Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Synastria

koniunkcja w synastrii
Ada 2016-02-23, 13:53:36

Jakie orby przyjmujemy w synastrii? przykładowo osoba 1 ma Wenus/Marsa w 6 stopniu wagi, natomiast osoba druga ma Marsa w wadze w 15 st, a Wenus w 18 st. wagi. Czy patrząc na to, że te 4 planety są w jednym znaku jest to silny aspekt, pomimo takiej odległości?

Tematów: 24
Odpowiedzi: 461
Dołączył/a: 2012-07-25
Odpowiedzi
starybosman 2016-02-23, 17:23:18

W Astrologii samopoznania ( str. 80) W.Jóźwiak podaje, że dla koniunkcji przykładowy orb ( orba?) wynosi 10 stopni, opozycja ma 7,5, trygon 6, kwadratura 5. W przedmiocie synastrii zdaniem tego Autora ( str. 310, pkt 4) podnosi, że dla Wenus i Marsa ( a także Merkurego) aspekty należy ograniczać do koniunkcji i opozycji, ale ich orb sięgać powinien około 1,5 raza dalej niż w przypadku zwykłych aspektów. Od siebie dodam, że można się posiłkować tablicami opracowanymi przez Grzegorza Rożka, a także  informacjami o "moietach", przedstawionych przez Erika van Slootena w Klasycznej interpretacji horoskopu ( Biblioteka PTA, tom IV, str, 37).  Tablice G.Rożka do pobrania ze strony Polskiego Towarzystwa Astrologicznego w dziale Biblioteka, o czym niedawno informowała Maszowa na Forum.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
Ada 2016-02-24, 07:30:34

Dzięki za odp. Chodzi o tablce astrologiczne? termy itd? jak tak to oddawana z nich korzystam, a ostatnio na forum mniej przebywam. Dodatkowo zapytam co takie koniunkcje oznaczją dla dwóch osób, bo jak by nie było to kupe energii w jednym miejscu :) na dodatek z Plutonami. Napewno podobne podejście do spraw sercowych. Takie połączenie jest korzystne czy raczej wpływa negatywnie. Oboje mają słabego Marsa i silna Wenus, oboje w koniunkcji z Plutonem. Bardzo mnie interesuje jak takie koniunkcji działają. 

Tematów: 24
Odpowiedzi: 461
Dołączył/a: 2012-07-25
maszowa 2016-02-24, 09:36:59

Dobrze powiedziane, że w tym znaku Mars jest słabszy niż Wenus i właśnie to może być problem. Waga to symbol równowagi, harmonii, zgody, współpracy i Wenus tego by chciała. A im bardziej Wenus chce, tym bardziej Mars się buntuje, bo (jak mawia J.Gronert) dla Marsa kompromis oznacza przegraną. Z pewnością koniunkcja tych planet da wiele okazji do walki, czasem będzie to bitwa na poduszki, a czasem bitwa na słowa. Ogień czy emocje tzw. romantyczne długo nie potrwają, myślę że ucichną już po początkowej fazie zauroczenia.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Ada 2016-02-24, 20:40:47

No to maszowa mnie zdziwiłaś, tak oceniać aspekty bez znjomości horoskopów? rozumiem, że w takiej sytuacji gdzie 2 koniunkcje takich planet jak Weus i Mars są w koniunkcji to silny aspekt, ale z tego wynika, że każdy kto ma Marsa w Wadze słabego to agresją reaguje i w związki wchodzić nie powinien? 

Tematów: 24
Odpowiedzi: 461
Dołączył/a: 2012-07-25
maszowa 2016-02-24, 21:29:35

Ada. Czy ja gdzieś wspomniałam o tym, że ktoś z Marsem w Wadze nie powinien wchodzić w związki? Niektórzy właśnie lubią takich bojowników bo z kimś innym byłoby zbyt nudno. \

Oczywiście siła i sposób wyrażania agresji Marsa zależy od całego horoskopu, ale (jak napisałam) okazji do bitew (głównie słownych) będzie sporo.

