Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

jaki wyrok?
sammy 2012-03-14, 00:01:25

Witam :)

 

Ponieważ czytam Was od dawna, postanowiłam napisać, bo mój mózg nie ogarnia tematu (za dużo danych w horoskopie ;) ). W grudniu 2010 roku mój tata miał ponoć kolizję. Sprawa trafiła do sądu i za tydzień ma być wyrok. Dzisiaj zadałam pytanie Czy wygramy? (Kraków 13.03.2012 o godz. 13.17) Zadałam i się pogubiłam (do tej pory używałam horarnej z dosyć dobrym skutkiem tylko do szukania zagubionych przedmiotów).

 

My Słońce (Asc lew) w 23.19 stopniu w Rybach w IX domu

Oni (dom VII, Wodnik)- Saturn w retro w 28.29 w Wadze w IV domu

Sąd (dom X, Baran) - Mars w retro w 9.55 w Pannie w II domu

Wyrok (dom IV, Waga) - Wenus w 8,47 w Byku w X domu

Księżyc jest umiejscowiony w 3.12 w Strzelcu w V domu

 

Pomiędzy Marsem a Wenus mamy trygon, ale co dziwniejsze Mars jest w domu upadku Wenus (Sędzia wyda zły wyrok?). Innych aspektów pomiędzy tymi 5 bohaterami brak. Saturn jest w końcówce Wagi ale w IV domu, a to ponoć niezbyt dobrze wróży. Za to my jesteśmy w we władzy Jowisza i w egzaltacji Wenus (no Sąd jest Wysoki ;) ). Wenus z Jowiszem w X domu robią koniunkcję. Co może (chyba) być na plus w naszych warunkach (ale nie wiem czy aby na pewno).

 

Czy widzicie coś jeszcze, na co nie zwróciłam uwagi, bo intuicja mi podpowiada, że bez apelacji się nie obejdzie :(

 

pozdrawiam

s

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
Odpowiedzi
Jasmin 2012-03-14, 08:54:14

Witam na ForumUsmieszek,

 

horariusz sporządzony został wg systemu domów Placidusa. Czy to celowy zabieg czy pomyłka? Jeżeli to pierwsze to skręca mnie ciekawość zapytać, czy zgodnie z Twoim doświadczeniem (pozytywnym jak piszesz) ten system sprawdza się zawsze. Frawley poleca Regiomontanusa przy horarnej, więc... nie wiem, kiedyś stosowałam Placidusa ale dalej szukam metody...

 

pozdrawiam:)

 

PS. Prośba o współodczuwanie i wzajemność (nie tylko do Sammy): Może w międzyczasie , w oczekiwaniu na odpowiedź, zerkniecie na sąsiedni wątek i pytanie tam zadane? Pójdzie jak po maśle, zapewniam Was.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-03-14, 10:59:55

 

Slońce w Rybach jest we wladzy Jowisza,egzaltuje Wenus(wyrok) i jest w żywiole  i termie Marsa(sąd),nienawidzi Merkurego (władca sądu)

Saturn w Wadze jest we władzy Wenus(wyrok) egzaltuje i lubi siebie(egzaltacja i żywioł) oraz w termie Marsa(sąd)oraz nienawidzi Marsa(sądu) i nie lubi Słonca(przeciwnika w sprawie)

Sąd to Mars w Pannie w retrogradacji -jego władcą jest retrgradujący Merkury: jest w żywiole  i termie Wenus(wyrok) nienawidzi Jowisza(władcy Słońca) oraz Wenus (wyroku).

Mars znajduje się w drugim domu rządzonym przez Słońce.Frawley pisze ,że drugi dom pokazuje pieniądze kwerenta,prawników oraz świadków.

Wyrok  to Wenus w Byku  w swoim władztwie i żywiole ale w termie Merkurego i nienawidzi Marsa(sądu)

Merkury w retrogradacji wskazuje na zmianę zapatrywań  lub sposobu myślenia.

Merkury cofa się do Urana-drugiego współwladcy waszego przeciwnika , także Księżyc pierwszy aspekt to aspekt z Uranem i Merkurym.

Także retrogradujący Saturn ,Mars wskazują wycofanie z jakiejś sprawy,zmienić punkt widzenia,zdarzenia mogą przybiegać nieoczekiwanie lub sprawy ulec odroczeniu.

Otatni aspekt Słońca przed opuszczeniem znaku to aspekt kwinkusu z retrogradującym Saturnem.Kwinkus mówi o tym ,że zanim ustali się odpowiedź okoliczności mogą ulec zmianie.

Wenus (wyrok)pierwszy aspekt aplikacyjny to koniunkcja z  Jowiszem -władcąSłońca wyprzedzając Marsa(sąd) który retrograduje w stronę trygonu z Jowiszem.

Ascendent i DSC w znakach stałych wskazuje ,że do ugody nie dojdzie latwo.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sammy 2012-03-14, 15:05:22

Genny, ślicznie Ci dziękuję. Mnie zastopowały Mars (wyrok) nienawidzący Wenus (Sąd) i Wenus (Sąd) nienawidzący Marsa (wyrok). Nijak nie wiem jak to ugryźć, bo logika mi tutaj wysiada i jedyne, co przychodzi mi do głowy, to możliwość wydania przez Sąd wyroku, z którym sam się nie zgadza.

