do wniosków w temacie, który pojawił się na Forum za sprawą Saturna (zaczęło się od jego tranzytu i recepcji z Plutonem). Jeżeli tak to sprawa, kwestia, temat - stał się poważniejszy aniżeli początkowo wszyscy mieliśmy o tym pojęcie.

 

Brakuje mi jeszcze dyrekcji, progresji i tranzytów na 29 grudnia 2012 na tle radix III RP. Wkleję je teraz.

 

pozdrawiam wszystkich:)

 

PS. Acrux cieszę się, że dałeś radę.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-05, 10:03:01

Dyrekcje na 29 grudnia 2012r. na tle Horoskopu III RP.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-05, 10:07:40

Tranzyt 29 grudnia 2012 na tle horoskopu III RP.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2012-02-05, 11:00:07

Wtrącę jeszcze kilka uwag o Eichmannie. Skoro mieliśmy się uczyć prognozowania na podstawie znanej historii, niech dla wszystkich będzie ona znana ze wszystkimi, nawet drażliwymi, szczegółami.

 

Eichmanna ujęto w Argentynie. To fakt. Rodzi się jednak pytanie, w jaki sposób wykonawca" ostatecznego rozwiązania" znalazł się u Perona. Jak poszperać w historii to natrafimy na tzw. listę Krocha, z nazwiskami b.bogatych osób, niewłaściwego pochodzenia, ale mogących opłacić wstrzymanie deportacji do obozów zagłady. Jednym z tych, którzy dorobili się bajońskiej fortuny, był m.in. Adolf Eichmann. Owszem, zdarzali się nieuczciwy pośrednicy. Po wniesieniu" daniny" przekazywano dane takich osób do Gestapo. Bądźmy jednak wyrozumiali - z samej ideologii trudno utrzymać rodzinę. Pojawia się też na kartach przeszłości operacja Concento, organizacja ODESSA,, jak i osoba zwana przez wtajemniczonych Czarnym Biskupem. Otwarcie archiwów M-narodowego Czerwonego Krzyża wywołało szok, gdyż ustalono kto był zaangażowany w ucieczki nazistowskich zbrodniarzy do Australii, Ameryki Południowej, Afryki, czy Kanady. Korzystali z tego źródła altruizmu Franz Stangl ( komendant Treblinki ), Klaus Bardie ( rzeźnik z Lyonu ), poglavnik ustaszy ( po naszemu - wódz ) Ante Pavelić, Andrija Artuković ( bałkański Himmer), Josef Mengele ( diabeł z Auschwitz), Carl Vaernet ( alias Carl Peter Jensen ) zwany duńskim Mengele,Erich Priebke ( kat z Fosse Ardeatine). By wymienić " czołowych".

Sięgając do początków XI w. natrafimy na krucjaty krzyżowe i dokonania na ogół bardzo dalekie od wskazań moralności chrześcijańskiej, dekrety z 1215r. nakazujące określonym nacjom noszenie żółtych naszywek na lewej piersi ( mężczyźni) i chust w tym samym kolorze ( kobiety), z modyfikacjami na żółte czapki ( to w Wenecji). Potwierdzono wszystko 200 lat później w Konstancji. Bulla z 1569 r. głosi wydalenie nieprawomyślnych z obszaru Państwa Kościelnego, z wyjątkiem Ankony i Rzymu, bo tam od 1555 r. działały getta ( na mocy bulli z 12 lipca 1555 )

Niewolnicza praca? A, to już materia wielkich odkryć i głoszenia dobrej nowiny. Na stos poszły księgi Majów, Indianie do piachu, gdyż nie wytrzymywali obciążenia pracą, stąd zaczęły się polowania w Afryce na tanią siłę roboczą w ogromnych latyfundiach. Oczywiście, nie sposób pominąć zakazu zawierania małżeństw przez osoby różnych stanów, bo początki sięgają XII w.  Dorobek, jak widać, przeogromny,tylko  przebierać, wybierać, brać.

 

"Ostateczne rozwiązanie" realizował Eichmann z iście niemiecką dokładnością ( Panna puchła z dumy). O ofiarach eksperymentów medycznych z czasów narodowego socjalizmu można powiedzieć tyle ( by nie siać przerażenia ) - naukowcom wolno było wszystko, czego tylko zapragnęli, bo nauka rasy panów nie znosiła najmniejszych ograniczeń. Co robili po wojnie " specjaliści medyczni"? Ano, prowadzili prywatne praktyki. W NRD też.

Odnotować też wypada, że po ogłoszeniu decyzji z narady w Wannsee ( tylko wybranym wśród typów aryjskich i czystych nordyków) zaobserwowano wzmożone zainteresowanie  księgami parafialnymi. Potem się okazało, że w archiwach nie szło niektórych tomów odnaleźć, względnie wybrane karty nadszarpnął potężny ząb czasu. Tak jakoś dziwnie wyszło, że miało to związek z bonzami. Złośliwi mawiali, że i Himmlera dane po prostu "wcięło". Ale to już temat do rozmów przy szabasowych świecach.

Tak, wszystko w ręku Boga, jedynie historia wymknęła się spod jego kontroli. Nie pomnę jednak kim był autor tej złotej myśli.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
lupka 2012-02-05, 11:04:51

Chciałabym coś mądrego wnieść do tej dyskusji, ale wątpię czy coś z tego wyjdzie. Spróbuję, ale to będzie raczej taki „freestyle”Zawstydzenie, bo nie jestem astrologiem a mundalna to już w ogóle teren mi zupełnie obcy.

 

Obsada IV domu horoskopu III RP kojarzy mi się np., jako, że Koziorożec to trygon Ziemi z ekologią(Neptun-VI dom). Tzn. w obliczu złudnych nadziei (Neptun w Koziorożcu) pokładanych w wydobyciu gazu łupkowego(Neptun, Saturn) na terenie tak małego i stosunkowo gęsto zaludnionego państwa rolniczego  jakim  jest Polska. Neptun władający VI domem(zdrowie)- w upadku.  Jowisz (władca Ryb)  wywyższony, ale on się wywyższa w domu upadającym, co prawda swoim, ale kojarzy mi się politycznie jakoś tak z  „yes, you (zachodnia hemisfera) can!”.  Descendent w Baranie, a Mars w III domu- na strategię działania wpływ mają okoliczności ,np. państwa sąsiadujące, albo o te kontakty trzeba aktywnie walczyć i jak to w domu upadającym trzeba się dostosować do okoliczności i własnych możliwości- co do tej walki. Mars działa uprawiając więc wielkoduszną politykę Jowisza w IX domu, jest w jego władztwie. Jowisz to rozwój(i też fanatyzm np.) ale wpływ ma tutaj Merkury duży, bo włada IX domem. Pomyślałam sobie, że taki Jowisz w IX domu  dobry jest dla wspólnoty też, bo wywyższony ma wiele do zaoferowania –ale  przy takim Merkurym nie wiem czy da się tutaj te oferty mądrze kontrolować.

 

 A więc np. wydobywanie na terenach naszego kraju gazu( Neptun- wg. Vehlowa Neptunowi są m.in. też gazy różne podporządkowane), który później odkupią Polsce ewentualnie inne kraje (- yes, you can!) bo Polska ma podpisane umowy na gaz zdaje się na najbliższe 20 lat. Polski gaz wydobywają zagraniczne koncerny i to one przede wszystkim na nim korzystają (yes, you can!).

 

Szczelinowanie→Uran (nowe technologie umożliwiają wiercenie otworów pionowych i później poziomych)i wtłaczanie tajemniczej płukanki(Neptun) do ziemi (Saturn). Płukanka stosowana do szczelinowania składa się z wody i chemikaliów. W zasadzie nikt nie potrafi powiedzieć (Neptun), co wchodzi w jej skład, ale były minister środowiska twierdził, że z tych składników produkuje się też gumy do żucia–i w tym miejscu na prawdę nie wiem  czy mam się cieszyć, czy raczej płakać. Neptun w koniunkcji z Saturnem w Koziorożcu (owa płukanka zatruwa ziemię), a chodzi o ziemię naszą, polską bo wokół Ic się te rzeczy dzieją. Neptun jest w dwadzie Byka (bogactwa naturalne?) W każdym razie zainteresowania finansowe związane z zabezpieczeniem finansowym→ Wenus w Wodniku (z uniezależnieniem się przy pomocy takich neptuniczno-saturniczo-uranicznych złóż), Wenus w sekstylu z Marsem, harmonijna współpraca z innymi państwami- Mars sekstyl Wenus kwinkunksy do Jowisza- coś tu nie pasuje, Mars władany przez Jowisza. Inna możliwość, Polska czyni dobro dla innych nacji, oferując swoje ziemie jako składowisko odpadów radioaktywnych (Uran) i na tym zarabia (Neptun władający VI domem- zdrowie obywateli) w koniunkcji z Saturnem i Uranem w sekstylu z Plutonem w II domu). Unia Europejska poszukuje takiego miejsca, gdzie mogłaby składować swoje brudy i jak znajdzie w Polsce zdesperowanego chciwca to się ucieszy- a długi wdzięczności Polska robi na okrągło. Pluton w II domu nie ma jednak trygonu z Jowiszem, to może oznaczać, że z tych pieniędzy nie koniecznie uda się doprowadzić do rozwoju kraju, chociaż Mars może działa tak jakby w tym kierunku. Dążenia finansjery wcale nie służą ludowi (Pluton kwadrat Księżyc) a więc też przyszłości i celom III RP (Mc władane przez Księżyc). Ekspansji  (Jowisz) dokonuje się kosztem zdrowia (opozycja Neptun). Domem IX włada Merkury w Koziorożcu, Merkury jest sygnifikatorem np. handlu a w tym horoskopie Merkury jakoś niespecjalnie aspektowany.IC i Saturn w Koziorożcu, odpowiedzialność spoczywa na narodzie, który musi mieć twardy tyłek, ale który rozmiękczy nam w każdym razie szczelinowanie(Saturn koniunkcja Neptun koniunkcja Uran).

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-02-05, 11:23:21

Lupka, jesteś świetna w mundalnej. Też.

Bardzo do mnie przemawia to, co napisałaś. Chciałbym tak umieć Usmieszek - zauważać tyle szczegółów to mi się czasem udaje, ale żeby tak to opisać, to już sztuka.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
lupka 2012-02-05, 12:34:23

Maszowa, to bardzo miłe co napisałaś i podbudowujące. Ale do świetności to mi bardzo daleko, bardzo, bardzo... Na mundalnej się nie znam, tutaj potrzebna jest ogromna astrologiczna i w ogóle wszechstronna wiedza, a jak czytam Wasze poprzednie, obszerne, złożone, wielobarwne posty, to czuję dokładnie, że właśnie tego mi brakuje. Z zainteresowaniem śledzę, a nawet z emocjami, bo mi się już dzisiaj horoskop RP III śnił nad ranemOczko.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-05, 13:00:44

Pierwsze pomysły (wklejam, żeby nie uciekły).

Jako wstęp do rozważań wspólnych:

 

Progresje

Referendum w kraju (może nawet elektroniczna forma)- Słońce zapyta o opinię w sprawie związanej z finansami państwa (temat referendum- przyjęcie euro w niedalekiej przyszłości, zmiany legislacyjne w ubezpieczeniach społecznych –rolniczych albo emerytalnych-wiek emerytalny)

Progrs.Wenus w Kon. z radixowym Merkurym –informowanie się w sprawach finansowych, mających wpływ na dobrobyt i szczęście rodaków

Merkury progresywny w koniunkcji z radixowym Słońcem i Neptunem i w półsekstylu z Marsem – akcja propagandowa, informacyjna narzucająca konkretny sposób działania

Dyrekcje

Ważny tu jest Mars.

Co to ma wspólnego z apeksem Słońca? – jakieś pospolite ruszenie, rozruchy, negatywne działania partii opozycyjnej (dyrekcyjny Mars w dyrekcyjnym III domu blisko apeksu w okadrowaniu dyrekcyjnego Plutona i Urana, przy czym Uran w kwadraturze do punktu Ingresu Saturna w Skorpiona), możliwa konieczność tłumienia rozruchów przy pomocy policji

Saturn w półsekstylu ze Słońcem i w sekstylu z Marsem – mobilizacja władzy, korzystanie z niej

Księżyc, Wenus, Merkury w progresywnym IV domu , Księżyc i Wenus w V d. natalnym III RP (święta państwowe, pospolite ruszenie, chęć uczestniczenia ludu w życiu państwowym, szczęście społeczeństwa) ale Merkury na wierzchołku V domu natalnego (informowanie się społeczeństwa, czego ono chce, wzywanie do opowiedzenia się po jednej lub drugiej stronie, wzywanie do uczestnictwa). Równie dobrze to zagra przy manifestacjach ulicznych jak i podczas akcji agitacyjnej informacyjnej czy przy wzywaniu do udziału w referendum.

Tranzyty

To później

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ramanadom 2012-02-05, 13:32:48

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - o faktach i tonacji

 

Szanowni, dzięki za interesujące rozszerzenia tematu, są potrzebne i przydatne.

 

Tak się jakoś potoczyło, że weszliśmy na teren astrologii mundalnej. Nie przypadkiem, ponieważ roszerzenie horyzontów, a przy tym zajmowanie się terenem wspólnym dla wszystkich, jest przydatne i dokonuje się bez zbędnych obciążeń lękami i nadziejami dot. "własnego horoskopu".

 

Warto przy tym wziąc pod uwagę, że reguły i znaczenie poznawcze sygnifikatorów są inne, niż te stosowane w astrologii indywidualnej. Wskoczyliśmy więc na głęboką wodę, zróbmy wszystko możliwe, aby nie utonąć.

 

Tak, Starybosmanie, sięganie wstecz, do historii nazimu, jego zbrodni i ratowaniu skóry przez realizatorów "rasy panów" jest jak najbardziej na miejscu, tym bardziej, że takie analizy nigdy nie były publikowane; chociaż, nie tylko w moich notatkach, obliczeniach i rysunkach oraz komputerze istnieją. Jeśli już Pan to bada, to pomocne będzie wnikanie w strukturę Ahnenerbe i powiązania nazimu niemieckiego z "naukami tajemnymi" Wschodu. Struktura SS była przez Himmlera pomyślana i zorganizowana jak Zakon, to nowoczesna Święta Inkwizycja religii państwowej. Tak samo jak NKWD & MGB & KGB w ZSRR. Jeśli spojrzymy na te twory religii państwowej, to łatwiej nam będzie zrozumieć, co się na Ziemi dzieje i jak to się ma do podmiotów zwanych państwami.

 

W tym celu musimy zrezygnować z osobistych uprzedzeń i poglądów. Warto sprawdzić swoje osobiste kody mentalne, a następnie oczyścić pole badawcze z wałęsających się po naszej psychice liczmanów i wytrychów, którymi (tak nam się wydaje) można wszystko ustawić na właściwych miejscach, w stosownym porządku, jak Bozia przykazała, chociaż o tym, co przykazała, powiadomili nas inni.

 

Czytałem Pański komentarz z zaciekawieniem, bo rezonuje on z moimi badaniami. Dlaczego? Ano, jestem człowiekiem, to raz, ale też dlatego, że mnie to osobiście interesuje. W swojej książce (nie publikowanej) napisałem o tym tak:

 

***W śmierci niewątpliwie jest coś wiecznego, przynajmniej dla żywych, którzy wiedzą, że kiedyś przyjdzie im skonać, lecz nie widzą żadnej możliwości, by wskrzesić umarłych, dla których czas, tak myślimy, przestał odmierzać interwały dokonań. Czy wiedzieli o tym moi prześladowcy, którzy postanowili zabić oseska, pozornie niewinnego, a już w ciele matki naznaczonego stygmatem skazańca? Musiałem być kimś niezwykle dla nich ważnym, skoro tryby ich śmiercionośnej maszynerii zbliżyły się do mnie na niebezpieczną odległość, a ich ideolodzy i filozofowie uzasadniali roszczenia do planety Ziemia, oczyszczonej z przypadku mojego istnienia. Jeśli jednak nie zdołali zadać mi śmierci, gdy odruchowo przesmykiwałem się między trybami maszynerii Zagłady, to mam pewne podstawy, by przypuszczać, że nie jest to przypadek. Mogłoby się wydawać, że mówienie o sobie, w tej sytuacji historycznej, w której przyszło mi żyć pod niewątpliwą opieką duchów pierwszej pomocy bądź przypadku, co na jedno wychodzi, otóż, postrzeganie całego świata i ba, ludzkości całej, uwikłanej w bitwy i egzekucje na skalę masowego wyniszczenia, otóż, powtarzam, postrzeganie siebie jako głównego celu ataku doborowych legionów Zagłady, jest co najmniej niestosowne. Lecz, dawno temu, zapewne już w poprzednich wcieleniach, zrozumiałem i dobrze swemu umysłowi przyswoiłem tę oczywistość, że jedyną drogą do zrozumienia świata i ludzi jest poznanie samego siebie, niezależnie od okoliczności, od mniej lub bardziej skomplikowanych sekwencji egzystencjalnych zmagań ze światem, na tej planecie. (...) Śpieszę wyjaśnić, że głupota jest cechą powszechną, natomiast mądrość wyraźnie osobniczą. Nie należy zatem przypuszczać, że nie obchodzą mnie bliźni, zwłaszcza cierpiący, wprost przeciwnie. Należy tylko uznać, że metoda, dzięki której najpierw poznajemy siebie, a potem pomagamy innym, jest bardziej skuteczna, niż wyruszanie na pomoc zbawczą bez pojęcia o przyczynie, dla której zbawienie jest wskazane i potrzebne. Podczas perypetii życiowych czułem się więc po trosze jak zawodnik, któremu Pan powierzył ważne miejsce na igrzyskach galaktycznych, w których występować miałem w barwach ziemskich planetarian, w nielicznej reprezentacji, w bardzo dziwnej konkurencji: bieg do samego siebie, z boską pomocą, ale bez jakiegokolwiek pobłażania co do rygorystycznych zasad kosmicznej gry. Gdy we wrześniu 1939 roku zaczynało się polowanie na mnie, nie miałem nawet pojęcia, że taka gra istnieje. Wirówka totalizatora Układu Słonecznego, zgodnie z prawami obowiązującymi w świecie żywiołów, trzynaście miesięcy wcześniej wepchnęła moją duszę w ciało niemowlęcia płci męskiej, na świat ziemskich konieczności, (...) na południowych krańcach krainy ówcześnie zwanej Polską, w miasteczku Oświęcim.***

 

 

Dlatego, czytając Pańskie krótkie a treściwe opracowanie, odczułem zażenowanie tylko w 2 momentach: 1. "(Panna puchła z dumy)" - przypisywanie konstelacji, zajmującej swoje miejsce w hierarchii Mocy Planetarnych i wspólpracującej z Geniuszami Planetarnymi oraz Gwiazdami Stałymi, ludzkich odreagowań jest, delikatnie mówiąc, na miarę Jasia, który doskonale wyobraża sobie jak to było, gdy "Pan Bóg stworzył swiat", nie pytając przy tym Jasia o zdanie. 2. "Tak, wszystko w ręku Boga, jedynie historia wymknęła się spod jego kontroli". Jeśli tak, to dlaczego Pan nie skontrolował tej sytuacji i nie sprawił, aby było inaczej, po ludzku i przyzwoicie? Czy dlatego, że Bozia jest zawsze dla nas (dla kogo? Gott mit Uns?) dobry, a jeśli nie jest, to mu się "nie może", albo mu się "coś pokićkało"? Bóg z katechetycznej pierwszej czytanki nie ma nic z Astrologią wspólnego.

