Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > blog Maszowej

Horariusz odpowiadający na pytanie: Prawda czy fałsz
maszowa 2011-06-08, 22:26:14

"Wymyśliłam" sobie nową godzinę urodzenia, sprawdzam na tę okoliczność życiowe tranzyty i coraz bardziej mi się ona podoba, bo pasuje, bardzo pasuje. W związku z tym, że wątpliwości nie przestanę mieć już nigdy, wpadłam na pomysł, żeby do roboty zająć także astrologię horarną.

W podręczniku J.Frawley'a na str. 174 jest rozdział dotyczący podobnych pytań, więc: "Czy prawdziwa jest moja nowa godzina urodzenia?"

Zgodnie z podręcznikiem - badam wskaźniki a decyzję podejmuję zgodnie ze wskazaniem większości z nich.

Jałowy bieg Księżyca? - nie ma obawy (+)

osie horoskopu:

- MC/IC w znakach stałych (+)

- Asc/Desc w znakach zmiennych (-)

władca domu I - Jowisz w znaku stałym (+) i domu upadającym (-)

władca domu III - Mars w znaku stałym (+) i domu następującym (+)

dyspozytor Księżyca - Merkury w znaku zmiennym (-) i domu upadającym (-)

 

Na razie mam niewielką przewagę PRAWDY (+) nad FAŁSZEM (-). Jeden punkt przewagi to niemal jak "na dwoje babka wróżyła", czyli wracam do punktu wyjścia... ale ja chcę mieć więcej. Pozostaje mi do zbadania "kondycja domu III".

Jak się bada kondycję domu?

Na wierzchołku nie ma żadnego malefika, to już nieźle. Ale co więcej? Czy znak ognisty i kardynalny dla domu III to uszkodzenie? - na logikę rzecz biorąc, nie powinno być, ale horarna nie musi być po ludzku logiczna.

Niezdecydowany

Poszłam poczytać o domach i doceniłam Urana w III  Oczko - no, ani chybi, genialny pomysł.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
acrux_79 2011-06-09, 01:27:13

Oj, przepraszam, jednak jestem, pesymistą. Sygnifikator informacji godziny urodzenia (wierzchołek III !) Mars - upada w Byku, w domu piątym. Wenus w tym horoskopie jest "informacją" pochodzącą z wierzchołka IV (Byk na IC). Także Węzeł w domu (jednak) dwunastym mówi, że to jest cięzka rzecz do rozwiązania (tajemnica).

 

Dodatkowo: Wenus w koniunkcji z Alkione (str.120): "uszkodzenie wzroku", pomyłka, mamienie się. ASC między Aculeus i Acumen - s.124 Frawley - też nieciekawie. Ale najgorsze do tego, że władca ASC, Jowisz, wszedł do Byka ledwo co (czyli - szybki pomysł), jest we władaniu Wenus. Wenus trzęsie całym horoskopem, deprymuje władców I i III wierzchołka i jest uszkodzona.

 

Uran daje tu gwałtowność (szybkość przekazu). Saturn w Wadze mądrość spowodowany małą nadzieją (bo jest w niesprzyjającym domu IX, a Jowisz jest władcą ASC - chodzi o nadzieję w ustaleniu godziny). Co śmieszniejsze, ale znaczące - władca ASC jest na IC (chodzi o sprawę dzieciństwa - początku, ale IC to również koniec wszelkich spraw). Inny transsaturnik (podobno nie powinno się ich nadużywać) w domu I - Pluton, dodaje tajemniczości. Neptun zaś swoją mgłą (kwadrat) "psuje" zepsutą już Wenus.

 

No, taka jest moja koncepcja i zadziwiająco pasuje i pokrywa się z tematyką tutaj poruszoną. Jestem niestety pesymistą, ale ta "nowa godzina urodzenia" jest nieprawdziwa. Pocieszyć mogę tym, że może pomyliłaś się... minutę ? Trzeba było dodać "w marginesie trzyminutowego błędu". Ale niebiosa nie dały tej podpowiedzi, dlatego wyszło jak wyszło. Może to naprawdę minuta różnicy ?

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-06-09, 10:04:17

Czy Frawley stosuje planety poza Septenerem? Czy Wy sprawdzacie ich działanie, na zasadzie, "zobaczymy co naprawdę działa"?

 

Horarna lada dzień ściągnie nam multum Kwerentów Usmieszek

 

pozdrawiam :)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-06-09, 10:34:49

Mars leży w krytycznym stopniu Byka na szczycie 5 domu. Wiele wskaźników wskazuje jakby do szczęscia brakowało minuty. Wenus o 1 stopień do znaku Bliźniąt,Mars żeby wejść do domu 5, Jowisz do IC, a punkt szczęscia do Ceres.

U Frawleya w przykładach czytałam ,że użył Urana do potwierdzenia rozpadu związku,ale było to poparte innymi wskaźnikami horoskopu.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Blanka 2011-06-09, 12:48:46

A ja mam takie pytanie. Na jaki okres czasu działa horariusz? Bo wiadomo - Solariusz przez rok, Lunariusz -miesiac ,a horariusz?

Tematów: 10
Odpowiedzi: 213
Dołączył/a: 2011-02-24
acrux_79 2011-06-09, 13:00:17

Dobre pytanie. Ale to kategoria niemierzalna. Może działać krótko, a może działać długo (np na pytanie: kiedy znajdę sobie męża może wyjść odpowiedź, że za kilka lat, jak odpowiednio ustawią się sygnifikatory). Solariusz to rytm powrotu Słońca, Lunariusz Księżyca. Horariusz takowego "rytmu" nie ma.

Stosuje się odpowiednie tabelki dla znaków stalych/zmiennych/kardynalnych, oraz także domów. Po odpowiednim spojrzeniu (jaki znak, jaki dom dla sygnifikatora, stosunkowo często to Księżyc), odczytujemy, czy dana rzecz może zajść i kiedy zajść może.

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
maszowa 2011-06-09, 22:07:31

Acrux, mój komentarz na temat "genialnego" Urana w III domu był z przymróżeniem oka. Nie musisz więc przepraszać za swój brak optymizmu. Też mi się widzi, że coś mi to "nie za bałdzo" wygląda.

Ale tę metodę sprawdzania, oprócz badania tranzytów, też sobie będę stosować. A nuż (widelec) kiedyś trafię z godziną urodzenia w dziesiątkę.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.