Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ciekawe wydarzenia historyczne a astrologia

Czerwona smuga cienia
starybosman 2011-09-14, 20:37:52

Puszcza Bydgoska, jak też sąsiedztwo Wisły, to miejsce wręcz wymarzone, wszak woda ma kluczowe znaczenie dla przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce po zajęciu Bydgoszczy w 1939 r., na terenie Łęgnowa rozpoczęto budowę fabryki dynamitu i innych materiałów wybuchowych. Przez 3 lata prawie 40 tys. przymusowych robotników stawiało budynki o specjalnej konstrukcji. Przy samej produkcji prochu i półfabrykatów do bomb lotniczych, pocisków artyleryjskich oraz V-1, pracowało niemal 10 tys. osób. Produkcja trwała niemal do wyzwolenia miasta przez czerwonoarmistów. Niemcy wywieźli, bądź zniszczyli tylko i wyłącznie dokumentację techniczną.

 

 Pełnomocnik Rządu Tymczasowego, przedwojenny inżynier Eugeniusz Smoliński, miał za zadanie szybko uruchomić Państwową Wytwórnię Prochów, jednak został skutecznie pogoniony przez sołdata w szynelu. Interwencja Hilarego Minca, wybitnego znawcy ekonomii socjalizmu i ministra przemysłu, nic nie dała. Kiedy 30 sierpnia 1945 r. dyrektor Smoliński wszedł na teren dawnej fabryki  koncernu Dynamit AG, zastał tylko wiatr świszczący w opustoszałych budynkach. Z mocy Komisji Trofeów Wojennych Armii Czerwonej wszystkie urządzenia wywieziono w głąb ZSRR. Ponoć bratni naród potrzebował do tego 1800 wagonów.

 

Co prawda zakładano, że rozruch nastąpi w 1946 r., ale plany wzięły w łeb. Nie było fachowców, ale też pieniędzy, by kupić niezbędne urządzenia do produkcji. Sroga zima 1946/47 dopełniła reszty. 14 sierpnia 1948 bezpieka aresztowała dyrektora, gł. technologa Konstantego Bullowa ( inżynier chemik, erudyta) oraz 9 innych osób pod zarzutem sabotażu. Wojskowy Sąd w Bydgoszczy orzekł wobec inż. Smolińskiego najwyższy wymiar kary. Tow. Bierut nie skorzystał z prawa łaski. K.Bullow w tej parodii procesu zapędził oskarżyciela w kozi róg, za co doczekał się dożywocia. Po wyroku przekonywał, że dowody zostały sfabrykowane, więc nie dziw, że "zmarł" w więzieniu.

 

4 grudnia 1948 Państwowa Wytwórnia Prochów przekazała pierwsze ładunki strzałowe dla górnictwa. Stachanowcy mogli więc bić kolejne rekordy wydobycia, rywalizować w socjalistycznym współzawodnictwie pracy, zaś bratni naród mógł przyjmować polski węgiel. Kiedy tow. Kim In Sen, przy pomocy chińskiej armii, na radzieckich czołgach i samolotach postanowił 25 czerwca 1950 r. zatknąć czerwony sztandar w Południowej Korei, by odeprzeć atak imperialistów amerykańskich, gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na trotyl. Pracownicy wytwórni "spontanicznie" podjęli zobowiązania produkcyjne, że będą produkowali więcej, w myśl naczelnego hasła - weź sierp i rżnij, weź młot i kuj, a na pierwszego otrzymasz takie .... pobory.

 

W radixie na oficjalne "otwarcie" fabryki ascendent wypada w znaku Wodnika, zaś sam jego władca Uran posadowiony w IV domu w sposób oczywisty zawiadamia, że ojczyzna bywa nieprzewidywalna i czasem kwestie związane z poszanowaniem ludzkiego życia przegrywają z aktualnie obowiązującą ideologią.

Pluton w VI domu symbolizuje pracę na potrzeby militarne, a w trygonie do MC - by pokazać potęgę władzy państwowej.

Sekstyl z Neptunem może więc symbolizować przedmiot produkcji, który w tej opowieści zagra ważną rolę - chodzi przecież o płynny materiał wybuchowy.

