Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Zagadki astrologiczne

Zagadka nr 8. - zawód wykonywany
starybosman 2012-08-17, 18:52:29

Witam wszystkich chętnych do rozwiązywania zagadek.

Wskazania dotyczące wykonywanego zawodu wcale nie są tak łatwe do rozszyfrowania, dlatego warto ćwiczyć.

Tym razem "Zagadką" jest kobieta (03-05-1957r godz 7:40, Sokołów Podlaski), dla ułatwienia podam, że przez całą swoją karierę zawodową nie zmieniła profilu pracy.

 

Na rozwiązania czekam do 2 września około godz. 18 wieczorem.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Kaśka Kariatyda 2012-08-21, 02:20:23

Pani 6. Zagadkowa może jest lekarzem. (Jeszcze nie było medyka, więc może się już pojawiOczko).

 

1/ Księżyc jako władca Asc w Raku jest położony w 12.d. w  kon. z Marsem. Może to oznaczać opiekuńcze rozwiązywanie spraw ukrytych, tajemnych w trybie "na wielką skalę", bo z udziałem energii Marsa. Czyli badanie i diagnozowanie chorych.  Z wykorzystaniem intelektu (szczyt 12.d. w Bliźniętach) oraz wodnikowo nabytych umiejętności na bazie predyspozycji i intuicji, gdyż Księżyc jest w dk i ds Wodnika. Proweniencja tej wodnikowej energii Księżyca wydaje się być związana ze znakiem Wodnika "firmującym" 9.d., m.in. studiów i o kierunku rzadkim, nietypowym, z jakimś stopniem nowatorstwa, którym może być medycyna.

Księżyc  także w energetyzującej półkwadrat. z Merkurym i Wenus.

2/ Wykorzystanie i zastosowanie w.w. wiedzy, predyspozycji, intuicji odbywa się w odniesieniu do 11.d.  przyjaciół, instytucji, stowarzyszeń (i innych asocjacjiUsmieszek)  w zakresie analogii  Panny i Skorpiona, ponieważ Merkury jako władca 12.d.  znajduje się w 11.d. w dk Panny i dwadzie Skorpiona. Może to dawać branżę "opieka nad zdrowiem innych".

W  tym samym dek. i ds w  11.d., jako element stellium, zlokalizowana jest Wenus oraz Słońce w dek. i dw. Panny.

Matka opiekunka Ceres jako kolejny uczestnik stelli  pozostaje w dk i ds Koziorożca, dając opiekę poważną, odpowiedzialną, sytematyczną, profesjonalną, pod egidą Saturna  położonego w 6.d. w ideowym Strzelcu.

Stellium to jest b. silne; zamyka się w jednym domu i znaku.

Znak Byka w którym funkcjonuje stellium  może wiązać się nie tylko z korzyściami materialnymi z zawodu, ale z poczuciem db spełnionego obowiązku wobec lubianej populacji, (np. "wszystkie dzieci są nasze", "kochamy naszych pacjentów") dającego satysfakcję emocjonalną i zawodową.

3/ MC w Rybach, a Neptun w 5.d. w znaku, dk i ds Skorpiona, więc służebna, poświęceniowa kariera może dotyczyć dzieci i decydowac o specjalizacji lekarz-pediatra.

4/ Pochodną wykształcenia jest Uran w 2..d. wygnany zodiakalnie w Lwie, a upadły horoskopowo w Byku, co to pewnie daje grosza nie tylko mało, a dużo ani tyle. Znaczy to mniej więcej tyle, że bez własnej prywatnej praktyki niewiele ma się kasy z tego zawodu , mimo, że się biega z językiem na brodzie od etatu do następnego pół- czy ćwierć- , czy innych godzin zleconych. Drugi władca tego typu wodnikowego wykształcenia, Saturn w 6.d. w Strzelcu,  może potwierdzać pracę także/w dużym stopniu dla idei.

5/ Źródło dochodów własnych Podmiotu jest sygnifikowane przez Słońce w Byku oraz chyba równolegle przez Księżyc w Bliźniętach, ponieważ wierzchołek 2.d. leży w granicy między znakami Raka i Lwa. Podkreśla to merkantylne znaczenie roli  12 -domowego Księżyca w badaniu i pomyślnym diagnozowaniu chorego oraz rolę energii Słońca w tworzeniu skutecznej terapii.

