Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Zagadki astrologiczne

Zagadka na prima aprilis
ewa007 2016-04-01, 19:58:49

Bohaterką dzisiejszej zagadki jest dla odmiany kobieta. 

Pytania mam nastepujące:

1. Jaki zawód wykonuje?

2. Co jest jej życiową pasją?

3. Czy w radix widać zapowiedzi kłopotów, które uniemożliły jej realizację życiowych planów? Jakiego rodzaju były to kłopoty?

Wygrywa osoba, która udzieli najwięcej poprawnych/najblizszych prawdzie odpowiedzi:)

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Odpowiedzi
ewa007 2016-04-01, 19:59:54

dodaję aspekty

 

powodzeniaUsmieszek

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
maszowa 2016-04-01, 21:47:25

Jest to osoba z ogromną wyobraźnią, istna „kopalnia” świetnych pomysłów, zarówno natury technicznej jak i artystycznej.

 

Zawód powinien pokazywać almuten planet przebywających w domach kątowych – tu Mars w ścisłej kwadraturze z Wenus – Wenus w Koziorożcu, Mars w Baranie, więc pasowałoby, żeby to było coś przyjemnego ale na poważnie i coś z elementem rywalizacji. Ta kobieta może być na przykład szachistką, może być dochodzeniowcem w policji, może być naukowcem-wynalazcą.

 

Najwięcej problemów tej osobie sprawiają kontakty z innymi ludźmi, prawdopodobnie jest wybuchowa i nigdy nie wiadomo, kiedy jej się nadepnie na odcisk i spowoduje ostrą reakcję.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2016-04-02, 21:08:43

Zagadkowy horoskop pokazuje całe piękno astrologii. Na początku chaos, ale dopiero drogą  eliminacji ukazuje się cała harmonia logiki faktów. Mars w domicylu, na dodatek almuten umysłu, niby nieporządny, popędliwy, buntowniczy, a jednak strateg w materii buntów i podstępów. Jako almuten 2 domu, wartości duchowych, i materialnych , bardzo przydatny w dyscyplinie  Zagadki. Saturn, nie dość, że na wygnaniu, to jeszcze w retrogradacji,  nieprzyjazny, powolny, ale pan rzeczy wzniosłych i trwałych. Kierownik osób o bogatych zdolnościach myślenia, pamięci i przezorności. Niemal idealnie oddaje materię, która zawiaduje nasza Zagadka.  Jowisz w ekscentrycznym  Wodniku, chłodzi palącego Marsa, ale ociepla chłodnego Saturna. Wodnik, co istotne, zawiaduje domem 5, uchodzącym za dom twórczy. Tak się składa, że wodnikowy Jowisz jest almutenem horoskopu, ale o prawa te ubiega się też Saturn, a także Mars, który w trygonie z Neptunem, królem wizji, intuicji, tylko pozornie wprowadza zamieszanie.  Neptun  w 3 domu, w koniunkcji ze Słońcem. Jakby głosił słowa Einsteina - wyobraźnia ważniejsza od wiedzy. W  profesji Zagadki wiedza ma istotne znaczenie, ale wyobraźnia jej nie ustępuje. Zważmy, że Neptun pięknie się realizuje  jako Doriforii, sprzyjając twórczej drodze, dając inspirację okraszoną natchnieniem. W  zawodzie Zagadki pozwala przekraczać swobodnie abstrakcyjne progi.

 

 Uran, władca 5 domu w opozycji do Marsa, ale pod wpływem Wenus, wspaniale oddaje to, że wygrywa tam, gdzie nie ma ani przemocy, ani przymusu.  Pluton ( wyższa oktawa Marsa)  na ascendencie, w opozycji do Księżyca, w kwadraturze z Saturnem, trygonie z Jowiszem i sekstylu z Neptunem bardzo pomaga w tym,by zręcznie wprowadzać w błąd, jakby sugerując  wszechmocną siłę  przekonywania. Punkt Szczęścia w Bliźniętach także wspomaga sprawność umysłu, zdolności intelektualne, rzetelność. Jakby łączył to wszystko, co niezbędne w profesji Zagadki - intelekt, fantazję, wyobraźnię, intuicję, a przede wszystkim szybką percepcję. I tak, powoli analizując horoskop dochodzi się do wniosku, że wszystko jest ze sobą logicznie powiązane. 

