Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ćwiczenia w interpretacji dla początkujących astrologów

Johan Friso
lupka 2012-03-05, 20:47:20

 

Interesuje mnie przypadek Johana Friso (ur. 25.09.1968, 9.12, Utrecht)- myślę, że to dobry przykład żeby poćwiczyć sobie na nim analizę solariusza- i nie tylko. Biedny chłop (a w zasadzie to arystokrata), jest ciągle jeszcze w komie.  Życzę mu z całego serca powrotu do zdrowia. W zasadzie z czym kojarzyć sztuczne podtrzymywanie przy życiu? Gdzie szukać czegoś takiego w horoskopie? Uran?Neptun? Friso ma Marsa  2°14 Panny, co oznacza, że Neptun będzie teraz przez długi czas tranzytował Marsa opozycją, Mars włada VI domem- to może być właśnie taki długi sen. Czytałam wczoraj artykuł, że jego stan jest beznadziejny (ma poważnie uszkodzony mózg) i gdyby zajmowali się nim holenderscy lekarze prawdopodobnie już dawno by nie żył. 50 minut trwała reanimacja, przez tyle czasu jego serce nie chciało pracować. W Holandii(tak na mariniesie) jest bardzo mało łóżek dla tego typu pacjentów i większość oddaje się w ręce Natury. Teraz Holendrzy debatują czy to słuszne podejście. Friso został przewieziony do szpitala w Anglii.

 

 

Ascendent solariusza wypada  w Baranie- aczkolwiek wyliczony  na miejsce urodzenia, Friso mieszka teraz w Anglii gdzieś koło Londynu.  Mars położony jest w piątym domu w znaku teatralnego Lwa, tzn, że WH będzie dążył do pokazania siebie jako człowieka czynu, V dom jest domem zabaw, rekreacji, twórczości, sportu...a więc podejmować  będzie aktywności rekreacyjne,  projekty kreatywne ale też związane z dziećmi, uprawiać intensywnie sport. Mars solarny jest właściwie ładnie aspektowany, sekstyl ze Słońcem w Wadze, z Merkurym w ostatnim stopniu Panny, kwadratura z Jowiszem, trygon z Uranem i żeby zbyt pięknie nie było- kwinkunks z Plutonem.  Kwadratura z Jowiszem, przesadny optymizm i wiara w siebie, brawura; Mars sekstyl Słońce- energia witalna, zamiłowanie do sportu, duża aktywność i potrzeba działania, sekstyl z Merkurym , Merkury jest spalony ale nie w tym samym znaku co Słońce, więc nie wiem jak na to spalenie patrzeć- nie ma spalenia? Niemniej jednak Merkury w krytycznym stopniu, a Słońce w kwadraturze do apeksu Słońca- nawiązując do szalonych czynów. O aspekcie Pluton kwinkunks Mars pisze R. Hand, że człowiek za wszelką cenę dąży do tego żeby dostać czego chce, ale ogromne siły utrudniają realizację planów .

 

 

 

Władca Marsa- Słońce- rządzi w bardzo dużym VI domu, na spółkę z Ceres, Merkurym, Wenus. Słońce położone w VI domu, w znaku Wagi w upadku, ale rządzone przez Wenus w swoim władztwie. Położenie w szóstym domu solariusza może oznaczać, że sprawy zdrowia nabiorą dużego znaczenia, ale też praca. Słońce oprócz wspomnianego sekstylu z Marsem i Merkurym jest w ścisłej opozycji z Uranem (wypadki) położonym w XII domu i kwadraturze z Plutonem(silnie zaznaczone ego,zaciętość, „ja ci pokażę”). Uran we władztwie Marsa, czyli osoba sama ma wpływ na sytuację. Friso podobno sam przyczynił się do wypadku, dlatego, że wybrał się na narty mimo zagrożenia lawiną- i zjeżdżał gdzieś poza stokiem. Władca XII domu to Uran i Saturn. Słońce jest w upadku poprzez znak, dwadę i dekanat, znajduje się poza tym w termie Saturna.

