Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ciekawe wydarzenia historyczne a astrologia

Czarna środa
starybosman 2014-12-13, 20:15:16

To miał być wyjątkowy dzień w życiu społeczności Wielopola Skrzyńskiego.  Rolnicy w pocie czoła sadzili ziemniaki,  dzieci pilnie wkuwały nauki wielkiego Stalina, w drewnianym baraku, który był szkołą, świetlicą, biblioteką , miejscem zebrań aktywu partyjnego, jak i miejscem sporadycznych potańcówek.  Było wczesne popołudnie, 11 maja 1955 r.,  gdy na ryneczek zajechała ciężarówka. Wieś, pozbawioną elektryczności, zaszczyciło kino objazdowe, z polską komedią " Sprawa do załatwienia". Seans miał się zacząć o 20.00, ale po konsultacjach ustalono, że rozpocznie się godzinę wcześniej, zaraz po wieczornej mszy. Ekipa obejrzała pomieszczenie, wydała niezbędne polecenia co do miejsca zawieszenia ekranu, przeniosła sprzęt , zażądała dla siebie krzeseł, stawiając projektor zaraz przy wejściu na salę. Obok położono 10 szpul z taśmą filmową. Przepisy wymagały, by łatwopalna taśma ( celuloid na bazie nitrogliceryny) było wnoszona pojedynczo. Panowie operatorzy uznali, że nie będą co 10 minut biegać po nową rolkę do projektora.  Wiadomo było, że na salę będą chciały wejść osoby bez biletów, i postanowiono temu zapobiec. Okna baraku zabito szczelnie deskami. Zmęczona i spragniona załoga udała się do miejscowej gospody, by coś zjeść i ugasić pragnienie. Litrowa  Stołowa ( z czerwoną kartką)  w sam raz wystarczyła , na pierwsze wzmocnienie. Wieś upajała się muzyką płynącą z ciężarówki,  bo w domach nawet "kołchoźników " nie było. Elektryczności wszak  nie doprowadzono.

 

Planety jednak wiedziały, że z powietrzu wisi tragedia. Merkury z swoim domicylu znalazł się w koniunkcji z Aldebaranem, podkreślając swój agitacyjny charakter. Po przeciwnej stronie, w Strzelcu usadowił się Antares (9,10) , drugi największy malefik wśród gwiazd stałych. także o cechach Marsa, niosąc ogrom pożaru. Uran i Jowisz w Raku  odbierały wpływy Procjona ( 25,10) wskazując, że decyzja o zabiciu okien jest zupełnie pozbawiona sensu. Na dodatek w Pannie rozgościł się Benetasz ( 26,19). Starożytni zwali tę gwiazdę " płaczką" i wiedzieli, że z natury swej przyczynia się do śmierci wielu osób.  Na dodatek w Skorpionie znalazł się kolejny malefik, gwiazda Unukalhali ( 21,28 ). W chwili rozpoczęcia projekcji była w koniunkcji z ASC, zapowiadając katastrofę. A tu jeszcze ognisty Mars wkraczał do 8 domu.

Wielopolanie po mszy masowo ruszyli do kina. Słońce kryło się za horyzontem. Sala pękała w szwach. Obsługa kina pokazała kronikę ( 2 szpule), kończyła się trzecia i trzeba było założyć czwartą. W przerwach przy projektorze trwały ożywione rozmowy, bo gawiedź była spragniona technicznych ciekawostek. Fachowcy, z papierosem w kącikach ust, nie szczędzili szczegółów.  To był moment. Końcówka taśmy dotknęła żarzącego się papierosa i stało się. Takiej palącej się taśmy nie gasi ani woda, ani piasek. Obok leżało jeszcze 9 rolek, więc ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, a trujące opary wypełniły świetlicę. Dodajmy do tego papierowe girlandy, jedlinę z zabawy noworocznej, no i naftowe lampy na ścianach. Łuna pożaru w odległości 10 km  pozwalała  dostrzec cienie drzew.

Władza, jak ma zwyczaju, przysłała milicję i ubowców, obstawiając wieś. Jedyny fotograf był lepiej pilnowany niż obecny prezydent . Wiadomo jedynie, że kiedy pierwsze trumny z ciałami spalonych ( 58 0sób, w tym 39 dzieci) docierały na cmentarz, ostatnie jeszcze były w kościele. Tych 20 ciężko poparzonych może mówić o wyjątkowym szczęściu. A jednak wiadomości o tragedii przedostały się za granicę. Dopiero w 1985 roku wyrażono zgodę na tablicę z nazwiskami tych, którzy zginęli w czarną środę.

