Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Czy kupie dom/ mieszkanie w ciągu roku?
winetu 2014-04-24, 13:55:55

Pytanie zadałam dziś o 10.11.

 

Mam jednak problem ze spalonym Merkurym...

Ja-Księzyc jestem w Rybach, dopiero co zawitałam w domu 9, podchodze do tego bardzo emocjonalnie,  władcą nieruchomości jest Merkury, który tworzy piękny sekstyl aplikacyjny z Księzycem (1 orb), ale owy Merkury jest spalony :/ Słońce również pozostaje w nieco luźniejszym (2orb) sekstylu do Księżyca.

 

Ale, z drugiej strony zastanawiam się czy nie interpretować tej przyszłej (jeszcze nie mojej) nieruchomości jako 10 dom, bowiem jest to 4 dom "jakiegoś " kontrahenta, zatem właściciela tejże... Wtedy władca Neptun jest w kon aplikacyjnej 6 orb z Księzycem, jednak i tak Księzyc aplikuje wcześniej do spalonego Merkurego (moje nieruchomości) i Słońca (władca moich pieniędzy). Gdyby brac tradycyjne władztwa, to Jowisz jako władca 10 domu znajduje się w domu 12 prawie w wywyższeniu(Rak, brakuje mu kilku stopni do 15) we władzy mojej a więc Księzyca, dodatkowo zachodzi między nimi recepcja, przy czym Księzyc po utorzeniu aspketu z moją nieruchomością (Merkury), moimi pieniędzmi(Słonce), utworzy z nim trygon (z Jowiszem). W tej chwili tworzą trygon przez znaki (to też podobno się liczy).

 

Władca Ryby tego 10 domu, sugeruje miejsca wilgotne ;)

 

Czy dobrze to interpretuje?

 

Który dom powinnam wziąść pod uwage? 10 czy 4? W domu 4 znajduje się Głowa Smoka-więc jest to korzystne, natomiast w 10 Ogon smoka w luźnej sep kon z Merkurym i Księzycem i opp (w stosunku do 4 domu). Również i opiekuńcza Ceres jest w tym 4 domu, choć odbiera słabe asp.

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
Odpowiedzi
winetu 2014-04-24, 13:59:10

Może dodam bardziej czytelny wykres.

Wszystkim będę wdzięczna za sugestie i pomoc :)

 

Nie wiem czy ma to znaczenie gwiazda Cepula jest na IC, natomiast Nebula w znaku Barana w domu 10 w luxnym sekstylu z Księżycem.

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
lupka 2014-04-24, 23:14:56

 

 

Zdaje się wg. Frawleya patrzysz najpierw czy dojdzie w ogóle do kupna- czy jest aspekt między 1 a 7 domem. Tutaj rzuca się na początek nieciekawa recepcja: Saturn w upadku Księżyca a Księżyc we władztwie Jowisza, który na wygnaniu Saturna. Poza tym Saturn w retrogradacji-a więc sprzedający nie będzie przychylny i jakiś w ogóle nieciekwy typ (wycofa sie?), chyba, że jego retrogradacja pokaże, że wrócisz do jakiegoś sprzedawcy od którego coś chciałaś nabyć, ewentualnie pośrednika, ale jego położenie nieprzychylne Księżycowi.

No i przede wszystkim zaaaanim Księżyc dojdzie do Saturna  to dzieje się szereg innych rzeczy, które trzebaby dokładniej przeanalizować:

 

Merkury- potencjalna nieruchomość spalona przez Twoje wartości lub np. małżonka, cokolwiek to by miało znaczyć;)- (evtl. pokazuje sie tutaj sprzeciw (bo spalenie) małżonka/ojca)- pierwsze co Cię spotyka zanim może dojść do kupna ale sekstyl to przyjazny aspekt -ale czy to nie jest przeszkoda jakas?. Przy czym Słońce i Merkury egzaltują Ciebie, więc jakby dla Twojego dobra, przesadnie ale i są za Wenus bardzo (A Wenus to tez Twoj terazniejszy zdaje sie dom).

 

Później Księżyc do Jowisza (władca 4 ale i 12 domu sprzedającego, czyli np. jego urytych wrogów, którzy są jednak jakby po Twojej stronie). 10 dom to też cena Jowisz w wywyższeniu to przesadna, ale Księżyc lubi Jowisza..

 

Później Księżyc do antiscii Marsa- władcy Saturna (to może coś w tajemnicy, kontrolowanie sytuacji sprzedającego, ale Mars tutaj słaby też)

 

Zanim Księżyc dojdzie do Saturna uprzedzi go jakaś Wenus ekscytująca (pieniądze z pracy, jakaś kobieta pomocniczka?) albo jakaś inna zainteresowana hmm ale Ty też tą Wenus egzaltujesz itd a ta podobnie jak Ty lubi Jowisza ale Saturn i tej Wenus nie jest przychylny.  Ale zastanawiam się czy to nie jest prohibicja jeśli Wenus robi trygon z Saturnem zanim dojdzie Księżyc? Ale może też jakaś pośredniczka (albo jakis fundusz od panstwa, Waga tez zamknieta w Twoim 4 domu...nie wiem)- bo później i do niej Księżyc dojdzie. Można uznać, że Księżyc przenosi światło z tej racji, że wszystko dzieje się zanim opuści znak? Podpowie ktoś?

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-25, 00:00:33

Lupko, ja więc zgłupiałam....

Teraz otworzyłam Kirkwooda i pisze on, że gdy w 4 domu znajduje sie malefik zakup nieruchomości doprowadzi kupującego do ruiny, dodatkowo jest w retro; tym samym, że zakup będzi korzystny jeżeli jest tam Głowa smoka, więc znowu zgłupiałam-to się wyklucza...władca 4 domu nie tworzy aspektu z władcą 2 domu, co prawda w domu 10 znajduja się planety dobroczynne, ale Wenus jest w opp do wierzchołka 4 domu...

Ja starałam się zinterpretować horoskop zgodnie z regułami P.Piotrowskiego (na przykładzie interpretacji z jego strony internetowej) i jakiejś jeszcze, gdzie w ogóle nie brano pod uwage aspektów z władcą 7 domu.

 

Serio zgłupiałam....

 

znaczy że ktoś może mnie ubiec? tylko czemu mi to będzie pasowało? Wenus włada 5 domem kupującego-dzieci, przyjemności? sprzedający zatracił się w hazardzie tak że pod młotek (np. licytacje) poszedł jego dom-najpierw Wenus(załózmy komornik)najpierw aplikuje do Saturna niezadowolonego, że coś mu się zabiera, potem daje trygon do asc (nie wiem czy taki asp się też liczy). To wszystko to asp aplikacyjne.

Wenus separuje tez od Jowisza (orb 6).

Generalnie Wenus jest almutenem więc zdecydowanie silniejsza. Jest również sygnifikatorem moich marzeń i pragnień (jako władca 11 domu) i współsygnifikatorem nieruchomości. Merkury z kolei (moje nieruchomośc) to Doriphoros (nie wiem co to oznacza :/)

 

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
winetu 2014-04-25, 16:08:15

Ma ktoś jakieś pomysły? Czy konieczny jest asp z władcą 7 domu? Może jakaś undergroundowa uprawa astrologii? ;P jest jakies światełko, szansa?

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
alan 2014-04-25, 16:32:30

Squaw? Nie kombinuj.... Kupisz w następnym pytaniuUsmieszek

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
winetu 2014-04-25, 17:37:03

Nie kombinuje.. szukam konfiguracji planetarnej i upragnionego aspektu :)

horoskop ten rozpatrywałam podobnie (tak mi się wydaje) jak Ty ten styczniowy, gdzie pomimo opp między 1/7 domem reszta dawała odpowiedź wymarzoną-czyli TAK :)

Nadal jednak zastanawiam się czy ten aspket jest konieczny (między wł 1 i 7 domu), zachodzi między nimi aspekt przez znaki (trygon)-nie wiem w końcu czy liczy się czy nie liczy...

Zauważyłam że każda szkoła astro co innego bierze pod uwage. Np. w kilku horoskopach z książki Kirkwooda nie ma asp między sygn 1 i 7 domu na sprzedaż/zakup, na stronie internetowej (nie pamiętam której) również nie patrzono na ten aspekt-czyli Twój nurt :)

Lupka interpretuje zgodnie z Frawleyem (?). Ja się ucze i ciągle nie wiem, która szkoła jest lepsza (w sensie sprawdzalności). A o to chyba chodzi, żeby porównać metody też :)

 

Generalnie czy gdyby np. nieruchomośc nabywana była w drodze licytacji komorniczej, też należałoby patrzeć na władce 7 domu? Bo taka droga nabycia też jest mozliwa przecież..

 

To pytanie zadalam będąc maksymalnie zrelaksowana, nie naciśnieniowana ;P, podobno bez emocji najlepiej, ot, siadłam, pomyślałam i zapytałam :)

 

Zastanawia też Neptun jako współwładca nieruchomości Sprzedającego (10 dom) jest w kon z Księzycem. Wenus z kolei ucieka od Neptuna-nieruchomości. Nasdto Neptun jest w sekstylu 2 st ze Słońcem-władcą mojego 2 domu.

 

 

 

 

 

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-04-25, 23:31:15

Może być,problem z właściwym osądem horoskopu,bo władca domu VII w retrogradacji.

Księżyc jest pierwszą planeta w horariuszu możliwe ,że nie podjełąś jeszcze ,żadnych działań np obejrzenie mieszkania lub domu.

Nie ma aspektu pomiędzy kupującym I dom a sprzedającym dom VII ale Konaszwska pisze o ty ,że może być aspekt pomiędzy wladcą  I i IV domu.Tu jest prawy aspekt aplikacyjny(uważany za mocniejdzy i korzystny) Księżyca do Merkurego.

Winetu czy zakup nowego  nie jest uzależniony od sprzedaży obecnego  domu lub mieszkania,ktorego władcą jest także Merkury.

