Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Ćwiczenia w interpretacji dla początkujących astrologów

Jak interpretować dwady i dekanaty.
maszowa 2011-05-14, 15:21:14

Mój (przypuszczalny) ascendent jest w Strzelcu, dekanat Lwa, dwada Panny.

To sprawia, że przysłowiowa jowialność Strzelca jest zmodyfikowana przez znak Lwa i Panny. Lew daje "dumną" wyprostowaną postawę a Panna stosowny dystans i zasadniczość. Dziewczęciem będąc, często słyszałam, że chodzę jak udzielna księżna - dumna, wyprostowana i nie patrząca ludziom w oczy. Teraz słyszę, że jestem gorsza niż adwokat, bo zawsze się wtrącam, gdy trzeba kogoś bronić.

Słońce, naturalny władca Lwa, jest w koniunkcji z władcą ascendentu, w Strzelcu i XII domu, więc nie lubi się pchać na afisz, nawet jeśli potrafi.

Merkury, naturalny władca Panny, jest w Skorpionie, w binonagonie (80° - ze słownika Sollunari: "wskazuje na cechy poświęcania się, bezinteresowność") i recepcji z Plutonem w Pannie. W moim horoskopie jest władcą domu IX, więc pomaga poszerzać horyzonty, a także władcą  domu VI, więc zawodowo lubię "grzebać" w szczegółach (kiedyś programowanie, teraz księgowość).

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Marsjanka 2011-05-14, 12:49:29

sprobuje cos napisac o sobie , mam Asc w Lwie, dekanat i dwada Barana - i tak napewno nie zadowalam sie w zyciu "byle czym", nie minimalizuje ani swoich, ani rodziny potrzeb, napewno jestem zdecydowana i w pewnym sensie zarozumiala, lubie blyszczec (szczegolnie jesli posiadam wiedze na dany temat) lubie otaczac sie ludzmi inteligentnymi, jestem szlachetna i mam przyslowiowe wielkie serce, ale egoistka napewno w jakims stopniu tez jestem. Mam swoje zdanie i rzadko je zmieniam, chociaz bywa ze jak nie mam racji to "oddaje honor", latwo wpadam w zlosc, ale tak szybko jak wpadam w zlosc, tak szybko mi przechodzi. Pomimo ze Lwy sa kochliwe - ja nie jestem, aczkolwiek zawarlam w zyciu dwa malzenstwa - pierwsze bo bylam zbyt szlachetna, empatyczna, drugie z milosci:) swoje dzieci kocham nad zycie i walcze o nie jak prawdziwa lwica. I to byloby tyle z Lwa, a z Barana mam  - pionierstwo - lubie rzadzic i w zasadzie odkad pamietam bylam gospodarzem klasy i  w podstawowce i  w szkolach wyzszych, organizowalam wszelkie imprezy, studniowki:) w zyciu kieruje sie sympatia lub antypatia - raczej nie lubie ludzi malo wyrazistych, bardziej przemawiaja do mnie typy wyrazne, o mocnych charakterach, ludzi cichych mi szkoda i wiem ze od takich uciekam. Wybuchy gniewu typowo baranie tez mam, to ze bywam najlepiej wiedzaca osoba tez wiem :P . To ze szybko wszystko robie, czesto bez zastanowienia tez jest typowo baranie, jak bylam mlodsza to zanim pomyslalam to powiedzialam i zalowalam i tak tez pewne decyzje, ktore byly podjete pod wplywem chwili - pierwsze malzenstwo - pozniej zalowalam.  Po trzydziestce troche sie to zmienilo, wiecej mysle zanim cos zrobie. Pewnie mozna byloby pisac duzo, ale to takie najbardziej charakterystyczne co mi sie rzuca w oczy. Słońce w Bliznietach, dekanat Blizniat i dwada Lwa - pozwalaja na łatwa komunikacje z innymi, czesto teatralne zachowania (Lew) i wypowiedzi:)

Jesli chodzi o wyglad zewnetrzny, napewno mam wiele po ojcu, ale z Lwa mam mocna budowe ciala, ciezkie bardzo kosci ale jestem szybka i sprytna :P

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2011-05-14, 15:24:30

Szczęśliwi ci, którzy znają swój Ascendent Oczko

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-05-14, 15:29:35

Mój ASC jest w Strzelcu, dekanat Lwa, dwada Skorpiona.

 

To daje osobę prawdomówną, szczerą i otwartą (Strzelec), ze zdolnościami akorskimi i do występów (Lew) ale jednocześnie dobrego obserwatora, dość przenikliwego i zdecydowanego w ocenie (Skorpion). Czy tak jest trzeba sprawdzić, gdzie są władcy tych znaków i jakie mają aspekty,np. Strzelec na ASC wg zasady jest towarzyski i lubi gry i zabawy ale ja mam Jowisza w Wodniku,a więc zabawa tak, ale ciekawa a nie nudna, no i po pewnym czasie muszę oddalic się w osobne miejsce i być na swojej orbicie. 

 

To dwada daje najwięcej do myślenia w pozycji zodiakalnej. U mnie Skorpion w dwadzie odnosi w dalszej interpretacji do Plutona w Pannie i do znaku Skorpiona na MC.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-05-14, 15:40:30

Mam pytanie dotyczące ascendentu Marsjanki. - jaką nosisz fryzurę?

Spotkałam się z opinią, że osoby z ascendentem w Lwie miewają "lwią grzywę".

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-05-14, 15:49:56

Maszowo, Ty mnie widziałaś w kontakcie osobistym, powiedz, czy ta pozycja mojego ASC "pasuje Ci" do astrologicznego opisu. A ja to skomentuję.Usmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-05-14, 15:58:41

Towarzyskość i łatwość zawierania nowych znajomości potwierdzam, szczerość i otwartość także.

Zdolności aktorskich nie miałam szansy obserwować, ale "lwia" pewność siebie w poruszaniu się po okolicy (jakby należała albo za chwilę miała do Ciebie należeć) dała się zauważyć.

