Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Prośba o pomoc w interpretacji solariusza - ach te kłopoty
aneta377 2012-09-06, 20:22:11

Witam serdecznie.

Chciałabym się przywitać, ponieważ jest to moja pierwsza wizyta na forum .

Cieszę się, że znalazłam stronę Sollunari, ponieważ można tutaj znaleźć wiele bardzo ciekawych inforamcji oraz jestem pod wrażeniem zasobu wiedzy wszystkich osób, które pomagają w interpretacji horoskopów.

Proszę o pomoc w interpretacji mojego solariusza.Otóż od ponad roku jestem bez pracy, zauważyłam ,że w tym roku szykuje mi się jakaś nowa praca -MC w koniunkcji z jowiszem w 5 domu, ascendent w koniunkcji z merkurym w 9 domu oraz descendent w koniunkcji z uranem w 3 domu. Otóż są to głóne osie, więc przypuszczam, że wydarzenia będą zanczące.Ponadto zauważyłam, że w lunariuszu na dzień 1 listopada 2012 układ tych trzech wyżej wymienionych osi jest identyczny z solariuszem,  czy mogę się spodziewać tych wydarzeń pod koniec roku ? Proszę o podpowiedź, jaka to może być praca? Dziękuję i pozdrawiam

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2011-11-06
Odpowiedzi
lupka 2012-09-10, 18:57:22

Witaj Aneta na Forum. No to spróbujmy coś wspólnymi siłami pointerpretować. Żeby postawić prognozę, że w tym roku znajdziesz pracę, powiedzieć kiedy i to jeszcze jaką i może gdzie to trzebaby sobie nad Twoim kółkiem (i pewnie jeszcze Twojej rodziny, chyba, że jest się jasnowidzem) posiedzieć  kilka ładnych godzin, które zwykło się spędzać w łóżkuOczko. Dlatego może, żeby ułatwić interpretację napisz coś o sobie. Dlaczego masz problemy, czym się zajmujesz i czy swój wniosek wyciągasz patrząc na solariusz czy też analizowałaś swój horoskop pod kątem predyspozycji zawodowych no i czy patrzyłaś w progresje i tranzyty (i jeszcze pewnie wiele innych cudów, o których istnieniu pewnie nawet nie wiem).

 

Solariusz masz moim zdaniem taki trochę na ukrywanie czegoś,pracę w odosobnieniu ale i lekka gotowość dogadzania sobie, nawiązywania kontaktów , tworzenia czegoś artystycznego . Ponadto z matką może być coś związane, bo powtarza się aspekt Neptuna i Księżyca z natalnego- teraz w XII domu, w tranzytach Saturn wszedł do IV domu, więc to mogą być w domu jakieś przykrości może; a Neptun wchodzący do VIII domu natalnego, którym włada, może mieć wpływ na sytuację finansową (np. alimenty), lub na związek. (Neptun natalnie na wierzchołku V domu (dzieci, twórczość, romansiki) ale w opozycji do Saturna (włada Twoim VI domem, praca, obowiązki, zdrowie).  Te dziedziny teraz są zachwiane (plus kariera- jako, że Saturn jest naturalnym władcą X domu). Nie wiem czy dobrze też żebyś się zajmowała ezoteryką w tej chwili- tranzyty pokazują takie zainteresowania , ale też możesz  w sobie teraz łatwo wzniecić jakieś dziwne lęki (bo np. w niektórych książkach czy artykułach dużo negatywnego znajdziesz a możesz mieć tendencje do przyczerniania jeszcze, a wcale tak w życiu nie musi być.

 

Ascendent solarny jest w koniunkcji z natalnym Merkurym, co by wskazywało na podejmowanie jakichś działań związanych z rozwojem, szkoleniami, zarobki za granicą, z nauczania lub myślenie o wyjeździe, czy podróżach. W natalnym Merkury w opozycji do Urana, więc mogą być to nieprzemyślane działania, a w solariuszu Merkury w retrogradacji w XII domu, więc może nie będziesz za bardzo słuchać rady innych, a zrobisz coś w ukryciu, na przełaj- a Merkury w solariuszu powtarza aspekt z natalnego – z tym, że teraz koniunkcja i do tego kwadratura z Plutonem. Jak podróże to jeździj ostrożnie , taki układ może wskazywać na różne nieoczekiwane zwroty i niespodzianki w podróży.To może być też ekscentryczność w zachowaniu i np. problemy  z tym związane- również w związkach. Konaszewska pisze,że Merkury w retrogradacji sprzyja pracy pisarzy podobnie jak jego położenie w XII domu solarnym. To też czas refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Be 2012-09-10, 22:07:21

Witam :)

Odpowiadałaby Ci praca z dziećmi za granicą?

