Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Zagadki astrologiczne

Zagadka nr. 11- Dzieciństwo, rodzice
lupka 2012-10-12, 20:03:49

Tym razem, dla odmiany przedmiotem zagadki jest dzieciństwo i najbliższa rodzina kobiety urodzonej 14.05.1981, godz.8:14,Manhattan (New York). A więc wszystko co Wam na myśl przyjdzie o jej więzi z rodzicami,o jej korzeniach, o jej rodzinnym gnieździe- czy panowała w tym domu wojna czy pokój.

Zwycięża osoba, która najbardzej trafnie określi sytuację- uzasadnienie astrologiczne mile widziane.

Zgadywać można do 26 października , rozwiązanie 27.10.

 

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
lupka 2012-10-12, 20:04:55

Aspekty

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-10-13, 01:12:42

Pięknie, to mamy nową miłą dziedzinę zgadywania; dzieciństwo i dom rodzinny.Uśmiech Ejże Lupko, zaczynasz od początku podpowiadać o wojnie lub pokoju.Oczko Może to nie będzie taka charakterystyka zero - jedynkowa?

No to startujemy, my pazerni pożeracze zagadek!

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-10-13, 09:43:25

Zagadka inna niż pozostałe, ciekawa przez odmienność tematyczną (to nie jest podpowiedź). Myślę, że warto spróbować odczytać chociażby najprostsze informacje.

 

Dzięki LupkoUsmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Be 2012-10-19, 14:40:17

Rodzice Z11 byli w czasie urodzenia zagranicą (Merkury wł. 4 w 9d liczonym od 4 d)? Zagadka11 po roku wyjachała z miejsca urodzenia? Jakieś ograniczenia hmm Saturn. Czy oboje rodzice żyją?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
lupka 2012-10-19, 18:24:55

Be nic ze mnie teraz nie wyciągniesz;). Na pytania odpowiadam po rozwiązaniu zagadki. Pozdrawiam

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Be 2012-10-19, 23:14:20

Lupko :),

nie zauważyłaś jak piszę? :) Hę? :)?

 

Pozdrawiam :)

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
Jasmin 2012-10-20, 09:39:14

Dzisiaj Księżyc aplikuje do koniunkcji z Plutonem, sprzyja zgadywaniu  . A więc  zapraszam, to nie będzie takie trudneUsmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2012-10-23, 23:02:48

Dzieciństwo i najbliższa rodzina Zagadki 11 to głównie 4 dom, gdzie widać władcę ascendentu (Księżyc) przytłoczonego ciężarem obowiązków i powinności (koniunkcja z Saturnem). Może niesłusznie, ale za sprawą równoczesnej koniunkcji z Jowiszem kojarzy mi się to z powinnościami natury religijnej. Symbol Sabiański odpowiadający położeniu Księżyca to 'Mężczyzna nauczający swoich uczniów prawdziwej wiedzy wewnętrznej nowego świata", a na marginesie strony znalazłam wiele mówiący cytat A. Brilliant "Dlaczego życie wciąż uczy mnie czegoś, czego wcale nie chcę się uczyć?" - krótko ujmując: nie wydaje mi się, żeby taki dom rodzinny mógł cieszyć kogokolwiek.

Rodzice symbolizowani są przez władców 4 i 10 domu - mimo, że między Merkurym i Neptunem nie zachodzi ścisła opozycja, to ich położenie w przeciwległych znakach może skłaniać do wysunięcia wniosku, że w dzieciństwie Zagadka nie widziała między rodzicami zgody i wspólnego zdania w ważniejszych kwestiach. Z jednym z rodziców, prawdopodobnie matką, łatwiej Zagadce znaleźć wspólny język, może wspólne zainteresowania (Księżyc trygon Merkury i Wenus). Z drugim rodzicem (tym od 10 domu) jest gorzej - żadnego aspektu z Neptunem, a Jowisz jest zawładnięty przez Saturna, który w Wadze i w tym stellum jest najsilniejszy.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
starybosman 2012-10-25, 18:23:17

