Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Zagadki astrologiczne

Zagadka nr 6: Mężczyzna 40 lat, jaki zawód wykonuje?
Kaśka Kariatyda 2012-07-16, 01:23:19

Pytanie dotyczy wykonywanego zawodu jako źródła utrzymania a także predyspozycji, uzdolnień, cech charakteru,  przydatnych nie tylko w pracy zawodowej, ale tez w życiu prywatnym. Może ktoś odgadnie jakieś szczególne osiągnięcia  zawodowe, albo perspektywy?

Wygrywa  uczestnik zagadki, który najcelniej określi zawód  oraz poda najwięcej szczegółów charakteryzujących tę osobę.

Zapraszam do licznego udziału i swobodnych, niczym nie skrępowanych wypowiedzi.

Zagadka trwa 2 tyg., do niedzieli  29. lipca, do godz. 24.00.

Rozwiązanie z komentarzem postaram się podać  w poniedz. 30. lipca do godz. 18.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2012-07-16, 14:03:23

Dziękujemy za Zagadkę nr 6. Pierwszy mężczyzna zagadkowyUsmieszek.

 

W horoskopie wykreślonym przez K.K. (chyba mogę tak skrócić?) zauważyłam, że domy są w systemie Krusińskiego wyznaczone. Można sobie samemu horoskop wyliczyć wg preferowanego przez siebie porządku domów, Placidusa albo innego.  Ciekawe, czy to wpłynie na trafność zgadywania. Zresztą zachęcam również do zgadywania tych, co stosują inne metody interpretacji i systemy domów - zawsze to będzie pożyteczne skonfrontować się z doświadczeniem innych.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2012-07-16, 14:49:47

Witam Jasmin i  Szanowne  Gremium,

Mężczyzna już był Obiektem zagadki nr 2 autorstwa Marsjanki.  Nie był jednak wyszczególniony w tytule postu  i dlatego mógł umknąć naszej uwadze, mimo, że mundurowy.Oczko  A stopień  "zagadkowości" aktualnego (jeżeli o tym mowa?), jest chyba taki sam, jak innych dotychczasowych Podmiotów.

Odnośnie do skróconego loginu K.K., to "kupiłam" go chętnie od Szefowej i bardziej mi pasuje  od pierwotnego, który mnie cokolwiek uwiera, tak jak uwiera mnie powód i kontekst  jego przyjęcia. Kiedy mnie przestaną  trochę   uwierać, to będę o tym coś "dywagować", tak , jak zamierzałam.Zaklejone usta  Innych uczestników Forum też proszę o używanie tego możliwego skrótu zamiast ciężkiego i przydługawego pełnego nicka.  Daje to w edycji pewną oszczędność czasu, którego nam raczej nie zbywa. Mnie taką mikro  - oszczędność daje używanie arabskich cyfr z kropką  jako liczebników porządkowych oraz małej litery d.  na określanie domów, chociaż powszechnie są przyjete liczby rzymskie.  Pokazuje jezyk

Pozdrawiam i zapraszam do udziału w zagadce, obojętne w jakim systemie i  nazewnictwie domów. Usmieszek

K.K.

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-07-19, 14:41:25

 

...Cisza na morzu... a na Niebie nie tylko  Księżyc przed nowiem, ale i Merkury w retrogradacji, kiedy to nawet tuzy i koryfeusze wiedzy astrologicznej,  krótko mówiąc: stare astrologiczne wygi mogą się obawiać intelektualnych potknięć i komunikacyjnych nieporozumień.Buziaczek

A ja, adept nieudolny,  przyznam  się teraz , że moim celem udziału w zagadkach był nie tylko akces w przedniej zabawie oraz nauka astrologii.Niewinny,Aniołek Od początku miałam  nieśmiałe, zawoalowane marzenie i nadzieję,  aby wspiąć się do szufladki z zagadkami nawet po drabinie z  pomywałam... z połymany... z powymaanam...; a tfu, tfu, z powyłamywanymi szczeblami i zamieścić radix do oszacowania przez W.W.Pokazuje jezyk A trafiłam nie tylko na czas przed Nowiem  i Merkurego w retro;  pozostałe prześwietne, intuicyjnie-nowatorsko-intensywnie- twórczo wglądające i inspirujące   niebiańskie towarzystwo (Neptun-Uran-Pluton-Prozerpina) też jest w ruchu wstecznym. ZłosćO Głowie Smoka nie mówiąc, bo ona prawie zawsze „tak ma".

Wreszcie dziś (19.07.2012, godz. 6.24) dokonał się Nów.  Nadszedł więc sprzyjający moment na pracę nad nowymi pomysłami lub wyznaczenie sobie kolejnego nowego zadania...Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
jana 2012-07-19, 19:18:22

......kto teraz odezwie się.

 

Zawód, który wykonuje  Pan Zagadka nr 6  to zawód potrzebujący ciągłego wykorzystania energii twórczej, pewności siebie i inicjatywy.

Typuję zawód:  pisarz, być może satyryk, dziennikarz

 

Ascendent w Lwie, mężczyzna optymistyczny, odnoszący sukcesy na forum publicznym. Jowisz w Vd. wskazuje, iż  Pan Zagadka nr 6 może być znaną osobą.

5 planet w żywiole ognia – posiadający marzenia, które chce zrealizować.

4 planety w żywiole powietrza – to otwartość, różnorodność zainteresowań, dużo kontaktów z ludźmi.

 

Brak planet w żywiole wody może rekompensować Księżyc położony w I d. dający potrzebę działania wspólnie z innymi ludźmi lub dla innych ludzi. Takie położenie Księżyca może wskazywać (pomimo braku żywiołu wody) na osobę opiekuńczą i wrażliwą z dużą intuicją, a przy tym posiadającą  zdolności artystyczne.

