Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Zagadki astrologiczne

Zagadka 12 . Czy ta dojrzała kobieta zrobiła jakąś karierę?
Kaśka Kariatyda 2012-10-30, 16:16:08

Czy ta 60-l. kobieta, zrealizowała w swoim życiu jakąś karierę? Czy zawodową, czy społeczną, może polityczną, albo finansową? A może rodzicielską, wychowując np. kilkoro dobrych, mądrych i wykształconych dzieci?  Czy jej osiągnięcia były wspierane przez kogoś, albo sama sponsorowała karierę męża  lub dzieci, czy też rodzeństwa? Wreszcie, czy ostatecznie osiągnęła awans  środowiskowy i społ., czy też regres?

Ważne jest wszystko, co Wam przyjdzie na myśl.

Wygrywa  Forumowicz, który nazwie rodzaj kariery oraz poprawnie poda najwięcej szczegółów ją  charakteryzujących.

Rozwiązanie zagadki po 2 tyg.,  14.11. wieczorem.

Radix jest dosyć interesujący , więc życzę  ciekawej i miłej łamigłówki.

 

PS Z powodu błędu technicznego nie wyświetla się miniatura pliku graficznego, proszę po prostu kliknąć aby go wyświetlić

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Odpowiedzi
Jasmin 2012-11-06, 17:38:35

Podam dane urodzeniowe z wykresu: 25.06.1952r. g. 11:00 Strzyżów. Dla zachęty i pewności, że wszystko jasne :)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2012-11-07, 00:09:55

Teraz wszystko jest jasne, może za jasne. Dlatego „Licencjonowana Kadra" nie przystępuje do takiego przedszkolnego rebusika, bo to dla niej klocki...Zaklejone usta

A inni najpierw świętowali,   potem  zajęci byli wielkimi kumulacjami. Teraz skasują wygrane i z radością przystąpią do zgadywania.Oczko

To gratuluję ewentualnych wygranych i zapraszam.Usmieszek

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-11-12, 18:00:23

 

No to  spróbuję sama troszkę pozgadywać.Pokazuje jezyk

Osoba ta zrealizowała świetlaną karierę rodzicielską  i rodzinną. Wskazuje na to 10.d. w znaku Raka (rodzina), w którym znajdują się aż 4 planety. Więc ma czwórkę udanych dzieci, prawie jak wielkie prezydentowe  oraz  piątego męża, jedno wspanialsze od drugiego i następnego.  To wokół dzieci i małżonka skupiała się jej inwencja i zaradność życiowa, mimo, że posiada niezgorsze wykształcenie (gastronomiczne, bo szczyt 9.d. w Byku, a Wenus w Raku, czyli dobrze karmiła rodzinę).

Pierwsze dziecko sygnifik. przez Słońce w dw. Lwa miało niesamowicie silną wolę, więc miała z nim niezłe pieriepałki, żeby mu wpoić jakieś zasady lub elementarną wiedzę o ludziach i świecie,  a nawet nakarmić go lub napoić  (cola, cola is coolZłosć).

Drugie dziecko, dziewczynka którą symbolizuje  Wenus w dw. Lwa,  ma też  niesłychanie silny charakter, a także zamiłowanie do strojów i występowania na forum, ( a więc zdolności aktorskie) ale szybko musiała wyjść zamąż i potem już stroił ją  mąż, a ona głównie dla niego wbija się "na aktorkę" i "na damę" (zerowa koniunkcja ze Słońcem).

Trzeci chłopiec był odjechanie nowatorski, ekscesywny , eksperymentatorski  i niereformowalny, w sumie dobrze postrzelony,   jak dyktowała energia niejednoznacznie jakościowo aspektowanego  Urana w dwadzie Strzelca.  Dzięki Niebu i temu Uranowi  wyrósł on na utalentowanego  informatyka, przyniósł splendor i sławę, która wynagrodziła jej trudy rodzicielstwa i przyniosła bonusy materialne rodzicom.

Czwarta dziewczynka  od małego była mądrym, skromnym skarbem  (Merkury w dwadzie Ryb),  pomocnym i pomagającym  rodzeństwu, a zwłaszcza  aktualnie dojrzałym rodzicom.

