Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ćwiczenia w interpretacji dla początkujących astrologów

Horoskop ślubu
lupka 2011-09-30, 17:08:16

Wklejam horoskopy małżeństw moich krewnych na godzinę kiedy państwo młodzi  złożyli sobie przysięgę małżeńską. Jak myślicie, czy  są/były to szczęśliwe i udane małżeństwa? Czy w ogóle przetrwały? Jakie były okoliczności zawarcia związku małżeńskiego? Usmieszek

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
lupka 2011-09-30, 17:11:04

I tutaj drugi horoskop.Potraficie określić czy para ma dzieci?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-09-30, 18:17:56

Ciekawe ćwiczenie i ładnie wklejone wykresy (przy okazji uwaga dla innych: aby miniaturka była widoczna trzeba wklejać obrazek w formacie JPG).

 

Jeżeli to nie problem, to wolałabym, abyś podała dane każdej pary. Z samego dnia ślubu nie wszystkie odpowiedzi wynikają.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-09-30, 18:31:20

Podobną zagadkę mozna było ostatnio rozwiązać na astroportalu.

 

Ja nie mam teraz czasu, by zająć się tym horoskopem, ale już na pierwszy rzut oka nie podobaja mi się aspekty między sygnifikatorami panny młodej i pana młodego, tzn. mamy między Słońcem a Księżycem połkwadraturę, a pomiędzy Wenus i Marsem półtorakwadraturę. To nie wróży dobrze temu małżeństwu. Księżyc uszkodzony opp od Plutona, ascendent w Wadze.... jakos nie podoba mi się to za bardzo.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lupka 2011-09-30, 20:31:44

Właśnie to zagadka na astroportalu tak mnie zainspirowałaUsmieszek. Zaraz też rzuciłam się na analizę horoskopów ślubów w mojej rodzinie i jestem zaskoczona jak trafnie sygnifikatory opisują parę młodą.To niesamowite ile można powiedzieć na temat losu samego małżeństwa z daty i godziny ślubu- nie znając zupełnie danych  młodej pary.  Moje zdziwienie sięgało zenitu kiedy przeczytałam odpowiedź pana Leona Zawadzkiego, który podał bardzo wiele szczegółów dotyczących małżeństwa Elvisa, nawet określając liczbę dzieci i ich płeć. Szczególnie zadziwia to, gdyż wiele osób zajmujących się astrologią- przynajmniej na forach internetowych wypowiada się bardzo sceptycznie na tematy związane z określaniem np. ilości dzieci, ich płci i tak samo odnośnie ilości zawartych małżeństw. Pewna znana mi pani astrolog (psychologizująco-humanistyczna) powiedziała mi, że jej zdaniem nie da się takich spraw jak liczba dzieci czy małżeństw ze 100% pewnością odczytać z horoskopu urodzeniowego, natomiast astrolodzy klasyczni są innego zdania. A na astroportalu okazało się, że jest to możliwe i to najwyraźniej z samego horoskopu ślubu. Mnie osobiście pęka już głowa od tych różnorodności zdań,opinii, metod... astrologów też najwyraźniej „ich radix ma” i stąd te rozbieżności. Ponieważ mnie mój radix też z pewnością „ma” doszłam do wniosku, że nie pozostaje nic innego jak wnikliwie obserwować...

W zagadce nie chodzi tyle o dopasowanie partnerów czy synastrię tylko o losy samego małżeństwa na podstawie horoskopu. Dlatego żeby zabawa była wyborowa nie podam żadnych danych tak jak było w konkursie – ale będzie za to opis sytuacji:Usmieszek Może znajdzie się ktoś kto będzie chciał poćwiczyć i będzie miał na to czas. Kiedyś tam.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
maszowa 2011-09-30, 21:57:32

Ja po lekturze ostatniego numeru Astrologii profesjonalnej też zaczęłam badać horoskopy ślubów Usmieszek, ale jakoś nie za bardzo w nich widzę ilość dzieci. Widocznie do tego trzeba mieć znacznie więcej wiedzy.

Spróbuję więc spojrzeć na pierwszy horoskop:

Wenus jest planetą małżeństwa - tutaj znajduje się w Raku i X domu, wskazuje więc na dążenie do założenia rodziny i otrzymywanie wsparcia od krewnych. X dom jest położeniem korzystnym. Położenie i aspekty Wenus (bliskie sąsiedztwo ze Słońcem w Lwie i półtorakwadratura z Marsem w Rybach i V domu) kojarzy mi się z małżeństwem dla korzyści niekoniecznie majątkowej, raczej dla uzyskania wyższej pozycji w środowisku.  Mars, czyli w tym przypadku Panna Młoda jest w Rybach, gdzie Wenus (władca ascendentu, czyli Pan Młody) jest w egzaltacji - stroną dominującą i ustalającą reguły jest mężczyzna.

Księżyc jest w fazie przybywającej i luźnym sekstylu z Jowiszem - to wróży powodzenie.

Kiepsko natomiast wygląda jego opozycja z Plutonem, kwadratura z Marsem i trygon z Neptunem - nie wygląda mi to na szczęście małżeńskie ... czemuś mi się to kojarzy z trudnościami w zakresie powiększania rodziny o potomstwo.

 

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
margaux 2011-09-30, 22:48:37

Pana młodego sygnifikuje władca ascendentu, czyli tu Wenus, Słońce, Mars oraz planeta, do której Księżyc robi ostatni separacyjny aspekt, czyli tu Neptun.

 

Pannę młodą z kolei sygnifikuje władca descendentu, czyli tu Mars, Wenus, Księżyc, oraz planeta, z którą Księżyc tworzy pierwszy aspekt aplikacyjny, tu Merkury.

