Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > blog Maszowej

Czy moja córka odleci jutro do Barcelony?
Jasmin 2011-05-27, 22:47:04

Zagadka horarna to jest.

Z uwagi na wulkan i dymy nad Europą nie jest to pewne. Może ktoś ma ochotę sprawdzić.

 

Pytanie zadałam o godz.22:37 miejscowość Kobylanka

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
margaux 2011-05-27, 23:56:02

Coś mi w tym horoskopie nie pasuje.

Ciebie reprezentuje Jowisz, władca ascendentu, a Twoją córkę Wenus, władca V domu, bo to Ty zadałas pytanie.

Pozycja Wenus w Byku wywyższona przebywa w  IV domu. Pytasz się o podróż córki do Barcelony, więc sprawdzamy IX dom od V, czyli podróż sygnifikuje Jowisz, który niestety nie robi żadnego aspektu do Wenus.

Księżyc, drugi sygnifikator Ciebie, w Baranie ulokowany jest w III domu, komunikacja, przekaz informacji i w opozycji do Saturna, aspekt aplikacyjny, 1 stopień.   Saturn w opozycji do Księżyca mówi o utrudnieniach Twojej córki z podróżą, bo Saturnem zawiaduje Wenus, ale też moze oznaczać, ze informację, która nam podałas zmyśliłaś dla zabawy.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-05-28, 00:01:45

Jest taka reguła w astrologii horarnej, o ile dobrze pamiętam, że jeśli ascendent jest uszkodzony opozycją od Saturna, to astrolog postawi błędną diagnozę i w takich wypadkach lepiej nie wyrokować. W tym horoskopie co prawda Saturn nie robi opozycji do ascendentu, ale jest w opozycji do księżyca, który sygnifikuje kwerenta, czyli Ciebie-astrologa.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-05-28, 00:14:50

Za tym, że pytanie o podróż córki zostało zmyślone, moze również przemawiać fakt, że Księżyc przenosi energie Urana (samolot) do Jowisza (córka), a Ty jestes tym zaangażowana emocjonalnie (Księżyc). Tylko, że Księżyc znajduje się we władzy Marsa, Mars na IC-wyjazd z domu i Mars rządzi także XI domem Twoim, plany, marzenia.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-05-28, 02:12:17

Władca ascendentu Jowisz w 28,22 Barana jest w 3 domu i wkrótce zmieni znak ,co może zapowiadać zmiany pogody lub zmiany w podróży. Także ,znak ascendentu w znakach zmiennych a IC w stałych.Teraz sytuacja jest niepewna ale się ustabilizuje.

Twoja córka to 5 dom w Byku czyli Wenus 14,30  w swojej egzaltacji. Wenus w horoskopie nocnym jest naturalną władczynią matki .W 5 domu przebywa  Słońce(córka) w 6,13 Bliżniąt ale jest w odległości 2,30 stopnia od domu 6-czyli domu mówiącego o przeciwnościach losu.

Księżyc(myśli kwerenta)10,03 Barana jest w domu 3-podróże(Jaśmin myśli o podróży córki)jest we władztwie Marsa(niepokój Jaśmin) i Slońca(o córkę) w żywiole Jowisza(kwerent) ale Wenus i Saturn są w znaku Marsa w upadku.

Księżyc tworzy 1 stopniową opozycję aplikacyjną do Saturna w 9 domu w Wadze co może mówić o opóźnionym wyjeździe. Księżyc tworzy też aplikacyjny (2 st) półsektyl do Marsa. Księżyc w opozycji do Saturna to wartości przeciwstawne(Jaśmin może niechcieć by córka wyjżdżała)

Podróże twojej córki to 9 dom od 5 czyli dom 1 horoskopu. Jowisz tworzy zerowy seperacyjny trygon do ascendentu.Wpobliżu ascendentu znajduje się też Pluton w Koziorożcu(Saturn)( pyły wulkaniczne) i tworzy koniunkcję aplikacyjną z ASC  6 stopniową

Punkt szczęścia znajduje się w 2,32 Skorpiona czyli jest pod całkowitym władztwem Marsa a w Skorpionie Wenus(sygnifikator córki) oraz Księżyc są w detrymencie i upadku.Punkt szczęscia jest w opozycji seperacyjnej do Jowisza (4 stopnie)

Mars w horoskopie jest w koniunkcji seperacyjnej z Wenus. Przebywa w znaku stałym i domu kątowym co mówi o długim okresie oczekiwania na wylot.

