Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ćwiczenia w interpretacji dla początkujących astrologów

Rubin Carter- Hurricane
genny19 2012-12-02, 19:47:32

Wczoraj oglądałam film "Huragan" z Denzelem Washington" w roli głównej opowiadający historię tego boksera.

 

Rubin Carter-"Hurricane " urodził się  6 maja 1937 r w Clifton. Urodził sie jako czwarty syn, z siódemki dzieci, Pierwszy raz trafił na policję mając zaledwie dziewięć lat. Zaprowadził go tam jego własny ojciec, po tym jak odkrył, że syn regularnie kradnie w lokalnych sklepach. Przy okazji dostał solidne lanie. 

Jako dwunastolatek został aresztowany i wysłany to poprawczaka w Jamesburg za zaatakowanie dorosłego (!) mężczyzny harcerską finką. Policjantom tłumaczył się, że bronił siebie i kolegów przed pedofilem. Nie uwierzono mu. Miał wyjść dopiero po sześciu latach.( W dyrekcjach Pluton na ASC)

Nie wysiedział jednak do końca. Na dziesięć miesięcy przed końcem wyroku, w 1954 roku, mając ledwo siedemnaście lat, uciekł i wstąpił do armii. Okazało się to być jego najlepszą decyzją w życiu. 

Za pierwsze zarobione pieniądze zapisał się na kurs Dale'a Carnegiego i wreszcie pozbył się jąkania. Jak sam mówi, jego pewność siebie nagle eksplodowała. Jego ojciec także się jąkał. 

W horoskopie ma zerowy septyl Merkury-Saturn.

Po przeszkoleniu został wysłany do jednostki stacjonującej w RFN. Tam poznano się na nim. Zaczął trenować boks. Dwa sezony z rzędu zdobył mistrzostwo Europy w wadze lekkopółśredniej. Jego temperament dał jednak o sobie znać i już po 21-miesiącach został zwolniony ze służby, trzynaście miesięcy przed terminem. 

Wracał do Paterson z planami natychmiastowego przejścia na bokserskie zawodowstwo.  Prawo nie zapomniało o nim i po dwóch miesiącach pobytu w ojczyźnie został aresztowany i zmuszony do odsiedzenia pozostałych 10 miesięcy wyroku. 

Trzy miesiące po wyjściu z więzienia w ciągu jednego dnia napadł na trzy osoby, w dwóch różnych miejscach i znowu wyrok 4 lata. W 1961 roku rozpoczął zawodową karierę bokserską. Za swój dynamiczny i agresywny sposób boksowania i wreszcie za niezwykle szybkie pięści dostał swój przydomek Hurricane - Huragan.

17 czerwca 1967 roku o godz 2:30 miał miejsce napad na właścicieli baru LafayetteCarter i jego kumpel John Artis zostali aresztowani, bo odpowiadali mglistemu opisowi napastników („dwaj murzyni w białym samochodzie") (Wenus w tranzycie na ASC)

W więzieniu odmówił  założenia więziennego stroju, powtarzając, że „jest to strój ludzi winnych, a on nie popełnił zarzucanej mu zbrodni". Za karę trafił do izolatki. Od razu na trzy miesiące, co jest wręcz nieludzką karą.aczął prosić o prawnicze książki. Postanowił, że jego jedyną szansą jest zdobycie wiedzy. Później zaczął też pisać autobiografię.Siedział tam do dnia kiedy doktorzy odkryli u niego odklejoną siatkówkę w prawym oku. Odmówiono mu operacji poza murami więzienia. W rezultacie za zabieg wziął się więzienny doktor, który spaprał robotę i Carter nie widział na prawe oko. Gdy wreszcie wypuszczono go z izolatki, nadal odmawiał noszenia więziennego stroju. Odmówiono mu za karę posiłków, ale dokarmiali go inni więźniowie i przetrwał. W ramach protestu odmawiał też pojawiania się na przesłuchaniach dotyczących własnego zwolnienia warunkowego.W 1982 roku Sąd Najwyższy Stanu New Jersey odrzucił różnicą jednego głosu apelację o trzeci proces. Rubin Carter pogodził się wreszcie z myślą o tym, że spędzi resztę życia w więzieniu. To w tym okresie, zaczął naprawdę się zmieniać. Dużo czytał, rozmyślał. Jak sam mówi, uświadomił sobie, że gniew i nienawiść nigdzie go nie zaprowadzą i że to te uczucia władowały go wielokrotnie za kratki. wreszcie... siódmego listopada 1985 roku zapadła decyzja o uwolnieniu CarteraZaangażował wszystkie swoje siły w walkę o wolność dla niesłusznie skazanych - dla ludzi takich jak on. W latach 1993-2005 sprawował nawet funkcję dyrektora Związku Obrony Niesłusznie Skazanych (AIDWYC). Pokonał długą drogę od brutalnego rzezimieszka i boksera, który zresztą w 1964 roku odmówił Martinowi Lutherowi Kingowi Jr. udziału w jednym z jego marszów.

