Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Zagadki astrologiczne

Zagadka nr 5
genny19 2012-06-29, 21:53:53

Autor  Zgadki nr 5 -Jana

 

Kobieta urodzona 05.02.1960r. Koszalin godz. 1,00

Pytanie: Jaką ma pracę, czym się zajmowała zawodowo ? Można pisać śmiało. Wygrywa osoba, która natrafniej określi zawód i poda najwięcej trafnych szczegółów. Uzasadnienia astrologiczne mile widziane.

Rozwiązanie zagadki w sobote 14 lipca po godz. 18.

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2012-06-30, 07:37:15

Witam,

 

zagadka już zadana i ponownie zagadką jest ASC-endentalna Skorpionica. Nic dziwnego, zagadki to energia Skorpiona, Plutona, dom VIII. Można swoją drogą - na przykładzie kilku zagadek- spróbować wyciągnąć jakieś wnioski dot. różnic i cech wspólnych Ascendentalnych Skorpionów. Solarnie tym razem Wodniczka.

 

Zapraszam do ćwiczeń a Janie miłego pobytu życzęUsmieszek. Na pewno będzie pożyteczny, taki teraz czas, że warto robić coś nowego, uczyć się , chociaż wakacje.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
rybkanowa 2012-07-01, 07:42:06

 

Witam,

A astro zaczynam, moja wiedza jest więc szczątkowa, z góry proszę o wyrozumiałość.

Napiszę ogólnie, co mi się nasunęło.

Widzę kobietę z ogromną potrzebą wolności, wielką intuincją, z dużym parciem na pasje, podróże, kontakty, dużą inteligencją. Kariera, finanse ważniejsza niż rodzina. Taki neptun daje wiele możliwości zawodowych i wielką determinacje.

Zawody wykonywane raczej niekonwencjonalne, wynikające z pasji.

Może być astrologiem 

*Może być podróżnikiem, autorem książek podóżniczych (aspekt merkury – uran, domy 3, 9, i znak i domy)

*Może być filozofem jeżdżącym po świecie z wykładami (jowisz w strzelcu, dom 3)

*Może być tłumaczem, lektorem

Może być autorem kryminałów 

*Może być alpinistką (potrzeba wolności, determinacja, mars koniunkcja saturn w tym wypadku jako dyscyplina i wytrwałość).

 

Pozdrawiam

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2012-07-01
maszowa 2012-07-01, 15:51:51

Silna osobowość, przyciągająca ludzi w jakiś sposób "innych" - dziwacznych, odlotowych, nawiedzonych czy co tam jeszcze można by wymienić (ascendent w Skorpionie, Neptun w koniunkcji, Uran w kwadraturze). (Swoją drogą zastanawiam się, czy władca ascendentu w 10 domu sprawia, że wygląd w znacznym stopniu wpływa na karierę?)

Sama "Zagadka" ma mocne, osobiście ustalone i wypracowane zasady (w 2 domu bardzo silny Jowisz i stellum w Koziorożcu), ale do pewnego stopnia toleruje odmienność - dopóki ta odmienność nie czyni krzywdy słabszym. (Słońce w Wodniku w kwadraturze z Księżycem w Byku).

Silny Merkury daje wymowność i łatwość komunikowania się, pod warunkiem, że sprawy nie dotyczą spraw osobistych, takich, które "Zagadka" trzyma w głębi duszy (Kwadratura Merkury/Księżyc).

Wszystko razem kojarzy mi się z pracą w ośrodku pomocy dla osób poszkodowanych, uzależnionych, ofiar przemocy itp.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2012-07-02, 17:22:59

Co mogę powiedzieć o Zagadce 5 ? To osoba aktywna, dynamiczna, uparta, z intuicją, ale trzeżwym myśleniem, z chęcią działania, darem mówienia, łatwością w kontaktach. Pociąga ją skłonnośc do dobrej rozrywki, dążność do osób myślących podobnie ( nadających na tych samych falach), z zainteresowaniami w kierunku sztuki ( literatura, muzyka, sztuka, film, teatr). Gdzieś ciągnie do wiedzy w zakresie tajemnic przyrody. Jest kowalem własnego losu, takim, o którym można powiedzieć - z piekła do Teksasu. Podkreślony jest mocno 2 d, bo i Jowisz w Strzelcu i Saturn z Koziorożcu, na dodatek ten ostatni to stary władca Wodnika. Na świat patrzy przez pryzmat żywiołu ziemi i powietrza, a więc z dystansem, pod kątem tego, jakie korzyści ( szeroko rozumiane) może wydobyć. Praktyka idzie w parze z własną oceną, by nadać całości własną formę. Stąd świat zewnętrzny jest wnikliwie analizowany przez wnętrze. Potwierdza to, moim zdaniem, posadowienie Księżyca i Wenus w znakach ziemskich. Recepcja Urana i Słońca także ma swoją wymowę , z wpływem na końcowy wynik oceny zdarzenia ze świata zewnętrznego. Lew na szczycie 10 d. to skojarzenie z autorytetem, władzą, taką władzą nad innymi. Tu nie idzie o prestiż, bo to raczej domena 8 d. Znak Raka na szczycie 9 d. jakoś mocno mnie ustawia w kierunku wypowiedzenia sie, że Zagadka nr 5 była ( lub jest ) nauczycielem. W zakresie d.2 to nie tak, że jest materialistką. To osoba, która - jak trafnie określa W.Zylbertal - buduje solidne podwaliny dalszej, długiej drogi rozwoju.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-07-08, 08:38:50

Zachęcam do zgadywania, jeszcze dużo czasu zostało. Może ktoś nowy odważy się i odkryje sam siebie i swoje umiejętności. Czas dla odkrywców jest dobryUsmieszek.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
nata 2012-07-11, 00:29:38

Witam...

Ja postaram się w piatek przysiąść do zagadki więc zaczekajcie na mnie:)))

Nie kończcie przypadkiem wcześniej:)

Pozdrawiam

Zabiegana Nata

Tematów: 5
Odpowiedzi: 140
Dołączył/a: 2010-07-16
jana 2012-07-11, 18:26:50

 

Nata, oczywiście poczekam :)

Zagadki to bardzo dobry sposób nauki, więc zachęcam do zgadywania:):):)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Kaśka Kariatyda 2012-07-12, 01:44:47

Siostra zakonna w roli nauczycielki  w przedszkolu, gimnazjum, lub w szkole ponadgimnazjalnej.  (Chyba nie ma u nas  szkół podstawowych prowadzonych przez zakonnice) Usmieszek  I z jakąś szefowską funkcją.