 

Szanowna Pani Lupka dala nam material do przemyśleń. Jest tylko mały szkopuł: przypisywanie Jowiszowi i in. sygnifikatorom roli sprawczej w sprawach tak drobnych jak pozyskiwanie gazu łupokowego, to strzelanie z armaty do wróbla. Owszem, ta interpretacja ma się jakoś do opisywanych sytuacji, ale... No właśnie, tu pora przekazać: w Astrologii istnieje Hierarchia, to nie demokracja "wolnych, równych i zbratanych". Na szczycie tej Hierarchii jest Absolut, potem kolejne Potęgi Kosmiczne (teraz nie będę ich wymieniał), dalej Gwiazdy Stałe (konstelacje, mgławice, gwiazdy i punkty szczególne Galaktyki), potem Planety zarządzane przez Geniuszy Planetarnych. A na jednej z tych Planet rozmawiamy o Astrologii.

 

Planety można porównać do anten kosmicznych, które są w nieustannym ruchu, "przechwytują" i przesyłaja Energie Kosmiczne dla organizowania zsychronizowanej pracy całego Systemu Słonecznego; tak Energia ta dociera również do Ziemi. Natura, w tym i ludzkość, jest systemem odbiorczo-nadawczym Energii Potęg Kosmicznych. Tak więc, co ludzkość zrobi z tymi Energiami, jest jej (ludzkości) marginesem wolności. A jeśli w tej ludzkości jest też Polska, ze swoimi partykularnymi nteresami, podzielona na orientacje, partie, struktury lokalne etc. to można sobie wyobrazić ten cud: to wszystko się jeszcze kupy trzyma. No i, doprawdy, jak doszlo do tego, ze musimy preparowac ten gaz lupkowy?! Niweczymy warunki naturalne Ziemi od co najmniej 250 lat. Jowisz i in. sygnifikatory są za to odpowiedzialne? A może chodzi tu o coś bardziej Istotnego? O co?

 

Homocentryczny p. widzenia doprowadził do degradacji Wiedzy Krolewskiej, jaką jest Astrologia. Musimy się z tego otrząsnąć, jesli chcemy zrozumieć nasze miejsce i cel czlowieka w życiu na Planecie Ziemia.

 

PS. Na Boga, chciałem dzisiaj pisać o strukturze podmiotów w astrologii mundalnej. Jak powiedziała pewna dama podczas orgii zbiorowej: - Miała być joga i zen, ale tak jakoś wyszło...

Uklony.

LZ 5.2.2012  13:59 Beskid

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-02-05, 13:58:10

W rysunku dotyczącym Dyrekcji na 29 grudnia 2012r. na tle Horoskopu III RP zauważyłam, że dyrekcyjny Pluton jest w koniunkcji z Marsem III RP. Wiąże mi się to z dyrekcyjnym ascendentem, który tu stoi w Skorpionie na wierzchołku II domu - przypuszczalne rozruchy mogą mieć przyczyny związane z finansami państwowymi.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2012-02-05, 16:55:58

Szczerze dziękuję Panu Zawadzkiemu, że był łaskaw zwrócić uwagę na to, iż odwoływanie się do czynników emocjonalnych pozbawia zdolności do jasnego widzenia w zakamarkach Labiryntu. A że uczynił to jeszcze suoviter in modo, fortiter in re, wdzięczność moja jest  niewymowna.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2012-02-05, 18:09:36

Horoskop na konfererncję w Wannesse ułożony tak by Pluton w porównawczych znajdował się na MC każdego z uczestników.

Solariusz konferencji na 1945 rok ma ascendent w Raku a na DSC w Kozirożcu znajdują się Mars i Merkury.

Porównując ten Solariusz z horoskopem Hitlera zachodzi podwójna koniunkcja  Księżyc- Merkury

Merkury w horoskopie Hitlera na czas mianowania go kanclerzem znajdował sie w koniunkcji z IC .

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-05, 18:10:01

Ramanadom wita i pozdrawia

a znotesu starego bacy - "Wiek, jak brytan wilkowi, do gardła mi skacze" [Osip Mandelsztam]

 

Tak, czytając noty prognostyczne Szefowej Jasmin, poczułem gorący oddech brytana na karku. Prezydent Niemiec, w rocznicę Wannsee, powiedział m.in.: "Od czasu tej konferencji zawsze już będą 100% Niemcy i Obcy. Teraz ci 100% podnoszą głowę i nawet prostują kark".  Jak wiadomo, Pan Prezydent ma swoje kłopoty, ale sytuację "wyczaił" i wyraził. A ja sobie przypomniałem, jak w 1962 r. taksówkarz w Leningradzie powiedział do mnie, rozglądając się po ulicy: - Naród chce krwi. Gdzie by tu karabiny maszynowe ustawić?". Oniemiałem, chociaż nie jestem z lękliwych: prowokacja? oszalał, przecież mnie nie zna?! I jeszcze tak pieszczotliwie powiedział: ...gde by tut pulemiotiki postawit' "? Zapewne wziął mnie za Rosjanina, mówilem po ros bez obcego akcentu, swobodnie i ze swadą. Ale przecież taki przygodny pasażer mógł donieść gdzie trzeba...

 

Niewiele czasu minęło, a w Nowoczerkasku (ZSRR): http://pl.indymedia.org/pl/2007/06/29454.shtml  oraz http://pl.wikipedia.org/wiki/Bunt_robotnik%C3%B3w_w_Nowoczerkasku  oraz najmocniej http://blogmedia24.pl/node/48965

 

A dlaczego tak uważnie przyglądam się (i Was do tego sklaniam) horoskopowi III RP? Otóż w 2008 prognozowałem, że w 2010 dojdzie do "poważnych perturbacji" w RP, a do bliskich powiedziałem, że wygląda to na...zamach stanu. I 10 kwietnia 2010 się dokonało, a Rosjanie napisali na poważnych portalach "Polska została zdekapitowana (doslownie: pozbawiona głowy)". Uwaga: nie wnikam tu w "śledztwo smoleńskie", ale wsadzić do jednego samolotu nieomal wszystkich dowódcow sił zbrojnych, to i bez katatstrofy "pachnie naftą" i jest sprzeczne nie tylko ze zdrowym rozsądkiem, lecz przede wszystkim z zapisem reguł postępowania w strukturach NATO. Tego żaden astrolog nie ośmieli się prognozować, gdyż to zbyt koszmarny absurd. Myślalem: - Jeśli tak wygląda u nas zamach stanu, to japońskie harakiri jest przyjemnym zajęciem na stypie po szogunie.

 

Więc może potem, na fali wzburzenia? - myślalem. I rzeczywiście, podczas ruchów i rozruchów nafta woniała coraz mocniej. Krzyż Kardynalny zawisł nie tylko na Krakowskiem Przedmieściu, lecz nad Polską.

 

Więc jeśli teraz wnikam w horoskop III RP, to jestem o wiele ostrożniejszy w prognozowaniu, bo niby się sprawdza, ale w sposób, który przypomina powiedzonko znakomitego kpiarza Antoniego Słonimskiego: na pytanie, co sądzi o Pałacu Kultury w Warszawie, powiedział: - Sen pijanego cukiernika.

 

Właśnie, ten Krzyż Kardynalny. Szefowa mocno to zaakcentowała, chociaż w trybie warunkowym. Oględnie, ale "po punktach" jak mawiają spece od sztuk walki. Chapeau bas! (no, przestańcie myśleć, ze podlizuję się Szefowej).

 

A mówił mi maestro Wesołowski: - Jak nie można ustalić dokladnego werdyktu, to należy wziąc pod uwagę najbardziej nieprawdopodobny scenariusz.

 

Zbieżności w analizie, o których pisze Pani Genny, to wspaniała robota śledczego, ktory idzie tropem. Nie oceniam, zachwycam się. Tak, idziemy po śladach, wypalonych przez stopy Wladcy Przeznaczenia. Pamiętacie: "Mnie zemsta, i Ja oddam" - (Rzym. 12:19, 5 Moj. 32:35). A może tak, jak chce autor? : http://www.nastrazy.pl/wedrowka/czytaj.php?rok=2003&numer=2&plik=sprawiedliwosc

 

Teraz już będzie o podmiotach w horoskopii mundalnej. Kiedy? Zapewne wkrótce, jak dogadam się z mrozami i śniegiem.

 

Leon Zawadzki

5.2.2012  g.18:02 Beskid

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
lupka 2012-02-05, 18:28:37

Dziękuję również Panu Zawadzkiemu za obszerne wyjaśnienia i za to, że dzieli się tutaj z nami swoją wiedzą. Skomplikowane to wszystko jak dla mnie, więc mam materiał do przemyśleń (przynajmniej na pół wieku).

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-05, 20:32:20

Ramanadom wita i pozdrawia z notesu starego bacy - wdzięcznośc i ciekawy horoskop

 

Droga Pani Lupko (chyba poprawnie napisałem?), radosne mamy tutaj wspólnie, więc i ja dziękuję.

Powiem Pani w sekrecie (czy nikt nas nie słyszy?), że na ostantiej sesji Warsztatu w Krakowie odpowiadałem na pytanie: - Ile trzeba lat, aby stać się astrologiem? Powiedziałem (Uranio, Ty słyszysz?): - Jeśli w jednym wcieleniu a po raz pierwszy, to wnikanie w początki, przy stosownych uzdolnieniach, wymaga 7 lat pracy z właściwym Nauczycielem. Potem 12 lat praktyki, w stanie pochłonięcia uwagi pracą, gdy całe pole przytomności wypełnione jest skupieniem. Jeśli jednak to jest Wasze powołanie, to autentyczny profesjonalizm wymaga, oględnie mówiąc, nie jednego wcielenia. Patandźali dzieli praktyków Jogi na ostropoężnych ("u ostropotężnych Wyzwolenie jest bliskie", wysoki, średni, slaby [JogaSutry I.21,22]. To samo dot. Astrologii, a jej biblią jest Tetrabiblos Ptolomeusza (Europa) oraz Parasara Hora Shastra (Indie): http://www.astroamerica.com/v-parasara.html

 

Własnie zastanawiałem się, czy nie namieszałem na Forum z tymi moimi wyznaniami starego bacy? Pytałem nawet o to Szefową, ale Ona jest tak miła i uprzejma, że nadal nie znam odpowiedzi na to pytanie.

 

A teraz ciekawy horoskop, odłowiony z dzisiejszych info w internecie:

Marek Krukowski (ur. 5 marca 1964): "Marek Krukowski, filozof i filolog, utrzymuje siebie i swoją czteroosobową rodzinę głównie z pieniędzy wygranych w teleturniejach. 14 razy wygrał w "Wielkiej grze", tyle samo w "Miliardzie w rozumie", dziewięć razy w "Va banku", zwyciężał także w "Magii liter" i "Jednym z dziesięciu". W sumie 40 razy. Od pewnego czasu wszystko się zmieniło, telewizje nie chcą już Marka w teleturniejach, byt rodziny jest zagrożony. Marek nigdzie nie pracuje, ma czas na czytanie kilku książek tygodniowo. Do startu w teleturniejach starannie się przygotowuje. – Wiedza potrzebna w teleturnieju to nie jest jakaś nadzwyczajna mądrość, to jest prosta znajomość faktów. Trzeba nauczyć się wszystkiego i wszystko pamiętać – wyjaśnia. Jest bywalcem bibliotek i antykwariatów. W domu również posiada imponujący zbiór książek i płyt, gromadzenie ich to jego pasja. Udział w teleturniejach, jak twierdzi, jest najbardziej praktycznym wykorzystaniem posiadanej wiedzy. Nie wyobraża sobie, by mógł robić coś innego. Ostatnio jednak telewizje odmawiają mu udziału w konkursach. W swoim ulubionym teleturnieju "Miliard w rozumie" nie może już startować, bo zdaniem redaktorów opatrzył się widowni. Stacje komercyjne z zasady nie dopuszczają do gry wielokrotnych zwycięzców, takich jak Marek. Żona, która wcześniej cieszyła się, że zajęcie męża daje rodzinie luksus częstego przebywania ze sobą, teraz coraz bardziej martwi się brakiem środków na utrzymanie. – Tata musi wygrywać, bo inaczej umrzemy z głodu – tłumaczy młodszy syn."

W google można o niego zapytać etc.

Maria obliczyła ASC horoskopu Pana Marka 27Bliźniąt58 czyli godz. urodz. 10:18 Warszawa?

Ale rektyfikacja to temat otwarty, więc wszelkie uwagi i poprawki od razu bierzemy na warsztat.

 

Dobry horoskop do ćwiczeń, bo nie raz usłyszycie pytanie: - ProszPana/Pani czy ja mogę grać w totolotka albo na loterii? A może w turniejach?

 

My tak codziennie zanurzamy sieć w sieci i wyławiamy przynajmniej 2-3 postaci czy wydarzenia, ktorym się przyglądamy, na bieżąco.

 

Pozdrawiam serdecznie (i mam nadzieję, że nie namieszałem).

 

Leon Zawadzki

5.2.2012 20:29 Beskid

 

 

 

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
margaux 2012-02-05, 21:30:51

Coś mi sie zdaje, że wiem, na co próbuje nas pan Leon nakierować, ale nie mam 100% pewności.

Na ten trop natchnęła mnie także Genny.

Przejrzałam także horoskopy Premiera RP oraz Prezydenta. Wydaje mi się, że bez nich, trudno jest cokolwiek wyrokować dla przyszłości Polski.

Może Jasmin zamieść te horoskopy z tranzytami na dzień 29.12.2012r.

Podaję daty urodzenia. które odnalazłam na blogu p. P. Piotrowskiego.

 

Bronisław Komorowski 04.06.1957 Oborniki Śl. godz. 03.02

Donald Tusk 22.04.1957 Gdańsk, godz. 00.02

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2012-02-05, 21:37:51

Mam jeszcze jedno pytanie do Was, czy w AM III dom opisuje sasiadów?

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
ramanadom 2012-02-05, 23:23:54

Ramanadom wita i pozdrawia

 

Już pędzę: D.III w AM = relacje pomiędzy warstwami i grupami społecznymi; handel i wymiana towarowa; drogi, koleje, wszelkie środki komunikacji, telefonia, szkoły podstawowe aż do progu szkół wyższych, poczta (wszelaka), prasa & mass media, serwery & terminale komputerowe, internet jako środkek komunikacji, tv, literatura, wolność słowa oraz wszelkie środki oficjalnego przekazu danych & informacji. Język jako środek i sposób komunikacji oraz standardowy system powszechnego kształcenia. Kraje i państwa sąsiednie, sprawy dot. relacji międzynarodowych. Adaptacja do wszelkich możliwych sytuacji. Odchylenia od głównego kierunku działania i nagłe zwroty sytuacyjne, w tym katastrofy, klęski żywiołowe, nadzwyczajne wydarzenia losowe. Intelektualna zdolność do adaptacji zgodnej z warunkami. Systemy dystrybucji dóbr. Pogoda. Podróże i wyprawy piesze do 350 km od miejsca zamieszkania. Poziom cen na towary i usługi. Formy i struktury produkcji i biznesu. Pieniądze papierowe. Księgowość. Urzędnicy władzy lokalnej. Przedmioty lub obiekty w służbie państwa. etc

Bibliografia: Michael Munkasey "The Astrological Thesaurus: House Keywords" Llewellyn Publications, St.Paul, Minnesota, USA, 1992

 

Dobranoc

5.2.2012  23:21 Beskid

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-06, 07:11:53

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy -podmioty AM i ważna info o Japonii

 

http://ciekawe.onet.pl/wokolnas/kataklizm-coraz-blizej-tokio,1,5010004,artykul.html

info przeczytałem 6.2.2012 godz. 06:15 Beskid

 

Japonia: horoskop tzw. Konstytucji Meidżi 11.02.1889 godz. 12:00 (nieznana) ASC 09Bliźniąt47 - cesarz Meidżi wręcza konstytucję księciu Kuroda podczas krótkiej ceremonii w pałacu cesarskim

horoskop konstytucji ogłoszonej 3.11.1947 a jej wejście uprawomocnienie nastąpiło 3.05.1947 godz. 00:00 Tokio

Astrologowie uznali, że współczesna Japonia powstała 28.04.1952 r, godz. 01:30 Greenwich - Japonia odzyskuje niepodległość i zawiera z USA pakt- porozumienie o zawarciu pokoju - ASC 00Koziorożca31

 

Podmioty AM:

1. Organizm polityczny (termin z epoki Renesansu) - państwo & każda wydzielona jednostka samodzielnej adninistracji terytorialnej, narodowej, spolecznej, gospodarczej i kulturowej

2. Naród - państwo narodowe lub organizm  polityczny o charakterze narodowym - utworzone przez naród w celu samostanowienia, na podstawie konstytucji i/lub innego aktu prawnego ustanawiającego jedność nacji (np. Palestyńczycy, Kurdowie, Baskowie itp.)