 Siódmego listopada 1985 roku zapadła decyzja o uwolnieniu Cartera(Wenus na IC). Mimo apelacji pozostał na wolności, a w lutym 1988 roku został ostatecznie uniewinniony.obecnie mieszka w Toronto , Ontario . Był dyrektorem wykonawczym Stowarzyszenia w obronie niesłusznie skazanych (AIDWYC) od 1993 do 2005 roku. W dniu 14 października 2005 roku otrzymał dwa honorowe doktoraty z prawa, jedna z York University (Toronto, Ontario, Kanada) i jeden z Griffith University (Brisbane, Queensland, Australia), w uznaniu jego pracy z AIDWYC .(Saturn na ASC  a Jowisz na IC)

Carter otrzymał nagrodę od zniesienia kary śmierci Fokus w 1996 roku.

 

 Ascendent w znaku Lwa w punkcie 8°34′(septyl do zera Wagi) mówiącym o zamiłowaniu do niezależności i wolności. Z drugiej strony ludzie z tym punktem uporczywie natrafiają na przeszkody ograniczające ich wolność.  Na ASC leży lustrzany punkt Urana władcy descendentu -przydomek Hurricane.

 Mars,Księżyc i Jowisz nie tworzą ze soba żadnych aspektów ale Jowisz jest midipunktem Marsa i Księżyca. Ten midipunkt mówi o pośpiesznym wyciąganiu wniosków i często kierowaniu sie emocjami uzewnętrznionymi  werbalnie . Mars jest lustrzanym odbiciem Jowisza. Te trzy palnety sa położone w niekorzystnych dla siebie domach .

 W dwadzie Plutona znajdują się Słońce,Księżyc,Wenus,Jowisz.

http://maciejrajk.eu/rubin-carter-the-hurricane-nieslusznie-skazany-bokser-cz-2/ http://en.wikipedia.org/wiki/Rubin_CarterHoroskop  wykreslony w programie Urania B.Krusińskiego.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2012-12-03, 08:16:24

Witam wszystkich:)

 

Dzięki Genny za ciekawy horoskop i opis oraz inicjatywę w sprawie ćwiczeń. Bardzo na czasie jest ten horoskop z uwagi na tranzyt Marsa w Koziorożcu.

 

Można przećwiczyć to i owo , razem z Genny. Rozumiem, że bardzo na miejscu byłyby pytania początkujących? Genny, jak to widzisz?

 

Usmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-12-03, 19:55:08

Pierwsza inicjatywa wyszła od Lupki -horoskop Friso.

Zaciekawiło mnie jakie czynniki decydują o pobycie w więzieniu. Poćwiczyć zawsze można a wspólnie znajdziemy odpowiedź na zadawane pytania. "Kto pyta nie bładzi".

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-12-04, 01:13:29

Sygnifikatory  uwięzienia są  z pewnością ciekawe; jeszcze ciekawszy jest obraz dokonania przestępstwa, a zwłaszcza kwestia  winny / niewinny.

 

Mnie zainteresowała na początek inna sprawa. „Obiło mi się o uszy", że lunatyczny pociąg do cudzych rzeczy, określany naukowo  kleptomanią, jeżeli dotyczy  ludzi wyżej postawionych,Oczko albo  zwany  zwykłym  złodziejstwem zwykłych ludzi   może mieć  swoje źródło w Marsie w Strzelcu w 2.d. Szukałam więc tego Marsa w Rx  w 2.d. , ale znalazłam go w 4.d.  To by się zgadzało;  bokser kradł w dzieciństwie,  a w dorosłym życiu został niesłusznie posądzony o napad rabunkowy i zbrodnię. 

Mars w 4.d. wydaje się też pokazywać, że swój agresywny stosunek do świata i ludzi Hurricane  "wyssał z mlekiem matki".  W domu rodzinnym miałaby zatem  tkwić  praprzyczyna jego patologicznych zachowań?  Ale to przecież ojciec go zdemaskował i oddał w ręce policji. Biografia nie podaje szczegółów nt. systemu wartości  domu rodzinnego, ale Rx to pokazuje.