źródła:

1.P. Semczuk - Zatajone katastrofy PRL,

2.J.Klich  - Piekło w kinie - tragedia w Wielopolu Skrzyńskim,

3. S.Wroński - Astrologia klasyczna tom I i II,

4.R.Ebertin, G.Hoffman - Gwiazdy stałe,

5. Andrzej Wesołowski - Wykłady

kosmogram wykreślono w korzystając z programu Urania.

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2014-12-14, 09:56:23

Witam, witamUsmieszek. Dzięki za ciekawy temat.

W kwestii różnych wydarzeń losowych interesuje mnie głównie.... dlaczego? gdzie uzasadnienie?

 

Wkleję 2 wykresy, aby wskazać na kolejność władztwa planetarnego. Nazwa radix zdarzenia jest przeze mnie zmodyfikowana dla potrzeb późniejszego trafniejszego wyszukiwania w bazie. Miejsce zdarzenia precyzyjnie określił Stary Bosman.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2014-12-14, 09:57:57

Władztwo wg wierzchołków w znakach

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
sagitariusA 2014-12-14, 11:28:49

Wiesz Jasmin, to co napisałaś wcześniej o tej bilokacji to ciekaweUsmieszek. Wczoraj przed północą (tak około 23 godz) czytałem post StaregoBosmana i pomyślałem, jaki tu jest ciekawy "łańcuch" władztw (Wenus w 5d. pod władaniem Marsa, a ten przy szczycie 8d, we władaniu Merkurego). Nawet  wizualizowałem sobie wewnętrznym wzrokoiem taki rodzaj schematu władztw, myśląc jak by to wyglądało dokładnie (raczej w wersji programu Urania). Korciło mnie żeby coś napisać, ale pomyślałem, że jutro też jest dzień. Prawdziwe czaryZaskoczonyUsmieszek.

 

Pozdrawiam :)

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
Jasmin 2014-12-14, 11:37:18

Miło słyszeć:) Ale wiesz, to o czym piszesz to raczej wydarzenie synchroniczne aniżeli bilokacjaNiewinny,Aniołek.

To żadne czary, z tym władztwem (w sumie trzeba byłoby zdefiniować pojęcie czarów a to dla każdego co innego), bo dla mnie to podstawowa technika ( wróć!)... jedna z podstawowych technik interpretacji.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
sagitariusA 2014-12-14, 21:21:49

Masz rację Jasmin, to synchroniczność. Mówisz, że stosowanie tej techniki to nic nadzwyczajnego, ponieważ często ją stosujesz. No, ale jak często wklejasz taki wykres na forum Niewinny,Aniołek?

 

Pozdrawiam :)

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
Jasmin 2014-12-15, 14:35:30

Wklejam, kiedy wklejam:)

A jak już wkleiłam to widzę, że Merkury zawiaduje w zodiaku wszystkimi planetami. Jakby "wykonywał" polecenie gwiezdne gw. Aldebaran i gw. Antares. Patrząc natomiast na układ planet zwany bumerangiem , w skład którego wchodzi opozycja Saturn- Słońce, dominująca na osi ASC- DSC, oraz recepcja przez dom horoskopowy sekstylem połączonych Wenus i Marsa, to przedstawia mi się to i kojarzy z pudełkiem, przestrzenią zamkniętą, albo z paczką, np. papierosów.  

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
sagitariusA 2014-12-15, 19:53:12

Merkury sygnifikuje papier. Można powiedzieć, że jest on tutaj władcą sytuacji. Włada Marsem, a więc jest to palący się papieros. W symbolach sabiańskich Merkury leży w stopniu o nazwie:" Samolot pikuje w kierunku ziemi jakby spadał". Czyli spadający zapalony papieros rządzi śmiertelnym wydarzeniem, bo Mars (podwładny Merkurego) jest w 8 domu.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2014-12-29, 12:08:12

Z tym Wielopolem Skrzyńskim, to bardzo ciekawa sprawa. Czytając informacje w Wikipedii, można odnieść wrażenie, że istnieje tu coś w rodzaju „genius loci” danego miejsca. Mam na myśli znane postacie związane z Wielopolem Skrzyńskim.  W obrębie gminy (Broniszów) urodził się w 1846 r. Karol Olszewski, fizyk i chemik, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wspólnie z Zygmuntem Wróblewskim dokonał pierwszego skroplenia tlenu. Skroplony tlen jest substancją niezwykle wybuchową. Czy nie jest to analogia do łatwopalnych, a wręcz wybuchowych celuloidowych klisz filmowych z wielopolskiego zaimprowizowanego kina?!

 

Trochę wahałem się z napisaniem mojego kolejnego spostrzeżenia, ponieważ nie chciałem, aby wyglądało to na niesmaczny żart. Kosmos jednak rządzi się swoimi transcendentnymi prawami. Może nawet jest to swojego rodzaju „kosmiczne odreagowanie” traumy związanej z wydarzeniem w danym miejscu na zasadzie zachowania równowagi. Kto to może wiedzieć?

