Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Czy sprzedam nieruchomość?
winetu 2012-07-15, 22:37:47

Witajcie, dawno nie zaglądałam..

Mam nadzieje, że pomożecie mi znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytanie: "Czy sprzedamy nieruchomość?"

Postawione na godz. 20.33, dnia 13.07.2012, dł. 50N, szer: 20 E

Zastanawia mnie kwadratura Saturna ze słońcem, czyli kwadrat kupujący sprzedający. Dodatkowo ten Saturn jest w 8 domu, co mnie niepokoi.. może w ogóle nie powinnam sprzedawać? oraz władca domu 8 w 4- w domu tej nieruchomości (Kirkwood mam nadzieje że demonizuje pisząc: "zagrożenie życia spowodowane załamaniem po stracie majątku"..??); bardzo mnie na tę sprzedaż ciśnie..

Pociesza mnie Merkury w domu 7, w końcu odpowiada właśnie za handel, ale czy będąc w domu kupującego a tym samym władając domem 5(cena ze sprzedaży nieruchomości), czy to nie kupujący wykaże się większąsmykałką i czy to nie on nazuci warunki lub cene?

Prosze Was bardzo o pomoc, może wspólnie do czegoś dojdziemy, choć w horarnej stawiam pierwsze baaaardzo małe i niezgrabne jeszcze kroczki:)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie:)

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
Odpowiedzi
genny19 2012-07-16, 01:05:39

W Urani długość to E a szerkość N . Jak ma być?Może wklej horoskop.

Jest post o wklejaniu horskopów w wątku ''Inne"

W horoskopach horalnych są też przykłady odnośnie sprzedaży mieszkań.

1 dom-sprzedający,7 dom kupujący,4 dom -nieruchomość,10 dom -cena.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2012-07-16, 10:48:41

Dziękuje Genny za odpowiedź. Czytałam, że dom 10 to cena za nieruchomość, ale też że i 5 dom to cena ze sprzedaży. Nie wiem już na co patrzeć, Kirkwood pisze że 2 dom od 4 to cena nieruchomości, tak więc niby ten 5.

Tutaj władca 10 domu-Jowisz za chwile wejdzie na IC, w tej chwili jest w 3 domu. To dom komunikacji, kuzynów, dalszej rodziny, czyżby mogło chodzić o to że wpływ na cene ma również współwłaściciel nieruchomości-kuzyn (to by się zgadzało-w końcu nam obydwojgu musi cena pasować:) )...

Nie wiem co może oznaczać Wenus w 4 domu, choć jako benefik przynajmniej nie namiesza-Wenus kojarzy mi się z powodzeniem i fortuną (zapewne lepiej by było gdyby aspektowała z Merkurym). Ale.. nic przypadkiem sie nie dzieje i tu alurat ta Wenus musi władać 8 domem, który z niczym dobrym mi sie nie kojarzy..

Eh..

Pewnie błądze, ale błądzić jest rzeczą ludzką:D

Genny, czytałam już tematy na forum związane z takimi tranzakcjami, ale niewiele mi się rozjaśniło co do mojego horoskopu:/Spróbuje jeszcze raz się w to zagłębić:)

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
winetu 2012-07-16, 10:49:20

Aspekty:)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
winetu 2012-07-16, 10:59:24

"pieniądze nabywcy  reprezentuje 8 dom zracamy uwagę na aspekty pomiędzy władcami 8 ,1  i 10 domu." (Genny)

a tego nie wiedziałam:)

więc mój sygnifikator-Saturn jest zainteresowany pieniędzmi potencjalnego nabywcy, jest we władztwie Wagi, zaś Wenus jest zainteresowana zakupem?Czy może to też oznaczać źródło pochodzenia środków nabywcy na zakup, np. w drodze dziedziczenia zdobędzie pieniądze na zakup.Owa Wenus jest w trygonie z Marsem z 7-go domu. To chyba dobrze, ale nie wiem co może oznaczać..Poza tym jest w koniunkcji z Jowiszem(władca 10 domu), ale jest to asp separacyjny-oddalają się od siebie.

dodatkowo Merkury-sekstyl z tą Wenus w 4 domu, wydaje się być to dobrym aspektem, związanym z handlem, wymiana pieniędzy, tym bardziej że Merkury jest w 7 domu.

Niepokojąca jest jednak wspomniana kwadratura Słońce-kupujący kwadrat Saturn-sprzedający..

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2012-07-16, 13:09:59

Ale masz żle wykreślony horoskop. Nie uwzględniłaś czasu letniego. ASC jest w Koziorożcu19,28st.

