Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Synastria

związek karmiczny, astrologiczny?
majam 2011-08-07, 07:49:47

Witam!

To mój pierwszy post na forum... od dawna czułam potrzebę wnikania w siebie, rozwoju, zrozumienia swojej duszy. Ostatnio poznałam pewnego mężczyznę, miłość od pierwszego spojrzenia (z obu stron), zainteresowałam się związkami karmicznymi i astrologicznymi. Czy jest ktoś kto mógłby mi w tym pomóc (chodzi mi oczywiście o związek astrologiczny)?

 

Mój partner urodził się 30 listopada 1983, we Włoszech, gdzieś koło Rzymu, niestety nie zna godziny (próbowałam podpytać;))

Ja swoje dane mam w profilu:)

 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc...ten związek bardzo mnie fascynuje. Znamy się od miesiąca, mieszkamy w innych krajach, a mimo to...więź jest bardzo silna.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-07
Odpowiedzi
maszowa 2011-08-07, 12:38:48

Miesiąc to bardzo krótko. Poznajcie się najpierw trochę dłużej i bardziej. Z początku niemal każdy związek opiera się wyłącznie na fascynacji, potem wychodzą różne inne drobiazgi ... a jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.

Z Twojej strony fascynacja może wynikać z faktu, że jego Słońce jest w koniunkcji z Twoim MC... ale czy on będzie umiał się przy Tobie na dłużej zatrzymać?- bez dokładnej godziny urodzenia raczej tego się nie powinno oceniać.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
majam 2011-08-07, 15:29:25

dzięki:) jadę do niego na długi weekend. Zobaczymy co z tego będzie...na razie dużo rozmawiamy (codziennie, od miesiąca), mamy te same zainsteresowania, pracę w tej samej dziedzinie nauki. I czujemy się jakbyśmy znali się od zawsze... co ciekawe "mój" Włoch jest mało włoski i może to takie intrygujące. pozdrawiam!

 

PS okazało się, że jednak pamięta urodził się o 23:45

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-07
maszowa 2011-08-07, 16:12:08

Bardzo słusznie Oczko

Poznaj go na tamtym terenie, w jego środowisku. W związkach między ludźmi z różnych krajów zawsze się może okazać, że różnice kulturowe i mentalne są nie do przeskoczenia. A Ty mi nie wyglądasz na osobę, która zechce żyć w cieniu męża. Nawet jeśli z początku nie wydawałoby się to takie straszne, na dłuższą metę będzie bardzo męczące.

 

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
margaux 2011-08-07, 17:10:26

Takie wrażenie, że znamy się jakby od zawsze, daje zbieżność osi lub ich położenie w trygonach.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
Jasmin 2011-08-07, 21:02:28

Witam MajęUsmieszek

 

Może znasz chociaż miejscowość urodzenia swojego wybranka? On pewnie wie, co ma wpisane w dokumentach.

Wtedy można byłoby popatrzeć, jakie planety są w takiej relacji, że odczuwacie więź tego rodzaju między sobą.

 

Przy tego rodzaju odczuciach układ w horoskopie mówi dlaczego. Zgadzam się, że najczęściej występuje to przy pokrywaniu się osi.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
majam 2011-08-08, 06:33:33

30 listopada 1983 23:45 miejsce urodzenia Rzym:)

 

Dzięki za odpowiedzi:)

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-07
Jasmin 2011-08-08, 10:34:28

Jeżeli godzina jest prawidłowa, to osie MC-IC są prawie zbieżne . Ponadto Słonca obojga leżą na osiach drugiej osoby. To tłumaczy poczucie, że związek jest tym właściwym. Przy czym Słońce i Mars partnera jest w trygonie do ASC i sekstylu do MC. To bardzo wiąże parę.

Problem może rodzić opozycja Księżyców i kwadratura Słońc, chociaż wsparcie dla tych konfiguracji jest w innych aspektach.

 

Ciekawa jest wzajemna relacja pomiędzy Ceres jednej osoby i planetami drugiej. Ceres Maji jest w koniunkcji z Merkurym i Neptunem partnera. A jego Ceres w sekstylach z Księżycem i Saturnem Maji. Para czuje się w tym związku bezpiecznie, czuje niewidoczne wsparcie od drugiej i rozłąka natychmiast rodzi dyskomfort. Kiedy są razem wszystko wydaje się proste i nieskomplikowane a kiedy się rozstają życie traci swoje bezpieczne ramki.

