Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Prognozowanie

Prośba
joanna_diana 2014-07-01, 17:14:33

W piątek 27 czerwca po raz pierwszy byłam u nowego lekarza, który wydawał się kompetentny i rzeczowy. Czy wreszcie po wielu perypetiach i wizytach u różnych specjalistów, zostanę właściwie zdiagnozowana i stan mojego zdrowia sie polepszy? Proszę pomóżcie.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
Odpowiedzi
winetu 2014-07-02, 00:18:25

Nie wiem czy dobrze, ale przyjęlam godzine pytania na godzine pojawienia się wpisu na forum. Kirkwood zaleca jednak postawić pytanie o stan zdrowia na moment wiyty u lekarza.

Ty Mars- w Wadze, dom 6 dolegliwość-znak Byka. Znak Byka odpowiada za "hemofilia, bóle gardła, kaszaki, wole, zapalenia gardła, ropnie migdałków" (Astrologia godzinowa, czyli człowieku radź sobie sam/ Kirkwood F. ). Wenus władająca Bykiem w znaku Bliźniąt wskazuje na problemy żylne, zakażenia, choroby kończyn górnych).

 

Sama zaś Wenus implikuje do chorób z "nadmiaru" przyjemności oraz chorób pleców i lędźwi, palipitacji itp.

Księzyc, który również jest Twoim sygnifikatorem wskazuje na gardło, krtań.

Almutenem horoskopu jest Wenus.

 

Koniec dolegliwośći określamy na podstawie 4 domu. Włada nim Jowisz, który znajduje się w domu 8. Koresponduje to z operacją.

Dom 10 to medycyna. Znajduje się w domu 8 (Merkury w Bliźniętach). Lekarz to dom 7-Wenus w Bliźniętach. Lekarz zna się na swoim fachu. Zatem tak- Mars (Ty) liczy na "współprace " z lekarzem (dom11 )działanie w grupie. Lekarz z kolei wygląda na to, że zna się na rzeczy. Niewykluczone, że konieczna będzie zmiana leczenia i tak jak pisałam zabieg.

 

Ostatni aspekt sep Księzyca pokazuje zdarzenia przeszłe. Skłaniam się ku chorobom gardła, narządu mowy, krtani itp. Merkury w Bliźniętach to komunikacja (sep z Merkurym) i jakiś rozrost (separuje z Jowiszem). Problemy foniatryczne? Krtań? tarczyca? takie połozenie jak wyżej cytowałam Kirkwooda sugeruje wole np.

 

Nie sugeruj się zbytnio, bo to mój drugi medyczny. Na tym trzeba się znać, a ja luźno napisałam. Dobrze, że to forum i jest dużo osób, które mogą poprawiać :)

 

Możliwe że  warto zwrócic uwagę na koniunkcje Wenus (lekarz) do Aldebarana oraz Jowisza władcy 4 domu do gwiazdy Procyon.

 

p.s. nie wiem czy horoskop z Księzycem w jałowym biegu w takim wypadku można interpretować czy nie. Kirkwood karze zwrócić uwagę, czy dolegliwości koresponujące ze znakiem w domu 6 oraz jego władcą są zgodne z dolegliwościami kwerenta.

 

 

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
joanna_diana 2014-07-02, 09:54:12

Rzeczywiście gdzieś czytalam, że księzyc w jałowym biegu powoduje,że interpretacja , zadane pytanie może w pózniejszym czasie przestać być istotne, ale nie wiem gdzie to czytałam. W wyznaczaniu dat, pusty bieg księżyca zdaje się nie ma tak istotnego znaczenia. Gapa jestem, ale remontujemy pokoj córki i taka jestem zalatana ,że hej. To zmęczenie związane z chorobą tak mi dokuczyło,że naprawdę chciałabym, żeby wreszcie coś ruszyło w jedną albo druga stronę. Winetu, masz rację, z tym rozrostem i tarczycą, bo narazie wygląda na to ,że mały guzek przysadki mózgowej powoduje dolegliwości tarczycowe, generalnie tarczyca jest zdrowa, ale przysadka, która nią steruje nie.  Poza tym siadło mi gardło i krtań, ale to tymczasowe dolegliwości raczej z przeziębienia, chociaż struny glosowe też już są kiepskie, ale z racji wykonywanego zawodu. Co do lekarza znów mam robić szereg badań, ale z racji tego że tułam się od kilku lat od lekarza do lekarza to juz ręce mi opadają.

Sama boję się interpretować zadanego pytania, bo za cienka w uszach jestemUsmieszek

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
sagitariusA 2014-07-02, 13:00:21

Jeśli chodzi o problemy z przysadką, to warto poczytać w internecie co piszą niektórzy na temat związków tarczycy, przysadki i Fluoru. Można wierzyć lub nie, ale przeczytać warto.

