Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Zagadki astrologiczne

Horoskop podróży nurkowej - jaka była (udana czy nie), charakterystyczne cechy uczestników, warunki, itd.
Jasmin 2016-05-12, 13:49:09

 

Witam,

oto propozycja zagadki, trochę innej, bo z góry wiadomo, że chodzi o podróż nurkową.

 

Zagadka przeznaczona dla wszystkich, ze szczególnym wskazaniem dla tych, którzy chcą poćwiczyć zasady interpretowania horoskopu podróży, ewentualnie dla tych, którzy czasem planują podróż przy pomocy metod astrologicznych.

 

Proszę opisać wszystko, co widzicie w horoskopie, tak jak w tytule wątku, a może jeszcze coś innego, słowem - wszystko, co się uda zobaczyć. Wygrywa osoba, która poda najwięcej trafnych szczegółów. 

 

miłej zabawyUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
maszowa 2016-05-16, 15:53:21

Dawno nie było podobnej zagadki, więc zupełnie zapomniałam jak do niej podejść. Ale na szczęście znalazłam coś na forum z dawnych lat, więc już z gubsza wiem.

 

I dom pokazuje podróżnego

VII dom pokazuje cel podróży

Księżyc to samopoczucie podróżnego.

 

Sygnifikatorem podróżnego jest więc Wenus w aplikacyjnym trygonie do Marsa (władcy VII domu) - to by mogło wskazywać na fakt, że podróż była zaplanowana ze szczegółami i "gospodarz" już czekał na gości. Gorzej, że Wenus wcale się nie czuje dobrze na tym "wygnaniu", niewykluczone że chodziło o klimat, zbyt suchy i gorący... ale równie dobrze mogło chodzić o jakieś niezbyt pomyślne wieści z domu. Księżyc, sygnifikujący samopoczucie, tworzy niepomyślne aspekty: najpierw kwadraturę z bardzo niekorzystnie położonym Jowiszem a nastepnie opozycję z równie źle położonym Saturnem. Z położenia tych sygnifikatorów na wierzchołkach domów II, VI, VII można przypuszczać, że wspomniane wieści dotyczyły spraw finansowych, majątkowych.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2016-05-16, 20:47:25

O , to dobrze , że popatrzyłaś. Od razu potwierdzam wszystko, co napisałaś ale szczegółów nie podam do czasu pełnego rozwiązania , bo liczę, że może uda się zobaczyć większe szczegóły niż  już odgadnięte przez Maszową. 

 

Zachęcam do dalszego wnikania:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2016-05-16, 22:50:17

Zachęcona powodzeniem pownikam w takim razie dalej :)

Wspomniany gospodarz (Mars) ma bliski kontakt z jakimś dość wrednym ważniakiem (Saturn R), przychodzi mi na myśl, że trzeba było poprawiać / powtórnie załatwiać (Retro) jakieś niesłychanie ważne zezwolenia albo coś podobnie ważnego i to pewnie dodatkowo sporo kosztowało.

Wciąż o gospodarzu - jego aplikacyjna kwadratura z Neptunem może wskazywać na fakt, że albo sam coś niezbyt uczciwego miał na sumieniu, albo dał się wkręcić w jakieś oszustwo.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
genny19 2016-05-17, 18:20:37

Widzę ,że Jaśmin idalnie wstrzeliła się w zadanie zagadki. Władca domu V  -hobby ,prezyjemności,sporty znajduje się na ASC wyjazdu ale brakuje mu  5 sek katowych , na IC zapytania znajduje się retrogradujący Mars władca domu VII -cel wycieczki ,inni ludzie a na dsc zapytania znajduje się Neptun naturalny władca sportów wodnych i domu XII  tak licznego w dniu wyjazdu. Księzyc w Lwie jest lustrzanym odbiciem ascendentu podrózy w znaku Byka. Wenus przebywała w dniu zadania pytania w koniunkcji z punktem trosk a Merkury władca domu II wartości retrograduje do tego punktu.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2016-05-20, 14:42:47

Nie, oszustwa nie było. Podpowiem, że potrzebna inna analogia kwadratury Marsa z Neptunem względem "gospodarza". Dużo się działo względem II domu i Księżyca, to druga podpowiedź. Spróbujcie jeszcze, dacie radę...

