Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Synastria

pani Rak, pan Wodnik...
EWKA75 2013-04-30, 22:27:46

Witam serdecznie wszystkich razem i z osobna...

Jestem zodiakalnym Rakiem (28 czerwiec 1975 Ełk, ur. godz. 13.30), byłam w związku z Wodnikiem(9 luty 1976 Ełk, ur. godz. 5.20), z którym jestem w separacji obecnie , pomimo, iż mieliśmy na kilka spraw podobne poglądy - to jednak zasadniczo odstraszał mnie jego marazm życiowy- i teraz pytanie: może to ja go stopowałam w podejmowaniu decyzji? fakt, że jestem osobą raczej hm...władczą, lubię gdy wszystko gra wedle mojej woli, ale też z drugiej strony On był osobą, która wydawała się być bez napędu życiowego...od 3 m-cy nie jesteśmy już parą (bo w rzeczywistości nigdy nie byliśmy małżeństwem, ale jednak  w związku) z mojej inicjatywy- z kolei on bardzo naciska na to, byśmy ponownie spróbowali być razem...zastanawiam się, czy na dłuższą metę to ma sens? tak...wiem, żę powinnam raczej zapytać samą siebie itp, ale chciałabym dowiedzieć się, jak na ten związek popatrzeć mogą ludzie, którzy potrafią interpretować horoskopy...

- co sprawia, że nie chcę mieć dzieci?

- dlaczego ciągnie mnie do mężczyzn mających władzę, a trafiam na osoby słabsze psychicznie ode mnie?

- co takiego sprawia, że pomimo tego, iż najlepiej czuję się w domu, to jednak stale ciągnie mnie gdzieś w inne miejsca?

...będę wdzięczna za podpowiedzi- pozdrawiam serdecznie:-)

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2013-04-30
Odpowiedzi
Jasmin 2013-05-01, 17:17:56

WitamUsmieszek,

Ja trochę później popatrzę. Ale może koleżeństwo zechce wcześniej.

 

majówkowo pozdrawiam~

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2013-05-01, 19:03:56

Witajcie Usmieszek

Odezwę się, bo dawno nic na forum nie pisałam i zachodzi obawa, że wyjdę z wprawy Oczko.

Spróbuję odnieść się po kolei do wszystkich pytań:

"może to ja go stopowałam w podejmowaniu decyzji?" - częściowo mogło tak być, ale myślę, że głównym powodem i "marazmu życiowego", i chęci powrotu do związku, jest u Twojego Wodnika życiowe wygodnictwo. Odnoszę wrażenie, że osoba z kwadraturą Jowisza z Wenus może uważać, że samodzielnie do niczego i tak nie dojdzie, więc nie warto nawet próbować, skoro łatwiej i szybciej jest zdać się w tej sprawie na innych. Ponadto opozycja Merkurego z osłabionym Saturnem może wskazywać osobę  hamowaną  w dzieciństwie przed praktycznym działaniem. Może słyszał "ucz się, na pracę jeszcze masz czas" .. i tak mu zostało na dłużej. Wodnik to znak jakości stałej - osoba często wpada na świetne pomysły, ale nie przepada za ich praktycznym wykonaniem.

- co sprawia, że nie chcę mieć dzieci? - nie mam pojęcia, moim zdaniem nic nie wskazuje na to, że nie chcesz. Może jeszcze nie chcesz, albo nie chcesz z tym mężczyzną. Ogólnie przeciwwskazań chyba nie ma, ale mogę się nie znać, nie jestem ekspertem.

- dlaczego ciągnie mnie do mężczyzn mających władzę.. - odpowiedź na to pytanie widzę w silnym Marsie posadowionym w domu partnerstwa. Jednak nie zawsze słabość czy siła są widoczne na pierwszy rzut oka, często można ulec pozorom i potem mieć z tego powodu albo kłopoty albo co najmniej wyrzuty sumienia. Nie ufaj tak całkowicie własnej sile psychicznej, masz przewagę dotąd, dopóki nie trafisz na silniejszego - kwadratura Słońca z Plutonem wskazuje, że prędzej czy później możesz się o tym przekonać.

- co takiego sprawia, że pomimo tego, iż najlepiej czuję się w domu, to jednak stale ciągnie mnie gdzieś w inne miejsca? - Słońce w 9 domu w trygonie z Ksieżycem w 5 domu może wskazywać na chęci realizowania się gdzieś w wielkim świecie

