Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Randka i co dalej...
Amber83 2012-02-22, 10:24:12

Witam

Zaciekawiona jestem tematem który założyła Marsjanka, i nosiłam się z tym od kilku dni, aż mnie ubiegła :). Mianowicie poznałam pewnego mężczyznę w moim wieku. Nie widzieliśmy się nigdy wcześniej, mimo tego umówiliśmy się po jakimś czasie na randkę, taką troszkę w ciemno. Spotkaliśmy się 9.lutego. Oboje byliśmy zadowoleni i spotkaliśmy się także 11.02. z myślą, żeby to kontynuować. Aż do 14 lutego... kontakt się zupełnie urwał, odzyskaliśmy spowrotem kontakt dopiero po kilku dniach. Dowiedziałam sie, że miał poważny wypadek samochodowy, leży w szpitalu pokiereszowany :(. Serce mi stanęło na tę wiadomość.

Nie wiem co mam dalej myśleć. Jego stan się poprawia systematycznie. Udało się nam porozmawiać, on dalej chce się spotykać. Chciałam umieścić to pytanie jeszcze zanim dowiedziałam sie o wypadku, ale teraz poczułam, że to jest odopiwedni moment.

Jak potoczy się ta znajomość? W jakim kierunku zmierza?

Dodaję horariusz na pierwsze spotkanie.

 

Rzuciła mi się pewna rzecz w oczy kiedy spojrzałam na ten horariusz.

Mianowicie Asc wypada w pannie czyli  moim znaku zodiaku a Dsc  w znaku w którym On ma Asc czyli w rybach.

Spojrzałam też w jego horoskop tranzytowy. Saturn dokładnie siedzi mu na Słońcu, które jest władcą domu 6 pracy i zdrowia.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2011-08-27
Odpowiedzi
lupka 2012-02-22, 13:22:11

Ja mam takie pytanie odnośnie „horariuszy spotkania”. Co to takiego? Na jakich zasadach się to analizuje? Ja pomyślałam, że tak jak horoskop elekcyjny. Z tego co zrozumiałam w Marsjanki wątku, nie podała Ona godziny zadania pytania przez tą kobietę(?) tylko godzinę spotkania dwóch osób? Więc jest to w sumie horoskop spotkania a nie pytanie horarne. Teraz pytanie czy z takiego horoskopu spotkania można wyczytać dalsze losy tych osób względem siebie? Jeśli jest to pierwsze spotkanie to można taki horoskop potraktować jak elekcyjny ślubu? Na innym forum wyczytałam, że taki horoskop rozpatruje się w odniesieniu do horoskopów natalnych uczestników spotkania, a nie sam, tak z powietrza. W wątku Marsjanki wyszłam z założenia, że Asc to kobieta, ale przecież w horoskopie ślubu braliśmy zawsze Asc za sygnifikator mężczyzny, a Desc kobiety. Wszystko miesza mi się z wszystkim. Może ktoś pomoże trochę to posortować? Albo poleci jakąś lekturę?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Amber83 2012-02-22, 14:17:13

Ok, rozumiem w takm razie nie powinnam wklejać wykresu na dzień spotkania tylko na chwile zadania pytania. Już się poprawiam i wtedy można mówić o pytaniu horarnym. W takim razie czy jego zaangażowanie w relacje ze mną jest szczere i prawdzwe?

Przepraszam za wywołane zamieszanie.

Tematów: 7
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2011-08-27
lupka 2012-02-22, 14:50:30

Amber przepraszam, że „wykorzystałam” Twój wątek. Ja w zasadzie chciałam zapytać przy okazji o zasady analizy takiego horoskopu, żeby wiedzieć jak się za to zabrać i nie błądzić we mgle Merkurego w Rybach, który zbliża się do opozycji ze szczegółowym  Marsem. Merkury w Rybach chciałby „na intuicję” ale opozycja Marsa na to nie pozwala, Mars chce wgryzać się w szczegóły i napomina żeby było rzeczowo i dokładnie...nie żeby ta analiza stała się „prokrustowym łożem”Głosny smiech

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-02-22, 15:13:16

Dzięki Lupko za czytanie "Ciekawych tranzytów". Usmieszek 

Czas omyłek i ich prostowania , ot, co. No i dobrze, to też potrzebne.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-02-22, 16:35:45

I horoskop spotkanie 9 lutego.