 

Zatem Księżyc - panna młoda w trygonie do Neptuna - pan młody jest OK. Źle wyglądają wpsomniane przeze mnie wcześniej kwadratury (pół i półtora) między Słońcem a Księżycem oraz Wenus i Marsem.

 

W tym małżeństwie pozycja pana młodego jest silniejsza, bo Słonce przebywa w swoim domicylu i w domu kątowym X wraz z Wenus. Panne młodą wzmacnia koniunkcją Jowisz, ale wszystko odbywa się pod kontrolą męża, bo we Lwie i w opp do Neptuna.

 

Saturn w IX domu, władca IC, pachnie mi to zagranicą. Najwięcej zastrzeżeń mam do Plutona, który uszkadza Księżyc.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
genny19 2011-10-01, 00:20:56

 

 

Sygnifikatory pana młodego to:

1. ascendent  Waga i jego władca Wenus w Raku

2. Słonce w znaku Lwa oraz Mars w Rybach

3. planeta z którą Księżyc robi ostatni separacyjny aspekt i tu zagwozdka bo nie wiem czy przyjmować Neptuna (separacyjny trygon ,orba 5 stopni) czy Marsa separacyjna kwadratura orba 7 stopni.

Sygnifikatory panny młodej to:

1. VII dom w znaku Barana i jego władca Mars

2. Wenus w Raku i Księżyc w Bliźniętach

3.  planeta z którą Księżyc robi pierwszy aplikacyjny aspekt  a jest to sekstyl z Merkurym w Lwie

 

Wenus jako planeta związków małżeństwa i kontraktu jest najważniejszym elementem horoskopu ślubu .Wenus w Raku to dobre położenie Wenus na zawarcie małżeństwa i partnerzy szybko będą  chcieli założyc rodzinę  oraz będą dostawać wsparcie od krewnych .Położenie Wenus w domu 10 wzmacnia jej pozycję a osłabia kwadratura z Marsem oraz bikwintyle z Uranem i Plutonem

     Księżyc to drugi po Wenus sygnifikator małżeństwa  w horoskopie ślubu.

Niekorzystne jest to że Księżyc jest w fazie malejącej  od pełni do nowiu robi półkwadraturę do Słonca  oraz kwadraturę do Marsa  i opozycję do Plutona  oraz trygon do Neptuna jako malefika.

Korzystne  że tworzy sekstyl z Jowiszem

Pozycję startową przed ślubem narzeczonych symbolizują Wenus i Mars tworzące do siebie w horoskopie kwadraturę. Wenus (kobieta)w znaku Raka myśląca o założeniu rodziny i żyjąca bardzo blisko z swoją rodziną co potwierdza pozycja Księżyca w jej 3 domu(krewni).Mars (mężczyzna )w znaku Ryb  jest wywyższony a jego pobyt   w 5 domu  może oznaczać ,że lubi się bawic,romansować a pobyt Urana w tym domu,że może mieć

oryginalne hobby.Oba sygnifikatory są w znakach wodnych-oboje są bardzo emocjonalni.

Wenus i Słońce w Lwie jako sygnifikatory mężczyzny w 10 domu świadczą ,że ma on mocną pozycję w związku i lubi błyszczeć w tym związku.

IC mężczyzny w Koziorożcu z jego władcą Saturnem w znaku Raka gdzie jest w detrymencie oraz to ,że Saturn znajduje się w domu upadającym i tworzy kwadraturę do Ascendentu nie wróży dobrze małżeństwu. Pobyt Saturna w 9 domu horoskopu ślubu-sprawy związane z zagranicą , sądownictwem ,nauką.

IC kobiety to 10 dom i znak Raka. Dla niej ważne jest małżeństwo ,rodzina ,mąż  .Księżyc władca Raka znajduje się w Bliźniętach -perigrinum  w jej 3 domu upadającym .Dla kobiety wazny jest kontakt z jej krewnymi.

10 dom to cel związku -tu znak Raka czyli rodzina. Licząc domy od 10  to Księżyc wraz z Saturnem przebywaja w 12 domu -związanym z tajemnicą i ukrytymi  wrogami

 Co do dzieci. Kobieta bardzo pragnie mieć dzieci .5 dom w horoskopie slubu to znak Wodnika  a jego władca Saturn znajduje się w Raku w upadku oraz znajduje się tam Mars jako władca 7 domu (kobieta) oraz Uran władca Wodnika.5 dom kobiety (11 horoskop ślubu) znajduje się w niepłodnym znaku Lwa z Merkurym(dzieci) i Jowiszem w koniunkcji  z punktem szczęścia.Punkt szczęścia i Jowisz w 11 domu może mówić ,że chyba się udało

Czy małżeństwo przetrwało. Kryzys mógł  nastąpić po 7 latach co wskazuje  kwadratura Saturna do osi ASC -DSC oraz ,że  w dyrekcjach na MC,koniunkcja Wenus-Slonce,oraz kwadratura Księżyc -Mars. 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2011-10-01, 05:36:51

 

Czy para ma dzieci?

5 dom horoskopu to znak Koziorożca z Chironem i Neptunem w tym domu. Znak Koziorożca jest neutralny a jego władca Saturn znajduje się w domu 11 którego władcą jest znak Raka (płodny)ale Saturn znajduje się w znaku Lwa w upadku.Punkt szczęścia w koniunkcji z Saturnem znajdują sie w 5 domu kobiety. Księżyc w Rybach jest w znaku płodnym ale w domu upadającym i w koniunkcji z 2 malefikami Marsem i Uranem.Jowisz sygnifikator kobiety tworzy trygon z Saturnem dyspozytorem  domu dzieci.Mogą być trudności ale możliwe jest dwukrotne zajście w ciążę Księżyc tworzy kwadraturę aplikacyjną do Jowisza oraz koniunkcję z Uranem.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-10-01, 10:28:53

Co do I pary:

 

Sygnifikatory pary częściowo się pokrywają, najwyraźniej różnice widać w pozycji Słońca (mąż) i Księżyca (żona).