 

Mam pytanie, z jakiej rodziny pochodzi partner, czym się zajmują rodzice?

Wygląda na to, że Twój Saturn, Uran i Ceres może wesprzeć, wpłynąć bądź w jakiś szczególny zmienić jego otoczenie, dom, korzenie, może zmienić tradycję rodziny itp.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
majam 2011-08-08, 11:16:53

Jest jedynakiem, jego mama po ciąży wpadła w depresję poporodową i z tatą już nie zdecydowali się na  kolejne dziecko. Jeśli chodzi o to czym się zajmują, to wiem, że przez długi czas prowadzili farmę gdzieś za Rzymem(nadal tam mieszkają i mają ziemię), ale po chorobie taty nieco się trochę zmieniło,ale nie znam dokładnie sytuacji, jedynie to, że im pomaga. Mama na pewno pracuje poza domem, ale co robi nie wiem. On sam jest bioinformatykiem, za rok planuje obronić dokorat i wyjechać do Szwajcarii, gdzie ma już zaproponowaną pracę. Ja...właśnie jestem po studiach i zaczynam doktorat w tej samej dziedzinie, choć trochę innej działce:)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-07
acrux_79 2011-08-08, 20:17:36

Oj, nie podoba mi się ten wybranek. Przypomina mi jak w mordę strzelił opowieści koleżanek mojej partnerki, że "nagle się zakochały", "silna więź", i takie różne historie.

Przede wszystkim to jest niesamowity czaruś. Argumenty przemawiające:

a) koniunkcja władcy ASC z władcą DESC, czyli Merkurego z Neptunem.

b) koniunkcja Wenus z Księżycem w Wadze

c) Słońce/Uran na półkrzyżu z osią ASC/DESC

d) no i dodatkowe połączenie sekstylowe Merkurego z Księżycem/Wenus, co niestety nie jest za fajne.

 

W pozytywnym znaczeniu on może być fantastycznie odczuwający emocje, dopasowujący się do kobiecej psychiki. Na rękach aż może nosić, piękne bajki snuć i opowiadać. Te układy, połączone z Uranem/Słońcem dają też duże predyspozycje do ezoteryki, ale bioinformacja jest znakomita. Wyjazd do Szwajcarii to rówież kwintesencja Urana/Słońca (chęć ucieczki z miejsca zamieszkania, albo przynajmniej duże chęci wyrywania się z miejsca zamieszkania).

Jednakże Merkury - Neptun oprócz tego, że lubi uwodzić, to lubi .... kłamać, upiększać... Zwróć na to uwagę, jak on się zwraca do otoczenia, czy wali prawdę, czy dystansuje się od nich, albo konfabuluje pewne rzeczy. Oczywiście nie wolno go o to bezpośrednio pytać, gdyż wtedy będzie wyczulony na Twoją osobę, i będzie bawił się w kluczenie...

Wenus - Księżyc jest ogromnie sensytywny, do przesady aż. Powiada się "mity" że to aspekt homoseksualistów, ale ja bym tak nie przesadzał. Jest to jednak większy apetyt na dotyk, przyjemność i seks. Teraz to jest rzecz "fajna", a w połączeniu z czarującym Neptunem/Merkurym imponująca aż. Ale czar Neptuna kiedyś może prysnąć. To są bardzo duże wymagania w stosunku do Ciebie. Będziesz musiała być doskonałą kucharką, kobietą, albo kucharką. Cokolwiek, co przemawia do jego zmysłów (pragnień). On ma to bezwzględnie zawyżone.

Słońce/Uran jest korzystne i niekorzystne w tym układzie. Umożliwia jemu zmierzenie się z samym sobą. W pewnym sensie rozbija tą miałkość i sensytywność poprzednich układów, dokładając motywy intelektualne, albo dodając odwagi w postrzeganiu siebie. W złym znaczeniu może się jednak manifestować jako wysoka umiejętność ucieczki "z bliskiego miejsca". To manifestuje się pośrednio przez ten wyjazd do Szwajcarii. On może mieć chęci do ciągłego przeprowadzania się, uciekania, zmian, itp. 