Przenikliwość i zdecydowanie w ocenach - tak, ale nie od razu prosto w oczy, najpierw się namyślisz, jakby to odpowiednio ubrać w słowa - chodzi o to żeby powiedzieć swoje, ale żeby to za bardzo nie zabolało ocenianego. Oczko czyli pasuje na Skorpiona

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-05-14, 16:19:00

No tak dobrze to ze mną nie jest, ale z grubsza się zgadza.Dzięki.Usmieszek

 

Moim największym zmiękczeniem cech twardych i porywczych jest Neptun w Skorpionie na MC w X domu. Skorpion to VIII dom i tam mam też Plutona-jako się rzekło- w Pannie. Ten Pluton w powiązaniu z ASC-tową dwadą Skorpiona daje np. cechę czepiania się słów, co w pracy prawnika i w pisaniu bardzo się przydaje , ale jest nie do zniesienia u słuchacza. Moja rodzina nieraz ucierpiała na tym. Neptun mnie powstrzymuje od zbytniej twardości ale w kwadraturze z Księżycem daje nadmierne poświęcenie innym. Na szczęście Księżyc wsparty koniunkcją Jowisz-Saturn.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-05-15, 08:33:35

Przy ocenie ASC z uwzględnieniem dekanatu i dwady, trzeba po dodaniu cech tej pozycji do siebie:

 

- dokonać indywudualizacji ASC przez ustalenie, czy reguły ogólne wynikające z analizy znaku, dekanatu i dwady potwierdzaja się .

W tym celu koniecznie trzeba:

- sprawdzić i zanalizować, gdzie są władcy znaku dekanatu i znaku dwady ( w jaki znaku i w jakim domu) i spróbować wywieść z tego jakiś wniosek.

 

Zaniechanie wywiedzenia wniosku na tym etapie może utrudnić syntezę końcową, bo po prostu zapomnimy  tego skomplikowanego sposobu dedukcji, który juz zrobiliśmy. Najlepiej zapisac sobie. Potem, przy analizie aspektów do ASC bedzie juz mozna patrzeć na wydedukowane wnioski jak na ściągę.

Np. u mnie ASC w znaku Strzelca można sprawdzić przez analizę Jowisza. Jego pozycja w Wodniku dodaje nowe cechy do już wywiedzionych strzelcowych a nadto zwraca uwagę na pozostałe obsadzenie Wodnika (Księżyc) a także domu XI (dom w Skorpionie i pusty). Posadowienie Jowisza w I domu - kardynalnym ma także swoje znaczenie (niektórzy, w tym ja -chwalipięta! -uznają planety w domach kątowych za bardzo ważne) a mianowicie podkreśla dążenie do rozwoju intelektualnego, z uwagi na Marsa (dążenie, energia) i znak Wodnika (umysłowość, rozwój naukowy). Obecność Księzyca w I domu odnosi nas do jego znaku a mianowicie do Raka, gdzie jest Mars i to VII domu. Wzajemna zalezność Marsa z Księżycem ma ważna wymowę (ale to kiedy indziej może). Zwraca uwagę także na znak Barana, gdzie jest Słońce i główne centrum życiowych powodzeń i problemów.

 

I dom to sposób prezentacji siebie, uzdolnienia, maska zewnetrzna i poza, stosunek do innych,  itd. U mnie Jowisz jest w koniunkcji z Księżycem w Wodniku, co daje chęć wyróżnienia się na niwie intelektualnej, artystycznej, w kontakcie z innymi dla wspólnego rozwoju, daje też potrzeby (Księżyc) kontaktów z oryginałami, w podróżach, itd. Saturn w koniunkcji z Jowiszem ale w Koziorożcu daje pęd do kariery i zdolności władzy nad materią, ale w I domu Saturn skutkuje nadmierną zawziętością i zbytnią surowością nie tylko do siebie samej (I dom) ale i do innych (Jowisz+Księżyc). To surowe sądy ale i tendencja do samodzielności. Wszystko robię sama a potem narzekam, że mnie boliUsmieszek.

Dwada juz częściowo opisana wyżej domaga się precyzji przez analizę Plutona, znaku Skorpiona i domu VIII, itd.

Zobaczcie , ile na etapie ASC można informacji wyłuskać, tylko przez analizę jego dokładnej pozycji zodiakalnej.

 

No dobra - dość tej nachalnej lanserki.

Najlepiej zadawajcie pytania o tę interpretację dekanatów i dwad.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-05-15, 11:11:06

Władców dekanatu i dwady mojego ascendentu już z grubsza zauważyłam w pierwszym wpisie. 

Słońce, naturalny władca Lwa, jest w koniunkcji z władcą ascendentu, w Strzelcu i XII domu ("nie lubi się pchać na afisz, nawet jeśli potrafi")

Merkury, naturalny władca Panny, jest w Skorpionie, w bikwintylu i recepcji z Plutonem w Pannie. W moim horoskopie jest władcą domu IX i VI ("pomaga poszerzać horyzonty, a także ... zawodowo lubię "grzebać" w szczegółach"). Także pomógł mi przekwalifikować się zawodowo (to z pewnością wpływ Plutona).

Jowisz, władca Strzelca, jest w znaku Strzelca, dekanacie Barana, dwadzie Byka. Co mi daje ta "bycza" dwada? Może to dzięki niej lubię swoje Słońce w XII domu - tak naprawdę wcale nie przepadam za dalekimi podróżami do obcych krajów, lubię przebywać w domu, pod warunkiem, że w miłym towarzystwie.

W I domu mam Saturna w znaku i dekanacie Koziorożca i dwadzie Ryb. On też dodatkowo "trzyma mnie w zagrodzie".. kiedyś czułam nieznośny przymus wykonywania domowych obowiązków, na dodatek w obowiązkowo ustalonej kolejności, potem zaczęłam świadomie walczyć z tymi natręctwami i już umiem sobie "odpuścić" Oczko. Ale na to były potrzebne "lata praktyki w terenie" Głosny smiech

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-05-15, 11:58:09

Może ktoś spróbuje porównać ascendenty mój i Maszowej. Są zgodne w znaku i dekanacie, ale co je różni?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-05-15, 12:27:46

Nasze ascendenty różnią się położeniem władców znaku, dekanatu i dwady. 

Przede wszystkim widzę Jowisza - Twój jest w I domu, mój w XII, w obu przypadkach w znakach  lubiących swobodę i wolność wyborów. Obie dążymy do poszerzania horyzontów, ale Twoje są bardziej widoczne.

