Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > blog Maszowej

Ciekawe co mnie tak oświeciło?
maszowa 2011-03-27, 14:56:20

W książce Bila Tierneya "Dynamika aspektów" przykuł moją uwagę rozdział o planetach w retrogradacji. 

Jasmin pisała o bieżącej opozycji Saturna i Jowisza, a w moim przypadku to nie dosłowne "wyrwanie do tablicy", ale powrót do nauki. Jowisz się okrutnie koniunkcją spoufala z moim Księżycem (w III domu), dodając mu otuchy i optymizmu a Saturn tylko stoi naprzeciwko (w IX domu) i sprawdza, czy się uczę, czy nowe książki zamówione i czy na pewno nie marnuję czasu.

No to się uczę. I między innymi coś mnie zaciekawiło w aspektach ... i samo mi się otworzyło na planetach w retrogradacji. Czytam, "że grupa dusz, która inkarnowała się jednocześnie podczas retrogradacji Plutona"... i nagle to zobaczyłam.

Jak na filmie - kamera odjeżdża w tył i widzę wszystko z takiej odległości jakby z końca galaktyki ...

Planety wchodząc w skład wielkiej kosmicznej machiny poruszają się w ściśle określony sposób... widzę to w przyśpieszonym tempie a czuję się jakbym była w  obserwatorium astronomicznym i oglądała działanie ogromnego modelu układu słonecznego. 

... już rozumiem, jak to działa .. Super. Głosny smiech

I tak jak w zwykłym ludzkim wymiarze grupa osób wyglądając przez okno ubiera się i zachowuje stosownie do pogody, tak grupa dusz wiedząc, że właśnie teraz określone planety obierają stosowne pozycje a więc emanują właściwą do ich celów energią, uznaje, że to dobry moment na inkarnację i wykonanie planów na swojej drodze rozwoju. 

Skąd wiedzą? - dla nich to jest tak proste, jak dla nas wyjrzeć przez okno. One to wiedzą, bo są na innym poziomie świadomości, nieograniczanym przez niedoskonałości ludzkiego  ciała.

Jak w zwykłym ludzkim wymiarze atomy łączą się w komórki, te w tkanki, organy i dalej w części organizmu by "mówić jednym głosem", tak grupy rozumiejących się dusz łączą się w większe grupy, te w jeszcze większe itd, by w końcu osiągnąć pełne zrozumienie wszystkich ze wszystkimi. 

 

Kto tę kosmiczną machinę zbudował i kto pociąga za sznurki, z pewnością nie ja jedna się zastanawiam.  

 

Aktualne jest oczywiście pytanie, które umieściłam w tytule tej notki. Zwykle na wiosnę nabieram chęci do życia, nauki i zmian, ale tym razem sama czuję, że wszystko łatwiej przyswajam i rozumiem. Czyżby Uran na osi Węzłów Księżycowych? 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2011-03-27, 15:37:54

Odczuwanie radości w momencie takiego "odkrycia" jest dowodem na to, że jest ono prawdziwe, że to czego dowiedzieliśmy się w tym momencie to element większej całości - PRAWDY.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-03-27, 15:53:57

Jeżeli pamiętasz, o której to było dokładnie godzinie, zrób tranzyty do radix na tę chwilę i popatrz, gdzie były osie i zwróc uwagę na czule miejsca horoskopu radix. Powinny być znaczące.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-03-27, 16:12:46

To było wczoraj o 11:45. Wykreśliłam tranzyt i bieżący arabski Punkt szczęścia (ascendent + Księżyc - Słońce) jest dokładnie na moim IC a Punkt powołania (MC + Księżyc - Słońce) dokładnie na Saturnie w I domu. Usmieszek  

 

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
maszowa 2011-04-04, 21:45:49

A dziś mnie "oświeciło" na nowo Głosny smiech i postanowiłam sprawdzić, czy w tamtej chwili cokolwiek przechodziło przez jakiś mój punkt lustrzany (antisci). 

Ciekawostka - bieżący Pluton stoi (bo cóżby innego mógł robić - on się nie śpieszy) w trygonie do Plutona natalnego i w koniunkcji do natalnego Saturna .. nawet się już zdążyłam przyzwyczaić, żadnych sensacji  z tego powodu nie odczuwam, Oczko nawet już mnie w pięty nie parzy.  Aż tu nagle przez punkt lustrzany mojego Plutona przebiega Merkury - niewykluczone, że to on uruchomił moją wyobraźnię a moc Plutona pomogła stworzyć wizję

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.