Wyjazd za granicę związany z zarabianiem. Solarny Asc w koniunkcji z urodzeniowym Merkurym (w 9d; wł. 2). Solarny władca Asc-Mars w 6d w trygonie do Jowisza, władcy 9 domu.  Wł. 9 domu w 1 domu.

W solariuszu na rok 1991 powtarza się podobny układ, tyle że ze Słońcem.

Mogłabyś opisać pokrótce co się wtedy wydarzyło związanego z dalszą nauką, wyjazdem, lub zaczęciem pracy? Jeśli weźmiemy pod uwagę wcześniejszą godz. ur. to Słońce byłoby wtedy władcą również 2 domu. Stąd moje pytanie.

Pozdrawiam

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
aneta377 2012-09-11, 15:28:49

Dziękuję Lupko oraz Be za zainteresowanie moim solariuszem.

 

Otóż od roku saturn jeździ mi po IC i jest w opozycji do MC więc kłpoty w sprawach zawodowych się potwierdzją. Wiem, że jeżeli saturn przechodzi przez główne osie, wyznacza to nowy cykl w życiu i nowe wyzwania, zmiana zawodu lub stanowiska. Moja wczśniejsz praca była związana ze szkolnictwem wyższym ale nie była związana z nauczaniem  lecz diagnostyką medyczną.

Jako zodiakalny baran i ascendentalny lew który nie akceptuje przymusu i ucisku w pracy a uran tranzytujący moje urodzeniowe słoneczko w ubiegłym roku , spowodował iż uwolniłam się od tych ograniczeń.

 

Lupko masz rację większość planet w XII domu sugeruje okres do przeanalizowania dotychczasowych dokonań i zastanowienia się nad nową drogą i tak faktycznie jest.Co do podróży , to oczywiście były wcześniejsze związane z pracą , aktualnie nie podróżuję.

Co do astrologii to jestem nią zafascynowana bardzo! Przez ponad 30 lat myślałam,że jestem rybką, (20.03) jakie było moje ździwienie kiedy odkryłam ,że jestem zodiakalnym baranem i analizując natalny horoskop te fakty się potwierdzają.

 

Be pytasz o pracę z dziećmi. Jeżeli chodzi o V dom natalny to może być edukacja, jest tam jowisz , może chodzi o pracę z autorytetami ??? Praca intelektualna bardzo by mi odpowiadała, natomist wyjazd zagranicę aktualnie nie jest możliwy.

 

Jeszcze raz Wam serdecznie dziękuję

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2011-11-06
Be 2012-09-11, 18:36:21

Zawsze sprawdzam na początku, czy informacje, które ktoś podał, pasują tematycznie i czasowo do danego horoskopu. Mam wątpliwości i nie mam dosyć danych aby to zweryfikować. Zastanawiam się, czy temat "jowiszowy" już się nie zaczął (20-22.06) i może nie ma co czekać na połowę listopada, tylko  :)

 

Pozdrawiam

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
Jasmin 2012-09-21, 08:36:07

Aneta, czy jesteś tam jeszcze, po drugiej stronie? Nie wiem czy odpowiadać, mam lekkie opóźnienie, więc daj znać Usmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
aneta377 2012-09-21, 21:37:37

Witam serdecznie Jasmin,

tak, tak, oczywiście  jestem i śledzę forum. Dziękuję za zainteresowanie , na pweno coś dostrzegłaś w sollariuszu, więc czekam z niecierpliwościąUsmieszek

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2011-11-06
Jasmin 2012-09-22, 11:13:15

Dopiero teraz popatrzyłam, bo nie wiedziałam, czy jesteś jeszcze zainteresowana.

 

Jaka może być ewentualna praca?

 

Na podstawie samego solariusza trudno to określić. Ale widać, że jej brak Ci doskwiera (Saturn na IC). Czujesz się pozbawiona siły do działania, jeżeli nie pracujesz. Saturn przez IV dom będzie tranzytować jeszcze długo, więc sprawy kariery (Saturn w X domu radix) będą długo spędzać Ci sen z powiek (opozycja Saturn-Neptun w radix).