Merkury w IX domu i Strzelcu jest dyspozytorem  Saturna w Pannie i Urana w ostatnich minutach Bliźniąt - wszystko jest robione "pod publikę" zagraniczną, łącznie z ukrywaniem usterek technicznych (Uran w retro) i lekceważeniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (Merkury kwadratura Saturn w Pannie). Liczyła się tylko i wyłącznie produkcja, a nie ludzie. Tych było na pęczki. Zresztą byli z nakazu pracy, przypadkowi, bez wykształcenia, wiedzy o technologii itp.

Księżyc w XII domu może oznaczać konieczność izolacji fabryki od społeczeństwa. ze względu na niebezpieczeństwo (Księżyc kwinkunks Uran).  Niemcy wybrali miejsce na te fabrykę i wznosili ogromne wały ochronne, bo wypadki zdarzały się w ich fabrykach w Czechach, w Niemczech, na Bałkanach. Należało więc skorzystać z ich wiedzy i zachować już zbudowane osłony (Saturn w Pannie w trygonie do pary Mars/Jowisz w Koziorożcu).

 

 

Trotyl został wynaleziony w 1863 przez niemieckiego chemika J.Wilbranda. Co prawda metodę uzyskiwania opracował 3 lata wcześniej inny chemik - P.Schulz, lecz uznał ją za zbyt skomplikowaną. Trotyl uzyskuje się w procesie nitrowania, przez działanie mieszaniną kwasu azotowego i siarkowego, w odpowiednich proporcjach i stężeniach, na toluen. Ten jest węglowodorem aromatycznym, bezbarwnym, o specyficznym zapachu. W konsekwencji otrzymuje się niemal gotowy trotyl, tyle że w stanie płynnym, który na tym etapie produkcji jest szczególnie niebezpieczny. Produkt finalny to proszek, biały lub żółty, topliwy w temp. 80 stopniu, trwały, mało wrażliwy na uderzenia, pali się spokojnie bez detonacji, gdyż do eksplozji potrzebny jest impuls  wywołujący temperaturę co najmniej 330 stopni Celsjusza.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
starybosman 2011-09-14, 20:42:37

 

 18 listopada 1952 przypadała rocznica bitwy stalingradzkiej. Poprzedziła ją feta z okazji otwarcia " obiektu 2000", drugiej linii technologicznej Wytwórni nr 9.. Tego też dnia wiec robotniczy zaszczycił swą obecnością tow. Gomolak, kompozytor, laureat nagrody stalinowskiej, a w kinach zaprezentowano gawiedzi film z 1939 r. pt. "Nauczyciel", o ofiarności nauczyciela w kołchozie. Opici bydgoszczanie, nasyceni hasłami przyjaźni i wdzięczności dla wielkiego sąsiada, udali się na spoczynek.

 

Nowa linia "obiektu 2000" była oparta na technologii radzieckiej, najlepszej na świecie. Wykazał to niejaki Miczurin, obalając wszystkie teorie zachodnie. Otóż jako pierwszy człowiek na świecie skrzyżował jadalne jabłko z jadalną gruszką i otrzymał całkowicie nowy, odporny na mróz ... niejadalny owoc. W reaktorze B usytuowanym w budynku 186, otoczonym bardzo wysokim wałem ziemnym, ciągle coś stukało. Opróżniano go wielokrotnie, badając mieszadła i wężownice chłodzące wodą masę wybuchową, ale wszystko było sprawne. Spece uznali, że nie ma żadnego niebezpieczeństwa, a w ramach zwiększenia produkcji zalecili napełnienie zbiorników ponad wymagane normy. Dziwnym trafem fachowcy nie dostrzegli, że śruby wężownic zostały zaspawane, zamiast przykręcone i to one właśnie stukały, by wreszcie pęknąć. W konsekwencji woda weszła w reakcję z mieszaniną kwasów powodując drastyczny wzrost temperatury. Ale to nie wszystko. Podczas pracy reaktora wytwarzały się nadmierne ilości gazów, wywołując samozapłon. W konsekwencji pióropusze ognia otwierały bez przeszkód stalowe pokrywy. Na dodatek sznur azbestowy, służący do uszczelniania reaktora - co do zasady - niepalny, wchodził w reakcję z  gazem powstającym w fazie nitracji, co dodatkowo wzmacniało płomień. Tę wadę wykryto dopiero 3 lata później.

