Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Ćwiczenia w interpretacji dla początkujących astrologów

czy moglibyście mi pomóc w interpretacji?
7miles 2014-08-14, 18:16:38

witam, chciałabym prosić o pomoc jako, że od kilku dni próbuję rozszyfrować swój horoskop i nie jestem pewna czy potrafię odczytać znaki we właściwy sposób; data: 25.10.1994 godz. 12:55 w Legnicy

 • dom I Koziorożec ( Uran i Neptun w Koziorożcu, Saturn w Rybach)
 • dom II Ryby
 • dom III Baran
 • dom IV Byk (Lilith w Bliźniętach)
 • dom V Bliźnięta
 • dom VI Bliźnięta (Księżyc w Raku)
 • dom VII Rak (Mars w Lwie)
 • dom  VIII Panna (Fortuna i Chiron w Pannie, Merkury w Wadze)
 • dom IX Waga (Słońce, Jowisz, Wenus, północny węzeł księżycowy- wszystko w Skorpionie)
 • dom X Skorpion (Pluton w Skorpionie)
 • dom XI Strzelec
 • dom XII Strzelec
Wydaje mi się, że wpływ Saturna tworzy we mnie blokady, a Mars zmusza do działania, co powoduje wiele napięc i szarpaniny wewnetrznej; czy Satrun w Rybach jest w ogóle dobrym połączeniem? 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 4
Dołączył/a: 2014-08-14
Odpowiedzi
genny19 2014-08-14, 23:58:41

Witaj Miles. Dobrze odcztałaś znaki zodiaku,domy i planety znajdujące się w domach.

Czy Saturn i  znak Ryb jest dobrym połaczeniem? Łączy je to ,że lubią zimno.Ale u Ciebie  w horoskopie Saturn znajduje się w recepcji z Neptunem w Koziorożcu.Planety w recepcji  wzmacniają swoje działanie. 

Obie te planety znajdują się w żywiole ziemii i wody ,które dominują w  twoim horoskopie a są to żywioły dobrze współpracujące.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
7miles 2014-08-15, 04:54:02

a jak interpretować trygon: Słońce, Księżyc, Saturn? (jeśli dobrze to odczytuję)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 4
Dołączył/a: 2014-08-14
genny19 2014-08-15, 18:10:23

Miles  o trygonach poczytasz w słowniku Sollunari.Poczytaj także o wielkim  trygonie ,które tworzą te 3 planety.

Ja mam do Ciebie pytanie jakie planety tworzą u Ciebie jeszcze recepcję ?

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
7miles 2014-08-16, 01:01:33

jeśli recepcja planet jest oznaczona jako odwrócone R to jest to: Saturn, Wenus, Merkury, a jeśli nie to opisz dokładniej o czym mowa bo nie doszłam jeszcze do tego tematu:)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 4
Dołączył/a: 2014-08-14
genny19 2014-08-16, 02:13:18

R-oznacza,że te planety znajdują się w retrogradacji.

Recepcja jest wtedy, gdy władca jednego znaku jest we władaniu drugiego i na odwrót. W twoim horoskopie są to następujące pary planet.

-Słońce w znaku Skorpiona i Mars w Lwie,bo Mars jest władcą znaku Skorpiona a Słońce jest wladcą znaku Lwa.

-Saturn w Rybach i Neptun w Koziorożcu,bo Neptun jest współwładcą znaku Ryb a Saturn jest wladca Koziorożca.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
7miles 2014-08-16, 17:50:43

dziękuję:) jednak jaki wpływ ma recepcja i retrogradacja? jakie są różnice i czy wpływ taki jest w ogole pozytywny?

Tematów: 1
Odpowiedzi: 4
Dołączył/a: 2014-08-14
Blanka2 2014-08-16, 19:05:19

7miles mylisz pojecia. W slowniku na Sallunari jest wszystko objasnione. Wystarczy przeczytac.Może zrozumiesz hehe choc Genny ci wytlumaczyla doskonale.

Tematów: 9
Odpowiedzi: 189
Dołączył/a: 2014-01-12
alan 2014-08-16, 21:54:38

Witaj

Kiedy mamy doczynienia z retrogradacją? Wtedy kiedy planeta (np Saturn po 7 miesiącach, Mars po 2 latach itd) postanawia zatrzymać się, postać, pomyśleć, i wrócić się. Tak samo jak Ty postanowiłabyś że nie będziesz szukać nowego chłopaka tylko wrócisz do tego z którym byłaś związana ostatnio. Nie interesuje Cię ktoś "nowy" wolisz tego który był, wolisz jeszcze raz spróbować dogadać się z nim. Taki "powrót do przeszłości" przez jakiś czas. Skoro wracasz tzn że się cofasz, nie idziesz do przodu, nie planujesz, nie zdobywasz. Raczej refleksja, wyciszenie się.

