Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ćwiczenia w interpretacji dla początkujących astrologów

Susan Boyle
genny19 2012-11-22, 00:43:24

http://www.tvn24.pl/po-mam-talent-zostala-milionerka-teraz-w-hollywood-nakreca-o-niej-film,289963,s.html 

Po przeczytaniu tego artykułu zaciekawiło mnie jakie planety sa odpowiedzialne za jej późne wzbogacenie.

Ale gdy popatrzałam na horoskop to zastanowiło mnie dlaczego ma taki  mocny głos. Spiewacy operowi powinni mieć mocnego Marsa a Merkury dobrze jesli znajduje się  w znaku Byk.

U Susan Merkury w Rybach,Wenus w Baranie i Mars w Raku znajdują się  w upadku.

Ale 11 kwietnia 2009 roku gdy pierwszy raz wystąpiła w'' Mam Talent" Merkury znajdował sie w znaku Byka w koniuncji z jej dyrekcyjny Merkurem w Byku. 

W jej horoskopie punkt szczęścia znajduje sie na DSC  a w  dyrekcjach na  11 kwietnia tam znalazł się Neptun.

Godz urodzenia znalazłam w Astroheme.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
lupka 2012-11-22, 21:39:10

Śpiewu uczyła się od dziecka. Więc był w jej życiu ktoś, kto w niej talent rozpoznał i zadbał o jego rozwój (prawdopodobnie ojciec).

Z Wikipedii:” Susan Boyle pochodzi z religijnej rodziny katolickiej i jest najmłodszą z dziewięciorga rodzeństwa. Ostatnie lata spędziła opiekując się swoją matką aż do jej śmierci w 2007 roku. Jest samotna; jak sama mówi, ze względu na jej wygląd i zachowanie dokuczano jej w szkole, a także w wieku późniejszym”.

4 braci i 5 sióstr. Matka była stenotypistką ojciec weteranem II wojny światowej (też śpiewał). Ludzie się z niej naśmiewali ze względu na wygląd i zachowanie. Podobno poród był bardzo ciężki i przez jakiś czas pozbawiona była tlenu w wyniku czego miała później duże trudności w szkole. Podobno w swoim życiu tylko raz miała zatrudnienie przez 6 miesięcy- była to praktyka w zawodzie kucharki (pasuje do tego Raka w II domu).

No i jak osiągnęła sukces to w horoskopie progresywnym ascendent (i Mars) był już w znaku Lwa- a natalnie Słońce jest w wywyższeniu w znaku Barana, Mars w opozycji do progresywnego Jowisza.

W zasadzie to zdziwił mnie Mars w II domu w Raku u milionerki;).

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Anma 2012-11-23, 00:58:35

Ciekawe, władca MC - pracy, Saturn w koziorożcu, silny, mocny... w swoim władztwie, kariera na stare lata.... piszą często, tak? w drugiej połowie życia. ona jest teraz po 50 krótko. Zycze jej 100 lat życia i więcej... Sukces osiąga póżno. Kiedy o nie zrobiło się głośno? Niedawno, kilka lat temu?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-09-10
genny19 2012-11-25, 16:35:00

 

 Postanowiłam się przyjrzeć horoskopowi Susan.

Najpierw punkty siedmiokrotne.

Władca ascendentu Merkury w Rybach w pkt 17°09' Ryb mówiącym o emocjonalnym napięciu . Punkt ten ma charakter planetarny Marsa.

Księżyc w punkcie siedmiokrotnym 12°51' Wagi mający charakter Neptuna a więc poezja ,muzyka.

Punkt ten nie sprzyja działaniu, a sprzyja wyczekiwaniu na coś co się ma wydarzyć;

Uran- władca MC w pkt. 21°26' Lwa .Ma charakter planetarny: Wenus , Księżyca, i Neptuna. Silny instynkt przynależności do grupy .Przeciwieństwo regulaminów, prawa, organizacji. Punkt skrajnie nie- saturnowy .

Mars w punkcie siedmiokrotnym 12°51' Raka -aktywność, zwykle połączona z ograniczeniem się do pewnego małego wycinka. Ma charakter planetarny: Marsa i Merkurego.