 

Małżeństwo zawarte zostało szybko albo w nastroju dość euforycznym, towarzyszyły mu silne emocje.

Mogło być zawarte za granicą i/lub para była cudzoziemska  lub były różnice w pochodzeniu i narodowości (przy tym samym obywatelstwie).

Małżeństwo było w jakiś sposób przyśpieszane, widać naciski ze strony rodziny i otoczenia, nie tylko na mariaż ale i na konieczność zapewnienia rodzinie potomka i kontynuatora rodu. 

 

Mąż był osobą znaną lub w jakiś sposób ważną. W małżeństwie spodziewał się wzrostu swojego znaczenia. Tym niemniej życie małżeńskie zaskoczyło go, inaczej je sobie wyobrażał lub mógł czuć się rozczarowany. Niewykluczone, że odbierał mariaż jako ograniczenie wolności. 

 

Żona wprawdzie zakochana w mężu ale jednocześnie odczuwała zdominowanie, spętanie sytuacją, nieznośną presję, którą widziała nie tylko w całej uroczystości ale i w obowiązkach małżeńskich. Opozycja Księżyca do Plutona mówi o tych uczuciach. Sama uroczystość budzi w niej sprzeciw, gdyż oznacza manipulację otoczenia, konieczność podporządkowania się zwyczajom i oczekiwaniom innych. Pluton w III domu w Strzelcu to presja na żonę, aby zachowała się w sposób odpowiedni i zgodnie z oczekiwaniami innych. Może sam ślub był wymuszony i podyktowany jakąś obyczajowością (możliwa ciąża), dziwnym zwyczajem lub rytuałem religijnym. Księżyc zmierzający do nowiu mówi o trudnościach. Żona czuła, że sytuacja ją przerasta.

 

Przy półtorakwadraturze Wenus i Marsa oboje małżonkowie w pożyciu wspólnym funkcjonowali poprzez swoje ego, oboje przewrażliwieni na punkcie swojej godności osobistej.

 

 

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-10-01, 10:48:13

dalej co do I pary:

 

Księżyc w fazie ubywania- źle

Księżyc nie jest w biegu jałowym - dobrze

Brak zaćmienia Słońca bądź Księżyca- dobrze

Księżyc nie jest osłabiony- dobrze

Księżyc w opozycji do Plutona w zakresie 2°-źle

Uran, Neptun, Pluton, Eris w retrogradacji- ?

Księżyc w znaku zmiennym- lepiej, gdyby był w stałym

Asc w znaku kardynalnym - lepiej gdyby był w stałym

Słońce, Księżyc, Wenus, Jowisz nad horyzontem-bardzo dobrze.

W domach kątowych brak Marsa, Saturna i Urana- bardzo dobrze.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2011-10-01, 12:31:46

 

Analiza robi się na prawdę skomplikowana jeśli chce się uwzględnić wszystkie sygnifikatory.Usmieszek Ja zaczynam się gubić w momencie kiedy dochodzą dodatkowe planety sygnifikujące pannę i pana młodego- a dokładnie w miejscu „ostatni aspekt separacyjny i pierwszy aspekt aplikacyjny, które tworzy Księżyc”Oczko. Ale jeśli młoda para ma wspólne sygnifikatory to jest to chyba dobry znak.

 

1.Pytanie  do Genny i Margaux- sygnifikator panny młodej- planeta z którą Księżyc tworzy pierwszy aplikacyjny aspekt- dlaczego  Merkury a nie Pluton?

2. Sygnifikator pana- planeta z którą Księżyc robi ostatni separacyjny aspekt – ja bym powiedziała, że Mars, bo Neptuna rozumiem jako przedostatni?

 

3. Położenie Wenus.

Wenus w X domu –dobrze, pokazuje ładnie, że celem jest zawarcie związku małżeńskiego

Wenus w Raku -powiedzmy, że dobrze

Ale czy Wenus nie jest spalona?

Wenus w momencie składania przysięgi małżeńskiej poza aspektem ze Słońcem, które ją albo pali, albo wcale nie jest aspektem bo Słońce jest w znaku Lwa- nie ma żadnych dużych aspektów- a z mniejszych aspektów w oczy rzuca się półtorakwadratura z Marsem i dwa twórcze bikwintyle ( a twórczość zwykle boli), ale to mało. Sama jakoś tak stoi. Może czuje się nieswojo i myśli sobie  co ja tu właściwie robię z tymi wszystkimi ludźmi?Albo inaczej na to patrząc nieaspektowana planeta w horoskopie natalnym często skupia bardzo uwagę na sobie, tak że osobnik nieustannie się nią zajmuje, dlatego pomyślałam sobie, że tutaj pan głównie będzie podejmował wysiłki w związku.

 

Jeśli chodzi o rozrywkowość partnerów to patrząc na dom V pana, włada nim Saturn (w Raku ) w koniunkcji z IC, pan w ogóle nie jest rozrywkowy, za to chętnie siedzi w domu. Pani jest bardzo rozrywkowa w V domu od domu VII jest Jowisz, Merkury, punkt szczęścia w znaku Lwa. Pan tę rozrywkowość z trudem akceptuje, bo taka rozrywkowa żona nie pasuje do jego wyobrażenia o idealnym domu rodzinnym- ale akceptuje, choć go to nie uszczęśliwia.

 

3.Patrząc na osie wydaje mi się, że ascendent w Wadze dla małżeństwa  nie jest zły, Medium Coeli w Raku raczej dobrze, przecież poprzez małżeństwo tworzy się już jakby mały zalążek rodziny.