 

Zauważyłam, że:

 

- eklipsa majowa z b.r. wypada w koniunkcji z natalnym Saturnem, zaćmienie lokuje się na sprawach kariery; to też sceptycyzm co do otrzymywanych propozycji i informacji, związanych z karierą ( również względem doradców w sprawach pracy; ja też się do nich zaliczam, bo coś tam Ci opowiadam i może niepotrzebnie), będzie trzeba stawać do konkursów i przedstawiać swoje osiągnięcia i doświadczenie;

- Merkury w solariuszu w retrogradacji i w koniunkcji z Uranem i Słońcem czyli zapał do działania wręcz na granicy euforii albo nerwicy? Zmiana jakaś nagła w sposobie myślenia też możliwa. Także prace zlecone, dorywcze, umowy krótkotrwałe, duża zmienność, to zresztą wynika z radix, że badania naukowe a właściwie analizy chemiczno-medyczne (?) były i będą przedmiotem Twojej pracy,

- Mars w VI domu solarnym w Pannie w retrogradacji w kwadraturze do natalnego Księżyca i natalnego Neptuna czyli niezadowolenie, rozczarowanie, może powrót do starej pracy, tu także jest potwierdzenie dla prac zleconych i o dzieło, krótkotrwałych, w każdym razie energia Marsowa w Pannie wycofana, co zodiakalnemu Baranowi nie bardzo po myśli,

- Mars i Merkury solarne wskazują, że ewentualna praca będzie miała charakter podobny do poprzedniej,

- solarny Księżyc w koniunkcji z solarnym Neptunem- nawiedzenie w sensie musu do działania, działanie jak w transie; praca w służbie zdrowia (jednak) a że w XII domu ta koniunkcja, to jakieś jednostki zamknięte, szpitale,itp. Koniunkcja w kwadraturze z Saturnem- powrót do starej pracy, ewentualnie rozczarowanie pracą, przykrości z tym związane.

 

Solariusz ma podkreślony dom XII , co głównie wskazuje na konieczność poświęcenia się, złożenia jakiejś ofiary, rezygnacji z czegoś. Dom ten jest władany przez Saturna, który w solariuszu w domu VII wypada i jest w kwinkunksie do Księżyca, no i w retrogradacji. To wskazanie na to, że będziesz musiała coś uzdrowić, może odłożyć na jakiś czas plany rozwojowe. Jowisz w  X domu solarnym mówi o kompromisach a koniunkcja z Wenus na wygnaniu w I domu solarnym, zapowiada nowe umowy o pracę ale z uwagi na wpływ Marsa solarnego (jak mówiłam w retrogradacji i w Pannie) nie będzie to tak korzystne, jak się spodziewasz i nie da spodziewanego zawodowego poczucia bezpieczeństwa.

 

Ale nie poddawaj się. Trzymaj się swojego Słońca w Baranie w sekstylu do Saturna, jest zdeterminowane jak mało ktoUsmieszek

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
aneta377 2012-09-22, 14:08:51

Dziękuję Jasmin za  odpowiedź.

Muszę przyznać, że trochę się rozczarowałam, bo podejrzałam solariusz na 2013 i tam słoneczko w koniunkcji z wenusw IX domu,  merkury solarny w koniunkcji z solarnym IX, jowisz w XI w koniunkcji z księżycem.Tranzyty też nie wyglądają tak źle. To może sugerować powrót do starej pracy (ten sam pracodawca) ale na pewno inny szef!

To prawda ,że brak pracy mi doskwiera ale myślę, że to dobry okres do przemyśleń, wycofania i przeanalizowania dotychczasowych osiągnięć.

 

Ja analizowałam głównie osie ASC, DESC i MC, ponieważ w poprzednich sollariuszach z ubiegłych lat- na głównych osiach potwierdzały mi się wydarzenia.Tutaj solarne MC jest w koniunkcji z jowiszem, więc  to mógłby być czas korzystny w odniesieniu o pracę czy kulminacji na cel., możliwości rozwoju i wzrostu, oferta, propozycja, okazja do nawiązania profesjonalnej umowy lub porozumienia.

ASC  solarny w koniunkcji z merkurym w baranie ,to nowy projekt, zaczynanie czegoś nowego, nowe pomysły związane z komunikacją, czytanie, pisanie, nauka itp., czas dokonywania transakcji, lub otrzymania od kogoś  np.telefonu?

DESC w koniunkcji z uranem  nagłe zmiany w umowach , nieoczekiwane doświadczenia z innymi .

 

Jeszcze raz dziękuję i zobaczymy jak sytuacja się rozwinie, na pewno dam znać.

 Pozdrawiam Usmieszek

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 3
Dołączył/a: 2011-11-06
Jasmin 2012-09-26, 13:05:48

Bardzo chętnie zapoznam (my?) się z informacją zwrotną. Optymizm podstawą sukcesu:)

 

Pozdrawiam serdecznie

J>

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.