 

IC w Wadze wskazuje, że Zagadka nr 6 pochodzi z rodziny artystycznej, Neptun w IVd. być moze rodzice wykonują zawód z powołania.

 

Wenus w VId. wskazuje na miłe, zadbane i przyjazne miejsce pracy. Wenus włada IVd., być może tym miejscem pracy jest także dom.

 

Merkury w koniunkcji z  Jowiszem w Strzelcu to zainteresowanie literaturą, filozofią, prawem, religią i administracją. To wolnośc słowa, zdolności językowe, zamiłowanie do podrózy.  Koniunkcja ta w V d., myślę że zawód tego mężczyzny to także jego hobby.

 

Uran w III d. to nowoczesne sposoby komunikowania się, oryginalny sposób mówienia. Pluton III d. to przenikliwy umysł dochodzący do sedna sprawy,  wie jaką moc ma słowo i jego struktura ( w pracy zawodowej ważny może być ton głosu, sposób mówienia lub treść pisana).

 

MC  w Baranie dla właściciela horoskopu ważna jest rywalizacja, sprawdzenie się w zawodzie i realizacja własnych założeń.

 

Saturn w retrogradacji – to duży samokrytycyzm w stosunku do siebie, blokowanie pragnień lub ambicji, może to oznaczać (przy tak silnie obsadzonym Vd.) bardzo realne planowanie swojej kariery zawodowej.

 

Saturn w X d.  – może być ważny osiągnięty status społeczny i uznanie w pracy zawodowej. Jednak  w pracy zawodowej  Pan Zagadka może być w jakimś układzie, która mu za bardzo nie odpowiada, a którego nie może zmienić.

 

Słońce w Vd. jest bardzo silne, a przy tym w Koziororzcu (jedyny element ziemi w horoskopie), to może wskazywać na pracowitość, wytrwałość oraz umiejętność doprowadzenie rozpoczętego dzieła do końca. To Słońce jest prawie na wierzchołku VI d., a to by wskazywało na pracoholizm.

Słońce jest kwadraturze z Marsem i Uranem, a taka kwadratura w znakach kardynalnych może wskazywać  na okresy jakiegoś kryzysu, które pojawiają się w życiu człowieka  raz na jakiś czas, a mogą to być sprawy związane z domami III i IX.

Pieniądze, które zarabia Pan Zagadka są chyba znaczne, gdyż Merkury jest w koniunkcji z Jowiszem.

 

Przez cały czas mam wrażenie, iż dla tej osoby ważny jest głos, to co mówi i jak mówi, a może nawet śpiew (nawet operowy), a może chodzi tu o głos wewnętrzny?  A może chodzi o to, co pisze i jak pisze?

 

Oj, chyba wystarczy tego mojego pisania.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Marsjanka 2012-07-19, 20:55:37

Aktor :) sama nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się ze ASC we Lwie i Księżyc pomagaja wyrażac emocje, do tego dochodzi 3domowy Uran i Pluton, ponadto Saturn w 10 d, Wenus w 7 no i Jowisz w koniunkcji z Merkurym w domu 5.

Aktor, niekoniecznie sławny, ale ktoś kto "gra", potrafi to robić - takie jest moje skojarzenie.

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2012-07-19, 22:09:09

Nie opuszcza mnie myśl, że to ksiądz. Ale uzasadnić chyba bym tego wrażenia nie potrafiła, niewykluczone, że się czymś zasugerowałam. Pomyslę, skąd mi się to wzięlo i dam znać. .. jak się połapię, hi hi.

A póki co, wracam do przyziemnych prac remontowych

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-07-20, 13:05:27

Dziewczyny, dzięki za pierwsze wypowiedzi.Uśmiech

Jano miła (wybaczysz, że się tak na krótko spoufalę)  czegoś nie dopatrzyłaś; w żywiole ognia jest więcej planet.

Marsjanko, ciekawe spostrzeżenia.

Maszowo, wypada życzyć skutecznych prac oraz szybkiego  zakończenia remontu niewielkim nakładem "sił i środków".

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
jana 2012-07-20, 17:14:07

 

O, faktycznie nie 4 a 5 planet w żywiole ognia. Rozpłynął mi się chyba Neptun. A może ten Neptun wskazuje na zawód związany z tradycją rodzinną.

Już poprawiłam.

Dziekuję :)

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
lupka 2012-07-20, 23:07:31

Najwięcej tu ognia, dużo powietrza, odrobinka ziemi i zero wody. Osoba intuicyjno intelektualna, rozwijająca w sobie praktycyzm i uczuciowość. Interesujące połączenie w tym horoskopie to powietrze, ogień, trochę zaneptuniony, a Słońce znajduje się w Koziorożcu, dając naturę odpowiedzialną, ale absolutnie żaden nudziaż z tego pana przy tak obłożonym V domu.

 

Metoda realizacji drogi życiowej – Asc. w znaku Lwa- Słońce w Koziorożcu- odpowiedzialny, reprezentatywny, autorytet, niezależny, kreatywny indywidualista.