 

Rzucił mi się w oczy najpierw Saturn przy MC, co prawda to słaba koniunkcja ale jednak, no i Saturn jest na wygnaniu. Saturn w koniunkcji z IC, włada też IV domem pana, Saturn niekorzystnie w Raku- więc oboje odczuwają wspólnie stworzony dom jako niedoskonały. Nie wiem czy Chirona też w elekcji się rozpatruje ale w koniunkcji z IC kojarzy mi się niefajnie.

Pluton działa na osi domów III-IX- a więc III dom pana i III dom pani- na zawarcie małżeństwa miało wpływ „wyniesione z domu”, jak  trafnie zauważyła Jasmin, nie tyle był to czynny nacisk rodziny, ale wpływ był, bo „nie wypada” żeby żyli tak bez ślubu, pani sama też tak czuła - to jej IX dom gdzie znajduje się Pluton – światopogląd. Ponadto Pluton podporządkowany też Słońcu, panu to odpowiadało. Pan dążył do tego małżeństwa mocno. Panna młoda nie była w ciąży.

Sporym tematem, o czym wspomniała  Jasmin było ograniczanie wolności, Mars sygnifikator panny młodej (...)edit- tu sie zagalopowalam z interpretacjaZaklejone usta

 

Ślub odbył się tak jak życzył sobie tego mąż, to czego chciała panna młoda zostało zwyczajnie zignorowane (m. in. miejsce ceremonii- pani chciała w kraju, pan chciał za granicą, pani nie mogła zaprosić wszystkich osób, które chciała mieć na ślubie. Ślub odbył się za granicą). Pannie młodej ślub ten źle się kojarzy do dziś. Poza tym małżonkowie pokłócili się przed i zaraz po ślubie, panna młoda biła się z emocjami, znieść nie mogła, że dzieją się tak ważne w jej życiu sprawy a ona nie miała  nic do powiedzenia.

Poczekam jeszcze z konkretnymi datami, może ktoś chce jeszcze spróbować określić jakieś ważniejsze zdarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-10-01, 12:50:17

Chiron w retro na IC w Koziorożcu to ważna wskazówka na to, jakie się zapowiadaja podstawy związku, jego trwałość.

Saturn władca Koziorożca jest w Raku i to zapowiada wzajemne pretensje a z Chironem  cierpienia. Saturn w Raku w dekanacie Raka i w dwadzie Panny - to mamy bezmiar wzajemnych pretensji i dokuczanie sobie, czepianie się szczegółów. Nie dziwi mnie, że się pokłócili przed ślubem, bo władca Saturna -Księżyc przed nowiem był. Nie uważam, że to były mniej ważne dla żony sprawy, a ponadto jako marsowa kobieta z pewnością nie lubi się podporządkowywać. No i pamiętliwość energii Raka połączona z Saturnem (długo pamiętać będzie te przykrości) co do szczegółu (Panna).

 

Co do zadania,celu  mariażu nie tylko MC jest ważne. Popatrzeć warto na oś Węzłów Księżycowych. Co oni mają oboje do zrobienia.

 

Dzięki Lupko za info zwrotne.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2011-10-01, 13:18:22

Co do daty ślubu:

przyjęłam 25.07.2003 godz. 12:15, dla Hamburga, chociaż miejsce było pewnie inne a i godzina tylko mniej więcej się zgadza. Ważniejsze było dla mnie podobne ustawienie osi, domów i pozycje planet.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2011-10-01, 13:31:40

 

1.Pytanie  do Genny i Margaux- sygnifikator panny młodej- planeta z którą Księżyc tworzy pierwszy aplikacyjny aspekt- dlaczego  Merkury a nie Pluton?

Tu masz rację najpierw Pluton a potem Mars

2. Sygnifikator pana- planeta z którą Księżyc robi ostatni separacyjny aspekt - ja bym powiedziała, że Mars, bo Neptuna rozumiem jako przedostatni?

Ale tu ostatni aspekt Księżyca to separacyjny  trygon z  Neptunem 12 stopień.Wcześniej zrobił kwadraturę z Marsm 10 stopien.Jeśli uznajmy aspekt z Plutonem to uznajemy takż aspekt z Neptunem . Zobacz w horariuszach które wykresla Jaśmin ,na dole jest pozioma linia i te aspkty co są za Księżycm to są sepracyjne a te co od Księżyca  o końca aspekty aplikacyjne.    

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
acrux_79 2011-10-01, 20:17:27

Ja zagadkę rozwiązałem innym "sposobem", odkrywając datę radixu za pomocą przesunięć, namierzając "datę", oraz googlując tą datę i znajdując wydarzenie pt: "ślub Elvisa"

 

W ramach 100% wiarygodności (nie, nie o to chodzi że się czepiam) polecałbym zapoznać się z prognozami nt ślubu (przykładowo) Williama i Kate Middleton. Niestety, obawiam się, że będziemy musieli czekać kilkanaście, kilkadziesiąt lat :-(

 

Więc z tymi "zagadkami" trzeba być ostrożnym. Najlepiej byłoby dawać anonimowe pary. Oczywiście nie kwestionuję warsztatu P. Leona Zawadzkiego, musiałbym być szaleńcem :-) . Jest on dla mnie wielkim autorytetem, to dzięki niemu (choć bez czynnego udziału) "zaskoczyły" u mnie reguły astrologii.

 

A zaraz postaram się zobaczyć o co chodzi z tą elekcją ślubu.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-10-01, 20:22:57

No "brzydko" wygląda ten radix, ale pan młody górą. Dwa benefiki po wschodniej stronie kosmogramu, ważniejszy dom Wenus, oraz siła Słońca wobec Księżyca też znacząco mocniejsza.

