Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ciekawe wydarzenia historyczne a astrologia

Albert Einstein i fale grawitacyjne
lupka 2016-02-11, 17:26:58

Albert Einstein ur. 14.03.1897, 11.30, Ulm przewidział istnienie fal grawitacyjnych, które zostały wykryte 14.09.2015. W horoskopie zaznaczony Neptun- fale?:) Neptun opozycja Jowisz-Neptun na osi IC-MC, Neptun sekstyl Neptun, Neptun trygon Asc, Jowisz trygon Neptun, *Asc;  w progresjach na dziś m.in. Księżyc progresywny kon. urodzeniowy, p.MC trygon Słońce, dyrekcyjny Jowisz w 1 domu;

w solariuszu Słońce w 10 domu itd.

 

http://www.spiegel.de/wissenschaft/natur/gravitationswellen-erstmals-nachgewiesen-albert-einstein-bestaetigt-a-1076818.html

 

http://wyborcza.pl/1,75400,19613683,dzieki-detektorowi-ligo-po-raz-pierwszy-zarejestrowalismy.html

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
starybosman 2016-02-13, 12:11:28

Einstein, co nie jest tajemnicą, zaczął mówić stosunkowo późno, a na dodatek czynił to wielce nieporadnie. Stwierdzono u niego echolalię, przypadłość objawiającą się tym, iż powtarzał po kilka razy różne zdania, zanim je głośno wypowiedział. Jako student wagarował z zajęć na politechnice, zaś kursy geometrii zdał tylko dlatego, że ścigi robił mu Marcel Grossmann, późniejszy profesor geometrii wykreślnej, udzielając konsultacji matematycznych niezbędnych do opracowania ogólnej teorii względności. Razem też  napisali pracę Zarys uogólnionej teorii względności i teorii grawitacji , bardziej znanej jako Entfurf ( zarys, szkic ).

 

W horoskopie Einsteina, ciekawie przedstawionym przez Erika van Slootena (  Klasyczna interpretacja horoskopu, Biblioteka PTA, tom IV) , Autor podkreśla znaczenie Jowisza, nie tylko jako władcy horoskopu. Neptun, wyższa oktawa Księżyca,informuje o tym, co ukryte, niedostrzegalne, co trzeba " wyczuć", jest zaprzeczeniem logicznego i analitycznego Merkurego. U Einsteina dwadasamsowy Merkury ( 7,23 Byka), aspektując natalnego Neptuna, prowadzi ku wyższej świadomości przez to, co nazywamy intuicją.

 

Jowisz w 9 domu , w niepokornym Wodniku, w  separacyjnej kwadraturze z Plutonem, wspierany dodatkowo dwadasamsowym Plutonem ( 26,41 Wodnika), to nie tylko wiedza i poczucie sensu , ale też symbol ogromnej mocy,skłaniającej do poszukiwania prawdy. Sam Pluton z kolei, w 11 domu jest wskazaniem na dalekowzroczność, okraszoną darem przewidywania. Sekstyl ze Słońcem niósł dodatkową energię dla oryginalnych myśli, twórczych zdolności. Po upływie 100 lat nauka potwierdziła, że teoria Einsteina  to umiejętne połączenie buntu, wyobraźni, mądrości z harmonią natury.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.