Władcą 4.d. jest wprawdzie Wenus, ale jego  lwią część zajmuje znak Skorpiona.  Jego władca   Pluton w znaku Raka w 12.d.  Nic, tylko skrywany terror emocjonalny i policyjny dryl ze strony  ojca.  Dysharmonijne aspekty Plutona: opozycja z Jowiszem, kwinkunks z Ceres, kwadratura z MC.

Skoro władcą  4.d. jest Wenus, to oznaczałoby to dom rodzinny dostatni, albo piękny i artystyczny?   To dlaczego mały kradł ?  Chyba nie dla adrenaliny albo sportu?

Wenus w 9.d.   w Baranie, czyli   we władzy Marsa  w 4.d. oraz na wygnaniu w dwadzie Skorpiona, a więc jakieś restrykcje i  narzucanie rygoru w dziedzinie  „wenusowej", którą dla   dziecka może być głównie  kwestia jedzenia, jego dost. ilości, albo  zabawek, oczywiście samochodów.  (Ale wtedy nie było jeszcze „resoraków', które było łatwo schować"Zaskoczony).

W ogóle w tym Rx   aż 6 sygnifikatorów  znajduje się w dwadzie Skorpiona.

Z położenia Plutona w Raku (żywienie) oraz na wygnaniu  w dwadzie  Byka (przyjemności podniebienia)  też nasuwa mi się temat wyżywienia  siedmiorga dzieci:  czy rodzice  karmili je mało, czy źle jakościowo,  czy np. brakowało na słodycze, które zwykle są przedmiotem kradzieży dokonywanych przez  dzieci?   Czy  dlatego dzieciak  kradł  i czy to  dało początek wielkim życiowym  tarapatom?

 

(W kontekście tej mojej ciekawości motywów kradzieży przypomniało mi się, jak w 1998 r. znajoma odwiedziła mnie ze swoją kuzynką  Kanadyjką polskiego pochodzenia  wraz z jej dwoma synami.  Wszyscy byli b. chudzi, skóra na kościach.  Znajoma wyjawiła mi, że ta matka  tak drakońsko oszczędzała na jedzeniu, a  najczęstszym menu tych dzieci była owsianka, nawet nie na mleku, tylko na wodzieZazenowanie. Działo się to w „normalnych"  czasach i dotyczyło tzw. zwykłych, normalnych ludzi. ). 

 

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
genny19 2012-12-04, 21:13:56

''Skoro władcą  4.d. jest Wenus, to oznaczałoby to dom rodzinny dostatni, albo piękny i artystyczny?   To dlaczego mały kradł ?  Chyba nie dla adrenaliny albo sportu? ''

Trudno  spodziewać się dostatku w rodzinie z siedmirogiem dzieci. Trzeba popatrzeć na władcę IV domu oraz pozycję Księżyca. Wenus  jest na wygnaniu w znaku Barana a dom 9 jest domem prawa : To ojciec zaprowadził go na  policję pierwszy raz.

Mars władca Wenus jest jednocześnie planetą oznaczającą matkę. Mars w 4 domu to spora energia życiowa odziedziczona po przodkach a jego negatywna energia może się objawiać skłonnościami do czynów przestępczych; 

Jowisz i Pluton tworzy kwadraturę do IC a naturany władca  IV domu-póltorokwadraturę. Księżyc w Rybach pragnie  bezpieczeństwa emocjonalnego  a jego słaba pozycja w 8 domu świadczy   o zahamowaniach emocjonalnych. Posiadanie pieniądzy są dla niego gwarancją bezpieczeństwa. 

Wiadomo ,że znak  Byka lubi pieniadze,lubi posiadać. Słońce w koniunkcji z Merkurym i Uranem to nieprzewidzialne reakcje.  Uran (władca Dsc ) i znak Byka  to żywioły,które nie pasują do siebie  a w zachowaniu może przejawiać się buntem.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-12-04, 23:01:34

Troistości Słońca w Byku  w horoskopie dziennym to Wenus,Księżyc i Mars. 

Wenus,Księżyc  i Mars w horoskopie dziennym powinny znajdować sie w dolnej połowie kosmogramu.

Tu Wenus i Księżyc znajdują się w górnej części horoskopu a Wenus w domu upadającym.

Mars prawidłowo w dolnej i męskiej  ćwiartce.

Troistości ascendentu -Słońce, Jowisz i Saturn.

Słońce w 10 domu-zaszczyty ale władcą Słońca jest źle położona Wenus.

Jowisz -po 30 roku jako planeta w dziennym horoskopie powinien znajdować się w górnej ćwiartce a znajduje się w dolnej ćwiartce  i w domu upadającym . Saturn w ćwiartce żenskiej  i w domu upadającym.

 

II dom opisuje sytuację finansową i  tak; I władca troistości opisuje pierwszą połowę życia,II - drugią a trzeci trzecią.

