Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Prognozowanie

plutonicznie..
xigriss 2012-09-09, 23:06:09

jako 'ofiara' (albo oprawca haha) relacji,a raczej fascynacji, z mocnym kwadratem ksiezyca i wenus (obiektu tejże) do mego skorpionicznego plutona w domu 8 postanowiłam zrobić wykres horarny na pytanie jakie są jego uczucia..

niby mi na długo przeszło potem znów się wróciło, narobił mi nadziei pewną postawą zapewne wynikającą z kurtuazji et.c i się zmył..

a mną targają jakże skrajne emocje i podejrzenia.. (nie ma to jak natalna wenus w 12d. i jałowy księzyc w wadze w 7..)

horariusz w załączniku

 

no tak on jako jowisz w 12domu uszkodzony, słońce w kwadracie do asc..jakby niechęć,antypatia, saturn w 5domu chyba podobnie.chyba ma mnie za niegodną,zapatrzoną w nan niewiastę,choć komunikatywną..

A i me przewrażliwienie,zafixowanie wyszło w kwadracie merkurego do asc.

 byłabym jednakże wdzięczna za dodatkowe wskazówki co do tej interpretacji (wciąz próbuję rozgryzc tę dziedzinę więc..)

Pozdrawiam serdecznie,

A.

 

Tematów: 23
Odpowiedzi: 28
Dołączył/a: 2011-03-28
Odpowiedzi
Anma 2012-09-11, 00:50:30

Hej zalogowałam się specjalnie, bo zobaczyłam ten horoskop. A sama, jak tylko mogę - ćwiczę horarną. Jest to bardzo fajny horoskop. Napisałaś, że się zmył, co widać- Jowisz (jego sygnifikator) jest w XII domu, czyli jest, a jakby go nie było....Zacznijmy jednak od tego, że to Ty jesteś stroną dominującą w tym związku, w tej znajomości. Zdecydowanie, Twoje sygnifikatory są dużo silniejsze niż jego. Zadałaś pytanie: co on o mnie myśli, na myślenie to on nie ma za bardzo czasu, bo myślące planety i znaki  są Twoje: jesteś bardzo mocnym Merkurym w Pannie, ponadto ascendent wypadł w Bliźniętach. A może za dużo gadasz i jesteś za głośna dla niego? Nie podoba mi się w tym horoskopie on w XII domu - domu ukrytych wrogów i wątpliwości budzi Mars na wierzchołku domu VI, który robi prohibicję , ale Mars nie uzłośliwiony, bo jest u siebie, i w VI domu, gdzie się raduje, jest silny u siebie w Skorpionie. Dodatkowo, między Tobą (Księżyc) a Marsem jest dobra recepcja i będzie aspekt. Przez chwilę pomyślałam, że wplątana jest tutaj jeszcza jedna osoba (trójkąt), ale też Jowisz (on) jest w recepcji z owym Marsem. Frawley pisze, że Mars może być naturalnym władcą pożądania, co recepcje potwierdzałyby.  On ( Jowisz) jest jednak w słabym dla miłości i w ogóle -domu - XII, jakby nie miał siły.

Z drugiej strony, miłość, czy też wzajemne przyciąganie, czy jakoklowiek to zwał - jest w tym horoskopie  i tu mamy ten przypdaek, gdzie spalona planeta jest pozytywna, świadczy to o wielkiej atrakcyjności seksualnej:ona zatraca się w jego atrakcyjności, gdy jego jako mężczyznę sygnifikuje Słońce (Merkury 1/1 Słońce), ponadto jest to w dobrym domu- domu seksu i przyjemności. 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-09-10
Anma 2012-09-13, 00:00:31

Hej Xigris... a może jakiś feedback... co sądzisz?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-09-10
xigriss 2012-09-13, 01:04:47

Dzięki wielkie za rozjaśnienie:)

w stosunku do niego raczej żem mało gadatliwa, bardziej onieśmielona i nerwowa (taa wogóle nerwica to moje drugie imię ;)). Spalony merkury tez mowi sporo..Co do jowisza w 12d przyszło mi do glowy,że może ukazywać on dystans, odcięcie  (saturn tez to potwierdza)i zajęcie kims z przeszłości (takie słuchy mnie ostatnio doszły,że wrócił do pewnej istoty, po kilku miesiącach przerwy i tęsknoty.)

Ah te horariusze,pokazują sprawy jak na dłoni..

Pozdrawiam serdecznie,

A :)

Tematów: 23
Odpowiedzi: 28
Dołączył/a: 2011-03-28
Anma 2012-09-14, 01:42:44

Tak, Księżyc w Raku, więc to może warunkować nieśmiałość, Panna też do śmiałych nie należy, ale Wenus w Lwie raczej nieśmiała nie jest....lubi się pokazywać i robić na bóstwo i jest bardzo rywalizująca i zaborcza.

Wychodzi więc jednak na to, że Mars w Skorpionie sygnifikuje trzecią osobę. Mnie tylko zastanawia jego szóstodomowe położenie (jak lekarz).

Jeżeli spojrzysz na recepcje to zauważysz, że jego sygnifikatory kochają Twoje sygnifikatory, on darzy Ciebie dużo większą atencją, niż tę, do której rzekomo wrócił. Marsem (nią) jest tylko umiarkowanie zainteresowany, ale Słońce kocha Merkurego i nienawidzi jednocześnie Wenus, jakby był rozdarty, akceptował Twoją głowę i jednocześnie nienawidził kobiecość. Jest w domu XII, jest bardzo osłabiony, nie ma siły, ale to Ty nim władasz przez znak i dom (wierzchołek XII domu wypada w Byku).

Saturn akurat nie ma tutaj zbyt dużo do gadania. W Wadze jest wywyższony, więc nie jest tak bardzo zły. Przeszkodą jest Mars, Księżyc zanim dojdzie do Ciebie zrobi prohibicję i spotka się z Marsem (utworzy z nim aspekt), dojdzie/doszło do spotkania z nią. Ale też, zwracam uwagę- jego sygnifikatory są w znakach zmiennych, więc będzie zmieniać decyzje i się wahać i znakach podwójnych: będzie działać na dwa fronty. 

"Spalony" Merkury to akurat mówi w tym przypadku o wzajemnej fascynacji, a nie o spaleniu jako takim, z jednym zastrzeżeniem: dzieje się to w znaku bezpłodnej Panny, która uosobieniem sexu to raczej nie jest. Zresztą i pozostałe sygnifikatory, za wyjątkiem Księżyca - ułożyły się w znakach bezpłodnych, co wzrostowi nie sprzyja, hamuje wzrost. 

Spalenie jako takie zależy od znaku w jakim się znajduje, pomijając już kontekst tej sprawy:  Merkury w tym horoskopie, mimo, że spalony - jest bardzo silny, na zasadzie: lepszy spalony Merkury w Pannie niż nie spalony w Rybach.

Pozdrawiam,

A.

ps. daj znać jak się sprawy mają, jak się będą miały..

Tematów: 0
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-09-10
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.