Księżyc w tym solariuszu również w domu VI, w znaku Panny- w trygonie z Jowiszem i Plutonem. Znak Raka znajduje na Ic- dom IV jest domem zakończenia spraw, a Ceres władająca Księżycem w domu XII, Merkury w VI- szpital, aspekty Plutona i Jowisza mogłyby działać wspierająco, i zadziałały, przyjaciel pomógł  gdy doszło do tragedii (natalnie Jowisz-Pluton  w XI, ale Jowisz w detrymencie) Pluton w solariuszu władca VIII domu, VIII dom to regeneracja miejmy nadzieję,drugim władcą Skorpiona jest Mars.

 

 

W horoskopie natalnym Uran jest w koniunkcji ze Słońcem w domu XI. Słońce w znaku Wagi nie jest silne, ale za to potrafi dążyć do celu drogą dyplomacji, układów i porozumień. U księcia Słońce znajduje się w koniunkcji rozbieżnej z innowatorem Uranem. Silna potrzeba wolności i nietypowy krąg przyjaciół. Książe zrezygnował z prawa do tronu żeniąc się z Mabel. Ta miała mieć rzekomo kontakty z półświatkiem. To nie przeszkadzało Friso. Uran w XI domu daje wszystkim „nietypowym” szansę i nie lubi konwencji trzymających w szachu arystokrację (Słońce)- Uran atakujący Słońce może być symbolem wyłamania się z tradycji rodziny królewskiej i podążania swoją własną, indywidualną drogą. Konaszewska pisze, że motrem działania osób ze Słońcem w pierwszym dekanacie Wagi są związki. Relacja z Mabel  stała się przyczyną wyłamania z rodzinnych tradycji. Friso pracował jako manager. Taki układ daje pewnie kreatywny, socjalny,innowacyjny  a może nawet nietypowy sposób prowadzenia firmy. Niemniej jednak Uran w koniunkcji ze Słońcem to też potrzeba zmian i innowacji, a wprowadzanie nowości oznacza ambiwalentny stosunek do tradycji i chadzania udeptanymi, wypróbowanymi ścieżkami. Słońce w koniunkcji z Uranem chętnie wybiera się na podbój nowych, nieznanych pfadów pozostawiając w rękach Saturna przezorność i tworzenie trwałych fundamentów. Saturn w tym horoskopie położony w znaku Barana może wskazywać na potrzebę komopensacji trudności w forsowaniu swoich pomysłów, która to objawia się w przesadnej pracowitości, Mars jest w X domu a więc i władczości i bezwzględności w działaniu, uprawianiu ryzykanctwa i stawianiu wszystkiego na ostrzu noża. Mars w X domu jest położony silnie i jego energia wyraża się bezpośrednio. Łagodząco może działa tutaj Ascendent Wagi i silna Wenus, jednak Ascendent położony jest w ostatnim stopniu tego znaku a większą część I domu zajmuje Skorpion, którego władcami są  Mars i Pluton. Pluton w koniunkcji z Jowiszem w XI domu to otaczanie się ludźmi wpływowymi, silni protektorzy- dyspozytor Merkury w Wadze- układy, negocjacje, przyjaźnie.Jowiszowi w Pannie może jednak brakować umiejętności spojrzenia na dalekosiężne skutki, które jest typowe dla Jowisza. W Pannie Jowisz zatraca się w szczegółach.

 

 

Słońce jest hylegiem, Uran anaretą. Uran włada IV domem- domem zakończeń wszelkich spraw i położony jest w krytycznym stopniu. Koniunkcja progresywnego Urana do natalnego Słońca uściśliła się 1.11.2011 roku. 13 lutego 2012 tranzytujący Uran uściślił opozycję do Słońca- tranzytujący Uran w Baranie w V domu (sport), ale w znaku Barana zaczyna się też VI dom- dom zdrowia- w solariuszu Ascendent wypada w VI domu natalnym a Słońce położone jest w VI domu- zarówno w solariuszu jak i w tranzytach i progresjach powtarza się temat zdrowia. 1.01.2012 Saturn koniunkcja Wenus (Wenus jest alkachodem, Wenus natalnie w opozycji do Saturna w Baranie w VI domu- w solariuszu Wenus w luźnej  koniunkcji z Saturnem na Desc).  Szukam aphety, żeby sprawdzić co ona obiecuje i niema. No chyba, że weźmiemy Marsa w Pannie, który  jest w ścisłym półsekstylu ze Słońcem? Jakby nie patrzeć apheta- malefik sama w sobie też nie jest najmocniejsza.