3. Moment utworzenia w/w państwa lub organizmu politycznego

4. Hierarchia horoskopów - ustalenie ważności i znaczenia w/w momentów (koronacja, konstytucja, niepodległość, objęcie władzy, uznanie przez inne państwa i/lub organizmy polityczne

5. Struktura spoleczeństwa organizmu politycznego (roczniki statystyczne, leksykony, encyklopedie etc - narzędzie pracy astrologa)

6. Organizmy polityczne o charakterze wspólnotowym (ONZ, UE, NATO, Pakt Warszawski, organizmy o charakterze politycznym, ekonomicznym, kulturowym np. PEN-Club etc, MFW etc)

7. Horoskopy miast & aglomeracji o samodzielnym znaczeniu i własnym prawodawstwie

8. Horoskopy organizmów miejskich o szczególnym znaczeniu (Rzym, Mekka, Moskwa, New York, Tokio, etc)

9. Horoskopy wielkich struktur organizmów o charakterze religijnym

10. Horoskopy przywodców, głów państw, liderów, założycieli wielkich ruchów tworzących organizmy polityczne, ekonomiczne, kulturowe, religijne etc

11. wg inwencji astrologa (astrologia finansowa, jednostki monetarne, waluty, wynalazki, wydarzenia szczególne etc)

 

Pozdrawiam

Leon Zawadzki 6.2.2012 godz. 07:07 Beskid

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-06, 08:56:45

Witam,

 

tak, wkleiłam tzw. ściągę w wątku równoległym o astrologii mundalnej. Jest ona skrótowa, w porównaniu ze źródłem p.Leona.

Np. w analogiach mundalnych Księżyca , rozumianego głównie jako społeczeństwo czy lud, brakuje odniesień do  instytucji społecznych. W tej analogii także można widzieć Kościół, instytucje związane z oświatą (np. alma mater jako uczelnia wyższa),  także znaczniejszą kobietę w państwie (np. żonę lub matkę głowy państwa?) itd.

Dobrze byłoby tę analogię "rozpracować", gdyż w tranzytach na 29 12 2012 pozycja Księżyca jest niezwykle silna. Jego pozycja w tranzycie to znak Raka w I domu tranzytowym i w X domu radix III RP.

Oś tranzytowa MC-IC domy radix : I-IV . Czyli dobrze byłoby popatrzeć na analogie mundalne tych domów.

W tranzytach znaczące obsadzenie ma tranzytowy dom VI i tak mi chodzi po głowie, że kolejność sygnifikatorów w tym domu wskazywać będzie przebieg zdarzenia. Co Pan o tym myśli, panie Leonie?

 

Pomysł: co sądzicie o włączeniu eklips do analizy?

 

pozdrawiam:)

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-06, 09:49:52

Tranzyty planet na 29 grudnia 2012r. do radix Prezydenta  B. Komorowskiego

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-06, 09:51:15

Tranzyty na 29 12 2012r. do radix Premiera D. Tuska

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ramanadom 2012-02-06, 09:53:54

Szanowna Szefowo Jasmin

 

...dzięki i jak najbardziej.

Dla ulatwienia i porządku podaję spis treści AM pod red. Campiona, tom.I

 

CZ. I Informacje ogólneR.1 Rozwój astrologii od Babilonu do ArabówR.2 Historia AM w Europie od 500 roku aż po nasze dniR.3 AM i kolektywR.4 Horoskop narodowy: AM i historia politycznaCZ.II PodstawyR.5 Wielki RokR.6. Cykle w badaniach praktycznychCz. pierwsza Pojmowanie cyklówCz. Druga druga Cykle planetarne i ich interpretacjaR.7 PlanetyR.8 Domy i ZnakiCZ.III MetodyR.9 Ingresy, lunacje, zaćmieniaR.10 Gdzie to się dzieje na Ziemi 1.AstrokartografiaR.11 Gdzie to się dzieje na Ziemi: 2. Poszukiwanie Zodiaku ziemskiegoR.12 Gdzie to się dzieje na Ziemi: Astrologia miastR.13 Inne metodyCZ.IVR.14 Astrologia wojny i pokoju. Analiza II Wojny ŚwiatowejCz. Pierwsza Nacisk kolektywny (zbiorowy)Cz.2 Tło cykliczneCz.3 Astrologiczne określenie czasuR.15 Astrologia narodówAneks 1. Astrologia finansowaAneks 2. Początek Epoki WodnikaAneks 3. Węzły geocentryczne w AM

 

O Księżycu można nieskończenie, więc może jeszcze dzisiaj

 

Leon Zawadzki

6.2.2012  09:52

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
genny19 2012-02-06, 11:01:40

Jaśmin Komorowski urodził się w 1952 roku,trzeba zmienić horoskop.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-06, 11:09:10

O matko, poprawiajcie mnie, bo dzisiaj jestem jak "ziele na kraterze" i mam dzień dość uraniczny od rana a po południu czeka mnie jeszcze zmiana komputera i przekaz danych z jednego na drugi.

 

Poproszę jeszcze o dane do radix J. Kaczyńskiego.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-02-06, 11:52:12

Przed chwilą,też się pomyliłam odnośnie daty urodzenia Kaczyńskiego.Napisałam 16 czerwiec.

Dane Jarosława Kaczyńskiego 18 czerwiec 1949  godz 2,00 Warszawa z blogu P.Piotrowskiego.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-06, 12:25:45

Porównanie Ingresu Saturna w Skorpiona z radix J. Kaczyńskiego.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-06, 12:27:21

Tranzyty na 29 12 2012r. do radix J. Kaczyńskiego

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ramanadom 2012-02-06, 13:49:05

Tak, popełniłem błąd (palcówka):

zaćm Księżyca 10.12.2011  15:32 Warszawa

Księżyc koniunk aplikacyjna do Słońca w horoskopie Jarosława Kaczyńskiego

 

Ingres Saturna w Scorpio (5.10.2012  22:32 Warszawa) w relacji porównawczej do horoskopu JK: teraz albo nigdy!

 

 

Horoskop JK wg LZ = 18.06.1949 godz. 04:22 (?) Warszawa ASC 26Bliźniąt46

nie jestem pewny tej godziny; sam ją rektyfikowałem wg faktów politycznych, ale hor. na 02:00 z ASC w Byku "tyż mi se libi"; wiemy tylko, że Lech urodził się 45 min później (czytałem to w jakimś wywiadzie prasowym); nic dziwnego, J zawsze pchał się na pierwszego, a brat tylko "wykonywał zadanie".

 

wg www.astrotheme.fr  :

Jarosław godz. 02:00

Lech       godz. 02:45 

 

 

 

 

LZ

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
margaux 2012-02-06, 15:02:14

Ojej, to moja wina, źle wpisałam rok urodzenia pana Komorowskiego. Oczywiście poprawnie jest 1952. Przepraszam Jasmin, że wprowadziłam Ciebie w błąd i dziękuję równocześnie za umieszczenie tych radiksów.

 

 

Moją uwagę przykuł Mars, który na dzień 29 grudnia zasadza się na MC przezydenta, a u premiera na Księżycu w I domu. Ten sam Mars dochodzi do Wenus w horoskopie III RP, władcy horoskopu.

Nie bez kozery pytałam się o trzeci dom w AM i jego sygnifikację. W radiksie III RP Mars rządzi VII domem i przebywa właśnie w III. Pachnie mi to mało przyjacielskimi stosunkami sąsiedzkimi. Nie podoba mi się także tranzytowy Uran dochodzący do dsc.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2012-02-06, 15:24:27

Eklipsa Księżyca z 10.12.2011r. do radixu J. Kaczyńskiego

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-02-06, 15:41:56

Ta godzina urodzenia podana przez p. Leona pokazuje lepiej pchającego się naprzód Jarosława.

 

 

Skoro Lech ur. się 45 minut później czyli o 5:07 to ma Wenus w I domu dominujacą na ASC w Raku. Zdawałam u Lecha egzamin z prawa pracy na studiach (będąc już młodą mamą) i właśnie taki był, jak ta Wenus. Nosił wtedy długie włosy do ramion. To był 2 termin egzaminu a na 1-szym nie byłam, bo byłam tuż po porodzie. Po wysłuchaniu mojej odpowiedzi na pytania (jedno chyba było na temat związków zawodowych) nic nie powiedział tylko zapytał : a dlaczego pani u mnie nie była na pierwszym terminie? po usłyszeniu wyjaśnień postawił mi 5 (tak dostałam 5 od PrezydentaUsmieszek). Ale to taka dygresja na marginesie...

 

Wstawiam radix Jarosława na 4:22

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ramanadom 2012-02-06, 18:18:24

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - pokłon dla wielkich Nauczycieli - moich przewodników

 

W gruncie rzeczy, mało kto ma prawo podpisać swoją książkę o astrologii czy nawet art własnym nazwiskiem. Robimy to, bo... tak wypada, albo mamy o sobie jak najlepsze zdanie, hm. Wiedza Astrologii powstawała przez tysiące lat i trudno dodać coś nowego, ale zdarza się...

 

Szefowa Jasmin napisała:

W tranzytach znaczące obsadzenie ma tranzytowy dom VI i tak mi chodzi po głowie, że kolejność sygnifikatorów w tym domu wskazywać będzie przebieg zdarzenia. Co Pan o tym myśli, panie Leonie?

 

Tak, zgodnie z Morinusem (ufam mu, bo zna się na robocie, jak mało kto) kolejność sygnifikatorów w D.horoskopu wskazuje na przebieg historii wydarzeń, powiedziałbym na skłonność WłH (lub innego podmiotu) do takiej właśnie kolejności realizowania historii swojego postępowania i życia; np. w D.VII Wenus w 7stop.Lwa (gorące stany emocjonalnej zależności od sytuacji w związkach objętych kontraktem prawnym), a w 11stop. Lwa Księżyc w tymże D. i w dodatku w tryg. do Marsa w Baranie. A WłH horoskopu jest kobietą, nie może mieć dzieci z mężem. Istnieje znacząca predyspozycja do zajścia w ciążę z "ojcem zastępczym" i utrzymywanie męża w przekonaniu, że to on jest ojcem dziecka. Takich i podobnych  "cudów" widziałem wiele, a kobiety pytały mnie, czy mają "się przyznać". O, to b. ważny i piękny temat, jeśli astrolog jest czlowiekiem, unika moralizowania jak dżumy i wczuje się w sytuację Niewiasty. Udawało się nawet uratować małżeństwo i rodzinę, gdy mąż "się zorientował". 

 

No, znowu się rozgadałem. Jasmin, jest Pani prawnikiem i ma spore doświadczenie życiowe, wyobraźnię, wyczucie więc teraz czas na wywoływanie filmu prognozy z ciemni przeczuć i zakamarków umysłu. A ja zacytuję Morinusa, któremu skladam hołd na każdym kroku (zostawil 26 ksiąg dot. astrologii i reguł sądzenia horoskopu; maestro Andrzej mawiał, że z ponad 460 reguł Morinusa astrolog praktujący powinien znać na pamięć co najmniej 76 i recytować je, obudzony ze snu, jak pacierz).

 

MORINUS: Jeśli kilka planet znajduje się w jednym domu, ich zbiorcza sygnifikacja oznaczona jest przez dom, w którym się znajdują. Ważność roli planet może być określona w następującym  porządku :    - najważniejszy jest władca domu, jeżeli znajduje się w danym domu    - władca znaku grupującego planety    - planeta położona najbliżej szczytu domu    - planeta najsilniejsza przez swą naturę ( analogiczną do danego domu)    - planeta wywyższona( w egzaltacji)    - planeta mająca jakąś analogię z danym domemW tym porządku zawsze można ustalić, która planeta jest najważniejsza.

 

PS.

J.B. Morin de Villefranche [Morinus]

(1583-1656) urodz. 22.02.1583 [greg.] godz. 08:47 Villefranche 04E43  45N59

zm. 16.11.1656r.

Wybitny astrolog francuski.

Jeszcze jako młody astrolog pracował dla biskupa Boulogne. Później był również astrologiem kardynała Richelieu.

Był obecny przy porodzie, gdy królowa Anna rodziła Ludwika XIV. Umierając ze strachu chowałem się za portierą w buduarze królowej, aby zanotować dokładny czas pierwszego krzyku dziecka - wspominał potem Morinus.

Towarzyszył w podróży do Rzymu córce króla Henryka IV, przyszłej żonie króla Anglii Karola I. W Rzymie został serdecznie przyjęty przez wybitnego astrologa... papieża Urbana VIII.

Morinus jako pierwszy krytycznie opracował astrologiczne dziedzictwo Ptolemeusza. Jest on również autorem systemu domów.

Morinus opublikował swoje obserwacje w monumentalnym dziele, 26 tomowym Astrologia Gallica wydanym pośmiertnie w Hadze w 1661r.

Dzieło Morinusa O determinacji stało się podręcznym skarbcem wiedzy astrologicznej dla wielu pokoleń adeptów astrologii oraz profesjonalistów.

Morinus prognozował dokładnie m.in. wydarzenia życiowe i los Karola I oraz jego żony. Przepowiedział dokładną datę śmierci Ludwika XIII. Jako astrolog władców nie mógł jednak przekazać potomności tajemnic i sekretów, które tworzyły kanwę jego prognoz i udzielanych przez niego porad.

Obecnie najbardziej używanym zbiorem reguł Morinusa jest konspekt jego dzieła sporządzony przez H. Selva La theorie des determinations astrologiques de Morin de Villefranche, Editions traditionelles, Paris, 1986.

Astrologiczne dzieło Morinusa zostało również opracowane jako J. B. Morin Les remarques astrologiques, Bibliotheca hermetica, Retz, Paris, 1975

 

 

Pozdrawiam

Leon Zawadzki 6.2.2012 18:18 Beskid

 

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
lupka 2012-02-07, 02:00:13

Pan Zawadzki napisał:„Droga Pani Lupko (chyba poprawnie napisałem?)(...) - Ile trzeba lat, aby stać się astrologiem? Powiedziałem (Uranio, Ty słyszysz?): - Jeśli w jednym wcieleniu a po raz pierwszy, to wnikanie w początki, przy stosownych uzdolnieniach, wymaga 7 lat pracy z właściwym Nauczycielem. Potem 12 lat praktyki, w stanie pochłonięcia uwagi pracą, gdy całe pole przytomności wypełnione jest skupieniem.”

 

Szanowny Panie Zawadzki,„Lupka” przez „L” jest prawidłowo, jeśli to ta pierwsza litera zastanawia...19 lat to długi okres czasu. Ale życia uczy się i tak tak długo jak się żyje- i oby jak najdłużej. Chyba nikomu nie spieszy się do formy dokonanej. (Choć  u stomatologa targają człowiekiem różnorakie tęsknoty.)

 

W którymś z wcześniejszych wpisów (jaki ten wątek już długi) Jasmin zwróciła uwagę na Księżyc, więc postanowiłam zastanowić się nad nim w horoskopie RP i tranzytowym, pomimo tego, że ginę pod natłokiem informacji i nic z tego nie rozumiem. (Ale jakby co, to zawsze można mnie stąd wygnaćUsmieszek)Mój nowy nabytek to Praxisbuch Mundanastrologie Bernharda Firgau. Nie wiem czy to dobre opracowanie na początek, ale nie mam nic innego. Więc na podstawie tej książki spróbuję coś wyknuć.

 

Cyt. Str. 135 (w tłumaczeniu lupkowym) „Łatwo zapominamy, że Słońce nocą ma tylko tyle ze swojego blasku, ile odbija tarcza Księżyca. Podczas Nowiu Księżyc nie godzi się na rolę bycia lustrem słonecznych promieni. Przy Eklipsie solarnej niewidoczny Księżyc zasłania swoim cieniem Słońce. Jest to sekretne zwycięstwo Księżyca nad Słońcem dlatego w Astrologii Mundalnej zjawsko to postrzegane jest jako kryzys władzy państwowej. Słońce bez odblasku, jest jak władza bez posłuchu- nieskuteczna.”Księżyc w Astrologii Mundalnej symbolizuje obywateli państwa, słabszych czyli też np. opozycję, kobiety, dzieci, rodzinę,pożywienie społeczeństwa i rolnictwo, narodowe poczucie wspólnoty, rebeliantów, ale też parlament? w sensie, że jest on reprezentacją ludu.

 

Księżyc w Wodniku to społeczeństwo buntowników, nie lubiące ograniczeń, solidarne, dotknięte, że tak powiem jeszcze wypaczoną emancypacją; Firgau pisze, że Księżyc w Wodniku sprzyja rozpowszechnianiu sztucznego pożywienia, a w czwartym domu społeczeństwo wie gdzie jego miejsce- u podstawy, jest siłą niosącą to państwo. W sekstylu z Marsem daje impulsy do działania, jest napędem, sprzyja kobietom czynu, a że Mars włada VII domem- ma  wpływ na stosunki z innymi państwami, i zapomniałam wcześniej, że Mars też II domem włada, ale jest tam też Pluton silny i jeśli planety transsaturniczne odnoszą się do wielkich spraw, na które nie ma się bezpośrednio wpływu, to Księżyc i jego zapędy do wolności, napotkają na przeciwności o charakterze, nie wiem jak to określić, globalnym? Kwinkunks Księżyca z Chironem, który znajduje się dokładnie na Mc..O Chironie w Raku pisze Firgau, że narodowe poczucie wspólnoty, emocje narodowe są nadużywane, a wypaczenie może iść w dwie strony: albo ten obcy zostanie odtrącony, albo zbyt wylewnie przyjęty. Na tym tle Chiron na Mc symbolizuje problemy w obejściu z władzą, z autorytetem, niedoskonałość, skomplikowaną specyfikę, która ma jednak jakąś rację istnienia, tylko trzeba coś zaakceptować (jednego konia w garażu?). Kojarzy mi się to z: (kompleksy różnorakie  (rządzących) i narodowe, strach przyznawania się do porażek, nie dawanie sobie i innym do nich prawa, bo jedna porażka to już katastrofa i nie pasuje do idealnego wyobrażenia o przywódcy doskonałym; a z porażek się człowiek uczy, są one ludzkie, ale czy autorytet ma prawo sobie pozwolić na jakieś większe błędy? Kwinkunks z Księżycem może np. wskazywać na trud prowadzenia wojen krzyżowych z byciem autorytetem, potrzebę akceptacji czegoś, może gąszczu paragrafów EU)

Ale  ja się tak zajęłam tym Chironem, a on taki mały i w sumie bardzo mało o nim wiem. Ale 29.XII.2012 Księżyc będzie w koniunkcji z Chironem, a Chiron w trygonie do Jowisza, półsekstylu z Wenus i sekstylu z Uranem. A w tranzytowym w IX domu więc może ma jakieś większe znaczenie, szczególnie, że w horoskopie RP na szczycie domu dziesiątego?Księżyc kwadratura Pluton- społeczeństwo ale i władze targane silnymi emocjami, stan mocy i obezwładnienia, wszelkie nadużycia związane z siłą sprawczą a co z tym powiązane, kwestia odpowiedzialności- i tutaj szczególnie dużo przepychanek, tak, że pozorni zwycięzcy mogą stać się przegranymi. Pluton co prawda w kwadraturze z Księżycem ,ale trygon z Mc..Jest jeszcze koniunkcja Księżyca z Wenus. Społeczeństwo przyjaźnie między sobą , jak już było wspomniane- solidarność internetowa, ale w obliczu zagrożenia (Pluton) pojawiają się trudne do opanowania emocje, zacięte walki, a Wenus władająca VIII domem w IV, to nie wiem, może nawet lubuje się w takich ekstremalnych akcjach?

