Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ciekawe wydarzenia historyczne a astrologia

Agresja ze Wschodu - 76 lat temu
starybosman 2015-09-18, 21:08:25

 

Można się licytować w temacie - ile było rozbiorów Polski. Oficjalnie znane są trzy. Gdyby doliczyć  Kongres Wiedeński ( 1814-1815), byłby to czwarty. Ale jest i piąty - układ Ribbentrop - Mołotow, zwany  diabelskim traktatem, podpisany w Moskwie o północy z 23/24 sierpnia 1939. Jego wypadkową była agresja niemiecka, a potem rosyjska z 17 września 1939. Data przez wiele lat  wymazywana z pamięci przez ideologów jedynie słusznych poglądów. Jakoś tym panom nie przeszkadzało  krytykowanie układu Sikorski - Majski, a zarazem gloryfikowanie powstania Dywizji im. Tadeusza Kościuszki. W tym potoku  ekspresji nie słyszeli pytania, skąd się w ZSRR wzięło tylu Polaków.  Zaprzeczali, iż w rodzimym wojsku  dowódcą był POP ( czytaj - pełniący obowiązki Polaka). Dzisiaj wolno mówić o Katyniu, w ciosie w plecy, a napaści  ZSRR itp.

 

W niedzielę o godz. 1.00 w nocy Raboczo - Krestjanskaja Krasnaja Armija przeszła granicę na całej zachodniej linii, od rzeki Dźwina (nasza granica z Łotwą) do rzeki Dniestr ( nasza granica z Rumunią).. O  tej  samej godzinie polski ambasador Wacław Grzybowski odmówił przyjęcia noty Wiaczesława Mołotowa ( ludowy komisarz spraw zagranicznych) replikując, że " żaden z argumentów użytych dla usprawiedliwienia uczynienia z układów światków papierów nie wytrzymuje krytyki".  Była w niej mowa o tym, że wojna polsko-niemiecka ujawniła wewnętrzne bankructwo państwa polskiego. Traktaty zawarte między ZSRR a Polską utraciły moc. Armia Czerwona musi wkroczyć, bowiem zaistniało zagrożenie granic i bezpieczeństwa Związku Radzieckiego. Bracia tej samej krwi, Ukraińcy i Białorusini, zamieszkujący na terenie Polski, znajdują się bez żadnej obrony i pozostawieni swemu losowi. Rząd ZSRR czuje się w obowiązku wziąć w obronę życie i mienie ludności Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi, zapewniając godną egzystencją w warunkach pokojowych. I niech się nikt nie zżyma na takie brednie. Wystarczy poczytać najnowsze  wypowiedzi  decydentów  unijnych, czy partyjnych, posłów i innych hierarchów. A tak na marginesie do dzisiaj ogłupiają nas twierdzeniem, że 22 czerwca 1941 roku Hitler napadł na ZSRR. Operacja Barbarossa to był najazd na okupowane obszary Polski. No cóż, politycy rzadko zwracają uwagę na takie subtelności. 

 

W tym miejscu konieczna jest podstawowa znajomość geografii. Po napaści na Polskę wschodnia część kraju została zajęta przez ZSRR i przemianowana właśnie na takie "eufemistyczne " kraje". Wszyscy mieszkańcy tych ziem zostali obywatelami radzieckimi i nikt ich nie pytał o zdanie. Potem stali się częścią olbrzymiej liczby sowieckich ofiar. Rozkaz NKWD z 11.10.1939 Nr 001223 był instrukcją ( ściśle tajną) o trybie przeprowadzenia operacji wysiedlania antysowieckich elementów (deportacje do Kazachstanu i na Syberię).

 

Zdjęcia dowodziły, że radzieckich żołnierzy  witano kwiatami, chlebem i solą, a znaczki pocztowe upamiętniały dzień militarnego sukcesu niezwyciężonej Armii Czerwonej.

Nie miejsce tu na rozważania związane z treścią Paktu o nieagresji, jak i tajnych protokołach. Dość powiedzieć, że na ich mocy moskiewska "Prawda" w dniu 23 września 1939 opublikowała mapę z linią demarkacyjną między armią niemiecką a rosyjską. Przebiegała  na linii rzeki Wisła, mniej więcej na północ od Warszawy  i południe od  Stalowej Woli.

