Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Zagadki astrologiczne

Zagadka - horoskop podróży
Jasmin 2013-05-25, 08:47:59

Witam,

 

proponuję trochę inną zagadkę, niż poprzednie. Na luźniejszych zasadach, np. nie jest konieczne typowanie zwycięzcy. 

Zagadka dotyczy podróży. Kto zechce poćwiczyć, proszę o wszelkie informacje, co to za podróż, jak przebiegała, jak się zakończyła oraz o te szczegóły, które zobaczycie w załączonym horoskopie. Zapraszam!

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
maszowa 2013-05-25, 19:58:20

Zgłaszam się do zabawy Usmieszek.

Władcą podróży (IXd.) jest Saturn w Retro - obstawiam powrót do miejsc już kiedyś odwiedzanych i takich, które symbolizuje ta planeta, czyli Egipt, Indie i tym podobne.

Merkury jako władca ascendentu jest sygnifikatorem podróżnego - jego obecność w XII domu to sygnał, że podróż nie przebiegała komfortowo, ale sam Merkury jest silny, bo we własnym znaku,więc z pewnością wszelkie trudności i niewygody zostały pokonane pomyslnie.

Księżyc i jego położenie wskazuje na samopoczucie podróżnego - to nie było ani miłe ani łatwe doświadczenie. Nie dość że sygnifikator znalazł się w znaku całkiem obcym własnej naturze, to na dokładkę tworzy kwadraturę z Saturnem. Dodatkowo mogły być jakieś problemy z bagażem, bo Księżyc tu włada II domem - kwadratura z Saturnem może oznaczać, że gdzies zostały zatrzymane.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
jana 2013-05-25, 22:32:22

Jak miło, że pojawiła się zagadka. Dziękuję Jasmin. Usmieszek

 

Władca I domu  Merkury reprezentuje podróżujących. Merkury wskazuje na ludzi młodych. Merkury jest silny bo w swoim znaku, ale w XII d. na wygnaniu. Może podróż była zachowana w tajemnicy. Merkury jest w koniunkcji z Wenus i w kwadraturze z Neptunem, to może świadczyć iż podróżujący to zakochani ludzie. Kwadratura z Neptunem wskazuje na jakieś rozczarowanie w miłości, a może w podróży.

 

Księżyc przedstawia samopoczucie ludzi podróżujących. Księżyc jest w Lwie, podróżujący na początku byli  zachwyceni podróżą, jednak kwadratura Księżyca z Saturnem wskazuje na jakieś ograniczenia (może ludzi starszych, władzy).

 

Słońce władca III domu (krótkich podróży) jest w XII d. , schowane, ukryte – podróż w tajemnicy.

 

Nie jestem pewna, czy władcą IX d. dalekich podróży jest tutaj Saturn czy Uran. Jeżeli jest to Saturn, który jest w retro, to może podróżujący musieli zawrócić z podróży i podróż została przerwana. Natomiast jeżeli jest to Uran, który jest w ścisłej kwadraturze z Plutonem w retro w VIId. to także jakieś nagłe zakończenie podróży.

Jeżeli przyjąć, że VII d. wskazuje na cel podróży i jej koniec, to położenie tam Plutona potwierdza przerwanie podróży.

 

Władcą VII domu jest Jowisz, który jest  na wygnaniu. Chyba cel podróży nie został osiągnięty.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Jasmin 2013-05-26, 08:26:03

Dziękuję za udział w zagadceUsmieszek. Jestem pod wrażeniem niektórych spostrzeżeń Maszowej i Jany, ale dajmy szansę innym, zanim wyjawię całość.

Spróbujcie doprecyzować, w jakim celu podróż została podjęta i co było głównym zajęciem podróżujących. 