Patrząc na kosmogram Zagadki 11 widać wielką wrażliwość, powiedziałbym nawet - przesadną, bo i ASC w Raku, trygon Księżyca z Wenus, zaś sekstyl Ceres i Księżyca przemawia za wielką rolą matki, co zostało " zaszczepione" u Zagadki jako chęć " matkowania" innym ( Ceres sekstyl Wenus), co niekiedy jest przyjmowane przez otoczenie inaczej niż chciałaby tego sama Zagadka.  Z drugiej strony patrząc wygląda na to, ze w tym domu to matka "nosiła spodnie", narzucając określone zasady, rygory postępowania, co odcisnęło swoje piętno.  Wygląda także na to, iż w dzieciństwie Zagadka była dzieckiem dość chorowitym, a problemy zdrowotne dot. schorzeń natury laryngologicznej i nie obyło się bez interwencji chirurgicznej. To mógł być powód, iż Zagadka czuła się jakaś taka niekochana, odrzucona, ograniczana, a nawet i niepotrzebna. Stellum w Wadze przemawia za zdobyciem uznania  poprzez wyrozumiałość dla osób trzecich, ale to raczej konsekwencja silnej potrzeby spokoju, ciszy i harmonii ( Jowisz). Saturn z Księżycem sprzyja zdolności ( umiejętności) dopasowywania się do zastanych okoliczności, by pozostać w zgodności z wyznawanymi wartościami. Stąd bierze się chyba raczej przesadna skłonność do analizowania wszystkiego pod kątem zachowania równowagi w świecie duchowym ( trygon Saturna i Wenus).  Figura palca bożego z ogniskowym Słońcem ( oraz Plutonem i Neptunem jako podstawami)  zdaje się potwierdzać wewnętrzne przekonanie Zagadki w przedmiocie niskiej samooceny, poczucia niedopasowania do otoczenia, ciężaru dla niego, ze wskazaniem na dom rodzinny. I jeszcze 5 planet w retrogradacji. Skłonność do zdobycia mądrości na ścieżce wolności duchowej ( Jowisz), ale też wyczulone sumienie, poczucie winy i przekonanie, że jest się kimś gorszym ( Saturn). Uran skłania, by indywidualizm Zagadki pozostał tajemnicą, a w każdym razie ona sama czyniła wiele, by to, co jej, nie przedostało się do świata zewnętrznego. Neptun namawiał do bierności, poddania się i podporządkowania  komuś silniejszemu, z przesłaniem poświęcania, celem odpokutowania za wyimaginowane grzechy, z poczuciem wielkiej winy ( czyżby matka narzucała rygory religijne?). No i Pluton - przymuszający, by mimo wszystko zamknąć się w swojej skorupce, bo tam bezpiecznie, spokojnie i ciepło. Co prawda Merkury, pan na Bliźniętach, ciągnie w kierunku komunikacji na płaszczyźnie emocjonalnej, ale zarazem jakby podkreślał, że atmosfera domowa, otaczanie bliskich troską i opieką, ma swoje wyjaśnienie przez posadowienie tej planety w 12 d.  Przez obraz kosmogramu przebija też ukrywana pretensja do ojca, który ( być może zapracowany), nie miał czasu ( a może i sił , jak i chęci), by postawić się małżonce, a przez to zdobyć plusiki u dziecka.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-10-27, 01:58:18

Olaboga, byłabym nie zdążyła przez to działkowanie, grzybobranie i inne takie.Głosny smiech

 

 

Okres wczesnego i późniejszego dzieciństwa sygnifikowany przez 3. i 4. d.  niezbyt fortunny, a raczej trudny i traumatyczny (Saturn w 4.d.).

Ojciec nieobecny  (władca 3.d. Słońce na wygnaniu w dwadzie Wodnika w 11.d.). Stąd można wnioskować, że  jedynie on mógł być najlepszym przyjacielem Zagadki (Wodnik = porzucenie przez ojca?).

Brak autorytetów i poczucia bezpieczeństwa, wykorzystywanie przez matkę do pracy od małego. Matka sama zapracowana, poświęcająca się w utrzymaniu rodziny (sygnifikator matki z 10.d .- Neptun  w 6.d.- na wygnaniu w domu horoskop. i dwadzie Panny ).

Kompensacja braków i pustki emocjonalnej  poprzez  pozę małego bufona; spektakularne dążenie do imponowania, do pełnienia roli przywódcy. Niska asertywność i małoletnie awanturnictwo, porzucanie kontaktów.

 

Matka niestabilna, cyklotymiczna  ( w 4.d. Księżyc w znaku i dek. Wagi)  oraz wymagająca i egzekwująca, domowy policmajster w spódnicy  ( Księżyc w dwadzie Scorpio).  Wychowanie  przez matkę do serwilizmu na jej rzecz.

 

Korzenie wywodzi z przecietnych warstw społ.: szeregowych urzędników, robotników, personelu med.  lub opiekunek i sprzątających  (znak Panny na IC).

Kompleksy z powodu pochodzenia, ukrywanie go, symulowanie lepszych, wyższych korzeni i aktualnego statusu (Jowisz w Wadze peregrinus, w koniunkcji z Saturnem, a pozostałe aspekty zróżnicowane).

Wielka inteligencja i inne nieprzeciętne walory intelektu, np. umiejętność empatycznego myślenia i postępowania, predyspozycje do spraw tajemnych.  (Merkury  jako władca 4.d. oraz współwładca 3.d.  w domicylu zodiak. Bliźniąt w 12..d.)

 

W wychowywaniu  małej Zagadkówny  pomagał prawdopodobnie starszy partner matki ( 7.d. całkowicie zawarty w Koziorożcu) albo dziadek (Saturn  wywyższony w znaku i dek. Wagi w 4.d. ) i równie  rygorystyczny jak matka (Saturn w dwadzie  Skorpiona).  Skoro ten Saturn  oraz Księżyc pozostają zgodnie w dwadzie Skorpiona, więc zgoda w tym domu bywała  pewnie ... czasami.  (Ale ta wspólna dwada trzymała  może ów związek na łaskotkach „kociej łapy"?).

 

Nawyki pracy od małego i „zimny wychów"  oceniane są jednak sumarycznie  przez Zagadkę pozytywnie, (bo Saturn egzaltowany w Wadze), mimo,  że to właśnie dzieciństwo i dom rodzinny najbardziej dały jej się we znaki w skali całego życia.

Wyniosła jednak  stamtąd  dobrą zaprawę do zyciowych zmagań, wiarę w swe możliwości i odporność  na trudy.