6/ Emanacje Plutona wywyższonego w zodiakalnym i dwadasamsowym Lwie w 3.d. mogą potwierdzać zdolności i predyspozycje do medycyny, która też jest Skorpionowa.

7/  Jowisz jako władca 6.d. w Pannie (znów możliwa analogia zdrowia) wywyższony w 4.d. czyli może być skłonny i zdolny do poświęcania się na niwie zdrowia społeczności 4.d. (Czytałam, że Jowisz lubi się poświęcać tam, gdzie jest egzaltowany.) Jowiszowa energia i predyspozycje w trzech trygonach z Merkurym, Wenus i Ceres, a w kwadrat. z Księżycem, która może obrazować trudność postawienia  prawidłowej diagnozy.

Kojarzy mi się jeszcze inny wariant zawodu związany z Panną, Merkurym, Wenus i znakiem Byka, Plutonem  i znakiem Skorpiona, ale poczekam na inne opcje Forumowiczów.

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
moris 2012-08-22, 12:48:51

witam

Najbardziej mi pasuje, że to osoba zarządzająca personelem w domu spokojnej starości.

Uzasadnienie jak znajda się ciekawi no i jak choc trochę zbliżyłem się do prawdy.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 12
Dołączył/a: 2012-08-21
astro.aldaker.pl
Kaśka Kariatyda 2012-08-23, 00:43:36

Przebieramy stópkami z ciekawości, więc nie każ długo czekać.Usmieszek

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-08-23, 22:55:52

Jasne, że ciekawi jesteśmy - uzasadnienia nie są obowiązkowe, jednak mile widziane. Usmieszek

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
jana 2012-08-24, 21:13:26

 

Przez cały czas kiedy myślę o Pani Zagadce nr 8 to widzę dworek szlachecki  (taki jak z obrakaUśmiech) i tak sobie wymyśliłam, że Zagadka może:

-  zarządzać  restauracją lub pensjonatem,

- pośredniczyć w sprzedaży  dzieł sztuki, antyków lub nieruchomości.

 

 

Pani  Zagadka nr 8 pracuje samodzielnie lub w odosobnieniu  (władca II d. w XII d.) jednocześnie współpracuje z zaprzyjaźniona grupą osób ( silnie obsadzony XI d.) , a w swojej pracy w dużym stopniu posługuje się intuicją (Księżyc  w XII d).

 

Bardzo silna Wenus w Byku , ASC w Raku może wskazywać na zdolności artystyczne , a także zainteresowanie historią i zamiłowanie do dobrej kuchni .

 

Saturn w VI d. kojarzy mi się z dobrym specjalistą, takim zwracającym uwagę na drobiazgi, być może trochę zapracowanym, ale na pewno dążącym do sukcesu.

 

Pluton w III d. może dawać w pracy pewną oryginalność i umiejętność wykorzystania nadarzających się okazji.

 

Tak sobie myślę, że Pani Zagadka nr 8 od dziecka mogła mieć styczność z wykonywanym w przyszłosci zawodem (może kontynuacja zawodu rodzinnego).

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
lupka 2012-08-25, 18:01:34

 

To osoba ceniąca sobie wygodę, dostatek i stałość (Ziemia, Byk). Lubi mieć,posiadać i gromadzić, cechuje ją uparcie do osiągania swoich celów. Słońce kwinkuns Saturn-może trochę brak wiary w siebie tak, że jak już coś zacznie robić i nabierze wprawy to ceni sobie bezpieczeństwo rutyny, lub też osoba pakuje się w zajęcia ciężkie lub wymagające żmudności, wytrzymałości...Stałość może ją ograniczać, żeby się spełnić chciałaby coś zmienić ale pozostaje w sztywnych strukturach (ale marzy sobie i fantazjuje za to). Ten kwinkunks może wskazywać na fascynację sztuką i posiadanie talentów artystycznych ale może być z ich realizacją gorzej, ze względów praktycznych może jakiś inny zawód wybrała, bardziej spokojny i rutynowy.  Niemniej jednak może mieć kontakt ze światem artystów, lub posiada przyjaciół z takimi uzdolnieniami i takimi ludźmi się otacza. Angażuje się też w jakichś stowarzyszeniach.

