Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Prosimy zapoznać się z informacjami : Baza danych osobowych , Zasady pomocy wzajemnej oraz Zasady Forum

 

Zapraszamy!Usmieszek

 


 


Forum > Horoskop elekcyjny

Najlepszy termin na złożenie pozwu sądowego
ewa007 2015-08-15, 15:08:46

Dzień dobry:)

Prosze o ocenę, czy bardzo zły termin wybrałam na złożenie odpowiedzi na pozew do sądu (pozew złożył mój były mąż - o obniżenie alimentów na dzieci, których de facto i tak nie placiUsmieszek, także sprawa super istotna nie jest, niemniej zainteresowały mnie przesłanki astrologiczne:) - pogubilam się w tym calkowicie.

Mialam do wyboru cały bieżący tydzień oraz tydzień najblizszy. Wypadło mi na dziś na godzinę 11.45 (Warszawa). I tu od razu problem - czy o tej godzinie powinnam złożyć osobiście pozew w sądzie, czy mogę wysłać listem, czy powinnam wyruszyć z domu do sądu/na pocztę. Ponieważ mamy dziś święto, znalazłam jedyną czynną pocztę i postanowilam o 11.45 stanąć przy okienku.

Dlaczego dzisiejsza data? Wczoraj był nów, zatem dni przed nowiem odrzucilam na wstepie. Zgodnie z sugestiami Piotra Piotrowskiego szukałam dobrych aspektow aplikacyjnych pomiędzy władcą ASC a władcą 10 domu. 11.45 wydala mi się idealna: Wenus tworzy aplikacyjną koniunkcję z władcą 10 domu., na dodatek obydwie planety leżą w 10 domu. Władca 7 domu Mars nie tworzy żadnego aspektu z władcą 10 domu. Przesuwałam tak godziną, aby usunąć z 1 domu Saturna, a z 10 domu Marsa (tak na wszelki wypadek:) 

10 minut rzed wyjściem z domu tknęło mnie, że ten termin ma jednak duże wady - Wenus jest aktualnie w retro, a poza tym władcą 10 domu jest Słońce, zatem aplikacyjna ścisła koniunkcja Wenus-Słońce wcale nie jest taka rewelacyjna, bo może należy uznać Wenus za spaloną...? Na dodatek Saturn tworzy kwadratury i z Wenus i ze Słońcem. Co prawda nie znalazlam nigdzie informacji, żeby uwazać na aspekty z Saturnem, ale to jednak zawsze jakieś utrudnienia... Utrudnienia pojawily się juz w drodze na pocztę, w polowie drogi, (mając czas dokladnie wyliczony) złapałam gumę w rowerzeZaklejone usta. Na szczęście córka była niedaleko ze swoim rowerem, także pozyczyłam od niej rower i cudem zdążylam na pocztę. Czy rzeczywiście Saturn za to odpowiadal? Czy te jego kwadratury są istotne i mogą wplywać na sprawę sądową? I czy uważacie, że jakiś dzień (do najbliższego piątku) byłby zdecydowanie lepszy na złożenie pisma?

Pozdrawiam chłodno:)))

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Odpowiedzi
Jasmin 2015-08-16, 08:45:49

No cześćUsmieszek

W taki upał na rowerze?Usmieszek

Wstawiam horoskop, bo na pusto nie ma co patrzeć. Wenus niestety nie jest już w cazimi Słońca (wtedy byłoby lepiej, bo Wenus włada horoskopem elekcji) i faktycznie spalona i w retrogradacji. To chyba najbardziej odpowiada analogii córki, która w pobliżu była i użyczyła roweru, po to, abyś zdążyła zrealizować swój słoneczny cel:) Chodziło o kasę (Wenus), której nie ma lub jest ona ograniczana przez Saturna w II domu elekcji. Jego kwadratura z Wenus i Słońcem (orba 6 stopni) jest b. słaba i to może być wskazanie na to, że wniesiona odpowiedź niewiele zmieni w obowiązku alimentacyjnym albo zupełnie co innego, np. że przeszkody w dotarciu do celu zostaną usunięte.

 

Dla prawa i sporów sądowych ważna jest pozycja Jowisza a ta planeta jest na wygnaniu w zodiaku a w elekcji w upadku jeżeli chodzi o dom X. Lepiej byłoby, gdyby Jowisz był w IX domu elekcji razem z Księżycem w tej korzystnej koniunkcji.