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2013-05-03, 19:56:01

Popatrzyłam na sprawę rodzicielstwa, co by znaleźć uzasadnienie do tego, że nie chcesz mieć dzieci. Tutaj trzeba byłoby rozpatrzyć wolę (Słońce) bycia matką (Księżyc). Raki zodiakalne zazwyczaj dla potomstwa są bardzo chętne, a przy trygonie Słońca w Raku do Księżyca w Rybach to z płodnością i wolą zostania rodzicielką nie powinno być kłopotu. Wyjaśnienie tkwi moim zdaniem we władztwie domu IV , który wypada w Wodniku. Władcą Wodnika jest Saturn i Uran. U Ciebie Saturn posadowiony jest w Raku czyli mamy zakaz, ograniczenie i sprzeciw przeciw rodzicielstwu (u podłoża tego tkwią doświadczenia z dzieciństwa i domu rodzinnego), natomiast Uran jest w domu Marsa czyli w I i w Wadze, której władczyni czyli Wenus jest w półsekstylu ze wspomnianym Saturnem oraz w kwadraturze z Ceres na wierzchołku VIII domu (dom Skorpiona) . Dalej: wierzchołek V domu wypada w Rybach, który to znak władany jest przez Jowisza i Neptuna. Jowisz w Baranie jest w kwadraturze z niechętnym dla macierzyństwa Saturnem w Raku. Ponadto w domu XII - posadowiony jest Pluton i tworzy kwadraturę do Słońca w Raku w domu jowiszowym. Przy płodności (Wenus w trygonie do Jowisza) jest niechęć do zostania matką. Lilith w V domu potwierdza ten wniosek. W sprawie macierzyństwa możesz czegoś sobie nie uświadamiać, nie wiedzieć lub tkwić w błędzie poznawczym na temat potrzeb w tym zakresie, gdyż Merkury jest w słabej ale zawsze opozycji do Neptuna władanego przez Jowisza i posadowiony jest (Merkury) w VIII domu. Ta opozycja może wskazywać na niechętny stosunek do macierzyństwa z przyczyn przyjmowanej filozofii lub ideologii, światopoglądu, itd.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
sammy 2013-05-04, 02:24:22

Jasmin, tutaj problem musi leżeć gdzie indziej. Już mówię dlaczego - mam identyczny układ domów jak Ewka, więc prawdopodobnie sprawa musi dotyczyć stopni, bo stopniami nam się nie pokrywają domy, natomiast znakami tak. Dodatkowo kwestia stopni ustawienia planet, bo Saturn, Uran, Neptun i Pluton leżą nam w tych samych znakach i tych samych domach. W dodatku Ewka jest Rakiem, ja zaś Baranem, co zdecydowanie działa na korzyść Ewki. Więc to musi być sprawa Księżyca i trzech pierwszych planet (te mamy w innych znakach). W dodatku ja mam Księżyc w Koziorożcu, co na prawdę nie wpływa dobrze na macierzyństwo i sama to obserwuję na sobie ;) A mam dwójkę dzieci.

 

W każdym bądź razie Saturna i Urana nie brałabym tutaj pod uwagę, chyba że akurat stopnie mówią o czymś innym, ale tego dzisiaj nie jestem w stanie sprawdzić. A i co do Saturna, u mnie wpłyną na edukację, a raczej na jej zawirowania. Na studia poszłam dopiero, jak Saturn zrobił pełen obieg po moim "kółku". A tutaj zdecydowanie odezwał się stopień usadowienia Saturna. 

 

pozdrawiam

s.

 

 

 

Tematów: 13
Odpowiedzi: 144
Dołączył/a: 2012-02-19
EWKA75 2013-05-04, 15:05:07

Witam serdecznie, dziękuję również za odpowiedzi:-)

zacznijmy zatem od wyjaśniania: w związku z Wodnikiem- kłótnie między nami zaczęły się wkrótce po tym, kiedy postanowiłam sobie się jeszcze poedukować (między nami była zresztą różnica w wykształceniu: ja wyższe, on- zawodowe), a kiedy zaczęłam się uczyć dalej (przy jednoczesnej pracy) zaczęły się schody:"a po co ci to?", "będą z tego jakieś pieniądze?" itp., zaś konkretne kłótnie rozpczęły się zchwilą podjęcia przeze mnie własnej działalności. Z mojego punktu widzenia wyglądało to tak, jak w stylu "psa ogrodnika"- sam nie zrobię i innym nie pozwolę. Wspieranie działań- raczej ja wspierałam jego, a z jego strony były raczej docinki i uwagi które niby miały być dowcipne- jednak raczej raniły- tak było przez ostatnie 2 lata. Problemem był też jego pociąg do alkoholu, na który zawsze było wytłumaczenie, przy czym to raczej wyglądało tak, że ja jestem temu winna...