1/ Znak  Strzelca na wierzch. 2.d., z władcą Jowiszem w domicilium zodiak. wskazuje m.in. na bogaty system wartości pozamaterialnych, opartych na  idealizmie, duchowości, wierze. Jowisz w 2.d. to wiara we własne możliwości, poszerzanie horyzontów mentalnych, kreacja elitarnego etosu życia i pracy. Może oznaczać też szkolnictwo i oświatę jako żródło dochodów, tutaj nie osobistych, ale instytucjonalnych.

Jowisz w dwadzie Wagi emanuje ostatecznie i szczegółowo w dziedzinie relacji z otoczeniem, czyli domeną 7.d. A tu mamy Księżyc,  egzaltowany w Byku, potwierdzający że:

*  Wł. H. ma bliskie, emocjonalnie rozbudowane relacje z ludzmi. Spełnia wobec nich funkcję ochronną, mecenacką, opiekuńczą, żywiącą (ducha i ciało),  quasi-macierzyńską.

*   Sam doznaje takich atrybutów od innej części społeczeństwa, np. sponsorów i darczyńców.

2/ B. silne satellitium w Koziorożcu   w 2.d.,  z  obecnym dyspozytorem i małymi odległościami kątowymi między uczestnikami oraz  jego element Wenus  w  dekanacie i dwadzie Byka  (we władztwie horoskopowym) może oznaczać upatrywanie i doświadczanie piękna  w  budowaniu  dzieła duchowego, w zamiłowaniu do surowego, pracowitego trybu życia i ascezy. W grę może tu wchodzić też  pozyskiwanie środków na kontynuację ambitnego  szkolno-oświatowego projektu, np. przedszkola lub szkoły  prowadzonej przez zakon. Wenus m.in. w trygonie z DSC, co wydaje się ułatwiać pozyskiwanie środków. Łącznie trygony z DSC tworzą aż 4 planety, co może stanowić o niewątpliwym fuksie w  postrzeganiu, odbiorze i ocenie społ. tej Osoby oraz jej dokonań i skuteczności.

3 / W satelicjum 2.d. jest jeszcze Saturn w domicylu zodiak. Silny, czyli same pozytywy Saturnowej  energii:  samodyscyplina, poczucie obowiązku, powaga, cierpliwość, wytrwałość. Jego energia u tej Osoby  może się wiązać ze stopniowym dochodzeniem do postulowanego systemu wartości, pozycji społ. i autorytetu drogą samozaparcia, pracowitości/ pracoholizmu, odpowiedzialności za innych. Saturn w 2.d. może swiadczyć o funkcji szefa przedsięwzięcia, kreującego i kontrolującego finanse podmiotu, np. pobieranie opłat (czesne za pensję dla uczniów), pozyskiwanie darowizn, alokację środków.

4/ Kolejna planeta satelicjum to Mars  egzaltowany w Koziorożcu; może u zakonnicy - pedagoga oznaczać zdecydowanie i wolę, niezależność i odwagę, wielką energię w kreowaniu docelowego  systemu wartości. Także sublimację przyziemnych instynktów . ( Okazyjna  hipokryzja kazała mi tak napisać, zamiast "popędów", bo jak tu przyłożyć  "popęd " do zakonnicy)Oczko

5/ Palec Boży, a właściwie bumerang z podstawą Ceres - Węzeł Płd. i wierzchołkiem  na Uranie w  9.d., znowu Strzelcowym, pedagogicznym oraz duchowo i/lub realnie  podróżującym. Tenże Uran, w znaku Lwa może stymulować ciągłe samokształcenie i innowacyjny, niczym nie limitowany  rozwój oraz zapędy reformatorskie,  służące wiekszym gremiom. Może też studia,o oryginalnym kierunku, lub  np. w wieku nietypowym?

6/ Neptun w domicylu  12.d. może być tożsamy z decyzją o wstapieniu do zakonu,  z poświęcaniem  się i ofiarowaniem na rzecz pomocy potrzebującym. W takiej lokalizacji jego energia daje talenty duchowe , zainteresowanie religią, filozofią, pełnienie roli opiekuna duchowego, "guru".  W ten sposób Neptun radykalnie transformuje  archetypową postać energii Plutona, władcy ASC, sublimując ją na "wyższych partiach ego".

7/ Jowisz w sekstylu z Merkurym i IC, półsekstylu z Ceres i trygonie z MC, co może potwierdzać "energetyczne koneksje" i predyspozycje  nauczyciela.

8/ W 3.d. obejmującym sprawy obowiązku szkolnego znajduje się  "matka opiekunka" Ceres  wraz z mocno  nauczycielską planetą Merkurym.

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
jana 2012-07-12, 22:18:15

Maszowa, napisałaś "(Swoją drogą zastanawiam się, czy władca ascendentu w 10 domu sprawia, że wygląd w znacznym stopniu wpływa na karierę?)", nie wim zabardzo jak to rozumieć, czy możesz coś jeszcze napisać? :)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
lupka 2012-07-12, 22:42:59

 

Ascendent w Skorpionie, osoba ciekawska, wrażliwa, wnikająca w szczegóły- władca Asc. Mars w Koziorożcu, twarda, ambitna, konsekwentna, pracowita i nieustępliwa, ciężko pracuje, obarcza się odpowiedzialnością, relacja z ojcem i rodzeństwem ważna, ma duży wpływ na nią. Ambitna i nastawiona na karierę, ale może tak działać lub grać, jakby jej nie zależało na tym wcale.Albo jeszcze inaczej- przez Asc w Skorpionie skrzętnie ten fakt ukrywa, ale wewnętrznie nie jest zadowolona z takiej standardowej kariery...więc tu może być zmienność jakaś. Koniunkcja Marsa z Saturnem w Koziorożcu wskazuje na pozytywne struganie osobowości w domu-   tzn. ojciec ma duży wpływ na tą osobę, na to co ona sobą reprezentuje, bardziej ją wspiera niż ogranicza, budzi zaciętność i ambicje- podobny wpływ ma rodzeństwo, jak i  metody i tradycje wyniesione z domu- przy czym ta osoba ma też swoje indywidualne, rebelianckie pomysły.  Pracuje bardzo dużo a później marudzi, że zmęczona i narzeka na brak energii. Idealizm nie jest dla niej słowem obcym.

 

Słońce na wygnaniu w Wodniku- osoba pomysłowa, socjalna, tolerancyjna, wolnoduch, zainteresowanie obcymi krajami,  Księżyc w VII domu- może z partnerem podróżuje , albo partner  poznany za granicą lub ewentualnie na uczelni.

Słońce opozycja Uran (Słońce Uran w recepcji)-może trochę nerwowość ale trygon Saturna do Księżyca daje umiejętność panowania nad nią, dziwactwa, poszukiwanie nowości, zamiłowanie do eksperymentów naukowo-myślowych, zaskakujące idee, ucieczki od rutyny w światy mniej konwencjonalnych poglądów, jakiś dreszczyk emocji i przygody w podróży.Otrzymuje od życia mniej niż sobie na to zasługuje. Horoskop wskazuje na duże ambicje i kierownicze stanowisko, ale szkodzić sobie może w tym trochę sama co utrudnia awans- ale aspiracje może mieć dyrektorskie.