Władcy dekad, czyli nasze Słońca są oczywiście w różnych znakach, ale wygląda na to, że każde na swój sposób związane z tym, co pokazujemy przy pierwszym spotkaniu. Słońce w Baranie daje większy impuls do rozpoczynania działania niż Słońce w Strzelcu, które przede wszystkim lubi zmiany ale niekoniecznie inicjowane samemu.

Władcy dwad, czyli Twój Pluton a mój Merkury w Skorpionie który pośrednio prowadzi do Plutona. Ty masz  szybsze, pewniejsze i bardziej konkretne oceny sytuacji, ja muszę najpierw przeanalizować czy to co mi się wydaje na pierwszy rzut oka jest takie samo i na drugi. Oczko znaczy - mam dłuższą drogę do wyciągania wniosków i przez to czasem zapominam o tym, że planowałam się na przykład zdenerwować. Zaskoczony

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-05-15, 17:33:16

Co łączy oba ascendenty ? Można to ując jako upodobanie do podróży. Nie są one jednak zwyczajne, bo to podróże dalekie, egzotyczne, dostępne dla niewielu osób. Podróże wynikające z ruchliwości, pewnego entuzjazmu, konieczności bycia w ciągłym ruchu. Tyle tylko, że jeden Strzelec odbywa te wędrówki w sposób fizyczny, zapowiadając je, a potem opisując z pasją właściwą naturze baraniego Słońca. Drugi Strzelec podróżuje mentalnie, jednak to są jego podróże, a relacje, jeśli przekazuje, to tylko wybranym  osobom, i tylko w takim zakresie, w jakim sam uznaje to za stosowne i właściwe. Oba Strzelce posiadają dar ( umiejętność) przekazywania wiedzy w sposób prosty, komunikatywny, zrozumiały, niekiedy okraszony subtelnym dowcipem, by podkreślić znaczenie przedstawianego problemu, a zarazem trafić do odbiorcy.  Inny jest jednak sposób podejścia do określonego tematu. Strzelec " barani" działa impulsywnie, teraz, już, natychmiast. Jego impuls pochodzi z wnętrza. Strzelec " jowiszowy" także działa pod wpływem impulsu, ale do tego, by uzewnętrznić swoje myśli ( przesłanie), potrzebuje akceptacji kogoś, komu ufa.   Oba ascendenty łączy filozoficzny typ umysłu, optymizm, radość życia, altruizm, umiłowanie prawdy, mądrość i niezależność, skłonność do zajmowania się nauką oraz intuicja. Mają niemal zakodowaną chęć niesienia pomocy potrzebującym, nie oczekując niczego w zamian. No, powiedzmy sobie otwarcie, uznanie i akceptacja są mile widziane. Działają w grupach, gdzie występuje duchowa zgodność, i to jest w zasadzie jedyny miernik. Pozycja społeczna, poglądy, czy nawet oryginalność, względnie niezwykłość  innych w grupie jest dodatkowym motorem napędowym działania ascendentalnego Strzelca.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-16, 14:13:20

musze koniecznie sprobowac zinterpreotwac tak ten asc - u mnie dojdzie saturn - sztywnosc straszna, z wiekiem coraz gorsza;/ a moze zanim ja cos napisze, Wy o mnie napiszecie, ciekawe to bo ja taka raczej barania jestem ech..

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2011-05-16, 19:52:14

Marsjanko, idziesz na łatwiznę Pokazuje jezyk

Co tam masz takiego strasznego na ascendencie?

Znak Lwa, dekanat i dwada Barana.

Władca Lwa czyli Słońce jest w Bliźniętach, władca Barana czyli Mars jest w Baranie, czyli bardzo mocny i w czułych objęciach z Wenus, która tak naprawdę w tym miejscu się strasznie męczy i poci (a bardzo tego nie lubi). Oczko

Słońce wspierane trygonem przez Księżyc, koniunkcją przez Jowisza, sekstylem przez Saturna ... same przyjemności Oczko

Mars jest w koniunkcji z Wenus i Ogonem Smoka, co sprawia, że wszystko wydaje się bardziej zachęcające do walki niż jest naprawdę.

No cóż, mogę się mylić, więc proszę Jasmin o korektę (jakby co). Ja bym ten ascendent określiła cytatem (zdaje się, że to tytuł): "wiele hałasu o nic"

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-16, 20:34:13

 Pokazuje jezyk

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2011-05-16, 20:47:52

No widzisz Głosny smiech. Od razu lepiej, hi hi.

Mam nadzieję, że poczułaś się zmobilizowana do przedstawienia własnej wersji interpretacji. Oczko

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-17, 15:15:01

wydaje mi sie, ze masz duzo racji maszowa, jednak to tylko tak naprawde ladnie wyglada i ten sekstyl Saturna do Slonca.... i ta koniunkcja Wenus z Marsem w Baranie - biedna Wenus sie bardzo dusi i nie ma wiekszych mozliwosci przy takim Marsie ktory jest w swoim zywiole

poza tym natalny horoskop jest w wiekszosci w trygonach i dlatego tranzyty mi w tylek dajaNiezdecydowany

 

a tak naprawde najbardziej podoba mi sie to "wiele hałasu o nic" cholera... cos w tym jednak jest

 

ps. nie ide na latwizne, tylko ja to jestem ciagle w powijakach jesli chodzi o interpretacje, nie do konca interesuja mnie ksiazkowe wole jak ktos juz z doswiadczenia moze sie wypowiedziec - jest to o wiele cenniejsze dla mnie. Nie odbierajcie prosze tego ze  mi sie nie chce npPokazuje jezyk

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-05-17, 16:20:25

Wenus w Baranie dajr paradoksalną estetykę ;Ładne to co kontrastowe,krzykliwe,szokujące.

Mars i Wenus planety te dzialajaja jako uzupełniające sie przeciwieństwa i ich  jednoznaczny wplyw jest zawsze pozytywny. Np Wysoce aktywni organizatorzy(silny Mars) imprez skupiających ludzi,złaszcza zabawowych(Wenus). A Księżyc w Wadze przejawia się tak cenne cechy znaku Wagijak artystyczne uzdolnienia i zamiłowania,zmysł estetyczny,wyczucie mody i aktualnych trendów.