Władcą II domu jest Merkury w Byku a więc troistości to Wenus,Księżyc i Mars(omówione wyżej)

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-12-05, 08:01:37

Co ciekawe w tym horoskopie to beneficzne aspekty Neptuna z II domu do planet w domu X. Zainteresowanie życiem Cartera przejawiło się w filmie o jego historii, dzięki filmowemu Neptunowi stał się sławny. Te same aspekty skłaniały go wcześniej do pomyłek (Neptun) i zaboru cudzego (Ceres w VII domu) mienia (Słońce, Uran i Merkury w Byku). Pobyt w więzieniu widzę w Plutonie w domu XII - domu odosobnienia, uwięzienia, pokuty a niesprawiedliwe osadzenie w tym więzieniu w opozycji Plutona z Jowiszem. To także bezsilność wobec działań innych, liczne pobyty w więzieniu, z czego część spowodowana działaniem innych ludzi, w tym własnej rodziny.  Jowisz w Koziorożcu i w VI domu jest najsłabszą z planet w horoskopie i symbolizuje nie tylko działania ojca, surowego i skłonnego wymierzać sprawiedliwość twardą ręką pod wpływem emocji i za pomocą prawa ale również zapowiada kłopoty z racji pochodzenia rasowego, społecznego i zbyt surowe obchodzenie się środowiska społecznego z właścicielem horoskopu. Pluton w XII domu to karmiczne długi, które trzeba było spłacić. W powiązaniu z Jowiszem Pluton dał metamorfozę, odbicie się od dna, zmianę zwrotnicy życiowej na lepsze tory i działalność pomocową osobom niesłusznie skazanym. 

 

Bardzo pouczający horoskop dla ćwiczeń, np. w temacie synchronu, a także jak ta sama energia może się przejawiać w różny sposób. Można też zobaczyć, jak przy słabej pozycji planet działają beneficzne aspekty- bo tych jest większość w horoskopie, jakie rodzą przeszkody, itd. 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2012-12-05, 19:48:56

 

Genny19 @ 2012.12.04. g.23:01: „I dom opisuje sytuację finansową i  tak; I władca troistości opisuje pierwszą połowę życia,II - drugią a trzeci trzecią."

To mi się b. podoba: chciałabym przeżyć te 3 połówki życia, a nawet i 4, jakby Ktoś dał. Coś tu jest za dużo tych połówek?Niezdecydowany

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
genny19 2012-12-05, 20:14:25

 C yt  ''II dom opisuje sytuację finansową i  tak; I władca troistości opisuje pierwszą połowę życia,II - drugą a trzeci trzecią. ''

I władca troistości ok 30 lat  lub obieg Saturna

II władca troistości do 58-60 lat

III pow 60 lat.

W czoraj zmarła najstarsza kobieta świata w wieku 116 lat.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-12-05, 21:47:00

Neptun w domu drugim  wg Aleksandra von Pronaya "Interpretacja horoskopu" str 200

''+ układ mało korzystny dla właściciela horoskopu :jednak materialne korzyści zupełnie niezasłużenie przynoszą mu sukces: uczestniczy w osobliwych procesach finansowych.

-  ponosi straty materialne ,przez własne błędy,spekulacje,oszustwa,bankructwa,"lewe" dochody; jego myśli i czyny skierowane są na materialny zysk.''

Neptun jest władcą VIII domu -wartości i pieniądze innych ludzi oraz IX -prawo,religia,zagranica

Czy jego pozycja w II domu  władanym przez Merkurego i w znaku Panny może być oznaką  ,że Rubin wartości innych traktował jak swoje? 

 Ukrytym wrogiem były dla niego wartości innych ludzi.Księżyc w Rybach  w domu 8  tworzy opozycję do swojego władcy Neptuna.

Znajomość prawa ,którą nabył w więzieniu  przydała mu w późniejszej pracy.

Aha zapomniałam napisać Rubin zmienił wiarę  ,przeszdł na islam.

 

Dwudzieste ósme posadowienie Księżyca.

" Czas tranzytu przez to pasmo sprzyja śledztwu,rozprawom sądowym.Wł horoskopu może jednak działać na  szkodę czyjegoś życia,zdrowia i majątku.

Pasmo to wspomaga w momencie śmiertelnego zagrożenia lub poważnego niebezpieczeństwa''

 

Dwudziesta szósta doba księżycowa(jeśli dobrze obliczyłam) -dzień krytyczny,sprzyja kłótni,prawdopdobieństwo kradzieży,zawłaszczenia cudzych dóbr.

 

Leon Zawadzki "Misterium

 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.