 

 

Mc w znaku Lwa- osoba chce się spełniać zawodowo, w tym horoskopie np. rzuca się w oczy poharatane Słońce, ale jest w recepcji z Uranem; kariera, w której może się wykazać całą sobą, oryginalnością, autorytetem, kreatywnością, nietuzinkowymi pomysłami, przewodzi grupie.

Domy VI i V są w Baranie, tzn, że praca może mieć związek z V domem- a więc np. z dziećmi. W X domu w Pannie Pluton, zaznaczony dom III.

 

Typuję jak poprzednicy na zawód nauczycielki. Komunikacja odgrywa tutaj dużą rolę bo zaznaczony III dom, silny Jowisz, dochody z pracy zw. ze znakiem Strzelca i Koziorożca.  Dlatego, że Jowisz w trygonie do Mc- typowałabym w pierwszej kolejności na języki obce , ewentualnie sport- ze względu na silnego Marsa i V dom w Baranie: ze względu na Neptuna na Asc- może coś innegoGłosny smiech.  Jak widać bardzo niejednoznacznieOczko. Jestem niezmiernie ciekwa rozwiązania. I tego czy planeta położona najbliżej osi ma dominujący wpływ na  na życie naszej Zagadki. Praca raczej ze starszą młodzieżą niż z małymi dziećmi. Jeśli chodzi o bliskość emocjonalną do ludzi to typowałabym na: „wszystko w swoich granicach”, na tyle na ile potrzeba w pracy i au revoir...

 

Pracować mogła też kiedyś jako animatorka hotelowa, czy w prywatnych szkołach językowych organizujących wyjazdy zagraniczne na kursy językowe.

 

Ps. Zawsze jak biorę się za zagadkę, to ascendent lezie po moim UranieUsmieszek.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2012-07-12, 23:07:38

Właścicielka horoskopu może pracować w zawodach budowlanych np. kierownik budowy

 -Uran w recepcji z Słońcem 

- mocny znak Koziorożca z Saturnem w pkt 12°51' Koziorożca wskazującym na  zmysł konstruktora i  zdolności umysłowe o charakterze praktycznym.

 -Mars w 18° Koziorożca -

 zdolności praktyczne i przywódcze oraz sprawność w działaniu

Na  zawód projektanta  może wskazywać silny Uran  i Słońce  oraz Merkury i Neptun  tworzące septyl oraz są swoim antisciami.

Mocny Uran może wskazywać na pracę  np. elektronika lub środkach masowego przekazu.

Na zawód wykladowcy  lub nauczyciela akademickiego 

 -Znak Lwa na szczycie  10 d; dobre wskazanie dla zawodów, opartych  na zasadzie powołania (np. wykładowców, nauczycieli akademickich 

 - Uran w 9 domu

Na zawód polityka lub działanie w samorządach;

 

W  horoskopie jest  dużo czynników wskazujących ,że właścicielka  horoskopu  lubi kontakty z ludźmi .

-Księżyc  w 7 domu

-Uran  w pobliżu pkt 21,26 Lwa -uczestniczenie w gorącym życiu grupowym.

-Merkury w  21°26' Wodnika- dobre funkcjonowanie i realizowanie się w zorganizowanych strukturach lub grupach.

-Pluton w 10 domu to  świadome wybieranie  zawodów, które wiążą się ze sprawowaniem władzy;   

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-07-13, 17:59:09

W odpowiedzi na pytanie Jany, jak można rozumieć moje (Swoją drogą zastanawiam się, czy władca ascendentu w 10 domu sprawia, że wygląd w znacznym stopniu wpływa na karierę?):

Tak jak napisałam - zastanawiam się. To była dygresja i chwila zadumy, nie żadne twierdzenie, takie luźne skojarzenia w rodzaju: skoro ascendent w znaku Skorpiona może wskazywać na osobę o przenikliwym  spojrzeniu przewiercającym innych na wskroś - jakby znała cudze myśli, Neptun na osi dokłada wrażenie pewnego rodzaju mistycyzmu (mam nadzieję, że nie przesadzam w swoich skojarzeniach Oczko) to takiej osobie są przydzielane zadania zawodowe, na jakie jest oceniana przez przełożonych - czyli najtrudniejsze, takie, jakich nikt inny się nie podejmie. 

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
acrux_79 2012-07-14, 03:16:43

A co mi tam - napiszę Usmieszek. Aczkolwiek widzę, że już "pozamiatane" (wg mojego zerknięcia), a Kaśka Kariatyda napisała wyśmienicie podług mojego widzimisie.

 

To osoba, która powinna działać w pojedynkę, własna działalność, własne hobby, niezależność. To przyczynek nr 1 - Księżyc/Uran dokładna kwadratura, Słońce jako władca MC w domu upadającym w Wodniku. 

 

Jednocześnie to osoba empatyczna (trochę na przekór powyższym tezom), więc ludzi potrzebuje. Zatem mogłaby działać jako "ktoś z boku", ale jednocześnie wkładająca serce w swoją działalność.

 

Pluton niejednokrotnie "zmylał" interpretację, to jego położenie jest kwiatkiem na kożuchu, nie przeceniałbym go i tutaj. Znam trzy osoby z Plutonem MC, ani nie mają wybitnego charakteru, ani nie zaszły wysoko (nawet średnio wysoko) w hierarchii społecznej. Tutaj swoje robił będzie Neptun z towarzyszyszeniem tego Księżyca (z Uranem).

 

A skoro jest tu zamieszany Merkury tworząc wyraźny półkrzyż z Urano-Księżycem, a dom trzeci nie śpi więc obstawiam:

- terapeuta, człowiek od uzależnień, psycholog

- MLM-owiec, sprzedawca obwoźny, handlowiec, itp

- względnie kosmetyczka, właścicielka salonu urody, akwizytorka Oriflame, itp

 

Dokładnie z taką hierarchią, im wyżej, tym mocniejsza odpowiedź.

Jestem b. ciekawy wyników.

Jeśli moje odpowiedzi pokrywają się z czyimiś (to niewyluczone), to nie chcę kruszyć kopii o zwycięstwo - jako odpowiadający wcześniej powinien mieć pierwszeństwo.

 

Pozdrawiam!

M.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
sammy 2012-07-14, 15:34:59

Ja nie w sprawie zagadki, tylko odpowiadam Kaśce Kariatydzie - tak, w Polsce są szkoły podstawowe prowadzone przez siostry zakonne. Podstawóki prowadzą np. Urszulanki, Augustianki, Niepokalanki, Zmartwychwstanki.