Słońce w punkcie siedmiokrotnym 12°51' Barana -praktyczny, konkretny, pracowity;Charakter planetarny: Merkury, Księżyc, Saturn.

Ważne planety w horoskopie światła i władca ascendentu leżą w punktach siedmiokrotnych ale także wchodzą w skład figur planetarnych.

Widzimy dwa wielkie trygony ;trójkąt w znakach ognistych -Wenus/Uran/DSC i -trójkąt w znakach wodnych : Mars/Merkury/Neptun. Ponieważ trygony lubią lenistwo i przyjemności i niechętnie akceptują poważniejsze wyzwania a tym samym nie motywują do walki i dalszego rozwoju.

Trójkąt wodny Mars/Merkury/Neptun to izolacja od wewnętrznego świata,od otoczenia. Pojawia się nadmierna potrzeba zależności i matkowania oraz pragnienie uchronienia się przed zagrożeniami,krzywdami i twardymi stronami życia. Ważne jest dla niego poczucie bezpieczeństwa,czuje się samotny i nie potrafi sobie radzić ze stresem.

Trygon Mekury/Mars daje dobry słuch a trygon Merkury/Neptun świadczy o poświęcaniu się.

Trygon ognisty poprzez Marsa połączony jest z połkrzyżem,który tworzą opozycja Słonce,Księżyc a na jego szczycie znajduje się Mars. Mars w Raku na wierzchołku półkrzyża kardynalnego to jego doenergetyzowanie przejawia się na płaszczyźnie psychicznej,Brakuje mu stałości i lepiej sobie radzi z zajęciami,które nie wymagają długiej koncentracji.

Mars jest ważna planetą w horoskopie w koniunkcji z gwiazdą Sirius. Wg Ptolemeusza Syriusz ma naturę Jowisza z dodatkiem Marsa a wg Robson: mówi o sławie i honorze jak również wierności i opiece.Mars tworzy kwadraturę do świateł a jednocześnie znajduje się na szczycie I domu-wywyższnie oraz II -wartości gdzie jest na wygnaniu.

O mistycyźmie mówi prostokąt mistyczny które tworzą Słońce/Księżyc/MC/IC . Opozycja może manifestować sie przez dysharmonię,wewnętrzne rozdarcie i trudne do zniwelowania napięcia.

Jeszcze dwa Palce Boże które tworzą Merkury na szczycie oraz IC/Księżyc oraz Pluton w koniunkcji z węzłem wschodzącym na szczycie oraz Jowisz/Ceres.

Merkury na wierzchołku półkrzyża w młodości ma problemy ze sposobem komunikowania się z otoczeniem.

Pluton na wierzchołku półkrzyża to wycofanie się w głąb siebie. Ten Palec Boży może wynieść na najwyższe stanowiska.

Kwinkus Jowisz/Pluton może powodować trudności w rozwijaniu zawodowym a brak wykształcenia próbują sobie rekompensować w inny sposób .Na trudności wykształceniu wskazują napięciowe aspekty Saturna w 9 domu np. kwinkus do ASC.

O wartościach mówi II dom ,jego władca Księżyc znajduje się w domu V-hobby,opieka.

O poświęcaniu się mówi kwinkus Słońce- Neptun .

Władca ascendentu Merkury i Słońce w domu XI- fortuny losu.

Susan została namówiona na występ przez matkę(Uran).

26 stycznia 2009 miał miejsce nów z obrączkowym zaćmieniem Słońca w 6,30 st Wodnika w koniunkcji z tranzytującym Jowiszem w 4,52 Wodnika . Ta koniunkcja przypada na Jowisza radix Susan. W progresjach sekundarnych na kwiecień 2009 r nat Jowisz wypada na DSC.

Zaćmienie Księżyca 9 lutego 2009  Księżyc w znaku Lwa w koniunkcji z Uranem -władcą MC Susan.

Teraz sprawdzimy troistości omówione w ostatnim Trygonie przez P. Piotrowskiego.

Ascendent w Bliźnietach -troistość Saturn,Merkury,Jowisz

Saturn w dziennym horoskopie położony prawidłowo nad ascendentem ale w domu upadającym co go osłabia. Saturn w Koziorożcu pasywny leży w III ćwiartce żeńskiej w niewłaściwej sekcie.