 

miłego zgadywania:)

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2013-05-26, 11:12:54

Zważywszy, że władcą VII domu jest Jowisz, który aktualnie znajduje się w znaku Bliźniąt, myślę, że celem podróży było spotkanie z jakimś wpływowym człowiekiem, podpisanie ważnych umów albo przynajmniej nawiązanie kontaktów, które na przyszłość mają się okazać korzystne.

Z położenia Jowisza wnioskuję, że wprawdzie tej wpływowej osobie także zależało na spotkaniu, ale nawet jeśli do niego doszło, to na sam koniec podróży albo wcale.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
jana 2013-05-26, 12:05:11

Cel podróży określa VII d. Z uwagi na położenie w XII d. Jowisza (kapłan, wpływowa osoba), Merkurego (dokumenty), to było to poszukiwanie w archiwach/kościołach jakiś dokumentów. Dom III krótkich podróży, obejmuje znak Lwa i Raka. Księżyc jest w III d., co wskazuje na podróż związaną ze sprawami rodzinnymi, może zwiedzanie miejsc rodzinnych.

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Jasmin 2013-05-27, 08:39:32

Słusznie wskazujecie na Jowisza jako sygnifikatora celu i głównego zajęcia podróżujących. Wskazówek na ten temat dostarcza głównie pozycja Jowisza w XII domu. Na wykresie nie jest zaznaczone współwładztwo Jowisza w XII domu znaku Ryb ale wiemy, że Jowisz włada Rybami wspólnie z Neptunem. Popatrzcie, gdzie i jak obsadzony jest znak Ryb, bo to również wskazówka do zajęcia i celu sygnifikowanego przez Jowisza. Cały XII dom mówi także o rodzaju podróży. Są tam 2 znaki Byka i Bliźniąt , do których trzeba dodać energię Ryb , aby skonfigurować możliwe zajęcia.

 

Podpowiem jeszcze, że obie propozycje głównego zajęcia mają w sobie ziarna prawdy ale nie trafiają w sedno. Podróżujący nie jechali w interesach zawodowych ani w związku z pracą ani nie zwiedzali miejsc rodzinnych, chociaż wspólnie stanowią rodzinę i to, czym się zajmowali robili przy pomocy "ważnej osoby", płacąc jej za to.

 

próbujcie dalej proszęUsmieszek

inni też niech spróbują

pozdrawiam

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jana 2013-05-27, 21:01:49

Cel i główne zajęcie podróżujących Jowisz jest w zerowym trygonie do MC, a to oznacza pozytywne nastawienie do życia, chęć osiągnięcia jakiegoś celu.

 

Znak  Ryb i  Neptun kojarzy mi się min. z: religią, pomocą, światem sztuki, wodą, chemią, jakimś wyczuciem i instynktem, umiejętnością odbierania pewnych niewidzialnych energii.

Znak Byka: wszystko co związane jest z uprawą ziemi, nieruchomościami, architekturą i sztuką, z przyjemnościami życia.

Znak Bliźniąt: sprawy zwiane z handlem, wymianą pewnych informacji.

 

Być może chodziło o kupno domu, ziemi  lub dzieł sztuki.

Myślałam także o poszukiwaniu „cieków wodnych” pod budowę studni. (Księżyc kojarzy mi się z domem, rodziną i z poszukiwaniem żył wodnych).

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Jasmin 2013-05-29, 08:51:39

Mogłabym już podać rozwiązanie ale może chcecie jeszcze trochę czasu? Jeżeli nie będzie innych propozycji, opiszę podróż 30.05. wieczorem. 

 

pozdrawiam:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
genny19 2013-05-29, 19:48:32

 

Według mnie dom VII pokazuje nam miejsce do,którego mamy  dotrzeć. Jego władca Jowisz znajduje się w domu XII-podświadomość,szpitale,więzienia itp.. Jowisz w domu XII ma zdolności do psychicznej pomocy innym osobom.