 

pozdrawiam

s.

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
jana 2012-07-14, 17:44:19

Dziękuję wszystkim Uczestnikom.

Podaję odpowiedzi:

 

Rybkanowa

Widzę kobietę z ogromną potrzebą wolności, wielką intuincją, z dużym parciem na pasje, podróże, kontakty, dużą inteligencją. Kariera, finanse ważniejsza niż rodzina.”

Faktycznie  Zagadka  ma dużą potrzeba wolności i często decyzje życiowe podejmuje w oparciu o intuicję, Stabilność finansowa jest dla niej ważna, ale rodzina ważniejsza.

„Może być astrologiem” –  występuje zainteresowanie astrologią, ale jest to hobby.

„Może być autorem kryminałów” –  lubi kryminały.

„Może być alpinistką” – nie jest alpinistką, ale  lubi góry i piesze wycieczki. W chodzeniu po górach jest  niezmordowana (góry jednak nie są zbyt wysokie).

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
jana 2012-07-14, 17:50:36

Maszowa

 

„Sama "Zagadka" ma mocne, osobiście ustalone i wypracowane zasady (w 2 domu bardzo silny Jowisz i stellum w Koziorożcu), ale do pewnego stopnia toleruje odmienność - dopóki ta odmienność nie czyni krzywdy słabszym. (Słońce w Wodniku w kwadraturze z Księżycem w Byku).”

Faktycznie Zagadka ma swoje zasady i nie jest „chorągiewką na wietrze”. Akceptuje odmienność innych ludzi i nie przeszkadza jej ta odmienność jednak  pod warunkiem, iż nie odbywa się to czyimś kosztem.

 

„Silny Merkury daje wymowność i łatwość komunikowania się, pod warunkiem, że sprawy nie dotyczą spraw osobistych, takich, które "Zagadka" trzyma w głębi duszy (Kwadratura Merkury/Księżyc).”

Tak, sprawy osobiste i domowe są skrywane i nieujawniane.  Zagadka chętnie rozmawia z osobami posiadającymi podobne zainteresowania lub na tematy zawodowe.

 

„(Swoją drogą zastanawiam się, czy władca ascendentu w 10 domu sprawia, że wygląd w znacznym stopniu wpływa na karierę?) Tak jak napisałam - zastanawiam się. To była dygresja i chwila zadumy, nie żadne twierdzenie, takie luźne skojarzenia w rodzaju: skoro ascendent w znaku Skorpiona może wskazywać na osobę o przenikliwym  spojrzeniu przewiercającym innych na wskroś - jakby znała cudze myśli, Neptun na osi dokłada wrażenie pewnego rodzaju mistycyzmu (mam nadzieję, że nie przesadzam w swoich skojarzeniach  ) to takiej osobie są przydzielane zadania zawodowe, na jakie jest oceniana przez przełożonych - czyli najtrudniejsze, takie, jakich nikt inny się nie podejmie..”

Przenikliwego spojrzenia Skorpiona nie ma, bardziej widoczny jest Neptun: zielone oczy i jasna karnacja. Zadania przydzielane przez przełożonych często dotyczyły  kontroli, sprawdzenia czegoś lub znalezienie błędu, gdy coś się nie zgadzało.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
jana 2012-07-14, 18:00:19

 

Starybosman

 

„Pociąga ją skłonnośc do dobrej rozrywki, dążność do osób myślących podobnie ( nadających na tych samych falach), z zainteresowaniami w kierunku sztuki ( literatura, muzyka, sztuka, film, teatr).”

Faktycznie dąży do osób myślących podobnie i posiadających podobne zainteresowania jednak jest to grono osób zainteresowanych astrologią, medycyna niekonwencjonalną, tradycyjną produkcją żywności (np. pieczeniem chleba), ogrodnictwem. Silne zainteresowanie literaturą i sztuką występowało, gdy zagadka była nastolatką.

 

 

„ Gdzieś ciągnie do wiedzy w zakresie tajemnic przyrody.” – tak występuje zainteresowanie ziołolecznictwem i  niekonwencjonalną medycyną.

 

 

 „Stąd świat zewnętrzny jest wnikliwie analizowany przez wnętrze. Potwierdza to, moim zdaniem, posadowienie Księżyca i Wenus w znakach ziemskich. Recepcja Urana i Słońca także ma swoją wymowę , z wpływem na końcowy wynik oceny zdarzenia ze świata zewnętrznego.”

Tak - świat zewnętrzny jest wnikliwie analizowany przez wnętrze jednak to  intuicja najczęściej decyduje. Uran wywołuje także częste rewolucje w życiu Zagadki.

 

 

„Lew na szczycie 10 d. to skojarzenie z autorytetem, władzą, taką władzą nad innymi.”

Dla Zagadki bycie autorytetem w sprawach zawodowych jest ważne, tak samo jak ważna jest praca na samodzielnym stanowisku (właściwie to nie władza nad innymi, tylko niezależność od innych).

 

 

„Znak Raka na szczycie 9 d. jakoś mocno mnie ustawia w kierunku wypowiedzenia sie, że Zagadka nr 5 była ( lub jest ) nauczycielem.”Tak - przez rok pracowała jako nauczyciel akademicki.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
jana 2012-07-14, 18:10:06

Kaśka Kariatyda

 

 

„1/ Znak  Strzelca na wierzch. 2.d., z władcą Jowiszem w domicilium zodiak. wskazuje m.in. na bogaty system wartości pozamaterialnych, opartych na  idealizmie, duchowości, wierze. Jowisz w 2.d. to wiara we własne możliwości, poszerzanie horyzontów mentalnych, kreacja elitarnego etosu życia i pracy.”

Wypracowany własny system wartości i chyba zbytni idealizm – tak. Praca nie jako obowiązek lecz jako element życia, praca którą można wykonać dobrze i z pożytkiem dla innych.

 

„Wł. H. ma bliskie, emocjonalnie rozbudowane relacje z ludzmi. Spełnia wobec nich funkcję ochronną, mecenacką, opiekuńczą, żywiącą (ducha i ciało),  quasi-macierzyńską.”

Tak,  jednak dotyczy to rodziny.

 

„2/ B. silne satellitium w Koziorożcu   w 2.d.,  z  obecnym dyspozytorem i małymi odległościami kątowymi między uczestnikami oraz  jego element Wenus  w  dekanacie i dwadzie Byka  (we władztwie horoskopowym) może oznaczać upatrywanie i doświadczanie piękna  w  budowaniu  dzieła duchowego, w zamiłowaniu do surowego, pracowitego trybu życia i ascezy.”

Zamiłowanie do pracowitego trybu życia tak, co do ascezy to Zagadce nie sprawia problemu rezygnacja z różnych przyjemności.