Myślę, że ten mężczyzna może być prawnikiem  albo nauczycielem. Za prawnikiem (a może siędzia nawet jakiś) przemawia silny Mars w IX domu  w trygonie z Neptunem– obrona słabszych, wstawianie się za innymi; drążenie, przekonywanie, przejednywanie  to Mars opozycja Pluton. Poza tym Mc jest w Baranie a Mars w IX domu walczy wiedzą (z wiedzą)Oczko, Wenus współwłada X domem i znajduje się na osi Desc w opozycji do Księżyca, który włada domem ukrytych „spraw” albo jak kto woli wrogów.  Położenie władcy XII domu w I domu może dawać dobrą intuicję, podsuwać rozwiązania losowe "ni stąd ni zowoąd".  Wenus jest narzędziem oponowania przeciwko rezultatowi subiektywnego postrzegania i doświadczania owoców systemów społecznych , losu (Księżyc władca XII domu).- (nie załamujcie się czytając te oględziny-sama nie wiem jak opisać  to o czym myślęGłosny smiech).  Wenus jest w trygonie z Uranem, z którym jest też w recepcji-  ten pan kreatywnie, sięgając np. do kodeksów prawnych (Waga w III domu, Merkury w Strzelcu w koniunkcji z Jowiszem) próbuje przepisy w legalny sposób obejść (Uran w Wadze w III domu) lub przedstawić oskarżonego dzięki tej kreatywności  w korzystnym świetle...tak żeby dać mu wolność (Wenus w Wodniku na descendencie w trygonie z UranemUsmieszek) A Księżyc w znaku Lwa w I domu sprzyja efektownym wystąpnieniom. Neptun w IV domu  (ukryte, indywidualne) jest zwalczane przez   Saturna w X domu (jawne, społeczne). Neptun włada VIII i IX domem, więc ten pan może też mieć wszechstronny światopogląd i wiedzę, która umożliwia mu zwalczanie zastrupiałych tradycji- albo przynajmniej bardzo zręcznie, poprzez zgłębianie wiedzy i człowieka- rozstrzyga co jest prawdziwe, co jest pożyteczne, co trzeba odrzucić albo, które tabu należy obedrzeć ze skóry...

 

Obsada  V domu-  mówi, że ten pan lubi sport, ruch, podróże, podejmuje się zadań życiowych z zapałem, optymizmem i zadowoleniem- i tym potrafi zarazić innych. Stąd myśl, że mógłby być nauczycielem. Może interesować się filozofią, medycyną, prawem. Mówi przekonująco, kreatywnie, roztacza przed publicznością wizje i stosuje namiętnie metafory.

Kreatywny V dom i III mógłby też wskazywać na kogoś kto zawodowo żągluje słowem – ale o tym pisała już bardzo ładnie Jana.

 

Mam jeszcze taką myśl, niekoniecznie słuszną i praktyczną. Czytałam u Sasportasa, że ludzie czasami wybiarają zawód związany właśnie z elementem, którego zupełnie brakuje w horoskopie. Ognia tutaj dużo- również domy żywiołu ognia obłożone. Brakuje jednak Wody, jedynie Neptun w IV domu- i dlatego możliwe, że jakąś szczególną rolę ten Neptun może odgrywać. Bo daje dostęp do emocjonalnych potoków drzemiących we wnętrzu człowieka.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-07-24, 23:29:56

Po namyśle rezygnuję z księdza.Oczko

Horoskop ciekawy, sporo w nim napięć i konieczności dokonywania wyborów. Władca 6 domu w 10, czyli Saturn w Bliźniętach i opozycji z Neptunem w Strzelcu - głównie ten układ nasunął mi skojarzenie z pracą księdza.

Ta opozycja może być symbolem przekuwania wizji, wyobrażeń w konkret, ale nie żaden kamienny, twardy konkret, tylko intelektualny, przy pomocy słów lub znaków - pomyślałam więc, że to architekt, konstruktor, projektujący jakieś duże obiekty.

Myślę, że 5 dom z Jowiszem i Merkurym w Strzelcu to mogą być projekty, rysunki czegoś wielkiego, rozmach. Mars, czyli władca 10 domu w Baranie i opozycji z Plutonem - hmmm... te projektowane konstrukcje czy obiekty mogą być obiektami wojskowymi albo jakoś inaczej związane "z mundurem", czyli w jakikolwiek sposób związane z obroną lub walką (z żywiołem, wrogiem, przestępczością itp.).

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Be 2012-07-27, 14:29:07

1. To ktoś, którego zajęcia zawodowe to walka o rozwój.

2. "Partner" ma duży wpływ na to, co ta osoba robi. Ale jednocześnie

3. Szuka takiego "partnera", który pomoże mu w zajęciach zawodowych.  Czyli jakaś współpraca.

4. Mars tr Neptun hmm 4, 9, i 10 dom hmm?

5. Potrzeba pokazania się, kreatywności, tworzenia.

6. Zmienny.

 

Zawód: Jest tyle innych zawodów: Acośtam. :)

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
Kaśka Kariatyda 2012-07-29, 19:59:32

Palec pod budkę bo za minutkę Szefowa zamyka budkę. Kogo nie zamoczyły deszcze i burze nie zerwały dachu, kogo nie zmęczyły upały, może będzie jeszcze łaskaw przyłożyć rączki do klawiatury i skrobnąć parę słów?Buziaczek

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Magnolka 2012-07-30, 15:00:08

Ja mam wrażenie, że to wykładowca...byc może jakiegos artystycznego kierunku...może muzyk i wyglada na to że duzo podrózuje....byc może nawet mieszka za granicą...ale moze byc i tak że muzyka to tylko jego hobby lub drugie zajecie a pracuje np. jako nauczyciel w-f....zmykam bo i tak juz po terminie :)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
Kaśka Kariatyda 2012-07-30, 18:36:42

 

Jakkolwiek „deszcze niespokojne" i upały znojneOczko oraz kanikuła i Igrzyska  spowodowały niewielki udział zgadujących, to Uczestniczki „dały radę" znakomicie.Głosny smiech Parę potencjalnych  zgadujących odstręczyła może niechęć do  taplania wyżej wzmiankowanych paluszków w ludzkiej szarzyźnie i kontrowersyjnej konduicie 6. Zagadkowego. A może też obawa przed wmanewrowaniem w jakiś mroczny, zamglony jakąś tajemnicą  zamysł K.K. o nieznanym celu i konsekwencjach?Zaskoczony ( I  po co jej ten nick  z kuchennych schodów, dający po oczach?)   Tym większa moja  wdzięczność i estyma dla paru uczestniczek: dziękuję Wam najserdeczniej.

