Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ciekawe wydarzenia historyczne a astrologia

Księżyc - advocatus diaboli?
starybosman 2010-10-13, 18:38:46

Stanowili osobliwą parę. Bertola Tancon ( 1878? – 1948), głęboko religijna i zdecydowana resztę życia spędzić za murami klasztoru, poślubiła Giovanni Lucianiego ( 1872? – 1952), bezrobotnego wdowca z dwójką córek, zaciekłego socjalistę, z łatką antychrysta. 17 października 1912 r., po długim i ciężkim porodzie, doczekali się potomka. Ponad miarę trwożliwa matka obawiała się, że syn nie przeżyje. Chłopca ochrzczono niezwłocznie, a do parafialnej księgi wpisano jego imię – Albino. 

Nikt nie miał pojęcia, że malec będzie zwierzchnikiem 1/5 ludności świata. Dla matki szczytem radości był fakt, że 7 lipca 1935 jej syn przyjął święcenia kapłańskie. Nie dano rodzicom doczekać 27 grudnia 1958, gdy Albino Luciani przyjmował sakrę biskupią. Patriarcha Wenecji od 1963 r. w dniu 5 marca 1973 przywdział kardynalski kapelusz. 

Planety nad Forno di Canale, maleńkiej wsi zawieszonej 1000 m npm, na skraju Dolomitów, 120 km na północ od Wenecji, dały jednak temu wyraz sadowiąc Eris w religijnych Rybach, by Słońce w Wadze zapewniało zaszczyty. Spółka Księżyc – Uran zadbała o sprawą i niekonwencjonalną umiejętność administrowania. Tylko Pluton w Raku subtelnie dawał znać, że jego czas dopiero nadejdzie. Neptun w 8 domu w kwadracie do Marsa wskazywał, że prawdopodobnie nikt się nie dowie z jakiego powodu nie zostaną zrealizowane rewolucyjne plany. 

Po latach okazało się, że Luciani to rzeczywiście „ mały blask światła” potwierdzający, iż diecezja o nazwie Belluno znaczy tyle, co „ cudowny księżyc „. Prawdą jest, iż nikt przytomny nie łączył syna socjalisty z przepowiednią Malachiasza o papieżu „ de medietate Lunae „ ( z połowy biegu Księżyca), z samym zainteresowanym łącznie. Nikt nie dopuszczał myśli, że Księżyc zagra główną rolę na watykańskiej scenie, gasząc na zawsze światło pokory. Jeśli nawet gdzieś krążyły przesłania Nostradamusa, to z centurii 10 czterowiersza 12 nijak było wnioskować, że ma związek z tym właśnie papieżem. Natomiast wszystkie znaki wskazywały, że urodził się w południe i z tych powodów ( załącznik 1) przyjąłem taki właśnie układ domów i aspektów, pochodzący z programu Urania.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
starybosman 2010-10-13, 18:43:53

W sobotę 26 sierpnia 1978 r. Księżyc nad Watykanem wszedł w pierwszy dzień swej ostatniej kwadry ( Muzie szczere podziękowania za kalendarz sprzed 30 lat) i o godz. 18.05 po raz pierwszy w historii pojawił się Jan Paweł, papież z podwójnym imieniem, zwany przez Włochów – Gianpaolo. To, co utkwiło w pamięci zebranych na Placu św. Piotra,  to uśmiech – wyzwalający radość, szczęście i wnikający w ludzkie serca. 

Watykańskie mury czekała rewolucja. Nowy pontifex maximus zrezygnował z koronacji, lektyki, a tiarę zastąpił zwykły paliusz. Nowy papież wyraźnie dał do zrozumienia, że pozostaje wierny swojej dewizie POKORA, początkując erę nowego  Kościoła. 

Jeżył się włos na głowie hierarchów Kurii, gdy audiencyjna sala rozbrzmiewała szczerym śmiechem zebranych, bo nikt dotąd nie mówił językiem tak prostym i jednocześnie mądrym. Nikt nie cytował odszczepieńców typu Mark Twain i jemu podobnych. Nikt nie przekazywał niezwykłych tematów na sposób wiejskiego proboszcza. W prostocie i łagodności tkwiła właśnie potężna siła  Albino Lucianiego. Totalny szok wywołał na kazaniu do zgromadzonych tłumów w dniu 10 września , gdy do Świętej Trójcy wprowadził pierwiastek kobiecy mówiąc, że Bóg jest jak Matka. Zarzut profanacji z właściwą sobie skromnością oddalił uwagą, że tylko zacytował Izajasza. To, że duszę człowieka porównywał do samochodowego silnika, a modlitwę do mydła, szybko obrosło legendą. Podobnie jak kąśliwa uwaga o Watykanie, w którym trudno dostać dwie rzeczy: uczciwość i filiżankę dobrej kawy. 

