Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Synastria

Czy Tarot miał rację?
jimi 2010-05-18, 22:24:34

Witam serdecznie,

jestem na forum od początku ale dopiero teraz gdy powstał dział Znaki Zodiaku, zdecydowałem się na post i na prośbę do Jasmin o wykreślenie horoskopu.

Jestem zodiakalnym Rakiem i w ponad 90% opis tego znaku pasuje do mnie.

Ponad 5 lat temu po rozstaniu z Rybą poszedłem do wróżki, tarocistki. Karty powiedziały, że w niedalekiej przyszłości poznam kobietę swojego życia.

Od 3 lat jestem w związku ze Strzelcem (19.XII.1987, Gryfice), którą to - jak się później okazało - poznałem kilka dni po wizycie u wróżki. Dziś juz mamy córkę (05.XII.2008, Gryfice). Nasz związek jest jednak burzliwy i pełen napięć.

Zastanawiam się co z nami będzie...

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2009-11-20
Odpowiedzi
Jasmin 2010-05-19, 07:45:44

Witamy,

Jimi

 

aby popatrzeć na horoskop, potrzebujemy odpowiedzi na pytania:

czy mogę wykreślić Twój horoskop obok , tak aby więcej osób mogło go zinterpretować?

oraz czy znasz godzinę urodzenia swojej żony? I czy ona zgadza się na horoskop porównawczy?

 

tymczasem pozdrawiam

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jimi 2010-05-19, 10:15:21

Tak, proszę opublikować obydwa horoskopy, godzina urodzenia partnerki: 03:35, dziecka 03:13.

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2009-11-20
Jasmin 2010-05-19, 11:40:53

Horoskop urodzeniowy Jimi'ego.

Zodiakalny Rak i ascendentalna Panna. Proszę zobaczyć jak są obsadzone osie. Władca horoskopu Merkury a sam Merkury w Raku w biegu stacjonarnym i pod władzą Księżyca.  

Osie są ważne: Mars na ASC orba 0 stopni  w koniunkcji z Saturnem w Pannie- twardo stoi Jimi na ziemi przy Słońcu w Raku. Na osi MC Wenus w opozycji do Neptuna na IC. Zdolności medialne , wykorzystywane w związkach, w pracy i w finansach.

No ale inni niech też mają szansę. Jak będzie cisza, to sama potem dokończę.

Woda z Ziemią i silny Merkury-ciekawe.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-05-19, 11:49:10

Horoskop partnerki Jimi'ego.

To jest bardzo ciekawy horoskop. Zodiakalny Strzelec i ascendentalny Skorpion- woda. Ogień i Woda.

Ściana ognia w Strzelcu, złożona ze Słońca, Merkurego, Saturna i Urana i jeszcze Księżyc w Strzelcu na wierzchołku II domu. Dziewczyna jest bardzo młoda, ale to uczuciowa pochodnia, ognisty temperament ale... także widzę tu dużo mocy. Będzie wzrastać ta moc z wiekiem.

Ten horoskop jest naprawdę ciekawy. Nie ma w zodiaku żywiołu Powietrza a w domach żywiołu Wody.Zapraszam do pomocy.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-05-20, 12:00:53

Horoskop porównawczy. Czy tarot miał rację. Moim zdaniem tak, pomimo wielu kwadratur napięciowych.

Chciałabym prosić Was , abyście spojrzeli na ten horoskop i powiedzieli, czy ja się nie mylę. To ważna sprawa jest.

Spróbuję wyjaśnić dlaczego tak myślę.

 Uderza mnie koniunkcja Neptuna Jimi'ego w Strzelcu do stellium jego partnerki w tym znaku.  To wygląda na związek mistyczny , w każdym razie jest w nim wiele idealizmu i wzniosłości. Wielki trygon pomiędzy Jowiszem partnerki a Neptunem Jimi'ego i jego Węzłem Pólnocnym. Na osi MC-IC czyli kariera -dom partnerki posadowione są węzły księżycowe Jimi'ego.

Rozumiem to tak: kariera lub powołanie partnerki jest zgodne z zadaniem życiowym Jimi'ego.Ponadto silna atrakcyjność erotyczna i więź emocjonalna.