 

W rozwiązaniu zagadki forumowej nie biorę udziału, bo.... znam odpowiedź.  Natomiast zachęcam do analizy, bo końcowy wynik wcale nie jest zaskoczeniem

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-04-04, 19:56:46

Widze, że sezon ogórkowy w pełni, forumowicze na dzialkach i w ogródkach korzystaja z pieknej pogodyGłosny smiech I wcale się nie dziwie:) Ale mimo wszystko zapraszam do udziału w zagadce, mam nadzieje, że nie jest specjalnie trudna (przynajmniej nie było to moim zamierzeniem...).

Podaje podpowiedź do pytania nr 3 - kłopoty w realizacji życiowych planów to problemy zdrowotne - ciekawa jestem, czy widac z radixu, jakiego narządu/układu mogą one dotyczyć?

Rozwiązanie zagadki podam w czwartek - piatek, do tego czasu wszelkie odpowiedzi mile widzianeOczko

Pozdrawiam:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
maszowa 2016-04-04, 21:13:14

Kłopoty zdrowotne - Spróbuję.

Zgodnie z metodą przedstawioną przez astrologów znających sie na medycynie, przede wszystkim należy poszukać co/kto szkodzi władcy ascendentu. Władca ascendentu, z natury ciepła i wilgotna Wenus znalazła się w zimnym i suchym znaku Koziorożca - wyraźnie widać, że to nie jest miejsce dla niej odpowiednie. Dodatkowo jest atakowana kwadraturą przez maleficznego (suchego i gorącego) Marsa w domicylu. Biorąc te wszystkie sprawy pod uwagę, jak również położenie Wenus w znaku i domu, stawiam na kłopoty zdrowotne związane z układem pokarmowym i skórą - może to być na przykład alergia na jakieś pokarmy. Nie za bardzo się orientuję w temacie alergii, ale zdaje się że może to być nie tylko wysypka na skórze ale też dużo poważniejsze problemy, także związane z pracą jelit i żołądka.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2016-04-04, 21:48:42

Władca ascendentu Wenus i władca horoskopu Jowisz w domu IV wskazują na zawód związany  z tradycjami rodzinnymi. Władcą domu IV jest Saturn znajdujący się w domu IX -medycyna,prawo,edukacja,wolne zawody. Dom IV kojarzy mi się z budownictwem,architekturą ,nieruchomościamiKsiężyc władca domu X w domu VI-zdrowie.

Dom IV kojarzy mi się z budownictwem,architekturą ,nieruchomościami

Hobby-Księżyc w Baranie lubi gry a znak Strzelca lubi gry gdzie przestrzega sie reguł i wspołpracuje z przeciwnikiem.

Władcy domu VI Jowisz i Neptun są powiązane ze światłami. Neptun przez koniunkcję z Słońcem w Strzelcu a Jowisz jest w midipunkcie Słońca i Księżyca w znaku Wodnika.Wodnik to system newowy. 

II dekant Wodnika ,któremu patronuje Merkury  podlegaja nerwice.Władca ascendentu Wenus znajdowała się w tym dekancie od końca roku 1994 .

 

Punkt choroby(ASC + Saturn  - Mars=12,01 Strzelca  w koniunkcji z Słońcem .

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-04-05, 15:01:13

Trudno mi powiedzieć, od kiedy choroba rozwijała się w organizmie (moze i latami?), ale pokazała swoje rogi w 1997 roku. Zaćmienie Księzyca w marcu 1997 wypadło w koniunkcji z Asc i Plutonem,  opozycji z Księzycem i kwadraturze z Saturnem.

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
sagitariusA 2016-04-07, 12:28:38

Witam!