 

Po odbytej wspólnie w Brześciu defiladzie wojskowej, z okazji zwycięstwa, 28 września w Moskwie podpisano " Układ o przyjaźni i granicach" . We wspólnej deklaracji oświadczono, że likwidacja państwa polskiego stanowi " warunek trwałego pokoju w Europie", a Niemcy i ZSRR podejmą wspólną akcję przeciw każdemu, kto ośmieli się zakwestionować fakty (czytaj - grabież). Trzeba tupetu, by w oświadczeniu z 11 stycznia 1944 (gdy wojska sowieckie przekroczyły w dniu 3/4 stycznia 1944, pod Rokitnem,  dawną granicę polsko-rosyjską) Moskwa oświadczyła Churchilowi, że wszelkie kwestie sporne w zakresie granic  rozstrzygnął "plebiscyt" z 1939 roku oraz "konstytucja ZSRR". Tym samym Stalin  w sposób nie budzący wątpliwości  dowiódł, że układ Ribbentrop- Mołotow z 28 września 1939 jest w dalszym ciągu wiążący.

 

Batiuszka Stalin zapomniał, że w układzie Sikorski - Majski (30 lipca 1941) stwierdzono, iż traktaty niemiecko -rosyjskie z 1939 utraciły moc, że ma być  utworzona w ZSRR armia polska, że rząd radziecki udzieli amnestii wszystkim uwięzionym Polakom .  Więźniowie łagrów i miejsc kaźni zostali więc  uznani za sprawiedliwie karanych zbrodniarzy, którzy tylko w okolicznościach wojny zawdzięczali puszczenie w niepamięć swoich niecnych występków przeciwko prawej władzy radzieckiej.

 

Jak zareagowały na agresję dowództwo wojskowe? Wspomniany ambasador Grzybowski już 8 września ostrzegał o nagłym uderzeniu ze wschodu.  Rydz Śmigły, wódz naczelny, na naradach w dniu 17.09.1939, o godz. 12.00 oraz 16.00 zakazał walki z agresorem rosyjskim. Gdzieś w granicach godz. 20.15  zaczęło się przekraczanie granicy rumuńskiej przez rząd RP. Wśród uchodźców był także marszałek Rydz-Śmigły.

 

 Polskie oddziały w Wilnie, Grodnie stawiały zaciekły opór, aż do 25 września, ale musiały ulec przewadze nieprzyjaciela. Trafili do niewoli w Kozielsku i Starobielsku. Na Polesiu brygada Korpusu Ochrony Pogranicza cofała się przez 14 dni, prowadząc potyczki z Armią Czerwoną. przebijając się w kierunku Węgier. Broniący się zaciekle Lwów skapitulował 22 września. Oficerowie mieli udać się do domów, co gwarantowano w umowie. Zostali uwięzieni i osadzeni w Starobielsku. A potem był Katyń. Generał Kleeberg pod Kockiem toczył walki z wojskami niemieckimi i rosyjskimi. Wschodnia kampania została przez emigracyjny rząd RP skazana na zapomnienie. A po zakończeniu wojny wymazana z historii. Wedle ostrożnych szacunkowych danych 240 tysięcy żołnierzy polskich trafiło do niewoli.

 

W sprawie napaści z 17.09.1939  rząd Sikorskiego zaczął nieoficjalnie wypowiadać się po 30 listopada 1939, gdy ZSRR zaatakował Finlandię, wspominając mimochodem "o stanie wojny między Polską a ZSRR". Jednak w 1940 roku dyskretnie wyjaśniono rządowi brytyjskiemu, że żadnego stanu wojny między Polską  a Moskwą nie ma. Po upadku Francji, kiedy Sikorski znalazł się w Londynie i tu, 19 czerwca 1940 r. zaakceptował pomysł wysondowania, za pośrednictwem Anglii, możliwość utworzenia z oficerów i żołnierzy 300- tysięcznej armii na terenie ZSRR. Miesiąc wcześniej 14,5 tysiąca oficerów zakończyło życie w Katyniu. No cóż, panów polskich bardziej interesowało zwalczanie zwolenników sanacji, a nie troska o tych, którzy po 17 września 1939 trafili do niewoli na Wschodzie.

 

To bardzo, ale to bardzo ogólny obraz  "ciosu w plecy".  Może układ planet na czas powstania Polski z 1918 roku oraz tranzyty planet na moment agresji radzieckiej, skłonią do rozważań natury astrologicznej.