 

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
lupka 2012-10-27, 18:29:40

Mamy czterech uczestników- to nie jest dużo, ale chyba nie ma sensu przedłużać za każdym razem zagadek. Były dwa tygodnie- jeśli ktoś jeszcze miałby ochotę na zgadywanie to by się tego podjął, więc wzięłam się i odpowiadam;). Dziękuję serdecznie za udział, wspaniałe interpretacje i odwagę zmierzenia się z nowym typem zagadki;).

 

Be- rodzice dziewczynki byli razem kiedy ta się urodziła, dziecko mieszkało w New York i nie było przeprowadzki poza miasto.

 

Maszowa-„Dzieciństwo i najbliższa rodzina Zagadki 11 to głównie 4 dom, gdzie widać władcę ascendentu (Księżyc) przytłoczonego ciężarem obowiązków i powinności (koniunkcja z Saturnem). Może niesłusznie, ale za sprawą równoczesnej koniunkcji z Jowiszem kojarzy mi się to z powinnościami natury religijnej. Symbol Sabiański odpowiadający położeniu Księżyca to 'Mężczyzna nauczający swoich uczniów prawdziwej wiedzy wewnętrznej nowego świata", a na marginesie strony znalazłam wiele mówiący cytat A. Brilliant "Dlaczego życie wciąż uczy mnie czegoś, czego wcale nie chcę się uczyć?" - krótko ujmując: nie wydaje mi się, żeby taki dom rodzinny mógł cieszyć kogokolwiek.”

 

Zgadza się, ten dom na pewno nie cieszył. Jeśli chodzi o religijność – była to rodzina żydowska ale nie wiem czy intensywnie praktykowali. W zeznaniach matki zastępczej były wzmianki o tym, że przybrany ojciec zachowywał się jak wszechmogący bóg i wszystko było mu w domu podporządkowane. Można było jeść tylko na komendę, wszystko na komendę, tresura, a matka wierzyła podobno faktycznie w nadprzyrodzone umiejętności partnera, wierzyła we wszystko co mówił nie zauważając, że wmawiał jej wiele różnych faktów, które nie miały miejsca.

 

„Rodzice symbolizowani są przez władców 4 i 10 domu - mimo, że między Merkurym i Neptunem nie zachodzi ścisła opozycja, to ich położenie w przeciwległych znakach może skłaniać do wysunięcia wniosku, że w dzieciństwie Zagadka nie widziała między rodzicami zgody i wspólnego zdania w ważniejszych kwestiach. Z jednym z rodziców, prawdopodobnie matką, łatwiej Zagadce znaleźć wspólny język, może wspólne zainteresowania (Księżyc trygon Merkury i Wenus). Z drugim rodzicem (tym od 10 domu) jest gorzej - żadnego aspektu z Neptunem, a Jowisz jest zawładnięty przez Saturna, który w Wadze i w tym stellum jest najsilniejszy.”

 

Można wyciągnąć wniosek, że matka była jej bliższa- z dużym prawdopodobieństwem nie biła swoich dzieci ale też im nie pomagała jak były bite. Ale Lisa pytała się  najpierw swojej matki jeśli czegoś chciała od ojca, co pokazuje jak panicznie się go bała i że matka była jej bardziej przyjazna.

 

Starybosman: „Patrząc na kosmogram Zagadki 11 widać wielką wrażliwość, powiedziałbym nawet - przesadną, bo i ASC w Raku, trygon Księżyca z Wenus, zaś sekstyl Ceres i Księżyca przemawia za wielką rolą matki, co zostało " zaszczepione" u Zagadki jako chęć " matkowania" innym ( Ceres sekstyl Wenus), co niekiedy jest przyjmowane przez otoczenie inaczej niż chciałaby tego sama Zagadka.”

 

Tak. Nauczyciele mówili o niej, że była kochanym, przemiłym dzieckiem. Podobno potrafiła z dorosłymi rozmawiać tak jakby sama była już dorosła. Zagadka nie mówiła co dzieje się w domu.

 

„ Z drugiej strony patrząc wygląda na to, ze w tym domu to matka "nosiła spodnie", narzucając określone zasady, rygory postępowania, co odcisnęło swoje piętno.”

 

To jest interesujące co piszesz Starybosmanie. Oficjalnie spodnie nosił przybrany ojciec. Ale matka uważała, że ta cała sytuacja to jej wina, brała wszystko na siebie i starała się jeszcze bardziej podporządkować swojemu partnerowi, bo wierzyła, że sama hipnotyzuje ludzi i działa na nich tak, że źle postępują. Miała też objawy syndromu sztokholmskiego.

 

„Wygląda także na to, iż w dzieciństwie Zagadka była dzieckiem dość chorowitym, a problemy zdrowotne dot. schorzeń natury laryngologicznej i nie obyło się bez interwencji chirurgicznej. To mógł być powód, iż Zagadka czuła się jakaś taka niekochana, odrzucona, ograniczana, a nawet i niepotrzebna.”

 

Wnikliwie analizujesz, dlatego nie wiem czy miała jakieś problemy laryngologicznej natury, żyła co prawda w dostatku ale nie dostawała jedzenia regularnie, podobnie jak matka, poprzez wiele obrażeń była chorowita. Można też przyjąć, że takie problemy były możliwe jak ojciec kazał się kompać w wodzie z kostkami lodu. Problemy ze zdrowiem (m. odwapnienie kości) miała też jej przybrana matka.

