Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > blog Marsjanki

Rydwan
Marsjanka 2014-05-24, 13:01:05

"Nawet jeśli znajdujesz się na właściwej drodze, zostaniesz przejechany jeśli będziesz na niej siedział". W.Rogers

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Odpowiedzi
Marsjanka 2014-04-06, 21:40:22

Znacie kartę RYDWAN? zręczny woźnica powozi dwa sfinksy czarnego i białego - reprezentującego dwie siły. Jaki jest woźnica?? zręczny, sprytny, ambitny, powozi w sposób przemyślany, kontroluje sfinksy, nie pozwala na zejście z kursu... 

Karta ta w dosłownym znaczeniu oznacza pojazd, auto, często pojawia, się w rozkładach dla osób zdających prawo jazdy, przy innych kartach ostrzega o wypadkach drogowych;  zakupie auta, podróżach dalekich i bliskich; 

jako człowiek jak wyżej - 

astrologicznie to egzaltowany Mars w Koziorożcu :)

Kiedy pojawia się w rozkładzie to często jest znak, że w danej sytuacji występują czynniki, które utrudniają rozwiązanie problemu, powodują konflikt i trzeba się mocno napracować, aby utrzymać wszystko w ryzach. Podsatwowa informacja to kontrola i rządzenie/ to tak jakbyśmy jechali autem w trudnych warunkach pogodowych i musieli na tyle się skupic i uzyć zręczności aby  w przmyślany sposób dotrzeć do celu/ Jest to karta ruchu i postępu , nawet jeśli myślimy że sytuacja jest pasywna, należy wykrzesać z siebie odrobinę odwagi, asertywności i kierować się do przodu, a wtedy jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celu.

Woźnica nie jest agresywny reprezentuje swoją potęgę i osobowość a jego posunięcia są inteligentne, wykalkulowane, uzasadnione. Działanie przemyślane. Rada? - zanim zaczniemy cokolwiek robić warto przemyśleć strategię działania, a wtedy tak szybko i płynnie dotrzemy do celu. Ognistą energię Marsa można skanalizować ku konkretnemu celowi. 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
alan 2014-04-07, 13:28:29

Jak postrzegam kartę RYDWAN?

Po pierwsze jest to jedyna karta która budzi strach u spoglądającego na nią. Budzi strach we mnie. Lepszym słowem jest -panika-. Ten rydwan pędzi na mnie! te konie, sfinksy z których kazdy chce iść w swoją stronę, uniemożliwiają mi ucieczkę przed nimi. W którą stronę nie pójdę, wpadnę pod jednego lub drugiego. W takich sytuacjach stoimy i patrzymy jak dopada nas coś "nieuchronnego" Powożący nie zrobi nic żeby mnie ocalić, w ręku trzyma berło a nie lejce. Gdzie są lejce?!! Czy ktoś tym powozi?!!

W rozkładzie zawsze zapowiada najpierw "incydent", to z czym mamy się zmierzyć

- dostanie pani tą pracę, jak sobie wyrobi prawko

- bez kursu nie awansujesz,

-będę z Tobą jak się rozwiedziesz

potem "strach" przed decyzją, po decyzji, i "przesiadkę"......do rydwanuOczko

Czy postać w Rydwanie powozi?

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
Marsjanka 2014-04-07, 19:28:43

Rydwan nie jest warunkową kartą bynajmniej dla mnie - to jest niewątpliwie karta sukcesu, mocna seksualność męska do tego; oznacza wzięcie odpowiedzialności za swoje czyny, za swoje  życie - motywuje do działania, ukierunkowuje to działanie, ale.... tak jak wcześniej napisałam najpierw myślimy, potem działamy; oczywiście ma ona również swoje cienie; bezwzględność w działaniu , zarozumiałość, czasem oznacza złą wiadomość, problemy z samochodem, w podróży

w Tarocie RW/Golden Tarot/ Archetypowy Tarot - karta Rydwan jest stateczna - postać siedzi dostojnie a sfinksy są uległe, czekają  na rozkazy, tak jak Mars w Koźle się nie spieszy, bo musi przemyślec kazdy swoj krok, tak i woźnica/kobieta woźnica w sposób hmm dystynogowany, poważny obmyśla swoje działania ... 

fajnie Alan że masz jakieś doświadczenia  z Tarotem :) będę wdzięczna jak cos skrobniesz 

a może znasz jakiś rozkład w którym to karty już przedstawione w jakiś inny sposób się zamanifestowały ??? :)

 

 

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
alan 2014-04-07, 21:11:36

Na mnie się nie ogladaj, ja się czepiam szczegółów. Dlaczego twórcy tarota pokazali Rydwan pedzący w moją stronę? a nie np widok z wnętrza Rydwanu. Panorama, konie przed nami, zarys przodu rydwanu, lejce, wtedy tak to móglby być sukces, perspektywa, wszystko przede mną, widzę obrany kierunek, widzę w którą strone podażaja konie..... No tak nie jest. Poza tym woźnica, aby jazda była bezpieczna, musi mieć "cień", kogoś z tyłu (balast) Biały i czarny koń też coś sugeruje, prawda? Nigdy rydwanu nie kojarzyłem z planetą Mars, bo w przypadku Marsa i jeździec i woznica mają charakterystyczną sylwetke "przyczajenia, gotowości do skoku" Tu tego nie ma. Woźnica przypomina raczej strojem i zachowaniem planete Wenus. Zastygł

Rydwan dla mnie to facet ok 30tki, ma staż pracy, zdobył zawód, po rozwodzie, i zastanawia się czy np nie wyjechać zagranicę? Coś musi zrobić ze swoim życiem.

