Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Solariusz 2014 pomocy!
joanna_diana 2014-06-06, 22:37:11

Witam wszystkich:) Mam prośbę o pomoc w interpretacji mojego solariusza.boję się słońca w 6 domu. Już sama nie wiem co mam myśleć. Wyjechać gdzieś,czy pozostać na miejscu. w 6 domu także merkury w koniunkcji ze slońcem. data urodzenia 20 czerwca 1975 Łomża, godz.10-40. Mam ciągłe huśtawki z pracą, pomimo wyksztalcenia, dobrego przygotowania,pracy brak.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
Odpowiedzi
winetu 2014-06-07, 10:05:41

Władcą prefekcyjnym roku solarnego 2014/2015 jest Jowisz, do czerwca 2014 będzie nim Mars.  Jowisz włada Twoim 4 domem natalnym. ASC solariusza wypada na 4 dom natalnym (Koziorożec). Merkury w Twoim solariuszu jest cazimi, a to chyba nie takie złe jak spalenie. Będziesz miała okazje sprawdzić czy zadziała na oślep czy wywyższony ;) Nie umiem zbytnio interpretować solariuszy, ale Słońce solarne wskazuje że sprawy tego domu, w którym się znajduje będą w tym roku najwazniejsze, dodatkowo z Merkurym. 6 dom to nie tylko praca, ale i zdrowie, Merkury to też leki. Może trzeba będzie zwrócić uwage na sposób odżywiania, zdrowie. Ta koniunkcja wypada na Twój 10 dom natalny równiutko na Twoje 10 domowe Słońce.  Ponieważ zarówno Słóńce i Merkury sa w trygonie do wierzchołka 6 domu wydaje mi się, że nie jest to zła pozycja. Przy okazji nasunęło mi się, że jeżeli stosujesz jakieś diety to teraz jest dobry okres- nie wyniszczą organizmu i pozwolą osiągnąć cel.

 

W poprzednim solariuszu w 6 domu miałaś w 8 domu Mars, Słońce kontrolnie spytam czy zajmowałaś się czyimiś finansami? Neptun znajdował się w 6 domu natlanym- z pracą niełatwo, nerwowo (Mars), jakieś nieporozumienia, nie jasna pozycja w pracy? lub jej brak-i konflikt wewn-dlaczego tak jest?Czy w zeszłym roku czułaś się wycofana? Tak kombinuje-Saturn w koniunkcji z Księzycem w zeszłorocznym solariuszu od strony 12 domu, jakieś ochłodzenie relacji z krewnymi, znajomymi, bariery komunikacyjne? brak pewności siebie-Twoim największym wrogiem? Kombinuje tak, bo nie potrafie jeszcze zbyt dobrze interpretować... :)

 

Teraz wydaje mi się , że z pracą może być lepiej, choć finansowo nerwowo, również możliwe, że nercowowo też w kwestii finansów partnera/ wspólników. Możliwe kłótnie. Mars tranzytujący 2 dom jest w opozycji do planet w domu 8. To też dziedziczenie, spadki itd.Solarnie znajduje się w domu 8 w Wadze i włada domem komunikacji i krewnych. Mars w Wadze sugeruje na dyplimacje w tych kwestaich, którą należałoby przyjąć, a z którą nie do końca możesz się zgadzać. Ale Saturn na Słońcu powinien je ostudzić.

Zmiany moga zajść w partnerstwie/relacjach biznesowych, co pociągnie zmiany w kwetsiach finansowych, aczkolwiek opp Księzyca do Plutona może sugerować że zacząć trzeba będzie od siebie...

 

Ogólnie myślę, że z pracą, o którą się martwisz nie powinno byc tak źle. Jowisz schodzi z Saturna w tym solariuszu, zatem zmiany powinnaś powoli zacząc odczuwać, Saturn znajduje się w domu 9-doszkalania, studiów wyższych, podyplomowych,czytałam że w solariuszu Saturn wskazuje na jakieś ograniczenia. Więc jeżeli się wybierałaś na jakąs podyplomówke może byc cięzko dostać się/ względnie będzie trzeba zaprząć dużo sił i energii by ją skończyć, dyplom nie przyjdzie łatwo.