 

Pozdrawiam :)

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
joanna_diana 2014-07-02, 14:09:30

Dzięki Sagitarius. Czy czytałeś o tym na jakiejś konkretnej stronie czy mam poszukac w google? Powiem szczerze, że do tej pory nic na ten temat nie slyszałam.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
winetu 2014-07-02, 15:37:27

Potwierdzam z fluorem. Polecam opasty bez. Już wystarczy, że woda jest fluoryzowana. Co ciekawe czytałam, że najnowsze badania nie wskazują związku między wytrzymałością zębów stałych a podażą fluoru. Fluor gromadzi się w organiźmie podobnie jak rtęć i tylko czeka... :/

 

Ja sama ostatnio zainteresowałam się ozonatorami :) Ozonują powietrze i żywność. Po krótkiej kąpieli w ozonowanej wodzie warzywka i owoce są pozbawione substancji toksycznych, pestycydów, pleśni itp. :)

 

Wiem co czujesz z tą tułaczką. Ja z chorym sercem łaziłam jak od Annasza do Kajfasza, a nikt nawet mnie nie raczył osłuchać-słyszałam tylko" Pani młoda, nerwica pewnie, damy tabletki uspokające". W końcu z krwią gęstości galaretki wylądowałam w szpitalu :/ serce :/ eh, ta polska służba zdrowia-ręce opadają :/

Tematów: 20
Odpowiedzi: 705
Dołączył/a: 2012-04-12
joanna_diana 2014-07-02, 19:49:25

Dzięki za duchowe wsparcieUsmieszek O ozonotorach muszę poczytać, bo coś słyszałam, ale nie zwróciłam na to większej uwagi. Najgorzej przeraża mnie brak sił przez problemy hormonalne spowodowane przysadką, tym bardziej, że jestem więcej niż energiczną osobą( ach ten mars w baranie), a gdy nasilają mi się problemy zdrowotne, poprostu przespałabym całą dobę. No i teraz tyję z powietrzaNiepocieszony

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
sagitariusA 2014-07-02, 22:03:52

Miałem na myśli szukanie w google. Dlatego, że najlepiej przeczytać z kilku żródeł. Część informacji skupia się na szyszynce, albo metodach jej oczyszczania (ze zwapnienia), ale nawiązania do przysadki i tarczycy też można tam znależć.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
genny19 2014-07-03, 01:50:47

 

Co wynika z horoskopu natalnego?

Hylegiem jest Słońce w domu X ,w którym znajduje się także punkt choroby(22,4 znaku Bliżniąt).Choroba może mieć związek z działalnością zawodową.

Słońce w III dekadzie Bliźniąt podlega Wodnikowi i Saturnowi a są to władcy twojego domu VI.

Alkochedem - władcą hylegu jest władca ascendentu Merkury ,w domu IX, który jest domem lekarzy,twojej filozofii życiowej,wszystkich rzeczy przeszłych i zaległych ,a także przyszłych. Jako dom XII od domu X jest domem tajemnic związanych z pracą i matką.

Merkury znajduje się w dekancie Wagi/Wenus,to schorzenia narządów oddechowych..

Aphetą czyli planetą tworzącą najkorzystniejszy aspekt z Słońcem jest Uran w III dekancie Wagi ,któremu podlegają nadnercza , bodzce ruchowe i czuciowe. Uran znajduje się w domu II ,którego naturalnym władca domu II to znak Byka. Twoje Słońce znajduje się w dwadzie Byka a znakowi Byka oprócz gardła i strun głosowych podlega także tarczyca . Współwładcą tego gruczołu jest Merkury.

Do dysfunkcji tarczycy przyczynia się stres. Znak Wodnika rzadzi układem oddechowym a najważniejsza funkcja związana z Uranem to oddychanie.

 

Uran wypada w midipunkcie Księżyc/Pluton-nerwowość,możliwe są zmiany w funkcjonowaniu gruczołów dokrewnych szczególnie w obrębie przysadki mózgowej.

W horoskopie Uran oprócz pozytywnego aspektu z Wenus tworzy opozycję z Marsem.

Uran jako władca domu VI lubi niekonwencjonalne metody leczenia.

Anareta- czyli planetą ,która tworzy aspekt półkwadratury do Słońca jest Wenus.

Wenus to władca domu II i IX . Jej podlega Uran, Księzyc i Merkury a pośrednio także na Słonce i Księżyc. Wenus tworzy opozycję do domu VI (wg domów Alcabitiusa).