Cel podróży pokazuje nam dom X .Jego władca  znak Wodnika, jest jednocześnie władcą domu IX-podróży zagranicznych, filozofii życiowej,duchowieństwa, astrologii,komunikacji np.samoloty.Dom IX rządzi także marzeniami i wizjami. Władcami znaku Wodnika są Uran i Saturn.

Uran znajduje się w domu XI-przyjaciół,grup wspólnych zainteresowań,spełnienia marzeń ,nadzieji. Domem XI włada znak Ryb a jego władca Neptun znajduje  się w domu X- cel podróży .Mamy recepcję poprzez domy Urana i Neptuna.

Podstawowe manifestacje Urana i Neptuna to :wzrost podświadomości,religijność,mistycyzm,zdolność przywidywania przyszłych wydarzeń.a także niezwykłe zdolności psychiczne,rozwój duchowy,dalekie podróże.

Współwładca  znaku Wodnika Saturn znajduje się w domu V-zabawa ,hobby,dzieci,sport . 

 

Obie planety ,które władają domem X ( Uran w Marsie i Saturn w Skorpionie) znajdują się we władzy Marsa w znaku Byka, lubiącego przyjemności i wygody.

Jaką rolę odgrywa Wenus w Bliźniętach jako władca domu XII w którym znajduje się większość planet w tym horoskopie.Wenus w Bliźniętach   daje  dużą ciekawość świata. Słaba strona tej pozycji Wenus to brak zaufania do intuicjii.

Rozwój wydarzeń pokazuje nam Księżyc. Księżyc separuje od Merkurego władcy ascendentu a jego pierwszy aspekt aplikacyjny to kwinkus do Neptuna w domu X . Kwinkus to aspekt dotyczący zdrowia, a Neptun to planeta ,której podlegają marzenia,duchowość,uzależnienia,hipnoza.Na uzdrawienie pokazuje też pozycja Chirona w znaku Ryb i w domu X .Chiron w domu X to szukanie przewodnika a w znaku Ryb to nauka wrażliwości.

Następne aspekty Księżyca to:

- kwadratura do Saturna w domu V(asceza,klasztor). Dom V to zabawy a Saturn to  planeta ograniczeń. Kwadratura może pokazywać walkę ze swoimi słabościami i ograniczeniami. 

-sekstyl do Wenus-władcy domu XII .

-trygon do Urana-celu podróży

-kwadratura do Marsa

-sekstyl do Jowisza

-kwadratura do Słońca to ostatni aspekt Księżyca. Słońce to władca domu III i IV . IV dom mówi o zakończeniu podróży. Może  kwadratura pokazuje niechęć do powrotu lub kłopoty w drodze powrotnej.

Celem podróży mógł być  rozwój duchowy a przy okazji podróżujący zwiedzali miejsca odosobnienia jak klasztory.

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-05-30, 20:41:14

Witam,

 

Dzięki za udział w zagadce.

Przed każdą podróżą robię jej horoskop na długo przed wyjazdem, aczkolwiek dzieje się to w przybliżeniu, nie wiem bowiem, o której godzinie w rezultacie owa podróż się rozpocznie. Zauważyłam, że podróż jest różnie oceniana przez osoby biorące w niej udział a wychodzące z domu o tej samej porze. Mimo udziału w tych samych zdarzeniach, wypadkach i okolicznościach. Horoskop podróży może zatem dawać jedynie ogólny zarys jej przebiegu i zakończenia.

 

Zagadkowa podróż to wyjazd do Egiptu, po raz wtóry (brawo Maszowa). Celem było nurkowanie. Wraz z mężem wróciliśmy do tego samego miejsca, aby zdobyć więcej doświadczenia. Wprawdzie w ub. roku zrobiliśmy kurs nurkowy i zdobyliśmy stosowny certyfikat OWD wydawany przez organizację PADI ale nasze umiejętności wymagały znacznego wyćwiczenia. Podróż była krótka, 7 dniowa ale do odległego kraju. Wróciliśmy po nauki do tego samego instruktora nurkowania, który nas szkolił podczas kursu. Wpływowy to człowiek (celna uwaga Maszowej), gdyż wydaje glejty i dopuszcza do głębin morskich a więc posiada pewną władzę (słuszne spostrzeżenie Jany).

