Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ćwiczenia w interpretacji dla początkujących astrologów

Radix Astrologa
Magnolka 2011-09-07, 16:39:02

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pytanie jakie wskaźniki w horoskopie wskazuja na  fakt że dana osoba ma szanse na zgłebienie tajników astrologii i co sprawia, że ogólne zainteresowanie przeradza się nagle czy też stopniowo w astrologicznego "hopla"Głosny smiech

Czy w horoskopach astrologów mozna odnaleźć jakiś wspólny mianownik?

Czy działa "pasmo astrologii"? Powiązania Urana z Merkurym? Co odpowiada za to że astrologię rozumiemy i wierzymy, że działa.

Pozdrawiam Forum Usmieszek

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Odpowiedzi
turandot 2011-09-07, 17:25:22
Tyle udało mi się znaleźć w necie:) Może Ci się przyda. Pozdrawiam:) "Dar astrologiczny manifestuje się na bardzo różne sposoby, ponieważ obraz mentalny może wytwarzać się na różnej głębokości w różnych umysłach. Jeden będzie się bardzo koncentrował i powoli dochodził do prawidłowych wniosków, inny robi to spontanicznie, dla laika niemal natychmiastowo ale i jeden, i drugi może być dobrym astrologiem. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że przewaga znaków pewnej grupy (Ogień, Woda, Powietrze, Ziemia) już coś nam mówi o charakterze człowieka. Na przykład: Ogień daje ostrość intuicji, ale niecierpliwość i pośpiech. Przewaga znaków Powietrza daje spontaniczność, inteligencję, ale i pewną powierzchowność, bo przy złych aspektach nadmiar inteligencji będzie powodował lenistwo w pracy nad nią. Ziemia daje siłę koncentracji, ale bardzo dużą metodyczność i powolność sądzenia - w ten sposób dochodzi się do dobrych wniosków. Przy złych układach może to być nadmierne spowolnienie, a wręcz marudność. Znaki Wody dają dużą wyobraźnię, wrażliwość, bardzo głęboką intuicję - są najczęstsze u astrologów irracjonalnych, myślących symbolicznie, obrazowo, wręcz jasnowidzów. Jednocześnie dają duże wahania, wątpliwości, wrażliwość psychiki powodującą fluktuacje. Ludzie ci nie zawsze "równo" pracują. Znaki kardynalne mają pewną analogię ze znakami Ognia i powietrza, znaki zmienne z Wodą, a znaki stałe z Ziemią. Mają te same cechy, Następną bardzo ważną sprawą jest obsadzenie domów l, 4, 8, 9 i 12 a zwłaszcza 9 domu horoskopu i położenie jego władcy oraz Jowisza jako naturalnego władcy tego domu - ma to podstawowe znaczenie dla daru astrologicznego. W astrologii pojęciowej, racjonalnej Jowisz ma wiele wspólnego z tzw. zdrowym rozsądkiem i wyciąganiem wniosków syntetycznych -aposteriori. Położenie w horoskopie, siła zodiakalna czy aspektowa Jowisza mówi nam o możliwości dobrego sądzenia. Sprawiedliwego sądzenia. Dom l, znajdujące się w nim planety i położenie władcy Ascendentu mówią nam o powołaniu człowieka. Dom 4 ma wiele wspólnego z grobem, z okultyzmem, ze sprawami ukrytymi, z radiestezją. Obsadzenie domu 4 jest częstsze u radiestetów niż u astrologów, bo to jest Ziemia. Dom 8 wiąże się z tym wszystkim, co ukryte, z życiem pozagrobowym, całą filozofią okultyzmu, antropozofią. Dom 9 to wyższe piętro świadomości, tzw. nadświadomość, piętro integracji wyższego światopoglądu, filozofia, wyższe studia. I wreszcie dom 12 mówiący znów o okultyzmie, sprawach ukrytych itd. Z tym, że dom 12 jest częstszy u psychiatrów niż u astrologów.

 

Najbardziej przydatnymi dla daru astrologicznego planetami (bierzemy pod uwagę położenie i siłę planety) są przede wszystkim: * Uran stanowiący kanał, jakim nasza świadomość kontaktuje się z podświadomością. Wydobywanie nagłych idei z podświadomości. Czyli jest to możliwość penetracji, decyzje, nagłe oświecenie, nagłe zrozumienie. * Księżyc warunkujący koordynację tych wszystkich dedukcji. Źle położony lub atakowany przez malefiki Księżyc będzie w ostatecznym rachunku powodował błąd w sądzeniu, gdyż dedukcje nie będą skoordynowane. W astrologii należy brać pod uwagę wiele czynników i przy syntezie mogą nastąpić zakłócenia. * Słońce warunkujące nagłe oświecenie, możliwość pojmowania spraw wyższych oraz nasz własny idealizm, który jest tu konieczny. * Neptun dający intuicję i inspirację płynące ze świata niewidzialnego (częstszy jest u ludzi medytujących niż u astrologów, chociaż dobrze wykonana interpretacja horoskopu jest medytacją astralną) * Pluton natomiast daje penetrację i dociekliwość umysłu. Sięganie do świata niewidzialnego, pod powłokę zewnętrzną.