Zobaczę ten horoskop później.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2012-07-16, 13:17:37

Genny, w życiu bym na to nie wpadła!Dzięki:) Jak widac obsługa programu też u mnie kuleje..

Dzięki raz jeszcze, bo ja każdy horarny tak robiłam (wstyd)  wklajam prawidłowy

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2012-07-16, 23:05:43

Sprzdający to władca ASC-Saturn w Wadze w swojej egzaltacji  w termie Jowisza   a w upadku znajduje się Mars(cena)

Kupujący to władca DSC -Księżyc w Byku we władzy Wenus i egzaltuje siebie w termie Jowisza a w upadku znajduje się Mars(cena)

IV dom to posiadłość -władca Wenus  w Bliźniętach która egzltuje Merkurego i znajduje się w żywiole Saturna i w termie Jowisza.

X dom -cena Mars w Wadze w władzy Wenus i egzaltuje Saturna(zywioł i terma) -Mars w wadze jest na wygnaniu.

Jowisz który znajduje się w 4 domu a w jego termach znajdują się Kupujący,Sprzedający i posiadłość znajduje się we władzy Merkurego(władztwo i terma)

Merkury w Lwie znajduje się w 7 domu  . Jest on władcą pieniędzy kupującego -8 dom oraz pieniędzy ze sprzedaży -5 dom.Merkury jest we władzy Słońca  i  w jego termie.

Słońce znajduje się w 7 domu jest we władzy Księżyca(kupujący) oraz w żywiole i termie Jowisza.Słonce w Lwie nie lubi Saturna( kupującego)

Aspekt aplikacyjny jaki występuje pomiędzy Księżycem  i Saturnem-kwinkus   proponuje wynegocjownie ceny.

Merkury od 15  lipca  wszedł w retrogradację  i  retrograduje w kierunku Wenus (posiadłość)

Jowisz jest władca wraz z Neptunem waszych pieniędzy.

Kuujący będzie się targował.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2012-07-17, 09:30:12

Dziękuje Genny

Póki co nie zgłosił się jeszcze kupujący:/

Cena w upadku-czy to może oznaczać że jest zbyt wywindowana? Kupujący może się targować? :) i o to chodzi- wystawiłam za troche więcej niż byśmy chcieli żeby upuścić-wtedy obie strony powinny byc zadowolone :D

Zastanawiam się czy uda nam się sprzedać te działke jeszcze w tym roku..

Data postawienia pytania to data wystawienia na portalu zajmującym się sprzedażą nieruchomości.

 

Genny, czy powinno się brać pod uwage węzły? Tutaj Ogon Smoka jest w domu 4- czyli tejże nieruchomości, zaś przeciwna mu cena (dom 10 ) gości Głowe Smoka.

 

Zastanawia mnie też ten Księżyc kupującego w  domu 3. Tak mi przyszło do głowy że może ktoś z sąsiedztwa będzie chciał kupić?

 

W moim solariuszu z kolei na ten roku, który kończy się z końcem tego roku, w 2 domu w Wadze jest Saturn (dodatkowo w opozycji do Jowisza przetaczającego się przez 8 dom... grrr... az boje się myśleć) , co chyba nie sprzyja finansom. Czy może to oznaczać że raczje w tym roku kaendarzowym jej nie sprzedam, bądź że sprzedam za mniej niż się spodziewam.

 

Co ciekawe Solarny ascendent na ten rok słoneczny mam w znaku Panny, który wypada mi również w natalnym na ic-więc ten temat nieruchomości się pojawia i rzeczywiście to na nim skupiam uwage.

 

Na marginesie IC to zakończenie roku solarnego, czy jeżeli jego władca jest w domu 8, nie wróży to jakichś niebezpieczeństw? U mnie wystepuje takie małe zagrożenie na ten okres i tak myśle czy to nie koniec.. eh.. będzie dobrze:)

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2012-07-17, 10:54:21

Przegapiłam coś.

Zanim dojdzie do aspektu kwinkusa Księżyca z Saturnem nastąpi aspekt Księżyca z Słoncem(sektyl ) a Słońce tworzy kwadraturę z Saturnem oraz  opozycję apilkacyjną do ASC.

 

Wg Frawleya niema znaczenia jaki jest aspekt między  kupjącym a sprzedającym, w niewielu horoskopach znajdzie się coś bardziej pożytecznego niż kwadratura.

Wg Konaszewskiej  nie są to dobre aspekty.