Obydwa sygnifikatory kobiety Ascendent w Pannie którego władcą jest Merkury w Wodniku w 5 domu horoskopu(romanse)  i Wenus Baranie w 7 domu  w domu partnera  świadczą ,że jest zainteresowana związkiem.

Sygnifikarory mężczyzny jest 7 dom a jego  władca Jowisz jest na szczycie jego 2(wartości) i 3 domu(komunikacja) a drugi władca Neptun w jego 12( uwięzienie) a dla ciebi w 6 domu( zmartwienie i troski).

Słońce jest słabe przez znak  Wodnika ( upadek) a znajduje się wraz z Merkurym twoim sygnifikatorem w 5 domu horoskopu- jest zainteresowany związkiem.

Obaj władcy Słońca (Saturn i Uran))i Jowisza (DSC) znajdują się we władzy Wenus czyli kobiety.Wenus co prawda jest na wygnaniu w znaku Barana ale sam Mars znajduje się pod władzą Merkurego(kobieta) i jest w retrogradacji.Koniunkcja Wenus z Uranem może mówić o nagłym uczuciu ale i o wypadku mężczyzny.

Merkury twój władca separuje od Słońca a następny aspekt to trygon  z Saturnem w retrogradacji; władcą Słońca i Merkurego

Księzyc myśli kobiety w 12 domu(w domu ukrytch wrogów i dom sekretów rzeczy ukrytch przed kwerentem) znajduje w znaku Panny ale w termie Jowisza(męzczyzna). Księżyc ostatni aspekt  wykonał z Jowiszem a następny to aspekt kwinkus z Słońcem. Kwinkus jest to aspekt dotyczący zdrowia. Na drodze pomiędzy Słońcem(20,23) a Merkurym(23) znajduje się Mars. Aspekt zdrowotny kwinkus Słońce-Mars .

Słońce znajduje się w konuinkcji z gwiazda Castra (nagłe wypadki) ,ASC w koniunkcji z gwiazd ą Achernar-szczęśliwa a wezeł wschodzący który znajduje się na szczycie IV domu horoskopu jest w koniunkcji z gwiazdą Tau Scorpii jest związana z wypadkami.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-02-22, 16:48:15

Poprawiam sięDSC znajduje się w koniunkcji z gwiazdą Acherner.

Lupka nie patrzę czy horoskop jest horalny czy elekcyjny. Jest to horoskop na chwilę pierwszego spotkania. Nie wiem czy potrzeba jest nakładnia na to horoskpów indywidualnych. Każdy ma swój sposób pracy a czas to zweryfikuje czy dobrze to robię.

Książki z których korzystam to Astrologia horalna K.Konaszewska -Rymarkiewicz i John Frawley

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-02-22, 19:46:36

 

W takim razie czy jego zaangażowanie w relacje ze mną jest szczere i prawdziwe? 

Drugi horoskop można potraktowac jako pytanie "czy mogę mu ufać? Im więcej ma godności osobistej,tym bardziej jest honorowa. 

Patrzymy na sygnifikator osoby wskazany przez dom. Tu sygnifikatorem osoby jest 7 dom a jego władca Saturn znajduje się w znaku Wagi gdzie jest mocny ale jest osłabiony przez retrgrodację i przez to ,że jest w krytycznym 29  stopniu.

Zeby sprawdzić czy wiadomośc jest prawdziwa sprawdzamy aspekty władcy 3 domu do DSC .Merkury nie tworzy   negatywnych aspektów do DSC. 