Węzeł wschodzący w 12 domu(ukryci wrogowie,lęki)

Zobaczyłam też ,że Wenus tworzy też półtorokwadraturę aplikacyjną(*1)do ASC . W horariuszu widać niepokój o wyjazd. Ale myślę ,że twoja córka wyjedzie jutro (jakieś przeszkody bedą) albo za dwa dni.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-05-28, 07:48:42

Dziękuję Wam bardzo za udział. Przepraszam, że nie pisałam wczoraj, ale głowa pękała mi z bólu. Genny ma rację, że bałam się tego wyjazdu. Z tego powodu, przez zapomnienie nie napisałam Wam , że to była podróż IX domowa a nie III-domowa. Frawley rozróżnia to nie biorąc do głowy odległości tylko charakter podróży.

 

Zrobiłam znacznie prostszą analizę. Ja horarnej się uczę dopiero a rozpoczęłam tę naukę wg klasyki a teraz modyfikuję wg Frawleya.  Mianowicie uznałam , że ja to Jowisz a córka to Wenus i tu program pokazał mi półsekstyl, czyli uznałam że poleci.Odpowiedzi jeszcze nie znam. Podam , jak tylko się wyjaśni. Czekam na sms-a. Wg danych z internetu samolot odleciał, ale ona może jeszcze śpi? Usmieszek Nie mieszkamy razem.

 

Dzięki za wnikliwe analizy. Podziwiam,  naprawdę.

 

PS. Margaux,  ja z astrologii nie żartuję.Usmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-05-28, 09:04:52

Jasmin, nie to miałam na mysli, że z astrologii sobie żartujesz i wcale tak nie sądzę. 

Niektórzy stawiają horoskopy horarne szkoleniowo i pytają się o rzeczy, które hipotetycznie mogą zaistnieć.

Ty będąc kwerentem (władca asc Jowisz i Księżyc) faktycznie możesz czuć duży niepokój o córkę, gdyż oba sygnifikatory posadowione są w znaku Barana i tu przychylam się do interpretacji Genny.

Martwić może fakt, że Wenus, sygnifikująca Twoją córkę, nie robi żadnych aspektów aplikacyjnych, co oznacza, że ta podróż na dzień dzisiejszy możer nie odbyć się. Ale...

Mnie wciąż zastanawia ten Uran, którego energię do Jowisza przenosi Księżyc, więc sprawa nie jest do końca przesądzona.

Ponadto moim zdaniem ten horoskop nie nadaje się do analizy, gdyż drugi sygnifikator kwerenta, Księżyc stoi w opozycji do Saturna.

Ja juz kiedyś widziałam podobną sytuację w innym horoskopie, tylko, że w nim asc był uszkodzony opp od Saturna na dsc i nikt nie mógł postawić trafnej diagnozy.Ludzie mijali się w interpretacjach.

Tu chciałam powiedzieć do Genny, że w astrologii horarnej nie rozpatruje się aspektów mniejszych, takich jak półsektyl, półtorakwadratura itp itd.

 

Jasmin, trzymam kciuki za szczęśliwy przyjazd Twojej córki do Polski. Sama rok temu, z powodu wybuchu wulkanu na Islandii , znalazłam sie w podobnej sytuacji, gdy zostały odwołane loty i nie mogłam dostać się do UK. Wspominam ten czas jako gorączkowy, pełen napięcia i stresów, tym bardziej, że skończył mi się urlop i musiałam powrócić jak najszybciej do pracy. Na szczęście po tygodniu opóźnienia dojechałam do Anglii samochodem.

