Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Synastria

Porównawczy
misia84 2012-02-29, 17:31:09

Przeglądając forum wpadł mi w oko post thegame`a, zerknęłam na radix Agnieszki i znam taki przypadek rodzaju męskiego, rodzonego 5 lutego `82: Asc w Strzelcu (kon z Neptunem), a Księżyc wypada w VII domu w Raku (przy Dsc w Bliźniętach).

Stellum Mars, Saturn, Pluton wypada MC, z tym, że Mars w IX domu, oczywiście wszystkie te planety są w kwadraturze do Wenus, która znajduje się w I domu.

To co ja zaobserwowałam to ogromny głód miłości - ale z podejściem: boję się, bo kiedyś zostałem zraniony;  nie chcę cierpieć wolę czuć niedosyt  (i cierpieć), chęć bycia na świeczniku non stop - to bardzo ważne, ale ja mam coś ważniejszego do powiedzenia, zrobienia etc.  Obalanie konwenasów a z drugiej strony ich obrona, jeśli ktoś inny je obala. Do tego Księżyc w Raku przyduszenie miłością rodzicielską, a z drugiej strony troska o innych, aby dostać pochwałę  - z jednej strony ogromna pewność siebie ta pozorna, a z drugiej wewnętrzny brak pewności siebie i niezaspokojony głód uwagi  i miłości, chęć dominacji,  bycia wolnym  kontra nieuświadomiona potrzeba ojcostwa, rodziny.

Czy z tej mąki może być chleb ? Są i dobre  i takie sobie aspekty,z pewnością Rodzaj Męski zawala zmiennością, ja jak na razie raz jestem potulną owieczką, innym razem wiercę dziurkę w brzuszku, a czasami po prostu wychodzę. Rodzaj Męski rodzony o 4.00 .

 

 

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 69
Dołączył/a: 2012-02-27
Odpowiedzi
misia84 2012-03-01, 17:27:49

W. - 5 II 1982,  4.00 Bielsko - Biała - troszkę chaotycznie opisałam wczoraj moje pytanie.

Zastanawiam się - próbować czy dać sobie święty spokój ? Między planetami osobistymi są aspekty, ale martwi mnie jego stellum w kwadraturze do wenus i nasz podwójny aspekt Słońce - Uran. Jesteśmy obydwoje niezależni, co nie znaczy że nie ograniczeni mimo wszystko jakimiś formami/ konwenasami. A z drugiej strony wydaje mi się, że ponownie jestem silniejsza może nie otwarcie, ale zakulisowo (ach ten Pluton) :)

Tematów: 3
Odpowiedzi: 69
Dołączył/a: 2012-02-27
misia84 2012-03-12, 16:00:03

:(

Proszę bardzo o odpowiedź.

Dać sobie spokój czy też przeczekać trudniejszy okres ? Lubię mieć pod górkę, ale czy to aby nie za bardzo, a może ja popełniam błąd będąc za bardzo ułożoną i przykładną.  Czy kwadratura Wenus - Mars przypadkiem nie daje przekonania, że jak brak kłótni, wojen itp., to nie ma uczucia ? Mam galimatias w głowie....

Tematów: 3
Odpowiedzi: 69
Dołączył/a: 2012-02-27
lupka 2012-03-12, 19:52:30

Misia decyzji czy przeczekać, czy się rozstać nikt za Ciebie raczej nie podejmie.Poza tym taka analiza wymaga dokładnego sprawdzenia dwóch horoskopów i do tego jeszcze stu innych.  Ja niestety tak daleko nie jestem żebym Ci mogła  dalekosiężną analizą pomóc dlatego spróbuję "coś tam" wykrzesać, ale to nie będzie odpowiedzią na Twoje pytanie raczej. W solariuszach masz Marsa w V domu, a w progresjach jego Słońce progresywne jest na wierzchołku Twojego V domu progresywnego. Może uda Wam się przetrwać kryzys i coś wspólnie wykreować? Dlaczego piszesz, że jego potrzeba założenia rodziny jest nieuświadomiona? Czy pracujesz właśnie nad uświadamianiem mu tego?Głosny smiech Interesująco wygląda też fakt, że Wasze progresywne Ascendenty zbliżają się wzajemnie do Jowiszów progresywnych- tzn. jego Asc  brakują niecałe dwa stopnie do Twojego Jowisza progresywnego, a Twojemu Asc około 7° do  Jowisza partnera .