 

„ Stellum w Wadze przemawia za zdobyciem uznania  poprzez wyrozumiałość dla osób trzecich, ale to raczej konsekwencja silnej potrzeby spokoju, ciszy i harmonii ( Jowisz). Saturn z Księżycem sprzyja zdolności ( umiejętności) dopasowywania się do zastanych okoliczności, by pozostać w zgodności z wyznawanymi wartościami. Stąd bierze się chyba raczej przesadna skłonność do analizowania wszystkiego pod kątem zachowania równowagi w świecie duchowym ( trygon Saturna i Wenus).  Figura palca bożego z ogniskowym Słońcem ( oraz Plutonem i Neptunem jako podstawami)  zdaje się potwierdzać wewnętrzne przekonanie Zagadki w przedmiocie niskiej samooceny, poczucia niedopasowania do otoczenia, ciężaru dla niego, ze wskazaniem na dom rodzinny.”

 

Była dzieckiem oddanym do adopcji, adopcja nie została legalnie przeprowadzona a rodzice adopcyjni znęcali się nad nią. Nie mówiła w szkole o tym co działo się w domu, bo nauczyciele pytali o zadrapania i siniaki na twarzy. Rodzice powiedzieli, że to przez młodszego brata.

 

„ I jeszcze 5 planet w retrogradacji. Skłonność do zdobycia mądrości na ścieżce wolności duchowej ( Jowisz), ale też wyczulone sumienie, poczucie winy i przekonanie, że jest się kimś gorszym ( Saturn). Uran skłania, by indywidualizm Zagadki pozostał tajemnicą, a w każdym razie ona sama czyniła wiele, by to, co jej, nie przedostało się do świata zewnętrznego. Neptun namawiał do bierności, poddania się i podporządkowania  komuś silniejszemu, z przesłaniem poświęcania, celem odpokutowania za wyimaginowane grzechy, z poczuciem wielkiej winy ( czyżby matka narzucała rygory religijne?).”

 

Matka pasywna ofiara przemocy i jednocześnie uczestnik,współdziałacz, dziecko było bezwzględnie tresowane, zaniedbywane i bite.

 

 „No i Pluton - przymuszający, by mimo wszystko zamknąć się w swojej skorupce, bo tam bezpiecznie, spokojnie i ciepło. Co prawda Merkury, pan na Bliźniętach, ciągnie w kierunku komunikacji na płaszczyźnie emocjonalnej, ale zarazem jakby podkreślał, że atmosfera domowa, otaczanie bliskich troską i opieką, ma swoje wyjaśnienie przez posadowienie tej planety w 12 d.  Przez obraz kosmogramu przebija też ukrywana pretensja do ojca, który ( być może zapracowany), nie miał czasu ( a może i sił , jak i chęci), by postawić się małżonce, a przez to zdobyć plusiki u dziecka.”

 

Gdyby miała szansę dorosnąć na pewno miałaby pretensje, przybrany ojciec był potworem, biologiczni rodzice ją oddali do adopcji.

 

Kaśka Kariatyda: „Okres wczesnego i późniejszego dzieciństwa sygnifikowany przez 3. i 4. d.  niezbyt fortunny, a raczej trudny i traumatyczny (Saturn w 4.d.).”

 

Zgadza się

 

„Ojciec nieobecny  (władca 3.d. Słońce na wygnaniu w dwadzie Wodnika w 11.d.). Stąd można wnioskować, że  jedynie on mógł być najlepszym przyjacielem Zagadki (Wodnik = porzucenie przez ojca?).”

 

Oddana do adopcji

 

„Brak autorytetów i poczucia bezpieczeństwa, wykorzystywanie przez matkę do pracy od małego. Matka sama zapracowana, poświęcająca się w utrzymaniu rodziny (sygnifikator matki z 10.d .- Neptun  w 6.d.- na wygnaniu w domu horoskop. i dwadzie Panny ).”

 

Przez oboje adopcyjnych rodziców źle traktowana, biologicznych nie znała. Nie wiedziała też, że była zaadoptowana.

 

„Kompensacja braków i pustki emocjonalnej  poprzez  pozę małego bufona; spektakularne dążenie do imponowania, do pełnienia roli przywódcy. Niska asertywność i małoletnie awanturnictwo, porzucanie kontaktów.”

 

Tutaj wnikasz głęboko w analizę, nie potrafię tego ocenić. Przypuszczalnie jednak się to zgadza.

 

„Matka niestabilna, cyklotymiczna  ( w 4.d. Księżyc w znaku i dek. Wagi)  oraz wymagająca i egzekwująca, domowy policmajster w spódnicy  ( Księżyc w dwadzie Scorpio).  Wychowanie  przez matkę do serwilizmu na jej rzecz.”

 

Bardzo trafne

 

„Korzenie wywodzi z przecietnych warstw społ.: szeregowych urzędników, robotników, personelu med.  lub opiekunek i sprzątających  (znak Panny na IC).”

 

Biologiczni rodzice nie mieli wystarczających środków do życia, matka sekretarka, ojciec student.

 

„Kompleksy z powodu pochodzenia, ukrywanie go, symulowanie lepszych, wyższych korzeni i aktualnego statusu (Jowisz w Wadze peregrinus, w koniunkcji z Saturnem, a pozostałe aspekty zróżnicowane).”

 

To „symulowanie” bardzo mi się podoba, dlatego, że adopcja była w tym przypadku symulowaniem, w dodatku niezgodnym z prawem.