Merkury spalony Słońcem. Zakup nieruchomości uzależniony jest od posiadanych przez Ciebie pieniędzy.

Saturn to sprzedający ale także twój partner. Ich pieniądze znajdują się w domu V-pieniądze ze sprzedaży        

domu.

11 dom pokazuje agenta nieruchomości.Licząc od VII domu(5 horariusza) jego władcą jest  Mars znajdujący się w domu IV-posiadłości w retrogradacji.Możliwe,że z powodu ceny (znak Barana przejęty w domu X) negocjacje zostaną zerwane. 

Ty będziesz miała większe szczęście do pośrednika. Punkt szczęścia w XI domu i tworzy trygon do Saturna.

Jowisz władca domu X -cena. Znajduje się w twoim domu XII-ukryty wróg.Twoim ukrytym wrogiem mogą być sąsiedzi w nowo zakupionym domu( Jowisz władcą domu VI -pokazuje sąsiadów)

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2014-04-26, 00:01:58

Winetu na horarną to pomoże chyba tylko praktyka;). Kirkwooda nie mam, nie znam. Jak czytałam Hamaker-Zondag to wydawało mi się przez chwilę, że rozumiem horarną. W sumie pisze ona jak dla mnie zrozumiale,  struktura też przejdzie, fajnie tłumaczy. Zondag pracuje z transsaturnikami i chyba jak każdy ma swój sposób używania domów. Frawley uwzględnia transsaturniki tylko jeśli są w szczególny sposób zaznaczone, np. na osi i u niego to są raczej malefiki. Muszę Frawleya jeszcze raz przeczytać bo go nie trawię tak łatwo jak Zondag . Frawley odrzuca np. regułę z położeniem AC w pierwszych i ostatnich 3 stopniach. Pisze co prawda w sposób zrozumiały, ale te jego interpretacje...ma swoje metody..i chyba każdy musi je sobie wypracować. Każdy jest inny i musi się na swój sposób dogadać z kółkiem. Najważniejsze żeby się sprawdzało.

 

Zarówno Lilly, Zondag jak i Frawley piszą o konieczności aspektu 1 i 7. Albo Księżyc z 7 przy takim pytaniu. Jakby nie patrzeć ten horoskop coś mówi... Można łatwo sprawdzić co: w praktyce, jeśli będziesz zainteresowana dokładniej zająć się tym pytaniem. Pierwszy aspekt, który robi Księżyc to sekstyl ze spalonym Merkurym. Wg. tabeli przeliczania czasu Hamaker-Zondag to zdarzenie powinno nastąpić za 2 miesiące albo za 2 lata, pytanie zawiera przelicznik czasowy, więc przyjmijmy miesiące (tak zrobiłby Frawley, aczkolwiek podana przez niego tabela wygląda inaczej niż ta Zondag;). Wg. niego krótkie jednostki przy takim pytaniu to zapewne dni, średnie- tygodnie, długie- miesiące. Z położenia Księżyca – wnioskujemy, że jednostką byłby koktajl z krótkiej i średniej. Powiedzmy 2,5 stopnia to miesiąc, więc za mniej więcej miesiąc wg. Frawleya). Więc odczekajmy co/kogo przyniesie spalony Merkury. Merkury to władca 3,4 i 12. 12 to tradycyjnie licho, 3 rodzenstwo, sąsiedzi, 4 ojciec rodzina. Licho Cię uwielbia, sąsiedzi i rodzina też;)

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-26, 10:39:17

Genny, super, że jednak ten asp jest silniejszy. Póki co domu żadnego nie golądąłam, ale szukam na różnych portalach-kto wie może trafi sie okazja.

"Winetu czy zakup nowego  nie jest uzależniony od sprzedaży obecnego  domu lub mieszkania,ktorego władcą jest także Merkury."

Domu nie kupie, jeżeli nie sprzedam działek.. Czy spalony Merkury sygnifikuje też moją dziłke (np. "spalona sprzedaż" -niepowodzenie?)

Moje pieniądze są zależne od ich sprzedaży. Nie dopuszczam opcji kredytowania w większości. Ja nie pracuje, jeżeli M. sie powinie noga to tracimy wszytko..:/ Hmm, pieniądze partnera -pieniądze ze sprzedaży, hmm, nie wiem jak to moge rozumieć, mąż jakby chciał to by się ze mną rozwiódł i kupił ten dom (jakiś dom) nie proszać o podpis na kredycie, więc nie jestem pewna czy jego środki zależą ode mnie. Chociaż może i tak- skutecznie go ograniczam w tej materii i nie chce się zgodzić na kredyt na całe życie (jestem czarnowidzem :( )

 

Nie mam szczęscia do tych sąsiadów-teraz na przeciwko kryminał mieszka :/

 

Właśnie kirkwood jescze inaczej oblicza czas (czy domu sukcendentne, kadentne itd.), no to już obserwacje pozwolą sprawdzić co jest skuteczne.. :)

 

Lupko, "Merkury to władca 3,4 i 12. 12 to tradycyjnie licho, 3 rodzenstwo, sąsiedzi, 4 ojciec rodzina. Licho Cię uwielbia, sąsiedzi i rodzina też;)" to ironiczne miało być? rodzeństwo traktuje mnie jak rywala i zło konieczne (zresztą rodzonego nie mam, w zasadzie jestem jedynaczką, nie licząc przyrodniego rodzeństwa z którym nie mam kontaktu ;/), rodzina hmmm.... okłamuje mnie i kręci mną-dobrze napewno mi nie życzą... :(

Skoro spalony Merkury ich sygnifikuje (+nieruchomość) to będą to ludzie nieszczerzy, maipulujący, zmienni, ja z kolei moge mieć problem z relana oceną sytuacji, zysków i strat, stanu nieruchomości (brak krytycyzmu, zafiksowanie, że musze kupić i już!), szastanie pieniędzmi. Ale Mekrury jest w kon ze Słońcem-Słońce to mężyczna, jako że Merkury włada doemm 4 to(tak jak Lupko zauważyłaś) może to byc mój ojciec, który skutecznie zabiega o moją zależność. Może próbować mnie odwieźć? Ale ja już znam "typa" :P i nie ugne się- mam nadzieje, tym bardziej, że Genny pisze że dom XI jest doemem pośredniczki(dla mnie), więc nieługo Merkury będzie w jej władzy :)

Ale, z drugiej strony, moje pieniądze też będą u niej :/ a nie u sprzedającego-nieuczciwy posrednik? może tak być?Bo nie wiem jak traktować to Słońce (władca 2 domu) w kontakcie z Markurym-palące tego Merkurego. Bo o ile krewni, rodzina, ojciec sa nieszczerzy i są moimi ukrytymi wrogami to wiem....

 

 

W owym 12 domu jest Jowisz-władca 12 domu Sprzedającego (ukrytych wrogów, spraw itp.). Będzi chciał ukryć coś o nieruchomości (kwadrat sep z Marsem z 4 domu w Wadze)-średnio mu to wyjdzie (kwadrat). O tych sprawach wiedziec będzie pośrednik (tryg sep z Wenus). Może że dużo w nieruchomości jest do zrobienia-w końcu dla sprzedającego byłby to 6 dom-a więc dom służby, pracy.... ?

 

"Może być,problem z właściwym osądem horoskopu,bo władca domu VII w retrogradacji." A może chodzić też o to, że ja jeszcze nie weszłam w interakcje ze Sprzedającym? Jeszcze się dla mnie nie pojawił?

 

p.s. Genny u mnie na kółku punkt szczęscia z 11 domu jest w opozycji do Saturna.

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
lupka 2014-04-26, 12:13:46

Winetu to nie jest ironia. Nie znając dokładnie kontekstu Twojej sytuacji trudno mi jest ocenić co oznacza każdy dom, zważywszy, że może mieć też jakieś inne derywowane znaczenie. Potraktowałam ten horoskop na pierwszy rzut  oka dosyć prosto i się zastanawiałam jakie są przeszkody, czy są jakieś recepcje wskazujące na sprzyjanie. Ale to wszystko zależy od kontekstu i indywidualnej sytuacji. Tutaj znając trochę bliżej sytuację można chyba powiedzieć, że sygnifikatory, które egzaltują Księżyc mają wyśrubowane oczekiwania co do niego, poza tym Byk jest posesywnym znakiem (mój ci on), (to może być związane z położeniem natalnym Twojego Księżyca). Ty masz też takie przesadne oczekiwania względem Wenus. Egzaltacja pokazuje zbyt wielkie oczekiwania, przecenianie czegoś co później w jakiś sposób może rozczarować. Księżyc w Rybach to jest też poświęcanie się/czegoś dla czegoś, Jowisz w Raku- ewentualnie dla rodziny. No w każdym razie aspekt Księżyca do Merkurego i Słońca pokaże kontakt, sytuację z tymi zawłaszczającymi ludźmi. A sekstyl, że łatwo przyjdzie ta sytuacja, łatwo wkradnie się w Twoje życie dlatego, że masz „słabość”,czyli że przeceniasz Wenus, której chce Merkury i Słońce.