 

 

20.01.2012 tranzytujący Mars koniunkcja Pluton- Mars zatrzymuje się na Plutonie i zaczyna retrogradację- do Urana nie dochodzi. 17 lutego 2012  w dniu wypadku  Ceres w koniunkcji z węzłem wschodzącym, Mars w sekstylu z Ceres. Friso spędzał czas z zaprzyjaźnionym właścicielem hotelu  (tranzytujący Mars w XI domu, kon Jowisz, władca V domu- sport, sekstyl Neptun drugi władca V domu). Natalne Jowisz w detrymencie w koniunkcji z Plutonem. Zeszłoroczne zaćmienie Słońca wypadło w kwadraturze do Marsa (zdrowie) i sekstylu ze Słońcem. W sumie chyba niebezpieczny jeszcze będzie dla niego maj, zaćmienie Słońca wypadnie w VIII domu w kwadraturze do natalnego Marsa, który włada VI i II domem ( do tego współwłada I i dysponuje Księżycem), tranzytujące Słońce będzie w VIII domu koniunkcji z tr.Wenus- i w trygonie do natalnego Słońca. W sumie ma teraz jeszcze tranzyt Saturna przez XII dom, nie najlepiej to wygląda u niego jak jeszcze pomyślę o opozycji tranzytującego Neptuna do Marsa (za Konaszewską- okres zaniżonej energii fizycznej i psychicznej.) Natalnie Neptun  w sekstylu z Plutonem tworzą Palec boży, którego ogniskową jest Saturn w VI domu. Ten Palec boży jest w zasadzie bardziej złożony- Ceres koniunkcja Neptun sekstyl Jowisz koniunkcja Pluton(rozrywki w towarzystwie przyjaciół) kwinkunks Saturn- dają problemy ze zdrowiem.

 

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
genny19 2012-03-05, 22:21:57

Nie wiedziałam gdzie mieszka książę Friso obecnie i solariusz zrobiłam mu na miejsce urodzenia. Zwraca uwagę Saturn dokładnie na osi DSC. Saturn w horoskopie radif znajduje się w 6 domu zdrowia. W dniu wypadku znajdował się w koniunkcji z natalnym Merkurym i Wenus. W solariuszu te 2 planety oraz Księżyc  znajdują się w 6 domu zdrowia. Ascendent solariusza przypada na 6 dom zdrowia a Saturn radix przypada na 12 do natalny.Władcą Roku jest także Mars. Mars w solariuszu znajduje się w Lwie a Słonce jest władcą 6 domu.

 Możliwe ,że to koniunkcja w solariuszu Uran-Merkury ,zresztę dziś jest koniunkcja tych planet ma wpływ na oddychanie.

Mars jest w retrogradcji do 13 kwietnia nastąpi koniunkcja z nat Marsem oraz opozycja retogradującego Saturna do natalnego Saturna.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-03-05, 22:56:23

Saturn w 3 dekancie Barana -schorzenia związane ze zbyt swobodnym stylem życia

Słońce jest midipunktem Neptun/MC

Merkury= Słońce/Neptun

Księżyc =Merkury/Neptun

Dużo tego Neptuna w midipunktach

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-03-06, 11:01:08

Witam,

 

jestem ostatnio nieczynna astrologicznie, z uwagi na konieczność sprostania obowiązkom mniej twórczym.

Przepraszam, mam nadzieję, że uporam się z tym w miarę szybko.

 

pozdrowieniaUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2012-03-06, 13:05:43

Poszperałam co nieco w internecie o księciu Friso i niestety, rokowania lekarzy nie są najlepsze.

Badanie rezonansem magnetycznym wykazało rozległe uszkodzenia mózgu i wg opinii specjalistów, mało prawdopodobny jest powrót księcia do zdrowia.

Faktycznie został on ostatnio przetransportowany do Londynu, czyżby chodziło tu o ucieczkę przed eutanazją, która w Holandii jest legalna?