W VI domu znajduje się Lilith w Rybach.To położenie wskazuje na problemy w pracy ,mogące znaleźć ujście w chorobach psychosomatycznych, silnie przeżywanym stresie.

Niedługo Lilith będzie tranzytowała twoją natalną Wenus ,z która w radix tworzy kwinkus.

W domu VI zawarty jest także znak Ryb. Neptunowi podlegają gruczoły wydzielania wewnętrznego.

Słońce nie tworzy aspektu z Neptunem ale midipunkt Słońca i Neptuna wypada na twój ascendent a władca Słońca ,Merkury tworzy opozycję do Neptuna.

Słońce tworzy kwinkus do wschodzącego węzła w domu III.(system nerwowy,komunikacja.)

Zobacz swoją VI harmoniczną. Słońce i Księżyc w pobliżu IC (korzenie,podświadomość) . Rozwiązaniem problemów Słońca może być Księżyc .

W VI harmonicznej Chiron znajduje się dokładnie na osi IC.a Chiron aktualnie znajduje się w znaku Ryb i w domu VI. 

Dyrekcyjny ascendent jest w koniunkcji z Uranem ,Ceres zmierza do aspektu z Słońcem a Merkury w Raku zbliża się do punktu końca choroby.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
joanna_diana 2014-07-03, 19:52:09

Genny lejesz miód na moje serce z tym końcem chorobyUsmieszek Niestety moja wiedza nie pozwala mi na taką interpretację, dlatego poprosiłam o pomoc i serdecznie dziękuję. Własnie wróciłam od kolejnego lekarza, jutro znów badania, ale jakoś tak wszystko mocno ruszylo do przodu. Mam nadzieję ,że wreszcie będę czuć, że żyję i funkcjonuję należycie, w końcu nie jestem jeszcze taka staraOczkoRzeczywiście masz rację, że problemy z przysadką rozpoczęły się od stresu, tylko wtedy była to obrona pierwszego dyplomu, strasznie to przeżyłam psychicznie. terz to boję się tranzytującej lilith, wydaje mi się ,że stała ona na przeszkodzie, gdy jowisz tranzytował mi MC. 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
genny19 2014-07-03, 20:35:47

Osobiście na stres mogę polecić oddychanie.Wiem z własnego doświadczenia. Merkury w 12 domu  w Skorpionie  dusi się pod wodą ,gdy Księżyc także w znaku wodnym. Oddychanie pozwoliło mi się uporać z gonitwą myśli i uporząkować swoje życie. Przy dużej ilości planet w znakach powietrznych ,powietrze(oddech) jest bardzo potrzebny.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
joanna_diana 2014-07-03, 20:53:13

Nie pomyślałam o tym, że uran to oddychanie, a przecież to władca  powietrzenego wodnika. Problemy z oddychaniem mam, bo w dodatku jestem alergikiem, uczulonym na wszystko co pyli :)

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
sagitariusA 2014-07-03, 22:36:26

W pełni potwierdzam, to co mówisz Genny.

Nic tak nie uspokaja jak oddech. Czasami stosuję technikę spokojnej obserwacji swojego oddechu. Początkowo jest tendencja do kontroli i narzucania swojego tempa oddechu. Jednak jak się to pokona i całe skupienie idzie na oddech, to odprężenie umysłowe jest niesamowite.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
joanna_diana 2014-07-04, 10:55:24

Czy możecie podrzucic jakąś literaturę dotyczącą tematu lub podać jakieś strony na temat technik oddychania? Wcześniej nie interesowałam sie tym tematem i nie wiem dokładnie o co chodzi. Z gory dziekuję.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
genny19 2014-07-04, 12:50:52

Na początek to

http://zwierciadlo.pl/2012/zdrowie/joga-i-sport/narzedzie-zmiany 

potem oddychanie przeponowe ,znajdziesz inormacje w necie.

 

Z ksiązek ;

''Techniki oddychania''Markus Schirner,albo znajdziesz też wiele innych książek .Może znajdziesz coś w biblotece.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
joanna_diana 2014-07-04, 18:19:25

Genny, ślicznie dziękujęUsmieszek Na pewno spróbuję, bo teraz spokój jest mi ogromnie potrzebny.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
joanna_diana 2014-07-23, 09:17:35

Wróciłam ze szpitala i w końcu mam postawione diagnozy. Wiem, co mi jest i podjęłam już leczenie. w sierpniu jeszcze konsultacje z innym lekarzem i włączenie leków na rozregulowane hormony. Słońce w 6 domu solariusza tak się przejawia u mnie: sprawy zdrowia i zawodowe na planie pierwszym. Dziekuję Wam za wsparcie.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 70
Dołączył/a: 2011-09-17
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.