...co do dzieci- hm...moje dzieciństwo raczej zaliczam do szczęśliwych...więc rzeczywiście może to jest tak, że chciałabym mieć dzieci- ale nie z dotychczasowym partnerem, bo w sumie nie byłoby to dziecko "nasze", ale "moje"...z drugiej też strony czynnie wychowywałam dzieci mojej siostry, gdy jej mąż wyjechał za granicę- trwało to ponad 12 lat- może te moje instynkty macierzyńskie przelałam na te dzieciaki?:-)

mężczyźni i władza...szczerze powiedziawszy, gdy poznałam Wodnika, był mężczyzną w mundurze- imponowało mi to- był męski, czuło się od niego władzę i pewnego rodzaju dystans, który mnie pociagał...nie ukrywam- podobają mi się mężczyźni w mundurach- cała moja męska część rodziny je nosi- wychowywałam się w koszarach wśród żołnierzy. Kiedy mój Wodnik stał się cywilem- coś zaczęło się zmieniać- i w nim i we mnie:-( bo okazało się potem w praktyce, że to ja podejmuję decyzje wraz z nim, ale to ja mam je realizować, zaś on najchętniej wchodziłby jako triumfator, który wszystkiego przypilnował, zas ja byłam jedynie na zasadzie "przynieś-wynieś-pozamiataj". to były ciężkie chwile i trudne, stąd też i moja decyzja o odejściu, bo to ja ją podjęłam w obłoczku gróźb, jak to "on mnie urządzi":-( no w każdym razie nie za ciekawie było.

 

to teraz pytanie jeszcze jedno, czy gdzieś tam może w gwiazdach istnieje malutka notateczka o tym, czy już na stałe będę singlem, czy może jednak znajdę kogoś?:-) ...pamiętam, że kiedyś złapała mnie Cyganka w parku i stwierdziła, że dopiero grubo po 30-ce odnajdę swoją drogę zawodową (co się spełniło:-), ale nijak się nie zająknęła o życiu osobistym, tylko dziwnie na mnie popatrzyła:-/ 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2013-04-30
genny19 2013-05-04, 16:10:21

 

"- co sprawia, że nie chcę mieć dzieci?"  Czy to,że nie chcesz mieć dzieci jest dla Ciebie problemem. Czy to jest twoja decyzja, czy tak się w życiu ułozyło.

Sprawy IV domu ,który pokazuje nasze korzenie i ojca jest dla Ciebie ważny bo Uran jego władca znajduje sie na Ascendencie. Saturn współwładca IV domu  wraz ze Słońcem (Saturn i Słońce symbolizują ojca)znajdują się w domu IX-filozofia , religia. Władcą tego domu jest silny Merkury w Bliźniętach w opozycji do Neptuna władcy domu V-dzieci .  Znak Raka w którym znajduje się Słońce i Saturn jest w horoskopie znakiem zamknietym wskazując na podświadome działania.

O Lilith w domu V pisała już Jaśmin.Może to wskazywać na brak potomstwa spowodowanego niepłodnością i innymi problemami w życiu osobistym .Lilith może też mówić o odrzuceniu przez ojca o jego nieobecności  lub o zachwianych relacjach ojciec-córka 

 

W twoim horoskopie Słońce symbolizuje także matkę, jako władca domu X. Matka,mogła mieć duży wpływ na Ciebie, bo władca twojego ascendentu Wenus znajduje się w domu X. W horoskopie dziennym  Księżyc  symbolizuje matkę. Księżyc  w znaku Ryb znajduję się pod dużym wpływem Urana znajdując się w domu IV,ale   jest także  antiscion Urana w Wadze. 

Wg domów Alcabitiusa Uran jest władcą domu 5 i w domu 5 znajduje sie także Księżyc.

Słońce i jego pierwszy aspekt aplikacyjny w horoskopie kobiety pokazuje na rodzaj doświadczeń jakie kobieta musi przejść początkowo z ojcem a pózniej z   każdym mężczyzną z któym mieszka i jest we wzajemnej zależności.

Pierwszy aspekt aplikacyjny Słońca  to kwinkus z Neptunem. Kwinkus Słońce -Neptun  to wg K.Konaszewskiej tendencja do poświęcania się i przyciągania do siebie osób słabych i zbyt wygodnych,które mogą Ciebie wykorzystywać. Kwinkus to aspekt ,który zmusza do zmiany postawy i wzorów zachowania. 

 

 

Tematów: 115
Odpowiedzi: 2190
Dołączył/a: 2010-12-23
Teksty w działach stałych
EWKA75 2013-06-23, 16:47:34

Witajcie ponownie,

zastanawiało mnie cały czas to, co napisała Jaśmin, o potencjalnej niepłodności (Lilith w V domu)- dzieci (bilogicznych) rzeczywiście mieć nie będę (wyniki badań jednoznacznie na to wskazują), ale też i nadal nie chcę mieć własnych (czyli w sumie nie zrobię niczego wbrew sobie).

- prawdą jest, że nie miałam nigdy dobrych relacji z rodzicielką, w sumie wychowywał mnie ojciec (skąd te zachwiane relacje z ojcem?- Lilith).

W każdym razie jestem naprawdę pod wrażeniem tego, co pisałyście na temat mojego horoskopu:-)

dziękuję Wam wszystkim:-)

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 2
Dołączył/a: 2013-04-30
Pawka 2019-03-06, 15:16:17

Wiekszosc rzeczy, która znalazła się w przygotowanym miesięcznym horoskopie dla ryb sprawdziła sie w moim przypadku https://www.horoskop360.pl/horoskop-ryby/miesieczny 

Tematów: 0
Odpowiedzi: 1
Dołączył/a: 2019-03-06
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.