Marsjanko,nie napisałaś Maszowej czy masz lwią grzywę.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-05-17, 16:37:05

Zapomniałam napisać autora ksiązki-W. Jóźwiak " Astrolgia  Samopoznania"

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-17, 18:34:45

a propo "lwiej grzywy" musze przyznac, ze mam bardzo lwie wlosy - Pokazuje jezyk scinane na krotko, musza stac w artystycznym nieladzie - geste i grube w tej chwili w kolorze brązowym:) nie wyobrazam sobie wlosow przyklaplych, dlugich, poldlugich, jak mialam dluzsze to musialy byc natapirowane zeby staly hehehe

 

Genny, co do Marsa i Wenus z tego co napisalas to sie zgodze, z Ksiezycem w Wadze - zamilowanie do estetyki napewno, ale nie podązam za trendami i moda, ja sie nosze jak facet a nie kobieta - nie lubie sukienek, ani spodniczek, chodze w spodniach, na sportowo generalnie dlatego zaluje ze ta Wenus moja jest taka biedna, bo za nic nie przejawiam checi kobiecosci w ubraniach. Moja postawa -postura "lwia "nawet nie pasuje do sukienek, natomiast  w spodniach kazdych wygladam dobrze, nawet w dresach Oczko (opinia mojego meza). Jesli musze  czasem ubrac sie inaczej,  musze sie dobrze nakombinowac uwierzcie mi. Ja mysle ze moj Mars po prostu zdominowal mocno Wenus - ona sie nie daje do konca, ale jak widac zdecydowanie czesciej ulega...

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2011-05-17, 18:37:18

Dzięki Starybosmanie za cenne uwagi. Wszystko to prawda co piszesz i Maszowa i Marsjanka.

U Marsjanki ja widzę taki ciąg energetyczny:

 

ASC w Lwie dekanat i dwada Barana czyli według zasady powinna iść jak burza do celu, celów. To lider, osoba ekstrawertyczna, z inicjatywą i odważna. Teraz sprawdzamy jak ta reguła u niej naprawdę wygląda.  Ma Słońce w X domu - to już pachnie sławą wg teorii ale po 40 -tce, 50-tce. (Jowisz działa najsilniej w wieku 40-47 lat, Słońce 50-60 lat) .

 

Niestety ten obraz burzy koniunkcja z Jowiszem o słabej pozycji zodiakalnej i horoskopowej. I tutaj widać jak działa siła planet i zasada Morinusa, że benefik o słabej pozycji zodiakalnej daje tylko pozorne szczęście i rodzi przeszkody. Jakie?  Jowisz w Bliźniętach jest narwany a w X domu to on cierpi głównie z powodu kompromisów. Musi dosłownie - chodzić (Bliźnięta-Merkury) na kompromisy (Jowisz w domu Saturna). W sprawach zawodowych głównie. Teraz to Marsjanko właśnie masz na talerzu i musisz jeść tę żabę. Jeden z kompromisów w sprawie pracy, nie wykluczone też są ugody sądowe, jakieś porozumienia nie do końca korzystne, takie ni to ni sio.  

Jakie są aspekty Jowisza (dalej sprawdzamy czy ekstrawertyzm i siła przebicia w życiu wystarczy)?

Aspekty Jowisza powiedzą, jakie przeszkody ten Ogien na ASC napotka.

Główną przeszkodą jest opozycja z Neptunem na wierzchołku V domu. To w stosownym wieku ryzyko "utraty głowy" (niestety) dla czegoś lub kogoś. Jakieś szalone wizje rozwoju , nawiedzone pomysły, które innym nie zdarzają się. Mrzonki i oszukiwanie się, zbyt wiele marzeń a mało konkretów. Ale tyle ognia może dać efekt (byle nie afekt) ale dopiero po jakimś przykrym zdarzeniu może np. na opozycji Jowisz -Neptun.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2011-05-17, 18:57:18

RACJA!, Jowisz w Bliznietach jest narwany! ale tez sprawiedliwy, ale tez dzieki temu ze mam tego Jowisza w X domu, jestem uczciwa i nie godze sie na wykorzystywanie w pracy, na oszustwa, dlatego z praca nie mam lekko, kompromisy.... Jasmin, to jest dokladnie strzal w 10!

 

ja nigdy nie czulam ekspansji Jowisza jesli chodzi o prace, takiej pomocy z jego strony, kurcze to własnie jest takie pozorne szczescie, a ja nie wiedzialam jak zinterpretowac tego Jowisza, gdizes mi cos nie pasowalo, teraz juz wiem, tylko dziwne jest to, ze Jowisz z Saturnem jakos ze soba wspolpracuja, a u mnie niekoniecznie

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2011-05-17, 22:21:53

Jowisz i Saturn są w sekstylu i to teoretycznie powinno oznaczać jakąś sympatię i współpracę. Ale spójrz, Marsjanko, gdzie są te Planety. Jowisz w Bliźniętach a Saturn w Lwie - obaj na wygnaniu. Na mój gust to jest bardziej solidarnośc banitów, pakt o nieagresji, niż autentyczna współpraca i sympatia. 

Ale, jak się nie ma co się lubi... Ważne, żeby się nawzajem nie zwalczały.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2011-05-17, 22:58:39

Jowisz jest w 10 domu w domu Saturna a Saturn w 12 domu ,Jowisza i Neptuna.Recepcja domów.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-18, 15:43:52

no właśnie, zwalczac to i moze sie nie zwalczaja, ale pomagac, nie pomagaja, a wrecz mam wrazenie jakby utrudniali

mam jednak nadzieje ze to Slonce dla mnie zaswieci

a jesli jest recepcja wzajemna genny to jak to działa? wymieniaja sie energiami, czy zwalczaja energie, teoretycznie jakie to powinno miec skutki??  podobno Satrurn w XII d sie "raduje"

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2011-05-18, 18:29:11

To wątek o dekanatach i dwadach więc ja z uporem maniaka wrócę do pozycji zodiakalnej Saturna. Macie rację co do tego sekstylu Saturna z Jowiszem, ale...

Saturn w dekanacie i w dwadzie Strzelca jeszcze bardziej podkreśla Jowisza ze wszystkimi przynależnościami. Saturn jako malefik najgroźniejszy jest w niekorzystnych aspektach z innymi malefikami. Sekstyl Saturna z Jowiszem daje ułatwienia źle posadowionemu Jowiszowi. Przy aspektach planet o podobnym statusie pozycji zodiakalnej (obie planety są na wygnaniu) silniejsza jest większa planeta lub malefik. Tutaj silniejszy jest Saturn jako malefik, czyli energia będzie szła do Jowisza i rozładowywana będzie przez Jowisza jako planetę aspektowaną. Czyli Saturn przymusi a Jowisz zareaguje np. tak jak pisaliśmy czyli przez kompromis.