 

 

Rozwiązanie podam w niedzielę:)

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2016-05-22, 17:30:51

Maszowa odgadła zagadkę i jest zwyciężczynią. Gratuluję\.

 

Podam kilka szczegółów jako rozwiązanie zagadki. Gdyby były jakieś pytania, to odpowiem.

 

Istotnie podróż była szczegółowo zaplanowana i generalnie nie było o co się przyczepić. \\\\\\\"Gospodarz\\\\\\\" czyli opiekun podróży spisał się, tylko musiał radzić sobie z przygodami nurków. Te przygody głównie wydarzały się poprzez energię opozycji Księżyc - Saturn. II dom do m.in. bagaże w podróży. Było wiele niespodzianych i kłopotliwych sytuacji z tym związanych. Ktoś zapomniał paszportu w samolocie, inny zostawił portfel w busie, 2 osobom uszkodzono walizki, jedna osoba rekordowo była poszkodowana: wpadł jej Iphone do basenu, zostawiła laptop i tablet na lotnisku w sali odlotów. 

 

W tym horoskopie istotne jest to, że dom VII mówi również o osobach, które uczestniczyły w podróży, gdyż Wenus jest władczynią horoskopu podróży . I tu muszę sprostować: komfortowo było, jeżeli chodzi o warunki hotelowe. Natomiast było niebezpiecznie jeżeli chodzi o warunki nurkowe pod wodą. Wenus w Baranie w trygonie do Marsa dała bardzo dużo pięknych zwierząt do podziwiania, których większość nurków do tej pory nie widziała (manty, żółwie, rekiny). Niewątpliwie było to znaczące atrakcyjne doświadczenie, trudne do powtórzenia co roku. Sprzyjał temu wyjątkowy czas podróży, gdyż tylko w kwietniu można obserwować stada mant w Indonezji w Parku Narodowym Komodo. Było niebezpiecznie, nie tylko z uwagi na ryzyko ataku przez manty i rekiny ale głównie na silne prądy podwodne, w których trudno było zachować stabilną pozycję bez zahaczenia się specjalnym hakiem o rafę.

 

Wieści niepomyślnych z domu nie było, poza tymi, że córka potrzebowała konsultacji w ważnej sprawie finansowej. Wywyższona pozycja Saturna w VII domu w recepcji mutualnej przez dom do Wenus objawiła się częstymi powtarzającymi się rozmowami telefonicznymi z ojcem a w rezultacie korzystnym kontraktem.

 

Retro Saturna to po prostu wskazanie, że ja już raz byłam w Parku Komodo i teraz wróciłam po raz drugi. Wcale nie jest wykluczone , że pojadę tam jeszcze raz i powtórzę doświadczenie z tymi samymi ludźmi. A ludzie zabawowi byli i wielu z nich to bardzo doświadczeni nurkowie, z wszelkimi możliwymi licencjami.

 

Jakby co to pytajcie:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2016-05-22, 19:19:04

Było, jak widać, sporo atrakcji i jest co wspominać, a to w przypadku wycieczki jest najważniejsze.

Dzięki za zabawę astrologiczną.  :)

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2016-05-25, 11:36:19

Też dziękujęBuziaczek i proszę o zadanie nowej zagadki Maszową.

 

pozdrawiam

 

KD

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2016-06-01, 14:24:17

Maszowo miła, czy zadasz zagadkę, korzystając z nagrody, czy Ty tylko tak? BuziaczekNo bo nie wiemy...

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2016-06-01, 15:18:37

chciałabym chciała... Oczko  ino nie mam żadnego pomysłu .  

Może poczekam na wenę, bo teraz mi gdzieś odeszła.

Przepraszam za brak odzewu ale czas mi tak przelatuje, że nawet nie wiem kiedy wiosna minęła

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.