Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ciekawe wydarzenia historyczne a astrologia

Intruz w sypialni królowej
Jasmin 2012-09-26, 13:47:56

Historia z dnia 9 lipca 1982r., opisana w Gazecie Wyborczej/ Ale historia dnia 9 lipca b.r Autor W. Kalicki:

 

Tuż przed szóstą rano do muru o wysokości niemal sześciu metrów okalającego ogrody pałacu Buckingham w Londynie, rezydencji brytyjskich monarchów, zbliża się młody mężczyzna. Irlandczyk Michael Fagan ma 31 lat, czworo dzieci i poważne kłopoty z własną psychiką. Od dawna za to nie ma pracy. Jest boso, ma na sobie dżinsy i brudny, wymiętoszony podkoszulek. Wykorzystując szczeliny i nierówności, sprawnie wspina się na mur pałacowy. Na szczycie zręcznie prześlizguje się pod zwojami drutu kolczastego i sterczącymi spośród cegieł stalowymi szpikulcami. Przeszkody te zna doskonale - po raz pierwszy sforsował je niezauważony przed miesiącem, 6 czerwca. Przedostał się wtedy do wnętrza pałacu Buckingham i skradł pół butelki wina wartego 6 dolarów.

 

Tym razem jego wspinaczkę dostrzega wracający z nocnej służby w mieście policjant. Jest za daleko, by powstrzymać intruza. Policjant biegnie więc do bramy wjazdowej, by zaalarmować gwardię pałacową.

Gwardziści królowej ruszają na spacer ogrodowymi alejkami. Nikogo obcego jednak nie spotykają i spokojnie powracają na posterunek przy bramie. Alarmem podniesionym przez policjanta nie przejmują się. Do ogrodów pałacu Buckingham co rusz przedostają się osobliwi goście. Przed miesiącem w ogrodzie wokół pałacu kręcił się jakiś mężczyzna z nożem w ręku. W zeszłym roku zatrzymano tu trójkę niemieckich turystów, którzy rozbili namiot nieopodal pałacu. Byli przekonani, że są w Hyde Parku.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
Jasmin 2012-09-26, 13:50:25

Fagan tymczasem idzie boso wzdłuż południowej elewacji pałacu, potem skręca i idzie wzdłuż ściany zachodniej. Uważnie obserwuje przy tym okna. Jedno z nich jest uchylone. Intruz wspina się po murze, chwyta się okiennicy i po parapecie wchodzi do środka. Nie zauważa, że uruchamia system alarmowy zainstalowany w oknie. Na pulpicie na specjalnym posterunku policji znajdującym się na terenach pałacowych zapala się lampka sygnalizacyjna. Pełniący dyżur policjant uznaje jednak alarm za awarię systemu przeciwwłamaniowego.

Fagan jest teraz w tak zwanym Pokoju Znaczków, w którym znajduje się kolekcja znaczków pocztowych króla Jerzego V o wartości ponad 20 mln dolarów. Skarby jednak nie interesują go. Próbuje przejść dalej, ale drzwi są zamknięte.

 

Intruz wychodzi z Pokoju Znaczków tak jak wszedł - przez okno. System alarmowy w oknie reaguje po raz wtóry - i po raz wtóry dyżurujący policjant uznaje to za awarię.

Michael Fagan przez nikogo nie niepokojony zmierza teraz wzdłuż wschodniej elewacji pałacu. Znów dostrzega w górze uchylone okno. Wspina się do niego po rynnie. Wysoko nad ziemią odciąga i wyrywa umocowany tam specjalny rodzaj drutu kolczastego mającego zapobiegać siadaniu gołębi i zanieczyszczaniu przez nie murów. Akrobatyczne manewry kończy wślizgnięciem się przez uchylone okno do biura wiceadmirała sir Petera Ashmore'a, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo królowej Elżbiety II. Admirała nie ma jeszcze w pracy, za to drzwi do jego pomieszczeń są otwarte. Intruz wychodzi na korytarz. Wędruje nieśpiesznie, oglądając wiszące na ścianach obrazy i zaglądając do mijanych pokoi. Nagle z bocznego korytarza wychodzi królewski kamerdyner. Fagan zachowuje zimną krew, idzie dalej z doskonale obojętnym wyrazem twarzy. Kamerdyner mówi uprzejmie "dzień dobry" i oddala się. Bosy facet w brudnym podkoszulku wędrujący o szóstej rano po pałacu królewskim nie wydaje mu się czymś na tyle szczególnym, by okazać niestosowne zainteresowanie.

 

Fagan znajduje na jednym ze stolików masywną kryształową popielniczkę. Tłucze ją. Przy okazji rozcina sobie rękę. Krew spływa mu po dłoni, kapie na podłogę, ale on nie zwraca na to uwagi. Kwadrans po szóstej zatrzymuje się przed drzwiami do sypialni królowej Elżbiety II.

 

Każdej nocy, aż do szóstej rano, przed sypialnią królowej pełni dyżur uzbrojony oficer policji. Punktualnie o szóstej zmienia go kamerdyner królowej, oczywiście bez broni. Dziś jednak kamerdyner nieco później wyprowadził na poranne siusiu stadko ukochanych piesków królowej rasy corgie. Pieski ciągle jeszcze hasają po trawnikach pałacowego ogrodu. Przed drzwiami sypialni nie ma nikogo.