 

 

źródła:

1. Zmowa, IV rozbiór Polski, Andrzej L. Szcześniak,

2. Europa między Wschodem a Zachodem, Norman Davies,

3. Kalendarz historyczny, Jerzy Łojek,

4. Wielka historia Polski, tom IX i X, praca zbiorowa.

5. http://www.astromagia.pl/zodiak/astrologia-wg-wojciecha-jozwiaka-okiem-astrologa/2982-horoskop-wolnej-polski

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2015-09-21, 10:10:01

Dzięki bardzoUsmieszek.

Zacznę od znamiennej pozycji tr. ASC-endentu, która wskazuje intencje agresora, tzn. o co chodzi temu, który "uderza" w podstawę horoskopu, czyli w IC. Można to nawiasem mówiąc analogicznie do każdej sprawy stosować przy analizie tranzytu.Podobnie jak pozycję wszystkich wierzchołków domów kardynalnych. Co w XII domu widać i gdzie jest władca horoskopu? Rozbiór Polski , ewentualnie pakt Ribbentrop- Mołotow widziałabym w stelli posadowionej w Pannie. Tutaj Merkury obecny w tej konfiguracji, więc jako jej dyspozytor zadziałał skutecznie, w sensie, że plan się powiódł. Ścisła koniunkcja Słońca z Neptunem daje ową cechę "diabelnego" planu czy może jeszcze inny sygnifikator?

 

Zapraszam do dyskusji. 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2015-09-21, 14:05:51

Koniunkcja  Słońca i Neptuna w Pannie  wypadła na wschodzący węzeł księżycowy horoskopu ZSRR .

Słońce to władca ascendentu ZSRR a Neptun znajduje się w koniunkcji z ascendentem.

Tranzytujące Słońce w koniunkcji z węzłem wschodzącym niesie korzystny okres do współpracy ,w tym przypadku z III Rzeszą Niemiecką ale tranzyt Neptuna niesie brak akceptacji i odchodzenie od potocznie przyjętych zwyczjów. 

Księżyc horoskopu Polski znajduje się na DSC horoskopu ZSRR a Księżyc to  władca domu XII-ukrytych wrogów.W dniu agresji Księżyc w Skorpionie zajmował pozycję całkowitego zaćmienia Księżyca  z 3 maja 1939 roku a to zaćmienie wypadło na  syzygii  horoskopu Polski.

W solariuszu horoskopu Polski na 1938 rok  władca ascendentu Merkury i Słońce w koniunkcji z węzłem wschodzącym   znajdują się w domu IX -zagranica. Słońce w solariuszu tworzy kwadraturę do Jowisza władcy domu VII jawnych wrogów.

 

 Księżyc w 6,22  stopnia Raka w koniunkcji z Plutonem  i ascendentem progresywnym horoskopu Polski w opozycji do Słońca w Kozirożcu horoskopu ZSRR. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2015-09-21, 14:36:01

Tajny ( Pluton) układ ( Merkury ) z Niemcami ( Panna), podpisany w siedzibie cezara Stalina ( Lew) w dniu 17.09.1939 ujawnił ukrywane ( Neptun ) przed światem ( Słońce w 3 domu) faktyczne cele zmowy z 23 sierpnia tego roku. Napaść ( Mars ) Armii Czerwonej ( Koziorożec) na wschodnie obszary Polski ( Byk) przy opozycji Plutona ( śmierć ) do Marsa ( armia) narażała  polskich obywateli ( Księżyc upadły w Skorpionie) na szczególne zagrożenia. Aspekt Jowisza z Plutonem uruchomił kolejną narzuconą ideologię ( 9 dom). Kwadratura Saturna ( upadły w Baranie) z Plutonem ( wywyższony w Lwie ) potwierdzała kolejny raz, że agresja była realizacją z góry powziętych planów zmiecenia Polski z mapy świata, gdyż stanowiła przeszkodę ( Saturn) w realizacji szaleńczych ( Uran upadły w Byku, wygnany z Lwie, a wywyższony w Skorpionie), militarystycznych planów sąsiadów. Zważmy, że Uran w horoskopie agresji jest w trygonie ze Słońcem ( Hitler/Stalin) zmierzających zgodnie ( trygon Uran/Wenus) do usankcjonowania swoich obłąkańczych   dziwactw (Uran/Neptun).   Symbioza ( Wenus () sierpa i młota ze złamanym krzyżem była tylko iluzją, gdyż  obaj wodzowie ( Słońce) wzajemnie się oszukiwali ( Neptun). Dowodem jest to, że Hitler zaczął realizację planu Barbarossa , uprzedzając  radziecką agresję w 1941 roku.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.