Moim zdaniem Saturn na wierzchołku półkrzyża z Merkurym i Uranem to niesienie jakiegoś ciężaru, jakiegoś poświęcenia i to ma związek z domem i z korzeniami. Niestety Saturn może doświadczyć koniecznością rezygnacji z czegoś. Ogień w pozycji Saturna jest ograniczony, to może też być strach nie ujawniony, skrywany, strach przed ujawnieniem czegoś (XII dom plus kwadratura do Merkurego) . Ogień może być przykrywką dla tego strachu.  

Piszę co widzę, może ktoś sprostuje...

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-05-18, 21:55:25

Jowisz i  Saturn sa jak wdech i wydech. U Marsjanki  horoskopie Slonce jest glownym dyspozytorem i jest koniunkcji z Jowiszem w Bliznietach. Saturn pryz dominujacych Bliznietach. Zachowuje ped Blizniat do wiedzy,syerokie zainteresowania, filoyoficzne zaciecie ,intelektualizm,ale blokuje swobodne i spontaniczne kontaktownie sie z ludzmi. Wynikiem tego jest typ mola ksiazkowego. U Marsjanki silny Mars w koniunkcji z Wenus oraz Ksiezyc w Wadze ulatwiaja je kontakty z innymi.

Sekstyl Saturna jego antisicia lezy w znaku Blizniat i Jowisz sa w horoskopie w sekstylu. Ludyie tacy sa dobrymi organizatorami,gdyz Jowisz daj rozmach a Saturn dba o porzadek..Ludyie tacz sa wytrwali ,odporni a trudnosci dzialaja na nich uskrzydlajaco. Daja trzezwy realizm.W horoskopie Marsjanki  na osi IC jest Uran. Uran jest wrogi tradycji oraz maja problem y samoindentzfikacja. Znam to y autopsji ,bo moj syn ma Uran na IC i moglam to obserwowac od jego najmlodszych lat.

Moja uwage zwrocil ksieyzyc w Wadze  w dwadzie Skorpiona. Tworzy on w horoskopie natalnym trygon y Sloncem.koniunkcje z Pluton i Ceres oraz aspekty do ASC I MC.

 W dyrekcjach Slonce i Jowisz sa w Raku, a Ksiezyc w Skorpionie i IC. Potwierdzaja to tranzyty Plutona do Slonca oray Uran do Ksiezyca.Ksiezyc to podswiadomosc  a pluton to transformacja. Saturn w dzrekcjach jest w Pnnie a potem w Wadze. Jest silny.

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-05-18, 23:28:07

Napisze ci o recepcjach wzajemnych z ksiayki Frawleya. Aby moc byc wzmocnine przez recepcje mutalna obie planetz musza byc silne.Musza byc silne przez godnosc podstawowa ,dobryz faceci pomagaja sobie chetniej niz yli faceci.Pozytywna recepcja wzajemna jest jak przyjazn.Moge sie z kims blisko przyjznic ,lecz jesli ten ktos jest yimnzm draniem detryment  nie pomoze mi w momencie w ktorzm bede potrzebowal. Lub moze bzc wspaniala osoba godnosc podstawowa lecz nie ma mozliwosci by dowiesc w dzilaniu,slabosc.gdzbzm go prosil o pozyczenie pieniedzy ,pewnie i chcialby to yrobic ale sam ich nie ma.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-05-19, 01:24:14

Masjanko wpisz w google Wykłady Lewin. Są tam dobre opisy roli Jowisza i Saturna. Sa 2 wykłady

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2011-05-19, 20:34:28

Półkrzyż Marsjanki, ktory dostrzegła Jasmin, to studium niezwykle interesujące. Poważny Saturn w ognistym Lwie, w 12 d. ( nieskończonej mądrości), w 3 dekanacie Jowisza i dwadzie Strzelca ( a więc także Jowisz), to realizm, odpowiedzialność, samodyscyplina w dojrzewaniu, ale przede wszystkim - perła w koronie.

Merkury w Byku z władczą Wenus, reagującą spontanicznie na pojęcie " władza", w 2 dekanacie pod Merkurym w dwadzie akuratnej Panny ( jak nie patrzeć - Merkury), to szerokie uzdolnienia, czasem wymykające się spod kontroli, by ujrzeć przesłanie o odróżnianiu osób zdolnych od zdolnych do wszystkiego, szczególnie w fazie mentalnej. I wreszcie Uran w 4 d. siły poczucia bezpieczeństwa, a jakże, w Skorpionie, w 2 dekanacie pod władzą Marsa i dwadzie powietrznego Wodnika. Uran to nie tylko wyższa oktawa Merkurego, ale planeta obracająca się inaczej niż wszystkie pozostałe, popychająca do eksponowania indywidualizmu, co w konsekwencji prowadzi do dyktatury. Głośno jednak artykułuje przesłanie, że z wszelkimi przejawami  ataku na jedynie słuszną władzę, walczyć nalezy w sposób ostry, jednoznaczny i zdecydowany. ( I tylko wrogowie nazwą ten pokojowy sposób "zamordyzmem".)  Stąd już prosta droga do wymuszenia w innych uległości postaw, co w konsekwencji daje paradoks rewolucjonisty: walka o wolność ( jasne, że własną) staje się moją niewolą.

"Rozbierając" półkrzyż na czynniki pierwsze widać jednak podłoże tej waleczności - zwątpienie we własne zdolności ( kwadratura Saturna i Merkurego), jak też ograniczenia, by nie powiedzieć - dołki psychiczne ( kwadrat Saturna z Uranem).  Jednak przeważa pragnienie bycia w centrum uwagi ( ASC w Lwie) i kiedy tylko pospólstwo zapomni się w dostrzeganiu, kto tu kadra, pan i władca, trzeba niezwłocznie przypomnieć maluczkim o obowiązkach składania hołdów uwielbienia. Przecież oba "narwańce" ( Merkury i Uran) dzielnie współpracują, podsycając co chwilę ogień pod spiżowym pomnikiem wyrazów szacunku. Na przekór oczekiwaniom, w blasku  widać, że król ma przekrzywioną koronę, połatany płaszcz, berło to atrapa, a ten tron nader chwiejny w podstawach.