 

  Wprawdzie zawód nie został odgadnięty, ponieważ były to specyficzne, inne niż dotychczas zawody ale charakterystyka Podmiotu, relacji interpersonalnych, świetne warianty  interpretacji aspektów planet,  typowanie zawodów, dały mi asumpt do kontynuowania sprawy Marka na pomocowym Forum, co było moim ukrytym celem oraz skrzecząco wymagalnym życzeniem i nadzieją.   Dzięki tym wypowiedziom i własnym poszukiwaniom poznałam też lepiej siostrzeńca, bo Marek jest synem mojej przedwcześnie zmarłej siostry.

 

Mentorka Administratorka będzie więc proszona o uruchomienie procedury  wyznaczania następnego autora zagadek.  A wstrzymujący się dotychczas  Forumowicze niech nie żałują:  będą także nieustająco i namolnie proszeni o fachową astrologiczną pomoc w sprawie.

 

Komentarz do wypowiedzi.

 

Jana  ukazała indywidualne i społeczne  komponenty osobowości niezwykle trafnie.

Zawód, który wykonuje  Pan Zagadka nr 6  to zawód potrzebujący ciągłego wykorzystania energii twórczej, pewności siebie i inicjatywy.

Zgadza się. Podejmowanie nowych wyzwań zawodowych i poszukiwanie kolejnych, po wygasłych, źródeł zarobku  niewątpliwie wymaga energii, aktywności i pewności siebie.

 

Ascendent w Lwie, mężczyzna optymistyczny, odnoszący sukcesy na forum publicznym. Jowisz w Vd. wskazuje, iż  Pan Zagadka nr 6 może być znaną osobą.

Autentycznie optymizmu mu nie brakuje w walce o ekonomiczne utrzymanie   rodziny. Jest osoba znaną, ale nie „na podium" i nie sztandarową. Jest na językach rodziny i znajomych w tym sensie, że wszyscy kibicują   tej walce o byt i przetrwanie rodziny, a kto jak może, tak pomaga. Obecnie w związku z patowymi finansami jest obiektem narad i dyskusji ciotek, wujków i kuzynów.

 

5 planet w żywiole ognia - posiadający marzenia, które chce zrealizować.

4 planety w żywiole powietrza - to otwartość, różnorodność zainteresowań, dużo kontaktów z ludźmi.

Ma marzenia i aspiracje dosyć ambitne, związane z polepszeniem bytu i zapewnieniem ciągłości trwania rodziny oraz własnym rozwojem zawodowym. Częściowo udało mu się je zrealizować, kiedy przez 11 lat prowadził małą firmę transportową.

Pewna różnorodność zainteresowań owszem,  przede wszystkim w dziedzinie podejmowanych prac zarobkowych.

 

Brak planet w żywiole wody może rekompensować Księżyc położony w I d. dający potrzebę działania wspólnie z innymi ludźmi lub dla innych ludzi. Takie położenie Księżyca może wskazywać (pomimo braku żywiołu wody) na osobę opiekuńczą i wrażliwą z dużą intuicją(...).

Księżyc w 1.d.  decyduje o dużej roli posiadania udanej rodziny, domu i korzeni  oraz o skierowaniu planów i dążeń życiowych w tym kierunku. Był  opiekuńczy dla rodziny, dbał o potrzeby materialne i duchowe dzieci i żony.  Obecnie, niewątpliwie  w związku ze zmianami na MC i wędrówką   Jowisza, Wenus, Słońca i Merkurego w dół przez 4. ćwiartkę  horoskopu wszystko zaczyna się sypać.

 

Merkury w koniunkcji z  Jowiszem w Strzelcu to zainteresowanie literaturą, filozofią, prawem, religią i administracją. To wolnośc słowa, zdolności językowe, zamiłowanie do podrózy.  Koniunkcja ta w V d., myślę że zawód tego mężczyzny to także jego hobby.

Merkury jest w Strzelcu na wygnaniu i nie daje Osobie takich szerokich, iluminowanych zainteresowań. Ich charakter jest bardziej przyziemny. Natomiast główny i wyuczony zawód "kierowca mechanik samochodowy" jest jednoczesnie jego hobby: jest zagorzałym "samochodziarzem".

 

Uran w III d. to nowoczesne sposoby komunikowania się, oryginalny sposób mówienia. Pluton III d. to przenikliwy umysł dochodzący do sedna sprawy,  wie jaką moc ma słowo i jego struktura ( w pracy zawodowej ważny może być ton głosu, sposób mówienia lub treść pisana).

Sposób mówienia nie jest zbyt oryginalny, ale charakterystyczny, poważny, stanowczy i mentorski, jak na głowę rodziny i biznesmena przystało. Uran nie ma złego aspektu z Merkurym, jest to sekstyl sep. 2 st.;  ale może separacyjny charakter sekstylu decyduje o tym, że w emocjach traci płynną mowę, jąka się i brak mu słów. Ma to po dziadku, moim Ojcu.

 

 MC  w Baranie dla właściciela horoskopu ważna jest rywalizacja, sprawdzenie się w zawodzie i realizacja własnych założeń.

Saturn w X d.  - może być ważny osiągnięty status społeczny i uznanie w pracy zawodowej. Jednak  w pracy zawodowej Pan Zagadka może być w jakimś układzie, która mu za bardzo nie odpowiada, a którego nie może zmienić.