 

Bardzo mnie martwi aplikacyjna opozycja Księżyca do Plutona. Półtorakwadrat Wenus - Mars też nieciekawy. Ale zastanawia mnie ten Syriusz przy MC. Oraz Gienah na ASC (ten akurat zły). One mogą coś podpowiadać. Zaraz popatrzę co inni napisali, piszę "świeżym okiem".

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2011-10-01, 20:31:05

Najważniejsze dla mnie jest jednak nie "minusowanie" i "plusowanie" (że "trochę dobrze" i "trochę źle") ale ostateczna odpowiedź na zadane pytanie.

 

Pytanie było: czy oni przetrwali ? Odpowiedź brzmi - NIE. Dlaczego nie... ? Oprócz tego że nie podoba mi się moment elekcji ślubu, to dodatkowo spojrzałem (szkoda że nie ma miejscowości) na... moment zadania pytania przez Lupkę.

Spójrzcie - Księżyc idzie pustym kursem, a Wenus separuje od Saturna w Wadze. Czy to nie jest jakiś znak ?

 

Kwestia tego, by ustalić, kiedy to się rozsypało. Niestety, tego nie potrafię przewidzieć. I taką zagadkę (a nie horoskop Elvisa Presleya) dałbym do Astroportalu. Skorzystali by wszyscy, a wiarygodność wynosiła by 100%.

 

Pozdrawiam !

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
lupka 2011-10-01, 20:33:15

IC kobiety to 10 dom i znak Raka. Dla niej ważne jest małżeństwo ,rodzina ,mąż  .Księżyc władca Raka znajduje się w Bliźniętach -perigrinum  w jej 3 domu upadającym .Dla kobiety wazny jest kontakt z jej krewnymi.

10 dom to cel związku -tu znak Raka czyli rodzina. Licząc domy od 10  to Księżyc wraz z Saturnem przebywaja w 12 domu -związanym z tajemnicą i ukrytymi  wrogami

 

Tu zgadza się też, ona bardzo związana ze swoją rodziną- a pan młody co do jej rodziny miał jakieś obiekcje i utrudniał kontakty.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2011-10-01, 20:44:17

Czy para ma dzieci?

5 dom horoskopu to znak Koziorożca z Chironem i Neptunem w tym domu. Znak Koziorożca jest neutralny a jego władca Saturn znajduje się w domu 11 którego władcą jest znak Raka (płodny)ale Saturn znajduje się w znaku Lwa w upadku.Punkt szczęścia w koniunkcji z Saturnem znajdują sie w 5 domu kobiety. Księżyc w Rybach jest w znaku płodnym ale w domu upadającym i w koniunkcji z 2 malefikami Marsem i Uranem.Jowisz sygnifikator kobiety tworzy trygon z Saturnem dyspozytorem  domu dzieci.Mogą być trudności ale możliwe jest dwukrotne zajście w ciążę Księżyc tworzy kwadraturę aplikacyjną do Jowisza oraz koniunkcję z Uranem.

Tutaj odnośnie drugiej pary, której losy są również interesujące, a bynajmniej nietypowe. Jeśli chodzi o dzieci to jest ich trójka- dwie dziewczynki i jeden chłopiec.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2011-10-01, 20:56:14

Nie liczyłam aspektów aplikacyjnych węzła wschodzącego  i Chirona . Kiężyc ma 3 aspekty aplikacyjne i Saturn władca 5 domu 3 .

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2011-10-01, 21:31:17

Odnośnie I pary. Grudzień 2006 rozeszli się- wtedy Saturn tranzytował Jowisza w koniunkcji z Merkurym. Od października 2007 byli znów razem ale mieli dwa mieszkania, Jowisz był w koniunkcji do Plutona i opozycji do Księżyca, Saturn nie aspektował w tym czasie nic, Pluton w trygonie do punktu szczęścia, Uran w kwadracie do Księżyca i Plutona. Ten związek przetrwał do dziś, jeśli to jeszcze związkiem można nazwać ale kuzyn coraz częściej mówi o rozwodzie. Zbliża się kwadratura Saturna do Wenus, opozycja Plutona do Saturna a Neptun w opozycji do punktu szczęścia- zobaczymy co ten czas przyniesie. Para nie ma dzieci, choć rodzina pana młodego robi nacisk, wnuki im się marzą, ale młodzi rzucili się w wir pracy, chyba tak, żeby się zbyt często ze sobą nie widywać. Dodam, że gdyby do rozwodu doszło to chyba najbardziej rodzina pana młodego będzie zszokowana, bo u nich się rozwody „nie zdarzają”-pewnie dlatego kuzyn się tak ociąga.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2011-10-01, 21:35:34

Ale jaki okres upłynął od zawarcia związku malżeńskiego do grudnia 2006?

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2011-10-01, 21:39:59

Mniej wiecej 3,5 roku.Dane, podała wyżej Jasmin.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-10-01, 22:41:35

Acrux, pytania do I pary były trzy (nie doczytałeś:) . Plusy i minusy pomogły, jak widać w rozwiązaniu a odpowiedź (czy przetrwają) może i by nastąpiła... kto to wie? Pamiętaj, że na Forum chodzi o pomaganie i wzajemną naukę, to i wskazówki podajemy nie tylko sobie ale i innym - dla pożytku wspólnego.

 

Możesz się wykazać przy drugiej parze, do czego serdecznie zachęcamUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2011-10-01, 23:10:09

Wybacz Jasmin, ja czasami po prostu za mocno walę konkretami, nie widząc "tła" - tutaj jakaś emocja (żądanie rozwiązania sprawy?) przeze mnie przemówiła. Muszę się czasami powściągnąć, pozostaje tu syndrom wkładania kija w mrowisko, którego swego czasu byłem mistrzem (a nie jest powodem do chluby).