 

„3 / W satelicjum 2.d. jest jeszcze Saturn w domicylu zodiak. Silny, czyli same pozytywy Saturnowej  energii:  samodyscyplina, poczucie obowiązku, powaga, cierpliwość, wytrwałość.„Faktycznie Saturn przejawia się bardzo silnie, widać  w charakterze Zagadki: poczucie obowiązku, powagę, cierpliwość i wytrwałość.„Saturn w 2.d. może swiadczyć o funkcji szefa przedsięwzięcia, kreującego i kontrolującego finanse podmiotu, np. pobieranie opłat (czesne za pensję dla uczniów)”

Kontrola finansów innych podmiotów -  tak, z uwagi na pracę w banku, księgowości oraz pracę w dziale kontroli.

 

„4/ Kolejna planeta satelicjum to Mars  egzaltowany w Koziorożcu; może u zakonnicy - pedagoga oznaczać zdecydowanie i wolę, niezależność i odwagę, wielką energię w kreowaniu docelowego  systemu wartości. Także sublimację przyziemnych instynktów . ( Okazyjna  hipokryzja kazała mi tak napisać, zamiast "popędów", bo jak tu przyłożyć  "popęd " do zakonnicy) ”

Widać zdecydowanie i niezależność, co do tych „popędów” to jednak nie jest to zakonnica.

 

„5/ Palec Boży, a właściwie bumerang z podstawą Ceres - Węzeł Płd. i wierzchołkiem  na Uranie w  9.d., znowu Strzelcowym, pedagogicznym oraz duchowo i/lub realnie  podróżującym. Tenże Uran, w znaku Lwa może stymulować ciągłe samokształcenie i innowacyjny, niczym nie limitowany  rozwój oraz zapędy reformatorskie,  służące wiekszym gremiom. Może też studia,o oryginalnym kierunku, lub  np. w wieku nietypowym?”

Ciągłe samokształcenie – tak, ukończyła kilka kierunków studiów podyplomowych oraz różne kursy. Pomimo upływu lat nadal się uczy.

 

„6/ Neptun w domicylu  12.d. może być tożsamy z decyzją o wstapieniu do zakonu,  z poświęcaniem  się i ofiarowaniem na rzecz pomocy potrzebującym.”

Jako nastolatka chciała być zakonnicą.

 

„7/ Jowisz w sekstylu z Merkurym i IC, półsekstylu z Ceres i trygonie z MC, co może potwierdzać "energetyczne koneksje" i predyspozycje  nauczyciela.”

Tak - przez rok pracowała jako nauczyciel akademicki.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
jana 2012-07-14, 18:17:57

Lupka

„Ascendent w Skorpionie, osoba ciekawska, wrażliwa, wnikająca w szczegóły- władca Asc. Mars w Koziorożcu, twarda, ambitna, konsekwentna, pracowita i nieustępliwa, ciężko pracuje, obarcza się odpowiedzialnością”

Wrażliwości nie widać na zewnątrz (chyba nieliczni wiedzą, iż jest osobą wrażliwą), pozostałe cechy zgadzają się.

 

„Ambitna i nastawiona na karierę, ale może tak działać lub grać, jakby jej nie zależało na tym wcale.Albo jeszcze inaczej- przez Asc w Skorpionie skrzętnie ten fakt ukrywa, ale wewnętrznie nie jest zadowolona z takiej standardowej kariery...więc tu może być zmienność jakaś.”

Ambicja  - tak. Nastawienie na karierę – nie. Jest to dążenie do  pracy na samodzielnym stanowisku i jak najmniejsza zależności od innych.

 

„Koniunkcja Marsa z Saturnem w Koziorożcu wskazuje na pozytywne struganie osobowości w domu-   tzn. ojciec ma duży wpływ na tą osobę, na to co ona sobą reprezentuje, bardziej ją wspiera niż ogranicza, budzi zaciętność i ambicje- podobny wpływ ma rodzeństwo, jak i  metody i tradycje wyniesione z domu- przy czym ta osoba ma też swoje indywidualne, rebelianckie pomysły.  Pracuje bardzo dużo a później marudzi, że zmęczona i narzeka na brak energii. Idealizm nie jest dla niej słowem obcym.”

Ambicje stara się rozbudzić rodzina, jednak za bardzo im to nie wychodzi.  Pracuje bardzo dużo jednak  nie marudzi, że jest zmęczona. Idealizm nie jest dla niej słowem obcym – zgada się.

 

„Słońce na wygnaniu w Wodniku- osoba pomysłowa, socjalna, tolerancyjna, wolnoduch, zainteresowanie obcymi krajami,  Księżyc w VII domu- może z partnerem podróżuje , albo partner  poznany za granicą lub ewentualnie na uczelni.”Osoba pomysłowa – tak (dotyczy to głównie rozwiązań ułatwiających życie, pracę). Tolerancyjna – jak najbardziej.

„Słońce opozycja Uran (Słońce Uran w recepcji)-może trochę nerwowość ale trygon Saturna do Księżyca daje umiejętność panowania nad nią, dziwactwa, poszukiwanie nowości, zamiłowanie do eksperymentów naukowo-myślowych, zaskakujące idee, ucieczki od rutyny w światy mniej konwencjonalnych poglądów, jakiś dreszczyk emocji i przygody w podróży.Otrzymuje od życia mniej niż sobie na to zasługuje. Horoskop wskazuje na duże ambicje i kierownicze stanowisko, ale szkodzić sobie może w tym trochę sama co utrudnia awans- ale aspiracje może mieć dyrektorskie.”

Nerwowość przychodzi z zewnątrz ( Uran), sama zagadka jest osobą spokojną (taka bez nerwów). Faktycznie były kierownicze stanowiska.

 

„Mc w znaku Lwa- osoba chce się spełniać zawodowo, w tym horoskopie np. rzuca się w oczy poharatane Słońce, ale jest w recepcji z Uranem; kariera, w której może się wykazać całą sobą, oryginalnością, autorytetem, kreatywnością, nietuzinkowymi pomysłami, przewodzi grupie.”

Tak, Zagadka chce się spełnić zawodowo jednak nie lubi przewodzić grupie.

 

Typuję jak poprzednicy na zawód nauczycielki.

Tak - przez rok pracowała jako nauczyciel akademicki, przedmioty z zakresu finansów i bankowości.

 

„ Jeśli chodzi o bliskość emocjonalną do ludzi to typowałabym na: „wszystko w swoich granicach”, na tyle na ile potrzeba w pracy i au revoir...”

Tak – bardzo dobre określenie. 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
jana 2012-07-14, 18:24:13

Genny19

„Właścicielka horoskopu może pracować w zawodach budowlanych np. kierownik budowy -Uran w recepcji z Słońcem - mocny znak Koziorożca z Saturnem w pkt 12°51' Koziorożca wskazującym na  zmysł konstruktora i  zdolności umysłowe o charakterze praktycznym.”Na  zawód projektanta  może wskazywać silny Uran  i Słońce  oraz Merkury i Neptun  tworzące septyl oraz są swoim antisciami.”