 

W żadnym wypadku nie miałam na myśli  Marsów ekstremalnie agresywnych, biegających z maczetą czy kijem. \

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
ewa007 2016-02-25, 16:19:40

Koniunkcję Wenus-Mars w synastrii dość dokładnie opisuje Konaszewska w Astrologii porównawczej, str. 170-171.

Jesli chodzi o Marsa w Wadze, różnie z jego agresja bywa. Mam ten aspekt u siebie (Mars w opozycji z Księzycem) i ma go moja mama (Mars w kwadraturze z Ksieżycem). Bitwy na poduszki może nas nie bawia, ale bitwy na słowa jak najbardziej\ Często odzywamy się w sytuacjach, w których \"normalny\" człowiek by milczał..., nie potrafimy spokojnie bez emocji dyskutować\ Marsa w Wadze ma też moja 15-letnia córka - jest ona 100% dyplomatką, nigdy nic nie palnie, nie \"odszczekuje\", nie kieruje się emocjami (może odpowiada za to brak aspektu Marsa z Księżycem). Ale celne riposty zaczyna już rzucać (Mars w koniunkcji z Merkurym). Marsa w Wadze ma też mój syn i tu muszę przyznać, że jest on najspokojniejszym młodym człowiekiem, jakiego znam. Oaza spokoju, zero nerwów, równowaga wypowiedzi. Nie miałam z nim absolutnie żadnych kłopotów wychowawczych w wieku dorastania. Żadnego pyskowania. Bitew na poduszki też nie było:) Jego Mars jest w koniunkcji ze Słońcem i tworzy 5 kwadratur - z ceres, Jowiszem, Saturnem, Uranem i Neptunem!

Na marginesie dodam, że interesująco wyglada jego horoskop (w sumie 13 kwadratur...). Zastanawialam się nieraz, co z tych kwadratur w życiu wyniknie. Pikanterii moim rozmyslaniom dodał ostatnio Kajetan Poznański, który urodził się 6 dni po moim synu, też posiada parenaście kwadratur oraz Marsa w Wadze... Z tego, co czytałam wynika, że od dzieciństwa był spokojny, miły i opanowany:)))

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
gringe 2016-02-25, 17:40:19

Kontynuując temat Marsa w Wadze- też posiadam tak posadowioną planetę, połączoną trygonem ze Słońcem i koniunkcją z Asc. Dyplomacja to moje drugie imię;) Czasem żałuję, że nie potrafię " odpysknąć", waham się by nikogo nie urazić...

Koleżanka na studiach, na jednym z fakultetów z psychologii, powiedziała, że gdyby mogła to podarowałaby mi więcej charyzmy...

Uważam, że "cicha woda brzegi rwie", i taki szaraczek z Marsem w Wadze niejednego może zaskoczyć. Pozytywnie lub negatywnie.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
genny19 2016-02-25, 23:13:36

Stephan Arroyo w książce "Cykle życia i związki interpersonalne" pisze o Wenus i Marsie w znakach powietrznych ,że nie są zbyt zmysłowe."Nie potrzebują nadmiernej bliskości ani intensywności doznań.Czego więc poszukują w miłości i seksie? Komunikacji.Pragną czuć się intelektualnymi partnerami dla osoby ,z która pozostają w bliskich stosunkach. Znaki powietrzne mają dużo lekości i chęci do zabawy. Wenus i Mars w tych znakachlubią się bawić,ale potrafią też być bardzo zimne. Potrafią zachowywać się z wielkim dystantansem,bardzo chłodni i bez emocji."

 "Jeśli Wenus i Mars znajdują się w tym samym znaku ... to nieuniknione,że wówczas powstaje ogromne zainteresowanie płcią przeciwną. Zazwyczaj  człowiek potrafi do siebie przyciągać przeciwną płeć "

"Wenus w Wadze bywają nieco chłodni ale sa  bardzo tolerancyjni wobec innych.Potrafią się spotykać z innymi na ich terenie,bardzo ważne są dla nich sprawiedliwość i bezstronność. W miłości i związku poszukują harmoni. Mężczyżni  z Wenus w Wadze  -podobnie jak kobiety są  też idealistami w miłości.Jaka partnerka  będzie dla nich atrakcyjna?. Kobieta ,która jest damą a nie tylko po prostu "dziewczyną,wrafinowaną ale  prawdziwą,taką ,którą nie łatwo zadwolić: Wagi bardzo lubią szczerość.To jest zabawne w Wagach,że mają w sobie tyle sprzeczności.Bardzo pragną szczerości i nienawidzą fałszu u innych,a jednak to ich często oskarża  soię o fałsz,bo za bardzo starają si ę być mili i przede wszystkim zależy im na tym by wszystko szło gładko"

