Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Synastria

węzły księżycowe w horoskopie partnerskim
turandot 2012-01-04, 19:06:00

Witam, mam pytanie odnośnie węzłów księżycowych w horoskopie pratnerskim. Mój północny węzeł księżycowy leży w XII domu w znaku byka, węzeł księżycowy mojego parntera znajduje się  w moim XII domu również w znku byka. Natomiast w jego horoskopie nasze węzły znajdują się w XI domu w znaku byka. Jak to interpretować? Niestety nie mogę na ten temat znaleźć żadnych informacji. Pozdrawiam:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
Odpowiedzi
starybosman 2012-01-04, 20:16:01

A.von Pronay w Zarysie astrologii porównawczej poświęca węzłom księżycowym dosłownie cztery zdania. Więcej informacji znajdziesz w II tomie Astrologii porównawczej pióra K.Konaszewskiej. S.Wroński w VII tomie porusza problematykę węzłów, ale w kontekście horoskopu natalnego ( co też może być przydatne). D.Cunningham w księżce Przewodnik ku samoświadomości porusza bardzo interesująco znaczenie węzłów. Wyczerpującą interpretację znajdziesz w pracy Bruno i Louise Huber - Astrologia węzłów księżycowych. A interesujące dane zawierają też Klucze do astrologii napisane przez H.Banzhofa i A.Haebler.  Zaznaczam, że trzy ostatnie tytuły odnoszą się do horoskopu natalnego. Natomiast nie znalazłem publikacji, która byłaby poświęcona analizie synastrycznej węzłów księżycowych.  Zapewne Forumowicze pospieszą z pomocą. Pozdrawiam wieczorowo.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
maszowa 2012-01-04, 20:51:36

Myślę, że samo położenie WK w domu partnera niewiele oznacza, ważniejsze byłyby jakieś silne aspekty tworzone z ważnymi planetami. Na przykład jeśli Mars jednej z osób jest w koniunkcji z WK drugiej osoby, to można by to zinterpretować jako poświęcanie energii (Mars) na pomoc partnerowi w wypełnianiu życiowego przeznaczenia.

Nie wiem, czy dobrze myślę, bo to tylko moje wnioski oparte głównie na skojarzeniach.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
turandot 2012-01-06, 12:47:42

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam:)

Tematów: 7
Odpowiedzi: 41
Dołączył/a: 2011-08-12
starybosman 2012-01-07, 15:51:37

Węzły księżycowe ( WK) nie są przedmiotami materialnymi, leczy fikcyjnymi punktami na ekliptyce, pozostając jednak w ścisłym związku z zaćmieniami Księżyca i Słońca. Czy WK znali starożytni? Wiele wskazuje na to, że lud z równiny Salisbury obserwował bacznie niebo. Astronomowie dostarczyli przykładów, że Stonenhenge było też obserwatorium astronomicznym. Zważmy, potężny krąg był budowany przed 5.000 lat, wcześniej o ok. 400 lat niż piramidy egipskie. Tu ciekawostka, trzy piramidy w Gizie sa postawione zgodnie z gwiazdami konstelacji Oriona. Wobec powyższego WK uwzględniali egipscy kapłani przy swoich obliczeniach. Niewąpliwie znali je także Majowie. Skąd wiadomo? Kompleks kultowy Teotihuacan jest wiernym odzwierciedleniem Układu Słonecznego, z zaznaczoną orbitą Plutona, a tego odkryto przecież nie tak dawno. WK na pewno były znane szkole indyjskiej, wszak starożytni Hindusi przypisywali węzłowi wstępującemu ( północny) cechy Marsa, zaś zstępującemu ( południowy) dali naturę Saturna. Obecnie przyjmuje sie, że w. północny ma charalter Jowisza. Czy WK mają związek z tzw. karmą, rozumianą jako kara za grzechy popełnione w poprzednim wcieleniu? S. Wroński zdecydowanie twierdzi, że tak jest.. Inni astrologowie mają swoje zdania. Jak jest naprawdę? A kto to wie?