 

Niedługo Księżyc progresywny zmieni mu znak, wejdzie jeszcze koniunkcja na Plutona. 80% odczuwa to jako bardzo silne emocje, jako potężny kryzys. Będzie to trwało miesiąc - dwa miesiące, nasili się za kilkanaście dni. To bardzo dobra okazja, aby poznać go takiego, jakim jest naprawdę. Dlatego też jestem o Ciebie zupełnie spokojny. Dwa miesiące wystarczą, abyś stwierdziła, czy to jest "ten" z którym masz być.

Inny ważny tranzyt (kwadrat Pluton-Mars) też jakby lekko wisiał w powietrzu, ale rozwinie się dopiero zimą. Ale to temat na inny wątek, chyba, że ktoś chciałby go poruszyć i pogłębić.

 

Pozdrawiam !

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
majam 2011-08-08, 21:19:49

Jestem pod ogromnym wrażeniem! Bardzo dziękuję! Będę wszystko bacznie obserwować:)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-07
Jasmin 2011-08-09, 08:16:19

Acrux, ale on ma się podobać Maji a nie Tobie. Czy jej chłopak nie podoba Ci się jako jednostka czy jako partner dla Maji?

 

Kiedy mówimy o synastrii to analizujemy parę. Ważne jest, co oni razem mogą zrobić. Czy ważne punkty horoskopu współgrają z drugim. Jak współgrają to mówimy o drugiej połówce.

 

Ludzie łączą się w pary z najróżniejszych powodów i mogą przez drugą osobę dopiero ujawnić swoje najlepsze cechy , których nie zrealizowaliby samotnie albo z kim innym. Bywa i odwrotnie, że te złe także ujawniają się w takim a nie innym zwiazku, ale to (uwaga!) nie znaczy, że związek rozpadnie się.

 

Warren Beatty był wieloletnim playboyem dopóki nie spotkał Annette Bening. I na niej skupil się od tej pory, założył rodzinę, ma 4 dzieci i wciąż tę samą żonę, itd.

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
margaux 2011-08-09, 09:59:37

Zgadzam się z Acruxem, że Neptuna z Merkurym posiadają tzw. bajkopisarze, jak mam w zwyczaju eufemistycznie nazywać ludzi mijających się z prawdą.

Koniunkcja Wenus-Ksieżyc w horoskopie u mężczyzny oznacza silne przywiązanie do matki, co może opóźniać jego ożenek. To także scalenie ideału żony i kochanki, poszukiwanie kobiety łączącej w sobie te dwie role, co moim zdaniem jest na plus.

 

Natomiast nie rozumiem, co jest nie fajnego w sekstylu między Merkurym a Księżycem z Wenus?

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lisek 2011-08-09, 15:50:36

Ja chyba też przychylę się do tego co napisała Margaux, a także do całokształtu wizerunku "Wlocha" jaki nakreślił  Acrux. Zgodzę się z Jaśmin , że każdemu coś innego podoba się w partnerstwie ( stąd też synastrie zawsze będą na topie:)), ale jednak istnieje coś takiego jak radix, a tam już same fakty:) Sądzę, że w partnerstwie nikomu nie odpowiada malowanie rzeczywistości odpowiednio do okoliczności, a tak rzeczywistość  przedstawiają innym ludzie z koniunkcją Merkury - Neptun, Mars- Neptun itp.  (wszędzie tam gdzie Neptun położony blisko planet osobistych). Oczywiście reszta komponentów radix może zniwelować pewne zachowania, jednak Merkury - Neptun jest to typowy aspekt "pokrętności"- nie mam co do tego wątpliwości. Do tego dochodzi tutaj koniunkcja Księżyc - Wenus ( taki troszeczkę czarujący czaruś - dramatyzujący nieco swoje istnienie?).  Dla mnie troszeczkę zbyt odleciany zestaw, ale jak napisała Jaśmin dla każdego coś innego jest miłe.  Bez urazy:) Skupiłam się tylko na wycinku radix.

 

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-08-09, 16:18:31

Nie nadawałabym tej koniunkcji takiego  jednostronnego wyrazu i znaczenia. W jakim znaku jest położona i w jakim domu?

 

Merkury jest władcą horoskopu. Owszem w Strzelcu ale za to w dwadzie Panny. ASC w Pannie.

Strzelec to mówienie prawdy , co najwyżej ułańska fantazja.