Informacje o wulkanie są optymistyczne, ponoc kilka dni temu jego erupcja zmalała i nie grozi nam kolejny paraliż komunikacyjny. Tez jestem tym wszystkim mocno zaniepokojona, bo za trzy tygodnie mój syn ma polecieć do Mediolanu, a ja za miesiąc do Grecji.

Napisz, czy córka szczęsliwie dotarła do domu.

Pozdrawiam serdecznie!

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-05-28, 10:45:10

Słuchajcie, astrologia działa, a ja jestem zaćmiona!

 

Córka nie poleciała, gdyż leci jutro (!). Zostałam wprowadzona w błąd co do daty wylotu, a sama tej daty nie sprawdziłam. Na próżno denerwowałam się i jeszcze Was w to wciągnęłam. Takie rozwiązanie zagadki wszystko tłumaczy. Przepraszam ale to nie moja wina, przynajmniej częściowo.Niepocieszony

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-05-28, 11:29:40

Ależ, mi się bardzo podobało. Wyszło na to, że horarna działa i to w wydaniu Margaux. Całkiem niezłe te analizy były. Tutaj akurat nie chodziło o zmyślenie ("zabawę"), ale o pomyłkę. Jestem pełen uznania, sprawdziło się.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
maszowa 2011-05-28, 11:33:07

Otóż to! Głosny smiech Świetnie się złożyło. Nic się nie dzieje bez powodu. Czasem się przydaje także czyjaś pomyłka w podawaniu daty - dzięki temu wyraźniej widać, że astrologia działa.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-05-28, 11:37:39

Dzięki, jakoś w takim razie pozbieram się po tym kolapsie...

 

Ale wyobraźcie sobie, co córka pomyślała o matce, gdy ta do niej zadzwoniła zhisteryzowana? ...że zaczadzona naftaliną i nawet jej astrologia nie pomogła...

 

Jak mawiał inż. Karwowski: "równia pochyła... równia pochyła..."Usmieszek

Tak ze mną już chyba jest.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2011-05-28, 12:46:40

O a.horarnej pojęcia nie mam. Ale mogę zapewnić, że działa. Nie tak dawno " posiałem" ważny dokument. "Kipisz" w domu, w biurze ( przy okazji znalazłem coś, co uznałem za bezpowrotnie stracone), ale  dokument "wcięło" na amen. Już poczyniłem starania, by go odtworzyć, ale gdzieś pojawiła się światła myśl ( rzadkość to u mnie okrutna), żeby poprosić o pomoc. Nadeszła, w te pędy. Opis był - dla mnie - zagadkowy, bo w miejscu, które uznałem za wskazane tego dokumentu być nie mogło, z powodów obiektywnych. Jednak podsunięta została myśl, że zwrot "graciarnia" ma szersze znaczenie i to może być gdzieś w domu. Dodatkową wskazówką była sugestia, że to miejsce jest gdzieś w pobliżu przedmiotów związanych z Marsem. Kiedy jeszcze zapewniono, że dokument znajdzie się po moim powrocie do domu, to nie miałem żadnych kłopotów z odszukaniem miejsca, oraz dokumentu. 

Otóż znajdował się pośród różnych innych " papierów", w szufladzie, umieszczonej pod półką z książkami o tematyce wojennej ( jak nie interpretować - graciarnia pasowała idealnie).   Wspomniany dokument włożyłem tam sam ( żeby nie zgubić ), ale tak niefortunnie, że nie " wierzchem ", ale  " spodem", a ponieważ jestem "wzrokowcem", to nie potrafiłem dostrzec dokumentu. Co jeszcze weselsze - zbiór w " koszulce" trzymałem w ręce kilka razy, ale do głowy mi nie przyszło, że jest wewnątrz.  Tym samym zapewniam, ze horarna "działa"

 