 

„Wielka inteligencja i inne nieprzeciętne walory intelektu, np. umiejętność empatycznego myślenia i postępowania, predyspozycje do spraw tajemnych.  (Merkury  jako władca 4.d. oraz współwładca 3.d.  w domicylu zodiak. Bliźniąt w 12..d.)“

 

Tutaj znów dogłębna, trudna do zweryfikowania analiza, ale nauczyciele się o niej bardzo pozytywnie wypowiadali.

 

„W wychowywaniu  małej Zagadkówny  pomagał prawdopodobnie starszy partner matki ( 7.d. całkowicie zawarty w Koziorożcu) albo dziadek (Saturn  wywyższony w znaku i dek. Wagi w 4.d. ) i równie  rygorystyczny jak matka (Saturn w dwadzie  Skorpiona).  Skoro ten Saturn  oraz Księżyc pozostają zgodnie w dwadzie Skorpiona, więc zgoda w tym domu bywała  pewnie ... czasami.  (Ale ta wspólna dwada trzymała  może ów związek na łaskotkach „kociej łapy"?).”

 

Bardzo trafne, para nie miała ślubu, ani rodzice biologiczni, ani adopcyjni;

 

„Nawyki pracy od małego i „zimny wychów"  oceniane są jednak sumarycznie  przez Zagadkę pozytywnie, (bo Saturn egzaltowany w Wadze), mimo,  że to właśnie dzieciństwo i dom rodzinny najbardziej dały jej się we znaki w skali całego życia.

Wyniosła jednak  stamtąd  dobrą zaprawę do zyciowych zmagań, wiarę w swe możliwości i odporność  na trudy.”

 

To też się zgadza, tyle, że nie przeżyła tego tragicznego dzieciństwa i zmarła na skutek ciężkich obrażeń i początkowego zaniechania udzielenia pomocy przez rodziców adopcyjnych.

 

W sumie Wasze astrologiczne interpretacje bardzo trafne były i się uzupełniają. Wygrywa osoba, która podała najwięcej trafnych informacji. I jest to jak zwykle- już chyba tak mogę powiedzieć;)-  Kaśka Kariatyda- dlatego w nagrodę, jako zwyciężczyni po raz kolejny będzie moderować następną zagadkę. Moje gratulacjeGłosny smiech!

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
lupka 2012-10-27, 18:37:55

Naszą zagadką jest Lisa Steinberg, która zaraz po urodzeniu została oddana do adopcji .Jej biologiczna matka – Michele Loundres miała 19 lat (sekretarka), ojciec 20  (student collegu). Nie mieli pieniędzy na dziecko, jej partner miał w głowie tylko karierę, ona nie chciała aborcji więc zdecydowali się na oddanie dziecka.

Michele poznała Steinberga przez  lekarza ginekologa, którego poleciła jej koleżanka i który miał pomóc jej ukryć fakt, że była w ogóle w ciąży. Nikt w sumie nie wiedział, że spodziewała się dziecka i lekarz obiecał pomóc jej zakamuflować ten fakt. To on polecił jej Steinberga jako godnego zaufania człowieka, który zajmuje się zawodowo sprawami adopcji.

Michele zapłaciła Steinbergowi 500 dolarów za wypełnienie dokumetów do adopcji i umieszczenie córki w katolickiej, zamożnej rodzinie- do czego nigdy nie doszło. (Rodzice adopcyjni- Steinberg i Nussbaum są wyznania żydowskiego).

Steinberg i Nussbaum żyli bez ślubu już kilkanaście lat razem, 47-leti Joel Steinberg, z zawodu obrońca , zajmujący się sprawami dealerów ale też czasami kwestiami adopcji ; matka zastępcza  Lisy-Hedda Nussbaum 46 lat, autorka i  redaktorka działu książek dla dzieci w wydawnictwie Random House. Sytuacja finansowa rodziny była w normie, mieli dom i stać ich było na dostatnie życie na Mannhatanie. Hedda Nussbaum była wpatrzona w Steiberga jak w boga, podobno wierzyła, że ma nadprzyrodzone moce (w tym uzdrawiania) i się mu całkowicie podporządkowała. Wg. sąsiadów ich związek był jakąś „sado-masochistyczną grą.” Steinberg tresował swoją partnerkę, bił ją, zabraniał jeść albo kazał spać na podłodze bez kołdry; przez katowanie i zaniedbania w nodze wdała się jej gangrena, miała liczne złamania. W 1986 roku para zajęła się drugim dzieckiem, małym chłopcem, w tym przypadku również nie było legalnej adopcji (chłopiec wrócił po sprawie do swojej biologicznej matki). Mimo, że Lisa Steinberg płakała kiedy musiała wracać do domu i było wiele osób (łącznie z urzędem  ds.socjalnych), które teoretycznie mogły zareagować i jej pomóc nikt się w to specjalnie nie mieszał. Kilkakrotnie ludzie zgłaszali możliwość przemocy i w 1984 roku jacyś specjaliści oglądali Lisę ale śladów bicia nie znaleźli. Nikt nie sprawdzał jak doszło do adopcji. 1. 11.1987 późnym południem Steinberg przyniósł  Nussbaum nieprzytomną Lisę i kazał się nią zająć. Nussbaum nie zadzwoniła na pogotwie bo on miał powiedzieć, że jak wróci zajmie się małą i jej pomoże. Wyszedł na jakieś spotkanie ze znajomymi a Nussbaum położyła Lisę w łazience  na zimnej podłodze i zaczeła segregować akta żeby odwrócić sobie uwagę od niej. Kiedy Steinberg wrócił do domu  zajęli się sobą i mieli brać kokainę. Dopiero rano przypomnieli sobie o dziecku i Steinberg kazał  Nussbaum wezwać pogotowie, ponieważ dziewczynka przestała oddychać (o godz. 6:30 rano, 2. Listopada 1987). 2.11.1987 nastąpiła śmierć dziewczynki na krwotoki wewnętrzne, była sztucznie podtrzymywana przy życiu do 6.11.1987 godz. 8.40 rano. Lekarze mówili, że miałaby szansę na przeżycie jedynie  gdyby od razu udzielono pomocy medycznej. Steinberg został skazany, ale wyszedł z więzienia w 2004 roku. Nussbaum leczyła się psychiatrycznie, później pracowała dla organizacji wspierającej ofiary przemocy w rodzinie i wydała książkę na ten temat, wykładała też na różnych  uczelniach ze swojego życia. Przeszła też liczne operacje plastyczne, obecnie jest na emeryturze i odkąd Steinberg wyszedł z więzienia żyje w ukryciu pod innym nazwiskiem. W internecie jest dużo materiałów na temat tego przypadku, są również wywiady z przybraną matką, materiały filmowe i zdjęcia. Biologiczna matka wydała książkę, w której opisuje życie z „winą, która jej nigdy nie opuści.”