Oczywiści oboje są bardzo młodzi i obietnice z MC zrealizują się dopiero w połowie życia. Ale juz teraz widać, że Jimi jest dla partnerki przewodnikiem duchowym albo spełnia funkcję ojcowsko-nauczycielską. Dziewczyna stawia na rozwój w życiu, zresztą Strzelce, ogniste i zmienne, chciałyby cały świat poznać i nauczyc się go.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-05-20, 21:38:31

Faktycznie, jest w tym związku wiele punktów zapalnych. Nie znam astrologii na tyle, żeby coś mądrego tutaj dorzucić, ale mam do Jimiego wielką prośbę: Bardzo istotne jest, żeby nie zabierał swojej partnerce poczucia wolności i możliwości podejmowania własnych decyzji. Bo Strzelec uwięziony, choćby to była złota klatka, to Strzelec nieszczęśliwy, który po jakimś czasie z nieszczęśliwego staje się Strzelcem rozwiedzionym.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-05-21, 13:34:35

Zamieszczam horoskop córki Jimiego. To również wesoły romantyczny Strzelec i na ASC ma znak "rozważnej" Wagi. Rozważna i romantyczna.

Czasem w horoskopie pierworodnego dziecka widać, jak postrzega ono związek rodziców. Światła nie mają aspektów napięciowych, ani Wenus z Marsem. Owszem to może nic nie znaczyć, ale Wenus (małe szczęście) jest w koniunkcji z Jowiszem (duże szczęście) w III domu na IC czyli to jest szczęśliwe dzieciństwo. Ta koniunkcja na IC charakteryzuje też ojca dziecka. Na szczycie MC określającym matkę widzimy punkt szczęścia.

Niepokoi mnie Uran w tym horoskopie. Wygląda to na jakąś dużą nadpobudliwość ruchowo-emocjonalną.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jimi 2010-05-21, 17:35:41

Dziękuję za horoskopy i interpretację.

Chiałbym się jeszcze dowiedzieć jak ważna jest dla mojej partnerki rodzina...

Jeśli chodzi o Łucję to jest to zdecydowanie bardzo żywiołowe dziecko, którego nie sposób nie kochać Usmieszek

 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2009-11-20
acrux_79 2010-05-21, 22:21:51

Jimi - faktycznie, zgadzam się, praktyczny, racjonalny i jednocześnie uczuciowy ten horoskop.

Kłócą się Saturn z Marsem na ASC plus Księżyc w Koziorożcu - ta "chłodna" natura, ze Słońcem w Raku i Neptunem na IC - ta "uczuciowa natura". Myślę, że mostem łączącym obydwa przeciwstawne wydawałoby się nurty, jest konwekwencja ( znaki stałe i osie ASC/IC ), stałość w realizowaniu rodzinno - zawodowych celów. Co ciekawsze, wymagają one dużej subtelności i zakładają wielkie potencjały we współpracy. Jimi nie podejmuje decyzji sam, zawsze w umiejętny sposób radzi się w wielu rzeczach.

"Kłótnie" w związku pewnie dotyczą niezrozumienia wrażliwości Jimiego. Ta wrażliwość to może być potrzeba wycofania przed światem i ogarnięcia się w swoich uczuciach ( Saturn/Neptun ). Jest raczej introwertyczny i broni swojej prywatności jak lew. A tej wrażliwości warto dać się wyszaleć.  Np  poprzez chwile samotności, albo jakieś artystyczno - głębokie treści, których znaczenia niewiele rozumie.

Tym bardziej, że Mars "przyblokowany", a i Neptun na IC pokazuje niepewność swojego "bezpieczeństwa" emocjonalnego. Żona ma bardzo "ofensywny" horoskop, bardzo mocny ogień, silny Strzelec, silną koniunkcję Mars - Pluton. To stellum w Strzelcu jest jeszcze wzmacniane lekko lub mocniej trygonem od Jowisza, a Uran i Słońce dzieli zaledwie 15 minut, zatem to żona jest w "teoretycznie" lepszym położeniu w związku i to ona może dyktować warunki gry.

Jest wolna ( Słońce/Uran ), energiczna ( ogień, włącznie z Księżycem ), mocno zdesperowana w "próbie pokazania sił" ( Pluton lekka con Mars w Skorpionie, Wenus konkretna w Koziorożcu ). Nie ma tak widocznych "uszkodzeń" horoskopu jak Jimi.