Jeśli jednak spojrzeć na tranzyty planet z dnia wyboru ( zał. 2) widać już ciemne chmury. Pluton z Marsem ustawiły się w koniunkcji z natalnym Węzłem Księżycowym w Wadze, zarazem tworząc kwadraturę z natalnym Księżycem w znaku Koziorożca. Tranzytujące Słońce w towarzystwie posępnego Saturna też jest w kwadracie z Saturnem natalnym w Bliźniętach. Na uwagę zasługuje tranzyt Jowisza aspektujący koniunkcją natalnego Neptuna w Raku, a także lustrzane odbicie tych planet, ale w znaku Strzelca. Uran w kwinkunksie z Księżycem  w Bliźniętach, tworzył identyczny aspekt z Eris wędrującą przez znak Barana.  W ten sposób  z tych trzech planet powstała figura palca bożego z tranzytujących planet.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
starybosman 2010-10-13, 18:49:15

Radio Watykan o godz. 7.27 dnia 29 września 1978 r, podało oficjalną wiadomość zgonie papieża informując, że zmarł na zawał serca o godz. 23.00 dnia poprzedniego. W kuluarach zaczęto sobie przypominać prywatną audiencję prawosławnego arcybiskupa Leningradu. Wydarzenie miało miejsce 5 września. W oparciu o rozkład dnia papieża przyjąłem, że spotkali się o 10.00 rano. Było zaskakujące z dwóch powodów: pierwszej wizyty tak wysokiego dostojnika od bodajże 500 lat. Nikodem, liczący 49 lat w czasie tego spotkania niespodziewanie osunął się na krześle i zmarł. W świetle szerzących się pogłosek miał wypić kawę z filiżanki przygotowanej dla papieża. Podnieść wypada, że patriarcha, mimo młodego stosunkowo wieku, był człowiekiem wielce schorowanym. Plotka miała w sobie jednak coś wielce złowróżbnego, a istnieją poszlaki, iż nie została wyssana z palca.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
starybosman 2010-10-13, 18:52:16

Układ planet na czas tego zdarzenia ( zał. 4) jest bardzo zbliżony do aspektów widocznych w dniu śmierci papieża ( zał. 3), ale uwagę przykłuwają trzy planety – Księżyc w koniunkcji z Plutonem w znaku Wagi oraz Mars  w tym samym znaku, ale na szczycie „tranzytującego „ ASC. Muza twierdzi, że musiało być gorąco, a nawet bardzo gorąco. 

 

Miał rację monsignore Horst Holzapfel mówiąc w dniu 15 października 1978 r., że historycy nie  powiedzą nic o czynach i wydarzeniach tego pontyfikatu, wielkich encyklikach czy głęboko sięgających decyzjach. Natomiast w historii przetrwa jedno:  uśmiech Albino Lucianiego.

.

.

Źródła: N.Davies „Europa”

K.Deschner”Polityka papieska w XX wieku,”

E.Frattini „Święte Przymierze” ;” Tajemnice Watykanu”

P.Vandenberg „Spisek sykstyński”

D.Yallop „W imieniu Boga?”

H.Herrmann „Książęta Kościoła”

W.Wojciechowski „Kulisy śmierci Jana Pawła I”

K.Konaszewska – Rymarkiewicz Astrologia, tom I i tom III

www. http://opoka.pl/" target="_blank">opoka.pl,http://www.historycy.pl/" target="_blank">www.historycy.pl

 

 

 

 

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2010-10-14, 10:08:31

Na chwilę wyboru papieża dwie złowróżbne planety Mars i Pluton ustawiły się w koniunkcji w Wadze, wsparte sekstylem przez "religijnego" Neptuna w Strzelcu i trygonem przez Księżyc we wszystkowiedzących Bliźniętach. Wygląda na to, że właśnie dzieje się coś o historycznym znaczeniu.

A do tego, zauważony przez StaregoBosmana Palec Boży, domknięty przez bieżący Księżyc, który ustawił się w sekstylu z Eris, by obie te planety znalazły się w kwinkunksach z Uranem w Skorpionie - to tak, jakby podwodny wulkan szykował się do erupcji. 

Tranzytujący Księżyc ustawił się w opozycji do natalnego Jowisza, a to czas kiedy "problemem stają się przekonania społeczne, religijne..." Dodatkowo widać, że przez natalnego Jowisza papieża tranzytował Neptun, co człowiekowi daje skłonności do odrzucania obowiązujących kanonów. I rzeczywiście, jak widać w treści tego wątku, postać Jana Pawła I nie wygląda tuzinkowo, wyraźnie odstając od watykańskich zwyczajów, co  czyniło go osobą wielce niewygodną dla ludzi pragnących zachowania tradycji.

W horoskopie chwili śmierci przede wszystkim rzuciło mi się w oczy, że idealnie równo z dwóch stron samego źródła (IC) rozparły się Księżyc we Lwie i Saturn w Pannie. Księżyc we Lwie skłania do tego, że za wszelką cenę trzeba "zaistnieć", zaznaczyć swoją obecność. Saturn w Pannie będzie próbował w tym miejscu "zrobić porządek".