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-26, 13:03:42

"No w każdym razie aspekt Księżyca do Merkurego i Słońca pokaże kontakt, sytuację z tymi zawłaszczającymi ludźmi. A sekstyl, że łatwo przyjdzie ta sytuacja, łatwo wkradnie się w Twoje życie dlatego,"Lupko jest to całkiem prawdopodobny scenariusz. Chąc sprzedac działki i usamodzielnić się już "ryzykuje" atak tych zawłaszczających ludzi (ojciec, krwni itp.). No bo jak moge? Przecież ja mam się słuchać ojca itp.... Mam świadomośc tego i nawet nie mam zamiaru się z tym zmierzać, a poprostu przyjąć do wiadomości i udac się w przeciwną strone. Tym bardziej że natalnie Saturn w grudniu rozpocznie wędrowke przez 6 domu-służby i poświęcenia tranzyt Księżyc Merkury i potem Satka :/ Więc i tak trzeba będzie wyorbitować :)

 

Z ironią, chodziło mi o to, że ten Merkury jest spalony, więc uwielbia mnie to co w nim najgorsze :/ a ponieważ Lupko, gdy jestem emocjonalnie w coś zaangażowana (tutaj w zakup domu, sprzedaż działki, wykoptowanie z tego mojeo osobistego grajdoła w którym "z chęcią" tkwie od lat wielu) ciężko mi przychodzi zroumienie sensu wypowiedzi :P

 

Generalnie wiem, że to dobra decyzja )sprzedaż/zakup) za radą Genny skorzystałam z tego co mi doradziła (dda) i terapeuta i wszyscy wokół, którzy nie mają osobistego interesu (ojciec, krewni zawistni- nie wiem o co, knujący jakieś dziwne intrygi-serio-braziliano tenenowela-kiedyś napisze ksiązke- będzie to dramat albo komedia-zależy jak ja w tym wszytkim skończe-jak się wyrwe to gwarantuje komedie z gatunku fantasy-bo jest to tak nierealne, że nawet terapeuta nie mógł uwierzyć ;P, mój mąż i wiele innych, dopóki z racji związku ze mną sami tego nie doświadczyli :) )

 

Lupko co to znaczy, że ja egzaltuje Wenus? Chodzi o tą Wenus z 9 domu, czy jako władce znaku w którym przebywa Merkury i słońce? Dom 11 to dom marzeń, życzeń.. W Rybach jeszcze bardziej idealistyczna :/ Marzenie może prysnąć jak bańka mydlana?

 

Zauważ, że  (wiem- pewno się pocieszam) jak by nie patrzec na nieruchomośc, to Księzyc jest w asp z Mekruym (4 dom), oraz z Jowizem (recepcja jak koniunkcja-10 dom-jako nieruchomość sprzedawcy), gdyby brać Neptuna jako władce 10 domu-nieruchomosci sprzedawcy są w koniunkcji z Księzycem ...

 

 

Co do derywacji dom 2 może być domem 8 męża-pieniądze żony, instytucji, banków... (to będzie to Słońce). dopuszczam możliwość dokredytowania, zresztą pewnie i tak nie będzie wyjsćia. Z kolei Merkury będzie jego 9, 10 i 6 domem władał. 6 dom-jego praca włożona w dom, remonty przeprowadzalibyśmy sami, takie jest założenie :) 9 dom? hmm prawo? 10? cel? będzie chciał być współwłascicielem? obgadany temat mamy, chyba że coś mu się zmieni, jego wkład stosownie przejęłyby dzieci jako współwłaściciele :) próba zostania współwłaściecielem nie powiedzie się-z oczywistych względów (tak, tu jestem zołzą, róznie w życiu bywa, jeżeli kupuie, to moje dzieci musza mieć gwarancje że nikt im nic nie zabierze, a chłop jak to chłop, może kiedyś mnie zabrkanie, kto wie pozna inną- a wiadomo nikt nie ma większego wpływu na faceta niż baba- od tej strony mam wszytko przemyslane, mąż się godzi na to :) )

 

Saturn mąż, sprzedawca jest w tryg apl z Wenus :/ dla nich będą to dzieci (5 dom) i jako współwładca domu 10- cel, pieniądze ze sprzedaży, dla męża no nie wiem....

 

Wiem, że nie ma sensu takie rozbieranie, ale może w ciągu roku/ po roku w tym samym wątku opisze jak to wyglądało :) Będzie wtedy wiadomo jak patrzeć trzeba było :) ja mam problem z notatkami w wersjio papierowej (dzieci zawsze cosik swojego wybazgrolą, młodszy zaślini i wymnie i porwie na kawałki Głosny smiech ), a to forum stanowi dla mnie doskonałe notatki :)

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
winetu 2014-04-26, 15:43:21

Kirkwood pisze, że znaki zmienne (Ryby) w domach kadentnych oznaczają lata. Tu dochodzi do asp Księżyca do Merkurego. Aspekt orb 1, więc w zasadzie 1 rok chyba. Znaki stakle w domach narożnych oznaczaja miesiace. Zatem asp Słońca z Merkurym(sekstyl) zajdzie najpierw (orb 2-2 mce), z Księzycem(asp Słónca) potem-koniunkcja(orb 3- 3 miesiace).  Przy czym zakleżne jest to od położenia w domu-jeżeli obiekt znajduje się na wierzchołku oznaczłąo to będzie krótsze docienki czasu, jeżeli zaś jest gdzieś w środku domu i dalej odcinki te wydłużają się. Liczę więc na dwa kwartały może...

 

Może też asp Merkury Słońce będzie  oznaczał konieczność doinwestowania w nieruchomość z uwagi na remont?

 

zastanawiam się też, czy ma to jakieś znaczenie, że zanim Słońce palące zaaplikuje do Księzyca to ten utworzy aspekt z Merkurym....

 

Aspekt to sekstyl, Kirkwood pisze by zawsze traktować go pozywnie, ale ja mam tą jedną książke... a Wy macie zdecydowanie większą praktyke w horariuszach. Genny np. interpretowała horoskop czy sprzedam działke kilka lat temu (chyba 2 lata temu) i nie była pewna sprzedaży-i do niej nie doszło :);

koniunkcje radzi z kolei traktować dwojako.

 

Zastanawiam się również nad tym co pisze p. Leon Zawadzki o planecie R lub spalonej(jeżeli jest sygnifik sprawy)-jest ona słaba. Zatem spalony Merkury też jest słaby i Saturn też. To chyba dobrze, bo Księzyc jest wtedy silniejszy. No chyba że patrzymy na 10 dom jako nieruchomość (wtedy Jowisz mocny, Neptun-jeżeli brać go pod uwage też). Do obydwu (Jowisz, Neptun) aplike Księzyc (recepcja i koniunkcja). Więc to chyba dobrze. Spalony Merkury jest też sygnifikatorem krewnych, sąsiadów, spraw ukrytych itp. Jest słaby zatem łatwo się będzie z nim uporac :) Tak sobie kombinuje :P

 

P. Zawadzki pisze też, że ważny jest aspekt do wierzchołka domu odnoszącego się do sprawy9czasami nawet wazniejszy), zatem tu Sati separuje do wierzchołka asc, ale Sati jest R, więc jak ruszy prosto to utworzy aspekt... Dobrze kombinuje?

Bo pewna nie jestem czy będzie aplikował ....

Nadto separuje od mojego 4 domu (orb 4), a jak ruszy prosto.... (no to chyba zacznie aplikować :) ) więc najpierw wychodziłoby interakcja ze sprzedającym, następnie zakup :)

 

Aha, dziewczyny, kombinowałam z profekcjami i wyszło mi, że teraz na ten rok mój profekcyjny władca to Merkury (jako władca 4 domu). Nie wiem czy dobrze wyliczyłam, mam wątpliwości czy powienien być to ten 4 dom natalnego czy 5, gdy urodziłam się w grudniu 85 roku i idzie mi 29 rok zycia, a skończyłam 28. Wyliczyłam to tak jak wyliczała Genny, Ty Lupko też tak wyliczałaś. A mi się cały czas mendra który to ja rok zycia przeżywam ;P

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-04-26, 22:37:10

 

''zastanawiam się też, czy ma to jakieś znaczenie, że zanim Słońce palące zaaplikuje do Księzyca to ten utworzy aspekt z Merkurym.... ''

Spalenie ma miejsce gdy planeta znajduje się w koniunkcji z Słońcem

''No chyba że patrzymy na 10 dom jako nieruchomość ''

Ty zadałaś pytanie .I nieruchomość to zawsze 4 dom.

 

"P. Zawadzki pisze też, że ważny jest aspekt do wierzchołka domu odnoszącego się do sprawy9czasami nawet wa

W twoim solariuszu od grudnia  2013 roku masz 28 lat. Profekcyjny władca oku to dom IV.

 Konaszewska podaje tak :

 znaki zmienne są średnio szybkie a w domy upadające są najwolniejsze.

Możliwe przy znakach zmiennych  jednostki to miesiące lub lata

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-26, 22:54:13

"

''zastanawiam się też, czy ma to jakieś znaczenie, że zanim Słońce palące zaaplikuje do Księzyca to ten utworzy aspekt z Merkurym.... ''

Spalenie ma miejsce gdy planeta znajduje się w koniunkcji z Słońcem" hmm, wiem wiem że kon bodaj do orb 4 , powyżej do strolerowania odległość, może źle to ujęłam, ale już sobie w głowie ułożyłam;

 

no to dobrze wyliczyłam te profekcje:) i Genny nawet sobie sprawy nie zdajesz, ale zdanie sformułowałaś tak, że już nigdy nie będe mieć wątpliwości jak to wyliczyc (tzn. głownie te "roki" wyliczyć :P) Głosny smiech ja prosta jestem i takie proste komunikaty uwielbiam, gdy z czymś mam problem :)

 

z czasem zatem podobnie do Kirkwooda, z tymże p. Konaszewska przewiduje krótsze okresy czasu niż lata (miesiące, uwzględniając możliwośc wydłużenia okresu) Genny, metoda którą opisałaś dla określenia czasu okazała się skuteczna?

Pan Fizgerald nie określił czasu dla znaków stałych w domach kadentnych stwierdzając, że jest trudny do przewidzenia, a jednak P. Konaszewska jak pisałaś w wątku Blanki, przyjęła miesiące lub lata. Czasem to się gubię już, wszystko trzeba na sobie lub obserwacji sprawdzić :) Pytanie zadałam na okres roku, więc albo kilka miesięcy albo ten rok właśnie :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
lupka 2014-04-26, 23:05:14

  

Tak w ogóle to sama poszłam za daleko z moją interpretacją. Teoretycznie to jest horoskop pytania, a nie Twojego całego życia, więc trzebaby się trzymać tego pytania, choć niektórzy są zdania, że taki horoskop pokazuje więcej.  Coraz więcej szczegółów zaczynamy tu wyłuszczać, więc nie wiem czym to się skończy:P. Pytanie jest proste, czy kupisz. Frawley i Zondag są zdania, że wszystko jedno co kupisz- musisz mieć sprzedającego. Jak jest pośrednik to jest przenoszenie światła, jakaś trzecia planeta. Możesz chodzić sobie i oglądać domy, ale co z tego jak nie ma kogoś kto ten dom sprzeda? Chyba, że planujesz zająć przez zasiedzenie:).