 

U Ciebie Słońce progresywne jest w ostatnich stopniach Strzelca i zmienia do znaku Koziorożca, zaraz po tym będzie w koniunkcji z władcą V domu progresywnego- Neptunem. Zmiana Słońca do znaku Koziorożca oznacza nowy etap w życiu, więcej odpowiedzialności, więcej powagi, nastawienie na konkretne rezultaty działań.  W tranzytach do natalnej koniunkcji Wenus i Jowisza zbliża się Pluton,  po tym tranzycie i tak pewnie całkowicie zmieni się jeszcze Twoje podejście do związków ale najpierw będzie jeszcze Uran sekstyl władca VII domu. W progresjach władca VII domu- Mars ma tylko półkwadraturę do Wenus natalnej i kwadraturę do Węzłów- to jakby obecnie na pieczenie chleba nie wygląda. Księżyc progresywny w koniunkcji do Urana też na pieczenie nie wygląda. Jowisz opuszcza VII dom, kiedy tam był mogła się pojawić potrzeba uwolnienia się ze stałego związku, Jowisz nawiewa sprzyjających człowiekowi (w zależności od pozycji natalnej Jowisza) kontaktów albo przynajmniej powoduje otwarcie się na takowe, a zważywszy na to, że partner teraz boryka się z  tranzytami Saturna do Wenus, aktywując tą kwadraturę, której się obawiasz można sobie wyobrazić, że taka potrzeba mogła zaistnieć. Jowisz tranzytujący VII dom może też amortyzować  nieukładające się relacje, w sensie, że trudności nie wydają się aż takie straszne. Ten kryzys jakoś bardziej u niego widać w tranzytowym, u Ciebie alegorią byłby może Saturn tranzytujący I dom no i tranzyt Neptuna do Słońca. Jowisz tranzytujący VIII dom przynieść może poprawę sytuacji w związku, dlatego, że będzie trygon do Wenus i Jowisza, później do Marsa, władcy VII domu...a może przyniesie jeszcze kogoś innego?Jeśli nie, to sprzyjające tranzyty Jowisza mogą Cię hamować przed rozstaniem, zważywszy, że Saturn już nie będzie więcej niepokoił Twojej Wenus. Neptun tranzytuje kwadraturą Słońce i może wpływać na wyobrażenie o idealnym mężczyźnie,którego chciałoby się mieć; może pojawić się podatność na nałogi, niezdrowe odżywianie się, depresję,  niezadowolenie ale też robienie sobie złudzeń(Neptun) np. pod tytułem co to nie ja (Słońce). Nie wiem czy to nie właśnie on jest sprawcą tych złudzień- ma w końcu Neptuna w I domuOczko.

 

U niego interesujący jest, patrząc pod względem partnerstwa,  Palec boży Merkury sekstyl Uran kwinkunks Księżyc w VII domu. Wiesz może co działo się w jego życiu przy opozycji tranzytującego Plutona do Księżyca? (Np. stacja była we wrześniu 2010 na Księżycu).

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
misia84 2012-03-12, 23:14:43

Dziękuję, jutro skrobnę więcej w mniej sennej porze :) Nie udzielę poprawnej odp na wydarzenia w IX 2010 przypuszczam, że...pewnie znów się rozstał lub zejście z byłą mu nie wyszło, i rozkręcał firmę.

A odnośnie Neptuna w I domu blisko ASC kolejny mi sie taki trafił, może chodzi o mój sekstyl Neptunów.  Odnośnie analizy radixów bardzo podstawową wiedzę jako tako posiadam, gdybym mogła jeszcze ją skonsultować, byłabym wdzięczna.

Tematów: 3
Odpowiedzi: 69
Dołączył/a: 2012-02-27
misia84 2012-03-13, 18:58:05

A czy przypadkiem mój sekstyl Słońce - Mars nie tworzą porównawczego YOD z jego Księżycem ?

Tematów: 3
Odpowiedzi: 69
Dołączył/a: 2012-02-27
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.