Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Synastria

Prośba o pomoc w interpretacji.
annev 2014-11-01, 00:25:59

Witajcie.

 

Pierwszy raz od dawna ktoś pojawił się w moim życiu. Relacja rozwija się powoli, niemniej mam niemały mętlik w głowie. Komunikacja między nami jest bardzo dobra, ale mam wrażenie, że rozmijamy się w życiowych kwestiach. W związku z tym szukam pomocy w horoskopie porównawczym i chciałabym prosić o Waszą pomoc i każdą sugestie. 

 

Co ciekawe, oboje przechodzimy przez ważny okres w życiu. Na mój ASC wszedł Saturn, na jego Pluton. 

 

PS. środkowy horoskop w solariuszu należy do mnie.

 

Tematów: 4
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2014-05-31
Odpowiedzi
annev 2014-11-01, 02:02:28

Moje Słońce w jego 7 domu, jego w moim 11. Niemniej w kwadraturze, co może wyjaśniać rozmijanie się naszych poglądów na życie i konflikt na tym tle. Słońce w kwadraturze również do Merkurego (rozbieżność opinii), Wenus (?), Saturna (?).  Mój Księżyc w jego 8 domu, jego w moim 3; bez wzajemnych aspektów, za to w koniunkcji do jego Słońca, Wenus i Jupitera, więc na plus. Mój Merkury w jego 7 domu, jego w moim 11, w sekstylu, ale równocześnie w opozycji do Księżyca, co teoretycznie wzajemnie się wyklucza. Dodatkowo Merkury w trygonie do Wenus (wspólne zainteresowania i motywowanie) i w sekstylu do Saturna. Moja Wenus w jego 7 domu, jego w moim 8; w sekstylu do Słońca i Wenus, w trygonie do Marsa. Mój Mars w jego 7 domu, jego Mars w moim 1. Mars w sekstylu do Słońca i Wenus, w trygonie do Marsa. Dodatkowo moje Wenus i Mars w kwadraturze do Urana.

 

Plus mój Pluton w Skorpionie, ważny dla mnie, wypada w jego 8 domu w Skorpionie, w koniunkcji z Jupiterem. Jego Pluton w moim 11 domu.

 

Mało profesjonalnie, ale dopiero się uczę i musiałam to sobie sprecyzować, a przynajmniej część. :) Niemniej będę wdzięczna za każdą sugestię, zwrócenie uwagi na któryś z wyróżniających się aspektów czy naprawodzenie na to, w jaki sposób podsumować całość. 

Tematów: 4
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2014-05-31
lupka 2014-11-02, 19:18:24

Witaj annev,

 

Co do naprowadzenia jak podsumować całość: trudno analizować synastrię bez dokładnych danych. Poza tym najpierw trzeba przyjrzeć się dwóm horoskopom z osobna przy czym dobrze byłoby też wiedzieć z jakim systemem domów ma się do czynienia. A więc jak wyglądają indywidualne aspekty mówiące o związkach w horoskopie urodzeniowym,  w progresjach, co ogólnie dzieje się aktualnie(!) w życiu danej osoby (ewentualne relokacje) i jak w tą sytuację wpisuje się partner, czego ci ludze szukają na dzień dzisiejszy. I z tych wszystkich wniosków wyłania się później całość.

 

Kilka informacji na podstawie wklejonej synastrii:

 

Władca ascendentu Mars 9 (12 i 5) i Pluton 12 (Skorpion), władca dc- Wenus 7 i 11. Podsumowując osoba silnie marsowa/plutoniczna. To oznacza, że angażuje  się w relacje intensywne, transformujące, jest nieufna  i raczej będzie skryta przy czym ma też mocniej zarysowaną potrzebę autopromocji (Lew) więc będzie ujawniać informacje w tym celu. W charakterze zaznaczać się będzie zapobiegawczość. To też  praktyczna i wrażliwa kobieta (Rak -woda i do tego Słońce w 8 domu).

 

Potencjalny partner ma Słońce w Skorpionie (woda- a więc ten sam żywioł co partnerka(+)),  Asc kompatybilny(+) z asc partnerki, aczkolwiek władca asc. w kwadraturze do jej wrażliwego Słońca (-), jego władca asc w kon. z Plutonem, załadowany 8 dom, więc się ogólnie mówiąc wpisuje w potrzeby plutonicznych relacji(tutaj wstaw plusa jak lubisz takie relacje).

 