 

Zastanawiałam się  co mogłoby wskazywać na to, że takie tragiczne życie będzie miała ta mała osóbka? Ten IV dom- można, myślę tak zinterpretować: Pierwszy władca IV domu Merkury w XII domu. Jest silny zodiakalnie, słaby horoskopowo. XII dom izolacja, rozstanie- biologiczni rodzice (Merkury kon.Wenus- Wenus też włada X domem przez wywyższenie) oddają dziecko do adopcji nie widzą możliwości zachowania małej przy sobie, nie mają też ślubu. Matkę opisuje też Neptun, który w VI domu jest słaby, tutaj w kwadraturze do Jowisza. Zależy im żeby utrzymać tą ciążę w tajemnicy (Neptun, XII dom). Pomaga biologicznej matce w tym jej lekarz (XII dom). W każdym razie matce zależało bardzo żeby dziewczynka trafiła w ręce zamożnej rodziny żyjącej na Manhattanie i to jej ten lekarz obiecał. Oddała dziecko świadomie(trygon)- Merkury, Wenus separują do planet w retrogradacji w IV domu. Ponieważ matka nie miała możliwości dowiedzieć się i sprawdzić jakie są losy jej dziecka (Merkury słaby w XII) żyła w iluzji, że jej córce wiedzie się dobrze.

 

Druga część IV domu jest w Wadze a tam planety w retro. Tutaj byłam troche zaskoczona sytuacją, bo Saturn wywyższony- a taki zazwyczaj wskazuje na praworządność, sprawiedliwość a tu taka tragedia. Tzn. malefik w IV domu przeważnie wskazuje na jakieś problemy w domu, ale myślałam, że skoro jest tam też Jowisz to tak źle nie będzie. Księżyc jest niekorzystnie okadrowany, a Saturn jest władcą VIII domu, Wenus władczyni Saturna włada też XII domem. Planety są  w retrogradacji co je osłabia- można  chyba więc powiedzieć, że są „odwrócone od tego prawa”, albo inaczej, niewłaściwie, niesprawnie je stosują- no i sama retrogradacja może też na adopcyjnych rodziców wskazywać . Ale wywyższenie Saturna obrazuje tez dom zamożny, oboje adopcyjni rodzice mają wyższe wykształcenie i dobrą pracę. Przybrany ojciec jest prawnikiem ale niestety takim w "retro".

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-10-27, 18:50:58

Biedne dziecko Niepocieszony. Bardzo smutna historia, szkoda że to nie jakiś film, tylko prawdziwe życie.

 

Kaśko K. - szczerze gratuluję wygranej.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-10-27, 19:33:43

 

 

Gratulacje dla KKUsmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
starybosman 2012-10-27, 21:30:53

Kaśko Kariatydo. Moje wyrazy szacunku  z gratulacjami. A sama historia, jak już wspomniała Maszowa, istotnie, bardzo, bardzo smutna.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Anma 2012-10-28, 01:03:11

Wierzchołek IC - domu rodzinnego znajduje się w Pannie,  jego władca - Merkury w Bliźniętach; oba znaki są podwójne, co już może wskazywać na "podwójną rodzinę", dwie rodziny, dodatkowo władca IC jest w domu XII - najsłabszym, domu wrogów. Maleficzny Saturn znajduje się w domu IV, co wskazuje bardzo często na chłód emocjonalny, przeszkody, trudności w domu, lub brak domu w ogóle.

Sygnifikatorem matki w tym horoskopie jest Wenus, natomiast ojca - Słońce, sygnifikatorem obu rodziców ogólnie dom IV. Władca matki (Wenus) to Merkury, władca ojca (Słońce) to Wenus. Zarówno Wenus jak i Merkury znajdują się w domu XII. Słońce jest jeszcze w domu XI, ale już jakby w XII. To tak, jakby tych planet nie było. 