Rydwan to maturzysta ok 30tki który zastanawia sie czy iść np na studia, czy cos z tego będzie miał....

Rydwan to rozwódka która musi po latach znów podjąć pracę....

Rydwan to Ty po roku znajomości z obecnym facetem....

Takie tam, tak to widzę, sorry

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
Marsjanka 2014-04-07, 22:19:30

a czepiaj się - każdy ma prawo się wypowiedzieć - Twoje uwagi są cenne, jesteś spostrzegawczy z tym ,ze interpretacje kart zależą w dużej mierze od doświadczeń. 

heheh rozbawił mnie Twój komentarz na mój temat Zaskoczony- nie trafiony - do poprawki Pokazuje jezyk

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
alan 2014-04-07, 22:58:54

Wiem, wiem, u Ciebie Rydwan był przed liceum. (w moim odczuciu i interpretacji)

Mogło chodzic o wybór szkoły: mniej lub bardziej renomowana, ewentualnie profilu nauczania Trzeba było by pomyśleć.

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
Marsjanka 2014-04-08, 08:30:50

Jak dobrze wiesz, Arkana Wielkie to etapy rozwoju duchowego każdego z nas - nie tylko u mnie Rydwan się manifestował, ale u Ciebie też .. ;)

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
alan 2014-04-08, 11:04:04

Raczej etapy rozwoju duchowego. Jedną kartę przerabiasz szybciej inną może Ci/mi zająć to lata. Przerobić Diabła jest prawie awykonalne, no chyba że urwie klejnoty, no to poleci z górki. Od 3 lat z Wieżą mam spokój, poszło jak po masle, w życiu bym nie podejrzewał. Oczywiście parę procent zostało, ale coś sobie zostawić trzeba. Wisielec opanowany do perfekcji, ale dla Saturnika do akurat nie problem. Cesarz nawet nie ruszony. Kochankowie, wrodzone predyspozycje. Tak że wiesz, zawsze coś będzie do przerobienia, grunt to się nie cofać. 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
maszowa 2014-12-03, 10:03:35

Rydwan jako karta dnia sprawdził mi się wczoraj bez pudła. Oczko

Rano, nie wiedzieć po co i dlaczego, wyciągnęłam sobie kartę "jaki będzie ten dzień". Wieczorem, w drodze z pracy do autobusu, po ciemku wpadłam w dziurę po płytce chodnikowej.

Okulary uszkodzone, oko podbite. Więcej grzechów nie pamiętam Głosny smiech.

To działa!

 

To była TYLKO CHWILA NIEUWAGI i konie poniosły Usmieszek

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
alan 2014-12-04, 00:59:41

Pozdrawiam

 

Kiedyś opisałem Rydwan tak jak go czułem. Potem skasowałem bo kłócił się z tym co jest napisane na jego temat. Dziś ..... wracam do tego co napisałem wczesniej na jego temat plus "twarde" uzasadnienie, to jest już zupełnie inna dziedzina wiedzy, która tylko nawiązuje do symboli tarota. 

Mam dwie talie kart. Jedna Karty Numeryczne plus Karty Dworskie, na codzień, pytania obskakują mi wszystko, w pełni zastępują AW Korzyść? Wygoda? Oczywiście, bo jedne i drugie sa doskonale znane i jeśli obie nawiążą do AW interpretacja trwa parę sekund, w dodatku jest natychmiast ukierunkowana. Podałem ostatnio dwa przykłady, tam pudła nie ma, mam rozpisane wszystkie powiązania jednych z drugimi w dodatku aplikujące (1-5) i separujące (6-9)

Druga talia do Arkana Wielkie plus Arkana Sacrum. Na razie z nich nie korzystam, nie ma takiej potrzeby.

Dwie talie.