Bieżący Jowisz we Lwie usytuował się na wierzchołku półkrzyża, w kwadraturach do Chirona w Byku i Marsa w Skorpionie - symbolicznie można w Marsie dojrzeć groźnego spiskowca nastającego na życie głowy kościoła (Jowisz we Lwie).

Tranzytujący Mars porusza zarówno bieżącego (opozycją) jak i natalnego (trygonem) Chirona - wygląda na to, że ten uzdrawiający przez cierpienie Centaur bywa nieśmiertelny wyłącznie w mitach.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-10-16, 09:25:45

Zauważcie, iż:

- Altair - gwiazda z 1 stopnia Wodnika była przy urodzeniu w koniunkcji z urodzeniowym Uranem w ostatnim stopniu Koziorożca;

Wg Prinke gwiazda ta ma naturę Marsa i ograniczana jest przez Jowisza a także posiada naturę Merkurego i ograniczana jest przez Słońce. Moim zdaniem to zwraca uwagę na urodzeniową koniunkcję Merkury-Mars Jana Pawła I w związku z karierą i Słońcem na MC oraz z zaszczytami i Jowiszem na ASC.

Działanie gwiazdy Altair Prinke proponuje rozumieć jako dające odwagę, pewność siebie i liberalne poglądy a także nagłe lecz ulotne bogactwo i niebezpieczeństwo ze strony gadów.

W koniunkcji z Uranem w Koziorożcu niebezpieczeństwo potwierdza się i wyraźnie wskazuje na nagłe wyniesienie i zaszczyty , które jednak Uran szybko ukróci. Uran odnosi nas do domu XI a tam znajduje się Wenus w Skorpionie w dwadzie Raka. Jej władcą jest Pluton w 1 stopniu Raka oraz Mars. Mars w Wadze wskazuje na agresora ze strony grupy "spiskowo-przestępczej". Pluton jest w Raku razem z Neptunem. Niebezpieczeństwo jest związane zatem z wodną trującą śmiertelną substancją.

Znak posadowienia Plutona i Neptuna wskazuje na Księżyc jako władcę Raka. Gadem okazała się kobieta i/lub organizacja saturnowa– Księżyc w Koziorożcu. Podała truciznę być może podstępna Wenus. Neptun w VIII domu - domu Plutona wskazuje na przyczynę śmierci czyli otrucie (Neptun w Raku dekanat Ryb -znowu Neptun dwada Byka).Byk wypada w domu V-Słońca czyli trucizna była w pokarmie bo Byk i wodnym bo Wenus w Skorpionie). Na wierzchołku V domu w Byku wypada w radix arabski punkt zdrady.

- Altair była w momencie urodzenia również w kwadraturze z urodzeniowym Marsem w Wadze. Pozycja Marsa wskazuje na silne namiętności w zajęciu pozycji i stanowiska (ostatni znak Wagi) a także przeszkody w tej mierze. VII dom wypada w Bliźniętach a więc przeszkody te pochodziły ze strony innych ludzi. Ludzie ci posiadali cechy również znaku Raka i posadowionych w tym znaku planet. W Bliźniętach posadowiony jest Saturn w dwadzie Raka, władca Księżyca. Koniunkcja Marsa z Merkurym wskazuje zatem na silnych wrogów  i śmiertelne przeszkody w karierze kościelnej.

- Księżyc urodzeniowy w tym znaku znajduje się w kwinkunksie z gwiazdą Rigel (15 st.36 minut Bliźniąt), która zapowiada wielką karierę wojskową i kościelną. Z uwagi na kwinkunks już w momencie urodzenia należało się spodziewać kłopotów zdrowotnych z tym związanych.

- Księżyc urodzeniowy znajduje się w słabym kwinkunksie z arabskim punktem śmierci, który w radix Jana Pawła I wypada w 15 st. 14 minut Bliźniąt czyli w VII domu.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-05-26, 16:52:10

Chciałem Wam szczerze pogratulować tych ciekawych, obszernych i inspirujących wpisów. Wstyd, że głębiej w nie nie wniknąłem, postaram się to uczynić wkrótce. To jest fantastyczna robota, gratuluję ! Pozdrawiam :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
margaux 2011-05-27, 08:27:46

Ja równiez przyłączam się do Acruxa i pragnę pogratulować wiedzy astrologicznej na tak wysokim poziomie!

Z zapartym tchem czytam ten dział i jestem pełna podziwu dla ich Autorów.

 

Forum jakie stworzyła Jasmin oraz cała strona Sollunari.pl, to bodaj w tej chwili najlepsze, najbardziej profesjonalne, żródło wiedzy o Astrologii w polskim internecie.

Codziennie też zaglądam na Gwiazdologię Acruxa w oczekiwaniu na nowy, pasjonujący artykuł.

Prosze trzymać tak dalej!

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
maszowa 2011-05-27, 18:25:10

W imieniu DUETU bardzo dziękuję za wyrazy uznania. Buziaczek

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.