Pracujesz z finansami innych/ dziećmi? Choć Merkury w 9 domu-jakąs lingwistyka.. Wyjazd mogłby Ci załatwić przyjaciel/znajomy? Neptun jest w sekstylu do 9 domu, w domu 6, u Ciebie na asc solarnym, włada 2 domme solarnym, no ja się uczę, więc nie bierz tego do siebie, ale wyjazd chyba nie byłby takim złym pomysłem... choć lepiej gdyby wypowiedzieli się bardziej doświadczeni... ja sobie tak luźno pisze... choć z drugiej strony Saturn w 9 solarnym... Neptun może dawać tylko "ciągotke" z realzizacją może byc gorzej (Saturn)

jedynie mogłoby chodzić chyba o 5 dom-dzieci i 11-przyjaciół. Bałabyś się to zostawić/szkoda by Ci było?

Pozdrawiam

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
joanna_diana 2014-06-07, 13:10:38

Dzięki śliczne winetu za odpowiedz. Pytałeś czy zajmowałam sie finansami w zeszłym roku, otóż zajmowałam gospodarowaniem swoimi i małżonka, bo cienko było.Ten ósmy dom to może kredyt, bo kupiliśmy nowe auto i część pożyczyliśmy.Co do spraw zawodowych to w pracy od początku roku szkolnego(zajmuję sie dziećmi, tutaj silny merkury z natalnego silnie mi sie zrealizował)jkas masakra. Miałam pracowac jak to u nas od września, były problemy z umową, mnóstwo nerwów, prób wyjścia na swoje i w koncu sie udało postawic na swoim i wynegocjować korzystna umowę. Niesmak pozostał, sytuacja sie w pracy popsuła, doszły konflikty z konserwatorem, ktory u nas rządzi szkołą zamiast dyrektora( ja sie nie daję, z moim silnym natalnie  marsem krew sie we mnie gotuje na taką polityke rządzenia.)Co do studiów podyplomowych to narazie nie planuję,mam  pięć fakultetów więc chyba narazie starczy, chociaż kusi mnie coś jeszcze,czuję także ,że nadszedł czas kiedy to ja chcę pozarządzać szkołą(obecną raczej nie , bo tam bałagan jest:) narazie szukam okazji, poskladałam podania do kilku szkół i śledzę informacje o konkursach, ale narazie z mizernym skutkiem, bo nic nie ma w moich stronach.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
winetu 2014-06-07, 14:49:02

Ale myślę, że ta koniunkcja Merkurego i Słońca na Słońcu natlanym nie powinna być problematyczna na tyle żeby z pracą było aż tak źle. Wydaję mi się, choć dobrez żeby ktoś skorygował, że jednak na ten rok praca podporządkowana, zaszeregowana, ale mogę się mylić. Choć powinna ona zaspokoić ambicje.

 

Księzyc solarny sugeruje, że  sytuacja finansowa może być zmienna. W tym solariuszu jest w 2 domu. Księzyc jest w kwadraturze ze Słońcem-sytuacja finansowa  uzalezniona od wykonywanej pracy. Natalnie wypada na 7dom, a więc zmiana relacji służbowych może mieć z tym związek. Księzyc sugeruje, że będziesz bardzo emocjonalnie do tych kwestii podchodzic. Księżyc aspektuje też z Wenus (sekstyl) na "szczycie" 4 domu, od strony domu 3. Pierwsze co mi się nasunęło to rodzina, nieruchomości,  natalnie Wenus wypada na 9 dom, a 3 dom partnera (jego krewni, rodzeństwo młodsze). Jakimś wsparciem w tym roku może być rodzina, ojciec, tu będziesz mogła znaleźć spokój i ukojenie.

ASC solarny w Koziorożcu i wypada na 4 dom natalny, pewnie trzeba będzie więcej uwagi tez poświęcić rodzinie. Np. komunikacja z rodzeństwem może być teraz ważna (natalnie Księzyc i Wenus są w kwadraturze). Solarnie jest sekstyl-zatem potencjał do pozytywnego zakończenia waśni :) ale i ojcem.