Działa też wskazując, iż poszukiwany przedmiot jest bezpowrotnie utracony i nie ma żadnych szans, by rzecz wróciła. Tak było z książką, której szukałem. Wskazania były precyzyjne, a po krótkej konsultacji stwierdzono, że pożyczyłem ją ( to prawda) w mieście, gdzie jest szkoła wyższa, z którą miałem jakiś związek ( prawda),  zaś okoliczności wskazywały, że ksiązka jest u kobiety, zajmującej wysokie stanowisko.  Opis miejsca "rysował " obraz, nieco zamglony, ale pozwalający na stwierdzenie, że ustalenia są trafne. Ta ksiązka nie może już wrócić do mnie, gdyż, jak mi to wyjaśniono, władca II domu był w trakcie zmiany znaku, przez co nie powstawał żaden aspekt. A istota rzeczy zawiera się w tym, iż decydujące znaczenia ma aspekt aplikacyjny oraz aspekt przed zmianą znaku. Za trudne to dla mnie, by pojąć, ale fakt faktem - trzeba albo szukać w księgarniach, by mieć "swoją", albo zrezygnować.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
margaux 2011-05-28, 14:35:24

Cieszę się, że zagadka została rozwiązana :)

Astrologia horarna działa i to jak najbardziej. Jest to jeden z fenomenów w astrologii, który czasami mnie przeraża, ale i fascynuje.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Aga 2011-05-28, 19:39:06

Jestem pod wrazeniem, naprawde:)

Chciałam Was o cos zapytac w kwestii a. horarnej, nie znalazłam stosownego wątku, wiec pozwole podpiac sie pod ten. Nie znam sie na horarnej, natomiast zdarza mi sie, ze czasami rzucam pytanie w kosmos i jak potem patrze na horoskop zadania pytania, to jakos prawie zawsze ASC wypada w znaku mojego natalnego ASC.Czego to moze dowodzic? czy takie porownanie z natalnym ma wogóle znaczenie?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2011-05-26
maszowa 2011-05-28, 20:10:11

W astrologii horarnej ascendent jest istotny, bo wyznacza planetę, która będzie sygnifikować pytającego.  W horoskopie to planety grają "role", więc sygnifikator pytającego będzie jakby jego symbolicznym zastępcą (kaskaderem Oczko). Najprawdopodobniej ascendent wypadający w pobliżu Twojego natalnego oznacza to, że pytasz o swoje sprawy i w swoim imieniu.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Aga 2011-05-29, 12:15:08

Dziękuję za rozjaśnienie mi tej sprawy. Pozdrawiam:)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2011-05-26
Jasmin 2011-05-29, 12:15:45

Córka wyleciała i doleciała dziś szczęśliwie. Dzięki za wsparcie.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-06-03, 00:57:13

Aga odnośnie tego pytania odnośnie zadawanego pytania i że ASC pytania wypada na twoim ASC. Nie mogłam znaleźć tej wiadomości. Dziś ją znalazłam Leon Zawadzki pisze "odnośnie regul w horalnej"że jeśli kiedys ktoś po raz pierwszy kieruje się do astrologa jakieś pytanie ,to wówczas wschodzi zazwyczaj  ten znak a i ten stopień co w horoskopie urodzeniowym tego człowieka. "

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Aga 2011-06-03, 17:48:09

Genny, dzięki. Rzeczywiście u mnie ta zasada sprawdzila sie/sprawdza. Całkiem niedawno "zadałam" pierwsze pytanie. Pewna sprawa powodowała, ze skrecało mnie od środka, wiec "zapytałam".  W sumie niewiele mi to dało, bo jak ślepy może mówic o kolorach, no ale mam horoskop na tamten moment  więc jak przyjdzie czas to sobie "odczytam", co tez gwiazdy miały mi wtedy do powiedzenia.

 

Genny, mam prośbę, czy mogłabyś podzielić się linkiem, albo publikacją gdzie mozna szukać tych zasad p. Leona Zawadzkiego?  Dzięki i pozdrawiam.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 30
Dołączył/a: 2011-05-26
genny19 2011-06-03, 18:28:34

Wpisałam hasło ,, konsultacja astrologiczna i opracowanie Leon Zawadzki .Jest to w "Logonia" i są 2 artykuły o horalnej.  

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.