Jimi natomiast musi ( chce ? powinien ? ) nadążać za jej "mocą", pokazywać wytrwałość Saturna, inwestować w swoje prywatne poczucie bezpieczeństwa ( Neptun IC ). Jego mocną stroną jest dyplomacja i tolerancja, lubi rozmawiać, lubi "coś ponad życie" ( np horoskopy ). Ale warto czasem poszukać skrawka życia dla siebie. Myślę, że tu może być jakiś punkt zapalny.

Bo jeśli nie ma tego "skrawka", to może rozpocząć się "partyzantka egzystencjalna" jaką lubi uprawiać Neptun. Czyli: nadmierne ilości alkoholu, uciekanie przed odpowiedzialnością, rozmywanie problemu, wchodzenie w sfery wyższe w celu zasłonięcia spraw przyziemnych.

To takie moje prywatne przemyślenia, co w obu horoskopach na polu ogólnym dziać się może....

Pozdrawiam

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-05-21, 23:18:59

Bardzo dziękujemy, Acrux.

Ja także mam zamiar jeszcze coś napisać, ale jutro dopiero. Może ktoś inny się dopisze i wyrazi swoje zdanie, np. odpowie na ostatnie pytanie Jimi'ego.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-05-22, 10:09:43

Jeszcze dodam uzupełniająco parę uwag.

 

Jimi jest osobą poważną i zdystansowaną. Na samym czubku ASC , który obrazuje nam maskę, jaką przybieramy na zewnątrz a także zdolności, Jimi ma Marsa. Otóż wydawałoby się, że Jimi walczy ze światem, jest wojownikiem. Ale obok Marsa mamy Saturna, który jest ograniczeniem i odpowiedzialnością. Znak Panny jest tłem dla tej koniunkcji i układanka uzupełnia się o informację, że Jimi jest i pokazuje się innym jako mężczyzna, mąż i ojciec odpowiedzialny za pracę, oraz że obowiązek jest dla niego ważny. Panna daje nam również element poświęcenia i Jimi skłonny jest poświęcać się w pracy dla innych. Mars z Saturnem leżą na wierzchołku półkrzyża a opozycję w nim tworzą Wenus na MC w Bliźniętach i leżący naprzeciw niej Neptun w Strzelcu. Ten sam Neptun, który uwodzi stellium jego żony w Strzelcu. Całość półkrzyża różnie można tłumaczyć i analogii jest wiele, ale odniosę to do problemu kariery i domu. Wenus to kariera, pieniądze a Neptun na IC to idealizowanie domu, otoczenia (w tym cech żony w Strzelcu). Całość jest trudna dla Jimiego, gdyż ma on podobny stosunek do miłości i do kariery. Czuje się odpowiedzialny za oba aspekty życia.

Trudności zwiększa Słońce w Raku, które jest położone w X domu kątowym. Powołaniem Jimiego jest rodzina i kariera równocześnie, albo kariera robiona w domu, jako głowa rodziny, albo szefowanie firmą rodzinną. I tu każdy Rak ma problem, jak to pogodzić. Ponadto Panny nie są urodzonymi szefami. Jeszcze Merkury stacjonarny z samymi dobrymi aspektami. Człowiek jest mądry i wie, że czasem z tym obowiązkiem przesadza i idealizuje pracę. Jimi jednocześnie ma wątpliwości, nie wie, na czym się skupić. Urodził się w czasie pełni Księżyca, a taka osoba umie bardzo kochać, ale jej cele życiowe na co dzień stoją w opozycji z uczuciami. Jednakże Księżyc jest w Koziorożcu, w IV domu. Potrzeby emocjonalne Jimiego skupiają się na domu, rodzinie, w domu jest bezpieczny i tu jest jego kariera symbolizowana przez Koziorożca. To można zdrowo połączyć poprzez pracę w domu. Zauważcie, że Księżyc jest w trygonie z Jowiszem, co daje wiele szczęścia a Jowisz to władca Strzelca, który ma duży wpływ na jego żonę. W horoskopie porównawczym ściana ognia jego żony wypada właśnie w miejscu, gdzie jest IV dom Jimi’ego, w sferze jego bezpieczeństwa, a także służy ona temu samemu celowi czyli budowaniu własnego domu, korzeni, kariery.