Działanie Saturna do około 30 roku życia.

Merkury władca ascendentu w domu XI następującym który jest miejscem fortuny losu znajdując się detrymencie jest zależny od wpływów zewnętrznych w ćwiartce męskiej.

Ciekawe,że odległość między Saturnem a Merkurym wynosi 47,30 st. Susan wystąpiła w programie mając 48 lat.

Jowisz w dziennym horoskopie , położony prawidłowo nad ascendentem w znaku aktywnym męskim w domu upadającym ale to jego dom naturalny.

Troistości Słońca

Słońce,Jowisz,Saturn-

Słońce w znaku swojego wywyższenia w domu,męskim znaku i w męskiej ćwiartce nastepującym -osobie nie zabraknie szczęścia polożone w domu następującym =może mieć szczęście.

Księżyc w Wadze troistości Saturn,Merkury,Jowisz a więc takie same jak troistości ascendentu.

 

Nie wiem jak jest naprawdę ,ale wg niektótych artykułów  w necie Susan nadal się boi o swoje bezpieczeństwo finansowe.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2012-11-25, 18:56:25

Czytałam, że ona jest w ogóle lękliwa i że ucieka przed dziennikarzami, sława ją stresuje . Nie wiem jak jest teraz,  ale ciągle mieszkała w starym domu swoich rodziców mimo tego, że się znacznie wzbogaciła.

Piotr Piotrowski pisze o metodzie analizowania solariusza Albumasara. Duży wpływ na życie (ewentualny sukces?) (przy założeniu, że w horoskop natalny jest wpisany taki potencjał) ma mieć dystrybutor hylegu, jego partner(rzy) i  położenie jegomości w solariuszu. Wyliczyłam (nie wiem jaki program liczy progresje, o których pisze P.Piotrowski- ale w internecie są tablice, dzięki którym można to samemu zrobić- mam nadzieję, że nie zrobiłam błędu).

 

W każdym razie mniej więcej w wieku 40 lat, 3 miesięcy i 7 dni dyrekcyjny hyleg Susan wchodzi w znak Lwa, w granice Jowisza i pozostaje tam przez mniej więcej 8 lat, 11 miesięcy; w wieku 49 lat, 2 miesiące i 7 dni zmienia w granice Wenus.

 

Susan ukończyła właśnie 48 lat kiedy świat dowiedział się o jej talencie- a więc dystrybutorem jest  Jowisz (ok.5-6° Lwa). Piotr Piotrowski pisze o  partnerach a więc o planetach aspektujących dyrekcyjne termy. Nie wiem jaką orbę bierze się – prawdopodobnie zależnie od planety. U Susan partnerami mogą być chyba Słońce ( tutaj byłaby orba ok.5-6 stopni, Jowisz i ewentualnie Księżyc- a to bardzo pomyślny znak, zważywszy, że Słońce w horoskopie Susan jest bardzo silne, oznacza uznanie i sławę(jeśli dobrze zrozumiałam ten rozdział;)). Ponadto władcą roku jest benefik- Wenus (48 lat), władcą Ascendentu w horoskopie rocznym benefik- Jowisz, który jest w tym samym znaku co w horoskopie natalnym, w solariuszu jest w swoich granicach i w trygonie z Księżycem; Wenus w solariuszu znajduje się w granicach Jowisza,  w trygonie do dyrekcyjnego ascendentu i włada Mc, VI domem i współwłada V.

Słońce w tym solariuszu wypada w domu kątowym (IV), w kon. z Merkurym i Wenus i sekstylu do punktu szczęścia.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2012-11-25, 20:18:40

Wenus w jej horoskopie jest w retrogradacji w solariuszu na 2009 r też jest w retogradcji co symbolizuje nacisk na sfery życia ,które pozwalaja na finansowy zysk .Słońce w 4 domu może być  odkycie własnego kata,a na poziomie duchowym spełnienie marzeń.  Księżyc w 7 -inni ludzie w recepcji z Merkurym (głos) w Baranie.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.