 

Fagan otwiera je, wchodzi. W półmroku dostrzega śpiącą na reprezentacyjnym łożu królową Elżbietę II. Monarchini jest sama. Od ponad 20 lat Elżbieta II i jej małżonek, książę Edynburga Filip, mają osobne sypialnie, łazienki i garderoby.

Fagan energicznym ruchem odsuwa z okna ciężkie kotary. Hałas i światło budzą królową. Unosi się i siada w pościeli. W tym samym momencie intruz przysiada na skraju jej łoża i konwersacyjnym tonem informuje, że chciałby porozmawiać o miłości.

 

Wyrwana ze snu Elżbieta II nie krzyczy, nie próbuje uciekać. Jest chłodna, opanowana, racjonalna. W końcu już w wieku 11 lat, tuż po koronacji, została zastępczynią drużyny skautek założonej w pałacu królewskim, a jedną z ustawicznie ćwiczonych wtedy cnót było opanowanie i samokontrola. Małej Elżbiecie nie wolno było płakać nawet wtedy, gdy się pokaleczyła. W 1945 roku zaś następczyni tronu trafiła w szeregi Auxiliary Territorial Service, Armii Rezerwowej. Jako Elżbieta Aleksandra Maria Windsor ukończyła w Aldershot szkolenie mechanika samochodowego i kierowcy wojskowego.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-09-26, 13:54:05

"Teraz, siedząc na łóżku, Elżbieta II stara się błyskawicznie ocenić sytuację. Krew ze zranionej ręki nieproszonego gościa plami rozbitą popielniczkę, spływa na dywan. Akcent zdradza intruza, że jest Irlandczykiem. Niedobrze. To może być terrorysta Irlandzkiej Armii Republikańskiej. IRA ma długie ręce. Przed trzema laty, w sierpniu 1979 roku, irlandzcy terroryści wysadzili jacht bliskiego jej lorda Mountbattena. Lord, dwoje z jego gości i członek załogi zginęli.

 

Na szczęście młody krwawiący człowiek gada jak najęty o potrzebie miłości. Królowa podnosi słuchawkę wewnętrznego telefonu stojącego na nocnym stoliku przy łóżku. Zgłasza się operator centrali. Elżbieta II prosi go, by wezwał do niej policję. Operator dzwoni do pałacowego posterunku policji, ale nikt nie odpowiada. Policjanci na chwilę wyszli.

 

Królowa pyta uprzejmie intruza o jego rodzinę. Fagan połyka haczyk. Opowiada o swoich dzieciach, tłumaczy Elżbiecie, że to nadzwyczajny zbieg okoliczności, iż i ona, i on mają czwórkę potomstwa. Królowa dyskretnie naciska guzik dzwonka służącego do przyzywania pokojówek. Żadna z nich jednak dzwonka nie słyszy. Wreszcie po dziesięciu minutach tej dziwnej rozmowy wchodzi pokojówka. Na widok Fagana krzyczy: "Cholera jasna, co on tu robi?". Wybiega z sypialni, budzi jednego z kamerdynerów, który w dezabilu obezwładnia intruza. Dopiero wtedy, w 12 minut po pierwszym telefonie królowej, przybiegają policjanci z pałacowego posterunku."

 

Historia może posłużyć do ćwiczeń z regułą Morinusa, o kolejności zdarzeń odpowiadającej kolejności planet w domu horoskopowym - w tym wypadku w IV domu horoskopu tranzytowego.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2012-09-26, 21:26:49

Super! Spróbuję to opisać, bo właśnie ostatnio usiłuję zrozumieć, o co chodzi z kolejnością planet w domach.

Zastanawiałam się też, czemu patrzeć akurat na 4 dom tranzytowy i doszłam do wniosku, że może z powodu jego powiązania z 8 domem królowej, której groziło poważne niebezpieczeństwo.

 

"Fagan jest teraz w tak zwanym Pokoju Znaczków, w którym znajduje się kolekcja znaczków pocztowych króla Jerzego V" - to Saturn, który wskazuje rzeczy starodawne, cenne zbiory

"System alarmowy w oknie reaguje po raz wtóry - i po raz wtóry dyżurujący policjant uznaje to za awarię." - Mars w Wadze. To niby mundurowy ale taki bardziej przyjazny dla otoczenia ;-) niż groźny służbista.

"Wyrwana ze snu Elżbieta II nie krzyczy, nie próbuje uciekać. Jest chłodna, opanowana, racjonalna." .. "Teraz, siedząc na łóżku, Elżbieta II stara się błyskawicznie ocenić sytuację. Krew ze zranionej ręki nieproszonego gościa plami rozbitą popielniczkę, spływa na dywan." -  Pluton, który może pokazywać pozorny spokój, często kończący się atakiem z zaskoczenia.

I Jowisz, który już na wierzchołku natalnego 9 domu w opozycji z natalnym Słońcem, może wskazywać na wielkie zamieszanie i szczęśliwe zakończenie incydentu.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-09-30, 20:47:34

Wykreślony tranzyt dotyczy chwili, kiedy intruz stanął już przed drzwiami sypialni, a więc IV dom horoskopu tranzytowego jako dotyczący m.in. historii, opisuje, co się działo przedtem, zanim dotarł do sypialni królowej. Planety w tym domu opisują moim zdaniem również osoby, tj. Mars opisuje Fagana, Saturn kolejną osobę, która go widziała (ale i Fagana także z uwagi na ścisłą koniunkcję), itd.

 

Pozdrawiam:)

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.