Twój 3 dom znajduje się w znaku Panny. Jego władca Merkury naturalny władca komunikacji znajduje się w 9 domu horariusza a w 3 mężczyzny(jego dom komunikacji).  Merkury jest w upadku i na wygnaniu w znaku Ryb a znajdujący się Mars w  trzecim domu potęguje twoje obawy. 

 

Twoje sygnifikatory Słońce i Księzyc( myśli) znajdują się w domu 8 horariusza-są to twoje udręki umysłu

A swoją drogą to czas pokaże czy możesz mu ufać .

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2012-02-22, 22:32:55

@ Genny, dzięki za wyjaśnienie. Ja poszukuję zawsze jakichś konkretnych reguł i chcę się ich trzymać. Może zaniedbuję ten intuicyjny aspekt Astrologii. To są takie chwile (jak dzisiaj),  kiedy zauważam wpływ mojego węzła wschodzącego w Raku, w znaku wodnym, uczuciowym, w kwadraturze do Merkurego w Wadze. Merkury chciałby żeby wszystko było logiczne. W życiu natomiast spotykam często ludzi bardzo subiektywnych, węzeł w znaku Raka dopomina się rozwoju cech typowo raczych, intuicji.

 

@Jasmin, zawsze chętnie czytam Ciekawe tranzyty, są bardzo informatywneUsmieszek.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2012-02-22, 22:47:09

Dla mnie astrologia jest bardzo logiczna . Może to węzeł wschodzacy w Koziorożcu a zachodzący  w Raku w koniunkcji z Uranem.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2012-02-22, 23:20:08

Ja zrozumiałam Genny, że analizując horoskop spotkania, a konkretnie jeśli chodzi o sposób analizy (tzn. w sensie, kogo symbolizuje Asc. a kogo Desc. itd. posługujesz się trochę intuicją. Odebrałam to tak, dlatego, że dla mnie mieć swój warsztat, swoją metodę oznacza wnieść  swój „touch” do Astrologii. To jest coś do czego mi dalekoUsmieszek. Dla początkujących chyba lepiej jest najpierw opierać wszystko na wiedzy książkowej, dlatego dopytuję tak o te konkretne reguły.

PS. Nasze węzły nie są w koniunkcji, ale ich odwrotność jest dla mnie w jakiś sposób interesująca. Obie jesteśmy Wagami, ale nasze dusze wędrują w przeciwnych kierunkachUsmieszek.

 

PS2  Może byłaś w poprzednich życiach astrologiem, stąd ten Uran przy węźle zstępującym?:)

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2012-02-22, 23:55:49

Nie wiem czy byłam, ale węzeł zachodzący ma charakter Saturna. Główny cel  osi Koziorozec-Rak to osiągnięcie dojrzałości.Ja tą dojrzałość osiągnełam późno,po uporaniu się z swoimi problemami z dzieciństwa.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Amber83 2012-02-23, 15:06:25

Nie byłabym sobą gdybym nie zajrzała z ciekawości w synstrię i co widzę? Moje Słońce w znaku Panny na jego Dsc w dodatku w trygonie do Jego Księżyca.

Do tego Plutonem siedzę Jemu na Słońcu i Wenus. Pluton to wyższa oktawa Marsa więc to jakby połączenie Jego Wenus i mojego Marsa. 

Dalej mój Saturn na Jego Słońcu. Czytałam, że osoba z Saturnem bedzie chciała kontrolować osobe ze Słońcem. Słońce może czuć się przygniecione Saturnem.

Jego Mars blisko mojego Asc do tego aspektuje trygonem mojego Marsa i Ksieżyc.

Czy mi się zdaje czy wpadł po uszy?

 

Jeszcze coś wpadło mi w oko. Mamy w synastri dwa takie przypadki kiedy:

On ma w h.ur. koniunkcje Mars - Neptun i siedzi mi tym aspektem na Neptunie i drugi aspekt bazujący na tej samej zasadzie to koniunkcja Wenus - Pluton i siedzi nim na moim Plutonie. Lepiej to widac na radixie.

O co tu chodzi?

Tematów: 7
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2011-08-27
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.