 

„Co to znaczy, że ja egzaltuje Wenus”

 

Chodzi o Wenus, czyli to co ona sobą oznacza, poprzez władanie Wagą, Bykiem i ich zawartością i położenie w domu 9. To co oznacza Wenus, to znacznie przecenia Księżyc, ma duże oczekiwania co do tego. Co ciekawe, idąc drogą Frawleya wynikałoby z tego, że nie znajdziesz domu, który by Ci się podobał w tym roku dlatego, że Księżyc jest w znaku wygnania i upadku Merkurego (Ryby)- więc nawet dwa upodlenia.

Albo  ta Panna (Merkury), którego nie lubisz (Księżyc w Rybach) pokazuje obecny dom zdominowany przez ojca, więc może Wagę weźmiemy jako ten potencjalny nowy dom –Wenus co by bardziej pasowało do Ciebie, bo podekscytowana jesteś i cieszysz się bardzo na nowy dom. Ryby w domu 9, i ta Wenus a przede wszystkim Księżyc, co by pokazywało może chęć wyniesienia się trochę dalej od tego miejsca, gdzie teraz żyjesz. Księżyc i Wenus w IX, szukasz nieruchomości na drugim końcu Polski?;)) Frawley jakoś tak czasami bierze sobie następny znak jak mu lepiej pasuje do klienta ale czy tutaj to jest na miejscu nie wiem, może raczej nie. W końcu nie pytasz o zamianę domu, gdzie trzebaby ten i nowy dom uwzględnić, to jest jasne pytanie o kupno nowego domu.

 

Dla Frawleya 4 dom horoskopu w pytaniu o kupno domu to dom, który chcesz kupić a nie ten , w którym teraz mieszkasz- dlatego poleca przebadać dom 4 i jego władcę i np. dom 6- przyszli sąsiedzi. 10 dom to cena. U Konaszewskiej Makler to 11 dom jak Genny napisała, u Frawleya nie wiem, chyba 2 (doradcy, którzy dla Ciebie pracują)) a u Hamaker-Zondag- 2. Więc wg. Zondag Słońce pokazywałoby maklera. Czyli, że najpierw spotykasz Merkurego (lichy dom, ewentualnie inne znaczenia Merkurego, które wyżej omówiłyśmy), później spotykasz maklera, później Neptuna itd. Zondag tak w ogóle pisze o prohibicji jeśli wkracza planeta ze złą recepcją, albo nieharmonijnym aspektem.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-27, 00:03:46

szukam prawie na drugim końcu Polski, Lupko :), więc zdaje się to pasować :)

 

i teraz tak gdybam, skoro Wenus to ten dom-to ma asp z Saturnem (sprzedającym)-załóżmy decyduje się go sprzedać. Potem ja aspektuje Merkurego i Słońce. Merkury spalony-juz nic dla mnie nie znaczy? Dalej Księzyc z antiscia Marsa jak pisałas, potem utworzy asp z Netpunem, i tak jak pisałaś we wcześniejszym poście wreszcie dojde do Wenusi kochanej, którą egzaltuje :)

 

A Lupko tu miałaby miesjce zła prohibicja? Chodzi o Słońce (wtedy gdy dom to Wenus), Merkurego i Neptuna? Czyli żeby odpowiedź była pozytwna sygnifikator musi iść prosto do aspektu nie spotykając nic na drodze?

 

Domy nie zawsze kupuje się od właścicieli, bo nie zawsze oni je sprzedają. Czasem np. wchodzi komornik i licytuje dom... Wtedy byłby on domem 9? hmm, chyba jednak 8...

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
lupka 2014-04-27, 14:25:06

 

 

 

 

 

Winetu nigdzie nie czytałam o istnieniu złej i dobrej prohibicji. Prohibicja to prohibicja. Zajrzałam do Zondag, ona podkreśla, że w prohibicji ta trzecia planeta musi rzucać nieharmonijny aspekt żeby to była prohibicja, np. kwadraturę. Ale nie rozwija tematu dalej, nie podaje przykładów, w których np. trzecia planeta tworzy harmonijny aspekt z dobrą recepcją i pomagałaby w jakiś sposób w osiągnięciu celu. Wg. Konaszewskiej jeśli jakaś planeta stanie na drodze do aspektu- to to jest zakaz i nie ma żadnego „ale”. Podobnie u Frawleya. Dlatego ten horoskop bardzo mnie już zainteresował. Będzie można porównać książkowe reguły z praktyką.

Można by też porównać godności: jak silny jest Księżyc w porównaniu z Merkurym? A później w porównaniu ze Słońcem. Czy zdołają go odwieźć od celu?

 

Wracając jeszcze do Wagi i hipotezy, że to mógłby być nowy dom, to w Wadze jest Mars w retro, co trochę szpeci ten dom. Wenus w egzaltacji mówi o tym, że będzie wyglądać na lepszy niż jest. Ale później jeszcze wyjdzie ten Mars.  Może być tam np. zbyt rzeźkie, zimne powietrze, ewentualnie od czasu do czasu trochę zakopcone przez niesprawne ogrzewanie/piec. ( Slonce i Merkury w Byku nie lubia tego Marsa(!)). Wenus w Rybach, w ogole te Ryby to kojarzy mi sie z duza iloscia wody. No i jest jeszcze ten Saturn, który się wycofuje i w ogóle nie jest przychylny do tego co Księżyc chce. Sprzedajacy w zasadzie najwyrazniej lubi  niesprawne ogrzewanie i zaciagniete grzybem zakamarkiGłosny smiech (Skorpion).

 

Jeśli chodzi o sprzedającego: Czy sprzedający musi być właścicielem? Sprzedający to sprzedający...jak komornik sprzedaje to jest sprzedający, nie? Ale tutaj ten sprzedający jest w jakimś sensie niesprawny bo idzie do tyłu (chyba, że to się odnosi do astrologów, którzy w tym wątku analizują...;P.)

 

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-27, 15:42:42

'Zondag tak w ogóle pisze o prohibicji jeśli wkracza planeta ze złą recepcją, albo nieharmonijnym aspektem"

Lupko, o to mi chodziło. Prohibicja zachodzi, gdy jakaś inna planeta uprzedzi sygnifikator jakby-zainteresowała mnie ona i co prawda nie mam jakiejs wyczerpującej lektury, ale dr google pomógł. Tu apsket to sekstyl, więc harmonijny. Nie zrozumiałam tego o nieharmonijnym aspekcie i złej recepcji, bo to chyba nie ma znaczenia (z lektury google )... ale ja się dopiero ucze, więc wszystkie uwagi są dla mnie cenne.Generalnie zrozmiałam z tego co pisze Zondag, że sama sobie przeczy...

 

Zastanawia mnie jeszcze Księzyc-jest sygnifikatorem sprawy, ale i informuje o jej przebiegu. Więc wszytskie aspekty jakie by łapał nie będąc władcą asc również należałoby traktować jako prohibicje zanim dotrze do właściwego sygnifikatora, czy też jako ciąg zdarzeń i okoliczności towarzyszących dochodzeniu do celu? Bo przecież często może być to długi i mozolny proces...

 

W książkach które mam przykłady jakie znalazłam odnośnie kupna domu na etapie planów, a nie podpisywania umowy, autor bierze na warsztat dom 1 i 4 i Księzyc, przy czym patrzy na wierzchołek znaku w jakim dom się znajuduje i jego traktuje jak władce. Jeżeliby dalej analizować można określić jaki ten dom jest na podstawie znaków i planet które tam się znajdują, czyli tak jak piszesz Lupko, znaku Wagi, Marsa retro. Co do wilgoci-też tak analizowałam-woda woda dużo wody, zreszta pierwsz moja myśl to wilgoć :D no ale w miejscu, do którego chciałabym się przeprowadzić jest dużo komarów i podobno Niemcy którzy zasidlali te tereny wynosili się ze względu na reumatyzm i wielkie bąble ;P

 

zatem wilgoć jak najbardziej :) a za wilgocią często podąża grzyb :/

 

niesprawna instalacja ...możliwe, ale to do wymiany i tak by szło.. ograniczone środki skutecznie mogą ograniczyć wybór..

 

Lupko, ten Saturn jest r, ok, separuje od asc -orb 2, ale czy w końcu nie ruszy prosto i nie zacznie doń aplikować trygonem?

 

Co do siły to Merkury to Doriphoros, cokolwiek to znaczy.. ;P Wenus almuten, Jasmin wklejala takie fajne tableki z wykresem gdzie wszystko było zaznaczone :D może i tym razem wklei? :) Księżyc jest znaku upadku Merkurego... eh nie wiem...

Generalnie gdyby patrzeć na 1 i 4 dom to jest aspekt aplikacyjny 1 stopniowy...Genny pisała, że p. Konaszewska pisze, że taki aspekt tez może być (ten jest prawy aplikacyjny)więc silny.

 

 

Ja myśle, że w przyapdku sprzedaży domu (ja pytam czy sprzedam) nalezy brac pod uwage aspekt 1/7, czy jest i jaki jest... dlatego, że aby sprzedac musze najpierw znaleźć kupca. W przypadku, gdy ja pytam czy kupie sprawdzam relacje 1/4, tym bardziej gdy nie znam jeszcze sprzedającego i nie weszłam z nim w żadną relacje. Wtedy najpierw nie szukam sprzedającego, ale domu. Dopiero gdy znajde oferte szukam własciciela, który chciałby się wyzbyć własności :) Ale ja to sobie dziwnie w głwoei układam :/ Gdybym np. pytała czy kupie dom, który np. juz oglądałam patrzyłabym na asp pomiędzy 1/7 bardziej...