 

Cel podróży: Jowisz w Bliźniętach (poszerzanie wiadomości, nauka) w XII domu w) w półtorakwadraturze do Saturna(pływanie pod wodą, nurkowanie) i zdobywanie doświadczeń pod kierunkiem instruktora  (Słońce w Byku, Saturn w V domu) dla doskonalenia się (Jowisz - MC, Jowisz - ASC) i większej pewności w nurkowaniu (Jowisz - Mars).

 

Ogólnie mogę tę podróż określić słowami Maszowej, że podróż nie przebiegała komfortowo ale wszelkie trudności zostały pokonane i cel został osiągnięty. Podróż nie została przerwana. Jana pisząc o rozczarowaniu ma rację, gdyż nastawienie do podróży zmieniło się w pierwszych 2 dniach. Prawdą jest, że początkowo byliśmy zachwyceni podróżą a spotkały nas (a szczególnie mnie) ograniczenia ze strony osób posiadających władzę i wpływowych oraz kłopoty wynikające z własnych błędów. Kwadratura Księżyc- Saturn opisuje to dokładnie.

 

Nurkowanie organizowane jest na całym świecie w ten sposób, że w celu nurkowania korzysta się z wybranej bazy nurkowej, która organizuje łódź, instruktora, wypożycza sprzęt (jeżeli nie ma się własnego), zapewnia przewóz do miejsc nurkowych. Baza nurkowa sygnifikowana jest w horoskopie przez całość XII domu, to także wskazanie na wspólnotę, na pewnego rodzaju subkulturę, jaką tworzą nurkowie. W ogólności łączy ich pasja i zamiłowanie do swego zajęcia (MC z Neptunem). Dobrze określiła to Genny, podkreślając znaczenie XI domu i posadowionego tam Urana oraz związek Urana z Neptunem w Rybach. Nurkowie to zazwyczaj grupy pasjonatów pochodzących z różnych krajów, wielojęzyczni, w różnym wieku. Tym razem w grupie nurkowej byli Rosjanie, Węgrzy, Czesi, Słowacy i Polacy, w różnych proporcjach w danym dniu. Wiekowo też zróżnicowani: od nastoletnich dzieci, do osób po 50-stce (wiek osób pokazują poszczególne planety w XII domu). Genny wskazując na pozycję Saturna w V domu dobrze określiła charakter zajęcia: zabawa, hobby, dzieci, sport a Jana zwróciła uwagę na przyjemności związane ze znakiem Byka. Ja dodałabym, że to zabawa na poważnie i wymagająca saturnowości, bez względu na wiek. Oprócz Maszowej Genny także zwróciła uwagę na walkę ze swoimi słabościami.

 