 

Jednakże zanim do elekcji się przejdzie, trzeba byłoby przeanalizować radix Twój (no i córki, o mężu nie wspomnę) w kontekście tego dnia i sprawy sądowej. Czy Ty masz w radix (nie znam horoskopu) wskazania na wygrywanie spraw sądowych?Kwadratura Saturna do Jowisza niezbyt dobrze wróży co do wygranej ale może jedynie zapowiadać zmianę w procesie, zwrot akcji, za przeproszeniem - jeżeli wskazania w rx są pomyślne.

 

A co myślałaś o pozycji Merkurego w elekcji, że tak go wyróżniłaś?

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ewa007 2015-08-16, 13:25:29

Hej,

Dzieki:)))

Rower to mój przyjaciel od kwietnia do październikaUsmieszek 

Horoskopów nie kopiuję - po prostu nie wiem jak to robić z Uranii, taka ze mnie specjalistkaUśmiech

Nie wpisywałam do bazy swoich danych, bo nie znam dokładnej godziny urodzenia, ale na potrzeby oceny sytuacji podaję orintacyjnie - 20.07.1965, g. 15.45, Warszawa

Dla wnikliwych, były mąż nr 2: 02.05.1975, g. 5.00, Warszawa (to nie pomyłka, 1975:), córka pożyczająca rower: 10.05.1999, g. 2.20, Warszawa

Wenus w cazimi Słońca była dziś w nocyNiepocieszony - jakos nie zdecydowałam sie na jazdę na pocztę o tej porze..., a od dziś jest w separacji, też spalona, także z dwojga złego uznałam, że lepiej, jak bedzie spalona aplikacyjnie (ale może to bez sensu). 

U mnie tranzyty są ostatnio bardzo budujące, po zimowej porażce związanej z tranzytem Urana i Plutona, wreszcie oddycham pełną piersią (niestety Pluton retrogradując powoli wraca na zimową pozycję, podobnie jak Uran..., ale teraz jestem przynajmniej przygotowana i mentalnie i farmakologicznie na ich aspekty:)

Powiem szczerze, że na Jowisza w elekcji zbytnio nie patrzyłam, p. Piotrowski nic o nim nie wspomnial, albo to przeoczyłam. Merkurego też nie uważałam za istotną planetę, choć jego mocna pozycja i trygon z Plutonem dodały mi skrzydeł i utwierdziły w przekonaniu, że napisałam właściwą odpowiedź, a i być może decyzja sądu też będzie właściwa.

 

Pozdrawiam:)

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Jasmin 2015-08-17, 15:33:52

Ja przeciw rowerowi nic nie mamUsmieszek , wręcz przeciwnie, tylko upału wolę nie łączyć z rowerem. No dobrze, patrzę na ten Twój orientacyjnyUsmieszek radix i widzę tę kwadraturę Jowisz- Saturn, która w elekcji się powtarza. Wnioski więc jak wyżej się nasuwają. No i że sprawy sądowe z małżonkiem na tle finansów dzieci będą. 

Zadając pytanie: czy wł. horoskopu będzie wygrywał sprawy sądowe, porównujemy siłę władcy horoskopu i siłę władcy VII domu. Która planeta silniejsza, ta daje odpowiedź wskazującą na potencjalną tendencję do wygranej. No i w takim razie trzeba porównać siłę Jowisza z siłą Merkurego w Twoim horoskopie. Odpowiedź nie jest  jednoznaczna, może ktoś inny się pokusi do odpowiedzi na to pytanie.

 

O elekcji napiszę później trochę, bo... upał:)

 

pozdrawiam serdecznie:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ewa007 2015-08-17, 15:42:41

Nie wiem, jak oceniać, czy wskazania w rx są pomyslne dla spraw sądowych...? Jesli analogicznie, jak w horoskopie elekcyjnym, to bez względu na to, czy mam Mc w Wadze, czy Pannie (bo głowy nie dam), władca X domu tworzy sekstyl z władcą Asc:) Pewnie jednak ani Mars w Wadze, ani Jowisz w Bliźnietach - na wygnaniu - nie rokują najlepiej. Na szczęście, moja trwająca 4 lata sprawa rozwodowa, choć finalnie zakończona remisem, na każdym etapie stawiała mnie na pozycji wygranej:) Mój były mąż, wściekle reagujący na kolejne ciosy wymierzane przez sędzinę (zwłaszcza w kwestii wysokości alimentów), wypisywał obraźliwe pisma do mojego stryja (który był wówczas "na szczycie" w polskim sądownictwie), insynuując, że to on "załatwia" mi takie, a nie inne wyroki... Prawda była taka, ze sama, bez pomocy adwokata, walczyłam i z mężem i z jego fatalnym pełnomocnikiem. Być może - przez przypadek - w dobrym momencie złozyłam pozew do sąduUsmieszek