 

Osoba lubi być na bieżąco z informacjami o świecie, więc może często ogląda wiadomości, czyta gazety (Słońce kon. Merkury). Zainteresowania sztuką, umiłowanie piękna, artyzmu, harmonii.

Ładnie się wysławia, robi to obrazowo i pewnie ma też pamięć wzrokową. Cechuje ja stonowanie i umiejętność odwazania odpowiednich proporcji, umiejętność łagodzenia urazów i sporów (Merkury kon. Wenus); chętnie się rozwija i uczy, interesuje się obcymi kulturami, językami obcymi o ile to ma jakiś sens i społeczną przydatność w jej oczach (Merkury trygon Jowisz); sceptyczna (Merkury kwinkuns Saturn)

 

Jowisz władca Mc i VI domu...jest co prawda wywyższony przez dom ale zodiakalnie na wygnaniu, więc osoba ma w głowie rozwój, idealizm w sensie bardzo pragmatycznym, ten rozwój idzie w szczegółowość,przydatność społeczną, ta osoba może robić coś dla przeszłości, przodków lub podstaw pracy (władca Mc w IV domu mi się tak kojarzy... Jowisz jest u tej osoby dosyć mocno aspektowany, więc pewnie gra dużą rolę.

 

Więc ostatecznie kojarzy mi się ten horoskop przy uwzględnieniu ascendentu i położeniu Księżyca (działanie w odosobnieniu (Mars w XII) w  zbiorach książkowych, dokumentów (Księżyc kon. Mars w XII domu w Bliźniętach) ten horoskop z panią bibliotekarką lub ewentualnie pracownicą jakiegoś archiwum czy muzeum.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
rybkanowa 2012-08-26, 23:00:20

 

Witam, Tym razem odpowiedź na zagadkę jest pracą zespołową. Pomagał mi w próbie jej rozwiązania pewien Tajemniczy Bliźniak, nie mogę więc pominąć Jego roli.Występujemy jako ,,AstroParanormalni'', proszę nie mylić parą normalnych. Nasz staż w astrologii jest krótki, analizowały zagadkę bardziej nasze dwa silne Neptuny, niż cokolwiek innego.Wstęp będzie zaraz dłuższy niż sama odpowiedź, napiszę tylko, że Zagadka jawi nam się jako kobieta bardzo atrakcyjna, uzdolniona artystycznie w wielu kierunkach. Pierwsze nasze skojarzenia to aktorka, piosenkarka, literat, poetka, być może dziennikarz, architekt (prawdopodobnie terenów zielonych). To wszystko upadło, po odkryciu, że Zagadka jest położną, czego dowodzi:- położenie Ascendentu w znaku Raka, czyni tę osobę ,,księżycową'', zatem przyjmującą rolę opiekunki,- Rak sugeruje osobę hołdującą zajęciom mającym związek z tradycją i rodziną,- Księżyc znajduje się w XII domu, czym kieruje Zagadkę w miejsca zamknięte, np. szpitale, a będąc w koniunkcji z Marsem wskazywać może na miejsce jej pracy, cała ta sytuacja dotyczy znaku Bliźniąt, który sugeruje miejsce publiczne, a ocierając się o znak Raka (Mars w stopniu anarety), związane z dziećmi,- opozycja (dość luźna) Księżyca do Saturna podkreśla znaczenie VI domu, który wskazuje m.in. na niższy personel medyczny i ogólnie pojętą pracę oznaczającą posługę, Saturn w znaku Strzelca narzuca praktyczne spojrzenie na wykonywane zajęcie i dodatkowo podkreśla jego dobroczynny charakter,- IV dom reprezentuje znak Panny, a w nim w horoskopie Zagadki znajduje się Jowisz, który potęguje służebny charakter zawodu Zagadki, sugerując jednocześnie, że może być to profesja będąca kontynuacją rodzinnej tradycji,- Jowisz w IV domu odwołuje się do Raka i dodatkowo podkreśla znaczenie Księżyca w horoskopie, Jowisz symbolicznie otacza tu opieką rodzinę, - podkreślony znak Panny i Saturn w jej „naturalnym domu” (władca VI domu w Pannie) obrazuje pracę w sterylnych warunkach,- symbolami dzieci w horoskopie jest Księżyc („chroniony” Jowiszem) nad którym „pracuje” Zagadka, ale również Neptun (naturalny władca XII domu, w którym jest Księżyc) w V domu mający odniesienie właśnie do dzieci, ale również związanym z płodnością,- trygon między Księżycem, a Neptunem dosłownie zapowiada zręczność i sympatię od innych i dla innych, - dom XI również odnosi się do dzieci, a posadowione tam Słonce i Merkury sugerują kontakt z dużą liczbą osób, gdzie poprzez planetę Wenus, może on być oparty na zasadach altruizmu, na pomocy, - Słonce w Byku daje Zagadce: wytrwałości, zmysł praktyczny, umiejętność pracy polegającej na rutynie, Wenus: solidność i niezbędną łagodność, Merkury: racjonalizm, zapobiegliwość – wszystko to są cechy żywiołu ziemi, który najlepiej może realizować się w takiej profesji,- Neptun w 1. stopniu skorpiona to: zawsze gotów! A położna musi być gotowa w każdej chwili. Merkury w koniunkcji z wenus, to zdolności malualne, w każdym razie zręczność, co jest bardzo wskazane w tej pracy. Spalony merkury w byku, hmm, to Pani nie znosząca raczej sprzeciwu (rodząca raczej nie innego wyjścia jak urodzić:))