 

Są to u niego „czułe punkty".  Z garbem kompleksów i traum (rozbita rodzina, ojcowska tresura ,  poczucie krzywdy doznanej od ojca i losu, nie do końca sprawiedliwe oceny otoczenia)  miał nadzieję sprawdzić się w zawodzie i równać w górę do najbliższej rodziny i znajomych. Przez  11 lat  mu się to udawało. Ten  niepożądany „układ" to pewnie upadek firmy i bankructwo finansowe.

 

Słońce w Vd. jest bardzo silne, a przy tym w Koziororzcu (jedyny element ziemi w horoskopie), to może wskazywać na pracowitość, wytrwałość oraz umiejętność doprowadzenie rozpoczętego dzieła do końca. To Słońce jest prawie na wierzchołku VI d., a to by wskazywało na pracoholizm.

Kiedy skończy się jedno źródło utrzymania, zaraz napyta sobie inny zarobek . Pracoholizm to może nie jest; prędzej musi się natyrać, w mało opłacalnej dziedzinie,  aby zarobić jakieś godziwe pieniądze.

 

Słońce jest kwadraturze z Marsem i Uranem, a taka kwadratura w znakach kardynalnych może wskazywać  na okresy jakiegoś kryzysu, które pojawiają się w życiu człowieka  raz na jakiś czas, a mogą to być sprawy związane z domami III i IX.

Obecny  kryzys to nie tylko bankructwo finansowe, ale zagrażający rozpad  małżeństwa i rodziny.  Sekuje się od żony, która nie może  darować  mu winy za zaistniałą sytuację.   A on, po awansie  od mechanika na właściciela firmy  dał sobie tylko prawo do popełnienia błędu, (energia Saturna w 10.d. w Bliźniętach )  a potem wszystko  wymknęło się spod kontroli.

 

Pieniądze, które zarabia Pan Zagadka są chyba znaczne, gdyż Merkury jest w koniunkcji z Jowiszem.

Dochody nigdy nie były znaczne, wystarczały na związanie końca z końcem. Może  w związku z wygnaniem Merkurego w Strzelcu?. A może będzie jeszcze jakaś inna losowa kasa  z 5.d. , skoro Merkury w kon. z Jowiszem we władztwie zodiak.   oraz  w 5.d.?   To pytanie będzie przedmiotem  prośby  o  łaskawą ocenę szans  w dziale „Pomoc wzajemna".

 

 Przez cały czas mam wrażenie, iż dla tej osoby ważny jest głos, to co mówi i jak mówi, a może nawet śpiew (nawet operowy), a może chodzi tu o głos wewnętrzny? 

Masz rację Jano i z tym głosem. Nie jest to żaden śpiew, ale wewnętrzny głos pokrzywdzony opinią otoczenia,  głos, któremu nikt nie przyznaje racji, nie chce go słuchać, może poza ciotką Kaśką.  Rzecz polega na tym, ze jest odrzucany i krytykowany przez obydwie rodziny: matki i ojca. Ojciec go nie znosił i tresował, bo uważał, że jest podobny do jego teścia, który go próbował naprawiać (czyli mojego Ojca). Rzeczywiście 100 % podobieństwa z twarzy i niebieskich oczu oraz saturnowego, poważnego sposobu bycia. ( Przez  to podobieństwo, pamięć siostry i fajne dzieci staram się mu pomagać, bo Ojca szanowałam jak guru, z przekonania o słuszności jego zasad życiowych i podziwu dla tytanicznej pracy). My natomiast, ciotki i kuzynowie ze str. mamy widzimy, że ma wiele negatywnych cech charakteru ojca, powielając jego postępki,  za co go jawnie krytykujemy.  Ostatnio w rozmowie tel. wygarnął mi wreszcie, że wszyscy widzą w nim tylko negatywnego ojca, a to jest nieprawdą. Ten głos chciał ostatecznego odcięcia się od  mentalnego związku z ojcem, niegdysiejszym  tyranem.

 

Marsjanka

Aktor :) sama nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się ze ASC we Lwie i Księżyc pomagaja wyrażac emocje, do tego dochodzi 3domowy Uran i Pluton, ponadto Saturn w 10 d, Wenus w 7 no i Jowisz w koniunkcji z Merkurym w domu 5.

Aktor, niekoniecznie sławny, ale ktoś kto "gra", potrafi to robić - takie jest moje skojarzenie.

Aktorem nie jest, ale środki wyrazu, czasami mocno przesadzone pomagają rzeczywiście wyrażać emocje. Wrzeszczące wyrazy poufałości małżeńskiej   nie są straszne, o ile nie za częste.  Sugerowana przez Ciebie „gra" związana jest może z dumą i szpanem na poważnego szefa poważnej firmy, który mu czasami towarzyszył.

 

 

Lupko, Twój wariant zostaje na koniec komentarza, ale  nie „w kozie", tylko  w związku z   meritum sprawy.

 

Maszowa

Po namyśle rezygnuję z księdza.file:///C:/DOCUME%7E1/Admin/USTAWI%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_image001.gif" alt="Oczko" width="18" height="18" />

Horoskop ciekawy, sporo w nim napięć i konieczności dokonywania wyborów. Władca 6 domu w 10, czyli Saturn w Bliźniętach i opozycji z Neptunem w Strzelcu - głównie ten układ nasunął mi skojarzenie z pracą księdza.

Maszowo, Twoja pierwotna opcja była więc uprawniona. Także w rzeczywistości  Marek jest jakiś taki poważny, zasadniczy i pryncypialny, saturnowy,  jak ksiądz na  ambonie.

