Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > blog Marsjanki

Głupiec
Marsjanka 2014-05-24, 12:57:43

"Każdy bez wyjątku problem ma ostateczne źródło w nas samych" C.G.Jung

 

 

Arkana Wielkie zaczyna karta Głupca - chyba przez wszystkich bardzo lubiana, jest to niewątpliwy symbol nowego początku. Nazwa nie jest sympatyczna, ale wymiennie stosuje się nazwę Wędrowca, przyjemniejszą i sympatyczniejszą, lepiej kojarzoną. Jako pierwsza karta symbolizuje początek czegoś nowego, nieznanego, z całą pewnością towarzyszy temu jakiś element ryzyka, lecz tylko wtedy, kiedy zaakceptujemy konieczność zmiany, dostrzeżemy oferowane możliwości wyboru.

Ja lubię postrzegać Głupca jako takie dziecko, które żyje teraźniejszością i patrzy w przyszłość na 5min do przodu:) - spontaniczność, nieplanowany zwrot akcji który pokieruje na nową drogę, otworzenie się na nowe cele, doświadczenia, możliwości. Z doświadczenia wiem, że często pojawia się ta karta kiedy należy „przestać czekać" wziąć sprawy w swoje ręce, bo odpowiedni czas na który czekam nie nadejdzie nigdy... My jesteśmy mistrzami w wynajdywaniu sobie różnych powodów do opóźnień, tkwimy w strefie bezpieczeństwa, nawet jeśli jest to najgorsze miejsce. Tak czy siak, pojawienie się tej karty w rozkładzie oznacza, ze należy wykonać ruch, znaleźć odpowiednia drogę, dokonać zmiany życiowej (zmiany partnera, pracy, domu). Nie jest to postać statyczna, tylko poszukiwacz i wędrowiec, w związku z tym jak to się ma do astrologii??- wg mnie może on być powiązany z równonocą wiosenną czyli 0* Barana i początkiem nowego cyklu - Baran również symbolizuje ego „ja jestem" i karta Głupca mocno się tym manifestuje, jeśli miałabym cokolwiek napisać na temat charakteru tej karty, to zdecydowanie optymistyczny poszukiwacz kojarzy mi się ze znakiem Strzelca - nikt nie poluje na nowe doświadczenia i mądrość i podchodzi do zycia z optymizmem.

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Odpowiedzi
Jasmin 2012-05-12, 09:56:59

Hajo Banzhaf widzi w Głupcu odpowiednik astrologiczny taki:

Uran/Merkury w znaczeniu otwartości, szczerości, ciekawości i skłonności do szaleństw, w koniunkcji z Neptunem - bycie prowadzonym. Ja osobiście wole to ostatnieUsmieszek.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2012-05-12, 23:14:58

:) nie znam książek o Tarocie HB. Zamierzam je zakupić w najbliższym czasie. Fajnie , że mamy kolejny odpowiednik astrologiczny, ja nie jestem specjalistą w dziedzinie astrologii przyznam, ze jesli juz to bardziej z Merkurym niż Uranem mi się kojarzy ta karta, Uran to wieża - rozpad struktur.. ale wszystko przed nami, po to powstał ten wątek, fajnie byloby, gdybzśmy w wiekszym gronie dyskutowali na temat znaczenia poszczegolnych kart i odniesienia ich do astrologii wg wlasnych doswiadczen i skojarzen :)

 

pozdrawiam walecznie:) oglądam walki MMAGłosny smiech

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.