Jak wydam Efemerydy każdy odnajdzie swoją Kartę Życia. Po co? Ano po to, że znając tą kartę i zadając lub słuchając pytania ciągniecie z całej talii, do niej, do pary-drugą kartę Te dwie karty to jest odpowiedź na wasze zadane lub usłyszane pytanie Można pytać o wszystko, ja pytałem nawet o przyszłego prezydenta. Bez trudu pokaże się cała kampania wyborcza. Druga sprawa - dostaniecie odpowiedź zwrotną, potwierdzającą lub zaprzeczającą. Długo by opowiadać, ja czasu nie zmarnowałem (Saturn w Skorpionie) Żadnych rozkładów! Nie macie czasu na godzinne rozważania, odpowiedź musi być natychmiastowa, konkretna, kierunkowa. Proste i logiczne. I praktyczne. Pozdrawiam Alan

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
alan 2014-12-04, 12:09:29

Wiesz co Maszowa trochę to naciągane co piszesz. Po pierwsze skoro wyciagnęłaś Rydwan to OD RAZU powinnas zwrócić uwagę co to oznacza dla Ciebie w tym dniu. Nie piszesz o tym w poście natomiast pod koniec dnia dopasowujesz zdarzenie incydent do znaczenia tej karty. Nie o to chyba chodzi, po to losujemy kartę aby się przygotować i w miarę możliwości zabezpieczyć w przyszłości.

Gdybym ja wylosował Kartę Rydwan (nie wylosuję bo ich nie używam, ale załóżmy ze pokazał mi się odpowiednik z Kart Numerycznej i Dworskiej) to po pierwsze:

- Rydwan to "WCISKANIE" w szerokim tego słowa znaczeniu. Może nam telemarketer cos wciskać, może but wcisnąć się między płytki, mogą to być nieszczęśliwe prace przy imadle, może to być karta bankomatowa która zostanie zatrzymana, mogą to być tłumaczenia kogoś

- po drugie zawsze to jest przedstawione w niby korzystnej ofercie, spieszymy się do domu bo cos na nas czeka, lub przed czymś uciekamy (np. zimno a w domu ciepełko), oferta jest fantastyczna i tania przez 3 miesiące, imadło wreszcie na ostrzę nóż i pokroję mięso, karta wiadomo dostanie się do zasobów

- po trzecie czemu tak się dzieje? Z którego domu planeta oddziałowuje na nas i przesłania nam cały swiat? Z 7 o czym pisałem przyporządkowując Rydwan do 7 domu. Bo zawsze będzie nam w tym dniu coś wciskał.

- jesli o tym wiesz możesz biegac po prostej drodze, umowom ofertom powiedzieć "nie" a jeśli masz plany i marzenia w tym dniu, w następnym dniu wróć do nich raz jeszcze. W dużym skrócie Posprawdzaj tam sobie i losuj 2 karty jedna dziala do 14.30-16.00 a druga wykłada się po tej godzinie. Ułatw sobie życie w interpretacji zdarzeń Pozdrawiam Alan

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
maszowa 2014-12-04, 13:52:32

Gdybym się skutecznie przygotowała na działanie Rydwanu, to nie byłoby o czym pisać na forum. Oczko

Czasem jest tak, że choćby się człowiek nie wiem jak spinał i przygotowywał, wystarczy chwila nieuwagi i szlag trafia wszystko.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
alan 2014-12-04, 16:30:47

Zapewne, ale....

...i tu dobra wiadomość W przyszłości spokojnie poradzisz sobie z Kartą Rydwan lub jej nawiązaniem. Dlaczego? Ponieważ ona wykorzystuje nasz "pęd" a nad tym można zapanować. Wykorzystuje nasze "chciejstwo" któremu możemy przeciwstawić naszą dyscyplinę. Abyś nie musiała chodzić spięta cały dzień wylosuj do niego drugą kartę która pomoże skonkretyzować przyszłe wydarzenie. Wskazania Rydwanu są do ominięcia jak sprawdzisz w zapiskach zobaczysz że nie zawsze musiałaś kłaść głowę na pieniek w tym dniu

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
Marsjanka 2014-12-04, 16:32:37

Maszowa, współczuję na szczęście Ci sie nic nie stało, pięknie wyłożył Ci sie Rydwan, nie ma co!

współczuje dodatkowo, ze musisz czytać farmazony jw. Głosny smiech Mam nadzieję ze masz poczucie humoru Buziaczek

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
Jasmin 2014-12-04, 18:33:06

Oby tylko koleżeństwo nie zapomniało, dokąd i gdzie pędzi tym rydwanem (co go mam na myśli).

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Marsjanka 2014-12-04, 21:25:59

Jasmin, bez obawy, jestem "właściwie " ukierunkowana, natomiast niestety co poniektórzy nie rozumieją o czym piszą ;-) .... badź są przeświadczeni o własnej nieomyslności i prawdziwości twierdzeń... 

Fajne jest to, że to również ukazuje karta Rydwanu - to niestety jest cieniem tej karty Niezdecydowany

Tematów: 67
Odpowiedzi: 810
Dołączył/a: 2011-03-21
alan 2014-12-04, 23:15:54

Każdy może sprawdzić wg własnych zapisków - prawda czy fałsz. Natomiast powyższych postów na swój temat nie komentuję, są po prostu żenujące, takie "nie bo nie". Pozdrawiam i ze swej strony zamykam kwestię tarota w moim wydaniu. Alan

Tematów: 0
Odpowiedzi: 581
Dołączył/a: 2013-10-18
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.