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
ewa007 2015-08-17, 15:44:54

Widzę, że napisałysmy posty w tym samym momencie..., dzięki za wyjasnienia:)))

 

Racja, że to I dom z VII trzeba porownać, a nie z X, w tym wypadku. Niestety słabo u mnie wygląda i Jowisz i Merkury:(

Zerknełam na radix męża - u niego sytuacja odwrotna, tzn Merkury władcą Asc, a Jowisz władcą VII domu. I Jowisz wygląda tu na duzo silniejszy:)

I to by się zgadzałoUsmieszek - u mnie sytuacja taka nijaka, fifty-fifty, u niego sprawy sądowe przegrane:)

Oczywiście to moja luźna interpretacja, chętnie usłysze nieco bardziej profesjonalną:)

Aktualną rozgrywkę dotyczacą alimentów traktuję czysto sportowo - jaka by nie była decyzja sądu, i tak alimentów nie zobaczę na oczyGłosny smiech, jedynie mniejszy lub większy dług bedzie rósł mężowi u komornika, ale to już nie moja sprawa...

Czy porównywanie władców I i VII domu ma sens w przypadku jedynie tych procesów sądowych, w których Stroną jest włascicel horoskopu...? Czy mozna w ten sposób przewidywać też skutecznośc działania adwokata, prokuratora? Tzn jesli taki prawnik ma silniejszego władcę I domu to będzie większość spraw wygrywał...? 

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Jasmin 2015-08-20, 10:45:17

Odpowiedź na pytanie (postawione Twojemu h.rx), kto będzie wygrywał procesy jest niejednoznaczna dla rozstrzygnięcia dlatego, że władca Twojego ASC i horoskopu rx posadowiony jest w VII domu rx. Twój ur. Jowisz ma niewielką przewagę nad ur. Merkurym polegającą na tym, że Merkury (władca DSC) jest posadowiony w ur. IX domu. 

Na pierwsze pytanie w ostatnim poście odpowiadam: tak. Odpowiedź na drugie pytanie jest złożona i sprecyzuj o co chodzi, bo jeżeli chodzi o wskazania dla prawnika co do wygrywania procesów, to zasady są takie same czyli władca ASC powinien być silniejszy od władcy DSC.

 

Co do elekcji to potrzymuję powyższy wniosek dot. Jowisza w IX domu, tak byłoby lepiej ale chyba w sumie to nie ma lepszego dnia w ciągu następnego tygodnia do złożenia odpowiedzi na pozew, patrząc głównie na Twój rx, bo innych nie brałam pod uwagę.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ewa007 2015-08-20, 19:45:36

Dzięki, Jasmin:), mniej więcej wszystko rozumiemUsmieszek

Zastanawia mnie tylko, czemu uważasz, że Jowisz jest władcą mojego rx... Do tej pory byłam przekonana, że jest to Księżyc, mimo, że urodziłam się w przedostatnim dniu Raka. Może dlatego, że Księżyc leży w 4 domu, zatem bardzo "rakowo" - i tak też się całe życie czuję:) Jak najbardziej typowy Rak na świecie. Dom i dzieci były i są dla mnie zawsze najważniejsze. Praca przy okazji, na uboczu (i tylko wtedy, gdy wciągajaca:) Sądziłam, że to właśnie Księżyc mnie tak nastroił, a nie Słońce w Raku... Dodatkowo silnie odczuwam opozycję Księżyca z MarsemNiepocieszony No i Ksieżyc tworzy Palec Boży z Neptunem i Uranem/Plutonem. Mocny z niego gość, tak mi się przynajmniej wydawało... A Jowisz? Na wygnaniu i jeszcze w tym nieszczęsnym 7 domu - dał mi chyba nadmiar nieudanych związków:) W lipcu liczyłam na jego tranzyt nad Punktem Szczęścia, a zaraz potem nad Wenus i co - póki co nic, cisza w kwestii niespodzianki, na jaką liczyłam...Uśmiech (ale nie tracę nadziei i licze na nią cały czas:)

PozdrawiamOczko

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
Jasmin 2015-08-20, 20:23:56

Kobieto racza, masz ASC w Strzelcu, więc władcą Twojego radix jest JowiszZaskoczony W każdym razie tak wynika z danych , które podałaś wyżej:)

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
ewa007 2015-08-20, 21:07:03

Dla mnie władca ASC to władca ASC, a władca horoskopu to dominanta - czyli najwazniejsza planeta. Tak jest bardziej logicznie:))) Stąd nieporozumienieNiepocieszony

Tematów: 21
Odpowiedzi: 258
Dołączył/a: 2014-10-07
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.