To ona ukoronowała karierę rodzicielską  mamusi, prawie tak, jak „mądra żona męża swego korona".

(Koniec)

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-11-12, 18:10:54

O, jak miło widzieć pierwszy wariant w zagadce. Usmieszek Jedna jaskółka, a zaświergotała, jak wiosenką.

Zapraszam nieustająco i przeuprzejmnie, mimo Merkurego w Retro i "innych jakichś".

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-11-12, 21:36:50

Och, Kaśko! chyba zaczarowałaś czas, bo zleciały te dwa tygodnie nie wiadomo kiedy (albo mnie tak znowu zaćmiło). A miałam zamiar przyjrzeć się horoskopowi tej pani. Mam nadzieję, że nie zgadłaś sama wszystkiego i mogę też i ja pozgadywac Głosny smiech

Otóż widzę i ja, że dzieci tam pod dostatkiem, a wszystkie są mamusi chlubą - Zagadka "żyje" ich sukcesami i porażkami. Ale przecież nie tylko to się liczy. Dzieci bowiem mają ten niemiły zwyczaj, że dorastają... i w tym momencie zaczynają się schody. Jednak nie wszystkie muszą prowadzić w dół, bo dla niektórych rodziców to jest właśnie wspaniały moment na podjęcie własnego rozwoju. 

Więc skoro dzieci Zagadki już dorosły, widzę Ją jako organizatorkę/przewodniczącą fundacji zbierającej środki na pomoc dla mniej sprawnych i zaradnych dzieci.  Do skutecznego poszukiwania sponsorów i zbierania niezbędnych funduszy ma niewątpliwe predyspozycje, co wnioskuję z położenia władcy 8 domu (Marsa ) w domu 2.

Talenty do "załatwiania" różnych spraw bez względu na to, na jak wysokim szczeblu, widzę w korzystnym położeniu Merkurego (władcy MC).

Kobieta 60 letnia ma wciąż wiele do zrobienia i powiedzenia we współczesnym świecie, nie jest jeszcze przesądzone, że teraz to ma tylko usiąść w bujanym fotelu i dziergać kapciuszki dla dorastających wnucząt. Głosny smiech

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-11-13, 21:13:52

 

Maszowo, wytrwała i spolegliwa Forumowiczko, wielkie dzięki za pierwszą   wersję odpowiedzi.Buziaczek

Okazuje się, że konstrukcja wariantu nie jest wcale taka pracochłonna, (wiele osób narzeka na brak czasu) trzeba tylko odrobinę dobrej woli.Zaskoczony Nie było nawet warunku uzasadnienia astrolog.

 

Wypada wobec tego przedłużyć jeszcze  okres zgadywania?

O ile to coś da? 

Może małe głosowanie: kto ma zamiar zakomunikować   jeszcze swoją opcję?  (Np. gdyby doba była elastyczna i miała chociaż 26 godz.?Głosny smiech).

 

Albo  mały sondaż  co do tematu zagadki i przyczyn braku frekwencji?  (Przed zadaniem tematu pytałam o „pozwoleństwo").

1.Temat zbyt skomplikowany: szacuję  0% potwierdzeń , bo temat jest  b. prosty, typu czarno na  białym.

2. Temat zbyt zadęty, bo dotyczy  ambicjonalnych spraw awansu i  finansów -  szacuję ok. 30 % potwierdzeń.   Ale to ze względu na specyficzne cechy tej kariery został  wybrany ten Radix.

3. Aktualne  tranzyty nie sprzyjały - 20 %  potw.  A kiedy właściwie sprzyjały?  Ciągle jakaś planeta w Retro, albo w kwadracie, albo opoz., lub zaćmienie, nadto  krzyż, półkrzyż lub inna   „pararealia".   To przecież prawie  cały czas żyjemy i działamy przy tych „ropuchaliach" skrzeczących z nieba, nieprawdaż?Niezdecydowany

 

[Dziś  po poł. Ślubny zadzwonił do mnie z ogródka, gdzie pracował przy drzewkach: zobacz przez  okno, po trawniku  chodzi żaba z kolorowym ogonem . Pomyślałam , co to może być? Czy to jakaś traszka  jeszcze się nie schowała w związku z tą wysoką temp.? Przykleiłam nos do okna, jak ten niejadek, który miał szybko zjeść zupkę ("mama, nie jubie ziupy"), "bo na polku stoi ładny słonik i zaraz może uciec".  Jak ja tu zobaczę takiego małego gada? Pewnie ze wsi uciekł jakiś kogut i przyszedł na działki wyjeść resztki owoców. I zobaczyłam wreszcie pięknego bażanta.