 

 

W radixie na chwilę katastrofy nie widać nic naprawdę złowieszczego.

No, chyba że docenić ścisłą koniunkcję Saturn/Neptun oraz połączony z nią aspektami Palec Boży z sekstylem Jowisz/Uran w podstawie i parą Merkury/Księżyc na wierzchołku ...

Palce Boże nie mają wielkiego znaczenia, gdy w grę wchodzą szybko biegnące planety, ... chyba że te planety są istotne, tak jak w horoskopie fabryki. Merkury jest  władcą horoskopu na chwilę wybuchu, wszak ascendent wypada w znaku pracowitej Panny, nawołującej do przestrzegania zasad gry w produkcji takich materiałów. Na dodatek początek domu I wypada w dekanacie Koziorożca i dwadzie Wodnika.

Także nieprzypadkowym przypadkiem "pazur" Palca Bożego wskazuje na IV dom.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-09-14, 20:46:12

Na nocnej zmianie z 18/19 listopada 1952 r. było niewiele osób. Głównie pracowano w 4-kondygnacyjnym budynku nr 186. Krótko po północy w reaktorze B poderwała się pokrywa, a w górę wystrzelił błękitny płomień. Zatrzymanie mieszadła tylko na chwilę zdławiło ogień, ale bez chłodzenia temperatura wewnątrz gwałtownie rosła Płynny trotyl znów się zapalił tak, że płonące gazy wypełniały cały wielki budynek. Eksplozja nastąpiła o 0:19. Była tak silna, że po obiekcie 186 pozostała ogromna dziura, wał ziemny zniknął, kawałki betonu leżały w promieniu kilkuset metrów , pozostawiając kikuty ściętych drzew. W mieszkaniach odległych o 10 km powypadały szyby z okien, a Bydgoszcz ogarnęła ciemność. Fachowcy obliczyli, ze wybuchło 68 ton trotylu. Znaleziono 15 ciał, wielu było ciężko rannych, a w szpitalach zakazano nie tylko odwiedzin, ale także rozmów na salach, a wszelkie próby dławił wartownik postawiony przy drzwiach. Co prawda posłano ich potem do sanatoriów, ale i tak na karku mieli milicję badającą z kim i o czym rozmawiają.

 

W chwili eksplozji: Tranzytujący Pluton na Ceres fabryki (w VId.) - uległy zmianie warunki bhp w fabryce, współzawodnictwo i produkcja powodowały ostentacyjne bagatelizowanie wszelkich zasad. Właśnie z tego powodu wypełniano reaktory po brzegi, bo trzeba więcej wytworzyć.

Merkury i Księżyc z wierzchołka Palca bożego celują wprost w MC fabryki.

Tranzytujacy Mars na Księżycu fabryki wskazuje na niebezpieczeństwo wypadków.

Tranzytująca w ścisłej koniunkcji para Neptun/Saturn (osłony i zabezpieczenia przestają być szczelne, coś zaczyna wypływać)  jest w ścisłej półkwadraturze do Merkurego fabryki i sekstylu do Ceres, która jest przecież atakowana przez Plutona. A Pluton zawsze coś tam chowa we wnętrzu, miesza i wywołuje eksplozje wulkaniczne.

Eris, siostra Marsa, posadowiona w I domu, w znaku wojowniczego  Barana też miała coś do powiedzenia, choćby w przedmiocie marsowej energii.

I na to wszystko bieżący Księżyc w Strzelcu ustawił się w zerowym sekstylu do Neptuna - jak dał ognia, tak wszystko wybuchło.

 

  Oczywiście, pojawiła się komisja aparatczyków partyjnych, no i eksperci radzieccy. Urząd bezpieczeństwa gorliwie poszukiwał zaplutych karłów reakcji zrywając podłogi w mieszkaniach dyrektora, naczelnego inżyniera, mistrza zmianowego, jak też niektórych osób ze zjednoczenia w Warszawie. Pokazowy proces przed sądem wojskowym był dostępny dla wyselekcjonowanych gapiów, i skończył się po 3 dniach. Zapadły wyroki skazujące  dla mistrza zmianowego i kadrowca, bardzo niskie, bo od 9 do 18 miesięcy. Reszta odbywała karę w areszcie domowym.

