Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > blog Maszowej

Antiscia
maszowa 2011-03-31, 23:04:54

W "Podręczniku astrologii horarnej" Johna Frawley'a natknęłam się na coś, o czym nigdy dotychczas nawet nie słyszałam.

Cyt: "'Antiscion' pochodzi z greckiego słowa oznaczającego 'cień'. Każdy stopień Zodiaku ma swój stopień antystycyjny, więc cokolwiek znajduje się w danym stopniu ma antiscion w konkretnym miejscu. Zwykle koncentrujemy się na planetach, więc antiscion jest położeniem 'cienia' danej planety. (..)

Wyobraź sobie linię narysowaną między punktami przesileń (0° Koziorożca i 0° Raka). Wyobraź sobie, że ta linia jest lustrem. Antiscion dowolnego stopnia i czegokolwiek w tym stopniu jest jego pozycją widzianą w tym lustrze. Więc jeśli coś jest w 2 stopniu po jednej stronie tej linii (w 2° Raka, powiedzmy: 2 stopnie do przodu od 0° Raka), to jego antiscion wypadnie 2 stopnie po drugiej stronie tej linii (28° Bliźniąt: 2 stopnie do tyłu od 0° Raka)"

 

W książce Aleksandra von Pronay "Interpretacja horoskopu" można znaleźć coś na temat interpretacji: "W radiksie „punkty lustrzane" dla poszczególnych planet mówią podobno o niematerialnych, tzw. duchowych przyczynach tego, co wyrażają pozycje planet w poszczególnych domach. Jeżeli „punkt lustrzany" zostanie poruszony przez dyrekcję lub tranzyt, to zaktywizuje to pozycję urodzeniową danej planety, co należy uwzględnić przy  interpretacji."  

 

Czyli Antscia są ważne. I podobno "działają".

A jeszcze sobie przypomniałam, że pomiędzy gwiazdozbiorami Strzelca i Koziorożca biegnie prosta droga wprost do centrum Galaktyki ... i się rozfantazjowałam Niewinny,Aniołek Oczko

 

Oczywiście poszukałam swoich osobistych antiscii. Nigdzie nie znalazłam informacji, jak dokładne miałoby to być odbicie, czy przesunięcie o 1 stopień już psuje efekt, bo już na wstępie widzę, że jakby to "lustro" było tak ciut ciut krzywo, to mam dwa "zaliczenia":

Chiron jest cieniem Neptuna (albo odwrotnie) a antiscia Saturna wypada wprost na ascendencie. Tego pierwszego nawet nie próbuję na razie zrozumieć, ale Saturn jako ukryte wyjaśnienie ascendentu? - hmm.. coś jest na rzeczy. Mój Saturn w Koziorożcu jest w  I domu mocny, ale chyba nie na tyle, żeby mieć wpływ na to, jak mnie widzą inni. A widzą osobę tworzącą dystans, otaczającą się niewidocznym polem siłowym, stojącą najchętniej z boku jako obserwator, co przy ascendencie w Strzelcu nie jest chyba aż tak oczywiste.

Na forach internetowych znalazłam też informację, że warto się przyjrzeć "punktom lustrzanym" przy horoskopach porównawczych. Jasne, że się przyjrzę. jak mi coś mądrego z tego przyglądania wyjdzie, to się wrażeniami podzielę

 

-----------------------------

J.Frawley "Podręcznik Astrologii Horarnej", Wydawnictwo Futurarium, 2011r.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2011-04-02, 22:29:42

Chętnie zapoznam się z wynikamiUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-04-03, 12:43:29

Osoba z planetą w punkcie antiscion drugiej wydobywa na światło dzienne ukryte, być może nie do końca uświadomione cechy tej drugiej. To tak, jak z odbiciem w lustrze - nie możemy bezpośrednio zobaczyć siebie w całości, możemy jedynie patrzeć na swoje odbicie. I właśnie takie osoby, które są naszym odbiciem, uświadamiają nam nasze ukryte cechy, przez samo to, że są kim są. Z jednej strony daje to duże przyciąganie, gdyż dana osoba jest nam w jakiś sposób bliska, mimo że nawet nie rozumiemy dlaczego. Z drugiej może to być dość trudne, gdy ktoś wydobędzie z nas cechy, których w sobie nie akceptujemy i którym zaprzeczamy. Ja i moj syn mamy takie punkty:)W moim horoskopie i w horoskopie mojego syna jest ciekawa zależność między naszymi Uranami. A mianowicie antiscion mojego Urana w 4d. jest w 21.21 stopnia Wodnika na szczycie 7d., a Uran mojego syna jest w 20.55stopnia Wodnika. I oczywiście jest odwrotnie tzn. antiscion Urana z 4d.mojego syna jest w 9.04 Skorpiona w 1d., a moj Uran jest w 8.38 Skorpiona.

jak to sie przeklada na zycie codzienne.... ciezko powiedziec, macie jakies pomysly? ja generalnie nie wdawalam sie w interpretacje sysnastry

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2011-04-04, 21:19:12

Istotnie, ciekawa zależność. Sprawdzałam, czy ja mam "coś wspólnego" z synem, ale Oczko wychodzi mi, że chyba tylko adres zamieszkania.