 

Jeju, astrologia to dla tęgich głów, ja to gubie w tym i plątam ;/ Nie umiem jeszcze tak patzrec jak Wy, że to w tego termie to w tamtego... dużo nauki przede mną...

 

W horoskopie silna jest Wenus. Możnaby tez spojrzec i tak-załóżmy że Wenus jest współwłascicielem nieruchomości. Założmy żoną Saturna. Nie wyszło im. Rozwód. Podział majątku. Saturn chce zostawić dom, mieszkać w nim. Wenus się uparła, nie ma wyjscia dom musi zostać sprzedany :D ale kreće już w kołko tym kólkiem :) to gdyby chodziło o Wenus z którą złapie aspekt po długiej drodze w Twojej interpretacji Lupko na pocżatku wątku :) oczywiście historie w mojej głowie nie muszą mieć potweirdzenia w rzeczywisctości, ale szukam intensywnie odpowiedzi pozytywnej :)

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
lupka 2014-04-27, 17:28:35

1) Zondag: podkreśla, że uznaje prohibicję jeśli na drodze pojawia się jakaś planeta, która nieharmonijnie aspektuje. Jednocześnie nic nie pisze na temat przypadku, w którym pojawia się planeta, która harmonijnie aspektuje. W moim odczuciu sobie nie zaprzecza, inaczej definiuje z założenia prohibicję. Można się domyślać, że dla niej harmonijny aspekt nie jest prohibicją- ale to pozostanie w sferze domysłu- podałam tą informację w ramach szukania pozytywów;) jako, że w tym przypadku sposób interpretacji Zondag pozwoliłby robić sobie nadzieję.

Ale wygląda na to, że Frawley i Konaszewska widzą to inaczej.

 

2) Sygnifikator sprawy: Traktując dom 4 jako sygnifikator sprawy (Księżyc jest Twoim sygnifikatorem jako władca AC. Gdyby nie był władcą AC to byłby ciągle Twoim współsygnifikatorem a nie sygnifikatorem sprawy) to horoskop pokazuje, że Księżyc robi aspekt z Merkurym  (syg. sprawy)władca wierzch. 4 domu – znajdziesz dom w złym stanie, zawilgocony i może być trudno ten stan odkryć, bo spalony, przy czym Słońce w Byku to by bardzoej paowało do jakichś problemów związanych z własnością.

 

 Jeśli jak wyżej weźmiemy Wenus za sygnifikatora sprawy- to będzie on w znacznie lepszym stanie niż ten pokazywany przez Merkurego, ale z racji Marsa będzie np. ogrzewanie do remontu.

 

3) Saturn: retrograduje jeszcze długo więc ma do przebycia drogę od 21,15- do 16,39, później czas stacjonarności w znaku stałym(!), później rusza powoli, przyspiesza...i ma do pokonania ponownie drogę( od 16.39 do 22.48) gdzie położony jest AC. Dodatkowo nie lubi Księżyca. Więc na tego Saturna bym nie liczyła. Poza tym nie tylko on zbliża się do wierzchołka AC- uprzedzi go Jowisz i zanim Saturn dojdzie z tej racji, że jest najwolniejszą planetą- wszystko możliwe go wyprzedzi;)- więc z Jowiszem spotyka się Saturn mniej więcej w 19 stopniu. W tym czasie w horoskopie bardzo dużo się zmieni. Ale jest jeszcze jedna rzecz, której wcześniej nie widziałam- Wenus robi trygon z AC, DC i Saturnem. Najpierw jednak z Saturnem później z AC i DC. Tylko, że zanim ten aspekt do AC się uściśli Księżyc zmieni znak.

 

4) Nie rozumiem jak Wenus może być tutaj żoną Saturna? Co na to wskazuje w horoskopie?

 

5) Ps. Żeby sprzedać musisz znaleźć kupca. A żeby kupić- sprzedawcę. Pytanie nie brzmiało czy znajdziesz dom do ewentualnego kupienia, tylko czy kupisz (jakiś) dom. Dlatego np. Zondag nie zajmuje się horoskopami, w których nie ma jakiegoś połączenia między Ac- dc, bo klient chce wiedzieć czy kupi, a nie że znajdzie 10 domów i nie kupi...

Patrząc kolejno na aspekty Księżyca można stwierdzić, że coś znajdziesz, bo Księżyc zrobi aspekt do Merkurego ( ewentalnie ta nieruchomość), czy do Wenus ale kiedyś tam później, jak poradzisz sobie z tym co niesie Słońce i Merkury.  

 

I jeszcze jedno co się rzuca w oczy, Księżyc aplikuje do antiscia głowy smoka w Wadze. Tylko nie wiem czy to coś znaczy.

 

Kolejność aspektów (mam nadzieję, że nic nie przeoczyłam):

Księżyc sekstyl Merkury

Księżyc sekstyl Słońce

Ksiezyc koniunkcja Neptun

Wenus trygon Saturn

Księżyc trygon Jowisz

Księżyc antiscia Mars

Księżyc trygon Saturn

Księżyc koniunkcja Wenus

Księżyc trygon AC, DC

Merkury koniunkcja Słońce

Księżyc zmienia znak

Wenus trygon AC,DC

pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-27, 20:50:07

hmmm, tylko zastanawia to spalenie Merkurego (nieruchomości) załóżmy że wilgoć itp.-to chyba trtwała sprawa nic się z nią zrobić nie da :/ aha i Marsjanko dlaczego wilgoć, Byk (jak pisze Kirkwood) jest suchy, zimny, ziemski, za to Waga jest wilgotna. Słońce z natury jest suche, Mekrury również jest zimny i suchy. z miejsc Byk sygnifikuje niskie domy, odległe pastwiska i suche pola, Panna to jakieś stogi siana, itp. Nie wiem czy powinno się tu patrzeć na Księzyc w Rybach jako zagrzybienie. Wydaje mi się, że może sygnifikować miejsce odległe (dla mnie) w dodatku rzeczywiście (co tez od razu rzuca się w oczy) nieopodal zbiorników wodnych, rzek, łowisk, stawów rybnych itp, a więc generalnie miejsc wilgotnych.

 

Za to Waga jest gorąca i wilgotna (idealne warunki co by grzyby się rozpasały :P) w domach to m.in. świeże powietrze, tu Mars, więc jak napisałaś rzeczywiście mogą wystąpić deficyty tego świeżego powietrza, zła wentylacja, jako że Mars (zakopcenie). I tak biorąc pod uwage jeszcze tego Marsa w Wadze to powietrze rzeczywiście możę być cięzkie i duszne.

 

Generalnie Merkury jest w 7 domu nieruchomości, za chwile wejdzie do 8 domu-tu pieniądze innych itp, co z kolei będzie ukryte (12 dom nieruchomości-władca Merkury-bo 3 dom od 1, a 12 od 4).Jakaś hipoteka, prawa osób trzecich itp. Dodatkowo 4 domowy Mars w kwadracie do Jowisza (moich spraw ukrytych) przy czym dla nieruchomości będzie to 9 dom-prawo.  Ale nie wiem czy dobrym tropem ide...

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
Jasmin 2014-04-27, 22:16:23

Może jeszcze nie jest po herbacie, to wkleję.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2014-04-27, 22:16:58

Aspekty.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
winetu 2014-04-27, 22:37:26

Jasmin, akurat z tą herbatą to dla mnie za późno nigdy nie jest ;P Jako  silnie uzależniona od teiny herbaciara dziękuje za wklejenie tej tablei aspektów i władztw :) O to mi własnie chodziło :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-04-27, 23:33:50

Winetu,widzę ,że wprowadziłam Ciebie  i  siebie też w błąd pisząc ,że aspekt Księżyc Merkury jest prawy.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-27, 23:52:33

Czyli jest lewy? :P bo to Merkury apl do Księzyca?

A jak jest lewy asp aplikacyjny sekstyl to rokowania są dużo gorsze Genny?

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-04-28, 00:12:39

Jest to aspekt aplikacyjny  a wszystkie aspekty aplikacyjne wyznaczają przyszłe zdarzenia.

Wg Konaszewskiej wszystkie aspekty prawe są mocniejsze i uwazane za korzystne.

Lewy aspekt sugeruje ,że cos się przydarzy raczej Wam,niż to wy wywołacie dane zdarzenie.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2014-04-28, 09:51:44

Zgadza się Winetu, Merkury w Byku nie będzie pokazywał wilgoci, a tym bardziej jeśli spalonyUsmieszek. Wczoraj kiedy pisałam o Merkurym myślałam o Merkurym w Rybach, coś mi się pomyliło. Merkury w Byku kojarzy mi się z łonem natury, blisko pól uprawnych. No a Słońce -blisko czegos  królewskiego, wypasionego, w Byku- wygodnego i luksusowego.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-28, 10:27:39

Za to Lupko trafiłaś z Księzycem w rybach, że generalnie myślę o miejscu wilgotnym nad drugą co do wielkości rzeką w Polsce, gdzie podobno przy nabrzeżu grzyb jest na porządku dziennym :) i w znacznej odległości od obecnego miejsca zamieszkania :)

królewskie hmmm :) blisko pól uprawnych, zatem stokrotek urodzaj-może ja będę pleść wianki-korony z kwiatow ;P Nie ukrywam że zależy mi na miejscu blisko natury :) więc podoba mi się ten Merkury. Gdyby jednak iśc dalej (Merkury spalony w byku)- kojarzy mi się to z tynkami, zasuszeniem budynku. Zatem sypiące się tynki, popękane ściany irp... ale nie wiem czy dobrze ide..