 

Tych, który pracowali przy linii technologicznej, natychmiast zwolniono, po podpisaniu zobowiązania o milczeniu do grobowej deski, bo jak nie, to białe niedźwiedzie już czekają. Inni dostali nakazy pracy w odległych fabrykach w całym kraju. Na ich miejsce przyjęto innych, a ci nie mieli bladego pojęcia, że miał tu miejsce wybuch. I tak sprawie ukręcono łeb. Kiedy przy odbudowie linii produkcyjnej wykryto, że śruby zostały zespawane, bezpieka wszczęła nowe śledztwo, aresztując kolejne ofiary. Jakoś rozeszło się to po kościach, bo wymierzano tylko kary partyjne.  

 

Pierwsze wzmianki o katastrofie w Łęgnowie pojawiły się w tygodniku Polityka w 1963 r., ale bez nazw i nazwisk. Radio Wolna Europa dopiero w latach 70-tych wspomniała o eksplozji. Kiedy w 2005  ostatni strażak tego zdarzenia miał otrzymać państwowe odznaczenie, stwierdzono że w IPN zalegają setki stron dokumentów oraz zdjęcia katastrofy. Zbigniew Gruszka, autor książki "Sabotaż czy awaria", w 1952 r. pracownik Wytwórni, wspomina jakie kłody rzucano mu pod nogi, gdy chciał dotrzeć do tych materiałów. A dzisiaj? A dzisiaj, po 60 latach, budynki stoją opuszczone, wstęp jest zakazany. Próby utworzenia choćby ścieżki turystycznej, o co zabiega konserwator zabytków, są skutecznie torpedowane. Komunizm ponoć upadł, ale czerwona smuga cienia jest jednak bardzo długa.  

 

 Źródła:

P.Semczuk                 - Zatajone katastrofy PRL,

K.Błażejewski             - Spokojnie, to tylko eksplozja,

Z.Gruszka                   - Zakłady Nobla w Bydgoszczy 1939 - 1945,

R.Fido                         - Komunistyczna " sprawiedliwość ",

M.Rozwadowski          -Tajna fabryka w Puszczy Bydgoskiej,

W.Suworow                 - Zołnierze wolności,

http://www.wikipedia.pl/" target="_blank">www.wikipedia.pl,

http://www.odkrywcy.pl/" target="_blank">www.odkrywcy.pl,

http://www.ipn/" target="_blank">www.ipn. http://gov.pl/" target="_blank">gov.pl,

http://www.bydgoszcz.gazeta.pl/" target="_blank">www.bydgoszcz.gazeta.pl http://www.posluszni.org/" target="_blank">

http://www.posluszni.org/" target="_blank">www.posluszni.org  - rozmowa ze Zb.Gruszką,.

 

Radixy wykreślone zostały przy pomocy programu Urania autorstwa Bogdana F. Krusińskiego

 

---------------------------------------------------------------

- Opracowane we współpracy z Maszową.

 

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-14, 22:41:55

Maszowa,Stary Bosmanie dzięki za odkrycie następnej białej plamy. Nie znałam tej historii . ale jeśli po obiekcie nr 186 pozostała krater o średnicy 80 metrów to mówi samo za siebie.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-14, 22:49:03

Ja również dziękujęUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-09-15, 07:55:30

 

Czy godzina powstnia fabryki godzina 12 jest faktyczna czy hipotetyczna.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-15, 08:19:36

W horoskopie otwarcia ponownego czyli jej reaktywacji interesujący jest kwinkunks Księżyca do Urana.

 

Posadowienie Księżyca w XII domu a Urana w IV, to nie tylko reaktywacja ale i wskazanie, jak to się skończy tj, katastrofą i stratą ludzkich istnień. Księżyc w XII domu w Koziorożcu mówi o poświęceniu ludzkich istnień. Także o błędach ludzkich , których przyczyny wskazuje Uran w opozycji do Marsa i Jowisza. Spawanie śrub to chyba te opozycje do Merkurego i Saturna?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-09-15, 09:13:28