 

Ta opozycja może być symbolem przekuwania wizji, wyobrażeń w konkret, ale nie żaden kamienny, twardy konkret, tylko intelektualny, przy pomocy słów lub znaków - pomyślałam więc, że to architekt, konstruktor, projektujący jakieś duże obiekty.

Można  przyjąć, że sam był konstruktorem, architektem i wykonawcą 11-letniego sukcesu, kiedy to zdziwił wszystkich utworzeniem i prowadzeniem firmy.

 

Myślę, że 5 dom z Jowiszem i Merkurym w Strzelcu to mogą być projekty, rysunki czegoś wielkiego, rozmach. Mars, czyli władca 10 domu w Baranie i opozycji z Plutonem - hmmm... te projektowane konstrukcje czy obiekty mogą być obiektami wojskowymi albo jakoś inaczej związane "z mundurem", czyli w jakikolwiek sposób związane z obroną lub walką

Merkury w Strzelcu ma skłonność do popadania w przesadę, mądrzenia się i nadmiernego dydaktyzmu. Zagadkowski jako szef firmy popełnił największą wadę Merkurego wygnanego w Strzelcu: nie zadbał o merytoryczne przygotowanie podstaw biznesu, tylko szybko chciał się wspinać wyżej, rozwijać.  Oferowałam mu pomoc i doradztwo, lecz pozostając  w pewnej formie rywalizacji z nami nie skorzystał, zadufany, że sam przeciw wszystkim podoła wymogom. Jego upadek zaczął się od transakcji  inwestycyjnej z wykorzystaniem kredytu: kolega wpuścił go w kanał, oferując pozornie b. korzystnie, po koleżeńsku samochód  niby wraz z pracą, na który   akuratnie tracił zlecenia. Do  spłacanego kredytu mieszkaniowego doszedł następny; wskutek spowolnienia gosp. i utraty zleceń nastąpiły zatory płatnicze i szybka utrata  płynności finansowej. Nikt nie inwestuje w środki trwałe, jeżeli nie ma pewnych zamówień na wyroby, czy usługi. Nawet  żona do końca nie wiedziała o zagrażającym pacie, ponieważ nie dopuszczał jej do swojej poczty.  Jeszcze jadąc  w 2011 r. na Zachód  do pracy miał nadzieje, że będzie regulował zobowiązania  kredytowe z dobrej płacy. Dopiero  kiedy korespondencji przybywało, żona otworzyła koperty i podsumowała kwoty. Ręce mi opadły, kiedy usłyszałam  6-cyfr. liczbę.  Dałam mu 20 zł do ręki  i mówię „graj człeku  w lotka, bo tylko to może cię uratować".  Ale on nie chce grać; nigdy nic nie wygrał, i nie będzie na darmo tracił grosza. Dalej ma nadzieję, że odkuje się jeszcze z pracy własnych rąk.

 

Be

1.     To ktoś, którego zajęcia zawodowe to walka o rozwój.

Jest  to prawdą,   powtórzę,  jego życie wypełnia aktywna walka o przetrwanie rodziny  i rozwój zawodowy.

 

2. "Partner" ma duży wpływ na to, co ta osoba robi. Ale jednocześnie

2.     Szuka takiego "partnera", który pomoże mu w zajęciach zawodowych.  Czyli jakaś współpraca.

Żona pomagała mu np. w telef. koordynacji zleceń  i pisaniu dokumentacji. I nadal by mu pomagała, gdyby było w czym.

 

3.     Mars tr Neptun hmm 4, 9, i 10 dom hmm?

Energia malefika Neptuna poczyniła pustki w jego 4.d.  Matka zniknęła  przedwcześnie  po raku piersi, w zagranicznej podróży w zaświaty (Neptun w 4.d. w Strzelcu  w trygonie z Marsem w  9.d.)  Jest tu od razu widoczny wpływ charakteru i uczestników  aspektu na 10.d. kariery zawod. związany z tym Marsem poprzez wierzchołek w Baranie: po nieszczęściu i traumie  (malefiki Neptun i Mars) po jakimś czasie pojawiło się ułatwienie , sygnowane przez trygon . Mianowicie  scheda po mamie umożliwiła mu zamianę auta na nowsze i lepsze oraz korzystniejsze zlecenia.

(Nawiasem mówiąc, choroba i cierpienie siostry okazało się przydatne dla wielu dojrzałych kobiet w rodzinie i otoczeniu: po jej odejściu wszystkie poza mną ruszyły szturmem  na pierwszą w życiu mammografię(!)).

Ojciec M. zniknął z jego życia na zasadzie „milczącego porozumienia stron"; obydwaj nie chcą się znać. Nic dziwnego, skoro w radix  Słońce jako  sygnifikator ojca ma prawie same nieharmonijne aspekty.  Z 4.d. zieje więc pustką, brakiem harmonijnego domu  rodzinnego i pozytywnych korzeni. Stąd nabyte złe stereotypy są w sytuacji kryzysowej przenoszone na własną rodzinę.

 

4.     Potrzeba pokazania się, kreatywności, tworzenia.

 Słuszne zdanie; już była o tym mowa

 

 Zawód: Jest tyle innych zawodów: Acośtam. :)

Świetne określenie i dobry nos na te kilka zawodów, które Zagadka wykonywał. Brawo Be.Głosny smiech

Magnolka

Ja mam wrażenie, że to wykładowca...byc może jakiegos artystycznego kierunku...może muzyk i wyglada na to że duzo podrózuje....byc może nawet mieszka za granicą...

Faktycznie miał pracę „w rozjazdach" jako kierowca. Potem podróżował  do Francji i Niemiec, gdzie pracował w sumie ponad rok.

