Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > blog Marsjanki

Cesarz
Marsjanka 2014-05-24, 12:59:22

"Kobieta musi się zakochać raz czy dwa w złym mężczyźnie, aby mgła być wdzięczna za dobrego" M.K.Rowlings

 

CESARZ - autorytet, władza, przywództwo, ambicja i rozum. Cesarz to partner Cesarzowej, więc energia karty będzie bardzo analogiczna, będzie przedstawiał mężczyznę, ojca, kochanka, męża, czasem szefa, kierownika, zwierzchnika- kogoś na wysokim stanowisku. Wszystkie cechy męskie uosabia ta karta, w negatywnym znaczeniu może nawet wskazać na tyrana i despotę. W najbardziej pozytywnym aspekcie jest to ktoś bardzo rozsądny, hołdujący zasadom i wartościom, zwłaszcza w odniesieniu do rodziny lub kochanych osób - osoba godna naśladowania.

jeśli pojawia się w rozkadzie to należy zwrócić uwagę na rozsądek i logikę, nie kierować się emocjami czy intuicją, gdyż to czego my chcemy nie musi zbiegać się z tym czego potrzebujemy!

Odniesienie do astrologii kojarzy się z baranem - na karcie Cesarz ma rogi baranie co świadczy o tym, że symbolizuje on ego i potężny napęd do uwypuklenia własnego „ja"; samowystarczalność, skłonności przywódcze, przejęcie inicjatywy oraz nie lubią sprzeciwów ani grania drugich skrzypiec. Dlatego Cesarz to trochę jak wojownik.

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Odpowiedzi
Marsjanka 2014-08-12, 08:43:01

Kilka dni temu na pytanie o założenie własnej działalności wyciągnełam m.in kartę  Maga i Cesarza

w obu tych kartach tkwi wielki potencjał i są one odpowiedzią, że powinnam się usamodzielnić zakładając "firme" ponadto astrologicznie obie karty są mi bardzo bliskie; Merkury i Mars - Mars w Baranie jako Cesarz, a nr 1 i 4?

 

jednoznacznie ta karta dała odpowiedź, że nie ma nad czym sie zastanawiać, działanie powinno być ukierunkowane na cel, (odcięcie się od umów, praca na siebie) nr 4 to konkret, organizacja i czwroboczna logika ziemskich praw, to jest siła woli, charyzma, siła przebicia, porządek władzy panującej na Ziemi ;-) , jest ona rowniez jak nie przede wszystkim związana z rzeczywistością materialną, wszystkim tym co namacalne, praktyczne, konkretne logiczne; kwadrat , który daje bazę, podstawę, fundament, osadzenie w realiach; daje poczucie bezpieczeństwa i stabilności, niebezpieczeństwo jednak tkwi w ograniczeniu działania innych żywiołów, bo tu górę bierze ostrożność, wytrzymałość wzmaga ochronę dóbr materialnych; od 4-ki nie oczekujemy finezji i fantazji, to przeciwieństwo abstrakcji... na szczęście w tym rozkładzie pojawił się Mag, który wspomaga kreatywnością, jest nr 1 - nieskończona prasiła, ośrodek ducha, jest zwiazany z siłą Słońca - w odniesieniu do człowieka to bijące serce - obrazuje centrum aktywności, twórczy ogień, który drzemie w każdym z nas; Baran - samotny wojownik - (wg astr mandali nr 1) daje pasję, wyraża ambicję, akcję, przedsiębiorczość, siłę przebicia i sukces osiągniąty indywiudalnie, samotnie.. 

Mag i Cesarz w rozkładzie mówią o tym, ze firma będzie jednooosobowa, natomiast "działania" nie będę ukierunkowane w jedną dziedzinę - Mag ma wszystko w ręku, może robić co chce, jest kreatywny, przedsięborczy potrafi sobie poradzić ze wszystkim, nie zamyka się na nic wręcz szuka róznych rozwiązań, Mag jak Feniks, ma tendencję do odradzania się, stwarzania czegoś z niczego - kreowania swojego życia.....  karty te pokazują indywidualny sukces, rządy w pojedynkę początek narodzin każdej inwencji, nowe pomysły, plany - 

te dwie karty rówież pokazują, że warto inwestować w siebie, bo  jest to inwestycja długofalowa ;-) 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.