Tak obsadzony IV dom nadaje znaczenie rodzicom i wskazuje na duży merkurialny wpływ rodziców i kierowanie wykształceniem. Koniunkcja Merkury- Neptun w Strzelcu to tym samym rola rodziców jako anioła stróża na drodze do wykształcenia. Przy Merkurym w IV domu w znaku zmiennym prawie zawsze odnotowuje się inteligencję przystosowawczą. Po 28 roku życia  (co już lada miesiąc) intelekt będzie się usamodzielniał i nie dziwi zatem wyjazd za granicę.

 

Ponadto nie należy tej koniunkcji rozpatrywać odrębnie od reszty sygnifikatorów w Strzelcu. To działa jak całość i notabene beneficznie, bo dyspozytorem stellium jest Jowisz- obecny w tej konfiguracji. To bardzo duże zdolności do pracy naukowej, a już specjalnie koniunkcja Merkury-Neptun w Strzelcu wskazuje na inwencję twórczą i zapał do zdobywania wykształcenia. To również dobre pomysły wynalazcze i intuicja zawodowa. Uran ze Słońcem to potwierdzają.

 

Jakie jest okadrowanie Merkurego w tym domu? Z jednej strony Neptun a z drugiej Jowisz. Na pytanie - o czym ten człowiek myśli na co dzień? odpowiedzieć można- o rozwoju swoich uzdolnień. Dom IV mówi przecież o uzdolnieniach i talentach.

 

Takie widzenie Merkurego pomaga zrozumieć, że w synastrii z Mają ich związek osi MC-IC polega głównie na podobnym stosunku do sfery życia- kariera-dom. Na tym polu najbliżej im do siebie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-08-09, 16:29:58

Zgodzę się , że należy ten aspekt rozpatrywać w odniesieniu do konkretnego domu i znaku, jak również, że temu Panu, nie brak zapału do zgłębiania wybranej dziedziny nauki. Nie zabraknie również podróży związanych z konferencjami naukowymi , podróży badawczych itp.:) Faktycznie, znak Strzelca może wiele naprawić w temacie "lawirowania", Merkury-Neptun może zadziałać beneficznie jako duża wyobraźnia (Neptun) naukowa (Jowisz). To najlepsza realizacja tego aspektu i faktycznie możliwa do realizacji przy dużym poziomie świadomości:)

 Mam być może skłonność do rozpartywania aspektów w ich najgorszej możliwej realizacji, ale zawsze jest wtedy  się od czego odbić:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
Jasmin 2011-08-09, 16:38:48

Cieszę się, że coraz większa zbieżność w naszych wnioskach zachodzi.Usmieszek

W Szwajcarii raczej konkret się liczy i tam showmenów nie zatrudniają.

 

Ponadto w poruszonym związku energii planetarnych Księżyc-Wenus- Merkury warto zwrócić uwagę na dom posadowienia kon. Księżyc - Wenus. Najsilniej ona działa w sprawach II domu czyli spraw finansowych, wartości duchowych i ich praktycznego wykorzystania. Wszystko razem mówi o znacznych ułatwieniach w wykorzystaniu zdolności merkurialnych. Bardzo duża inwencja, wiara w siebie, intuicja i wynalazki naukowe.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lisek 2011-08-09, 16:45:30

Jak w szwajcarskim zegarku, jednym słowem:)

Tematów: 9
Odpowiedzi: 214
Dołączył/a: 2011-06-08
Teksty w działach stałych
majam 2011-08-09, 16:58:21

a ja już myślałam, że z niego wyłącznie czaruś;)

fajna dyskusja i wiele do przemyślenia dla mnie.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 5
Dołączył/a: 2011-08-07
acrux_79 2011-08-11, 00:51:54

Wystarczy poczekać dwa miesiące i "oliwa" wypłynie na wierzch. Progresywny Księżyc teoretycznie wydaje się niegroźny w pojedynkę, ale to już "działało" niejednokrotnie. Wtedy posypię się popiołem Usmieszek. Zwłaszcza Księżyc/Wenus w tym kontekście może być ważny.

Nie chodzi o to, że się "sypnie", ale że wyjdzie prawda. Może się okazać, że to są dwie doskonale harmonizujące emocjonalności, wrażliwości. I może być ładnie, romantycznie, ciepło. Tego nie wykluczyłem. Ba, nawet wskazuję, że to idzie niezależnym torem od "realności" związku.

Zatem czekamy... ...

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.