Zastanawiałam się nad Waszymi Uranami - Twoim w Skorpionie, Twego syna w Wodniku i myślę, że może (?) tak być, że Ty chciałabyś pokonać w sobie jakieś własne słabości, tabu, wewnętrzne zakazy, ale nie do końca potrafisz. Chciałabyś się nie przejmować tym, co będzie jeśli "wywalisz wszystko prosto z mostu", w końcu mieć wolność wyboru, wolność słowa. I żeby nikt Ci o to nie śmiał złego słowa powiedzieć. Syn może mieć ten luz, taką umiejętność, której można tylko pozazdrościć jeśli się samemu tak nie umie, więc w jakimś sensie motywuje, wyzwala w Tobie chęć zrobienia czegoś, na co od dawna masz ochotę ..

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Blanka 2011-04-05, 10:53:27

Ciekawe astrologiczne "kruczki" znajdujesz Maszowa :D

Czy wiec jak ja mam Punkt Szczescia w 6 st. Lwa, to antiscion  jest w 24 st. Byka? Dobrze zrozumialam?

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
maszowa 2011-04-05, 20:31:37

Dobrze liczysz, Blanko, ale nie za bardzo się mogę zgodzić z tym, że Punkt Szczęścia może mieć antisci. Jakkolwiek byłby szczęśliwy. Z tego co ja rozumiem, punkt lustrzany, inaczej zwany "cieniem" może mieć tylko Planeta. Punkt to tylko punkt, czy to punkt arabski czy midipunkt, jest tylko miejscem, gdzie w różnych konfiguracjach spotykają się energie pochodzące od Planet.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Blanka 2011-04-06, 16:49:50

Maszowa Jarek Gronert w swojej ksiazce pisze, że są astrolodzy ktorzy badają punkty arabskie rowniez pod kątem punktow lustrzanych min. Punkt Szczescia ,wiec jesli ktos ma sekstyl Slonca do Ksiezyca ,to bedzie mial i sekstyl Punktu Szczescia do Asc. Pisze on, że jest dosc wątpliwa sprawa ,bo trzeba jednak znac dokladne polozenie swojego ASC co do minuty niestety.

No i niejasne jest dla mnie, co dokladnie znaczą te punkty lustrzane ,a takze jakie orby aspektowe mozna stosowac.

W kazdym razie mozna stosowac takie badania w celach pomocniczych :D

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
Dzidka 2011-04-24, 21:14:52

Punkty Lustrzane.

Metoda jest bardzo prosta. Najlepiej jest wydrukowac swoj radiks na przezroczystym papierze.

Skladamy nasz horoskop wedlug osi  MC-IC  i jeszcze raz AC-DC

Na przezroczystym papierze jest najlepiej sprawdzic gdzie i na jakim stopniu odzwierciedla sie dana planeta na przeciwnej stronie horoskopu.

Np. U mnie moj Jowisz w trzecim domu odzwierciedla sie w Rybach ( 4 stopien , krytyczny stopien) , a neptun stoi w dwunastym domu.

Zawsze facetom wierzylam bo umieli przekonywujaco klamac jak z nut.

Poniewasz osie nie sa takie same , wiec kazdy z nas ma inne lustrzane punkty.I tez mozemy sprawdzic , co bylo i co bedzie, kiedy przyjda do glosu dane punkty, lub powstale lustrzane aspekty, za pomoca innych metod np. solarny, dyrekcje, progresje , tranzyty. popatrzcie u siebie , to sie sprawdza.

Pozdrawiam serdecznie Dzidka

Tematów: 3
Odpowiedzi: 15
Dołączył/a: 2011-04-22
genny19 2011-04-25, 11:32:14

Punkty lustrzane bez rysowania(nie każdy zna swoją dokładną godzinę urodzenia i swój prawidłowy asczendent i MC.

Planety odbijają sie o oś symetrii(oś lustrzana) idącą od 0 Raka do 0 Koziorożca

Rak- Bliźnięta , Lew-Byk, Panna- Baran, Waga-Ryby,Skorpion- Wodnik, Strzelec- Koziorożec

1 stopień odpowiada 30 stopniowi znaku lustrzanemu  ,2 stopień odpowiada 29 stopniowi itd

np 2,14 stopień Wagi to 28, 46 stopień Ryb

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-05-27, 13:56:56

Ja bym tak bardzo tymi Uranami nie podniecała się, bo są to planety pokoleniowe, ważniejsze są Światła i planety osobiste.

Sprawdziłam swoje antiscia z synem. Otóż w punkcie lustrzanym mojego Księżyco-Neptuna w 27 st. Skorpiona przebywa Słońce z Wenus syna, 3 i 4 st. Wodnika. Z kolei w punkcie lustrzanym mojego Słońca  9 st. Bliźnięta znajduje się ascendent syna 19 st. w Raku.

 

Skomentuję to w ten sposób, nikt nie jest mi tak bliski na świecie, jak mój syn, ale my też mamy silne powiązania synastryczne, a to juz inny temat.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.