 

 

Bliźniakowi  spokoju nie daje jeszcze jedna profesja, w którą by Zagadkę ,,ubrał''.

Wg Niego pani może być politykiem, ma ku dyplomacji predyspozycje ….….ale czy równe naszym, oczywiście w zakresie astrologii :)))

 

 

 

 

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2012-07-01
rybkanowa 2012-08-26, 23:02:29

:)

Tematów: 0
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2012-07-01
genny19 2012-08-27, 12:11:52

Podano już tak wiele  zawodów ,że niewiele zawodów zostało.

- handlowiec

- wszystko, co dotyczy badań przeszłości, archiwów, historii, starożytności, archeologii

- praca badawcza w zawodach technicznych

- ze względu na silną Wenus- kosmetyka

-rolnictwo,ogrodnictwo -Wenus,Księżyc 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Marsjanka 2012-08-27, 21:43:35

Nie czytałam wypowiedzi innych, dlatego nie sugeruję sie nimi, pa/pani zagadka wygląda mi na osobę z głową do interesów, ja obstawiałabym coś zwiazanego z handlem, komunikacją - sprzedaż bezpośrednia kosmetyków, produktów kosmetycznych, żywieniowych? - np przedstawiciel handlowy firmy Avon, Oriflame, Aloe Vera, FM itp itd - MLM multi-level- marketing.....

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
maszowa 2012-09-01, 23:02:14

Przypominam, że jutro wieczorem rozwiązanie zagadki - chętnych zapraszam do udziału, jest jeszcze czas.  Usmieszek

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2012-09-02, 18:08:57

Nadszedł czas na podanie rozwiązania zagadki nr 8 - niestety, trudno jest wybrać zwycięzcę, ponieważ nikt nie zgadł.

 

Zagadka jest księgową, która oprócz pracy na tzw. etacie, prowadzi własną działalność gospodarczą, na co wskazuje kwadratura Saturna z MC.

 

Nasza Zagadka jest zodiakalnym Bykiem, a znak ten ma wyczucie pieniądza, posługiwania się nim, stanowiąc modelową postać finansisty, który znajduje równowagę pomiędzy posiadaniem a korzystaniem. Znak Panny na IC to mózgowiec, racjonalista, który wszystko musi mieć poukładane, wyjaśnione, zdefiniowane, a przy tym jest nacechowane pewnym schematyzmem i trzymaniem żelaznego porządku i ustalonych zasad. Do tego trzeba dodać drobiazgowość, perfekcjonizm, analizę. Znak Strzelca w 6 d. służby to prawo i jasne reguły gry, a zważyć trzeba też na posadowienie Saturna, a więc konieczność poszanowania bezwarunkowych reguł i sformalizowanych działań. ASC w znaku Raka to zdolność do dyskrecji, przy czym sekstyl Słońca do ASC wyraźnie podkreśla prawość postawy. Wenus w Byku związana jest z logiką, praktyką, doświadczeniem, zdecydowanym stanowiskiem w sprawach związanych z finansami, bo to i znak stały ( a więc związek z finansami), ale i żywioł ziemi także powiązanie z działalnością finansowa.