 

Zaćmienie Słońca 13.11.2012 wypada w koniunkcji (4-5°) do Plutona horoskopu RP, czyli w kwadraturze do Księżyca, a Zaćmienie Księżyca 28.11.2012 w opozycji do Marsa- a to zapowiada się bardzo dynamicznie. Chciałam w sumie skupić się na tranzytowym ale mi nie wyszło, a teraz czas spać.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-07, 07:58:11

Witam,

 

dzięki Lupko za wkład. A już myślałam, że się nie doczekam pomocy w kontynuacji wątku. Spalony Merkury, Mars R, stacjonarny Saturn i Pełnia Księżyca to czas, w którym najlepiej i najbezpieczniej pozostawać w samotności a więc w sumie nie dziwię się, że tak mało nas do pieczenia chleba. Swoje napiszę (dzisiaj jak sądzę)trochę później, jak się obrobię z nową komputeryzacją. Na razie warsztat w przebudowie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ramanadom 2012-02-07, 09:21:12

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - pieczenie chleba w trybach Historii

 

Szanowna Pani Lupko, dzięki za Pani trud, pożywny i smaczny.

Pisząc do Pani (Lupka), nie byłem pewny, czy piszę do Kobiety, więc chodziło o formę: Pani.

Na Forum różne tajemnicze sytuacje się zdarzają, lapsusy również.

 

Droga Szefowo, mało nas do pieczenia chleba? To dobrze, bo gdzie kucharek sześć...

Mnie uczyła pieczenia chleba moja boska Opiekunka Krystyna Wawak, we wsi beskidzkiej, w latach 1943-1945. Miałem wtedy 5-7 lat. Wawakowie ukrywali w swojej stodole, pod ziemią w bunkrze, oddział partyzancki, Żydów, rosyjskich oficerów, ktorzy zdołali się wydostać z Oświęcimia, polskich antyfaszystów, ktorych poszukiwało gestapo. To była epopea, ktora już przeszła do historii i legendy. We wsi wiedziano (domyślano się) o tym, ale nikt, dosłownie nikt nie sypnął, nie doniósł. A w chacie Wawaków Krystyna uczyła mnie piec chleb, od podstaw aż do bochenków z taką dziurką na środku bochenka. Po wojnie Krystyna i jeszcze trzy osoby z tej Gildii Aniołów uznani zostali oficjalnie za Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Ja uznałem Krystynę za moją Mamę, za zgodą mojej Mamy naturalnej. Przyjaźń i wzajemne wsparcie trwały już odtąd po wieczne czasy, chociaż mama Krystyna opuściła ciało w 1966 r. Napisałem o Niej:

Nad czerniejącym stawem, w sitowiu komarów/ siądźmy wieczór chwytać w sidła rozstawione/ na rozdrożu, gdzie oczy i dłonie zmęczone/ znów o miłość wołają, najpiękniejszy z darów.// Widzę cię jak wchodzisz, nisko pochylona/     w czerwień słońca i fiolet przydymionych łąk,/ i jak spływa na lasy z twoich wiotkich rąk, / a na mnie z twoich oczu - cisza rozmodlona.

 

Krystyna Wawak 01.10.1901 godz. 01:12 Kęty

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-07, 14:45:49

Jako czas po temu, to ja to widzę tak:

 

W tranzytach na 29 grudnia 2012 względem horoskopu III RP zwraca uwagę tranzytujący Saturn przez II dom radix III RP. W związku z sekstylem Saturna ze Słońcem , tak natalnym jak i tranzytowym Słońcem, zapowiada konieczność sprostania kryzysowi politycznemu. Z uwagi na podkreślenie II domu (a Wenus w RX RP w Wodniku) również trzeba będzie sprostać kryzysowi gospodarczemu, który dotyka całej Unii, z którą jesteśmy stowarzyszeni. Będzie trzeba bronić się przed zagrożeniami z zewnątrz (kryzys) i jednocześnie zabezpieczać się przed tym samym w kraju.

 

U podstaw III RP leżał zryw narodowy, wola zwiększonego udziału społeczeństwa w sprawach państwowych. Proces transformacji objął również gospodarkę kraju i rozpoczął wieloletni okres zmian legislacyjnych, które miały na nowo uregulować zasady działania państwa (zmiana Konstytucji) i gospodarki (nowe prawodawstwo, przystosowujące kraj do wymogów gospodarki rynkowej). Wszyscy pamiętamy plan Balcerowicza i zagrożenia z tym związane. O korzyściach wielu nie chce pamiętać. Czas od ingresu Saturna w Skorpiona do sekstylu Saturna ze Słońcem radix III RP obfitował będzie w podobne transformacje, moim zdaniem nie tak skrajne ale jednak. Transformacje te spowodują z jednej strony wzmożoną aktywność państwa jako prawodawcy i stróża prawa a z drugiej strony niepokoje społeczne i niezadowolenie społeczeństwa z powodu narzucanych ograniczeń.

 

Rząd w omawianym okresie zechce rozpocząć reformę finansów publicznych, aby zabezpieczyć kraj na przyszłość przed tym, czego doświadczyła Grecja i inne kraje. Wiadomo, co się z tym wiąże. Kryzys wymaga wyrzeczeń a te trzeba wymuszać aparatem państwowym. Wszelkie reformy systemu emerytalnego, ubezpieczeń społecznych, opieki zdrowotnej, szkolnictwa muszą zawierać w sobie ograniczenie. Jesteśmy także członkiem UE i to, co się dzieje w państwach ościennych wpływa również i na nasz kraj nakładając na nas zobowiązania - nie tylko korzyści. Wspieranie innych (czyt. obcych) krajów w potrzebie nie jest nam obce ale własna sytuacja budzi większy niepokój i sprzeciw społeczny. Od tego już blisko do buntów, strajków i „zrywu narodowego”.

 

Na fali powszechnego niezadowolenia korzystają podżegacze, ludzie nawiedzeni, żądni władzy. Tacy zawsze umieją wykorzystać nastroje społeczne dla własnej korzyści. Niepopularne a czasami nieprzemyślane, żeby nie powiedzieć głupie decyzje władz państwowych (co się często w historii III RP zdarzało) staną się pretekstem do rozgrywki politycznej między partią rządzącą a opozycją polityczną.

 

Dzień 29 grudnia 2012 będzie wynikową nastrojów społecznych i politycznych, które od dłuższego czasu narastają i kształtują się w naszym kraju. Czy akurat w tym dniu ktoś podłoży iskrę pod ognisko albo osobiście zostanie zarzewiem buntu? Całkiem możliwe ale przedtem jeszcze trzeba nanieść drewna i ja raczej wcześniej spodziewałabym się tzw. praktycznych przygotowań do rozniecenia ognia (wspomniany ingres Saturna z 5.10.2012r. eklipsy Słońca i Księżyca w 2012r.). Moim zdaniem kraj czeka szereg manifestacji ulicznych, strajków, protestów i buntów wielośrodowiskowych i wielopolitycznych, które będą destabilizować państwo i społeczeństwo. Przy okazji świąt państwowych i bez okazji.

 

W dniu eklipsy Księżyca czyli 28 listopada 2012r., Saturn, Mars, Pluton sygnifikuje bardzo wyraźne sięganie po władzę i korzystanie z niej. Tr. Księżyc w koniunkcji z tr. Jowiszem na wierzchołku IX domu radix czyli inicjatywa legislacyjna, wystąpienia mówców i polityków, lud chce się wypowiedzieć na temat działań rządu ale na działania ludu ma wpływ Jowisz R w znaku przeciwnym do swojej natury a więc w Bliźniętach. Merkury w radix jest w Koziorożcu i to stacjonarny czyli beton partyjny, konserwatyzm polityczny a z uwagi na IV dom posadowienia radiksowego Merkurego to można wnosić, że opisuje on partię opozycyjną. Porozumienia nie będzie, bo nie o to chodzi, żeby się dogadać i na tej zasadzie to zaćmienie Księżyca będzie się przejawiać.

 

29 grudnia 2012r. czyli cały cykl Księżyca później od jego zaćmienia, kiedy to Księżyc będzie bardzo silny, bo w Raku i w X domu radix III RP, szeregi grup społecznych zewrą się  i zechcą wziąć czynny udział w rządzeniu państwem. W AM jednostki nie odgrywają większej roli a nacisk kładzie się na „organy” państwa. Księżyc pewnie symbolizuje jakąś znaczniejszą kobietę, która zwróci na siebie uwagę w tym czasie, ale my tu prognozujemy o III RP, więc jeśli chodzi o jednostki to lepiej mówić o głównych politykach w kraju.

 

Dalej już o tranzycie aż do końca wypowiedzi.

 

Jeżeli o zwracaniu uwagi mowa, to trzeba podkreślić pozycję Księżyca w I domu tranzytowym. To ewidentnie potrzeba pokazania się od strony dbałości o wartości rodzinne, religijne, kulturowe, poszanowanie tradycji. Społeczeństwo (jak kto chce niech myśli o jednostce) zatem przyjmie taką metodę i wizerunek. Dekanat i dwada Ryb nadaje temu wizerunkowi zabarwienie misji. Silny Neptun w IX domu i Jowisz w XII domu tranzytowym to mistyczne, religijne uniesienie, nieomal ofiara z samego siebie. Pod hasłami konieczności wyrzeczeń i ofiary dla dobra wspólnego narodu będą działać także politycy. Ale czy to przełoży się na realne działania czy też jak zwykle zaciskać pasa ma tylko społeczeństwo, to zobaczymy.

Niestety tr. Księżyc w opozycji do RX. Merkurego i od razu zimniej się zrobiło ale może inicjatywa ludu znajdzie zrozumienie w konserwie politycznej albo odwrotnie, gdyż Księżyc w trygonie z Plutonem RX. W każdym razie grupa społeczna (bo cały lud chyba nie) zechce swoje wyrazić pod wodzą Jowisza (z uwagi na wywyższenie tej planety w Raku jest on współwładcą zdarzenia). Wodza charakteryzuje Jowisz, który musi coś zrobić i coś naprawić (kwinkunksy tr. Jowisza z radiksową pozycją Słońca, Urana, Neptuna, Lilith). TR. Słońce w opozycji do rx Jowisza a więc (po)ruszenie, (wz)ruszenie, zamęt, buta i pycha będą znaczne a jeszcze septyl tr. Słońca z rx Plutonem zapowiada, że to historyczna chwila. Tr. Uran do rx Słońca będzie od wiosny 2012 w kwadraturze, więc już wcześniej będzie można zorientować się co do nastroju rewolucji z końca roku. Uran w Baranie tranzytujący przez VI dom radix wskazuje, że bunty, strajki i protesty będą wychodzić ze społecznej służby zdrowia, placówek edukacyjnych, opiekuńczych i pomocowych, z innych działów tzw. budżetówki, ze środowisk pracowniczych, związkowych, organizacji skupiających emerytów i rencistów, także służb bezpieczeństwa narodowego, itd.

 

W tranzycie na 29 grudnia podkreślony jest tranzytowy dom VI, co ma związek z pozycją tr. Urana. Dzień wcześniej będzie pełnia Księżyca, a Światła z Uranem utworzą półkrzyż czyli zaistnieje eskalacja nastrojów społecznych i podjęte zostaną próby rozwiązania problemu. Możliwe gniewne reakcje na wcześniejsze ogłoszenie decyzji rządowych, na projekty zmian legislacyjnych i co do ogólnie prowadzonej przez rząd polityki. Dzień, który rozważamy odznaczy się grą polityczną, rozgrywkami a kolejność wskaże kolejno Wenus, Merkury i Słońce z Plutonem. Przy czym Merkury jest tu najważniejszy w recepcji z Jowiszem poprzez znak. Wolność słowa i swoboda wystąpień nadużyta do tego stopnia, że trzeba skorzystać z przysługującej władzy i zrobić porządek– tak mi się kojarzy. Tr. Jowisz w Bliźniętach jako współwładca zdarzenia w opozycji z rx. Marsem w Strzelcu. Ale Jowisz w retrogradacji, więc powroty, reminiscencje, próba rekonstrukcji zdarzeń, podgrzania na nowo tych tematów, na które wcześniej była prowadzona dyskusja narodowa, konsultacje społeczne, wznawianie projektów i niechęć do zawierania kompromisu. Tr. Mars w Wodniku a więc samowola, dezynwoltura i rewolucja i to po obu stronach , rządowej i społecznej, gdyż Mars włada nie tylko tr. Saturnem i Słońcem, ale również Uranem w Baranie.

 

Mars tak posadowiony może oznaczać szaleńca, rewolucjonistę, osobę nawiedzoną, mającą pewne umiejętności techniczno- sprawnościowe, wrogo nastawionego i na znak protestu chcącego zburzyć przebieg spotkania, imprezy, po to, aby zwrócić uwagę na siebie albo na wyznawane przez siebie poglądy (a miało nie być o jednostkach).

 

pozdrawiam serdecznie :)

 

KD

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2012-02-07, 15:46:55

Znakomicie napisane Jasmin. 

 

Dodam jeszcze od siebie, że III RP, datowana na 31.12.1989, ma symbolicznego "poprzednika" w postaci X kadencji Sejmu (04.07.1989).

A obrazek - no tak, przemawia do wybraźni...Jest kilka źródeł na początek Sejmu Kontraktowego, podaję jedno z dostępnych: http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=TL-1989/07">TL-1989/07 - Encyklopedia Solidarności

 

Oraz wklejam radix: 

 

To wielkopomne wydarzenie - Uran na IC jest zaproszeniem do wielkiej przemiany... To "ten Sejm" to wszystko pozmienia, poustala, wybierze Prezydenta ("wasz Prezydent, nasz Premier" - manifest G.W. swojego czasu). Również ten Sejm uczyni podstawy prawne do przeprowadzenia demokratycznych wyborów i pierwszej kadencji Sejmu i Senatu, datowanej na 25.11.1991.

 

Mój wpis jest dygresją do Twojego komentarza, ale widząc Twoje słowa....  "U podstaw III RP leżał zryw narodowy, wola zwiększonego udziału społeczeństwa w sprawy państwowe. Proces transformacji objął również gospodarkę kraju i rozpoczął wieloletni okres zmian legislacyjnych, które miały na nowo uregulować zasady działania państwa (zmiana Konstytucji) i gospodarki (nowe prawodawstwo, przystosowujące kraj do wymogów gospodarki rynkowej)". ...nie mogłem się zwyczajnie powstrzymać, aby tego nie dopełnić.

 

Pozdrawiam ciepło !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
ramanadom 2012-02-07, 17:28:59

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - (Czy) Kraj, mimo swego dobrobytu,/ swej niezłomności i rozkwitu/ patriotyzmu, konstytucji/ nie potrzebuje rewolucji? [Julian Tuwim, Rewolucja w Niemczech]

 

Analiza prognostyczna Jasmin już na moim stole roboczym. Wszystkie uwagi takoż.

Nic ująć, patrzymy i widzimy to samo i tak samo.

 

Czy można coś dodać?

Wszystkie wydarzenia jesienią i w zimie 2012 będą PO Euro-2012.

Sami się w to wpakowaliśmy, koszty materialne, finansowe będą ogromne.

Temperatura igrzysk tak prędko nie wygaśnie. To będzie próba sił pomiędzy tłumem, motłochem a silami prawa i porządku. Z tej próby tłum (ta masa) wyjdzie zwycięsko, a to zachęca do dalszej bijatyki. Utrzymanie porządku będzie wymagało środków i sposobów radykalnych. Tym bardziej, że nie będzie już międzynarodowej osłony i starań o powściągliwe traktowanie incydentów.

Naiwnością byłoby sądzić, że tzw. opozycja z tego nie skorzysta. Mąż Opaczniościowy (nie npoprawiać pisowni) czeka na to, jak kaczka na zamarznięty staw, żeby pojeździć na łyżwach.

Czas pomiędzy Świętami BN a Nowym Rokiem - ważne. Ale jeszcze wazniejsze, że na NRok gromadzą się tłumy. Bez zewoleń na demonstracje, manifestacje i inne spędy. Albo z zakazem, ze względu na sytuację, co może być jeszcze mniej strawne dla vox populi. Toż to prawdziwy "koniec świata"!

 

Jakieś spektakularne wydarzenia w ostatniej dekadzie grudnia 2012 będą. Jakie?

 

Czy to musi się dokonać in facto w tych dniach grudniowych? No właśnie, Panie Mirosławie, z może sprawdzimy jak to było w horoskopach pamiętnego grudnia 1970: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grudzie%C5%84_1970 oraz inne.

 

I jeszcze raz 13 grudnia 1981 r. (...)

 

Ongiś mój przyjaciel zwrócił uwagę, ze w Polsce co ca 12 lat mamy jakiś ważny Hex.43 (Przełom).