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
joanna_diana 2014-06-07, 15:45:13

Wydaje mi się ,że w relacjach z rodziną to jest ok. Z teściami i rodzicami jest w porządku, także z rodzeństwem mam dobre relacje.Tak naprawdę to nie uklada mi się sytuacja zawodowa, chcę więcej, nie satysfakcjonuje mnie tylko chodzenie do pracy i zarabianie pieniędzy chociaz teraz są naprawde potrzebne. w pracy muszę widzieć jakieś wyższe cele(chyba to ten  neptun w opozycji do mc). Co do wyjazdu nie wiem czy jest możliwy, jestem mamą trójki dzieci i właśnie mój najstarszy "mały" przebąkuje coś o wyjezdzie zarobkowym na wakacje:) Progresje wygladaja obiecująco,progresywne słońce w lwie..Wydawać się by mogło,że powoli powinnam wspinać się po drabince.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
winetu 2014-06-07, 16:00:41

Dobrze, że to piszesz bo już wiem, że źlę patrze-mam problem z solariuszami i próbuje wypracować metodę :)

Zaskakują u Ciebie tak namacalnie progresje sekundarne? Ja w sekunadrnych bardziej patrze na Księzyć (ktoś mnie tak nauczył :*) Księzyc robi ładny trygon do Jowisza, sekstyl do Urana (Uran natalnie w 2 domu), no itrygon do Marsa. Więc wigoru ci raczej teraz nie brak :) ambicje są tam gdzie powinny i właściwie ukierunkowane raczej :) Słońce we Lwie czuje się "u siebie" jeszcze przy sprzyajającej reszcie i dobrych tranzytach :)

U mnie np. progresje tak namacalnie nie zaskakują-nie materializują się...

Ja w dyrekcjach patrze bardziej na Słońce (zresztą jest we Lwie :) ), choć wszystkie planety są ważne (i w progresjach i dyrekcjach), ale Księżyc porusza się dosyć szybko, w porównaniu do innych planet (1 st na rok) .

 

Choć cały czas próbuje ogarnąć i jedne i drugie.

 

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
joanna_diana 2014-06-07, 16:08:44

Winetu, rzeczywiście miałeś rację,że bylam wycofana w zeszłym roku, także te relacje w pracy niejasne, zatargi i nieporozumienia. Myślę,że zdrowie też będzie ważne w tym roku ponieważ muszę zabrać się za badania specjalistyczne, już wiem ,że bez nich się nie obędzie. Co do diety też się przymierzam, tylko muszę te badania wykonać, czuję się zle sama ze sobą. Okropna, zaniedbana i do niczego. Już powietrze ze mnie zeszło jak z przeklutego balonika.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
winetu 2014-06-07, 16:16:44

Może to ten Koziorożec na asc- w poprzednim Solariuszu Saturn dobijał do ASC w Skorpionie, gdzie mam wrażenie można lekceważyć potrzeby ciała i ducha :) Teraz sugeruje że pora zająć się sobą, przyłożyć do siebie większą wagę, zresztą Saturn chyba daje takie poczucie "starzenia" zaniedbania. Oczywiście nie twierdzę że jesteś stara itp. pisze tylko o poczuciu, Saturn to też odpowiedzialność :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
alan 2014-06-08, 14:46:20

Hej

 

Nie masz układów "dyrektorskich" na razie (tzn aż takiej odpowiedzialności), ale wszystko wskazuje że będziesz za kogoś odwalać brudną robotę. Jest wskazanie że możesz zostać "pełnomocnikiem" dyrektora, "zastępcą" dyrektora (generalnie swego szefa) i to już tej jesieni. M. in. po to jest wskazanie w postaci Słońca w 6domu, dlatego nie marudź. Nie patrzyłem w solariusz ale jeśli jest tam też Merkury w 6domu to więcej Ci obiecają niż dadzą Finansowo w każdym bądź razie zacznie się poprawiać. Nie dużo, ale jeśli coś Ci się spodoba - nie będziesz pytać się o cenę tylko od razu kupisz. W każdym bądź razie na nowe buty będzie Cię stać Jest wskazanie a jak będzie zobaczymy, jesień praktycznie za pasem przekonamy się:-) Pozdrawiam

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
joanna_diana 2014-06-08, 19:39:01

Dzięki alan! Sama jestem ciekawa ale i pełna obaw o jesień, bo wiadomo,że w oświacie wlaśnie się zaczyna wtedy nowy rok i nowe zobowiązania. tak jak wcześniej pisałam boję się o pracę, o utratę dopływu gotówki i generalnie zawsze  o wszystko się boję(może to księżyc w skorpionie budzi we mnie lęki).Jak zobaczyłam to słońce w 6 domu to się słabo zrobiło,że znów pod górkę. Tamten rok też był ciężki. saturn z księżycem na ascendencie solarnym.Wczoraj zaczął sie tranzyt słońca do mojego natalnego mc i dowiedziałam się,że bedzie najprawdopodobniej ogłoszony konkurs na dyrektora sąsiedniej szkoły.  Jeśli będzie ogłoszony to do niego stanę,ale pewnie z tym słońcem w 6 domu...Raczkuję w profekcjach więc nie wiem do końca co może oznaczać władca roku(jest nim jowisz).