Oczywiste zatem, że w tym obrazie Saturn nie pasuje, bo nie dość, że nie ma intencji dostrojenia się do "zagrywek " duetu, to jeszcze sama właścicielka patrzy na niego wyjątkowo "kosym " okiem, widząc w nim właśnie przyczynek wszystkich swoich niefartów. Bunt merkurowo - uranowy ma więc ścisły związek z subiektywnym odbieraniem pojęcia "wolność", wszak Uran uważa, że mając wywyższenie w Skorpionie, awanturniczość ( rozumiana jako altruizm ) została wyssana z piersi matki, więc umocowany jest do impulsywności, głoszenia własnego zdania, co więcej - racja zawsze po jego stronie, wszak kto jak kto, ale wódz nie myli się nigdy. A zepchnięty na opłotki Saturn stanowi pełne usprawiedliwienie w przedmiocie "zawziętość" i uzasadnia czyje musi być na wierzchu. Argument jest prosty jak przysłowiowa budowa cepa: skoro w opłotkach V kolumna sieje dywersję, stąd mądry władca w obliczu nietypowych sytuacji szuka nietypowych rozwiązań. A że wolność krzyżami się mierzy? Historia nie taki zna błąd!

Saturn na szczycie półkrzyża stałego, będąc aktualnie w swoim drugim obiegu zodiakalnym, zdaje się docierać do Marsjanki pokazując, że Merkury to  nie tylko ortodoksyjny uparciuch, ale i egoista, Uran zaś to przekorna sytuacja życiowa - Jasiu, stań prosto, by pan doktor zobaczył jak krzywy masz kręgosłup.

Jest jeszcze " puste" ramię owego półkrzyża. I to gdzie? W samym Wodniku, pod władzą Urana, w drugim dekanacie Merkurego i dwadzie Bliźniąt ( Merkury), gdzie sam Mars jest upadły. Tu, moim zdaniem,  leży klucz do zrozumienia usytuowania Saturna. Otóż Mistrz widzi i głośno przestrzega, by nie stać się wrogiem samego siebie i jasno wskazuje, iż za pomocą energii Merkurego oraz Urana można doprowadzić do pozycji, w której dwie (z)wodnicze fale będą kołysały się majestatycznie w idealnych amplitudach, pełnych gracji, subtelności i piękna mądrej władzy królewskiego Lwa. Innymi słowy, Wielki Żniwiarz owo puste ramię chce wykorzystać na ujście ekspresyjnych energii i doprowadzić do sytuacji przesłania:  kto chce wydawać rozkazy, musi najpierw nauczyć się słuchać swoich podwładnych . Jest więc oczywista przekora Saturna, kierowana do mądrej osoby o tym, że o istnieniu przepaści decyduje góra, jednak turyści podziwiają nie górę, lecz właśnie przepaść.

Reasumując, Saturn, co dostrzega zdaje się Marsjanka, uzmysławia, że dotąd swoim postępowaniem czyniła wiele, żeby król był nagi. Zatem czas najwyższy na pokazanie innego wymiaru - profesjonalnego piękna własnej duchowości tak, by właśnie chodząc w spodniach, z indywidualną fryzurą, ukazywać całą subtelność powietrznego Bliźniaka, emanującego królewską władzą, której warto się podporządkować. Król to bowiem  komunikatywny (Merkury), odważny siłą zdecydowania i przenikliwością oceny sytuacji (Uran), a przy tym szlachetny, o silnej woli, pokonujący przeszkody (Saturn), kierujący się lwim rozumem i wielki sercem (ASC w dekanacie Marsa i dwadzie Barana).

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-19, 21:11:06

dziekuje za wszystkie wpisy, baaardzo dziękuję a szczególnie starybosmanie za Twoj wpis, ktory jak zwykle jest  trafny - jestem pod wielkim wrazniem Twoich zdolnosci interpretacji. Fakt, narwana i pyskata to bylam , ale kiedys, bardzo ten Uran z Merkurym dali mi popalic za mlodu, w szkole i zaraz po niej, pozniej jednak sie duzo zmienilo oj dużo, szybko spokorniałam. Fakt, jest taki ze jestem dominujaca osoba, w domu daje sie to odczuc, ale nie kreuje sie na hetere, dyktatora czy jeszcze cos gorszego. Pokory nauczylam sie dawno temu. Mi sie  wydaje ze pewne rzeczy mam za soba, mam wrodzona wrecz zdolnosc do nauczania sie na wlasnych błędach, i cudzych chyba ( Slonce w seksytylu do Saturna) nie powtarzam ich nigdy bo zawsze byly bardzo bolesne. Pozostaly mi w dalszym ciagu  dolki psychiczne glownie spowodowane zwatpieniem we wlasne zdolnosci, ale to chyba nigdy nie minie. Fajnie to wszystko napisales, chociaz widac, ze to wszystko to tzw "paskudne cechy" nad ktorymi nalezaloby pracowac, dlatego tez tak robilam, robie i bede robila. Ty uwielbiasz Saturna  ( w wielu wątkach go broniłeś) starybosmanie, dlatego pewnie tak trafnie potrafisz okreslic jego posadowienie i odpowiedni zinterpretowac horoskop.

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Marsjanka 2011-05-20, 13:49:36

Uran w IV domu - IC jako zapis naszych wewnętrznych zachowan, obraz rodzinny ukształtowany w glowie, przynaleznosc do tradycji, nasze srodowisko, warunki mieszkalne, ale takze nasz "emocjonalny" posag, do tego dochodzi  Skorpion - i jak to nazwales starybosmanie awanturniczosc wyssana z mlekiem matki - moja mama jest osoba glosna-  nie znoszącą sprzeciwu, dlatego też ja byłam od małego zbuntowana, bo np zamiast mi tlumaczyc dlaczego czegos mi nie wolno to slyszalam, ciagle ze NIE , BO NIE!! Nie podobalo mi sie to, nie lubilam jak sie na mnie krzyczy bez powodu, a czesto sie to zdarzalo:(

na niby nie brakowalo mi nic, ale moja matka niestety, ale nie spelnila sie w roli matki, zostawila mnie jak mialam 12 lat, wyjechala na kilka lat za granice - poczulam sie samotna i stracilam poczucie bezpieczenstwa i jakos dorastalam z mysla ze "ja Ci kiedys pokaze"

do dzis mam duzo jadu skorpioniego w stosunku do niej - pielegnuje ciagle te krzywdy jakie mi zrobila w dziecinswie - byc moze kiedys mi przejdzie, ale nie sadze.