Władcą domu śmierci jest Saturn, który niefortunnie znalazł się w domu rodzinnym i jest w aspekcie z Księżycem - władcą ascendentu; co prawda, jak tutaj już słusznie zauważono jest w egzaltacji, więc teoretycznie nie powinien tak bardzo szkodzić, ale retrograduje, wciąż jest malefikiem i dodatkowo władcą domu VIII. Księżyc separuje od Saturna, a Saturn retrogradując od niego - odchodzi, ale zmierza do Wenus, władcy domu XII. Dodatkowo władcą Księżyca jest Wenus!, więc ta ucieczka na niewiele się zdała.... Między Wenus a Saturnem jest dodatkowo aspekt. Punkt ojca znajduje się w 23 stopniu Wodnika i znowu jest on we władaniu Saturna. Wszystkie planety w tym horoskopie są we władaniu albo Wenus, albo Merkurego. 

 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-09-10
Kaśka Kariatyda 2012-10-28, 01:51:16

 

O, znowu udało mi się niechcący cośkolwiek odgadnąć.Zaskoczony

Nigdy nie przyszłoby mi na myśl, że chodzi aż o tak tragiczne doświadczenia tego dziecka.

Próbowałam nawet podpatrywać, co może ona teraz robić i zastanawiałam się z jakiego powodu Lupka wybrała ją do zagadkowego forum?  Stwierdziłam, że chyba dlatego, iż , mimo, że tak b.wrażliwa, to była na tyle mocna,  aby  przetrwać trudy dzieciństwa i zdyskontować potem  te przykre przeżycia.

Tak, tak, Szanowni Współzgadujący, cierpienie bezbronnych dzieci  budzi  największy sprzeciw i bunt oraz   potępienie dla oprawców.

 

Chociaż historia smutna, to miło było znowu znaleźć się w Waszym świetnym, zgadującym i komentującym towarzystwie; dziękuję też  za gratulacje.

 

A propos końcowego komentarza Lupki do wypowiedzi Staregobosmana; interesuje mnie astrologiczne tło syndromu sztokholmskiego; może ktoś pamięta, czy był komentowany na Sollunari?

 

Szefowo, Szefowo, mam jeszcze propozycję z rodzaju tych "nie do odrzucenia"Oczko odnośnie do zasad zagadek. Może by tak zmienić formułę wyboru następnego autora: osoba która osiągnęła najbardziej przybliżony wynik  w nagrodę  wskazywałaby  innego zgadującego, zamiast sama zostać autorem?Niezdecydowany

 

Anmo,  skoro sygnifikatorem niezamężnej matki jest w tym horoskopie Wenus, to czy biol. bezżennego ojca,  nie powinien reprezentować Mars? (A najlepiej  Merkury,  bo to takie trochę starsze dziecko był ten ojcciecPłacz).

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Anma 2012-10-28, 12:32:36

Kaśko, nie wiem. Zastanawiałam się nad sygnifikatorami rodziców naturalnych i zastępczych. Mamy do czynienia z urodzeniem dziennym, więc matkę jako taką sygnifikuje Wenus, a ojca jako takiego - Słońce ( przy urodzeniu nocnym byłyby to odpowiednio: dla ojca - Satrun, a dla matki - Księżyc). Nie wiem, czy mozna przyjąć dla drugich rodziców, zastępczych sygnifikacje nocne? Albo władców troistości?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 37
Dołączył/a: 2012-09-10
genny19 2012-10-28, 19:07:16

Anma pisze "Zastanawiałam się nad sygnifikatorami rodziców naturalnych i zastępczych "

Myślę ,że to są  te same sygnifikatory.   Znane mi  osoby , które byly adoptowane to Steve Jobs oraz Mario Balotelli (dane w Bazie).

Steve Jobs wiedział ,że jest adoptowanym dzieckiem od swoich adopcyjnych rodziców.

Ojca w jego horoskopie reprezentuje Jowisz w Raku w konunkcji z Uranem w X domu.

Ojciec rodzony pochodził z Syrii ,przybył do USA na studia. Był wykładowcą na uczelni w dziedzinie nauk poltycznych a potem prowadził kilka resteuracji. Jandalini był najmlodszym z dziwięciorga rodzeństwa.Jego ojciec posiadał rafinerie oraz wiele innych firm.

Ojciec adpocyjny był mechanikiem okretowym ,operator maszyn a jego pasją bylo majstrowanie przy starych   samochodach. 

Matka -retrogradujący Merkury w Wodniku w V domu. 

Matka Joanna Schieble  -pochodziła z rodziny o  niemieckich  korzeniach. Jej ojciec (Merkury )parał się rozmaitymi interesami m.in chemigrafią. To on nie pozwalał na małżeństwo córki z Syryjczykiem grożąc ,że zerwie z nią kontakty. To dlatego Joanna zdecydowała się oddać dziecko do adopcji.

Clara Jobs -jej rodzice pochodzili z Armenii.. Nie mogąc zajść w ciążę ,zdecydowała się na adopcję. Mieli jeszcze młodszą od Steve córkę. Z zawodu była księgową . 

 

 Znam chopaka ,który został  adoptowany ale  jest bardzo  podobny do swoich rodziców adopcyjnych.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-10-28, 19:10:52

Podstawowe informacje o domu rodzinnym daje stella w IV domu. To jest stella bez dyspozytora czyli bez Wenus (co działa maleficznie) a ta w XII domu. Tam też Merkury czyli rodzice nieznani a nadto wł. horoskopu nie wiedziała o adopcji.

O matce mówi MC a o ojcu IC - ja przynajmniej tak interpretuję.