 

Lupko ta Wenus jako zona Saturna to tak na poczekaniu wymysliłam nie patrząc na domy i asp (poza tym trygonem)

 

Genny, hmm, rozumiem to tak jakby dom sam się pojawił... masz może jakieś obserwacje (przykładowe) w związku z aspektem lewym? nioezależnie od naszego działania, więc rozumiem to tak-czy chce czy nie chce to tak będzie, coś na kształt przeznaczenia... :) mi się to kojarzy ze spadkobraniem, darowaniem, ale to nie w tej sytuacji bowiem pytanie jest czy kupie a nie czy odziedzicze. sama nie wiem jak to przełożyć na wydarzenia... no bo ja i tak musiałabym zadziałać przecież (to tak jak bezdomny kotek się przypląta-wybierze mnie, ale ja tez musze zareagować-przyjąc go bądź odrzucić..) ; nie mam pomysły jak to mogłoby zadziałać

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-04-28, 11:37:45

Winetu nie mam doświadczeń w obserwacji aspektów prawych i lewych.

Kupno domu uzaleźnione jest od sprzedaży innej nieruchomości. Może przydarzy Ci sie kupiec na sprzedaż nieruchomości

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2014-04-28, 13:26:41

Spalenie w jakiś sposób uszkadza Merkurego. Zanim Merkury zrobi kon. ze Słońcem, wchodzi między nie Księżyc, czyli Ty, i jakby zbiera energię Merkurego i oddaje Słońcu. Czyli przspiesza ten aspekt;). No ale to chyba nie gra roli, skoro  Księżyc (Ty) najwyraźniej nie zechce tego Merkurego, Księżyc jest w godności Wenus i Jowisza i tylko trochę zainteresowany Saturnem; Merkurego w ogóle nie zechce, mimo, że dla Merkurego Księżyc jest bardzo pożądany.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-28, 14:15:42

Masz racje Genny kupno jest uzależnione od sprzedaży.

Lupko, czyli ja nie zechce tej nieruchomości? Ale ja chce, bardzo chce, tylko może rzeczywiście nie zechce tej konkretnej na którą będzie szansa?... hmm... ale skoro ta nieruchomość potrzebuje mojej ręki do remontu?

 

 

generalnie moim zdaniem, aspekt z nieruchomością jest 1 st i aplikacyjny. Lupko, ja jestem w godności Jowisza i Wenus a Merkury Wenus (bo Byka, tak?). Więc dlaczego Księzyc nie lubi Merkurego skoro mamy podobne władztwa?

 

Lupko ja się dopiero ucze, więc mam 100 pytań do, nie trać cieprliowśc do tłumaczenia. Mam czasem (często :P) zakuty łeb. W ogóle to pierwszy raz tak dokładnie omawiam horarną :) Dzięki Wam bardzo! Nawet nie wiedziałam, że można tak szczegółowo! Czuje że otwiera mi się 3 oko ;)

 

Zastanawia mnie tez to słońce-sygnifikator moich wartości-pali Merkurego-może nie będzie mnie stać? Cięzko mi rozpracowywać spalone planety..

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
winetu 2014-04-29, 16:17:40

Genny, czy na pewno władcą roku jest Merkury? to 4 dom, teraz biegnie mi 29 rok życia, zatem skończyłam już 28. Czy władcą profekcyjnym nie będzie zatem Wenus-władca 5 domu.

Może tak to zilustruje:

od 0-do 1 urodzin(pierszy rok życia)-1 dom, dalej kolejno, następnie od 11 do 12 urodzin- dom 12, dalej odpowiednio, 12-13 r z. (1 dom), odpowiednio..., 23-do 24 urodzin-12 dom, zatem wychodzi, że 4 dom od 27 do 28 urodzin, przy czym, gdy już mam 28 i 1 dzień, władca roku to wierzchołek 5 domu, następnie od 29 do 30 urodzin-6 dom R.

Bo mam wrażenie że wtedy gdyby to był Merkury cofam się jakby o rok...

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
lupka 2014-04-29, 20:28:31

Winetu Ty chcesz (jakiejś) nieruchomości- ale horoskop pokazał, że to co znajdziesz nie  spodoba Ci się. Chyba, że jednak  sygnifikatorem nowej nieruchomości będzie Wenus- ale Wenus daleko... Dodatkowo Merkury jest spalony. Jeśli sygnifikator jest spalony to z tego co czytałam w internecie czy w książkach to zwykle interpretowany jest jako osłabiony, nie mogący nic zdziałać, albo że coś nie wyjdzie:/. No chyba, że Słońce samo w sobie jest sygnifikatorem sprawy.

 

„Dlaczego Księżyc nie lubi Merkurego skoro mają podobne władztwa”

 

Dlatego, że Księżyc jest w znaku Ryb, w którym Merkury jest na wygnaniu. Gdyby Księżyc był w znaku Bliźniąt lub Panny gdzie Merkury ma swoje władztwo Księżyc lubiłby Merkurego a Jowisza wręcz przeciwnie. Tylko ja nie jestem żadną ekspertką, więc polecam kurs astrologicznyUsmieszek

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
winetu 2014-04-29, 21:30:25

Korzystając z arykułu pana P. Piotrowskiego zastosuje tutaj: Księzyc (ja)zmierzam do aspektu z Wenus, a więc spełnionych marzeń.  Zmierzam, a że po drodze napotykam przeszkody/działania/sytuacje to inna sprawa. Generalnie bardzo chętnie za rok opowiem w tym watku co się przytrafiło. Niwykluczone, że już wczęsniej jeżeli jakieś działania/sytuacje akcje i reakcje będa miały miejsce :)

"Planeta położona pomiędzy Wenus i Jowiszem nie ujawnia jakichkolwiek złych wpływów. Jej wpływ może być ukierunkowany ku dobru lub też pozbawiony zła." Merkury jest spalony, ale według tej reguły niekorzystny wpływ spalenia jest redukowany...?

 

Chociaż w sumie jak teraz na to patrze (głownie ten spalony Mekrury) no i Saturn retro zaczynam skłaniać się raczej ku odpowiedzi:NIE :( Zresztą wszystkie źródła podają, że jeżeli planeta (sygnifikator) jest spalona sprawa ulega zahamowaniu :( hlip hlip ;(

Niemniej, nadal pokładać będę nadzieje w aspekcie Księzyc Merkury :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
sagitariusA 2014-07-29, 11:08:29

Pan Leon Zawadzki, na swoim portalu "Logonia" przytacza zasady interpretacji horoskopu horalnego. Jest tam mowa o położeniu płd. Węzła Ks. w 10 domu, który wtedy powoduje, że pytający nie będzie zadowolony z odpowiedzi astrologa.

Osobiście nie jestem entuzjastą horoskopów godzinowych, ale kilka razy zauważyłem, że czasem planety biorące aktywny udział w horariuszu (np. pobudzane przez Księżyc) dotyczącym moich spraw, biorą aktywny udział w tranzytach.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
winetu 2014-07-29, 15:10:22

Korzystam bardzo chętnie z portalu p. Zawadzkiego :) Reg8ularnie i przy każdym pytaniu. 

Co do zadowolenia-jestem zadowolona z odpowiedzi- każda wskazówka jest dla mnie cenna. Lepiej dostać odpowiedź rzeczową niźli przesłodzoną i przeinaczoną byle pytający był zadowolony. Nie jestem z tych, którzy lubią, gdy roztacza się przed nimi piękne wizje, będąc jednocześnie świadomym, że to nieprawda. Tym bardziej, że jest to działanie nie wiadomo co mające na celu. A co do odpowiedzi- to nie tyle z odpowiedzi astrologów, co z odpowiedzi horoskopu ;) No ale taki był układ na niebie wtedy-nic nie poradze, na nic nie wpłynę :/ Tym bardziej z tego spalenia Merkurego, którego naprawde nie wiem jak interpretować. Dużo nauki jeszcze przede mną. Zaczynam uważać, że astrologia horarna, to bardzo ścisła dziedzina, gdzie odpowiedź powinna być konkretna, a pod uwagę powinniśmy brać tylko te domy, które dotyczą pytania. Analizując całość można dojść do przedziwnych czasem wniosków. O czym się przekonałam. Cały czas zastanawia mnie również rola Neptuna, Plutona w horariuszu. Nie pasuje mi łączenie z jednej strony tradycyjnych władztw, zaś z drugiej, włączanie Neptuna i  Plutona (wynika to z niewiedzy, kiedy można je brać pod uwagę, kiedy nie- no bo przykładowo Skorpion na ASC- raz bierzemy Marsa raz Plutona-od czego to zależy?). Raz można wziąść je pod uwagę, innym razem nie. Ja osobiście nie biorę, choć może powinnam. Nie wiem co jest bardziej trafne.

 

Ostatnio robiłam mężowi dwa horariusze i odpowiedź dwa razy sie zgadzała, ale wzięłam pod uwagę dwa domy i na nich się skupiłam, jest aspekt czy nie? Co robi Księżyc? itd. Nie mieszałam reszty, tak jak to zwykłam robić. Niestety owe pytania były dość proste i nieskomplikowane, może stąd łatwość interpretacji. Co ciekawe Pluton zamieszałby obraz i dał odpowiedź negatywną, Mars zaś jako jeden z sygnifikatorów dawała już odpwoiedź pozytywną.

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-07-29, 15:37:16

Winetu,Słońce symbolizuje mężczyzn. Spalenie Merkurego zakup domu może być udaremnione przez mężczyznę.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-07-29, 16:04:47

Generalnie porzuciłam zamysł zakupu domu :) Skoncentrowałam się raczej na mieszkaniu. Choć ponieważ życie mnie bije po d.... od zawsze podejrzewam, że i to się nie uda. Przez mężczyznę? Słońce włada 2 domem moim, jest to 8 dom mojego męża. Kredyt? Nie dostałby go? Co prawda sygnifikatorem mojego męża jest Saturn, ale Słońce pewnie też.. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale zadając pytanie wizualizowałam sobie dom, absolutnie nie mieszkanie-nawet tego pod uwagę nie brałam. Widziałam za to stary poniemiecki dom z pięknymi belakmi podtrzymującymi strop... eh... i najlepiej kamienną kuchnie ;)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
gringe 2015-05-20, 11:49:29

Pozwolę sobie podczepić się pod temat ponieważ moje pytanie odnosi się do wynajmu mieszkania - dopiero "testuję" horalną jak ona wygląda w praktyce. Moje pytanie odnosi się do męża- czy uda mu się w najbliższym czasie wynająć mieszkanie na siebie? Przebywa za granicą i myślimy o dłuższym pobycie tam. Skoro horaliusz układam dla niego, to współrzędne i godzinę ustawiam pod miejsce w którym przebywa? Tak?