1944 - 1956 - 1968 - 1980 - 1992 - 2004 (od 1 maja Polska pełnoprawnym członkiem UE) - 2016?

Ale po drodze też jest ciekawie...

 

Jedno wiem na pewno: należy bardzo uważnie obserwować wydarzenia 2012, nawet takie jak kiwanie głową przez JK czy Jacka Kurskiego (to dopiero model), Ziobrę, Palikota i tzw. zwichenrufy. I sytuację relacji międzynarodowych. W marcu 2012 ruszą pierwsze kamienie lawiny.

 

Ziemia jest jednym Organizmem. Potrzebne konsylium nad ciałem Planety, z uwzględnieniem wszystkich punktów zapalnych. W 2012, tak czy owak, zaczyna się Wielka Zmiana.

 

Pozdrawiam serdecznie.

LZ 7.2.2012 17:22 Beskid

 

 

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-07, 18:46:51

Dziękuję za dobre słowo. Cóż, nie wszystko nadaje się do publikacji, ale przyznam, że miałam podobne skojarzenia ze strzelaniem i ogniem (ale nie korków od szampana). Pod koniec pisania przyszedł do głowy cytat: Nam strzelać nie kazano...

Taki nasz los, że "żyjemy w ciekawych czasach" .

 

pozdrowienia i różne wyrazy :)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ramanadom 2012-02-07, 18:56:42

PRL Stan Wojenny 13.12.1981 godz. 00:00 Warszawa

SOLARIUSZ stanu wojennego 12.12.2012 godz. 12:24 Warszawa

por. dyrekcje & progresje stanu wojennego na 12.12.2012 (mundalnie - fascynujące)

Fortuna toczy się kołem/ pod kołem to pojąłem [Jan Sztaudyngier]

 

14-22 grudnia 1970 r. Gdańsk - wydarzenia grudniowe, rewolta grudniowa, wypadki grudniowe, masakra na Wybrzeżuhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Bunt">bunt http://pl.wikipedia.org/wiki/Robotnik">robotników w http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska">Polsce w dniach http://pl.wikipedia.org/wiki/14_grudnia">14-http://pl.wikipedia.org/wiki/22_grudnia">22 grudnia http://pl.wikipedia.org/wiki/1970">1970 roku (http://pl.wikipedia.org/wiki/Demonstracja">demonstracje, http://pl.wikipedia.org/wiki/Demonstracja">protesty, http://pl.wikipedia.org/wiki/Strajk">strajki, http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiec">wiece, http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamieszki">zamieszki) głównie w http://pl.wikipedia.org/wiki/Gdynia">Gdyni, http://pl.wikipedia.org/wiki/Gda%C5%84sk">Gdańsku, http://pl.wikipedia.org/wiki/Szczecin">Szczecinie i http://pl.wikipedia.org/wiki/Elbl%C4%85g">Elblągu. Był to pierwszy przypadek na świecie użycia wojska przez komunistyczną partię do pacyfikacji, w której zginęli robotnicy w pokojowych manifestacjach lub idący do pracy. [http://pl.wikipedia.org/wiki/Grudzie%C5%84_1970#Poniedzia.C5.82ek_14_grudnia]. Epogeum 17 grudnia 1970 r.

 

Nie jest zgodne z prawdą, że "Był to pierwszy przypadek na świecie użycia wojska przez komunistyczną partię do pacyfikacji". W 1962 r. podobne wydarzenia miały miejsce w Nowoczerkasku ZSRR. Linki podałem.

 

Czerwiec 1976: http://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwiec_1976

 

Marzec 1968: http://pl.wikipedia.org/wiki/Marzec_1968

 

Czerwiec 1956: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pozna%C5%84

 

Pozdrawiam

LZ

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-07, 22:53:08

 

Radix Stanu Wojennego wkleiłam w liście P. Leona (wyżej).

Tutaj zamieszczam Solariusz Stanu Wojennego na 2012r.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Garrett 2012-02-08, 00:44:39

Witam,

 

jestem zachwycony bogactwem interpretacji Horoskopu III RP i postawionymi prognozami! Studiuję ten horoskop już od pewnego czasu (w tym roku będzie już 7 lat, jak ten czas szybko płynie) i ciągle coś odkrywam nowego. Dlatego czytałem ten wątek z wypiekami na twarzy.

 

Zamierzam napisać więcej na ten temat, ale tak na gorąco: jedną z interpretacji koniunkcji Saturna i Neptuna na Immum Coeli może być, że ten aspekt symbolizuje siły, jakie wpływają na tradycje i podstawy funkcjonowania państwa (otwartym tekstem: wpływ Kościoła Katolickiego). Te planety zaczął tranzytować Pluton, czego efekt już widzieliśmy: do Sejmu weszła partia jawnie kwestionująca dominację Kościoła. Ponieważ zaczęli głośno zadawać pewne pytania, erozja już się zaczęła i za kilka lat zobaczymy co z tego wyniknie.

 

pozdrawiam

 

Wojciech Suchomski

Tematów: 3
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-02-08
ramanadom 2012-02-08, 02:22:08

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - nowe wraca

 

Drogi Wojciechu, Szanowni Rozmówcy,

Neptun dokonał ingresu w Znak Ryb, na wiele lat. Tym samym rozpoczął się poważny nacisk Neptuna w Znak, w ktorym współwłada On wraz z Jowiszem.  To przesilenie (Neptun w Rybach) jest powszechne, a zdarza się raz na ponad sto lat z dużym hakiem. Neptun uruchamia z ogromną mocą trygon-troistość Żywiołu Wody we wszystkich horoskopach na Ziemi. Dostrzegam (już dostrzegam) konieczność (wymuszanie) wspomagania przez pozostałe Żywioły wszystkiego, co jest Wodą, zasysaną przez Neptuna & trygon Wody lejowatym wirem.

 

O ile dobrze pamiętam, wg fizyki eksperymentalnej, szybkość w centrum wiru jest  zgodna z prawem Biota-Savarta. Sprawdziłem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Biota-Savarta

 

Kiedy Saturn w Scorpio zasili a zarazem ograniczy moment roboczy Żywiołu Wody, to Wielki Torquemada obudzi się ze snu. A kiedy nadejdzie 26.06.2013 (Jowisz w Z.Raka, Saturn w Z.Scorpio, Neptun w Z.Ryb) to rozpocznie się epoka proroków Nowej Ery. Będzie ciekawie, daj Bóg wytrzymać.

 

Pozdrawiam

LZ 8.2.2012  02:20 Beskid

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-08, 08:55:42

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - ..a kiedy ucho się urwie?

 

Tak, Wojciechu, pierwsza partia, która jawnie atakuje kler, znalazla się w Sejmie.

Janusz Palikot 26.10.1964 godz. 07:00 Biłgoraj

http://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Palikot

 

1 maja 1318 papież http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_XXII">Jan XXII mianował dominikanina http://pl.wikipedia.org/wiki/Peregryn_z_Opola">Peregryna z Opola inkwizytorem diecezji wrocławskiej, a franciszkanina http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Miko%C5%82aj_Hospodyniec&action=edit&redlink=1">Mikołaja Hospodyńca inkwizytorem diecezji krakowskiej.

Horoskop tej nominacji: Jowisz w Scorpio - Wenus w Raku - Saturn Pluton w Rybach - Neptun w Strzelcu.

Por. z Wielkim Trygonem w troistości Wody czerwiec 2013.

[1318 - 1539 Inkwizycja w Polsce - dane udokumentowane, po 1539 nie ma danych potwierdzonych historycznie]

 

Torquemada (urodz. 1420 Valladolid - zm. 16.09.1498 w Avila) nominację na inwkizytora uzyskał 11 lutego 1482

 

Same horoskopy radix, nawet analizowane dokladnie i wnikliwie, nie dają odpowiedzi na powiązania koincydentalne. Dlatego w AM bierze się pod uwagę tzw. tło cykliczne: cykle planetarne, Wielki Rok, tło geofizyczne etc.

 

Wyątkowo istotne są koniunkcje Jowisz-Saturn. Ostatnia miała miejsce w 28.05.2000 r. w Znaku Byka.

Następna 21.12.2020 r. na szczycie Z.Wodnika. Ta koniunkcja może zapoczątkować autentyczną rewolucję światopoglądową.

Problem ACTA jest znamiennym początkiem walki o kontrolę nad przesłaniem Z.Wodnika. Jej potężny impuls w historii nowożytnej miał miejsce 5.2.1962 godz. 00:11 Warszawa. No to mamy już 50 lat tych zmagań. Po 60 latach (2020) Saturn & Jowisz powracają do Z.Wodnika. Lecz przedtem 04.02.2014 dokona się opozycja Saturna ze Z,Skorpiona do owej koniunkcji w Z.Byka z 2000 r. To właśnie zapowiada apogeum obecnego kryzysu skorpionowego (regulacja wymuszona) do owej koniunkcji w Byku (rozpoczyna i zatwierdza czas dobrobytu w kontekście Wielkiej Gry fiskalnej, w 2004 Polska dołącza do Kasy UE, 7 lat później (klasyk tzw. pierwszego progu) mamy zarzewie kryzysu; Z. Byka w Europie to przede wszystkim Niemcy, ale też płd-zach Polska; bajeczne bogactwo szejków arabskich); również Byk to czas triumfu i władzy systemów bankowych, panowanie pieniądza realnego i pustego, konsumpcji nad zdrowym rozsądkiem. Dopóty, dopóki dzban wodę nosi... A kiedy ucho się urwie?

 

http://www.youtube.com/watch?v=_4eCf6UclR4&feature=player_embedded#">http://www.youtube.com/watch?v=_4eCf6UclR4&feature=player_embedded#!

wielce pouczające!

 

Jeśli por. radix J. Palikota z ową kon. Jowisz Saturn 2000, a następnie por. opoz, Saturna do Jowisza w 2014, to można co nieco zobaczyć jak te przepychanki kler Palikot będa wyglądały.

 

No właśnie...

 

Pozdrawiam

Leon Zawadzki 8.02.2012  08:49 Beskid

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
genny19 2012-02-08, 09:22:21

 

Może ,to Saturn w retrogradacji sprawił ,że spojrzałam na horoskop Polski na 31 grudzień 2011 godz 8;08 a jest to przecież ,  solariusz dotyczący 2012 roku . Zwracają uwagę że ,osie ASC i DSC solariusza  pokrywają się z osiami MC i IC horoskopu Polski. Ważne więc będą domy IV  i  X

Podkreślona rola Saturna  i Plutona przez koniunkcję z ASC i MC solariusza.

Na potajemne działania rządu  i brak jawności wskazuje  MC solariusza  w Skorpionie  a jego władcy Pluton w koniunkcji z Słońcem (głowa Państwa) znajduje się w 12 domu sol, a drugi władca Skorpiona Mars w Pannie będąc w 8 domu solariusza wypada na 12 dom H.P . Mars w Pannie to zwlekanie z decyzjami-służba zdrowia,ACTA

To ,że rząd będzie pod obserwacją obywateli wskazuje Wenus Wodniku w 1 domu solariusza i  koniunkcja z Księżycem w Wodniku hor Polski

Naród będzie pilnował swoich wartości bo Księżyc w Rybach znajduje się w drugim domu i koniunkcji z Uranem w Baranie. (walka o Internet).

Księżyc w Raku w horoskopie stanu wojennego  jest w koniunkcji z  MC -horoskopu Polski.

Porównując solariusz 2011/2012 z horoskopem 13 grudnia Księżyc znajduje się na DSC  i w IC(powrót do przeszłości?).Takie same pozycje planet w znakach; Saturn ,Wenus,Mars.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-08, 09:40:29

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - towarzysze kołchoźnicy

 

Szanowni, jeśli chcecie wiedzieć, czym się zajmują profesjonalni astrologowie w służbie państwowej, to spójrzcie na:

Сергей Шестопаловhttp://www.astro.in.ua/shestopalov.html

http://astrol.info/files/sv/osn_polosh.htm">http://astrol.info/files/sv/osn_polosh.htm

 

http://astromir.org.ua/blog/2009-05-29-45">http://astromir.org.ua/blog/2009-05-29-45 [video wykładu 1h16m] zapis 28.11.2011 godz. 10:45 – 11:30 P3

 

No tak, po rosyjsku, ale mówiłem na spotkaniach publicznych nawet, żeby się uczyć rosyjskiego i nie lekceważyć niedźwiedzia. Popatrzcie chociaż na foto, to ludzie wysokiej inteligencji twórczej. Poszukajcie w googlach, ale na portalach .ru

Parę linków mogę Wam podrzucić, chcecie?

 

RF ma ministerstwo wydarzeń nadzwyczajnych, a raporty tego ministerstwa są codziennie na biurku prezydenta i premiera oraz paru innych jeszcze (może lepiej ich nie wymieniać?).

No i dawno temu powołali:

Instytut Kosmorytmologii – filia Naukowo-Badawczego Instytutu Ministerstwa Obrony FR - prognozowanie w oparciu o metodę rezonansu geodezyjnego; - prognozowanie technogennych i społecznych katastrof; - organizowanie pracy naukowej i zastosowań praktycznych. Pośród pracowników naukowych są mg dr astrologii – dyplomy otrzymali w Petersburskiej Akademii Astrologicznej, właśnie u prof rektora Siergieja Szestopałowa.

 

A u nas: astrolog to krówka boża/ cała w ciapki/ ważna jest dziewoja hoża/ aż do zdrapki (to taki wierszyk do

sztambucha pani x i w blogu pana y).Ceelebryyyci, same "gwiazdy", taka ich mamusia!

 

Szefowo, już będę grzeczny, idę do kąta przemyśleć swoje postępowanie.

 

- Jak żyjecie, twowarzysze kołchoźnicy? - żartując zapytał Nikita Siergiejewicz Chruszczow. - Wspaniale żyjemy - żartując odpowiedzieli kołchoźnicy.

 

Pozdrawiam

LZ 8.2.2012 09:37 Beskid

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-08, 09:44:26

Ramandom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - rozmowy kontrolowane (w telefonii stanu wojennego)

 

Szanowna Genny19

Dzięki za wgląd i analizę. Pozostaje przełożenie na konkret, pisze Pani:

 

"To, że rząd będzie pod obserwacją obywateli wskazuje Wenus Wodniku w 1 domu solariusza i  koniunkcja z Księżycem w Wodniku hor Polski

Naród będzie pilnował swoich wartości bo Księżyc w Rybach znajduje się w drugim domu i koniunkcji z Uranem w Baranie. (walka o Internet)."

 

Pytanie: jakie wartości ma naród i jakich wartości pilnuje? czy naród to pojęcie opisujące strukturę jednolitą?

Pytanie: kto kogo pilnuje? i po co? jakie są metody i narzędzia pilnowania?

Pytanie: czy mogłaby Pani uzasadnić, że Wenus i Księżyc pełnią funkcje pilnowania? dlaczego Uran w Baranie to walka li tylko o internet?

Pytanie: jakie miejsce w życiu społeczeństwa zajmuje ekonomia, ekonomika, gospodarka, a jakie internet?

 

Ukłony i pozdrowienia

LZ

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-08, 09:44:31

Witam wszystkich, kłaniam się Usmieszek

Cieszę się, że Pan Leon u nas gości inspirując nas do przemyśleń oraz że dołączył z wizytą Pan Wojciech. Wraz z rozwojem wątku studnia nasza oczyszcza się i można pić z niej wodę. Dzięki serdeczne.

 

Istotnie, ingresy planet zewnętrznych w kolejny znak zodiaku to wielce znaczący czas historyczny z punktu widzenia ziemskiego obserwatora. Planeta w pierwszym stopniu znaku działa bardzo silnie. To jedna z podstawowych zasad w astrologii. Ale za sprawą Pana Leona ta zasada w mojej głowie zapisała się głównie w kontekście i w związku z apeksem Słońca.

 

Saturn wchodząc w znak Skorpiona będzie w sekstylu do apeksu Słońca i w tej samej relacji do apeksu (w sekstylu)  będzie (co ja piszę jest!  teraz!) Neptun. Możemy mówić (i z powagą rozważać) o ZNACZĄCYM bisekstylu, w którym ważną rolę odegra właśnie apeks Słońca w 1 stopniu Koziorożca.

 

Mnie zafrapowała analogia energii Saturna z Neptunem odnośnie Kościoła. Może coś wymyślę , to napiszę.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2012-02-08, 20:31:36

Dziękuję za materiały do przemyśleń.

Nigdy mnie specjalnie nie interesowała ani polityka, ani sytuacja gospodarcza (bo nie lubię się zajmować sprawami, na które nie mam wpływu), ale od czasu gdy trafiłam na Sollunari i dział "ciekawe tranzyty" z coraz większym zainteresowaniem śledzę bieżące wydarzenia.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
ramanadom 2012-02-08, 21:21:12

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy: czego się nie robi dla demokracji...

 

http://biznes.onet.pl/jedna-czwarta-ludnosci-zagrozona-ubostwem-w-polsce,18563,5021329,1,news-detal

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nik-jak-specsluzby-beda-mogli-zbierac-dane-wrazliw,1,5020748,wiadomosc.html

 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/portugalscy-oficerowie-zagrozili-buntem,1,5021434,wiadomosc.html

 

LZ

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-02-09, 01:28:39

Witam i pozdrawiam !

 

Tak, czajniczek społeczny już ma 90 stopni C, już paruje. Jeszcze trochę, a zacznie gwizdać. Tym większe zaskoczenie przyszło, gdy zobaczyłem "TO COŚ" : "http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Niewiarygodne-To-nie-PO-traci-poparcie,wid,14236517,wiadomosc.html">Niewiarygodne! To nie PO traci poparcie - Wiadomości - WP.PL".

Najtragiczniejsze w tym wszystkim, że można postawić jedną podstawową, oraz dwie następne tezy

1) ten rząd przestał funkcjonować:

- przestał mieć "wroga" (PiS się uspokoił)

- przestał mieć "wizje" (potrzeby lokalne są zastępowane lojalnością pro-europejskich zachowań)

- uruchomił stado "uciekających" przed mediami i recenzją polityków (uciekająca E.Kopacz - wtopa z reformą zdrowia, uciekająca J.Mucha - wtopa ze stadionami, uciekający C.Grabarczyk - wtopa z infrastrukturą)

- tworzy z tygodnia na tydzień coraz szerszą grupę niezadowolonych (lekarze->aptekarze->internauci->kierowcy-> ... kto jeszcze ?)