Recepcja z kolei ma miejsce wtedy kiedy 2 planety, wspierają się, pomagają sobie będąc jedna w znaku drugiej. U Ciebie Saturn jest w Rybach (rządzi Koziorożcem) a Neptun jest w Koziorożcu (rządzi Rybami) Saturn mówi Neptunowi jak jest w Koziorożcu a Neptun objaśnia Saturnowi jakie są Ryby. To tak jakbyś miała chłopaka z Berlina. Ty postanowiłaś że będziesz studiować w Berlinie, a Twój chłopak postanowił że będzie pracował w Legnicy. Jesteście parą, planujecie wspólne życie, tylko na razie "zamieniliście" się miejscami. On Ci mówi gdzie w Berlinie jest tanio, gdzie możesz odbyć fajne praktyki, gdzie zdobyć książki a Ty mu mówisz kto w Legnicy może z nim kooperować,  z kim może robić interesy. Wspóldziałacie ze sobą, pomagacie sobie wykorzystujecie to że znacie teren i realia miejsca w którym się znajduje partner Rozumiesz? Sama oceń który wpływ retro czy recepcja jest korzystny

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
7miles 2014-08-17, 17:51:40

ok, dziękuję za obrazowe wyjaśnienie

Tematów: 1
Odpowiedzi: 4
Dołączył/a: 2014-08-14
alan 2014-08-21, 21:30:15

 

 

Oprócz wspomnianej recepcji sekstylowej jest w podanym horoskopie jeszcze jedna, trudniejsza w interpretacji, tzw. recepcja przez kwadrat. Składa się na nią Słońce (władca Lwa) będące w Skorpionie oraz Mars (współwładca Skorpiona) będący w Lwie. Obie planety tworzą ze sobą niekorzystny, napięciowy aspekt kwadratury. Tym trudniejszy, że zarówno jedna jak i druga planeta doskonale zdaje sobie sprawę z zamiarów przeciwnika, od razu wyczuwają pobudki i intencje jakimi kieruje się druga strona, wiedzą również do czego jest zdolny adwersarz. (kwadrat plus recepcja!) Efekt? Natychmiastowa walka lub szybkie poddanie się, oddanie pola bez walki.(recepcja- zdając się na łaskę i niełaskę) Samo poddanie się wystarcza przy kwadracie. Przy recepcji jest dodatkowo dołujący ciąg dalszy.

Gdyby Mars był w Wodniku (aplikuje do kwadratu ze Słońcem) od razu można powiedzieć że taka osoba ma trudny charakter, jest prowokująca, wszelkie ataki na nią są na jej własne życzenie. Tutaj Mars jest w Lwie (separuje) a więc dziewczyna będzie podatna na ataki, sama będąc Bogu ducha winną. Każdy atak będzie/jest dla niej zaskoczeniem, nie sprowokowała go nie spodziewa się go w żaden sposób a jednak stała się ofiarą (np. życzliwy, ironizujący wpis Blanki 2 powyżej) Dziewczyna się wycofała, nie podjęła walki ponieważ nie jest mocna w astro To dla niej jeszcze dziewiczy teren, uczy się, poznaje, pyta. Pytała się o „blokady” winiąc Saturna. Ta kwadratura jest przyczyną jej większości blokad i ograniczeń. Blokady prowadzą do wycofania się, braku wiary w sukces i w sens przedsięwzięć, stopują nas. Saturn owszem stopuje ale tylko po to aby dać czas na przygotowanie się i ponownie zmierzenie się z problemem.               Jeśli pozna kogoś, będzie z kimś pracować – może szybko zacząć się tzw. „czepianie”.

W przypadku kwadratur przez recepcję można posłużyć się przykładem powyższej pary tym razem podróżującej samochodem. Dziewczyna chce jechać na spotkanie w czasie którego podpiszę bardzo korzystną umowę o pracę. Jej chłopak spieszy się na dworzec, żeby zdążyć na pociąg i dojechać na czas do pracy. Czyja praca jest ważniejsza?. Od słowa do słowa wybucha kłótnia, dziewczyna łapie za kierownicę, samochód staje (albo ląduje w rowie) Pytanie co jest lepsze: poddać się i zżymać się potem godzinami lub dniami, czy wrócić poobijanym po walce ale z lepszym samopoczuciem? Ból psychiczny czy ból fizyczny?

W przypadku recepcji przez trygon (w tym samym żywiole) oboje pracują razem, widza się każdego dnia, pomagają sobie, (recepcja! - wyręczając się nawzajem w pracy).

W przypadku recepcji przez opozycję mogą pracować na zmiany, mijają się, jedno kończy a drugie zaczyna pracę. Gdzie tu jest konflikt w końcu opozycja to też jest aspekt napięciowy. Kiedy się mijają rozmowa schodzi na temat tego co nie zostało zrobione w domu kiedy partner przed pracą w nim przebywał. (Recepcja! Oboje wiedzą jak się wcześniej umawiali i co robił partner jak…nic nie robił J)

W przypadku recepcji przez kwinkus oboje starają się o to samo stanowisko pracy. Gdzie jest recepcja? No wcześniej obiecywali sobie że jak pojawi się oferta to jedno drugiemu ustąpi. Nie ustępują a pracę dostaje ktoś trzeci

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
genny19 2014-08-22, 21:20:24

Miles czy możesz coś napisać o tych blokadach Saturna?

Moja siostra z  ascendentem w znaku Koziorożca  panicznie boi się egzaminów. Nie przystąpiła nawet do egzaminu maturalnego. Teraz gdy jest starsza boi się egzaminów,ale walczy do końca.W tamtym roku zdawała egzamin na  teorię 5 razy a  z jazdy zdała za ostatnim podejściem. 

 

Kilka zdań z ksiązki" Astrologia i Twoje Zdrowie" Jeanne Avery

" Przy ascendencie w Koziorożcu  ciężar stresów i urazów ponosi struktura kostna.Do  najmocniej uderzanych miejsc na ciele  należy punkt na szczycie ramion. Wschodzący znak Koziorożca oznacza jednostkę urodzoną z kompleksem Atlasa ,który dźwigał  na swych barkach ciężar całego świata.

Gdy Saturn znajduje się w domu opisującym zdrowie(1 i 6) to w sytuacji stresowej organizm może mieć skłonność do większych napięć.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.