 

Instytucja WK pojawiła się na Forum za sprawą Turandot. I tu ciekawa konstatacja. Jeśli ustawić tranzyty na dzień 4.01.201, godz. 19.06, a więc pojawienia się postu na Sollunari, to w radixie Turandot widać same " pyszności". Merkury tranzytujący 7 dom ( wszelkich związków) ustawił się w sekstylu do natalnego Jowisza w 10 d. kariery, wskazując pragnienie uzupełnienia brakującej wiedzy i szukania pomocy, a to ze względu na własne niepowodzenia w nauce ( półkwadratura Merkurego z natalnym MC). Stąd i Wenus wędrująca przez 9 d. ( aspiracji i podróży) w koniunckji z Merkurym natalnym zrodziła potrzebę uzyskania ważnych informacji, z takim jeszcze wewnętrznym nastawieniem, że wyniki mogą być pozytywne. Koniunkcje obu Wenus to wysiłki na rzecz wyższej edukacji, poszukiwanie mądrości i wiedzy. Co prawda, jak pokazało życie, nie takie, jakich oczekiwała Turandot, ale to już "zasługa" tranzytu Marsa przez 5 d. ( działalności twórczej) i kwadratu z natalnym Uranem w domu doświadczeń i magnetyzmu. Kwinkunks Marsa w domu usług ( 6 natalny) z tranzytem Jowisza przez dom izolacji ( 12 ) zapowiadał, że w materii WK Turandot będzie zmuszona okolicznościami do tego , by szukać odpowiedzi w zaciszu domowym. Jednak Uran wszedł w znak Barana pozostając w trygonie do natalnego Marsa, a więc będzie energia do zrealizowania lekcji z węzłów księżycowych. W naturalnym układzie znaków dom 11 podlega Wodnikowi, gdzie władcą jest Uran z pracusiem Saturnem. Jeśli przyjąć, że 9 dom tranzytowy ( przez który przechodzi właśnie Uran ) jest domem podróży, więc owa podróż ma rację bytu. Jak nie patrzeć, wsparcie jest także przez sekstyl Plutonów w 8 domu ( zasobów uzyskanych od innych) oraz w natalnym 6 ( służebnym ). Pozytywną energię dorzucił też Chiron Uzdrowiciel idąc przez 10 dom ( ambicji) w kwadraturze z energetycznym natalnym Marsem sugerując eksperymenty w pracy nad badaniem WK, także w układzie partnerskim. Można więc oczekiwać, iż za jakiś czas na Forum zostaną przedstawione osobiste wyniki badań. Koniunkcja tranzytującego węzła północnego z natalnym Księżycem i sekstylem do natalnego Słońca, znajdującego się w stopniu opieki Jowisza napawa optymizmem w poszukiwaniach odpowiedzi. Węzeł północny w duchowym 12 domu natalnym, to twórcza wyobraźnia, a wspomaga ją Jowisz przechodzący przez ten własnie sektor, dodatkowo " wymuszając" zajęcie się własnym wnętrzem, by ujawnić drzemiące talenty, wysubtelniając też smak estetyczny ( Księżyc przez nak Byka).

 

Zwróćmy uwagę, że Jowisz zmierza do ścisłej koniunkcji z natalnym węzłem północnym, a więc łatwiej będzie o wsparcie dla planów analizy WK w synastrii, ze wskazaniem na sukces w poszukiwaniach znaczenia posadowienia WK partnerów domu 11 ( przyjaźni grupowej ) i sugestią, że skoro dom 11 jest uznawany za następujący, to kluczem do otwarcia drzwi będzie słowo " używać " ( D.Rudhyar ). Można więc powołać mądre przesłanie, że wszędzie tam, gdzie dwoje ludzi patrzy jednakowo na istotę dobra i istotę zła, to w pozostałych sprawach mogą pozwolić sobie na luksus odmiennych stanowisk. Węzeł północny to przecież rozwój duchowy i droga do spełnienia marzeń, także przez chwilową samotną medytację.

Tematów: 36
Odpowiedzi: 661
Dołączył/a: 2010-04-27
Teksty w działach stałych
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.