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lupka 2012-03-06, 13:29:27

Margaux, nie sądzę, żeby to była jakaś ucieczka. Friso był wcześniej pod opieką austriackich lekarzy a teraz został przewieziony do Anglii- do kraju, w którym mieszkał podobno od lat wraz z rodziną.Tam jest pod opieką specjalistów ale przede wszystkim blisko swoich dzieci i żony.  Niemniej jednak jego wypadek rozpętał dyskusję o etyce sztucznego podtrzymywania ludzi przy życiu. Niektórzy budzą się ze śpiączki po kilku latach, inni nigdy. W Holandii nie podtrzymuje się ludzi tak długo jak w Niemczech, krytyczne głosy w mediach twierdzą, że z etyką to ma niewiele wspólnego a raczej z kosztami.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
margaux 2012-03-06, 14:03:07

Czytałam, że prognozy lekarzy nie są optymistyczne. Książe może w ogóle nigdy nie wybudzić się ze śpiączki, stąd od razu pomyślałam, że w Holandii nie byłby aż tak długo podtrzymywany przy życiu.

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2012-03-10, 08:29:19

Odpowiedzi na temat zdrowia i zagrożeń z tym związanych udzielają dom VI i VIII, częściowo XII.

W radix mamy:

Eris z Głową Smoka na wierzchołku VI domu w Baranie a os węzłów na osi domów VI-XII. Mars w X domu czyli na zdrowie ma wpływ działanie wł.h. - jest zawinione. Saturn w VI domu w upadku w Baranie i jego aspekty (same maleficzne), w tym do władczyni horoskopu Wenus. Ta w koniunkcji z ASC czyli Saturn skraca życie a jak powiązać to z VIII domem to już jest potwierdzenie. Mars w sekstylu do ASC czyli 3 potwierdzenie skrócenia życia swoim postępowaniem. Wypadek komunikacyjny Saturn→w III domu Koziorożec→Merkury z Wenus w XII domu w opozycji do Saturna w Baranie→Mars w Pannie w tym samym domu co Słońce i Uran w koniunkcji a ponadto Mars w półsekstylu do Słońca.

 

Ten półsekstyl Mars-Słońce właściwie mówi najwięcej, gdyż Słońce pod władzą wł. horoskopu, która w zerowej koniunkcji z Merkurym.

Zaraz obliczę sygnifikatory zdrowia.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2012-03-10, 08:44:19

Hyleg- Słońce czyli wpływ taki sobie, z uwagi na koniunkcję z Uranem i władztwo Wenus (o tym wyżej w poście)

 

alkachod -Wenus wpływ na długość życia taki, jak pozycja i aspekty Wenus w horoskopie . Tutaj pozycja zodiakalna i horoskopowa dobra (poza dwadą Panny, która odnosi do Marsa w Pannie), no i Wenus to benefik, więc życie przedłuża, ale opozycja Wenus ze skaleczonym Saturnem jest decydująca.

 

anareta -Uran wpływa niekorzystnie na zdrowie i długość życia i wskazuje na zdarzenie nagłe; jest posadowiony w Pannie i w półsekstylu do kon. Merkury-Wenus.

 

Za dużo energii Panny a ponadto liczne powiązania między Marsem, Saturnem i Uranem, które zawsze w horoskopie wskazują na wypadki  i dążenie do autodestrukcji.

 

pozdrowienia:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-11-19, 20:06:13

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/po-blisko-roku-w-spiaczce-ksiaze-wykazuje-minimalne-oznaki-swiadomosci,289616.html 

Wenus władca horoskopu w koniunkcji z ascendentem . 

W  solariuszu na ten rok na Ultrecht Księżyc  0,02 st  Wodnika  znajduje się na osi DSC. Obecnie Księżyc znajduje sie w znaku Wodnika. Saturn solariusza znajduje się w koniunkcji  z ASC i Wenus i Merkurym.

Mars solariusza znajduje się 21,30 st Skorpiona w pozycji zaćmienia z 13 listopada. Mars jest władcą 6 domu-zdrowia. Dzisiaj w punkcie zaćmienia znajduje sie retrogradującu Merkury.

Neptun retrograduje do pozycji jakie miała miejsce w momencie wypadku.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.