 

Lupka

Lupko, jest dla mnie sprawą nadzwyczajną,  że udzieliłaś odpowiedzi b. empatycznej, wręcz takiej, jaka była  potrzebna. „Chapeau bas!"Zaskoczony

Najwięcej tu ognia, dużo powietrza, odrobinka ziemi i zero wody. Osoba intuicyjno intelektualna, rozwijająca w sobie praktycyzm i uczuciowość. Interesujące połączenie w tym horoskopie to powietrze, ogień, trochę zaneptuniony, a Słońce znajduje się w Koziorożcu, dając naturę odpowiedzialną, ale absolutnie żaden nudziaż z tego pana przy tak obłożonym V domu.

Tak, praktycyzm i uczuciowość  (Księżyca w 1.d. ) to podstawowe składowe osobowości Zagadkowego . Słońce w  domicylu horoskop. w dek. i  dwadzie Byka emanuje energią wykluczającą  nudziarza.

 

Myślę, że ten mężczyzna może być prawnikiem  albo nauczycielem. Za prawnikiem (a może siędzia nawet jakiś) przemawia silny Mars w IX domu  w trygonie z Neptunem- obrona słabszych, wstawianie się za innymi; drążenie, przekonywanie, przejednywanie  to Mars opozycja Pluton. Poza tym Mc jest w Baranie a Mars w IX domu walczy wiedzą (z wiedzą)file:///C:/DOCUME%7E1/Admin/USTAWI%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_image001.gif" border="0" alt="Oczko" width="18" height="18" />,

Z tymi aspektami kojarzy mi się praca spawacza (przemysł metalowy w analogu Marsa) w Niemczech,  gdzie  Markowi i innym pol. robotnikom  właściciele niem. firmy o pol. pochodzeniu nie wypłacili zaległych poborów. Rzucali im po kilkadziesiąt EUR na bież. potrzeby. Może tu jest właśnie pokazany konflikt z  cudzoziemcami i walka o zaległe pobory dla siebie i innych. Musiał zrezygnować z tej pracy, a do dziś czeka na resztę należności.

Pożeraczem wiedzy też nigdy nie był; musiał zdobyć zawód i pracę, żeby zejść uharowanej matce z budżetu.  Nie walczył też wiedzą (o biznesie)   i to był jego kardynalny błąd.

 

 Wenus współwłada X domem i znajduje się na osi Desc w opozycji do Księżyca, który włada domem ukrytych „spraw" albo jak kto woli wrogów.  Położenie władcy XII domu w I domu może dawać dobrą intuicję, podsuwać rozwiązania losowe "ni stąd ni zowoąd".  

Autentycznie M. miał szczęście do przypadków losowych, i to transparentnie związanych z kobietami,  starszymi, z rodziny: babcia, mama, ciotka. Potwierdzają  to b. harmonijne aspekty Księżyca.  To zdanie „Położenie władcy (...)" „leje wodę na mój młyn" i jest kamieniem milowym  w  realizacji mojego zamiaru, aby poprosić Forum o pomoc w ocenie szans  Zagadki  na ewentualną  wygraną losową z 5.d.  Skoro  Lupka posiadająca  dużą  wiedzę, doświadczenie i intuicję zobaczyła  taką możliwość, to  napawa ona optymizmem.

 

Wenus jest narzędziem oponowania przeciwko rezultatowi subiektywnego postrzegania i doświadczania owoców systemów społecznych , losu (Księżyc władca XII domu).- (nie załamujcie się czytając te oględziny-sama nie wiem jak opisać  to o czym myślęfile:///C:/DOCUME%7E1/Admin/USTAWI%7E1/Temp/msoclip1/01/clip_image002.gif" border="0" alt="Głosny smiech" width="18" height="18" />).

Ten fragment jest zupełnie jasny i oczywisty w kontekście sytuacji życiowej Zagadkowego. Można to zrozumieć tak, że energia   Wenus może dawać antidotum na wszystkie dotychczasowe bóle i traumy życia,  związane przede wszystkim z  rodziną, jako podst. strukturą  (systemem) społ.  Oby była to np. energia Wenus pieniężnej, bo taka jest najbardziej potrzebna  Obiektowi, a nie np. hedonicznej. 

Jednak to nie Wenus może być bezpośrednią  zwiastunką szansy bankruta na wyjście z impasu. Moje poszukiwania i ustalenia (wcale nie nawiedzone, albo zwariowane,Pokazuje jezyk co uzasadnię)  wraz z prośbą o pomoc przedstawię za łaskawym pozwoleniem Społeczności  jutro  w dziale pomocy wzajemnej.

 

Teraz jestem jeszcze winna informację o zawodach wykonywanych przez 6. Zagadkowskiego.

Wg  abecadła astrolog. źrodłem utrzymania zawiaduje władca 2.d. Tutaj jest to Merkury  symbolizujący także  transport,   położony w 5.d. w Strzelcu , w pozycji „na wygnaniu" . Chyba  w związku z tą lokalizacją planety   firma transportowa  nie przetrwała.   Merkury  jest jednoczesnie współwładcą   10. d. kariery .  W tej dziedzinie Pan Zagadek  miał największy sukces. Merkury jest w dek. Lwa i dwadzie  Raka, ponieważ  przedmiotem transportu była w dużej części żywność (Rak). To był zawód  „właściciel firmy transport. - kierowca"

Drugi władca 2.d. w Pannie to Ceres. Zlokalizowana w 1.d. we Lwie, czyli „własna osoba jest źródłem dochodu".  Ceres jest w dek. Strzelca w dwadzie Barana. Może  więc symbolizować zawód mechanika samochodowego i spawacza. ( przemysł metalowy w analogiach Barana i Marsa).