 

Kaśka Kariatyda pisze:

 

 

 

1/ (…) Może to oznaczać opiekuńcze rozwiązywanie spraw ukrytych, tajemnych w trybie "na wielką skalę", bo z udziałem energii Marsa. Czyli badanie i diagnozowanie chorych.

 

Owszem, to jest „opiekuńcze rozwiązywanie spraw ukrytych, tajemnych”.. „ z udziałem energii Marsa”, a także jest to „badanie i diagnozowanie”. - Jednak przedmiotem badań nie są chorzy ludzie.

 

4/ (..) biega z językiem na brodzie od etatu do następnego pół- czy ćwierć- , czy innych godzin zleconych.

 

- Zgadza się to „bieganie od etatu do następnego pół- czy ćwierć” - oprócz etatu prowadzi także własną działalność.

 

 

Jana pisze:

 

 

Pani  Zagadka nr 8 pracuje samodzielnie lub w odosobnieniu  (władca II d. w XII d.) jednocześnie współpracuje z zaprzyjaźniona grupą osób ( silnie obsadzony XI d.) , a w swojej pracy w dużym stopniu posługuje się intuicją (Księżyc  w XII d).

 

- Zgadza się całkowicie

 

Bardzo silna Wenus w Byku , ASC w Raku może wskazywać na zdolności artystyczne , a także zainteresowanie historią i zamiłowanie do dobrej kuchni .

 

- Tu silnie obsadzony Byk daje upodobanie do rzeczy ładnych, drogich i koniecznie naturalnych, żadne podróbki nie wchodzą w grę - jak perły to prawdziwe albo żadne, jak buty czy torebki, to tylko skórzane itp. Historia i dobra kuchnia – nie.

 

 

Saturn w VI d. kojarzy mi się z dobrym specjalistą, takim zwracającym uwagę na drobiazgi, być może trochę zapracowanym, ale na pewno dążącym do sukcesu.

 

- Zgadza się

 

Tak sobie myślę, że Pani Zagadka nr 8 od dziecka mogła mieć styczność z wykonywanym w przyszłosci zawodem (może kontynuacja zawodu rodzinnego).

 

- Wiele osób z rodziny wykonuje ten zawód, Zagadka „ma go we krwi”, ale styczności w dzieciństwie nie miała.

 

 

Lupka pisze:

 

 

 

To osoba ceniąca sobie wygodę, dostatek i stałość (Ziemia, Byk). Lubi mieć,posiadać i gromadzić, cechuje ją uparcie do osiągania swoich celów. Słońce kwinkuns Saturn-może trochę brak wiary w siebie tak, że jak już coś zacznie robić i nabierze wprawy to ceni sobie bezpieczeństwo rutyny, lub też osoba pakuje się w zajęcia ciężkie lub wymagające żmudności, wytrzymałości...Stałość może ją ograniczać, żeby się spełnić chciałaby coś zmienić ale pozostaje w sztywnych strukturach (ale marzy sobie i fantazjuje za to).

 

- Słusznie powiedziane, ale raczej pomijając to fantazjowanie.

 

 

Osoba lubi być na bieżąco z informacjami o świecie, więc może często ogląda wiadomości, czyta gazety (Słońce kon. Merkury). Zainteresowania sztuką, umiłowanie piękna, artyzmu, harmonii.

 

 

- zgadza się

 

 

Cechuje ja stonowanie i umiejętność odwazania odpowiednich proporcji, umiejętność łagodzenia urazów i sporów (Merkury kon. Wenus); chętnie się rozwija i uczy, interesuje się obcymi kulturami, językami obcymi o ile to ma jakiś sens i społeczną przydatność w jej oczach (Merkury trygon Jowisz); sceptyczna (Merkury kwinkuns Saturn)

 

- Umiejętność łagodzenia urazów i sporów – tak. języki obce? - nie daje się zauważyć, chyba że już we wczesnym dzieciństwie uznała ich niewielką przydatność hi hi.