Dlatego tez ona nie spelnila sie w roli matki i nie potrafi byc babka - swoimi dziecmi sie nie zajmowala nie mam pmocy w niej zeby umiala sie zajac moimi dziecmi, zebym ja np mogla sobie spokojnie isc do pracy nie martwiac sie o to co dzieje sie z moimi dziecmi.

Poswiecenie o ktorym pisala Jasmin, kompromisy, bo przeciez X dom jest spolaryzowany z IV - bunt wobec tego co zosalo mi zapisane.

Nie zgodze sie z tym, ze Lew musi blyszczec za wszelka cene - ja sie nie pcham na afisz - jak cos robie to robie to dobrze, tak zebym nie musiala sie wstydzic - poprzez to ze bylam postrzegana jako osoba zaradna i przedsiebiorcza bylam wybierana ciagle to na gospodarza klasy, grupy i innych. Nie musze rzadzic, jestem asertywna i mam swoje zdanie, jesli nie mam racji, oddaje honor:)

W necie wyczytalam ze Ksiezyc lub Saturn w XII domu mowi o slabych lub braku relacji dziecka z matka l w zwiazku z czym pozniej dziecko ma takie poczucie skrzywienie psychiki, dodatkowo u mnie Ksiezyc w IIId jest i to w koniunkcji z Plutonem, wiec to tez ma niemale znaczenie. Mozna przeswietlic moja matke na wyrost z mojego kosmogramu.

 

 

napisalam to w odniesieniu do tego co napisal starybosman o uranie w IVd:) pozdrawiam

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
genny19 2011-05-20, 15:12:11

Marsjanko, bardzo mi pomogło zdanie przeczytane w jakieś książce"że to my sami sobie wybieramy rodziców".

Jeśli chodzi o wybaczenie(można to zobić w myślach) to wiem  z własnego doświadczenia ,że przynosi ono największą korzyść osobie, która wybacza,czyli samej sobie. Nie żyje się w poczuciu krzywdy i winy.Pozdrowienia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-20, 16:50:17

Genny tez o tym slyszalam, ale w to nie wierzę.

Jeśli chodzi o wybaczenie, na to sie zdobedę, jesli mam byc zdrowsza psychicznie:)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2011-05-20, 20:17:58

W kwestii wybaczania się nie będę wypowiadać, bo to sprawa zbyt osobista i każdy powinien móc o tym sam zadecydować.

Mam za to dla Marsjanki propozycję:

Wyobraź sobie, że nie masz żadnych problemów i złych doświadczeń z dzieciństwa. Matka zgodna i w miarę chętna do pomocy przy wnuczkach, czyli wszystko jest OK, możesz iść do pracy i się nie przejmować.

Wyobraziłaś sobie?

No to jedźmy dalej...

Wyobraź sobie, że wracasz po 8 godzinach pracy do domu a tam masz poukładane w szafach, szafkach kuchennych i gdzie tylko się da ...., ale nie tak, jak to zostawiłaś rano! Bo matka to zrobiła po swojemu, tak jak jej pasowało. Nawet w zabawkach Twoich dzieci jest porządek zaprowadzony przez Babcię, dzieci są przez nią strofowane i karcone (Twoje dzieci!).

Czujesz to?

Wyobraziłaś sobie?

No to teraz chyba już wiesz, co mam na myśli. Głosny smiech. Bo skoro już wyobraźnia ruszyła, to nieuchronną konsekwencją będzie myśl o tym, jak Cię na taki widok trafia jasna cholera

Mam rację?

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2011-05-20, 20:21:54

oczywiście masz rację!, muszę sobie poradzić i już:)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
patientia 2011-08-17, 14:06:36

też spróbuję opisać "swój" ascendent.

 

asc w koziorożcu, dekanat byk, dwada baran

 

asc w koziorożcu to powściągliwość, dystans do otoczenia, powaga, nieufność, ambicja i w ogóle...

 

byczek nadaje mu dodatkowej flegmatyczności ale w nauce, zamiłowanie do słodyczy, przede wszystkim mocną sylwetkę, tzw. postawną, wytrzymałość, na pewno wzmocnione są cechy wspólne dla trygonu ziemi, jak spokój (z wiekiem coraz widoczniejszy, nowa ksywka-stoik), realizm, ...

 

wysyłam

Tematów: 2
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-07
patientia 2011-08-17, 14:12:10

cd. ...stabilność, równowaga- stanie na głowie pestką, ale żeby emocje funkcjonowały harmonijnie...niezawsze Księżyc w Lwie w dodatku w dwadzie Bliźniąt-gaduły ech; kroczę godnie co dnia, zauważyłam, że byki mają tendencję do patrzenia pod nogi...

władca byka, czyli wenus jest też w koziorożcu w tym samym domu, trochę przytłumiona; jest materializm, patrze na człowieka przez pryzmat wyglądu, nie skreślam , ale faktem jest, że mam znajomych, którzy wyglądają "dobrze", albo "ciekawie", z pieniędzmi czuję się bezpieczniej, już bez mam mętlik, też nic ponad normę (wierzchołek 2d. w wodniku); okrasza zimnego, surowego koziorożca poczuciem "rodzinności"

Tematów: 2
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-07
patientia 2011-08-17, 14:23:02

dwada barana nadaje wojowniczego wyrazu twarzy, emanuje ze mnie siła,  rozmyta przez neptuna (w koniunkcji z asc) przez co mogę przypominać "osiłka"- jakby poza siłownią nie wiedział gdzie jest:) pod baranim entuzjazmem i spontanicznością łamie się powaga i sztywność koziorożca, być mogę postrzegana jako zadufana, zbyt pewna siebie, ale ale nic bardziej milnego, wszak słońce też w koziorożcu, więc jest niepewność tego co myślę, kompleks intelektualny- albo to moje wymagania co do siebie, żeby wiedzieć wciąż wciąż więcej...ach nie wiem; ryzyko nie jest mi obce, w latach młodzieńczych postrzegano mnie jako "wariatkę, szaloną buntowniczkę", która się niczego nie boi, wiadomo, że ja widziałam też tą drugą połowę- melancholię... 