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
winetu 2014-06-08, 19:50:06

A z tymi profecjami to też nie wiadomo-każdy liczy chyba po swojemu ;)

Alan sorki za wcięcie :)

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
joanna_diana 2014-06-08, 19:57:59

Ostatnio stałam sie posiadaczką książki Piotra Piotrowskiego: Reguły astrologii tradycyjnej i próbuję się dokształcać. Przeczytałam też Konaszewską, ale marnie mi idą te solariusze. Chociaż analizując domifikację słońca, w poprzednich solariuszach,( na swoim przykladzie) powiem,że działają.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
alan 2014-06-08, 21:08:54

Słońce w 6domu w solariuszu informuje że kwestie reprezentowane przez ten dom wysuną się na plan pierwszy, będziesz im poświęcać więcej czasu niż zwykle. I to jest prawda bo jesienią się szykują zmiany. Oczywiście życzę Ci stanowiska dyrektorskiego, masz predyspozycje, powinnaś spróbować swoich sił. Często jednak o przyjęciu przsądzają miejscowe układy i zależności. Tak czy siak coś będzie na rzeczy.

Solariusze są trudne, wiedza na temat ich interpretacji przychodzi z czasem.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
genny19 2014-06-08, 22:28:36

Joanna masz książkę P.Piotrowskiego "Reguły Astrologii Tradycyjnej"

Na stronie 223 jest o Władcy granic dyrekcyjnego hylega(ascendentu) .

dyrekcje 1 st=1 rokżycia.

U Ciebie dyrekcyjny ascendent w 28,39 stopnia Wagi  jest w koniunkcji z natalnym Uranem. Ważne są także planety tworzące aspekt do term hylega.

Obok wspomnianego Urana aspekt taki tworzy dyrekcyjny

-Saturn 28,14 Lwa,

-Słonce w Bliżniętach

-Jowisz dyrekcyjny w 29 st Byka.

Wszystkie te panety są ważne w solariuszu;Saturn władca ascendentu solarnego,Saturn i Uran to władcy domu VI gdzie przebywa solarne Słońce a  Jowisz to profekcyjny Władca Roku.

Władcą fridarii  przy urodzeniu dziennym do 40 roku życia jest Księżyc . W twoim horoskopie natalny Księżyc w koniunkcji z Saturnem,który będzie  władcą od 41 roku.

Solarny Księżyc w Rybach nie tworzy aspektów aplikacyjnych do planet tworzy aspekty aplikacyjne do ASC i MC. Zaleca się także sprawdzić dwadasamę  Księżyca oraz to  czy znak dwadasamy jest dobrze połozony w solariuszu.Dwadasamą Księżyca jest znak Wodnika.

Trzeba wyznaczyć najsilniejszą planetę solariusza.Tu kandytami są Wenus i Jowisz. 

Sprawdziłam w programie  ZET  i najsilniejszy jest Jowisz,potem Saturn,Mars i dopiero Wenus.

Punkt szczęścia w znaku Wagi w koniunkcji z Marsem,który jest władcą znaku Saturna i Urana a także termy w której znajduje się Wenus.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
winetu 2014-06-08, 23:01:57

Genny, przepraszam że się wtrącam Joanno_Diano, czy fridarie to to samo co dashas w astrologii wedyjskiej? pytam bo nie wiem co to te fridarie, a co jakiś czas pojawia się o nich na forum? Mogłabyś króciutko chociaż nakierować?

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
genny19 2014-06-08, 23:23:10

Fridaria w języku perskim znaczy dokładnie ''okres". Zależnie od urodzenia dziennego czy nocnego  każdej planecie oraz węzłom przyporządkowany jest okres w którym planetama władzę.

Jest wątek o fridariach w Sollunari.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
joanna_diana 2014-06-09, 08:42:49

Genny, dziękuję bardzo. Zaimponowałaś mi wnikliwościa i wiedzą.Ja na temat astrologii sporo wiem,ale czasem poskładać tego do "kupy" nie potrafię. natalnie mój księzyc jest słaby, bo w skorpionie. emocje to ciągle mną targają:) ZET podobno jest lepszy, ja pracuję na Uranii.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
joanna_diana 2014-06-09, 09:21:36

Winetu,niestety na astrologii wedyjskiej kompletnie się nie znam więc porównać nie mogę.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.