 

ale jeszcze większa tragedia polega na tym, że ....

1.1) nie mają z kim przegrać

1.2.) nie ma kto ich zastąpić

 

Jest więc źle, a wszelka zmiana może oznaczać pójście w "coraz gorzej". Praktycznie cała elita polityczna jest skompromitowana, a cenniejsze postacie (min. sprawiedliwości K.Kwiatkowski np, albo A.Streżyńska) zostały wyrzucone na bruk.

 

Nigdy nie czułem się specjalnie komentatorem politycznym, ale kilka tysięcy przeczytanych stron z portali (także tych "krnąbrnych"), oraz spędzane przez TV ("telewizja kłamie" - ponadczasowe hasło...) pozwalają dość swobodnie poruszać się po pewnych tematach. Najważniejsza w tych kalkulacjach jest PAMIĘĆ. Zwłaszcza o tych, którzy byli wcześniej... ...

 

Co do tego Księżyca w solariuszu III RP na ten rok, to jest pewna zagadka. Mianowicie, przed protestami ws. ACTA, jego pozycja progresywna, oraz dyrekcyjna - pozostała jednak jeszcze w znaku Ryb. Także nie nastąpiła zmiana znaku przez Urana - pozostał on wciąż w Baranie. Nie wiem więc (?) czy to jest koniunkcja, czy nie jest. Zdecydowanie Księżyc i Uran leżą jednak w tym solariuszu w innych znakach. "Już w ogródku", już witają się z gąską, ale... jednak gąska poszła prędzej do stawiku...

 

Winę na "ACTA" w horoskopie zwaliłbym na tranzytującego Plutona po Słońcu. To Słońce w horoskopie III RP jest ewidentnie trzeciodomowe. Polacy są narodem wybitnie INFORMACYJNYM. Dowody ? A choćby zestawienie hierarchii artykułów zamieszczanych na Wikipedii, polska wersja jest b. wysoko. Polacy mają najwyższy wskaźnik liczby adminów wobec liczby aktywnych, co widać w tym zestawieniu: http://tsca.natverk.org/cgi/wikirace.pl">tsca.bot prezentuje: wyścigi Wikipedii   

Często też "zwiedzam" filmy na Youtube. Ostatnio modnym hasłem staje się "Polacy przejmują ten film". Ba ! Pamiętam doskonale głosowania na Monopoly - Polaków ogarnęła taka histeria informacyjna, że zdołali chyba wepchnąć Sopot (Gdynię?) na drugie miejsce. A rywalizowali z ... całym światem (albo inaczej - cały świat nie rywalizował z Polską).

Nawet tutaj - jeszcze jeden przykład społeczeństwa informacyjnego: "http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/bundesliga/2011-2012/polacy-zadecydowali-lewy_sto3091781/story.shtml">Polacy zadecydowali: Lewy najlepszym graczem! - Bundesliga 2011-2012 - Piłka nożna - Eurosport". 71% głosów, wyobrażają to sobie Państwo ??!

 

c.d.n.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2012-02-09, 01:51:32

Nawiązując do Słońca III RP, podejrzewamy, że ma ono konotacje religijno (aplikacja do Neptuna) i "informatyczno-rewolucyjne" (separacja od Urana). Nie wiem, czy informatyka = dosłownie "wolność", ale bez wątpienia "zamach ACTA" = "zamach na wolność".

 

A Pluton zaznacza się kilkukrotnie w horoskopie

- na ASC drugiej kadencji rządu D.Tuska

- dyrekcyjny na Marsie III RP

- tranzytujący na Słońcu III RP

- nawet "dziwnie" się składa, że MC solariusza A.D. 2011/2012 jest w pobliżu Plutona III RP

 

Księżyc horoskopu III RP, ten "walczący o wolność naszą i ... naszą" jest już zaznaczony w kwadraturze do Plutona IIIRP. 

Przeglądam właśnie dla przypomnienia notatkę Tomasza Stąpora nt ... Księżyca II RP (1918-1939). Też jest ... w Wodniku. Zainteresowanych odsyłam tu -> www.astrolabium.pl/forum/23-astrologia-wydarzeniowa/1572-horoskop-polski-11-listopada-1918 . Na temat poprawności tego horoskopu niestety nie mogę się wypowiedzieć, nie posiadam odpowiedniej wiedzy.

Czyli - temat "Księżyc w Wodniku a polska mentalność i manifestowanie prawa do wolności, zwłaszcza w sferze informacji i swobodnej wymiany poglądów" pozostaje wciąż otwarty... W wątku Astrolabium ten motyw dyskusji zostaje zresztą zainicjowany.

 

Jeszcze jedna ciekawa rzecz - pisząc o 7. kadencji Sejmu ( http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/category/siodma-kadencja-sejmu-przeglad-po-sejmach-iii-rp/">http://gwiazdologia.naszeszczescie.pl/category/siodma-kadencja-sejmu-przeglad-po-sejmach-iii-rp/ ), myślałem, że tworzę bajeczki. Wiadomo, jak to bywa, prognozowanie wydarzeń jest zbiorem koniunkcji, albo alternatyw "straszenia"+"dramatyzowania"+"mówienia o wielkich zmianach", itp, itd. Ale teraz oczy się otwierają i moje stwierdzenia o "zamordyzmie", oraz "zmianach prawnych" są całkiem na miejscu.

Jak to pisałem, w październiku 2011r., temat A.C.T.A. wesoło sobie "spał". Ludzie byli zajęci rozpadem strefy Euro, sprawą krzyża wiszącego w Sejmie (Palikot), względnie podwyższeniem wieku emerytalnego. Nikt (!) nie pisał prawie niczego o poważnej transformacji systemu.

No może ... oprócz astrologów...

 

Pozdrawiam i dziękuję za przeczytanie dwóch długich wypowiedzi... Jest oczywiście potężne pole do uzupełniania i dalszego drążenia wątku.

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
ramanadom 2012-02-09, 07:51:04

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - tylko w drewnie czuję się pewnie

 

Dzięki za rozważania acrux_79, są dla mnie pożywne jak kawa przed śniadaniem.

Teraz warto spojrzeć, spoza drzew, na las.

Dopiero co powiedziałem do ważnego lidera ekologów: - Proszę was, od ponad 20 lat, abyście obronili Park Krajobrazowy Beskidu Małego przed dewastacją. Teraz nie musicie już go chronić i bronić, bo już go nie ma. Zapewniam cię, że jeśli jeszcze raz przykujecie się łańcuchami do drzewa na jakimś miejskim skwerku, w "obronie drzew i przyrody", to ściągnę wam na głowę prasę i tv i zrobię taką zadymę, że na widok drzewa będziecie sikać po nogach. Setki tysięcy drzew padają pod piłami doborowych ekip z Podhala (miejscowi odmówli pracy przy tym bestialstwie, które niweczy ich naturalną otulinę zycia), padają 40 km od waszej ciepłej siedziby, a u was tylko "akcje", szkolenia, podróże i szpan ciotuni na stypie.

 

A leśniczy, który mnie rozumie i też nic nie może, powiedział do mnie: - Panie Leonie, spoko, jest przecież pula gen dyr lasów na "ekologię". To co pan myśli, że zrezygnują z kasy? Pan to jakiś niedzisiejszy...

 

Jak tylko się ta dewastacja zaczynała, napisałem do wszystkich możliwych urzędów. A jakże, przysłali komisje etc i napisali do mnie: "Wyrażamy Panu wdzięczność za troskę o drzewostan Parku", ale...wszystko jest ok, zgodnie z planami PT stosownych urzędów. Po rozmyślaniach uznałem, że skoro Polska ma króla, dotarłem do Jana Pawła II. I nagle ucichło, na cały rok wstrzymano rabunkowy wyręb lasów PKBM. No to, przyszli do mnie górale drwale, chłopy jak skała w czasie rui, i powiedzieli: - Zaraz ci tu spuścimy wpier..., pracy nie ma! - Dobra, chłopy - powiedziałem - ale zanim mi spuścicie to i owo, to przypominam, że sami mnie o te interwencje prosiliście, 29 rodzin podpisało protest, a ja wszystkich gospodarzy okręgu powiadomiłem o interwencji u Papieża.

 

Sąsiedzi podrapali się po głowie, zaklęli szpetnie i poszli.

 

Po roku prace ruszyły ze strojoną mocą, trzeba było dogonić "straty". Gospodarze okręgu... odmówli uczestniczenia w tym "pielęgnacyjnym i produkcyjnym wyrębie". Teraz nie ma już żadnej osłony przed tym "operatywnym planem pozyskiwania produktów energii odnawialnej". Żadnych planowych zasiewów, tylko samosiejki. A jeden z włodarzy tego procederu powiedział do swoich rębajłów: - Zostawcie drzewa przy szlakach, bo znowu jakiś ciul poskarży się papieżowi.

 

Panie Mirosławie, te ginące lasy były  podczas wojny sadzone przez górali beskidzkich, pilnowanych przez uzbrojonych żołnierzy Wehrmachtu. 27 lat temu opowiadali mi o tym górale, ktorzy wtedy byli młodzi, a teraz już nie żyją. Saturn wrócił na pozycję, gdy słuchałem tych opowieści. Wyznam Panu, że jak czytam to gęgolenie na fb, oglądam te różyczki i sadzonki myślaków, to zastanawiam się: po jaką cholerę siedzialem w więzieniach, unikalem zgładzenia przez kgb, pisalem programy i manifesty?! Tak, wierzyłem w mój Naród, byłem pewny, że gdy uwolni się od komuny, to pokaże na co go stać. Pokazał.

 

A jeśli o horoskopach, to powiedziałem do Marii: - Powinienem robić to, do czego mnie ciągnęło, zostać fotoreporterem i ubiegać się o pracę w Magnum. Albo kierowcą rajdowym, mniam! A Maria: - Znam twój horoskop. Jakbyś to zrobił, to już dawno byś nie żył.

 

Z pozdrowieniem

LZ jeszcze żyw

9.2.2012 07:49 Beskid

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-09, 08:39:40

Witam od rana, już całkiem okrzepniętego.

 

Myślałam o Saturnie i Neptunie i miałam takie skojarzenie: Czekając na Godota. Nie wiem, dlaczego akurat takie. Historia nasza pełna oczekiwania nie wiadomo na jakiego zbawcę, co to przyjdzie, wyprowadzi nas z kraju niewoli i obsypie manną na koniec. Nawet nie wiadomo, kim ten Godot jest, czy to ma być przywódca duchowy czy polityczny. Albo wieczne Polaków rozmowy, romantyczne porywy i rozważania, co by było gdyby, zamiast wziąć się do rzeczy i reformować kraj na bieżąco. Dopiero jak już nie ma innego wyjścia "bierzemy się i zrywamy narodowo" ale i tak bez należytego planu. Dzisiaj mamy rząd kontynuacji, premier na wstępie 4 letniego okresu swojego przywództwa żali się narodowi, że czuje się samotny (!!) , reformy przeprowadzane będą (jeżeli nie utkną w fali konsultacji) w czasie największego kryzysu światowego od czasów przedwojennych- zamiast je robić wcześniej, w poprzednich 4 latach.

 

No i czekamy na Godota, popełniając grzech zaniechania (to dobra analogia Saturna i Neptuna w rysie narodowym Polaków), nic nie robiąc - tylko gadając. Kręcimy się w kółko , ewentualnie wysiadujemy przy "kawie na ławie" itp. Można wygooglać hasło o Godocie i o sztuce Samuela Becketta o tym tytule. Ciekawe skojarzenia mieli autorzy wpisu w Wikipedii.

S. Beckett pisząc tę sztukę miał kierować się słowami św. Augustyna: "Nie rozpaczaj: jeden z łotrów został zbawiony. Nie pozwalaj sobie: jeden z łotrów został potępiony".

 

Wszyscy jesteśmy ukrzyżowanymi łotrami  ale i "wszyscy jesteśmy Chrystusami" jak mówi tytuł i wymowa filmu Marka Koterskiego. To też dobra analogia Saturna i Neptuna. Kolejna cecha narodowa: musimy być ukrzyżowani, aby dać świadectwo prawdzie (tylko co drugi łotr a więc nie wszyscy).

 

pozdrawiam i idę walczyć z siermiężną codzienną rzeczywistością:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2012-02-09, 15:17:53

Tak Panie Leonie, ja też znam takich "ekologów", jednego nawet kiedyś ... z więzienia wyciągaliśmy. Dostawał trochę "zapomóg", oraz pożyczek, ale jak się obrobił, to - nie łaska - nie zwrócił ani grosza. Cóż.

 

Również niepokoję się, że ani nasz lokalny Ludwik XVI, ani oburzony lud, nie są dobrą alternatywą. Na szczęście gilotyna wyszła z użycia, pozostała "tylko" potwarz, czarna teczka, albo jakaś synekura, jak dobrodziej się ukorzy przed nową klasą polityczną.

 

Przy okazji J. Muchy i stadionów... - taką mamy minister http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11112812,Telenowela_ze_stadionem__To_zart__Kabaret__Prowokacja_.html">Telenowela ze stadionem. To żart? Kabaret? Prowokacja?  . Mam nadzieję, że w końcu coś powie ?

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Garrett 2012-02-09, 18:39:31

@pan Leon Zawadzki

 

Pod Łodzią jest spory i piękny las Grotniki. Rozmawiałem z jedną staruszką, która tam żyje, okazało się że te piękne drzewa sadzili... Niemcy podczas II Wojny Światowej, nie pozwalali też wycinać drzewostanu. Pan też wspomnia o tym, że Niemcy zalesiali Beskid Mały. Zastanawiam się, czemu akurat zależało im na sadzeniu drzew, Polska miała być ich drzewnym zapleczem?

 

@Jasmin

 

połączenie Saturna i Neptuna z Kościołem Katolickim jest intuicyjny, muszę przyznać. Zwykle kler wiąże się z Jowiszem, to prawda, ale dla mnie to "religia chrześcijańska (Neptun) zorganizowana w system (Saturn)". Ta religia ma silny wpływ na tradycje i podstawy państwa co symbolizuje wspomniana koniunkcja na Immum Coeli. Na planie fizycznym widać to, że cmentarze są w większości katolickie, religia w szkołach, ustawa antyaborcyjna, konkordat a także msze na początku każdej uroczystości państwowej, święcenie nowych budynków państwowych. Widząc zbliżającego się do tego układu Plutona postawiłem prognozę, że w tej dziedzinie będzie trzęsienie ziemi a tu pojawił się Palikot.

 

Koniunkcję Saturna i Neptuna może też symbolizować przerośniętą i niesprawną biurokrację, zagmatwane przepisy, niesprawiedliwy i wadliwie działający system, więc może Pluton to także wyczyści. Tak więc jeden aspekt może mieć różne znaczenia, zależne od kontekstu. Przyznam jednak, że nie bardzo analizuję znaczenie planet w horoskopie państwa, koncentrując się na tranzytach do niego, zaćmieniach i szeroko pojętym prognozowaniu.

 

@Acrux_79

 

Mirku z zainteresowaniem czytam Twoje wypowiedzi i artykuły, podobają mi się Twoje przemyślenia. Chciałbym zauważyć, że Słońce w mundalnej kojarzy się raczej z ośrodkiem władzy, Księżyc symbolizuje ludzi. Może jego pobyt w Wodniku symbolizuje społeczeństwo informacyjne i niezależne? Słońce jest na tyle blisko Immum Coeli, że skłonny bym je zaliczyć do IV domu niż do III. Jeśli chodzi o III dom, czyli komunikacja między Polakami a także handel, na jego wierzchołku znajduje się Mars w Strzelcu. Mam wrażenie, że poziom komunikacji między Polakami jest bardzo agresywny, żeby nie powiedzieć kłótliwy. Mówiąc o Marsie w III domu, w III RP bardzo nam się rozwinął handel, powstało mnóstwo sklepików, eksport osiągnął najwyższy poziom w dziejach w stosunku do PKB.

 

(kiedy kliknąłem 'dodaj odpowiedź', okazało się że Forum już mnie wylogowało i mój post przepadł. dobrze, że mam zwyczaj kopiować do notatnika przed wysłaniem. proponuję wydłużyć czas zalogowania użytkownika)

Tematów: 3
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-02-08
acrux_79 2012-02-09, 19:29:09

Wojtku, to prawda, Twój sposób interpretacji do mnie przemawia. Ja to chciałem ująć trochę "po weresowemu", aby wyjść ponad Słońce (poza ośrodek władzy), ale być może dokonałem nad-interpretacji. Dość stara tradycja widzi w ogóle Słońce Polski w znaku Byka. 

Ja tutaj podaję propozycje linków od Astrolabium, ale też znaczny jest Twój wkład, np:

http://astromarket.blox.pl/2008/05/Horoskop-III-RP.html">Horoskop III RP

- oraz http://astromarket.blox.pl/2008/05/Horoskop-III-RP-czesc-II.html">Horoskop III RP - część II

To są ciekawe opracowania, będę musiał je sobie odświeżyć (tak, w moim życiu istnieje kilkadziesiąt pozycji, które czytałem dwa, trzy, cztery albo więcej razy).

 

Z tym Imum Coeli to mamy trochę ból głowy, ale ja bym jednak postulował, by Słońce jeszcze utrzymać w domu trzecim, a dom czwarty pozostawić Królowi Saturnowi. Co prawda zamiast grzywy ma ołowiany garnek na głowie, ale cały czas mnie kusi, że Lew XI domowy to organizacje, idee, oraz różne akcje.

Władca XI w III, czyli Słońce, postuluje tworzenie tych grup. Słońce w koniunkcji z Neptunem znowuż "stworzyło" (taka moja robocza hipoteza) Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy...

 

Tak - nawet pisałem do nich maila z zapytaniem, o której rozpoczęła się transmisja, albo cała akcja - niestety, nie odpisali mi. Było to 3 stycznia 1993. Słońce WOŚP w koniunkcji z Neptunem III RP, Jowisz WOŚP tuż przy ASC III RP.