 

Więc ostatecznie kojarzy mi się ten horoskop przy uwzględnieniu ascendentu i położeniu Księżyca (działanie w odosobnieniu (Mars w XII) w  zbiorach książkowych, dokumentów (Księżyc kon. Mars w XII domu w Bliźniętach) ten horoskop z panią bibliotekarką lub ewentualnie pracownicą jakiegoś archiwum.

 

- Miała dawno temu pomysł, żeby pracować w archiwum, jednak po pierwszych próbach stwierdziła, że praca byłaby cudowna, gdyby nie wszechobecny kurz unoszący się z każdej dotkniętej książki.

 

 

Rybkanowa +Tajemniczy Bliźniak piszą:

 

 

(..) położenie Ascendentu w znaku Raka, czyni tę osobę ,,księżycową'', zatem przyjmującą rolę opiekunki,- Rak sugeruje osobę hołdującą zajęciom mającym związek z tradycją i rodziną,

 

- istotnie jest to osoba nadzwyczaj rodzinna

 

sympatię od innych i dla innych, - dom XI również odnosi się do dzieci, a posadowione tam Słonce i Merkury sugerują kontakt z dużą liczbą osób, gdzie poprzez planetę Wenus, może on być oparty na zasadach altruizmu, na pomocy, - Słonce w Byku daje Zagadce: wytrwałości, zmysł praktyczny, umiejętność pracy polegającej na rutynie, Wenus: solidność i niezbędną łagodność, Merkury: racjonalizm, zapobiegliwość – wszystko to są cechy żywiołu ziemi,

 

 

- prawda

 

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-09-02, 20:34:50

Witam,

 

dzięki Starybosmanie za rozwiązanie. Nikt nie odgadł ale wszyscy się staraliUsmieszek i jak czytam opis wyżej to jest kilka ciekawych trafień dotyczących cech Pani Zagadki nr 8. Brakuje zwycięzcy a jest nam potrzebny. Toteż prośba o wytypowanie kogoś z Zagadkowiczów, kto najbliżej opisał Zagadkę.

Chyba, że macie inne rozwiązanie.

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jana 2012-09-02, 20:45:31

 

 

Dziękuję Starybosmanie za przedstawienie rozwiązania zagadki.

Oj, uczę się, uczę, a nauki nigdy dosyć.

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
starybosman 2012-09-02, 21:27:35

Tak jak napisała Jasmin - wszyscy się starali, co doceniam w stopniu najwyższym. 

Co do werdyktu - istotnie trudne mam zadanie.

Lupka była blisko ze wzgledu na archiwum, Jana opisała dbałość o drobiazgi i "rodzinność" zawodu, Kaśka Kariatyda zgadła bieganie od etatu do etatu. To takie podsumowanie "na szybko",

 

I stąd, własnie za wskazanie archiwum zdaniem moim za zwyciężcę należy uznać Lupke. Gratulacje i fanfary !!

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-09-02, 21:28:41

 

He, he, nie badanie i diagnozowanie chorych, ale samodzielne czynności tego typu, a także poddawanie się takim badaniom kompetentnych służb, np. badaniu bilansu, co bywa swoistym dopustem dla księgowych.

Biorąc pod uwagę zdolności i  wrodzone predyspozycje z „pakietu" Panny w 3.d. i 4.d. oraz stellium w 11.d.  w Byku (podkreślone finanse)  myślałam o zawodzie bankowca. Miałam też ochotę sporządzić taką symulację  elementów Radix.  Ale wtedy, włożywszy w to pewien  nakład pracy, pokusiłabym się  pewno o zgłoszenie jeszcze tego wariantu, czym odebrałabym innym pole do akcesu.

Trafne typowanie w zagadce byłoby mi dało pewną rekompensatę za niesmak spowodowany przypuszczeniem, że to po moich  ostatnich  wieczornych wpisach Szefowa skasowała 2  „skunkso-medy-wątki".

 

Co do typowania  następnego autora zagadki, to  ochotnik byłby pewnie najmilej widziany.