 

Jasmin, od zawsze używam Placidusa i nigdy się na nim nie zawiodłam. Wiem, że  Frawley poleca Regiomontanusa przy horarnej, bo w XVII w. pracowano właśnie na tych domach. Ale dopóki Placidus do mnie przemawia zamierzam go słuchać. Jak zamilknie (mam nadzieję, że do tego nie dojdzie), to będę szukała innego systemu, który do mnie przemówi, a ja go usłyszę Usmieszek

 

pozdrawiam

s.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
Jasmin 2012-03-15, 11:25:15

To dobrze Sammy, że obstajesz przy swojej metodzie. Ja w związku z Regiomontanusem przy horarnej miałam od początku wątpliwości. Doświadczenie i empiria pokaże.

 

Co do meritum, to wygląda mi na wyrok w stylu: przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia.

 

pozdrowienia:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-03-15, 12:19:47

K. Konaszewska używa  systemow domów; Regiomontanusa i Kocha(częsciej).

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
sammy 2012-03-20, 14:27:20

Śpieszę donieść, że wyrok brzmi "winny popełnienia kolizji". Od wyroku można się odwołać, więc czeka nas teraz ścieżka apelacyjna i zobaczymy, co będzie dalej.

 

pozdrawiam

s.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
genny19 2012-03-20, 16:57:44

Dzięki Sammy ,że napisałaś o wyniku sprawy. Przykro mi ze względu na wyrok . Frawley zaleca porównanie , kto jest silniejszy: władca  1 czy 7 domu.W tym wypadku silniejszy (niewiele)jest władca 7 domu -Saturn. Słonce jest polożone w domu upadającym.Sąd nienawidzi Jowisza. Aspekt aplikujący Wenus(wyrok) do Jowisza (władcy Słońca).Wyrok jest w termie Merkurego ,którego Słonce w znaku Ryb -nienawidzi. 

Dzisiaj Słonce jest już we władzy Marsa (sąd).

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Maryla 2012-03-29, 12:59:58

A jak było na prawdę?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 16
Dołączył/a: 2012-01-30
acrux_79 2012-03-30, 02:04:59

Normalnie mało co nie wyszedłem z siebie, jak mi wykasowało posta, ale cóż... widocznie tak miało być.

 

Tu jest trzykrotne potwierdzenie (niestety..... "po ptokach") że sprawa była przegrana

 

1) Saturn (władca oskarżycieli) jednak zdecydowanie silniejszy niż Słońce (władca broniącego się). Nie bądźmy aż tak surowi dla retrogradacji. Bronią go dwie sprawy: egzaltuje wobec peregrinum Słońca. Oraz rzecz druga i trzecia - Słońce znajduje się po stronie zachodniej, czyli stronie oskarżających, na dodatek Słońce jest w domu upadającym, a Saturn w kardynalnym. De facto jest to argumentacja silna.

 

2) Druga sprawa - władca DESC (czyli "ich" ASC) w domu dziesiątym. Z jednej strony Saturn zwiastuje przeciąganie się sprawy, ale daje szanse na wygraną.

 

3) I jeszcze to - władca IC od strony atakującego, czyli Mars (bo Baran IC patrząc na oś z perspektywy Wodnik - Lew) jest słaby. Wg reguły oblężonego zamku (Piotr Piotrowski, Reguły Astrologii tradycyjnej s.99), nie jest to dobre dla broniącego się. Aczkolwiek myślę sobie, że jeśli w domu czwartym od Wodnika są dwa benefiki, oznacza to, że tata albo ma wsparcie, albo ma jakieś rezerwy, albo jest w stanie to odwołanie wygrać, by zminimalizować straty.

 

Myślę, że warto się zastanowić i ...

- zadać pytanie o nowy bieg spraw (odpowiedni do sformułowania nowego pytania do horariusza)

- zrobić dobrą elekcję do złożenia apelacji, o ile da się złożenie dokumentu może trafić w odpowiedni czas

 

Pozdrawiam ! M.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
sammy 2012-04-01, 01:55:40

Marylo, wg zdjęć, które posiadam, kobieta otarła się o jakąś ciężarówkę. Przynajmniej tak "mówią" ślady na jej samochodzie. Kobieta upiera się, że zrobił to mój tata. No nie ma takiej możliwości, bo tego typu sladów na naszym aucie brak.

 

Acrux_79 - dziękuję za interpretację. Na razie złożyliśmy wniosek o uzasadnienie wyroku. Potem będziemy składać apelację. Nie wiem kiedy dokładnie, ale wiem, że ze względu na możliwość przedawnienia się sprawy, adwokat chce składać wszystkie pisma w ostatnim momencie. Wiem tylko, że jeżeli apelacja zostanie przyjęta, sprawa wróci wówczas do sądu pierwszej instancji.

 

Błedów podczas rozprawy było mnóstwo, a już hitem była opinia biegłego, który nawet nie pofatygował się na miejsce zdarzenia, nie spojrzał nawet na mapę, tylko całą operację wykonał patrząc się na szkic policyjny. W związku z tym wg biegłego cała akcja toczyła się na drodze jednokierunkowej "pod prąd". W chwili zwrócenia uwagi na ten "drobny" szczegół, sędzia powinna była zakończyć rozprawę i dać ją do ponownego badania biegłemu. Nie zrobiła tego. I kilka innych cudownych kwiatków, którym przyglądałam się z szeroko otwartymi oczami. Tym bardziej, że akurat studiuję podyplomowo prawo dowodowe i aż mną na tej sali przysłowiowo ciskało. A prawa głosu, niestety nie mam Niepocieszony

 

pozdrawiam

s.

 

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.