Zamiłowanie do budownictwa występuje. Był to jeden z kierunków studiów, który był brany pod uwagę przy wyborze uczelni (wybrała ekonomię). Ukończyła jednak studia podyplomowe z zakresu szacowania nieruchomości, widzi przestrzennie i dobrze czyta wszelkie plany budowlane (wiadomości były wykorzystane w pracy zawodowej w bankowości przy analizie wniosków kredytowych). 

 

-Mars w 18° Koziorożca - zdolności praktyczne i przywódcze oraz sprawność w działaniu

Tak – zgadza się

 

Na zawód wykladowcy  lub nauczyciela akademickiego  -Znak Lwa na szczycie  10 d; dobre wskazanie dla zawodów, opartych  na zasadzie powołania (np. wykładowców, nauczycieli akademickich Tak - przez rok pracowała jako nauczyciel akademicki.  

 

-Pluton w 10 domu to  świadome wybieranie  zawodów, które wiążą się ze sprawowaniem władzy;  

Nie tak całkiem władza, ale sprawowanie funkcji kontrolnych - praca w kontroli wewnętrznej w firmie i stanowiska kierownicze.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
jana 2012-07-14, 18:30:38

 

Acrux_79 

 

„To osoba, która powinna działać w pojedynkę, własna działalność, własne hobby, niezależność. To przyczynek nr 1 - Księżyc/Uran dokładna kwadratura, Słońce jako władca MC w domu upadającym w Wodniku.”  

Tak, Zagadka lubi pracować sama i mieć niezależne stanowisko. Co do własnej działalności, to trwało to bardzo krótko (przy własnej działalności, jak powiedziała Zagadka, za dużo czasu musiała poświęcać na sprawy związane ze zdobyciem klientów i zarządzanie).

 

„Jednocześnie to osoba empatyczna (trochę na przekór powyższym tezom), więc ludzi potrzebuje. Zatem mogłaby działać jako "ktoś z boku", ale jednocześnie wkładająca serce w swoją działalność.”

Bardzo trafne określenie „ mogłaby działać jako "ktoś z boku", ale jednocześnie wkładająca serce w swoją działalność”. W pracę zawodową angażuje się bardzo, jednak nie lubi spełniać zadań reprezentacyjnych, można powiedzieć, iż „lubi grać drugie skrzypce”.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
jana 2012-07-14, 18:33:51

Jestem pod wrażeniem wszystkich wypowiedzi.

 

W pierwszej chwili jak czytałam, niektóre wypowiedzi zaskakiwały mnie i wydawało się, że nie pasują, a jednak nawet zakonnica i kierownik budowy znalazły swoje uzasadnienie w przeszłości.

 

Czas na rozwiązanie zagadki, a było tych zawodów lub zajęć trochę.

Zagadka zajmowała się lub zajmuje zawodowo: bankowością, księgowością, kontrolą finansową była też nauczycielem akademickim, biegłym sądowym z zakresu bankowości, prowadziła także własną działalność z zakresu finansów (były lata, iż były to zajęcia prowadzone jednocześnie).

 

Co prawda, Zagadka nr 5 nie jest zakonnicą, ale moim zdaniem najtrafniej scharakteryzowała osobę i określiła zawód (nauczyciel, prowadzenie finansów) Kaśka Kariatyda  i to ona zwyciężyła. Moje gratulacje  :))

 

Astrologia jest niesamowita:))

Dziękuję wszystkim  i pozdrawiam.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
acrux_79 2012-07-14, 18:57:17

Zasłużone zwycięstwo. W końcu nadmieniłem, że Kaśka Kariatyda napisała znakomicie Oczko

Żarty żartami, pamiętam jak chichotała się, że nie wygrywała, nie wygrywała, ale teraz w końcu sprawiedliwości stało się zadość. Wpis wyjątkowo techniczny i merytoryczny - oby tak dalej!

 

Pozdrawiam!

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
maszowa 2012-07-14, 19:00:36

Zagadka jest wyjątkowo wszechstronną i zdolną osobą - zadanie nie było łatwe. Tym bardziej gratuluję Kaśce Kariatydzie za celność.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
lupka 2012-07-14, 19:02:24

Gratulacje Kaśko KariatydoUsmieszek!

 

Nie wpadłabym na pomysł, że to finansistka. Już bardziej biegły sądowy, edukacyja, podróże, ale finanse? Pluton to co prawda naturalny władca domu VIII i znajduje się w X domu w trygonie do Wenus w Koziorożcu, ale wydawało mi się, że jak już to silniejszy wpływ będzie miał Neptun, dlatego, że jest najbliżej osi. Mars w sumie też jeszcze załapał się na dom finansów ale jest w koniunkcji z wierzchołkiem III domu...Czy w takiej sytuacji- jeśli mamy kilka planet blisko osi bralibyście bardziej Plutona pod uwagę czy Neptuna? Czy Neptun dużo traci ze swej siły przez to, że jest po stronie XII domu?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2012-07-14, 19:05:11

No właśnie teraz też pomyślałam o tym Księżycu GennyOczko. Tutaj ma zdaje się też najwięcej aspektów.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2012-07-14, 19:08:29

Gratulacje Kaśka Kariatyda.

Księżyc w Byku to dobry finansista a Skorpion lubi grę ekonomiczną. 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
starybosman 2012-07-14, 19:16:54

Zagadka niewątpliwie interesująca, bo dotyczyła ciekawej osobowości. Każdy gdzieś tam trafił w tarczę, ale w punkt - Kaśka Kariatyda. Ukłony i gratulacje. Dobrym obyczajem staje ocena każdego stanowiska przez osobę zadającą zagadkę. Dużo pracy, ale bardzo pożytecznej i wielce wskazanej.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-07-14, 19:17:00

Lupko. - " Czy Neptun dużo traci ze swej siły przez to, że jest po stronie XII domu?" - Myślę, że każda planeta dużo traci przez to, że jest po stronie 12 domu. Ten dom nie skłania właściciela horoskopu do wychodzenia spod jego ochronnej bańki, wręcz "zachęca" by w nim pozostawać jak najdłużej.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
rybkanowa 2012-07-14, 19:28:14

Gratulacje Kaśka.

Nie wiem czemu ale nie mogłam Zagadki ,,posadzić'' na  miejscu,  nakazując wędrować w takim czy innym zawodzie. Widziałam finanse ale nie skojarzyłam z zawodem.

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2012-07-01
jana 2012-07-14, 19:34:33

 

Neptun w XII domu to intuicja, uczucia, sny, świat do którego może uciec właściciel tak mocno obsadzonego ziemią horoskopu. Bez tego Neptuna w XII domu Zagadka byłaby bardzo zimną emocjonalnie osobą.