Ale ogrodnikowi udało się mnie zaćmić i retromerkurialnie omamić!  Latem słychać było skrzeczenie z zarośli przy działce. Ja twierdziłam, że to ropuchy i inne żaby. A on z kolegą, że bażanty.  A ja: nie zdołacie mi tego kitu wcisnąć, tu jest za dużo ludzi i psów, żeby zaglądały bażanty. A jednak była to parka bażantów.]

 

4. "Nie będziemy się zajmować jakimś 60-l. "wapnem" - 5 % odp.-  he,he, chcielibyście mieć takie wapienko w domku.Niewinny,Aniołek

5. Inne przyczyny np. „wiemy, ale nie powiemy" - to już trzeba oszacować na 45% prawdopodobieństwa.

    No to powiedzcie o co to chodzi, albo  porzućcie te wapory i  dalej zapraszam.Usmieszek

 

Pozdrawiając oczywiście dobranockowo.

 

 

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-11-13, 21:53:11

hahaha, a to mnie rozbawiłaś tymi ropucho - bażantami Głosny smiech.

W kwestii zagadki, stawiam na wysyp odpowiedzi w ostatniej chwili, bo tak w poprzednich bywało.

 

Myślę też, że nie zaszkodziłoby przesunięcie terminu o kolejny tydzień lub dwa.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-11-14, 00:48:01

Cieszę się. Bardzo lubię dowiedzieć się czegoś i nauczyć  od ludzi, a jeszcze bardziej wprawić ich w zdrowy śmiech.

 

Czekamy dalej na wpisy albo głosy w "sondażu", albo co. Zaćmienie już się skończyło, możnaby się odzywać.Oczko

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-11-24, 23:29:02

 

Teraz napiszę jak w oficjalnym piśmie urzędowym: w związku z powyższym  permanentnym brakiem frekwencji  zmuszona jestem kontynuować mój monolog.Płacz

Nie mam zwyczaju chowania głowy w piasek i nie obawiam się ani nie  wstydzę stwierdzić,  że brak akcesu Prześwietnych Forumowiczów jest z dużą pewnością efektem jakiejś zbiorowej opozycji i/lub ostracyzmu. Tylko to przychodzi mi na myśl.

W Rx Zagadki 12 nie ma, o ile mi wiadomo, żadnych newralgicznych punktów ani sygnifikatorów typu np. gwiazda Północna Szala Wagi w 18 st. Skorpiona,  nakazująca  odstąpienie od  analizy astrolog., zagrażającej złymi konsekwencjami dla analityka.

Nie jest też chyba powodem bojkotu  obawa przed koniecznością  zadania zagadki o „pechowym" 13. n-rze.

Sam pomysł działu zagadek chyba się też jeszcze nie zdeprecjonował.Niezdecydowany

  Dział funkcjonował  dobrze lub znakomicie, a tu  nagle tąpnięcie, kiedy Kaśka zadała następną zagadkę.

I nastało milczenie typu „ani be ani me ani kukuryku", które wspaniałomyślnie przerwała jedna litościwa kobieta Maszowa.Buziaczek

Na brak wpisów w zagadce nie pomógł nawet  stek zakręconych banialuków  w moim niby-wariancie, skompilowanych w nadziei poruszenia swą niedorzecznością  astrologicznych sumień, które po tej prowokacji   wystąpiłyby  przeciwko antyastrologii tam zawartej.Zawstydzenie

 

Przy czym jednocześnie pojawił się kolejny „serwilistyczny" wpis Kaśki  w wątku   „Wężownik".  I dodatkowo z „ inwokacją"  „czytajmy to, gdyż  to je fajne".