 

Ze znaków najbardziej przydatne są Strzelec, Wodnik, Bliźnięta, Rak, Lew i Ryby oraz Skorpion. Silnie obsadzone Ryby już dają ten dar, a zwłaszcza - jak mówi Ptolomeusz -Bliźnięta i Strzelec. Saturn potrzebny jest do odpowiedniej koncentracji, do samodzielnych, żmudnych badań. Merkury warunkuje stopień inteligencji. Wenus sposób kontaktu ze światem zewnętrznym, stosunki z klientami itd. Np. przy silnie atakowanej Wenus nikt nam nie uwierzy! Mars potrzebny jest dla daru przekonywania innych. Np. mając Marsa w Byku nikogo nie przekonamy, bo będziemy zbyt powolni a jednocześnie uparci. Szczególnie przykre jest położenie Marsa w Raku. Powoduje ogromną niecierpliwość działania i chaos."  Z wykładu Andrzeja Wesołowskiego.
Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
lupka 2011-09-08, 20:04:18

„Merkury warunkuje stopień inteligencji.”

Czytałam gdzieś, że poziomu inteligencji nie da się wyczytać z radiksu.

A jeśli chodzi o predyspozycje do zawodu astrologa to niektórzy patrzą też na Uranię, która ma być w jakiś sposób wyeksponowana- jak np. koniunkcja ze Słońcem, z MC itp.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-09-08, 21:53:48

Poziomu może nie, ale charakter już bardziej:

 

- ekspansywny, agresywny intelekt - Merkury z Marsem, Jowiszem, czasem Uranem

- podejrzliwy, spiskujący, bystry - Merkury z Plutonem

- synestetyczny (widzi wiele rzeczy naraz), wizyjny, pomieszany, intuicyjny - Merkury z Neptunem, ale czasem z Uranem, lub Księżycem

- wizjonerski, ale też zarozumiały - z Jowiszem, w Lwie, Strzelcu

 

Księżyc może wskazać predyspozycje na charakter intelektu, np w trygonie powietrza człowiek jest bardziej kontaktowy, a to wzmaga jego "korzystanie" z komunikacyjnych atrybutów, mowy. Może jednak sprzyjać Merkuremu, zwłaszcza, jeśli robi do niego korzystny aspekt z żywiołu powietrza, lub ognia. Wówczas myślenie ekspansywne, dynamiczne, aktywizacja mowy, intelektu. Jeśli Merkury w wodzie lub ziemii i otrzyma jeszcze aspekt od Saturna, albo Plutona to może być chłodna analiza, szukanie przyczyn, introwersja, czytelnictwo, pewnego rodzaju spokój.

 

Ważny jest też III dom (sąsiedzi, towarzystwo, komunikacja, talenty), oraz IV dom (tożsamość, rodzina). No i naturalnie osie (miejsce przyłożenia, wyładowania swojej osobistej energii), oraz zawartość władca I domu. Jeśli np na ASC będą Bliźnięta, a na MC znajdzie się Merkury z Uranem, to nie ma siły, żeby ta osoba nie myślała wielotorowo i nie była wszechstronnie uzdolniona.

 

Oczywiście wszystko trzeba rozpatrywać na miarę. "Poziomu inteligencji" faktycznie możemy nie wyczytać - jestem sceptykiem. Ale charakter, jakość, użyteczność - jak najbardziej.

 

Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2011-09-12, 13:21:59

Wiele wskaźników może mówić o preferencjach do zawodu astrologa.

 

Najbardziej pomocne są silne Słońce w pozytywnych konfiguracjach z Saturnem i Uranem. Także Jowisz i Neptun.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Magnolka 2011-09-12, 15:29:02

Cytat z L.Zawadzkiego:

Poziom inteligencji możemy zobaczyć poprzez konstelacje Merkurego i Jowisza: w jakich sa znakach, gdzie uplasował sie dyspozytor, jakie sa aspekty wzajemne, jakie aspekty posiadają obie te planety z pozostałymi sygnifikatorami? Najgorsze co może się przydazyć właścicielowi to takie ustawienie Merkurego, że dyspozytor usadowił sie do niego w opozycji lub kwadraturze (....)

W końcu, jesli trudno jest zobaczyć jak to z tą inteligencją się dzieje, to należy policzyć aspekty harmonijne i nieharmonijne Merkurego; jeśli jest przewaga aspektów harmonijnych to źle w każdym razie nie będzie.

L.Zawadzki "Astrolog"

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.