Dziękuję pięknie  jeszcze raz wszystkim Uczestniczkom.  Nauczyłam się wiele, a  mój stosunek do siostrzeńca zmienił się nieco. Na lepszy.

Pozdrawiam nockowo

 

 

 

 

 

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
jana 2012-07-30, 21:55:31

 

Tak po przeczytaniu  komentarza myślę, że chyba godzinę urodzenia powinna być ok. 18,35. Wówczas szczyt IVd. byłby w Skorpionie, czy zastanawiałaś się nad tym?

 

Uczę się astrologii, ale wydaje mi się, że po kolejnym nowiu w progresjach w 2014r. powino się wszystko dużo lepiej ułożyć.

 

 

 

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
lupka 2012-07-30, 22:18:11

Jano wydaje mi się, (ale ja tez sie ucze) że IV dom nie musi zaczynać się w Skorpionie, dlatego, że cały Skorpion jest zamknięty w IV domu, a tylko ostatnie stopnie Wagi- tak więc Skorpion i tak ma tutaj duży wpływ. A jak pracował jako kierowca autobusów czy coś w tym stylu i jeździł zagranicę to pasowałby lekki wpływ Marsa na Mc. Zadłużenie to chyba Neptun opozycja Saturn. Ja przeliczyłam się z koniunkcją Merkury-Jowisz. Wydawało mi się, że silny Jowisz wesprze Merkurego- i będzie potrafił taki Merkury przewidzieć dalekosiężne skutki. A tu taki wypas. Ten Merkury to chyba bardzo zamaszysty zamachowiec. Poza tym jest trygon z Ceres i sekstyl z Uranem. ..wiec sama nie wiem.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
jana 2012-07-30, 22:28:32

Faktycznie zamknięty Skorpion, to on i tak się rozpycha w tym IV domu, a Baran na MC może i bardziej pasuje do kierowcy. Ale dlaczego tak działa Merkury, tego jeszcze nie rozumiem.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
lupka 2012-07-30, 22:48:55

 

Jeśli chodzi o mnie to myślę, że mi brakuje logiki przy ocenie horoskopów. Trzeba patrzyć całościowo, a mi to jeszcze(mam nadzieję, że się to zmieni) umyka. Tzn. jak mamy horoskop, w którym ewidentnie brakuje Ziemi, Saturn w retro, w krytycznym stopniu sieknięty do tego Neptunem to można zakładać, że bardzo prawdopodobne, że tą osobę spotkają jakieś doświadczenia, które pomogą rozwinąć cechę odpowiedzialności.Narzędzie myślowe- Merkury posadowiony słabo zodiakalnie w domu kreatywnych pomysłów, pod niego podczepiony Jowisz i nic co by ten zapęd myślowy wyhamowało. W innej zagadce- u prawniczki przy Merkurym w Strzelcu jest Saturn z biczem i czuwa nad Merkurym, dyscyplinuje, a tutaj Jowisz wspiera to szaleństwo, podobnie jak Księżyc, który wskazuje potrzebę robienia czegoś pod publikę czy na pokaz.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
jana 2012-07-30, 22:56:32

 

Dzięki Lupka, fajnie opisałaś Merkurego.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Jasmin 2012-07-31, 07:25:27

Witam wszystkichUsmieszek,

 

dzięki KK za rozwiązanie zagadki oraz opisanie odpowiedzi. Myślę, że z tego opisu wynika, że chodzi o przedsiębiorcę bardziej aniżeli o kierowcę.

Może KK jednak wskażesz zwyciężczynię - osobę, która wskazała najwięcej trafnych cech Pana Zagadki?

To jest możliwe do zrobienia.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2012-07-31, 15:09:21

Jano, przepraszam, że nie kontynuowałam wątku i nie odpowiedziałam na Twoje pytanie.Zawstydzenie Chciałam szybko skończyć komentarz .

Lupko, dz.b., że podjęłaś za mnie kwestię Jany.Usmieszek

 

Każda z Uczestniczek trafiła celnie w jakiś element osobowości; najbardziej wyczerpująco i systemowo uczyniła to Jana. Dała nie tylko dobry początek, ale opisała gruntownie to, co jest. Natomiast Lupka, jak dobra czarodziejka wyłuskała także to, co może być Oczko.

Zgodnie z treścią pytania i Regulaminem nie typowałam zwycięzcy. Jeżeli Szefowa sugeruje przyjąć kryterium cech  charakteru i osobowości, to zwyciężczynią jest bezapelacyjnie Jana.

Jano,   serdecznie gratuluję!

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-07-31, 15:25:30

Bardzo dziękuję za wskazanie zwyciężczyniUsmieszek

 

Jano ja także gratuluję!

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jana 2012-07-31, 16:23:52

Dziękuję.

Jest jednak mały problem z zadaniem zagadki, brak mi ochotnika na zostanie Zagadką nr 7 (tak prawdą mówiąc, mało kto wie o moich zainteresowaniach astrologią).

 

 

O, znalał się ochotnik na  Zagadką nr 7, wieczorem podam dane.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
lupka 2012-07-31, 17:29:09

Jano gratulacje!Usmieszek

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Magnolka 2012-07-31, 18:03:44

Bravo JanaUsmieszek Gratulacje!!

Tematów: 7
Odpowiedzi: 173
Dołączył/a: 2011-06-22
jana 2012-07-31, 19:48:23

Myślę, że Gratulacje należą się wszystkim osobom, które biorą udział w zagadkach, bo to taki ciekawy sposób wspólnej nauki astrologii.

Pozdrawiam i zapraszam do Zagadki nr 7 Usmieszek.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.