 

Bardzo się cieszę, że Lupka napisała już odpowiedzi. Zastanawia mnie, czy emancypacja tranzytu Saturna przez Jowisza/Merkurego oddaje charakter sytuacji. Ile lat minęło od tego wydarzenia (ślubu) do pierwszego rozstania, możesz policzyć ? (nie chce mi się teraz spoglądać w Uranię i obliczać dokładnie daty).

 

Może jakieś dyrekcje prymarne coś by nam dodatkowo naświetliły ? Usmieszek 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2011-10-01, 23:24:48

Na ASC ślubu jest Vindemiatrix- gwiazda  mająca powiązania  z rozwodem i separacją.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2011-10-02, 15:12:28

Jak dla mnie to zbyt skomplikowane. W progresjach sekundarnych wydaje mi się, że progresywny Księżyc w koniunkcji z natalnym Słońcem mógł mieć wpływ na pierwszy zwrot akcji. Ale rozstanie miało miejsce 30.12.2006 a koniunkcja progresywnego Księżyca do natalnego Słońca uściśliła się dopiero 19.02.2007.

 Progresywny nów- czyli pr. Księżyc z pr. Słońcem w czerwcu 2007-  Od tamtego czasu zaczęli się znów ze sobą spotykać.

 

Progresje sekundarne:

14.10. 2006 Księżyc był w sekstylu do węzła północnego i trygonie do Ketu.

23.12. 2006 progresywny Księżyc zmienia do znaku Lwa.

4.02.2007 Merkury kwadratura Rahu i Ketu

16.02. 2007 Księżyc kwinkunks Uran

19.02. 2007 Księżyc koniunkcja Słońce.

24.04.2007 Wenus zmienia do znaku Lwa

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2011-10-02, 15:17:25

Tutaj progresje i dyrekcje, kiedy zaczęli znów do siebie wracać i się spotykać.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-02, 16:48:08

Lupka, a w tym drugim horoskopie też chyba nie najlepiej się dzieje między małżonkami, mimo ślicznego latawca i wielkiego trygonu w żywiole ognia.

Księżyc w koniunkcji z Uranem plus kwadratura aplikacyjna między Marsem a Wenus.

 

Posypały się zagraniczne horoskopy:)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lupka 2011-10-03, 19:06:01

Drugie małżeństwo zostało zawarte w kraju ale z obcokrajowcem, para mieszka w kraju

Sygnifikatory pana młodego:

Merkury w VII domu w Baranie, Słońce w Baranie,Mars w Rybach.

 

Sygnifikatory panny młodej: Neptun (Wodnik)/(Jowisz w Strzelcu), Merkury (Baran), Wenus (Bliźnięta), Księżyc (Ryby), Uran (Ryby).

 

 

Pan ma podkreślony znak Barana, podobnie jak pani. Małżonkowie pełni temperamentu, Neptun w V domu- panna młoda jest w ciąży.To bardzo intensywny związek. Charakter podobne do siebie- zbyt podobne.

 

Mc i Ac w znakach zmiennych, to chyba niezbyt dobry układ. Pluton w IV domu...Pomyślałam, że może to wskazywać na to co pan wyniósł z domu- Pluton włada domem III , pan pochodzi z rozbitej rodziny, nie radził sobie z trójką dzieci, w związku małżonka nadawała ton, pan bronił się przemocą. Konflikt o to kto ma ostatnie słowo. Wenus w Bliźniętach preferuje układ partnerski- tutaj to nie było możliwe. Dużo kłótni,(Wenus kwadrat Mars)   zazdrość, zaborczość itp. Pomoc ze strony rodziny pani (Wenus w  IX domu) , czego pan nie docenial (Wenus kwadrat Mars)- tez jego klotnie z jej rodzina. Pan zostawiał panią z maleńkim dzieckiem, wracał na jakiś czas, pani zachodziła znowu w ciążę...zwiewał. Pozew o rozwód jeszcze nie został złożony, pani się nie może na chwilę obecną zdecydować. To silna kobieta, ciągnie to wszystko do przodu i mimo tylu utrudnień i ciężkich przeżyć daje jakoś radę.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-03, 19:48:38

Księżyc separuje się od Marsa w płodnych Rybach, to okoliczności zawarcia związku małżeńskiego, czyli ciąża.

 

Wiesz co, tej dziewczynie ciężko będzie uwolnić się od tego pana, bo jego sygnifikator Merkury, siedzi w jej domu, a ponadto Jowisz, ją symbolizujący, retrograduje.

 

Ten Neptun w V domu w opp do Saturna w V domu panny młodej pachnie mi rozczarowaniem w miłości. W zderzeniu z rzeczywistością cały czar pryska.

 

Przyznam szczerze, że ciagle zerkam na swój horoskop ślubu i popadam pomału w małą paranoję :)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
starybosman 2011-10-06, 13:22:30

Tzw. horoskop ślubu, ostatnio niezwykle modny, także na Forum, jest tylko i wyłącznie wypadkową pokonania wszystkich przeszkód, które nupturienci musieli pokonać, by złożyć zgodne oświadczenie przed urzędnikiem, bez względu na jego służbowy uniform. I tej prawdy jakoś nikt nie chce zauważyć.

 

 Piękne radixy prezentowane w publikacjach odnoszą się do osób zawierających ślub z apartamentami, fabrykami, tartakami, nie mówiąc już o gotówce ucieleśnionej w pannie, czy kawalerze. Pieniądz zawsze jest śliczny, a w sytuacji pola przyciągania dwóch magnesów: piekła i nieba, zawsze znajdzie się rozwiązanie, by rachunek sumienia nie wojował z rachunkiem ekonomicznym.

 

Jakoś astrologowie nie podają przykładów związanych ze ślubem " szaraczków", a właśnie takie osoby, po zapoznaniu się z przykładami dotyczącymi "wyższych sfer" zamartwiają się, że Wenus akuratnie w Pannie, Księżyc w pustym biegu, a jeszcze ten Jowisz nie w V domu i nie w Rybach.