Myślę, że pracę, zawód wybiera sie najczęściej wg najbardziej przychylnych aspektów planet.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Jasmin 2012-07-14, 19:39:46

Serdecznie gratuluję zwycięstwa KK!Usmieszek

Wszystkim pozostałym także - było dużo trafnie rozpoznanych cech i uzdolnień p. Zagadki. Jana dzięki za szczegółowy opis rozwiązania:)

 

pozdrawiam:) 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2012-07-14, 19:46:46

Tu Księżyc jest dominatą bo w znaku Byka i w swoim wywyższeniu.Neptun jest w 12 domu , teraz go rozumiem jako przepływ cudzych pieniędzy. Pluton  w 10 domu w znaku Panny-kontrola,sprawadzanie.

Neptun na ASC zmiekcza charakter Skorpiona ascendentalnego

.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2012-07-14, 19:50:18

Maszowa zastanawiałam się nad siłą  Neptuna bo w zagadce nr. 3 była koniunkcja Plutona z Merkurym od strony VI domu najbliżej osi i okazało się, że mimo położenia od strony VI domu miała duży wpływ. Ale w tamtej zagadce fakt -Merkury był w swoim władztwie, no i VI dom znajduje się na drugim miejscu na liście domów „strasznych”, zapomniałam prawie, że dom XII króluje na tej liścieGłosny smiech.

 

Jana, ja myślę, że czasami jakiś trudny układ w horoskopie pokazuje pracę np. z przestępcami albo z ofiarami przestępstw. I np. jeśli ten układ dotyczy IV domu, może być związane to z ofiarami przemocy w rodzinie, jeśli domu VIII innego rodzaju kryminały itd.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-07-15, 02:25:33

 

Witam pięknie,

„Daleka jest droga do Rio" i moja koncepcja była równie daleka i odległa od rzeczywistego Obiektu jak ta droga oraz  odpowiedzi innych Forumowiczów.Głosny smiech  „Raz w życie"  zostałam wytypowana do jakiejś wygranej, i to na zasadzie „na bezrybiu i rak ryba".  Tylko dzięki bogatej, nietuzinkowej osobowości i wszechstronności Zagadki. Takie osoby zdarzają się dosyć rzadko .

Sama sympatyzowałam z zamysłem Maszowej  jako optymalnym, m.in. w związku z położeniem Neptuna w 12.d., który to dom jest charakterystyczny dla pracy odosobnionej,  zamkniętej, jakby ukrytej. A rzeczywiste, zupełnie inne   znaczenie Neptuna  podała nam Genny.

Wszystkim serdecznie dziękuję za gratulacje, komentarze i inne miłe słowa, mimo, że tak do końca nie zasłużone.   Póżnym wieczorem, po sobotnich pogaduchach włożyłam do piekarnika ciasto z brzoskwiniami ukręcone wspólnie z synem i myślę sobie „zobaczę  jeszcze szybciutko, co tam kto napisał nowego niebieskimi literkami  i czy  jest już rozwiązanie zagadki". Oczko

A tu niespodzianka, dosyć dla mnie humorystyczna,  gdy Jana skonstatowała  młodzieńcze, zakonne plany  Podmiotu zagadki:  bo gdzie Rzym, gdzie Krym, a gdzie zakonnica - pedagog, której nie było, a praca nauczyciela trwała tylko rok. Ale niech Wam już będzie!Usmieszek

Myślę jednak, że jest to pewien nomen-omen, że to ja mam zadać następną zagadkę.  Nie wiem tylko czy już, czy będzie obwieszczona jakaś przerwa wakacyjna?

Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego niedzielnego odpoczynku.

K.K.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-07-15, 12:48:10

Przerwa wakacyjna nie dotyczy zagadekUsmieszek. Chyba że wszyscy gremialnie wyjeżdżają?

 

Lupka pisała o Neptunie na osi, jako dominującym. W horoskopie p. Zagadki moim zdaniem dominantą nie jest Neptun chociaż wschodzący  i geniusz horoskopu a satellitium w Koziorożcu - z dyspozytorem czyli Saturnem. Neptun w Skorpionie, w XII domu nie "rozmiękcza" planet w Koziorożcu, gdyż one bardzo stabilne są; daje natomiast intuicyjne zdolności w wynajdywaniu szczegółów. Powiedziałabym, że satellitium w Koziorożcu uziemia żywiołem i materializuje uzdolnienia Neptuniczne, kierunkując je na sferę spraw finansowych.  Saturn działa także w swoim domicylu czyli w domu X (naturalny dom Koziorożca) a tam Pluton w Pannie czyli dodatkowe wzmocnienie dla powołania w kierunku władzy nad materią finansów.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2012-07-15, 17:41:41

OK, parę kwestii.

 

1) Neptun jest dominantą, bo skoro by nie był, to analogicznie Saturn pozostawałby dominantą na przynajmniej dwa lata. 

Dorzucam cytat, Leon Zawadzki "Labirynt - Ariadna", s. 71 "Dominantą horoskopu nazywamy sygnifikator, który posadowiony jest w domu kardynalnym". Odległość Neptuna, zaledwie dwie orby, czyli kosmetyczna, daje wskazanie, że znajduje się on w domu kardynalnym. Zważywszy, że astrologowie klasyczni (horarni) lubią stosować orbę pięć stopni dla kolejnego wierzchołka, a tu chodzi aż o ascendent. Jak widać też, Saturn, pomimo wielkiej godności (domicyl, dyspozytor końcowy Neptun->Mars->Saturn) dominantą jednak nie jest. 

 

2) W ogóle problematyczne jest wyraźne wyodrębnianie położenia planety w domu poprzedzającym (tutaj Neptuna w domu dwunastym), jeśli wyraźnie dotyka on osi. Nie wiem, jak astrologowie definiują rygoryzm przebywania planety w konkretnym domu. Czy jeśli np ASC rozpoczynałby się w 0' Barana, to czy planeta w 29'59 Ryb jest już w domu dwunastym? Przypomina to nieco zabiegi aptekarskie i dylematy typu "ile włosów musi pozostać na głowie, by orzec, że ktoś jest łysym". A przecież wyraźnie w praktyce astrologicznej widać, że planeta położona 2 - 4 stopni nad ASC działa zupełnie inaczej (tzn mocniej), niż planeta usadowiona w połowie, załóżmy, domu XII (upadającego jednak).

 

3) Zwróciło moją uwagę (dopiero teraz), że Zagadka ma identyczne położenie osi jak ja, tzn około 11 Skorpiona ASC, około 27 Lew MC. Co ciekawe, Słońce również w Wodniku, Saturn łączony z Wenus. Czuję jakąś więź z tą osobą.