Ostatnio nie mam za wiele czasu, a jeszcze do tego opóźniony sezon wegetacyjny sprawia, że pracy w ogródku nie brakuje. Jednak w sprawie choroby powiem Ewo, że bohaterka twojej zagadki prawdopodobnie w wymienionym 1997 roku zaczęła odczuwać coraz mocniej dolegliwości związane ze wzrokiem.  Najbardziej obstawiałbym zaćmę, ewentualnie coś,  co może do niej prowadzić (np. zapalenie rogówki). Myślę tak,  ponieważ zaćmienie Księżyca , które miało miejsce w marcu 1997 roku, poruszyło  As, Pluton i Księżyc. Dodatkowo w tym samym okresie w progresjach sekundarnych Słońce atakowało kwadraturami AS, Pluton i Księżyc. Uprawiając już całkiem „jazdę bez trzymanki” rzucę ryzykowne przypuszczenie (już raz się pomyliłem w podobnej kwestii :)), że może tu chodzić bardziej o oko lewe niż prawe, (co nie oznacza, że tylko jedno oko). Inną sprawą jest to, kiedy zaczęła odczuwać to pogorszenie. W roku 1997 ma miejsce kilka szkodliwych tranzytów do jej układu  As-Pluton-Księżyc w natalnym.  Moim zdaniem mógł to być jeden z okresów, kiedy tranzytowe Słońce lub Mars robiły napięte aspekty do tego układu.

 

Pozdrawiam:)

Tematów: 8
Odpowiedzi: 384
Dołączył/a: 2013-12-02
starybosman 2016-04-07, 20:52:56

Agena ( Beta Centauri ) położona w 23,26 Skorpiona w koniunkcji z natalnym Merkurym ( 24,29 ).Menkalinam ( 29,33), Betelgueza ( 28,24) oraz Polaris ( 28,13) w Bliźniętach są w koniunkcji z Ogonem Smoka ( 29,21) nie wskazują na schorzenia wzroku, ale wydaje się, że Zagadka nosi okulary. Możliwe, że pod koniec XX wieku  problemy z oczami nasiliły się.  Ale to tylko spekulacje w kontekście wypowiedzi  SagirariusA.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-04-07, 20:55:43

Kim jest Zagadka?

Jako czteroletnia dziewczynka z zapałem czytywała ostatnia stronę ówczesnego Przekroju - na początek obowiazkowo Satyrę w krótkich majteczkach oraz wiersze Ludwika J. Kerna. Mając 5 lat poszła do szkoły, gdyż... rodzicom było nie po drodze odwozić jedną córkę do szkoły, a drugą do przedszkola. Dyrektor zgodził się przyjąć sepleniące jeszcze dziecko pod warunkiem wykonania testów IQ. Wyniki były imponujace - wartość IQ Zagadki wyniosła ok 170. W takiej sytuacji ojciec postanowił rozpocząć z córką treningi... szachowe. Poczatkowo grał 5 figurami, potem stopniowo dodawał piony, aż w koncu zaczęli grać jak równy z równym. Gdy zaczał przegrywac (a był - musze przyznac - całkiem niezłym graczem), zapisał 9-latkę do klubu szachowego. W wieku 12 lat Zagadka została mistrzynią Polski w szachach w kategorii juniorek do lat 15. Nieco później - mistrzynią Europy do lat 16, nastepnie mistrzynią Polski, a mając 19 lat - mistrzynią swiata juniorów do lat 20.

Wybrała studia prawnicze. Na IV roku otrzymała mozliwość kontynuacji nauki - podjecia studiów podyplomowych na Oxfordzie.

Niestety wszystkie plany legły w gruzach, gdy w trakcie V roku studiów pojawił się pierwszy epizod schizofreniiNiepocieszony Pomimo choroby Zagadka ukonczyla studia, zdała aplikacje sędziowskie i pracuje w zawodzie, kontynuujac rodzinne tradycje (jej ojciec oraz dziadek byli sędziami).