Ale - co ciekawe dla układu WOŚP - opozycja Marsa z Raka do Neptuna/Urana w Koziorożcu. Trochę szkoda mi tych dat, kiedyś miałem zrobić nawet wpis nt Orkiestry, ale byłem niepocieszony z wielu względów i w końcu nie uczyniłem...

 

Oczywiście nie upieram się przy swoich konceptach. No i przejście Plutona przez Słońce w 2012r. możemy traktować jako transformację władzy wprost. Tak - Słońce "społeczeństwem" nie jest. Nie czuję się mocny w przyporządkowywanie planet do części organizmu jakim jest państwo, ale... czas to pieniądz, im więcej go mija, tym czuję się bogatszy.

 

Pozdrawiam ! Usmieszek

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2012-02-09, 21:33:28

Witam,

 

analogia Saturna i Neptuna jako struktury kościelnej czy kleru, duchowieństwa jak najbardziej trafna. Sama tak to postrzegam. O księżach mówimy: ojciec (Saturn) duchowny (Neptun) albo dusz (Neptun) pasterz (Saturn). Przy analogiach ze znaku Ryb, Neptun i Jowisz mogą być analogią nauczyciela (Jowisz) duchowego (Neptun), którym często jest kleryk.

 

pozdrawiamUsmieszek

 

KD

 

PS. program wylogowuje po 20 minutach bezczynności podczas pisania odpowiedzi - z powodów bezpieczeństwa. Kopiowanie przed zapisem to b.dobry pomysł.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ramanadom 2012-02-11, 07:57:46

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - natura, kultura, gwoździe i politura

 

W dniu 2012-02-10 21:41, Aurelia Siwa pisze: List z zapytaniem do http://www.logonia.org/">http://www.logonia.org od Aurelia Siwa W dniu 2012-02-10 21:41, Aurelia Siwa pisze: > List z zapytaniem > wysłanym przez http://www.logonia.org/">http://www.logonia.org od > Aurelia Siwa > > To pan Tusk postanowił "zaprzyjaźnić" się z Rosją dla własnej kariery. Rosjanie nie szanują lizusów. Naród, który wybrał Tuska, nie jest godny szacunku. > Dlatego położyli nam wielka rurę na dnie Bałtyku blokując rozwój portu w Szczecinie. Kazali płacić najwyższą w Europie cenę za gaz i nie zapłacili za przesyły przez nasze terytorium. > Teraz Merkel i Sarkozy pokazali Tuskowi, że mają go za hetkę pętelkę. Zapłacimy za cudze długi i jeszcze będziemy mogli sobie raz do roku, bez prawa głosu posłuchać co mówią inni. > Mili się Pan sądząc, że Kaczyńskimi kierowała miłość własna i chore ambicje. > Nimi kierowała miłość do Polski i troska o interes Polaków. > A że mają czasami buraczane odzywki, no cóż wolę to niż pozorną elegancję wazeliniarza Tuska myślącego tylko o własnej karierze i gardzących Polakami. > Jestem pewna, że najbliższy rok pokaże , że mam rację. > Podoba się Panu życie w kraju gdzie statystycznie biorąc co 30 obywatel jest inwigilowany? > Powoli dochodzimy do standardów tow. Stalina. > Pozdrawiam Aurelia Siwa z Poznania ***********************************************

LZ do Pani Aurelii

Szanowna Pani, dziękuję za list. Przeczytałem go uważnie i zastanowiłem się. Od polityki do przyjaźni jest dalej niż do Centrum Galaktyki. Jeśli obliczenia w polityce są błędne, to wyniki też muszą być opłakane. Pozostaje jeszcze tylko zastanowić się nad okolicznościami, w których robi się obliczenia i podejmuje decyzje. Jedynym autentycznym politykiem w nowożytnej historii Polski był (zapewne nadal jest) Jan Paweł II. To moje prywatne zdanie, oczywiście. Pozwolę sobie tylko na dwie uwagi dot. Pani przekazu: wszystkie działania po 1989r. są efektem braku dojrzałości polityków co do sensu i możliwości Polski w realizowaniu Jej potencjału historycznego, ekonomicznego i kulturowego. A nade wszystko, co do wyboru drogi tej realizacji (mówił o tym, b. oględnie, Jan Paweł II). Jakkolwiek na to spojrzymy: - wsadzanie do samolotu jednocześnie tak wielu ludzi najwyższych godności w Państwie, w tym nieomal całego dowództwa sił zbrojnych, jest nie tylko błędem, ale jest sprzeczne z uznanymi przez Polskę zasadami i regulaminem NATO. - obecnie, już od dawna, nie tylko co 30.człowiek jest inwigilowany; każdy człowiek może być namierzony po paru kliknięciach (od czasu systemu Echelon); jest to efekt nie tyle działania polityków, co nowoczesnej techniki i technologii elektronicznego przetwarzania danych. - tak, lata 2012-2017 "pokażą", lecz to jest-będzie skutkiem powszechnej relacji Niebo-Ziemia (już to widać). Polecam książkę Jarosława Gronerta "Na zakręcie dziejów". Pozdrawiam Panią serdecznie.LZ11.02.2012 07:57 Kraków
Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
margaux 2012-02-11, 09:01:24

Ja absolutnie nie jestem żadnym ekspertem w dziedzinie AM, ale wydaje mi się, że każdy, kto posiada jako takie pojęcie o Astrologii, gołym okiem widzi jakim państwem jest III RP.

Patrząc na horoskop III RP nasuwa mi się skojarzenie, wypisz wymaluj cała Polska.

Od kilku lat mieszkam poza granicami kraju i wiem, jak jesteśmy na zewnątrz postrzegani. Merkury na wierzchołku IX domu w IV daje nam wizerunek państwa bardzo przywiązanego do rodziny i tradycji. Tu nie bez kozery mamy silnego Saturna na IC, naszych korzeni. I choć, głównie za wielką wodą, jesteśmy przyjaźnie odbierani, Jowisz w Raku przy MC od strony IX domu, to jednak nie potrafimy zerwać z wizerunkiem narodu umartwiajacego się i nadgorliwie przywiązanego do tradycji. Tu znamienna wydaje się być opozycja Jowisza do Urana, który rządzi Księżycem i V domem. Wizerunek Polaka do wypitki i wybitki ciągnie się za nami nieustająco. Te próby zerwania z pewnym zaszufladkowaniem Polaka przez świat są czynione przez rząd (Słońce), ale i tez z mizernym skutkiem, opp do Jowisza. Bolączką niestety jest także i  to, że Polska jako państwo nie ma sprzymierzeńców wsród sąsiadów, zarówno na lewo jak i na prawo od naszych granic, o czym świadczy, moim zdaniem Mars w III domu i znak Barana na wierzchołku VII. Ten sam Mars pokazuje także jak bardzo rozgadanym i kłótliwym narodem jesteśmy w imię wyższych racji i idei.

Martwi mnie także w tym horoskopie III domowe Słonce w kleszczach Urana i Neptuna. Manaipulowanie informacjami przy użyciu mediów. Jak grzyby po deszczu powstały przecież różne stacje informacyjne, które szukają tylko sensacji i w zależności od własnych interesów, promują lub nie, dane ugrupowania polityczne. Siła mediów w Polsce jest tak duża, że potrafi wpłynąc na opinię publiczną i przesądzić o wynikach wyborów czy to na urząd Prezydenta, czy też do parlamentu, lub sejmików samorządowych.

Dlaczego o tym piszę, przecież nic nowego nie wniosłam tym samym do dyskusji. Bo moim zdaniem, wątpię, by tranzyt Plutona przez Słońce III RP, cokolwiek zmienił. Jeśli już, to wybebeszy jeszcze bardziej na zewnątrz niedomagania państwa. 

Niezadowolenie wsród pewnych określonych grup społecznych, od czasów Okrągłego Stołu, wciąż narasta. Mam tu na myśli głównie służbę zdrowia po macoszemu traktowaną przez państwo, niedofinansowywany należycie resort oświaty, kulejace wojsko i służby publiczne,  rosnącą grupę rencistów i emerytetów o żenująco niskich wynagrodzeniach. Nie sposób zresztą tu wszystkich wyliczyć.

Za każdym razem, gdy przyjeżdżam do kraju, słyszę tylko narzekania i utyskiwania, jak ludziom coraz gorzej i trudniej się żyje. Owszem zauważam nowe wspaniałe centra handlowe z eleganckimi butikami pobudowane, nowe drogi, mosty, dworce, ale nastroje społeczne nie uległy żadnej poprawie. Od ponad dwudziestu lat mamy wciąz to samo. Pogłębiajacą się pauperyzację społeczeństwa. Owszem, niektórym powodzi sie i żyją jak paczek w maśle, ale większość ludzi naprawdę żyje juz na skraju nędzy i ubóstwa, zadłużając sie coraz bardziej w bankach.

Bardzo tęsknie za krajem i chciałabym do niego powrócić, ale moi znajomi ostrzegają mnie, bym lepiej tego nie robiła, gdyż nie dostosuje sie już do polskich warunków życia.

Czy ten Pluton obali obecne rządy i zapoczątkuje nową erę ? Watpię, bo tu trzeba prawdziwego cudu nad Wisłą. Z drugiej strony jednak, patrząc na dwudomowego Plutona w swoim władztwie w horoskopie III RP, wierzę, ze ten cud w końcu się dokona.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
maszowa 2012-02-11, 13:24:24

Mam nadzieję, że wątek dotyczący 29-12-2012 dla III RP nie jest zakończony, bo ja się zapaliłam na progresje i dyrekcje - w sensie, że się czegoś nowego nauczę - ale może mi coś umknęło...

Zastanawiam się, czy to ważne, jeśli tranzytowy Mars (w dniu 29-12-2012) będzie w ścisłej koniunkcji do progresywnego Słońca III RP. Słońce, czyli władza, w Wodniku jest na wygnaniu, Mars (niepokoje społeczne) w Wodniku powinien raczej walczyć słowem nie ogniem. Więc - może się dogadają?

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Garrett 2012-02-11, 14:30:46

@Ramanadom

 

A propos "permanentnej inwigilacji", wczoraj przeczytałem wpis na blogu pana Buzdygana: "Wszystkie rozmowy telefoniczne są nagrywane": http://arnoldbuzdygan.com/?p=1853

 

Przyznam, że mnie to zdziwiło, bo świadczy o ogromnych środkach, które są w to zaangażowane, ale zapis tamtej rozmowy wskazuje, że rozmowy są rzeczywiście gdzieś zapisywane i wyciągane w miarę potrzeby. Dotąd kiedy ktoś ze znajomych mówił mi: "pogadamy, kiedy sie spotkamy, to nie jest rozmowa na telefon" śmiałem się, że czasy komuny się skończyły. Jak widać, ci ostrożni mieli rację.

 

@Margaux

 

Słusznie zauważyła Pani opozycję Jowisza i Urana. W swoich horoskopach ma ten aspekt wiele krajów, które przebudziły się poczas "jesieni ludów" w 1989 roku, m.in. Rumunia i Węgry, ale mają go w nieco innych domach. Ten aspekt uważam za silną oś w horoskopie Polski, ponieważ często podczas tranzytów do niej różnych planet obserwowaliśmy ważne wydarzenia, z których najbardziej dramatyczna była chyba tragedia samolotu prezydenckiego w 2010 roku, kiedy stacjonarny Pluton był na Uranie w horoskopie III RP.

 

Pluton towarzyszy często głębokim zmianom, chociaż może ich nie widzimy. Tranzyt Plutona przez Słońce III RP odbędzie się nie tylko w tej samej długości ekliptycznej, ale w bardzo podobnej szerokości ekliptycznej, czyli deklinacji. Słońce w horoskopie III RP ma deklinację -23*07`, Pluton podczas jego ostatniego tranzytu (21.10.2013) będzie miał deklinację  -20*12`. Czy rzeczywiście będzie miało to znaczenie? Przekonamy się już naprawdę niedługo.

Tematów: 3
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-02-08
margaux 2012-02-11, 15:47:13

Garett,

 

tranzyty Plutona mają to do siebie przede wszystkim, że ich skutki są na ogół dopiero długo po przejściu zauważalne. To nie Uran, czy nawet Mars, że gdy gruchnie, daje od razu widoczne jego działania. Pluton drąży pomalutku.

Pytanie tylko, do czego się dodrąży? Ot co!

 

 

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Garrett 2012-02-13, 13:38:15

znalazłem taką archiwalną wypowiedź na jednym z angielskich forów (nie o astrologii). napisane 19 stycznia 2009, autor: ThamesUrchin

 

"Wiele lat temu zostałem zaciągnięty na wykład w Księgarni Astrologicznej na Caledonian Road i pokładałem się ze śmiechu (w myślach oczywiście), kiedy wykładowca podał swoje prognozy na "10 lat od dzisiaj". Powiedział, że będzie krach w 2008 roku a w 2009 rozpocznie się poważny kryzys gospodarczy, a potem wielka wojna w 2012 roku, dlatego zalecał nam kupowanie złota od października 1999 roku (kiedy jego cena będzie najniższa jak powiedział) i trzymać je do 2018 roku (kiedy cena złota będzie najwyższa). Hmmm, to było w latach 90-tych, kiedy naukowcy wykluczyli występowanie krachów i rozmowy o kryzysie gospodarczym. Przypominam sobie że wykładowca powiedział, że nowy kryzys przyćmi ten z roku 1930, co wydawało się bzdurą, jakiej spodziewasz się po astrologach, jak mi się wydawało przepowiadających tylko "zgubę i nieszczęście". Ciekawe, kto się teraz śmieje. "

 

Znalazłem tę wypowiedź przypadkiem, szukając informacji gdzie się podziała ta księgarnia i pomyślałem, że dobrze ją ocalić od zapomnienia. Byłem w tej księgarni w 2003 roku ale zastanawiam się, jak oni tam zrobili wykład. To był mały pokój, cały zawalony książkami. Nie były ustawione na półkach, tylko w stosach na podłodze, chodziło się między nimi jak w tunelach.

Tematów: 3
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-02-08
ramanadom 2012-02-14, 06:05:06

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - u stóp Uranii

 

*Wojciech Suchomski

 

W grudniu 1981 r., tuż po wprowadzeniu stanu wojennego, spotkałem się z młodymi działaczami Solidarności, na ich prośbę. Akurat z tymi, którzy nie zostali internowani. Zapytali: - i co teraz? Powiedziałem: - W 1989 r. bierzecie władzę. Gruchnął śmiech, trwał długo, jeden z nich spadł ze stołu, na którym przycupnął "półgębkiem".

 

Moja nobilitacja, jako astrologa, nastąpiła już pod sam koniec 1982 r. Otóż mój serdeczny druh Stefan Z. przyniósł mi, latem 82, pytanie od fizyków z Instytutu Fizyki w Warszawie: - Kiedy Breżniew walnie w kalendarz? Zrozumiałem, że to ciekawość polityczna (astrologia mundalna), chociaż było jasne, że wraz z Leonidem Iljiczem sowiecki błogostan i tak się nie skończy. No i test sprawdzający astrologa. Przysiadłem fałdów, podałem datę. I rzeczywiście - L.Breżniew dotrzymał terminu, co do dnia. Od fizyków dostałem zaproszenie na tłumne spotkanie całonocne, w dużym mieszkaniu priv. Po pół godzinie rozmawialiśmy do świtu jak starzy znajomi, i okazało się, że najwięcej do powiedzenia mieli... fizycy. Opisałem to w swojej książce Astrolog. A przecież, o wiele wcześniej, zapowiedziałem, z datami, upadek muru berlińskiego i rozpad struktury ZSRR. Moja mama powiedziała wtedy: - Oszalałeś.

 

Wiem, że to nie ja, lecz Urania. Ale o tym nie mówiłem wtedy głośno, bo by dopiero zrobiło się ciekawie.

 

Pozdrawiam

LZ

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-14, 07:51:54

Witam wszystkich, kłaniam się niskoUsmieszek

 

Pan Leon opisał wyżej swoje doświadczenia w ogłaszaniu prognozy. Myślę, że to bardzo trudne dla astrologa (przynajmniej dla mnie) zdecydować się na upublicznienie prognozy. Głównie dlatego trudne, że prognozując trzeba mieć świadomość po co się to robi i jakie będą tego skutki a nie zawsze taka świadomość towarzyszy człowiekowi. Czy jest różnica między prognozowaniem a "wieszczeniem" ? Czy profeta bywa "natchnionym przez bóstwo"? Jeżeli tak, to nie ma wyboru (nie zastanawia się nad tym) czy "wieszczyć" i w jakiej godzinie.

 

 

Tak mnie od rana naszło i może niepotrzebnie...

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Garrett 2012-02-14, 14:33:45

@Ramanadom

 

Może pana Mama mówiła to z matczynej troskliwości, ponieważ głoszenie takich prognoz mogło się zakończyć wtedy więzieniem. Moja mama z kolei nie pozwalała mi uczestniczyć w manifestacjach Pomarańczowej Alternatywy, ach te mamy... :-)

 

Czytając prognozy giełdowe "tradycyjnych" analityków giełdowych zauważyłem, że większość z nich jest przedłużeniem obecnej sytuacji na rynku. Jeśli indeksy spadają, to prognoza jest "dalej będzie spadać". Przypominają mi się te niemieckie pocztówki z 1900 roku "jak będzie wyglądał rok 2000", gdzie ludzie latają balonami lub na skrzydłach, po ulicach jeżdżą parowozy:

 

http://paleo-future.blogspot.com/2007/04/postcards-showing-year-2000-circa-1900.html

 

Tylko astrolog może wykroczyć poza ograniczenia bieżącej sytuacji, myśleć niezależnie i dzięki temu postawić obiektywną prognozę. W latach 80-tych trudno było sobie wyobrazić, że socjalizm zbankrutuje a Solidarność przejmie władzę, a jednak to nastąpiło. Astrologia to zewnętrzny układ odniesienia.

 

@Jasmin

 

Jaka jest różnica między "wieszczeniem" a "prognozowaniem"? Prognoza jest oparta na jakiejś podstawie, dzięki której można ją zweryfikować, "wieszczenie" to przewidywanie przyszłości bez podawania uzasadnienia.