Jeśli chodzi o jakiejś utrudnienia w tej relacji to np. przyjrzałabym się w tym celu kwadraturze Saturn koniunkcja Pluton partnera- do Słońca annev. Najpierw co oznacza u niego ta koniunkcja? Saturn w Wadze- więc wymagania/system idą na Wenus, na relacje, na związki, na potrzebę harmonii, równowagi, na obiektywność, na wierność jakimś zasadom, na sztywne zasady koegzystencji z innymi ludźmi, tutaj Saturn spowalnia wchodzenie w relacje, obwarowuje wymaganiami, przy czym chodzi tu o wzajemne nienaruszanie praw (z czym Raki jako mistrzowie subiektywnej rewolty mają na bakier). Związki jak np. małżeństwo są transformowane (pluton) lub rozpadają się, Saturn może też walczyć z Plutonem, tworząc opór i może trwać to w nieskończoność. U niego Pluton włada 9 domem (zagranica,dalekie podróże, światopogląd, normy,wyższa edukacja, kontakty z obcokrajowcami(!), też kwestie prawne jak np. rozwody, śluby itd. a Saturn  w 1 domem, czyli to sam partner- więc tak jakby ten 9 dom go bardzo transformuje lub w czymś nakręca. Oboje macie zaznaczone w horoskopach wytyczanie wartości, norm egzystencjalnych- a więc też normę dotyczącą partnerstwa- coś w stylu jakie normy powinien spełniać idealny partner –to jest norma środowiskowa, może być np. ważna opinia jaką partner ma w danym środowisku. Szczególnie teraz kiedy Pluton wszedł na jego asc transformacja będzie się mocno zaznaczać. Ponadto Saturn władca asc znajduje się prawdopodobnie w 8 domu. A więc przy tym położeniu może to być np. konsekwencja rozwodu, którą musi dźwignąć, wielkie opory przy wprowadzaniu zmian, strach wchodzenia w głębokie związki, strach przed zależnością- więc może się zaznaczać dystans i ostrożność . Trzeba by też spaloną Wenus jego przeanalizować bo ona włada koniunkcją Saturna i Plutona i to duzo zmienia (może ktoś się tym zajmie albo może sama spróbuj). W każdym razie on może być dosyć obsesyjnym na jakimś punkcje człowiekiem, zazdrość itp. sprawy lub przyciągać takie partnerki a ty masz podatność na toksyczne relacje (zazdrość, podtrzymywanie urazów) więc radzę uczyć się i rozwijać w temacie toksycznych relacji poprzez czytanie książek na ten temat.

 

 Teraz hmm co oznacza Twoje Słońce, bo jego Saturn-Pluton znajdują się w kwadraturze do Słońca w Raku. To może być jakaś kwestia materii związanej z twoją rodzimą przynależnością kulturową, tym co uważszasz za zwyczajne, normalne, wrażliwością na tym punkcie (kwestie światopoglądowe, asymilacji z inną kulturą albo nawet narodowością, zwyczaje obyczaje, te sprawy, wspólne wartości)) z którą się identyfikujesz. Dyspozytor Słońca na wierzchołku 12 domu, ale jeszcze w 11 w Skorpionie- więc tutaj będzie pewnie jakaś zależność i wpływ ludzi z którymi się przyjaźnisz, tego jak okazujesz komuś sympatię, może sposób spoufalania się itp.

 

Chyba żeby było sprawiedliwie- Twój Saturn w Wodniku znajduje się też w kwadraturze do jego Słońca i (Wenus w Skorpionie) więc macie podwójnego nelsona więc możecie frustrować i ograniczać wzajemnie swoje osobowości, zbyt wiele od siebie wymagać, krzyżować wzajemnie swoje plany, poczytaj sobie o tej kwadraturze w internecie. U  Ciebie mąż/partner może być poznany za granicą, w podróży albo na uczelni.

Pozdrawiam

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
genny19 2014-11-02, 19:32:30

Pytanie do Annev w jakim programie i w jakim systemie domów jest wykreślony horoskop  porównawczy,bo wg tych danych jakie podałaś wcześniej to twój  Księżyc znajduje się w domu XII(Krusiński,Placidius,Regiomontanus,Koch,Porfiriusz,Alcabitus,Campanus ) tylko w programie APC w domu XI a na szczycie domu XII .

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
annev 2014-11-06, 20:37:39

Przepraszam, że późno odpisuję, ale dzień po wejściu Saturna na mój ASC, zaczęło się rozliczanie mnie z dotychczasowych błędów przeszłości. Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni. :) 

 

Lupka dziękuje za całkiem trafną interpretacje, pomimo tego, że ukryłam dane. Odnośnie Saturna spowolniającego wchodzenie w relacje - prawda, ma to przełożenie na rzeczywistość. Dodatkowo jego Saturn w 8 domu - miał wieloletnią partnerke i wydaje mi się, że po tym związku zostały w nim blizny, które rzutują na jego niepewność we wchodzeniu w nowe relacje. Ciekawe jest to, jak bardzo widać w tej synastrii różnice kulturową. :) Obecnie nie mieszkam w Polsce i mój potencjalny parnter jest obcokrajowcem. Czy jest obsesyjny na jakimś punkcie? Tego jeszcze nie wiem. Niemniej fakt faktem, toksyczne związki nie są mi obce, dwie takie lekcje już przerobiłam, wyciągnęłam wnioski i staram się unikać nowej tego typu przygody. 

 

Genny19 zawsze używam Placidiusa, również posługując się Uranią. Akurat synastria była wykreślona przez astro.com. Być może mój Księżyc powinnam interpretować jako XII, ale zawsze mam z tym problem, czy to jeszcze dom XI czy już XII. 

 

Wklejam synastrie łącznie z danymi, gdyby ktoś miał jeszcze ochote i czas się nad tym pochylić. Samej brakuje mi czasu, bo wszystko się wali na głowę, więc swoje wnioski dołączę niedługo. Pozdrawiam. :)

 

 

Tematów: 4
Odpowiedzi: 19
Dołączył/a: 2014-05-31
genny19 2014-11-07, 15:25:24

Tylko Urania w porównaniu jakimkolwiek dwóch horoskopów nie uwzględnia  systemu domów Placidiusa.Tylko pojedyńczy horoskop czy to radix ,solariusz, lunariusz ma możliwość ustawienia wg systemu  domów .

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.