To jest wspólny cel, gdyż Słońce  żony jest pod wpływem Neptuna Jimi’ego, wprawdzie można to rozumieć także w ten sposób, że Neptun rozmywa cele Strzelca i tu dochodzimy do horoskopu żony.

 

Nie będę się powtarzać, zgadzam się z tym co napisali inni. Dodam tylko, że żona potrzebuje wyrażania emocji, jest żywiołowa, spontaniczna, dodaje ognia przedsięwzięciom finansowym Jimi’ego. Musi ten ogień wyrażać na zewnątrz inaczej zachoruje. Ona kieruje się w życiu budowaniem bezpieczeństwa materialnego i zdobywaniem świata wartości. Strzelce są filozofami, dla nich idea się liczy. Dla idei gotowi walczyć i za nią umierać. Żona dodaje Jimi’emu spontaniczności, zapału. Może w sobie tego jeszcze nie zauważać, ale chęć ruszenia na podbój świata obudzi się w niej i wtedy pozostanie w sprzeczności z siedzeniem w domu. Żona ma silny charakter, a ponadto jej Księżyc w Strzelcu określa ją jako kobietę , która potrzebuje wyrazić się na zewnątrz, kontaktować się ze światem, uczyć się i rozwijać. Taka jest również jako matka. Księżyc jest na wierzchołku II domu i to znaczy, że jako matka dąży do tego, aby zdobyć świat dla swojego dziecka, zabezpieczyć mu byt materialny. W miłości  (Wenus w Koziorożcu) także kieruje się obowiązkiem i odpowiedzialnością. Jest trochę powściągliwa, a przy Marsie i Plutonie w Skorpionie w I domu również władcza i dominująca.

 

W każdym horoskopie stosunek do rodziny określa pozycja Księżyca (to już opisałam) , pozycja znaku Raka oraz obsadzenie IV domu, także częściowo obsadzenie VII domu jako wskazówki na temat partnera,w horoskopie kobiety Słońce i Mars jako symbole męża. Znak Raka wypada po części w VIII domu -Skorpiona a ten w I domu czyli chęć dominacji w rodzinie wychodzi. Częściowo wypada w domu IX- Strzelca, czyli rodzina jest dla niej szansą rozwoju, ma do niej stosunek wzniosły i/lub traktuje ją jako wyższą uczelnię. Jowisz, władca Strzelca jest w domu VI (praca, służba) w Baranie. Co oznacza , że będzie walczyć o pracę albo w pracy. Jowisz jest w trygonie do Saturna (rozwój w pracy, dzięki niej, dzięki rozwadze, odpowiedzialności). To samo dotyczy rodziny, bo Rak jak pisałam wypada w domu Jowisza. Jowisz ma jeszcze trygon z Merkurym, będzie wiec chciała się uczyć. Powietrza w horoskopie Żony brak , a więc nie zawsze jej postępowanie będzie przemyślane albo będzie walczyć o więcej powietrza (czytaj wolności) w pracy i w życiu. Jak to pogodzić z rolą matki, ano będzie trudno ale nie jest to niemożliwe dla Strzelców z siłą Skorpiona. One wierzą, że dadzą radę ze wszystkim. Wróćmy do roli matki.

 

Stosunek do dzieci wskazuje dom V. Tutaj wypada w Rybach i Baranie, dużo znowu ideologii i walki o dziecko, dla dziecka, poświęcenie, ale też chęć podboju świata, pokazanie się. Na wierzchołku jednak Ryby. Władca Ryb to Jowisz ale i Neptun, o Jowiszu jak wyżej a Neptun jest na wierzchołku III domu (nauka, otoczenie) w Koziorożcu czyli to samo, co u Jimi’ego. Idealizowanie otoczenia ale i jego struktury, ograniczeń, obowiązku względem tych wartości, poświęcenie temu. W Koziorożcu ma także Wenus-miłość, czyli razem wychodzi, że żona Jimi’ego zdolna jest do poświęceń dla dziecka, i jej Wenus ma wpływ Panny (to wspólne z Jimim) oraz Skorpiona (wytrzymałość, walka). Jest to miłość twarda, odpowiedzialna, ale i dominująca. Nie ma płaczliwości w okazywaniu miłości. Co do partnera widzimy oczekiwanie wysokiego statusu materialnego i poczucia bezpieczeństwa z tym związanego, gdyż wierzchołek VII domu wypada w Byku. A więc potencjalny partner powinien być zamożny, umieć korzystać z życia, dbać o żonę, być jej wierny, przynosić jej kwiaty, okazywać uczucie robiąc prezenty, mieć dobry kontakt z innymi, dbać o estetykę i piękno otoczenia i sam powinien być estetyczny, ładnie ubrany i pachnący. Trochę przesadzam, ale tak to wygląda. Powinien być także mądry, gdyż znak Bliźniąt się pokazuje w VII domu. Powinien być też przebojowy w sensie ognisty, gdyż Słońce jest w Strzelcu, powinien być Marsem w Skorpionie czyli silnym i zdecydowanym mężczyzną.