 

Planety w XII domu to też informacja, że o jej dzieciństwie  wiemy nie z opowieści samej zainteresowanej a z relacji osób innych. Lupko, a jakie były okoliczności śmierci? Napisałaś, że Lisę przyniósł nieprzytomną do domu ojciec zastępczy. Może wiesz, co jej się przedtem stało. Pewnie to wynika ze źródeł, do których dotarłaś.

 

Zmiana zasad zgadywania zależy od ogółu zgadujących. Trzeba by jednocześnie przewidzieć rozwiązanie, co zrobić, kiedy obdarowany prawem do zadania zagadki nie zechce jej zadać.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2012-10-28, 23:30:57

Ja domyśliłam się, że dziecinę prawdopodobnie deko za mocno skatował; tak wynikałoby z kontekstu.

Pewnie bież. tranzyty ujawniłyby wpływ np. energii Marsa na potwora dzieciobójcę.

 

Jasmin, z tą delegacją prawa do zadawania następnej zagadki to żartowałam, jest to raczej nierealne , takie  "na kogo wypadnie, na tego bęc".

 

Myślę oczywiście nad tematem kolejnej zgadywanki. Może to być kwestia zrealizowanej kariery życiowej kobiety?

Tzn. rodzaj  osiągnięć: zawodowe, czy rodzinne, może hobbystyczne; awans czy regres społ.?

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
genny19 2012-10-29, 00:19:04

Lupka napisała;

''Nussbaum leczyła się psychiatrycznie, później pracowała dla organizacji wspierającej ofiary przemocy w rodzinie i wydała książkę na ten temat, wykładała też na różnych  uczelniach ze swojego życia. Przeszła też liczne operacje plastyczne, obecnie jest na emeryturze i odkąd Steinberg wyszedł z więzienia żyje w ukryciu pod innym nazwiskiem. W internecie jest dużo materiałów na temat tego przypadku, są również wywiady z przybraną matką, materiały filmowe i zdjęcia. Biologiczna matka wydała książkę, w której opisuje życie z „winą, która jej nigdy nie opuści." ''

Tu podobieństwo obu kobiet .  Antiscia Neptuna  ich drugiego  sygnifikatora znajduje sie na DSC. 

 W listpadzie 2007 r   Neptun znajdował się w koniunkcji z swoją antiscią.

''Tzn. malefik w IV domu przeważnie wskazuje na jakieś problemy w domu, ale myślałam, że skoro jest tam też Jowisz to tak źle nie będzie''.  

Nicolle Paganini koniunkcja Jowisz ,Saturn w Strzelcu w I domu- bity ,głodzony i zmuszany przez ojca do grania.

Jerzy Kulej  jako dziecko był wątły. Dokuczał mu i bił kolega z klasy,dlatego zapisał się na boks.

Huber Wagner przydomek kat ze względu na stosowanie morderczych  treningów.

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
lupka 2012-10-29, 13:00:40

Wg. zeznań matki zastępczej: Dziecko pobiegło do łazienki  zapytać o coś ojca. W tym czasie matka była w innym pomieszczeniu. Kiedy ojciec przyniósł nieprzytomną Lisę, matka zapytała co się stało. On odpowiedział, że to nie ważne. Matka nie widziała zdarzenia-czy on ją bił czy co się z nią działo- ale same dziecko się przecież nie pobiło. Ponieważ nikogo innego w domu nie było- ojciec zastępczy został uznany za sprawcę. Matkę uniewinniono w procesie- dlatego, że była w tak złym stanie zdrowotnym, że sąd uznał, że ani psychicznie ani fizycznie nie była zdolna do czegokolwiek.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Be 2012-10-29, 13:42:43

Tja, wyjazd za granicę to nie był. I 1 rok też się nie zgadza. Czy po roku w jej życiu coś się wydarzyło? 1° między Księżycem i Saturnem. Nie ma nic w dyrekcjach sugerującego jej śmierć w wieku 6 lat.

Skąd Lupko masz jej godz. urodzenia?

Saturn jest w ścisłej kwadraturze do Asc czyli Saturn władający 7,8, i 9 domem w osobie Steinberga-prawnika.

 

Czy przy godz. ur. : 8.50 zgadzają się wam fakty z jej  życia?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 119
Dołączył/a: 2012-05-05
lupka 2012-10-29, 14:39:49

Be godzina urodzenia pochodzi z dokumentów wystawianych przy urodzeniu, to jest godzina urzędowa. Dane pochodzą z astro.com. W 1982 roku jej matka straciła stałą posadę w wydawnictwie Random House, dlatego, że miała często nie pojawiać się w pracy (przez leczenie- Steinberg zaczął ją bić w 1978 roku). Dlatego od 1982 roku pracowała dla tego wydawnictwa w charakterze konsultantki. Czytałam też, że Steinberg miał ukrywać manuskrypty, nad którymi pracowała lub je niszczył, przez co miała problemy w pracy.

 

Joel Steinberg ur. 25.05.1941 New York. Stellum w Byku- Jowisz ,Uran,Saturn (na Słońcu Lisy) w sekstylu do Marsa w Rybach, Merkury w Bliźniętach kwadrat Neptun.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-10-29, 16:33:55

Kaśko Kariatydo, jak sobie Waćpani życzy tematyki wymienionej wyżej, to nie widzę przeciwwskazań, chyba że koleżeństwo na coś specjalnego ma ochotę.

 

Lupko, dzięki za dodatkowe info.  

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.