„A poooszła ty na drzewo! My mamy swoje kręgosłupy estetyczne, etyczne i profesjonalno-hobbystyczne i nie potrzebujemy indoktrynacji  w kwestii co mamy czytać".Zazenowanie

 

Diagnoza i terapia jest taka: „Kaśka,  przestań ze swoimi komentarzami wchodzić  Szefowej bez  wazeliny, bo to jest pozbawione klasy, żałosne i w ogóle przeciwskuteczne".Głosny smiech

(A fe Maszowa,  ze swoim scenariuszem poszłaś do kina „Wazelina"Niewinny,Aniołek).

 

Dobra.  Zgadzam się z tym w 150 %, że  „wchodzenie", kadzenie itp. jest niskie, ohydne, mdłe, obłe i jeszcze jakieś tam inne  wielokrotnie negatywne.

 

„Jeszcze takiego wazeliniarza na Forum nie było i pewnie nie będzie".Niepocieszony

Moja odp. będzie krótka:  zacznijcie interpretować tranzyty, mniej lub bardziej systematycznie i trafnie, a będę komentować Wasze, a nie Krystyny  Dacy, czy innej V.B.

(A „inwokację" napisałam tylko po to, żeby było śmieszniej, niż np. „a to dopiero je fajne").

 

Podkreślam z całą stanowczością i konsekwencją, że moje komentarze i odnośniki do Ciekawych Tranzytów czy też  drobne linkowanie do innej strony nie jest wyrazem czołobitności, serwilizmu, kadzenia, wazeliniarstwa itd., ale jedynie dowodem mojej fascynacji  działaniem astrologii  w codziennym życiu, działaniem opisywanym przez profesjonalnych astrologów m.in. w drodze analizy tranzytów.Usmieszek

 

Teraz sedno sprawy:  nigdy nie byłam, nie jestem, ani nie będę żadnym astrologiem, a w związku z tym nie umiem  i jeszcze długo nie będę umieć  poprawnie interpretować tranzytów,  progresji, dyrekcji itp.  Jeszcze pół roku temu na zew  planet byłam tępa i głucha, jak pnie drzew w beskidzkim lesie, którymi astrologiczny  Panteon  pali w swych kominkach  (popijając nektar i animozję, tfu, ambrozję).Oczko

Każdy wie, jak długo trzeba się uczyć astrologii, a ja dopiero zaczynam, co zaznaczam  przy różnych okazjach.  Mam jednak już teraz jakiś milimetr  własnych doświadczeń życiowych i obserwacji do zakomunikowania i nie bardzo mogę czekać, aż się nauczę: mój czas może nie być tak elastyczny i łaskawy.

Jest mi najzupełniej obojętne kto pisze,  ważne jest  sprawdzanie się interpretacji i prognoz  w życiu.  Nie mogę uprawiać złodziejstwa intelektualnego i pisać np. „dzisiejsze tranzyty zapowiadały to i to, u mnie zdarzyło się tak i tak."Zawstydzenie

Prawo stanowi, że jeżeli podejrzany nie miał korzyści z popełnienia przestępstwa (lub czynu wazelinującegoGłosny smiech), to należy domniemywać jego niewinność.Usmieszek

 

 

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-11-24, 23:34:08

 

 

A teraz pora kończyć zagadkę.

Niniejszym wszem i wobec ogłaszam, że zwyciężczynią zagadki nr 12 zostaje  Maszowa. Bardzo trafnie odgadła rodzaj kariery (ale mniej dzieci) i predyspozycje,  kreśląc  przy tym możliwą, b. pożyteczną perspektywę działania  Zagadkowskiej  na emeryturze.  Kobieta owa może odnieść sukces w działalności społ.,  gdyż poza wszystkim jest b. zadbana, szczupła, gustownie ubrana,  wysportowana, o wyglądzie o 15 lat młodszym, niż w rzeczywistości.

 

Maszowo, Kariatydo  Kariatyd, moje szczere podziękowanie i gratulacje.Usmieszek

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-11-25, 12:23:05

Oczko Dziękuję Kaśko. Nietrudno zostać zwycięzcą przy braku konkurencji, ale zawsze to przyjemnie, że co nieco mi się udało odgadnąć.

Myślę, że na razie trzeba dać spokój zagadkom, bo czas wyraźnie nie sprzyja.