 

No, ale do rzeczy! Mam na myśli jedną ze znanych postaci związanych z Wielopolem Skrzyńskim. Jest nią urodzony w Wielopolu satyryk Marcin Daniec. Jeden z jego kabaretowych skeczy sprzed lat nawiązuje do spalenia (lub celowego podpalenia) siedziby biura poselskiego partii, lub lokalu wyborczego (no cóż, nie pamiętam tego szczegółu dosłownie, ale on nie jest tu najważniejszy). M. Daniec opowiada w tym skeczu jak doszło do nieumyślnego podpalenia tego lokalu. Będę cytował z pamięci, więc niektóre słowa mogą odbiegać nieco od oryginału, ale myślę, że zapamiętałem to dość dobrze. Tak, że sens będzie oddany dokładnie. M. Daniec mówi: „Szedł gościu z kanistrem benzyny no i akurat drugą ręką ćmił papierosa. Papieros mu się już kończył a musiał gdzieś zgasić, a że z tego kanistra gdzieś trochę ciekła benzyna, to się zapaliło”. Szokująca analogia, bo mamy tu (tak samo jak przy pożarze „kina”) nonszalancko  rzucany niedopałek papierosa na wybuchowy materiał (benzyna). Kanister z benzyną (tym bardziej, jeśli był metalowy) przypomina kasetę z filmową kliszą. To jeszcze nie wszystko. M. Daniec mówi: „Spaliły się trzy drzwi w kolejności: metal, buk, sosna”. Widać jak precyzyjnie był zamknięty ten lokal, czyli znowu analogia do zabitych okien baraku pełniącego rolę kina w Wielopolu Skrzyńskim.

 

Nie sądzę, że autor tego skeczu nawiązywał świadomie do tego tragicznego wydarzenia z przeszłości Wielopola. Może zrobił to podświadomie za sprawą planetarnych wpływów? Tego nie wiem.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
sagitariusA 2014-12-29, 14:22:40

 

Istnieją również ciekawe powiązania horoskopowe między Karolem Olszewskim, Marcinem Dańcem a wybuchem pożaru w drewnianym baraku pełniącym rolę tymczasowego kina w Wielopolu Skrzyńskim. Karol Olszewski ur. 29.01.1846 Broniszów. Marcin Daniec ur. 01.10.1957 Wielopole Skrzyńskie. Nie znam dokładnej godziny urodzenia K. Olszewskiego ani M. Dańca. Oceniając jednak nawet tylko przybliżone położenia ciał niebieskich (np. na godz.12:00) w ich h. natalnych, można zauważyć, że tak u Karola Olszewskiego jak i Marcina Dańca, natalne Słońce jest w ścisłym trygonie z Merkurym pożaru wielopolskiego „kina”. W przypadku porównania z M. Dańcem dochodzi jeszcze ścisła opozycja jego Saturna oraz sekstyl Urana do Merkurego z pożaru. Tych powiązań jest więcej. Ciekawe, że u M. Dańca końcowym dyspozytorem jest Merkury (wspomniany papieros), tak jak w horoskopie pożaru, a Księżyc jest w obu horoskopach w Koziorożcu. Istnieje nawet dość duże podobieństwo jednej z linii w łańcuchu władań. W h. natalnym  M. Dańca idzie to tak: Merkury – Pluton – Wenus – Słońce. W horoskopie pożaru, mamy: Merkury – Mars – Wenus – Słońce. Można to uznać za prawie idealną kopię, tym bardziej, że Mars jest bardzo spokrewniony z Plutonem

 

Pozwoliłem sobie wkleić porównanie pożaru i horoskopu M. Dańca na godz. 12:00 oraz schematy władań dla obydwu horoskopów. Mam nadzieję, że StaryBosman przymknie okoOczko, na to moje „panoszenie się” w jego wątku, korzystając z jego gościny.

 

PS. Warto dodać, że Karol Olszewski przyczynił się nie tylko do skroplenia tlenu, ale też do skroplenia azotu. W tym wypadku analogia jest równie ciekawa, bo celuloid używany dawniej do produkcji klisz filmowych składa się ze związków azotu.

 

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
Jasmin 2014-12-29, 17:04:45

Sagitariusie, genius loci jak najbardziej:) Ja zdaje się już o tym pisałam na stronie, tylko nie pamiętam gdzie. Wszystko jest energią i wszystko jest ze sobą powiązane. Z określonych miejsc na kuli ziemskiej bije energia o specyficznych i unikalnych właściwościach, jedynych w swoim rodzaju i sprzyjających konkretnym emanacjom . O tym w astrologii traktuje np. astrokartografia albo astrologia mundalna (częściowo). Wiadomo powszechnie np. że Jerozolima jest miejscem o emanacjach energii Plutona głównie, także Neptuna, itd. I tak jest z każdym miejscem, które "rodzi horoskopy" (sorry za uproszczenia).