 

Ustawa o aktach stanu, jak też Kodeks rodzinny powiada, że wszystkie dokumenty muszą być złożone na 30 dni przed zawarciem małżeństwa, zaś "ważność " takich dowodów trwa przez 6 miesięcy. I to są ramy czasowe do zawarcia małżeństwa. Zatem w takim czasie , zgodnie z tym, co głoszą publikacje astrologiczne, muszą zadziałać wszystkie sygnifikatory tak, by były w dobrej " kondycji". I wypada taki idealny czas, np. środa, godz. 11.23. Pokażcie przypadek, gdy teściowie ( mam na uwadze obie strony) wyrażą zgodę na zawarcie małżeństwa w takim dniu . Z punktu widzenia prawa nie ma przeszkód. Dodajmy do tego, że " młodzi" chcą zawrzeć ślub wyznaniowy. Załóżmy, że zostały spełnione wszystkie kanony prawa wyznaniowego na tę chwilę. Ślub w środku tygodnia? Niech jeszcze powiedzą, że ten moment wybrał astrolog, to gwarantuję, że będą się mieli z pyszna. Przecież takiego numeru nie było nawet w czasach, gdy kino wyświetłało filmy pod hasłem " prawda czasu, prawda ekranu". Pomijam milczeniem sytuację, gdy panna młoda zaświadcza, iż może być matką, by nie być posądzonym o jakiekolwiek sugestie natury " moralnej ". Przyjmuję, że oblubieńcy składają oświadczenie woli wolne od wszelkich nacisków.

 

 Mając na uwadze powyższe uwarunkowania faktyczne, tzw. horoskop ślubu, właśnie z niekorzystnymi ( z punktu widzenia aktualnego poziomu astrologii), należy odczytać nie w kategoriach problemów będących schodami na drodze małżeńskiej ( bo te były, są, i będą), ale jako czynnik, mocą którego należy poszukać obiektywnego rozwiązania na to, żeby po zaistnieniu upadku ( szeroko rozumiane określenie), małżonkowie zechcieli się podnieść, otrzepać z kurzu i pójść dalej. Razem. Zauważmy dodatkowo, że wszystkie radixy, te z wysokiej półki też, pokazują sytuację, w której związek małżeński zaistniał, więc nie sposób cokolwiek " poustawiać " w aspektach. Jak mawiają mędrcy - woda, która popłynęła do morza, nie napędzi już młyna. Natomiast wskazane jest, by ta woda, która do młyna dopływa, poruszyła młyńskie koło we właściwym kierunku. I tak nalezy patrzeć na horoskop ślubu.

 

I na zakończenie pewna uwaga, natury interpretacyjnej. Wg aktualnych trendów - Księżyc w Raku jest " wery cacy ". Dawniej był korzystny wyłącznie w przypadku ślubu z wdową. " Wykładnię" taką wyjaśnia ciekawie P.Piotrowski w " Regułach astrologii tradycyjnej " na str. 190. I to stanowisko nakazuje podejść do horoskopu ślubu w sposób inny, niż proponują ( by nie powiedzieć - narzucają) publikacje astrologiczne.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-10-06, 17:30:24

Horoskopy ślubów można ćwiczyć, dobrze to robi na wyobraźnię i doświadczenie. Gorzej  jest, gdy na horoskopie ślubu skupia się główna uwaga, zamiast na radixie.

 

A w ogóle, który radix ślubu brać pod uwagę, cywilny czy kościelny? Kiedyś trzeba było deklarować się na temat dozgonnej miłości dwukrotnie i zdarzało się, że był to inny dzień, o godzinie nie wspomnę. Który z nich jest miarodajny na okoliczność trwałości związku pary?

 

Ślub i małżeństwo to nie jest całe życie człowiekaZazenowanie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-10-06, 17:39:13

Starybosmanie,

 

nie wiem, czy horoskopy ślubu przeżywają obecnie swój renesans w astrologii.  Mnie zainteresowała astrologia elekcyjna z czysto osobistych pobudek.  Otóż jestem świeżo upieczoną mężatką i siłą rzeczy musiałam wspomóc się astrologią. Raz - dla sprawdzenia się samej, dwa - z czystej ludzkiej ciekawości.

Pracując nad swoim horoskopem ślubu, nie wzorowałam się na żadnym HŚ celebrytów, królów, gwiazd Hollywood itd itp. Nie kombinowałam z Jowiszem i Wenus. Natomiast zależało mi, by ślub odbył się w marcu,  zanim Słońce wejdzie do znaku Barana i połączy się w koniunkcji z Uranem.

 

Piszesz, że jest raczej nie dopuszczalne zawieranie związku małżeńskiego w środku tygodnia. W Niemczech, gdzie mieszkam, nikt na to specjalnie nie zwraca uwagi. Ludzie składają sobie przysięgę małżeńską od poniedziałku do piątku, w wyznaczonych przez urząd godzinach. W mojej dzielnicy akurat śluby udziela się między 9 rano a 11.30, bo potem urzędnik ma Freizeit. Mogliśmy praktycznie pobrać się na drugi dzień po złożeniu dokumentów i opłaceniu ślubu, ale ja marudziłam z datą, bo akurat teraz mamy na niebie wielki krzyż, albo Pluton kwadraturą uszkadza Słonce, albo Wenus jest w retro...to tylko przykłady.