Ja aktualnie obserwuję tranzyt Marsa przez ważne rejony mojego horoskopu, więc będziesz miała okazję dorzucić swoje uwagi do wątku, który mam zamiar utworzyć na tę okoliczność. "Już za chwileczkę, już za momencik" biorę się za pisanie, niechno tylko "przeleci" mojego Saturna, co nastąpi niedługo.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
lupka 2012-11-25, 12:31:54

Gratulacje Maszowa! Kaśko Kariatydo nie wiem skąd mój chwilowy brak entuzjazmu dla zagadek- ale muszę powiedzieć, że bym nie brała udziału  w tej zagadce, bez względu na to kto ją zadaje, bo po prostu nie miałam na to ochoty. Brałam udział w prawie każdej zagadce więc tym razem sobie odpuściłam- bo  przecież uczestnictwo nie jest obowiązkiem a  raczej przyjemnością. Przeraża mnie trochę, że bierzesz milczenie forumowiczów do siebie i obarczasz się (myślę) wyimaginowanymi problemami, jakie to miałabyś swoją osobą nastręczaćNiewinny,Aniołek. A może miałam Twój wpis wziąść z humorem? Bo nie potrafię sobie wyobrazić, że tak na serio myślisz;). W każdym razie mój brak udziału był kwestią braku ochoty na zgadywanie i jakiegoś zgasłego entuzjazmu ostatnio, zajęcia czym innym. No ale ja mogę mówić wyłącznie za siebieUsmieszek.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Kaśka Kariatyda 2012-11-27, 00:41:18

 

Miłe Dziewczątka,Buziaczek

 

Moja refleksja miała charakter  tekstu retorycznego,  nie była  absolutnie, tak jak w toku zagadki, próbą  wywoływania kogoś konkretnego do udziału w wątku. (Uderz w stół a nożyce się odezwą?Oczko). Skoro na początku żywota szufladki z zagadkami  notowany był tak wielki aplauz kreatorów i amatorów,  to nagły spadek zainteresowania dał do myślenia.

Taka reasumpcja zagadki była  efektem  mego pomysłu na jej kreatywne zakończenie, tak pół żartem pół  serio.  Jako wodzirej  zgadującej zabawy  postanowiłam zakończyć ją  jakoś  „z pazurem", a nie tak nijako, jak jej  przebieg. 

Wszystko dobre, co się dobrze kończy.  A więc, końcem końców, taki skromny żywot  tematu dał mi okazję do zrzucenia  Dejaniry szaty domniemanego głównego apologetyka. Oczko

 

Maszowo, niezależnie od tego, czy Twój Saturn zostanie "przeleciany", czy nie,Niezdecydowany  dziękuję za zaproszenie do udziału w Twoim wątku.  Sama mam tez obserwacje co do kwadratury Marsa z Uranem, planet, których energia  jest wyraźna i transparentna.

 

Lupko, jakkolwiek potraktowałaś tekst   zakończenia  zbyt poważnie, pisząc o swoim przerażeniu i moim obarczaniu się, to ze zrozumieniem i akceptacją przyjmuję  Twe  stanowisko w kwestii  zaniechania udziału oraz odbioru  podsumowania.Uśmiech

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-11-30, 15:58:12

Różnie się układa w życiu, to i w Zagadkach także. Bądźmy dobrej myśli. Podobnie jak inni uważam, że zmniejszone zainteresowanie zgadywaniem nie miało jakiejś szczególnej konotacji z tym, że zagadkę zadała KK.

 

pozdrawiam

w oczekiwaniu na kolejne ćwiczenie zagadkoweUsmieszek

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Kaśka Kariatyda 2012-12-03, 19:53:19

Jasmin, jak miło, że wróciłaś. Niektórzy już mało nie wołali "Jaaasmin wróóóć, Starybosmanie  zagląąądnij tu, Ara.s  daj głooos".  Usmieszek

Tematów: 6
Odpowiedzi: 152
Dołączył/a: 2011-05-03
Teksty w działach stałych
Jasmin 2012-12-04, 06:49:44

No dzięki, za sympatię. To miło tak z rana przeczytać (mam kłopot z przestawieniem się z powrotem na naszą strefę czasową i budzę się w nocyUsmieszek). Już myślałam, że tęsknią za mną tylko wystawcy rachunków do zapłacenia.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.