Dobrze czytasz astrologię, widzisz szeroko horyzont - jak Strzelec Usmieszek

 

 

pozdrawiamUsmieszek

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
alan 2014-12-30, 08:07:26

No Jasmin gdybym Ciebie nie lubił......Usmieszek

Wyjaśnienie jest o wiele prostsze...

Zamieszczony na wstępie radix ustawcie tak żeby Wodnik był na Asc. Prawdopodobnie otrzymamy Radix Miasta Wielopole (osie) Mamy uzasadnienie dla sławnych mieszkańców tego grodu, mamy uzasadnienie dlaczego na jakiś czas nad miastem zaległa ponura cisza, mamy uzasadnienie dlaczego zginęło tylu ludzi, itd Ponieważ jest to wątek staregobosmana jemu pozostawmy końcowa ocenę, końcowe wnioski. Mieszkańcy miasta są bliscy poznania  Asc swego grodu. Obecny tranzyt Marsa też nie jest bez znaczenia

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
alan 2014-12-30, 14:50:07

Zamieszczając informacje o Wielopolu na forum publicznym starybosman wpisał się w Poczet Honorowych Osobistości Wielopola. Jeśli powstanie radix tego miasteczka bedą w nim odniesienia do osoby naszego kolegi. W jego radix-ie też powinny być odniesienia i do miasta i do pożaru. A skoro tak to już dziś wszystkich trzech możemy ustawić w jednym honorowym szeregu i porównać ze sobą. Wszyscy trzej doskonale znają sie na swojej robocie, są perfekcjonistami i autorytetami, opisy czy występy są bardzo dynamiczne, budzą zainteresowanie nawet laików i przypadkowych osób. Potencjalni pretendenci do nagród. Wszyscy trzej mają coś z własciwości azotu - są bierni hm chemicznie? może bardziej pasuje politycznie. Mając ponad 50% sympatii nie muszą wszczynać rewolucji ani rozpychać się łokciami. Oczywiście w przypadku Karola używamy czasu przeszłego.  

Co ciekawe w moim mieście też jest ulica K. Olszewskiego. Mieszczą się tam Zakłady Urządzeń Chemicznych...... Najważniejszy wydział nazywany jest "Chemia" Zakład zatrudniał kiedyś kilka tysięcy pracowników, dawał zatrudnienie całemu miastu, z każdej rodziny ktoś tam pracował We wrześniu minęła 60 rocznica powstania zakładu Są odniesienia do 6domu i znaku Raka. A więc na nasz wątek jak zauważyła Jasmin należy spojrzeć szerzej..... Miejsce urodzenia Karola, powstające w Polsce zakłady wytwórnie chemiczne, tragedia z tlenem i azotem w tle....mają jeden wspólny wątek.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
starybosman 2014-12-31, 13:33:28

Hihihihi, znaczy, co ja teraz dziedzic, honorny, na samym Wielopolu. Z widokami na przyszłość, co widzę.  Facecyje sobie, acan, czynisz, nadając Inflanty, niby sam imć Zagłoba. Onże miał  pomyślunek do krotochwil wszelakich, ale też oddać trzeba, że jaka moneta, taki i jej dźwięk. Wzorem bosmanów  trzeba by majtka poganiać po wantach, bez majtek, rzecz oczywista, by dojrzeć, już okiem nieuzbrojonym, że jak czterdziestka mija, torba dłuższa niż fuzyja. Giną jednak dobre tradycje żeglarskie. Nastają inne czasy emanowane energią eklips, o czym  zawiadamia Jasmin na stronie głównej Forum. Dziś ostatni dzień roku. Imaginuję sobie, co limit  żartów został wypełniony. A nowy rok ? Stare żaglowce giną gdzieś na wygnaniu, i coraz trudniej skompletować  załogę obieżyświatów astrologicznych, dla których Forum było prawdziwym domem. Na pewno nie w Wielopolu. To nie ja bujam. To morze buja. 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
sagitariusA 2014-12-31, 17:12:19

Nie ma co narzekać. Są tacy, co to do polowania pierwsi, a mają  na stanie (Zaskoczony) tylko obrzynka i jakoś żyją. No, ale przy majtku na wantach, to trza zachować baczenie na kierunek wiatru, gdyby smyka naszło zabawić się w rurabomberaOczko.

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
alan 2015-01-01, 12:04:46

Waść daj pokójUsmieszek Czcigodny Harrison Ford objawił się nam dopiero po trzecim nawrocie miłościwie nam sprzyjającego Jupitera. Wielce był niekontent gdy onegdaj wypominano mu facambułowe lata. Wyzbądź się abjuracji do Wielopola poszukajmy innych wieloznaczeń i odniesień. Armistycjum?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.