Trudności główne dotyczyły mnie. Miałam 1- go dnia nurkowania popełnić szereg błędów, które wyprowadziły mnie z równowagi. Źle wskoczyłam do wody, maska zsunęła mi się z twarzy, musiałam ją wymienić w wodzie na inną, bo nabierała wody. Płynęłam za szybko pod wodą, instruktor cały czas musiał mnie hamować (gadaj zodiakalnemu Baranowi, aby robił coś powoli- w rezultacie tylko się zbuntuje). Potem okazało się, że mam wadliwy inflator (Merkury-Neptun). Ku mojemu zaskoczeniu instruktor podpłynął i odłączył mi go, powodując u mnie zaskoczenie i strach, że co to będzie przy wynurzaniu, kiedy ja nie panuję nad sprzętem. Inflator potrzebny jest po to, aby regulować poziom powietrza w kamizelce i tym samym regulować poziom pływalności w wodzie a przy wynurzaniu pozwala bezpiecznie i powoli wypłynąć. Zdenerwowana wpadłam w zadyszkę i trzeba było pomocy instruktora, abym wyszła z wody.  Drugiego dnia było już lepiej ale nie ufałam sprzętowi a do instruktora miałam żal, że nadmiernie mnie kontroluje i majstruje przy sprzęcie pod wodą bez uprzedzenia. Pewnie z jego punktu widzenia rzecz miała się inaczej. Trzeba mu jednak oddać, że następnego dnia użyczył mi swojego aparatu oddechowego, abym czuła się pewniej (aspekty Wenus z Uranem i pozostałymi planetami). Tym niemniej od 3 dnia starałam się nie odgrywać złej baletnicy, co to jej wszystko przeszkadza. Zmniejszyłam też balast na pasie uzyskując lepszą pływalność. Starałam się pływać wolniej, ćwiczyłam zawisanie w wodzie w bezruchu, co było odkryciem dla mnie samej, do tej pory sukces sportowy postrzegającej w szybkości i sile. Nieważkość na głębokości odczuwana jest jak wyjście w przestrzeń kosmiczną (tak mi się wydaje). To się mojemu Księżycowi w Wodniku podobało. Odkryłam, że wolałabym pływać zupełnie sama. Całkiem mistyczne doznanie (Genny pisała o niezwykłych zdolnościach psychicznych). Do tego pływaliśmy w miejsca ciekawsze do obserwacji ryb na rafie. Poza wielością rozmaitych wodnych zwierząt były ogromne mureny i nawet delfin wypłynął wprost na nas i przepłynął obok w odległości kilku metrów.

 

Jeszcze o wpływowej osobie. Instruktor ma wpływ na to, co dzieje się pod wodą i na to jak grupa zachowuje się w obcym środowisku. W horoskopie instruktor sygnifikowany jest przez Jowisza, Saturna, Plutona, Neptuna i Słońce. Nie tylko odpowiada za bezpieczeństwo grupy ale jednocześnie musi uczyć, chociaż jest praktycznie niemy. Sygnały i polecenia pod wodą przekazywane są za pomocą rąk ale ich zasób jest ograniczony. Trudniej jest pod wodą wyjaśnić kursantom, jaki błąd techniczny popełniają. Kursantom zaś ciężko powiedzieć, czego nie rozumieją. Instruktor zwracał naszą uwagę waląc metalowym narzędziem o metalową część swojej kamizelki zawsze wtedy kiedy chciał nam coś zakomunikować odpowiednim znakiem nurkowym przy pomocy rąk. Dźwięk jest pod wodą bardzo dobrze słyszalny, roznosi się 4 -krotnie szybciej niż na powierzchni, ale trudno jest go zlokalizować. Kwadratura Merkurego do Neptuna obrazuje przekaz pozawerbalny. To także trudności z wymianą informacji. Jana podkreśliła wymianę informacji, wyczulenie na informację, umiejętność odbioru informacji pozawerbalnych. Mieliśmy trudności z „rozmową" pod wodą ale z czasem łatwiej było dojść do porozumienia i 4 pozostałe dni były pod tym względem i innymi - pomyślne. Może z jednym zgrzytem ostatniego dnia, kiedy to zepsuła się łódź a szefowa bazy (Księżyc - Saturn- problem z władzą) miała oprócz zorganizowania nowej łodzi także problem z przenosinami bazy nurkowej na nowe lokum. Nowa, mniejsza łódź była niezbyt komfortowa i podatna na kołysanie przez fale, co na początku nurkowania przejawiło się objawami choroby morskiej. Ale przeszło po pierwszym zanurzeniu.