jedna z sióstr, a reszta przytaknęła na ksywkę "byczek fernando", dziwiło mnie, że nikt nie wspomina o moim "wewnetrznym smutku", którego, doznałam "oświecenia" nie było widać, ...a teraz jestem starsza i widzą wysportowaną opanowaną dziewczynę

 

dowiedziałam się, że Mars w moim horoskopie jest znaczący, jest przy MC, zmierzanie w kierunku kariery z siła, determinacją, na pewno z zapałem

 

z zachowania rzadko komu skojarzyłam się z koziorożcem; zaskoczeniem był strzał kolegi (o bystrym spojrzeniu), że urodziłam się w znaku barana. wtedy nie wiedziałam o dwadzie w baranie. ostatnio wodnik, ryba (neptun na asc- takie niewiadomo czy ona wie gdzie jest),

 

zbiorowe działanie planet przy asc (słońce, wenus, neptun) ładnie "ubrała" w słowa Jasmin, cytuję: "moim zdaniem to umiejętność autorealizacji w sposób pełny wyrazu, z wdziękiem, z magią wewnętrzna i w wyjatkowo atrakcyjny sposób". Fakt, te trzy planety są w paraleli zodiakalnej z merkurym i uranem w XII, no ale ...  dobrze, spróbowałam opisać swoje asc :) pozdrawiam

 

 

Tematów: 2
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-07
Jasmin 2011-08-17, 17:05:44

Brawo za samodzielną próbę:)

Użyłaś określenia "emanuje ze mnie siła,  rozmyta przez neptuna "

 

Rozmyte przez Neptuna? Zaklejone usta

 

...albo nie, skomentuję:

Co to za stereotyp z tym rozmywaniem? Neptun niczego nie rozmywa, może zaś wysubtelniać, sublimować, osnuwać lekką mgiełką, obdarzać słodyczą, fantastycznym poczuciem humoru, dodawać wyobraźni, zabierać w bajkowy świat fantasmagorii, uczyć wchodzenia w stan epifanii, w falę uniesienia bądź natchnienia, darzyć niepowtarzalnym urokiem itp.Usmieszek a przede wszystkim Neptun to ILUMINACJA a na niższym poziomie zdolność do INSPIROWANIA innych.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2011-08-17, 21:33:36

Jasmin! Jakże dzięki Twoim słowom zaczynam lubić swojego Neptuna Buziaczek. Przyznam, że patrzyłam na niego trochę spode łba, ale teraz - obiecuję - już przestanę.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-08-17, 22:14:27

Cieszę się z tego Usmieszek . Energia Neptuna na to zasługuje, bez niej bylibyśmy zubożeni i mniej "anielscy" ... A z jej udziałem to mamy odrobinę "nieba" w życiu szarym, codziennym, przyziemnym...

 

pozdrawiam wszystkich:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-08-18, 14:47:52

Powinno ukazywać się więcej podobnych wpisów w Internecie, oddemonizowujących malefiki :)

 

Jasmin ma rację, że każda planeta ma swoje dobre i złe strony. Wenus czy Jowisz potrafi także złoczynnie działać przy nieharmonijnych układach, o czym rzadko się pisze. 

 

Na mnie Neptun działa nie tyle anielsko, co kreatywnie, i jeśli miałabym doszukiwać się uzdolnień plastycznych  w swym natywniku, to z pewnością przypisałabym je Neptunowi, a nie Wenus.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-08-18, 15:33:40

Neptun to nie tylko sztuka ale też pozytywne myślenie oraz matematyka

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
margaux 2011-08-18, 16:08:06

Pozytywne myślenie to bardziej domena Jowisza, a za genialne przebłyski w dziedzinie nauk ścisłych raczej odpowiada Uran.

 

Istnieje spór między astrologami, czy Neptunowi przypisać wyższą oktawę Księżyca czy Wenus?

Ja zaliczam się do tych pierwszych, ale moja ocena jest zbyt subiektywna, ścisła koniunkcja Księżyca z Neptunem w natywniku, by mogła uchodzić za miarodajną. Natomiast nie wiązałabym Neptuna ani z pozytywnym myśleniem, ani z matematyką.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Magnolka 2011-08-18, 16:23:59

A ja nie myślę że Neptunowi brak optymizmu-w końcu Jowisz i Neptun są ze sobą powiązane poprzez znak Ryb.Jednak moim zdaniem jest pewna różnica-Jowisz daje hurraoptymizm a Neptun takie głeboko wewnętrzne poczucie, że wszystko będzie dobrze, i że schody kiedyś się skończą a tam na górze taras z pięknym widokiem.Neptun cierpliwie poczeka, Jowisz woli wziąć sprawy w swoje ręce i np.windy poszuka :)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
genny19 2011-08-18, 16:44:37

 

"Neptun rządzi wszystkimi czynnościami związanym z prawą  półkulą mózgu. dziedziną prawej półkuli jest idealizm i zdolnośc do ogarnięcia całości.Prawa pólkula ma związk ze zdolnościami koncepcyjnymi,lewa z analizą.Funkcje prawopólkulowe  umozliwiaja sięganie wzrokiem w dal.poza pietrzące się tuż przed nosem trudności,które w innym wypadku,mogłyby ograniczyć pole widzenia tak,że czlowiek utknął bybez reszty wsród codziennych spraw. Neptun ma 2 poziomy funkcji. Widzenie fizyczne to wzrok oraz wizualizacja.Oczy którymi włada Neptun działają jak aparaty fotograficzne. Człowiek w każdej sekundzie swoich doświadczeń"fotografuje" a następnie przechowuje te obrazy w kartotece swej pamięci. Jeśli we wczesnym okresie życia widzi i dośwaidcza destrukcyjnych sytuacji,uruchamia wzorce które się utrwalają ,a przez to spotykają go następne bolesne doświadczenia.Wizualizacja zdolność wyobrażania sobie zdrowia,sukcesu w sporcie np Wojciech Fortuna,Brian  Boitano i inni ..

Astrologia i zdrowie-J Avery

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.