 

4) Połączenie tych zawodów (kontroler+prawnik+wykładowca) to ciekawe złączenie widocznego satelitium w Koziorożcu z .... mocną pozycją Jowisza. Jowisz w godności, jako władca II wierzchołka lubi Merkurego. Tak się złożyło, że za karierę bardziej odpowiada tutaj druga w kolejności (w domu X) Panna, nie zaś końcówka Lwa. Merkury w tym układzie jest "promowany" (w lepszym żywiole niż Słońce, w opozycji do Urana, w kwadraturze do Księżyca), zaś Słońce jest zdominowane, zarówno przez niego (Merkurego), jak i oczywiście Saturna. Stąd mamy wszechstronność (Uran/Merkury/Wodnik), zmienność w trwaniu na stanowisku, zawodzie (Słońce na wygnaniu), ale też inklinacje społeczno - prawne (silne zarazem Saturn i Jowisz).

 

Ale przyznam szczerze, że z racji tego dość trudnego układu (nie wiadomo, w którą stronę miało to iść), odgadnięcie tej zagadki było trudne. Tym bardziej jestem wdzięczny pomysłodawczyni za jej skonstruowanie.

 

Pozdrawiam!

M.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2012-07-15, 18:02:08

Dominatą jest Księżyc i Pluton w domu kardynalnym. Ich władcy Wenus i Merkury  znajdują się we władzy Saturna i tak jak napisała Jaśmin " geniusz horoskopu a satellitium w Koziorożcu - z dyspozytorem czyli Saturnem''

Jowisz w domu drugim lubi pieniądze a Pluton tez oznacza pieniądze.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-07-15, 18:15:13

Różne są stanowiska astrologów na temat dominanty. Ja stosuję oba wymienione pod hasłem dominanta w słowniku Sollunari:

Dominanta- są różne stanowiska wśród astrologów, na temat tego, co jest dominantą: 1.dominantą jest planeta posadowiona na jednej z osi oddalona od niej maksimum 10 stopni  2. Dominantą jest planeta posadowiona w domach kardynalnych i siła dominant zależy od rodzaju osi-najsilniejsze dominanty to położone w I, X, VII i IV domu horoskopowym. Dominantą może być także satellitium albo stellium.

 

Pierwsze prezentowane jest m.in. przez Wojtka Jóźwiaka, drugie stanowisko prezentuje cytowany wyżej Leon Zawadzki.

W radix p. Zagadki moim zdaniem najsilniejszą dominantą jest satellitium w Koziorożcu, tym bardziej, że w nim posadowiony jest współwładca horoskopu Mars.

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
acrux_79 2012-07-15, 18:28:19

Zgadzam się z Tobą Jasmin, że różne są stanowiska. I jest to motyw do przemyślenia, wpisu na blogu, artykułu. Jak ktoś będzie miał ochotę, może ja, to coś takiego uczyni.

 

Jeśli zaś chodzi o wypowiedź Genny, jeśli mamy trzymać się ścisłych reguł, to faktycznie Księżyc i Pluton te kryteria spełniają. Mnie jednak intryguje kwestia, na ile i czy w ogóle mamy prawo do zaliczania planety jako dominanty, jeśli znajduje się ona w upadającym (III, VI, XI, XII) domu, ale w niewielkiej odległości od wierzchołka domu kardynalnego. Jeśli chodzi o znaki to jestem b. restrykcyjny, jeśli zaś chodzi o domy (zwłaszcza stałe) to nie za bardzo, zważywszy na zróżnicowanie. Przykładowo w Kochu mam Wenus na III wierzchołku, a w Placidusie w domu II, niemalże w połowie drogi.

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
genny19 2012-07-15, 19:25:44

U mnie na osi są w domach upadających 2 planety Księzyc i Merkury.Mars współwładca horoskopu znajduje się w 10 domu ,daleko od osi(10 stopni) . Ale przez  Marsa łaczę się z moją rodziną  -mężem i synami.Merkurego i Księżyc musiałam przepracować.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
genny19 2012-07-15, 19:31:30

Zapomniałam o 3 planecie Ceres.Też do przepracownia.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-07-17, 01:12:56

Przypadkowo trafiłam dziś na radix mojej koleżanki, która także pracowała w branżowej kontroli finansowej, a potem jako dyrektor ekonom. w średniej firmie produkcyjnej.  Ma identyczną lokalizację Neptuna w 12.d. lecz w Wadze, a Plutona w 10.d., ale w LwieZaskoczony. Potwierdza się więc teza Genny o  związku  przepływu pieniądza, zwłaszcza bezgotówkowego, ukrytego, nie szeleszczącego, z tak usytuowanym Neptunem.

Pluton natomiast ma u niej lepsze położenie, niż u naszej piątej Zagadkowskiej, bo egzaltowane. Aspektarium też ma w miarę korzystne i charakterystyczne:  dosyć ścisłe (orba 4 st. i 1st.) sekstyle apl. z Merkurym  i Neptunem, półsekstyl apl. z Uranem, sekstyl sep. 4st. z ASC.

Jej karierą finansisty  władało Słońce, wspierając m.in. siłę woli oraz świadome i celowe procesy twórcze,  niezależność i obiektywizm.

Ciekawa i warta śmiechu była moja nieudolna próba rektyfikacji jej radix rok temu, kiedy zaczynałam "ab ovo".Głosny smiech Znając jej prominentny, wszechstronny awans wstawiłam do 10.d. w Bliźniętach zawrotnie elitarne stellium: Słońce, Merkury, Jowisz i Wenus. Okazało się, że Jowisz i Wenus  w stopniach anaretycznych, w ścisłej kon. ( 6 min.) trafiły w realu do 9.d., a Słońce i Merkury do 8.d.Uśmiech

A całą tę tytaniczną robotę  (w materii odpowiedniego permanentnie trwającego wykształcenia, nabycia biegłości i kontynuowania zawodu)  za domniemaną przeze mnie iluminację trójplanetarnego, farciarsko - świetlanego panteonu  (Słońce, Jowisz i Wenus)  i jego posłańca Merkurego wykonał jeden czerwony karzeł Pluton.Zaskoczony

W przypadku 5. Zagadki kardynalną rolę w tym wymiarze kariery odgrywa koneksja Plutona z ASC jako jego władcy i  jednocześnie władcy horoskopu oraz jego harmonijne aspekty (m.in. trygon z Wenus, sekstyl z Neptunem, trygon z DSC, kon. z MC) . W modelu koleżanki pierwsze skrzypce gra Pluton w sekstylu z ASC i Neptunem okadrowującym ASC z bliskiej odległości, 4st.17min.,  od str. 12.d.  W obydwu przypadkach powtarza się sekstyl Plutona z Neptunem.Pieniadze, pieniadze

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.