Jeżeli godzina 12 jest autentyczna to na IC fabryki przypada ASC całkowitego zaćmienia Słońca podczas nowiu ,które miało miejsce 25 lutego 1952 godz 10,16 (Łęgnów). Koniunkcja Słońca i Księżyca wypadała w 5,43 Ryb a spalony Merkury znajdował się w 8,30 Ryb. Merkury fabryki jest w koniunkcji z IC fabryki a Merkury wybuchu z MC fabryki.Solariusz fabryki na 1951 rok jego ASC wypada w 16,04 Skorpiona a IC 5,14 znaku Ryb . Na IC solariusza znajduje się Księżyc 5,54 Ryb i jest w koniunkcji z węzłem wschodzącym .Koniunkcja zi zaćmienie Słonca wypadała na IC solariusza. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-09-15, 09:55:36

W oficjalnej historii firmy ZACHEM SA zapisano, iż dzień 4 grudnia 1948 r. jest uznawany za początek działalności przemysłowej i oficjalną datę narodzin przedsiębiorstwa. Godzina 12.00 podana przez nas została ustalona na podstawie szczątkowych informacji, więc wolno przyjąć, że jest hipotetyczna.

Z dostępnych danych wynika, że ostatnia pełnia Księżyca miała miejsce 18 listopada 1948 r. o godz. 19.31, natomiast ostatni nów datowano na 30 listopada 1948 na godz. 19.44. W dniu 4 grudnia 1948 jasność Księżyca wynosiła 15%, natomiast jego wiek to 4 dni.

W dacie eksplozji, to jest 19 listopada 1952 r. sytuacja Księzyca przedstawiała się następująco: ostatnia pełnia miała miejsce 2 listopada 1952 r. o godz. 0.10, natomiast ostatni nów przypadał na 17 listopada 1952 na godz. 13.56. Jasność Księżyca wynosiła 1%, natomiast wiek - zbliżał się do 2 dni.

Powyższe wiadomości wydają się konieczne, by ustalić faktyczne położenie Księżca i jego aspekty do innych planet oraz osi.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-15, 10:14:43

Przy założeniu ,że data powstania fabryki jest od godziny 7 rano do godziny 12 w solariuszu na godzinę 7 Księżyc znajduje się 3,02 Ryb.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-16, 08:12:05

Napisaliście, że Pluton w VI domu to praca na potrzeby militarne. No i ja uważam, że to jest bardzo dobra analogia takiego posadowienia Plutona.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-09-16, 21:21:29

Sprawdziłam jeszcze ostatnią pełnię przed wybuchem z częściowym zaćmieniem Księżyca.Było to 5 sierpnia 1952 roku . Słonce w Lwie 13,07 a Księżyc w Wodniku.Z Książki K.Konaszewskiej Rymkiewicz Księżyc naszym doradcą Eklipsy lunarne w znakach zodiaku Lew-2 dekant zmiany na stanowiskach,Wodnik 2 dekant-zagrożenie ekologiczne.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2011-09-17, 10:39:08

Jasmin,  patrząc na horoskop fabryki, informację o przyspawaniu śrub skojarzyłam właśnie z koniunkcją Mars/Jowisz w Koziorożcu w opozycji do Urana na granicy Bliźniąt i Raka. Cieszę się, że potwierdzasz poprawność moich skojarzeń.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2011-09-17, 19:54:43

Jaśmin się zastanawia czy "Spawanie śrub to chyba te opozycje do Merkurego i Saturna? "

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2011-09-17, 22:30:51

Wygląda na to, że czytałam bez zrozumienia, albo zrozumiałam to, co chciałam zrozumieć. Oczko Co zresztą na to samo wychodzi.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-19, 17:02:15

Maszowo, dobrze mnie odczytałaś, pomimo iż napisałam skrótem. Chyba w myślach moich byłaśUsmieszek. Chodziło mi właśnie o opozycje koniunkcji Jowisz-Mars do Urana i ich związek z Merkurym (przez półsekstyl Merkury-Mars) i Saturnem (przez trygon Saturn-Mars).

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-09-19, 20:23:14

Głosny smiech Istotnie, skrótem wielkim pisałaś, można nawet rzec - na przełaj, dostrzegając jednym wzrokiem całość zagadnienia. Tym bardziej cieszę się, że w astrologii zaczynam łapać sens, co wnioskuję z faktu, że pobiegłam tą samą drogą nie zauważając po drodze żadnych przeszkód.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.