Nabycie nieruchomości będzie korzystne gdy w 4 domu znajdują się planety dobroczynne lub Głowa Smoka. 

Może osiągnięcie dobrą cenę ,gdy Głowa Smoka w 10 domu.

Merkury retragradujący utworzy sekstyl z Wenus 19 lipca. Ciekawe czy pojawi się jakiś kupiec.

Wiadomo ,że teraz trudno jest sprzedawać nieruchomości.

Odnośnie solariusza to nie mogę nic powiedzieć jak niewidzę horoskopu.

Pozdrowienia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2012-07-17, 11:34:21

W takim razie czekam z utęsknieniem do 19:)

Rzeczywiście, nie jest teraz łatwo sprzedać nieruchomości.. Nie chcemy też za bardzo spuszczać z ceny poniżej ustalone progu naszej tolerancji, jest to działka atrakcyjna w mieście, więc sprzedaż za bezcen nie ma sensu.Choć ogólnie cena za całość może wydawać się imponująca.

Niemniej jednak działka ta to mój jedyny kapitał, a pieniądze z jej sprzedaży chce przeznaczyć na zakup domku na wsi:) Panicznie boje się zakredytować na całość inwestycji, a mając już jakiś tam kapitał, łatwiej będzie przełknąć dofinansowanie się kwotą max 70 tys. u bankierów:)

Zresztą rodzina mi się wkrótce powiększy, jestem w 4 miesiącu ciąży (tak się wygodziliśmy z mężem po kryzysie:)kwietniowym, kiedy to męczyłam Was o pomoc w interpretacji horarnego;) ), a we czwórke w obecnym lokum będzie nam ciasno.Utata przeze mnie i tak mizernego dochodu raczej nie zachęca do kredytowania się na całego, z jedną pensją może być ciężko przy spłacie tak dużego zobowiązania jak. Dlatego wole sprzedać, dofinansować i tylko w bankach dopomóc:)

Czuje że po tej sprzedaży, o ile do niej dojdzie wszystko zacznie mi się lepiej układać:)

Poza tym mam kosmate myśli, boje się że coś mi się stanie, i wole sprzedać szybko, żeby zapewnić coś dziecku/dzieciom. Żeby nie musiały się martwić potem i przepychac z kimś. Mam zaburzenia komorowe i nadgorliwego kardiologa, który widzi wszystko w ciemnych barwach, mi.in. moją ciąze w 3 trym i poród. W ogóle podczas tranzytu Saturna przez 5 dom stałam się bardzo zapobiegliwa, bardzo zestresowana jeżeli chodzi o moje dziecko, o jej przyszłość. Pluton (tranzyt) na dsc chyba powoduje że mam ochote wszystko zabezpieczać, mieć na papierze.. Czasem to mi to moje zafiksowanie spokoju nie daje. Podobno powinno się uważać na transakcje podczas tranzytu Plutona, mnie jednak do nich strasznie ciągnie, uważam że wszystko powinnam formalizować, a to co nie jest sformalizowane może przepaść. Natalnie Pluton jest w moim 5domu, chyba robie to z myślą o potomnych:)

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2012-07-17, 12:04:05

Powrót Merkurego z retrogradacji  i ponowna koniunkcja z Wenus 18-19 sierpren 2012.

Zyczę powodzenia w sprzedaży. Pomyślności.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2012-07-22, 10:23:55

 

Chcę przekazać ważną informacje, co prawda w kwestii działki nic konkretnego jeszcze się nie wydarzyło, ale.. Otóż 19 lipca, z samego rana (myślałam że zlinczuje!)zadzwonił do mnie pracownik jednego z portali internetowych proponując zamieszczenie tam ogłoszenia za dość sporą kwote. Portal, jak sprawdziłam, jest mało znany, a ofert z regionu jak kot napłakał. W związku z tym pozostawiłam ogłoszenie na tych portale które wydają mi się atrakcyjniejsze.

Następnie, gdy rozczarowana brakiem zainteresowania przed położeniem spać odebrałam telefon od osoby zainteresowanej działką. Co prawda rozmowa była jeszcze dosyć luźna, dotyczyła głównie konkretnego adresu, ale to już zawsze coś. Tym bardziej dla mnie znaczące że miało miejsce właśnie podczas asp Wenus Merkury:) Genny, więc licze że coś zaczyna być na rzeczy:))))

Dalsze wydarzenia przekazywać będę na bieżąco:)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
winetu 2013-03-26, 20:08:43

Kolejne informacje, działki do tej pory nie sprzedałam, pojawił się chętny, ale nie pasowało mu że przez działke idzie linia nieskiego napięcia.. którą notabene podobno można przestawić w drodze kolizji.. nie wiem czy w ogóle sprzedam, generalnie zainteresowanie mizerne;(. eh, myślałam że bęzie lepiej..