Mąż patrzył na mnie jak na idiotkę, bo dla niego było wszystko jedno kiedy i gdzie:)

 

Kombinowałam jak koń pod górkę, ale i tak gwiazd nie przechytrzyłam. Chciałam na siłe siebie wzmocnić, a nieświadomie wzmocniłam męża ustawiając Marsa w pobliżu MC, który jest sygnifikatorem pana młodego, a nie moim. Koleżanka mi doradziła datę o dwa dni wcześniejszą, ale że to był wtorek, propozycja została odrzucona. I na całe szczęście, bo przy pięknym trygonie Księżyc-Słonce , dwa główne nasze sygnifikatory stały w ścisłej kwadraturze do siebie. Ja już wolę mieć Słońce z Księżycem w kwinkunksie przy sesktylu głównych sygnifikacji. Suma sumarum pobraliśmy się w czwartek.

 

Co do mody na Księżyc w Raku, nie wypowiem się, bo nie mam w tej materii az tak dużego doświadczenia.

Profesjonaliści nie mogą w tej kwestii dogadać się, a co dopiero ja, raczkująca w astrologii.

U mnie ascendent wypadł na znak Raka, też ponoć niekorzystne, bo jest to domicyl Księżyca, czyli rośnie znaczenie kobiety, ale jak sama Iza Podlaska stwierdziła, ascendent w Raku jest dobry na założenie rodziny.

 

Czas pokaże kto ma rację i jak małżeństwa z ascendentem lub Księżycem w Raku, funkcjonują.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
margaux 2011-10-06, 17:44:05

Jasmin, wydaje mi się, że powinno się brać pod uwagę mimo wszystko pierwszy ślub, nawet jeżeli jest on cywilny.

 

Właściwie to nie wiem, jak jest do końca z radiksami w kontekście  horoskopu elekcyjnego ślubu.

W książce PP "Reguły astrologii tradycyjnej" czytałam, że dawni astrolodzy ustawiając elekcję jakiegoś wydarzenia, nie brali pod uwagę radiksów.

Dziś natomiast elekcję ustawia się w oparciu horoskopu urodzeniowego.

Nie chciałam w swoim HŚ eksponować Wenus, którą mam słabą w radiksie, bo w Baranie, i postawiłam na Marsa.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
starybosman 2011-10-06, 19:13:04
Gwoli wyjaśnienia. Mój post stanowił sprzeciw wobec ocen horoskopu ślubu w oparciu o dane dotyczące celebrytów, czy jak ich zwać, a następnie przenoszenia takich ustaleń na zwykłych ludzi i przekonywania, że to prawda, w którą muszą uwierzyć w interpretacji okoliczności zawierania swojego małżeństwa. Oczywiście w Polsce, a to miałem na uwadze, nie ma przeszkód, by zawrzeć małżeństwo w środę, czy poniedziałek. Upewniałem się osobiście w miejscowym USC. Ale w Polsce jest tradycja, a tradycja zakorzeniona mówi, że ślub cywilny to tylko rejestracja. Film " Sami swoi" oddaje to w całej okazałości. Wykładnia posadowienia Księżyca była tylko i wyłącznie pretekstem do pokazania, że wszystko zależy od interpretacji danego astrologa oraz szkoły, którą ukończył w danym przedmiocie. Reasumując, post miał tylko i wyłącznie jeden cel - nie dajmy się zwariować tylko dlatego, że w publikacjach astrologicznych pojawił się taki trend. Moim zdaniem, jeśli ktoś uważa, że zawarcie małżeństwa w danym dniu jemu pomoże, to jest to jego sprawa i taki pogląd należy uszanować. Bez względu na stanowiska osób trzecich, w tym urzędników w galowych ubiorach. Natomiast wszelkie rozdzieranie szat tylko w tego powodu, że w horoskopie ślubu danej osoby jakaś planeta znajduje się tam, a nie tam, gdzie twierdzi astrolog, niesie w sobie zgubne następstwa. Trwałość związku zależy od osób, które je tworzą i od tego, by nie dać się omamić tym, którzy twierdzą, że oni wiedzą lepiej. Może więc być najlepszy horoskop ślubu i cudowne rokowania, ale jak zaczną przy nim grzebać " fachowcy ", to adwokaci zacierają ręce. Na zakończenie ważna uwaga - astrologię traktuję jako świetny relaks i na razie mnie bawi. A jak coś " wkurza" to daję temu wyraz, bez względu na ewentualne następstwa.
Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-10-06, 19:58:36

Do Margaux:

 

Tradycyjni astrolodzy ale i współczesni przy elekcji nie biorą radiksów pod uwagę. Technicznie tak to wygląda. Nie ma nic złego w elekcji.

Ale ślub dotyczy żywych ludzi z zadaniem życiowym do wykonania, które wcale nie musi być z małżenstwem powiązany. Jest to ważna sfera życia ludzkiego, ale nie jedyna, a dla niektórych wcale nie najważniejsza. Realizacja życiowa jest możliwa również u osób żyjących bez małżonka.

 

W tym rozumieniu ważniejszy jest horoskop urodzeniowy człowieka od horoskopu ślubu, bo ten pierwszy zawiera w sobie całość zadania a ten drugi tylko część. Są wyjątki oczywiście, czasem głównym zadaniem jest małżeństwo.

O to mi chodziło pisząc, że trzeba skupiać większą uwagę na horoskopie urodzeniowym.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-10-06, 20:06:58

Starybosmanie,

oczywiście, że masz rację i tu z Tobą absolutnie zgadzam się, że nawet najlepsza elekcja ślubu nie zagwarantuje trwałości małżeństwa i jego pożycia w szczęściu i luksusie.

Tak samo jest z radiksem urodzeniowym. Nic się nie wydarzy ponad to, co jest w nim zapisane.

 

Natomiast przy pomocy dobrze zrobionej elekcji możemy wspomóc nijako nasze szczęście lub złagodzić ewentualne nieszczęścia.

Na przykład para z natury kłótliwa przy dobrej elekcji będzie mniej się kłócić , a więcej ze sobą współpracować. Chodzi o to, by związek nakierować na coś pozytywnego.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.