Moje obecne wnioski są takie - idąc za ściągawką p. Izabeli Podlaskiej - w pierwszej kolejności ascendent, jego władca, planety znajdujące się w I domu: ascendent w Raku, jego władca, Księżyc w XII domu w bliźniętach. To jest wygląd, sytuacja, zamiary pytającego. Księżyc w bliźniętach to straszna gaduła i plotkarz, czuje silną potrzebę dzielenia się informacjami z otoczeniem. Wypisz wymaluj mój mąż który z każdym musi pogadać, nawet z panią na kasie w Lidlu, i z każdym wymienić najświeższe informacje i być na bierząco z każdym "newsem". Gorzej, że ten Księżyc jest w XII domu - czyli jak czuje się obecnie mój mąż. To jest wygnanie, osamotnienie, czuje się jak pustelnik. Czy to moja nadinterpretacja?

Planet w I domu nie ma. Słońce tworzy kwinkunks do Księżyca(uczucie ucisku, niewygody, "kamień w bucie").

Nie wiem jaki dom mam analizować pod kątem pytania. IV - to dom rodzinny, korzenie, ojcowizna. czy może X -  cele, nadzieja, pragnienia?

Aha, Księżyc jest chyba w próżnym kursie (nie wiem jak to się ma do położenia w UK) -niekorzystny dla pytań o rozwój sytuacji :(

Saturn - planeta jako sygnifikator sprawy (?) - w V domu w Strzelcu, z czego V dom to nie jest dobre miejsce dla Saturna(lew, wygnanie).

I chyba to kiepsko wygląda z tym wynajmem -skończy się pewnie na wynajmie pokoju gdzieś u znajomych (sporo planet w XI domu,  w tym Słońce).

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
bronek 2015-05-20, 23:45:57

Popełniłaś mnóstwo błędów analizując ten horariusz.

1.Ty zadajesz pytanie pytając o drugą osobę – Twego męża(7.dom),więc musisz obrócić(derywować)  horoskop.7.dom(Twój mąż) jest teraz 1.domem,8.d.drugim domem itd.

2.Ty zadajesz pytanie,więc współrzędne,data,czas oraz miejsce będą te,gdzie w momencie zadawania pytania Ty się znajdujesz a nie męża.

3.Horariusz ten analizujemy podobnie jak byśmy chcieli kupić to mieszkanie czy dom.Chodzi o transakcję między Twoim mężem i właścicielem mieszkania.Więc badamy najpierw,czy dojdzie do tej transakcji między nimi.Szukamy czy jest aspekt oraz recepcje między władcą(Twój mąż) 1.derywowanego domu,czyli 7.d. radykalnego i władcą właściciela mieszkania(7.d.derywowany czyli 1. radykalny).Frawley podaje,że ważniejsze są recepcje.Moim zdaniem nie jestem tego pewien.4.d.derywowany(czyli 10.d.radykalny)i jego władca nam powie o stanie tego mieszkania.Polecam w tym pytaniu uwzględnić faktor czasu,to znaczy nie czy w najbliższym czasie,ale np.do miesiąca,pół roku,w tym roku itp.

Uwzględnij tylko podstawowe aspekty a nie żadne inne jak kwinkunksy,półsekstyle itd.Także nie zwracaj uwagi na Plutona,Urana i Neptuna,chyba tylko dla potwierdzenia i nie szukaj również żadnych nadinterpretacji,bo się pogubisz.

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
gringe 2015-05-21, 10:22:55

Dziękuję za szybkie naprowadzenie. To jest moja pierwsza próba z horoskopem horalnym więc zdaję sobię sprawę, że pewnie strasznie namieszałam - dlatego liczyłam na pomoc. Wiem, że powinnam najpierw zapoznać się choć z jedną książką w tym temacie ale sprawa mnie strasznie nagli. Chyba jeszcze nigdy nie byłam w takim zawieszeniu, nie wiedząc, co dalej robić. Mój mąż liczy na wsparcie i pomoc, czuje się zagubiony bez rodziny za granicą. A ja chciałabym być tą wszystko wiedzącą latarnią i go wesprzeć. Na mojego męża silnie teraz działają tranzyty Neptuna - aż się boję co będzie dalej bo nie ukrywam, że też chciałabym czasem wesprzeć się na męskim ramieniu....

Po tak przydługawym wstępie przejdę do rzeczy - raz jeszcze dziękuję za wskazówki, na pewno kolejną pozycją do zakupienie przeze mnie będzie Podręcznik astrologii horalnej J. Frawley'a.

Mam ostatnie pytanie - jeśli władcą ascendentu w horoskopie horalnym jest Uran - ascendent w wodniku - to czy biorę jego pod uwagę czy starego władcę - Saturna?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
bronek 2015-05-21, 17:06:04

W astrologii horarnej(Ty wolisz horalnej)bierzemy pod uwagę tylko starych władców.Plutona,Neptuna oraz Urana można czasami wziąć pod uwagę tylko dla potwierdzenia tego,co pokażą tradycyjni władcy,jak zresztą uprzedziłem w mym ostatnim wpisie.W żadnym przypadku  nie można ich stosować jako władców żadnego z domów.Więc władcą ASC w Wodniku będzie Saturn a nie Uran!

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
gringe 2015-05-21, 17:25:05

No nie byłabym sobą jakbym nie strzeliła jakiegoś "byka"...no ale nie pierwszy raz przestawiają mi się literki w wyrazach ;(

To by się zgadzało, że bierzemy pod uwagę starych władców - Saturn z dwiema opozycjami nie wróży dobrze. Z tego, co zdąrzyłam odszukać na necie, wg Frawley'a opozycja(w wolnym tłumaczeniu) to: "połączenie dwóch cześci by zaraz je rozdzielić na nowo lub trudności które nie są warte osiągniętego celu". Czyli nawet jakby się mojemu mężowi udało wynająć dom to będzie mordęga z jego marudzeniem, że ma tyle odpowiedzialności i pracy z wynajmem.

Wg mnie nic z tego nie będzie.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
Angeloo 2015-05-21, 23:23:03

witam , pozwolę  sobie dodać coś od siebie, bo horarana jest jedyną dziedziną w jaką się zdołałam zagłębić :-)

Przy ustawieniu miejsca na Warszawę, to pytanie zadałaś za wcześnie, tak podaje Konaszewska. Dodatkowo Księżyc jest w pustym biegu. Ja od tego zaczynam i jak widzę takie wskazanie, to dalej nie rozpatruję.  Gdyby to zignorować, to odpowiedź jest na nie, co jeszcze potwierdza mocniej Jowisz blisko Asc. Sądzę, że nie czas aby zajmować się mieszkaniem, przedwczesne pytanie. Z mojego doświadczenia ( miałam takie wykresy kilka razy) wynika, że to co dziś wydaje Ci się istotne, to o co pytałaś, jest mało istotne w porównaniu z tym co się wydarzy. 

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 39
Dołączył/a: 2014-09-01
bronek 2015-05-22, 01:25:56

Angeloo,zakładam,że w tym horoskopie zamieniłaś miejsce na Warszawę,ale nie zmieniłaś godziny z 9:11 na 10:11 skoro ASC(właściwie w tym pytaniu to DSC)znajduje się w 2° Lwa,co oznacza jak podajesz,że pytanie było zadane za wcześnie.9:11 to czas letni dla podanej miejscowości w Anglii.W Warszawie o tym czasie jest o godzinę więcej,czyli 10:11.ASC tu znajduje się już w 13°,więc nie ma mowy,że pytanie było zadane za wcześnie.Natomiast słusznie zauważyłaś,że Księżyc jest w pustym biegu.Oznacza to,że w danej sytuacji nic się nie wydarzy i w większości przypadków daje niestety negatywną odpowiedź.Jest również osłabiony przez swoją pozycję w Bliźniętach.Między głównymi sygnifikatorami-Saturnem(mąż) i Słońcem(właścicielem mieszkania)nie ma aspektu ani wzajemnej recepcji.Słońce niebawem wejdzie do Bliźniąt i utworzy opozycję z Saturnem-może oznaczać,że w najbliższym czasie mąż znajdzie osobę,która będzie chętna wynająć mu mieszkanie,ale w końcu nic z tego nie będzie,pokazuje to trudności w załatwieniu sprawy albo nie będzie warto.Ponadto Saturn w retrgradacji i znaku Strzelca nie ma siły do przebicia.

Angeloo,skąd wzięłaś,że Jowisz na ASC(w tym horoskopie właściwie na DSC) potwierdza odpowiedź na Nie?To tylko przesłanka,że potencjonalny właściciel mieszkania jest w porządku i ma silną pozycję.

A co do Konaszewskiej i jej Astrologii horarnej i elekcyjnej to trzeba być ostrożnym.Moim zdaniem to jeden z  nie zbyt udanych podręczników astrologii horarnej.Po prostu dosłownie ściągnęła niektóre teksty i zasady z podręcznika Horary and electional astrology od Marion D.March i J.McEvers.Jestem przekonany,że ona nie ma zielonego pojęcia o astrologii horarnej,bo gdyby miała,to by coś podobnego nie ściągała.Jest tam kilka bzdur,których nie można zastosować w analizach h.horarnych.Nie twierdzę,że wszystko jest źle,ale jest parę nonsensów z powodu których ten podręcznik się nie nadaje do analizowania h.horarnych.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
gringe 2015-05-22, 15:55:57

Dziękuję za wsparcie Was obojga i rozwinięcie tematu. Na dzień dzisiejszy wiem, że nic nie wiem -albo-przede mną morze wiedzy do przyswojenia przeze mnie. Mam pytanie w związku z tym - jaką książkę polecacie na wstępie do astrologii horarnej (jest! udalo mi się dobrze napisać:)? Mam już wersję angieską Frawley'a ale na laptopie i masakrycznie się to czyta w wersji e-book. Więc zmierzam do kupienia wersji papierowej.