 

Zważywszy na taką, a nie inną biografię, zwycięzcą konkursu - zagadki zostaje GennyGłosny smiech, która na każde z trzech pytań udzieliła - w pewnym stopniu - poprawnej odpowiedzi, a mianowicie:

- zawód zwiazany z tradycjami rodzinnymi (!), medycyna, prawo, edukacja

- hobby - gry, reguły, współpraca z przeciwnikiem

- szwankujacy system nerwowy...

GRATULUJEUsmieszek

 

Dziekuje też wszystkim pozostalym uczestnikom:)

Zaintrygowal mnie Starybosman, który... nie wział udziału w zagadce, bo... znał odpowiedźZaskoczony

Zaintrygowała mnie tez Maszowa, która typujac "zawód przyjemny, poważny, z elementami rywalizacji" wybrała szachiste lub dochodzeniowca w policjiZaskoczony

No i zaintrygował mnie Sagitarius - raz, ze się odezwałOczko, a dwa - że zwrócił uwagę na problem zdrowotny, który faktycznie mógł mieć miejsce równolegle z problemem wyżej omówionym. Z tego, co dziś przeczytałam wynika, ze schozofrenii towarzyszą różnorodne zmiany w budowie oka. Badacze wykryli aż trzy rodzaje zaburzeń wzroku, które towarzyszą tej chorobie. Mogą one wystepowac na długo przed pojawieniem się pierwszych ataków (i być poniekąd oznaką predyspozycji do schizofrenii), ale mogą też pogarszać sie latami wraz z rozwojem choroby. Zagadka od dawna nosi okulary, obecnie z całkiem grubymi szkłami, ale trudno mi powiedzieć, jaką ma wadę wzroku.

 

 

Genny, jako zwyciężczynię, zapraszam do wymyslenia kolejnej zagadki:)

 

 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
starybosman 2016-04-07, 21:06:59

 

Można teraz dodać, że  także siostra grywała w szachy, i kontynuowała tradycje rodzinne, bo jest lekarzem. Jeśli dobrze wiem, pediatrą. W horoskopie Zagadki interesujące są firdarie, a to dlatego, że największe sukcesy odnosiła w czasie władzy Saturna. Gdy panowanie objął Jowisz, nastąpił schyłek sukcesów. Jednak tytuł szachowej arcymistrzyni uzyskała .  Wykaż sukcesów Zagadki, na różnych kontynentach, naprawdę imponuje.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2016-04-07, 21:23:03

Genny - gratuluję wygranej  Usmieszek

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-04-07, 21:52:34

Dziwnie jest z tymi firdariami - sukcesy przy Saturnie, a porazki przy Jowiszu. Ale nie znam się na tym, może tak bywa. Może Jowisz to nadmiar wrażeń, nadmierne przeciążenie mózgu, wypalenie?Schizofrenia to podobno choroba zawodowa szachistów. Mózg przez wiele lat pracujący na pełnych obrotach, bioracy udział w symultanach szachowych na 12 szachownicach, grajacy w szachy z zamknietymi oczami. Mózg u kresu wytrzymałosciNiepocieszony

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
genny19 2016-04-07, 22:06:23

Dziękuję. Do jutra postaram się coś wymyślić.

Co do zagadki.

Najpierw o wzroku. Księzyc w 5 i 6 stopień Barana to wg K. Konaszewskiej słaby wzrok ale w 6 st pisze także o  wyostrzonym słuchu.

Przy takiej ilości ognia i temperemencie choleryka szachy to za mało na wyładowanie takiej  ilości energii. Energię Neptuna w koniunkcji z Słońcem najlepiej zwalczyć Marsem w postaci wysiłku fizycznego.

Starybosman wspominał tu ,że największe sukcesy bohaterka zagadki odnosiła w czasie fridarii Saturna.

 W 1993 roku lipiec , sierpień miał miejsce  nów progresywny w 2,38 st Koziorożca w opozycji do natalnego Saturna. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2016-04-08, 09:34:41

Witam,

 

gratuluję wszystkim Zagadkowiczom. Udział w zagadkach to nie byle co.

Osobiście jestem pod wrażeniem Maszowej, która odkryła, że Zagadka jest szachistkąUsmieszek.

 

pozdrawiam serdecznie

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.