 

- Będzie krach na giełdzie! - wieszczenie

- Zbliża się kwadratura Marsa i Urana, więc mogą być spadki na giełdzie. W przeszłości było tak w dwóch trzecich przypadków. - prognoza

Tematów: 3
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-02-08
ramanadom 2012-02-14, 22:07:14

Ramanadom wita i pozdrawia

z notesu starego bacy - kto się wilków boi, do lasu nie chodzi

 

*ad Jasmin

 

Różnica pomiędzy trafną prognozą a wieszczeniem jest pozorna:

1. astrolog nie ma ani obowiązku publicznego uzasadnienia werdyktu, ani czasu na tłumaczenie wszystkich jakości, ktore brał pod uwagę podczas analizy prowadzącej do werdyktu; a już na pewno nie miał takiej możliwości w latach 80. i nawet 90. XX w.

 

2. jeśli nawet pokusiłby się o takie rozwinięte interpretacje, to powinien napisać książkę do każdego werdyktu; nie można uzasadnić werdyktu w oparciu o jeden, dwa, trzy aspekty; werdykty bowiem są oparte na dogłębnej i wielce pracochłonnej analizie, w której brane są pod uwagę tysiące czynników; te zaś postrzegane są zarówno w żmudnej pracy nad szczegółami (cykle, wpływ radykalnych aspektów sprzed wielu lat, zaćmienia i reguły ich sądzenia, dynamika progresji i dyrekcji w odniesieniu do podmiotu badania; analizy porównawcze z tzw. punktami krytycznymi z przeszłości; analizy horoskopów przywódców np. w przypadku ZSRR horoskopów Lenina, Stalina, Trockiego etc; aktualnych przywódców; historii partii politycznych np. prawdziwą datę rewolucji z dn. 7.11.1917 znalazłem w ogromniastej "Historii Rewolucji" Trockiego, który podał dane chronometrażu wydarzeń; ciekawe, uważam, że system dyktatury komunistycznej w Rosji jeszcze nie skończył się i podałem daty, kiedy się zakończy, a jest to termin nawet dziś jeszcze dość odległy itd itp), jak i w nagłych wglądach opartych na wiedzy i umiejętności podprogowego kojarzenia i wnioskowania. I - uwaga! - oparte są również na regułach sądzenia wpływu GWIAZD STAŁYCH, konstelacji, mglawic i tzw. szczególnych punktów Galaktyki.

 

3. wszystkie analizowane horoskopy, w ich pełnej krasie i dynamice, muszą stać się obiektami kontemplacji astralnej, w całej swojej złożoności i płynności wydarzeń, zaś nade wszystko należy umiejętnie wybrać właściwy PODMIOT OBSERWACJI, np. koniec ZSRR jako struktury państwowej wcale nie oznacza, że 22 mln członkow oligarchii partyjnej systemu KPZR złożą broń i skrzydła i potulnie zrezygnują z władzy; że nowa władza będzie składać się z zupelnie nowych wspaniałych ludzi żądnych demokracji, wolności i przepełnionych szczytnymi pobudkami służenia ludowi etc.

 

4. Owa kontemplacja astralna jest intuicyjnym namiarem i pomiarem "zmian pogodowych" na mapie politycznej, a umiejętność kojarzenia dokonuje się na podstawie przerabianego materiału astrologicznej analizy, zaś wgląd pojawia się najczęściej nagle i wcale nie przy biurku czy notatkach; jest efektem wiedzy o (ogląd), wyrobieniem sobie zdania na temat (pogląd) i nagłym rozbłyskiem widzenia bezpośredniego (wgląd), a wszystko to, już po wglądzie, należy jeszcze raz sprawdzić, zweryfikować. Pewność pojawia się, gdy wiedza & intuicja wglądu zgadzają się "wewnątrz" astrologa, na stosownych poziomach struktury procesów poznawczych. Uwaga: są po temu stosowne ćwiczenia, aby obudzić intuicję wglądu, przekazujemy je na warsztatach astrologii praktycznej, wraz z wiedzą technicznej analizy horoskopu/-ów.

 

5. Owszem, wglądy natury proroczej i wieszczenie zdarzają się i bez analizy horoskopu, z tzw. namiaru bezpośredniego. Jednak są mniej dokładne (w czasie i przestrzeni), a ponadto widzenie jest ubrane w symbole i przenośnie, np. pewna święta widziała, w przyszłości, ogromne smoki toczące się na kolach owiniętych taśmami, zionące ogniem i miotające strumienie światła z ogromnych świetlistych oczu (czołgi), a Nostradamus zapisał wizję ludzi siedzących w żelaznych ptakach, o świńskich ryjach zamiast twarzy, siejących płomienie i zniszczenie na Ziemi. Umiejętność czytania w Kronice Akasha posiada wielu ludzi, najczęściej bezwiednie, a w niej zapisana jest nie tylko przeszłość lecz i przyszłość, jako SKUTEK TERAŹNIEJSZOŚCI czyli momentu percepcji ogarniającej tzw. horyzont zdarzeń. Problem przekazu pojawia się często, a zależy od poziomu wiedzy, umiejętności posługiwania się słowem, symbolem, porównaniem.

 

6. Obawa przed publikowaniem prognoz to sprawa osobista, a lęk ma różne powody. Może to być niepewność co do werdyktu i obawa przed ośmieszeniem się; a to oznacza, że osoba astrologa przesłania mu przekaz bezpośredni lub ma on problemy (techniczne, kontemplacyjne, wynikające z braku wiedzy o badanych mechanizmach stanowienia sytuacji) z dotarciem do takowego. Im wyższy poziom rozumienia PRAW POWSZECHNYCH, tym łatwiej jest zobaczyć ich realizację w konkrecie. Ale do tego astrolog musi stać się przezroczysty: żadnych osobistych motywów, sentymentów, resentymentów, poglądów na zło i dobro, chciejstw i chęci sprzyjania lub szkodzenia. Jak mawiają profesjonalni mistrzowie: musi odbijać w sobie rzecz-w-jej-istocie jak lustro, które nie ocenia, nie wyrokuje, nie mędrkuje; dodam, i musi szanować Moce Planetarne i nie poklepywać Geniuszy Planetarnych po plecach gestem żalosnego profana, bo mu ręce odpadną zanim zdoła zobaczyć sprawczą mechanikę wydarzeń ukrytą w tzw. termach.

 

7. Przypomnę li tylko 1.zasadę z Centiloquuim Ptolomeusza.

 

PS. Z orzeczenia Sądu Najwyższego III RP o uniewinnieniu LZ : SĄD NAJWYŻSZYIzba KarnaWarszawaRewizja nadzwyczajna[fragmenty] (...) Lektura przedmiotowych opracowań dowodzi bowiem, że wyrażone w nich poglądy (...) zawierały naukową analizę ówczesnych wynaturzeń ustrojowych we wszystkich jego sferach (politycznej, ekonomicznej, gospodarczej oraz podstawowych praw i swobód obywatelskich) oraz merytorycznie słuszną, rzeczową krytykę systemu i metod rządzenia krajem. Podkreślić należy, iż słuszność tych poglądów, ocen i postulatów potwierdziły w pełni historyczne doświadczenia ostatnich lat, związane z dokonaną transformacją ustrojową nie tylko w Polsce ale i pozostałych krajach Europy środkowo-wschodniej. (...) wnoszę o zmianę zaskarżonych wyroków i uniewinnienie oskarżonych. prof. dr hab. Adam STRZEMBOSZ

Dla mnie to stwierdzenie Prezesa Sądu Najwyższego jest ważniejsze od dyplomów, tytułów naukowych, czy jakiego innego Oskara za film o życiu Astrologa.

Pozdrawiam serdecznie.

LZ

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 36
Dołączył/a: 2009-12-17
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-15, 09:23:01

Dziękuję za ważne wyjaśnienia. Jednak dobrze zrobiłam, że zadałam to pytanie.

Chciałabym je doprecyzować z jednoczesną prośbą o komentarz.

 

Zakładam, że prognoza jest trafna, astrolog sporządził ją profesjonalnie, mając na względzie wszystko to, co powinien i w stanie odpowiedniego skupienia i kontemplacji, skutkującego intuicyjnym wglądem. Moim zdaniem astrolog powinien ponadto odpowiedzieć sobie na pytania:

-po co chcę tę prognozę upublicznić?

-jakie będą skutki tego ogłoszenia i czy jestem świadom odpowiedzialności?

-jaka korzyść z tego wynika dla innych?

Sytuację, w której astrologowi towarzyszy lęk (z natury swej posiadający cechę irracjonalności) o samego siebie wykluczam. Chodzi mi o skutki dalekosiężne i dotyczące innych osób, grup społecznych, tworów strukturalnych (wynikające z prognoz dot. państwa, organizacji, partii, itp.) a nie samego astrologa.

 

Pozdrawiam

J

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Garrett 2012-02-18, 02:30:38

Witam,

 

- A dlaczego miałby nie upubliczniać swojej prognozy? Astrolog ma takie samo prawo wypowiedzi jak polityk, ksiądz czy dziennikarz. Każdy zatroskany obywatel powinien głośno wyrażać swoje obawy na przykład w związku z rosnącą kontrolą społeczeństwa przez rządzących, rosnącym zadłużeniem państwa czy innymi problemami.

- Skutki mogą być takie, że problemem zainteresują się szersze kręgi społeczeństwa, ludzie zaczną szukać informacji i odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje.

- Korzyść z tego może być taka, że pewne negatywne procesy zostaną zahamowane.

 

pozdrawiam

Tematów: 3
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-02-08
Jasmin 2012-02-18, 18:07:15

Ja nie twierdzę, że nie należy upubliczniać prognozy ale że przed jej publikacją warto rozważyć to i owo.

 

Przypuśćmy, że prognoza dotyczy przyszłości partii politycznej po wyborach  i według prognozy przyszłość jawi się nader optymistycznie, ale zaledwie na 4 lata albo w podobnym, krótkim okresie czasu. Prognoza może wpłynąć na postrzeganie ugrupowania w społeczeństwie i znacznie wzmocnić szanse tej partii na wygraną w wyborach. Tym samym astrolog swoim działaniem wpłynąłby na życie obywateli całego kraju. Jego odpowiedzialność za tę prognozę byłaby bardzo duża i w tym stanie rzeczy powinien dochować najwyższej staranności nie tylko co do profesjonalności przy prognozowaniu ale również co do wyboru czasu publikacji, miejsca publikacji, także dochować staranności podczas czynności sprawdzających, jakie skutki spowoduje publikacja (horoskop elekcyjny i inne), itd. i to nie tylko dla omawianej partii politycznej ale i dla społeczeństwa czy państwa. Przy prognozach dotyczących społeczności jest to po prostu konieczne.

 

Może tylko ja mam kłopot z nadmiernym planowaniem i rozważaniem skutków swojego działania. Trudno mi to zlekceważyć i ot tak, po prostu zbagatelizować.

 

pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe odpowiedziUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2012-02-18, 22:46:53

Jasmin ja też nie tak dawno myślałam nad tym na ile człowiek powinien zastanowić się nad siłą sprawczą swoich słów, bo mam takie manko brania wszystkiego na poważnie. No ale później doszłam do wniosku, że kimkolwiek by się nie było, stąpając po Ziemi można jedynie spoglądać do góry na niebo pełne Gwiazd. Ponad nie wynieść się pewnie i można, ale z ziemskim bytem to wyniesienie niewiele ma już wspólnego. Więc jeśli astrolog stąpa po Ziemi musi być częścią tego mechanizmu razem ze swoimi prognozami. Przemyślanymi i tymi nieprzemyślanymi. Każde działanie można postrzegać z różnych kątów bo rzeczywistość lśni jak wielokaratowy diament, a do tego jest odbiciem ludzkich projekcji, to ludzki szlif.( „Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe- czy to znaczy czyń drugiemu co tobie miłe?”)  Odcień i barwa rzeczywistości zmieniają się w zależności od kąta spojrzenia (miejsca siedzenia) i od jakości wzroku. Ludzie, którzy mają odwagę i siłę tworzą rzeczywistość inni się w tym tworze poruszają.Astrolog też ma jakieś swoje zadanie do wykonania, jeden się będzie starał i myślał sto razy zanim coś powie (a jeśli zaczyna się obawiać to też nie dobrze, bo strach wiadomo jakim  jest doradcąOczko) i to myślenie wcale nie jest gwarancją słuszności bo teraz o czyją słuszność tu chodzi? Słuszność ogółu? A co jak ogół się myli? Więc czy chodzi w tym wszystkim w ogóle o jakąś słuszność? Albo o podążanie z duchem czasu? Inny będzie walił prosto z mostu, głową w dół i niekoniecznie skręci sobie kark. Na koniec, każdego własny, rzeczywistość zweryfikuje. A za sto lat i tak wiele się zmieni i nasza rzeczywistość będzie być może kogoś śmieszyła. Więc astrolog jest częścią wszystkości i jak każdy człowiek niesie w swojej ziemskości jakiś pierwiastek twórczy, którym napełnia, jakby to ująć, kanały energetyczne, które są jakie są? Nie każdy może, nie każdy chce. Inny chce a nie potrafi. Koniec i bomba. Kto nie robi nic- ten trąba!;)

 

PS. Poza tym zastanawiam się na ile astrolog może coś zmienić? Jeśli partia cieszy się popularnością tzn. że nie cieszy się nią dlatego, że astrolog mówi że się nią będzie cieszyła, albo? Astrolog może uchyla rąbka tajemnicy, ale to uchylenie nie jest oderwane od rzeczywistości. Jeśli już wierzyć w jakieś określone przeznaczenie, jakieś szanse i niedole, to astrolog, jasnowidz, budda, polityk, ksiądz a nawet wszelkie wyobrażenia wszelkich ludzi o wszelkich bogach to wciąż jest to jeden i ten sam taniec nici rzeczywistości, którymi szyje się byt. Myślę (na dzień dzisiejszy, bo u mnie się to zmienia), że jeśli astrolog dojdzie do poziomu, w którym zaczyna tworzyć rzeczywistość społeczeństw, nie jest wtedy jedynie astrologiem- wtedy ma władzę. Ale czy o to chodzi w Astrologii?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
rebecca 2012-03-02, 22:10:25

http://www.polityka.pl/historia/1523821,1,konferencja-w-wannsee---plan-zaglady-zydow.read

 

Czytając, skojarzyłam z rozważaniami zawartymi w tym wątku.

 

Zaciekawiła mnie też informacja: " Właśnie w Villi Marlier odbyła się narada zapamiętana w historii jako Wannsee-Konferenz, która stanowiła ważny etap hitlerowskiej polityki „Endloesung der Judenfrage”, czyli „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej”. Powiedzmy od razu: wbrew tezom, które znajdziemy w wielu książkach, nie podjęto tam decyzji w sprawie „Endloesung”, lecz ustalano, jak te decyzje wprowadzić w życie".

 

Pewnie nie ma to znaczenia dla wniosków astrologicznych, ale historycznie jest nurtujące.

 

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 171
Dołączył/a: 2012-02-14
Teksty w działach stałych
Garrett 2012-03-04, 01:17:43

Katastrofa kolejowa 03.03.2012 20:57 Chałupki. W tym momencie nie wiadomo ile było ofiar, rannych może 100 ludzi?

 

Merkury-Uran w kwadraturze do wrażliwej osi horoskopu III RP (Jowisz opozycja Uran).

 

Saturn w kwadraturze do Merkurego (komunikacja) natalnego III RP

 

Księżyc dokładnie na Medium Coeli horoskopu III RP (tragedia dotyczy wielu zwykłych ludzi, widoczna dla wszystkich) w opozycji do Saturna

 

Północny Węzeł Księżycowy na Marsie w trzecim domu horoskopu III RP. Przy kilku innych katastrofach Mars też był uaktywniany.

 

No i najdłuższy tranzyt Plutona przez Słońce III RP z dokładnością do 3 minut kątowych.

 

Wynotowałem z kronikarskiego obowiązku. Tej tragedii nie można było przewidzieć z horoskopu, chyba że ktoś analizuje tranzyty dzień po dniu. Wiedzieliśmy tylko że to trudny okres dla Polski.

 

Polecam Waszej uwadze artykuł na stronie

http://wykresygieldowe.bblog.pl/wpis,przypadek;czy;rozklad;panstwa;,69340.html

 

Na wykresie przedstawiono "zgrupowania katastrof w czasie". Okazuje się, że po każdym takim zgrupowaniu następował poważny kryzys polityczny. Dla astrologa to w sumie logiczne, że "kłopoty chodzą parami". Autor bloga pisze:

 

"Wypadki nie zdarzają się losowo. Widzimy jednoznaczne zgrupowania. Dodajmy, że po pierwszej wyspie w Polsce gen. Jaruzelski wprowadził Stan Wojenny a potem Polska ogłosiła bankructwo (przestała spłacać obligacje). Po kolejnej wyspie nastąpił upadek Państwa zwanego PRL,  który został zastąpiony III RP."

Tematów: 3
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-02-08
genny19 2012-03-23, 00:44:00

No to poważny kryzys polityczny już mamy. W lunariuszu Polski na 18 marca Slońce jest w koniunkcji z Księżycem solariusza a Pluton w koniunkcji z Słoncem. Mars na Asc a Saturn powrócił na dokładną pozycję jaką ma w solariuszu.

Mnie zaskoczyła  dzisiejsza wiadomość ,że Jarosław Kaczyński wzywa "Synów Marnotrawnych " do pwrotu by zewrzeć szeregi.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-12-09, 13:50:04

Dzisiejszy atak na obraz na Matki Boskiej Częstchowskiej .Słońce-mężczyzna w koniunkcji z Plutonem-władca II domu wartości.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Garrett 2012-12-10, 00:06:14

W jakim horoskopie, Genny?

Tematów: 3
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-02-08
genny19 2012-12-10, 00:21:49

Garret ,dziękuję .Chodzi o horoskop z 31 grudnia  1989. Coś pomyliłam . Przecież Pluton w horoskopie Polski jest w Skorpionie .Nie wiem na jaki horoskop patrzałam ale napewno nie chodzi o koniunkcję Plutona i Słońca w Koziorożcu. Chyba ,że pomyliłam Wenus z Słońcem. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.