Konaszewka jest mało udana? Dostałam jej "Solariusz lunariusz" i porządkuję swoją wiedzę w tym temacie - mam nadzieję, że jest to w miarę poprawna wersja dla takiego laika jak ja.

Na pocieszkę pochwalę się (a co!:), że przy zastosowaniu horaralnej udało mi się odnaleźć telefon. A wsadziłam go w książeczkę zdrowia mojego Macieja i położyłam na półce...

Na pewno dam znać jak potoczyła się sprawa z wynajmem mieszkania przez mojego męża.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
starybosman 2015-05-22, 16:09:11

Zgłębianie tajników astrologii horarnej zapewne jest fascynujące, ale wcale nie takie proste, jak zdają się przekonywać znawcy przedmiotu. Podstawowy problem to nie tyle ustalenie kto jest kwerentem  lecz który dom przypisać właśnie kwerentowi. Teoretycznie ma to wynikać z treści pytania.

 

Wyobraźmy sobie, że do ojca dzwoni jego córka z problemem ( ani jej w głowie astrologia ) związanym z przyjęciem oferty , nazwijmy to - pracy. W trakcie rozmowy ojcu przyświeca pomysł, by zajrzeć do horariusza.  Zatem ojca zaklasyfikować do 1 domu, czy też uznać, że skoro sprawa dotyczy córki, to może jednak zacząć od domu 5 ?  Zapewne zdania będą podzielone.  Za miejsce zadania pytania uznać Katowice ( córka), czy Poznań ( ojciec ), bo i w tej materii mogą być spory. Jako godzinę  horariusza uznać chwilę, gdy ojcu wpadł do głowy pomysł  ( dajmy na to 16,32), czy też moment, gdy skończył rozmowę. A może jednak za chwilę taką uznać czas 2 dni późniejszy, gdy ojciec przemyślał sprawę ( 17,15) i doszedł do identycznego wniosku, jaki zaistniał o godzinie 16.32 ? Czas pytania ( wykreślenia horoskopu) ma istotne znaczenie dla  określenia godziny, bo ona decydować ma o tym, czy horariusz będzie " ważny ", czy też nie. Idzie o to, jaka planeta jest władcą godziny , czy Księżyc nie jest w jałowym biegu, nadto czy ascendent wypadnie w początkowych, czy końcowych stopniach znaku. Zagadnienie to podnosi W.Lilly w swojej Astrologii chrześcijańskiej.   Powiedzmy, że ojciec przyjął 16,32, i wykreślił horoskop, ale okazało się, że władca godziny zupełnie nie pasuje do znaku ascendentu, bo nie jest władcą troistości, nie ma nic wspólnego z trygonem ziemskim, ani nie jest zimny. I teraz co? Horoskop nie będzie ważny?   Ale na 17,15  takiej łamigłówki nie ma. I co teraz? Zmieniamy czas z 16.32 na 17.15?    Natomiast pojawia się inny problem. O 16.32 Księżyc nie był w jałowym biegu, ale o 17.15 jest, a przy tym główne sygnifikatory są wyjątkowo mocne.  Podpowiedź, że w takiej sytuacji należy poczekać, nie jest żadnym rozwiązaniem.  To nie jest narzekanie, czy szukanie dziury w całym, ale zwrócenie uwagi na problemy, jakie mogą się pojawić na samym wstępie zgłębiania tajników astrologii horarnej. Dodać trzeba, że najczęściej adept nie ma gdzie szukać pomocy i jest zdany wyłącznie na siebie. Tylko wyjątkowi  szczęściarze mogą znaleźć  bardzo życzliwego  i nader wyrozumiałego nauczyciela, z wrodzoną pasją pedagogiczną.

 

Z tego, co wiem, w astrologii horarnej zalecany jest system domów Regiomontanusa, a jego stosowanie uzasadnia John Frawley ( Podręcznik astrologii horarnej - str. 24 - 26). Domy Kocha, które stosuje Konaszewska , na zmianę z Regiomontanusem ( Astrologia horarna i elekcyjna)  skłoniły do szukania odpowiedzi - skąd taki dualizm ? Owszem, domy Kocha są preferowane w niemieckim obszarze językowym, ale z przykładów wynika, że odnoszą się one do miejscowości w USA, oraz w Polsce ( Warszawa, Kraków, Gdańsk, Rochalina ), gdzie raz jest Regiomontanus, a potem, nie wiedzieć dlaczego - Koch. Zapachniało mi nierzetelnością warsztatową. Post Bronka dopełnił całości.   Reklamowany  Podręcznik pióra Frawleya, przyznaję bez bicia, rozczarował mnie. Kierowałem się tym, co Autor przedstawił w Rzeczywistej astrologii opisując czytelnie i szczegółowo problem przybycia elektryka, kradzieży ryb, poszukiwania świadectw udziałowych, czy kradzieży torebki. Całość poparta  wykresami. W swej naiwności zakładałem, że skoro Podręcznik, to będzie podobnie. Mam niesmak. Dziesięć, powtarzam - dziesięć wykresów  horoskopów horarnych ( tego z kotem nie liczę ) na cały podręcznik? Zapewne został skierowany do inteligentnych osób,  Widać Autor nie uwzględnił  kardynalnej zasady życiowej - łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo. I stanowiska tego nie zmienia  aforyzm Cardana( str.15).

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2015-05-23, 20:49:45

Na chwilę obecną jestem zdana na życzliwy internet. Czasu wolnego mam jak na lekarstwo, a moje hobby związane z astrologią wróciło do mnie ze zdwojoną siłą. Mam nadzieje, że uda mi się w niedalekiej przyszłości zapisać na rzetelny kurs astrologiczny. Teraz pozostaje mi internet, książki i nadzieja, że trafię na wyrozumiałe osoby, które zechcą podzielić się swoimi uwagami.

Dziękuję Ci starybosmanie za podtrzymanie tematu i zwrócenie uwagi na podstawe trudności związane z astrologią horaralną.

 

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
starybosman 2015-05-23, 21:55:58

http://proastro.pl/blog/10/71/pusty-bieg-ksiezyca-w-2015-roku-kalendarz">http://proastro.pl/blog/10/71/pusty-bieg-ksiezyca-w-2015-roku-kalendarz

 

 

Gringe,

na tej stronie poszukasz, czy w danym dniu Księżyc jest w pustym biegu.  Informacja podana bardzo czytelnie i przystępnie. Bardzo pomocne narzędzie

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
gringe 2015-05-23, 22:24:30

Ściągawka na pewno się przyda. W związku z nią też moje pytanie - czy przed sprawdzeniem horoskopu horarnego mam sprawdzać czy mamy pusty bieg księżyca? A co za tym idzie, moje pytanie nie uzyska sensownej odpowiedzi, czy może jest to z mojej strony manipulowanie prognozą astrologiczną?

Dawniej zaglądałam na stronę proastro - zmieniła się szata graficzna ale fajnie, że wciąż jest. Korzystam też ze stron czary.pl i astroportal - szkoda, że na tym ostatnim forum zostało czasowo zawieszone. Podobno ma pojawić się na koniec roku.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
bronek 2015-05-23, 23:44:17

Nie musisz i nawet nie powinnaś niczego najpierw sprawdzać.Sprawdzisz dopiero w horoskopie.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
gringe 2015-05-24, 13:40:54

Dzięki bronku. Jednej wątpliwości mniej :)

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
gringe 2015-05-31, 23:27:39

No i znów mam wątpliwość - bo czy odpowiedź na zadane pytanie wyklucza jakikolwiek wynajem przez mojego męża? Nigdy w życiu nie wynajmnie mieszkania, domu?...czy to może dotyczyć najbliższej sprawy? W przypadku mojego męża, po udzielonej odpowiedzi z horoskopu horaralnego udał się na ogładanie pokoju z łazienką. Ale jak sam określił, nie przypadli sobie do gustu z wynajmujacym. Niby mąż miał dać znać czy się decyduje a szybciej zadzwonił właściciel, że nieaktualne.

Teraz sprawa toczy się o wynajem całego domu, na mojego męża od osoby prywatnej i niby wszystko idzie dobrze. Papiery się zgadzają,wynajmująca się zgadza  - tylko teraz nie wiem czy spodziewać się niespodziewanego i ten wynajem też nie wypali? Czy mogę zadać jeszcze raz pytanie odnośnie tego konkretnie wynajmu? Tego domu?

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
bronek 2015-06-01, 12:10:23

Tak ,możesz zadać nowe pytanie,ponieważ pytanie jest co prawda takie same,ale tu chodzi  zupełnie o coś  innego,o inne ,teraz już konkretne mieszkanie(dom).To same pytanie poleca się zadać mniejwięcej za 3-6 miesięcy,albo wówczas,kiedy zmieni się sytuacja.Tu moim zdaniem doszło do takiej zmiany – teraz już pytasz o konkretne mieszkanie(dom).Lecz uważaj,to Twoje własne  pytanie,więc czas  powinnaś zadać na moment podjęcia decyzji zrobienia horoskopu horarnego.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 74
Dołączył/a: 2014-08-02
żadna
gringe 2015-06-06, 18:32:13

Nie zdecydowałam się na zadanie kolejnego pytania. Sprawa potoczyła się pozytywnie. Mąż wynajął dom. Nie sam ale do spółki ze znajomym, od osoby prywatnej. Kobieta "trudni się" wynajmem i jest to jej czwarty wynajęty dom. Więc pozycję ma silną, co pokazywał pierwszy horoskop horaralny.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.