Albo autorką obierzmy rybkęnową z nie tylko Tajemniczym, ale z pewnością inteligentnym Bliźniakiem, bo każdy  ma jakieś "(...) predyspozycje........ale czy równe (...)"   ichnim    "oczywiście w zakresie astrologii"?  (dowcipny koniec postu rybki).Buziaczek

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
jana 2012-09-02, 21:54:13

Lupka, moje gratulacje :))))))

 

Czekam na kolejną zagdkęOczko

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
maszowa 2012-09-02, 22:01:08

Lupka jest po raz drugi zwycięzcą. Gratulacje. Usmieszek.

Kaśko K. (jeśli wolno tak skrócic nick Oczko) - do ostatniej chwili liczyłam na to, że zgodnie z zapowiedzią dopiszesz jeszcze drugą propozycję zawodu Zagadki, czułam, że możesz być najbliżej prawdy. Wprawdzie bankowiec to całkiem odmienny  zawód niż księgowa, ale w zagadce wiele zależy od przedstawionych argumentacji astrologicznych.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-09-02, 22:16:05

To i dobrze, że zwyciężczyni wskazana. Moje gratulacje Lupko:)

 

KK, nie poddawaj się w zagadkach, trzeba iść do przodu i koniecznie z humorem.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2012-09-02, 22:51:27

Dziękuję Starybosmanie za wyróżnienie (i fanfaryGłosny smiech)  i Forumowiczom  za gratulacje. Byłam daleka od rozwiązania ze swoją wypowiedziąNiewinny,Aniołek. Kiedy patrzyłam na ten horoskop to ewidentnie pachniał mi papierami, dlatego padło na bibliotekę lub archiwum...no tak, ale Byk to jednak też finansista. W ogóle muszę powiedzieć, że te zagadki utarły mi nosa (chociaż on i tak utarty) dlatego, że poczułam jak trudnym jest wskazać jakiś konkretny zawód.  Zaczynam też rozumieć dlaczego astrolodzy z rzadka na konkretne zawody wskazują a koncentrują się bardziej na opisach predyspozycji.  

 

Ponieważ nie mam na chwilę obecną zgody potencjalnych kandydatów na ich uczestnictwo w zagadce proponuję aby Starybosman wskazał kogoś, kto zada ją za mnie.

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-09-03, 01:14:52

Lupko, serdeczne gratulacje.Usmieszek

Mam nadzieję, że jednak znajdziesz "podmiota" zagadki i nie pozbawisz nas i tym razem możliwości czerpania z Twych zasobów wiedzy przekazywanych konkretnym, rzeczowym językiem,  mimo to nie pozbawionym uroku i humoru.

 

Maszowo, dzięki za zaufanie i antycypowanąOczko intuicję, która niesłychanie nobilituje mój warsztat nowicjusza.Usmieszek

 

Jasmin, staram się działać z humorem, który jest mi potrzebny jak powietrze i woda.Uśmiech

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
starybosman 2012-09-03, 10:08:24

Kłaniam się pięknie Forumowiczom.

 Zagadka moja także długo się zastanawiała nad tym, czy powiedzieć TAK. Kiedy wreszcie padło owo czarodziejskie określenie, zostało obwarowane ograniczeniami - tylko w zakresie zawodu. I temu umocowaniu musiałem pozostać wierny.

Prawda, trudno, nawet bardzo trudno trafić w konkretny zawód, szczególnie w przypadku Zagadki, bo na dobrą sprawę nie było jakiegoś aspektu, który dałby " silną" wskazówkę co do wykonywanego zawodu.

Mając na względzie przesłanie Lupki, jak i swoje doświadczenie, będę usilnie prosił Forumowiczów, by zechcieli wykazać nieco cierpliwości do czasu, gdy sprawy potoczą się tak, iż Lupka będzie mogła ogłosić swoją zagadkę.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wyrazić swoje stanowisko na Forum, jak i tym, którzy kibicowali w rozwiązaniu kolejnej zagadki.

z wyrazami szacunku

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
rybkanowa 2012-09-03, 12:35:17

Gratulacje dla Lupki:))

Dziekuję Kaśko K. za dobre słowo:)

Tematów: 0
Odpowiedzi: 6
Dołączył/a: 2012-07-01
lupka 2012-09-03, 18:38:52

 Kaśko Kariatydo i  Rybkonowa dziękuję za gratulacje. Jednak udało się nawiązać kontakt z ZagadkąUsmieszek-  więc zapraszam Forumowiczow do udziału!

Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.