 

Kłopoty w drodze powrotnej były w podróży, ale takie jak zwykle, ot opóźniony samolot, korek na autostradzie już w drodze do domu czy inne. Z bagażem nie było poważniejszych kłopotów, ułamali mi kłódkę przy walizce i to wszystko. Też obawiałam się jakowyś kłopotów z bagażem, np. zagubienia lub kradzieży ale tylko kłódka od walizki uległa zniszczeniu. Księżyc przez znak Raka w II domu ma władztwo nad bagażem, a z uwagi na to, że II dom to naturalny dom Byka, gdzie Księżyc bywa wywyższony, więc skończyło się tylko na obawach.

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jana 2013-05-30, 21:25:39

Dziękuję Jasmin za rozwiązanie zagadki.Wspaniale to wszystko opisałaś, aż się chce nurkować Głosny smiech.

Założyłam, że była to podróż niedaleka (może przez Księżyc w III d.). Teraz jeszcze raz przyjrzę się horoskopowi. 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Jasmin 2013-05-30, 21:55:07

Chętnie odpowiem na pytania, pisałam dość skrótowo o analizie horoskopu, więc może coś pominęłam.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jana 2013-05-30, 22:10:08

Jeżeli możesz napisać więcej na temat Księżyca w III d. to byłoby miło. I dlaczego należało wybrać IX d., czy dlatego, że znak Strzelca jako cel podróży.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
Jasmin 2013-05-30, 22:35:38

Księżyc w domu naturalnym Merkurego czyli w III mówi o tym, że to podróż nie tyle niedaleka, co krótka. IX dom też uwzględniłabym jako wskazówkę na określenie podróży z uwagi na aspekt Księżyca do Saturna, który włada IX domem jako współwładca Wodnika. Wodnik to m.in. obce strony, relacje z cudzoziemcami. Masz rację też, że dom IX jako dom naturalny Jowisza ma związek z Jowiszem w Bliźniętach. Sam Jowisz w Bliźniętach to wskazówka, że podróż była krótka ale zagraniczna z uwagi na Wodnika w IX domu.

Poza tym Księżyc w dwadzie Panny w domu Merkurego mówi o nauce na poziomie początkowym, podkreślając dodatkowo, że podróż miała związek z uczeniem się oraz wskazując na potrzebę zdobycia dodatkowych praktycznych umiejętności, ewentualnie rozwoju zdolności. Księżyc w znaku Lwa oznacza też, iż byliśmy pewni, że podróż ta przyniesie nam wiedzę i siłę lwa, umożliwiając nurkowanie w innych krajach oraz że wiedzę przekaże nam Słońce czyli nauczyciel.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jana 2013-05-30, 22:54:07

Dziekuję Jasmin. Wspaniale tłumaczyszBuziaczek

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
maszowa 2013-05-31, 17:56:08

Super wyprawa, jestem pełna podziwu, że umiesz nurkować. Dla mnie to chyba trudniejsze niż skok na bangee, lubię wodę, ale najbardziej pod prysznicem Oczko.

Bardzo się cieszę, że udało mi się częściowo rozwiązać zagadkę. Przy poprzednich nie miałam żadnych sukcesów, bo usiłowałam używać intuicji, a tym razem zastosowałam reguły astrologii tradycyjnej i proszę - jakie efekty Głosny smiech

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-06-01, 08:13:04

Nie było tak źle w poprzednich zagadkach a teraz - moje gratulacje. Zresztą wszystkim koleżankom się należąUsmieszek

 

pozdrawiam Was serdecznie

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jana 2013-06-01, 17:26:12

Moje gratulacje Maszowa, tak trafnie opisałaś podróżUsmieszek

Może będzie kolejna zagadka?

pozdrawiamOczko

Tematów: 1
Odpowiedzi: 98
Dołączył/a: 2011-02-23
maszowa 2013-06-03, 23:28:39

I kto to mówi?  Usmieszek - Jana, do końca nie wiedziałam, która z nas więcej odgadła.

Wraca mi zapał do nauki, nawet gdy tylko czasem coś się udaje. Usmieszek

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.