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
Ada 2016-02-26, 08:42:55

Maszowa to jaki aspekt według ciebie daje zauroczenie na dłużej jak nie Mars i Wenus w koniunkcji "ogień i emocje - myślę że ucichną po początkowej fazie"? Brak aspektu źle, jest aspekt też źle. Po za tym nie ocenia się horoskopu na podsatwie jednego aspektu. Aspekty między Wenus i Marsem są jednymi z ważniejszych. Do tego za stabilnośc odpowida Saturn, za harmonije podejscie i poglądy Słońce i Księzyc. itd. AAA zapomniałąm o Jowiszu, który dązy do scementowania związku, a Merkury do komunikacji. Wtedy można ocenić czy zauroczenie szybko minie czy nie.

 

Dzięki Genny.

Tematów: 24
Odpowiedzi: 461
Dołączył/a: 2012-07-25
maszowa 2016-02-26, 11:56:33

Nie istnieje nic takiego jak najlepszy aspekt do tego, by zwiazek trwał długo na tym samym (pierwszym) etapie zauroczenia. Nad każdym, prędzej czy później, trzeba popracować. A w jaki sposób się będzie nad tym pracowało oczywiście zależy od całego horoskopu.

Genny już wcześniej zacytowała słowa jednego z autorytetów (S.Arroyo), z których wyraźnie wynika, że planety Mars i Wenus w znaku Wagi nie są emocjonalne czy ogniste, bo to znak żywiołu powietrza, a ten nawet Słońce pozbawia większej części jego siły oddziaływania.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Ada 2016-02-26, 13:51:10

Aspekty w horoskopie partnerskim Wenus-Mars

Aspekt ten jest szczególnie silny, kiedy to kobieta jest otoczona opieką przez Wenus, natomiast mężczyzna przez Marsa. Większej pikanterii w związku dodaje tylko aspekt podwójny, gdy w horoskopie porównawczym mamy dwa aspekty Wenus-Mars i Mars-Wenus. Wenus jest planetą czułości, zmysłowości i romansu, natomiast Mars niesie ze sobą ogromny ładunek seksualnej energii. Ich połączenie oznacza piorunującą mieszankę i prawdziwe fajerwerki pożądania! Osoba pozostająca pod wpływem Marsa czuje się uwielbiana i kochana przez osobę pod wpływem Wenus, w której z kolei znajduje czyste piękno i doskonałość. Osoba Wenus jest natomiast nieustannie pobudzana przez seksualność Marsa. Taka konstelacja jest szczególnie sprzyjająca trwałym związkom, w którym jednak nie ma miejsca na monotonię i nudę.

 

takie zapiski znalazłam na stronie http://www.astrologia.com.pl/konstelacja-przyciagania-fizycznego-w-horoskopie-partnerskim/

 

W tym horoskopie porównawczym są również Plutony w koniunkcjach z W/M.

Tematów: 24
Odpowiedzi: 461
Dołączył/a: 2012-07-25
gringe 2016-02-27, 15:14:51

Kontynuując temat Marsa w Wadze- też posiadam tak posadowioną planetę, połączoną trygonem ze Słońcem i koniunkcją z Asc. Dyplomacja to moje drugie imię;) Czasem żałuję, że nie potrafię "odpysknąć", waham się by nikogo nie urazić...

Koleżanka na studiach, na jednym z fakultetów z psychologii, powiedziała, że gdyby mogła to podarowałaby mi więcej charyzmy...

Uważam, że "cicha woda brzegi rwie", i taki szaraczek z Marsem w Wadze niejednego może zaskoczyć. Pozytywnie lub negatywnie.

Tematów: 50
Odpowiedzi: 251
Dołączył/a: 2014-12-30
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.