Dziękuje Genny za pomoc :) mam nadzieję, że będę w stanie kiedyś się odwdzięczyć :)

Pozdrawiam serdecznie

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
Jasmin 2013-03-27, 07:58:00

Dzięki bardzo za informacje zwrotne oraz za ponowną wizytę . Dzięki Genny także Usmieszek (where are you now?)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2013-03-27, 16:54:49

Witam Jaśmin, jestem u siebie i czekam na wiosnę.

Winetu,gratulacje z okazji narodzin dziecka. Na  sprzedaż działki będziesz musiała poczekać  bo Księżyc-kupujący w domu upadającym. Sprzedaż może nastąpić w ciągu dwóch lat. Pozdrowienia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2013-03-28, 20:56:06

:)

Poczekam, byleby znalazł się kupujący. Ostatnioz nowu pytałam o tą działke, ascendetn w pierwszych 2 stopniach znaku, chyba za wcześnie jeszcze, więc daje sobie na wstrzymanie-znając mnie to kilka dni wytrzymam w niepweność tylko :D

Pozdrawiam Was

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
winetu 2013-03-31, 22:14:49

Witajcie ponownie, znowu wykrteśliłam radix na pytanie horarne, czy sprzedam działke? tym razem księzyc nie jest w biegu jałowym

Załączam radix może ktoś zechce zerknąc i pomóc :)

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
winetu 2013-03-31, 22:15:22

I aspekty :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2013-04-01, 17:54:12

Saturn władca domu IV w retrogradacji wskazuje ,że własność ciebie nie satysfakcjonuje.

Księżyc(myśli) pierwszy aspekt aplikacyjny do Saturna. Powracasz drugi raz do tematu sprzedaży przy pomocy astrologii(Księżyc władcą domu IX).

Pierwszym aspektem Wenus przed opuszczeniem znaku  jest  koniunkcja z Marsem. To transakcji dojdzie,ale  kupca trudno znaleźć bo Wenus kupujący  znajduje sie w domu V-gdzie jest wywyższona. Czy cena za nieruchomość będzie ciebie satysakcjonować?Władcą domu V jest Neptun i Jowisz. Neptun (władca V domu-pieniądze ze sprzedaży) oraz Merkury -pieniądze kupującego znajdują się w domu IV. Ale twoje pieniądze Jowisz są we władzy kupującego.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2013-04-02, 21:12:35

Genny, rzeczywiście ta własność mnie nie satysfakcjonuje-stoi "ugorem" żadnego z niej pożytku, a zima trzeba odśnieżać chodnik przed posesją, na której nie mieszkam i nie mam zamiaru ( ani środków, choć nawet jakbym miała to nie tam bym je ulokowała :) ), z mojej perspektywy ta nieruchomość to same uciążliwości.

Bardziej satysfakcjonował mnie dochód z niej, a póki co to tylko same koszta:/

Pojawił sie jakiś czas temu zainteresowany, ale z powodu lini niskiego napięcia wstrzymał się z decyzją. Linia powstała dawno temu, gdy jeszcze nikt nie pytał nikogo o zgode tylko stawiał " w imie dobra wspólnego".

Doprowadza prąd tylko do 2 domostw! Absurd jakis totalny! Najlepszejest to że ja tej lini przez tyle lat nie widziałam..

Wierze że nie epsuje mi to sprzedaży. Zastanawiam się nad obniżeniem ceny, ale nie  weim czy to dobra decyzja. Działka jest w mieście. Na portalach dominuja droższe oferty.. Więc nie wiem czy jest sens, zdaje sobie natomiast sprawe, że kupujący chciałby ją "wyrwac" jak najtaniej :)

Rozumiem że z podanych przez Ciebie aspektów wynika że powinnam raczej skłonic się ku zmianie ceny-obniżyć ją (jako że moje pieniąze we władzy kupującego). Czy oznacza to że kupujący będzie się targował?

Pieniądze kupującego znajduja się w 4 domu? Czy może oznaczać to, że kupującemu jednak zależy na tej nieruchomości (będzie zależeć jak juz sie jakis konkretny znajddzie :) )?

Pozdrawiam i dziękuje poświątecznie :))

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.