Dom IV wskazuje na to, gdzie czujemy się bezpiecznie, jaki był nasz dom rodzinny, jaki będzie nasz własny dom. Tutaj wierzchołek IC wypada w znaku Wodnika, czyli poczucie bezpieczeństwa, uczucia do rodziny charakteryzować się będą oryginalnością, lekkim dziwaczeniem, dążeniem do rozwoju i mają związek z planetami w Strzelcu , z tą „pochodnią”. Żona Jimi’ego będzie z rodziną szczęśliwa, jeżeli wyrazi swój ogień , pracując dla niej a także mając jednocześnie możliwość samorealizacji, wyjścia z domu, pokazania się innym. Ryby w tym miejscu to odniesienie do Neptuna Jimi’ego oraz poświęcenie dla otoczenia, dla dziecka. Jej Słońce musi zaświecić i wzmacnia to węzeł północny w V domu, co dobrze wróży również dla dziecka.

 

Niby wszystko się zgadza, ale skąd te kwadratury.

 

Acrux już napisał:

Jimi jest wrażliwcem i bardzo zważa na słowa, na pozory poprawności, uczucia raczej ograniczając. Żona natomiast ma skłonność do mówienia prawdy, bez względu na konsekwencje, oraz robienia tego, co uważa za słuszne, bo to leży w naturze Strzelców. Oboje żyją w zgodzie ze swoimi potrzebami i należy to w sobie zaakceptować i uznać prawo do tego w partnerze. Ludzie , którzy nie wyrażają swoich energii życiowych chorują. Jeżeli mają dobrą wolę, ze wszystkim sobie poradzą i wszystko mogą sobie wyjaśnić.

Jeszcze jest kwestia bieżących tranzytów. Oboje mają teraz okres przewartościowań. W dyrekcjach Żony Pluton pozostaje w koniunkcji z jej urodzeniowym Księżycem, a u Jimiego w tranzytach Pluton pozostaje w koniunkcji z Księżycem. Coś trzeba zmienić, jakaś transformacja jest w tej rodzinie.

Życzę pomyślności.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
jimi 2012-11-01, 14:44:01

Nie udało się nam przetrwać. Kilka dni temu podjeliśmy trudną decyzję o rozstaniu. Wydaje mi się, że powinniśmy to zrobić dawno temu...

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2009-11-20
maszowa 2012-11-01, 22:50:55

To że teraz się rozstaliście, nie oznacza że Ona nie jest kobietą Twojego życia (jak pokazały karty). Macie przecież dziecko, a ten fakt wiąże mocniej niż obrączki - nigdy o sobie nie zapomnicie. Wróżba była (jak to zwykle bywa) wieloznaczna i niestety, zupełnie tak jak Złota Rybka, która jak już spełnia życzenie to najczęściej tak, jakby była przygłucha.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
jimi 2015-10-01, 11:59:19

Po roku, jak to teraz nazywam: separacji, wróciliśmy do siebie. Wszystko udało się wyprostować i naprawić. Dziś jest to zupełnie inny związek niż przed laty, gdy zacząłem ten wątek na forum. Do tego stopnia inny, że 1 lipca przyszłego roku pobieramy się Uśmiech 

Tematów: 1
Odpowiedzi: 7
Dołączył/a: 2009-11-20
Jasmin 2015-10-02, 12:25:11

Gratulacje i dzięki za informację zwrotnąUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.