Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Horoskop elekcyjny

Pomoc w interpretacji- horoskop slubu
anaa 2011-10-03, 19:38:21

Jesli ktos mialby chwilke czasu i mogl wspomoc swoja wiedza odnosnie do horoskopu elekcyjnego slubu, bylabym bardzo wdzieczna.

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-10-03
Odpowiedzi
anaa 2011-10-03, 19:57:38

nie wiem czy obraz jest dostepny dla wszystkich..?

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-10-03
margaux 2011-10-03, 20:07:05

Witaj Anaa :)

Ten horoskop nie wyglada na elekcyjny; Merkury w retro i spalona Wenus, ale to taka drobna dygresja. Ponadto szanujący się astrolog, raczej by odradzał zawieranie ślubu na opozycji Słońce-Księżyc. Jest to horoskop wydarzeniowy, ale analizuje się go identycznie jak horoskop elekcyjny.

Ja tu się wymądrzam, a sama ustawiając elekcję na swój ślub Księżyc postawiłam w kwinkunksie do Słońca:)

 

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lupka 2011-10-03, 20:27:36

No ja już spojrzałam na kilka ślubów w mojej rodzinie – żaden nie był planowany z uwzględnieniem astrologii, więc wygląda to tak jak wyglądaZawstydzenie. Ale już powoli ostudził się mój zapał sprawdzania tych horoskopów. Np. horoskop  ślubu mojego brata najgorzej chyba nie wygląda, choć piękny też nie jest, ale w V domu Pluton a władca V domu – Jowisz w VIII domu. Trochę mnie to zaniepokoiło. Ale może horoskop pokazuje po prostu synka, który jest ascendentalnym Strzelcem i ma Plutona w I domu.

 

Anaa, czy to jest horoskop na czas, w którym para składała sobie przysięgę czy na czas rozpoczęcia ceremonii?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
anaa 2011-10-03, 20:36:12

ceremonia rozpoczela sie o 16.00, a czas ktory podalam, to godzina o ktorej skladana byla przysiega (w przyblizeniu, bo dokladnieto nie wiem :)

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-10-03
lupka 2011-10-05, 19:42:19

Anaa...bo właściwie ten wątek zaczął się od horoskopu ślubu AnyyUsmieszek-  wydaje mi się, że Twój horoskop dosyć skomplikowany jest...Jest wielki krzyż, który wskazuje na istnienie napięć. Wielki krzyż może działać w pewnym sensie stabilizująco, ale tutaj jest słabe ogniwo- aspekty Saturna są dosyć luźne, dlatego nie wiem czy ten krzyż da radę  utrzymać ten związek w szachu. Mocniejsze są kwadratury Urana do Plutona i Marsa. Mars w Raku słaby.

-Sygnifikatory pana młodego to: Jowisz w Byku w V domu, retrogradujący Pluton w I domu, Słońce w znaku Lwa, Mars w Raku i (chyba) Saturn.

-Sygnifikatory panny młodej to retrogradujący Merkury w znaku Lwa, Mars w Raku, Wenus we Lwie, Księżyc w Wodniku.

 

 

Wygląda mi to tak (ale ja się na tym tak na dobrą sprawę nie znam, próbuję po prostu moich sił), że panna młoda była bardzo wpatrzona i zafascynowana panem młodym przed i podczas ślubu, pełna wielkich oczekiwań-  Wenus we Lwie, separacyjna kwadratura z Jowiszem, a może pan młody obiecywał wiele.  Czy panna młoda była w ciąży? Mars, który jest wspólnym sygnifikatorem młodej pary zbliża się do sekstylu z Jowiszem, więc oboje dążyli do tego ślubu, ale były emocje, stresy, nieporozumienia-  na co wskazują separacyjne aspekty Marsa- najpierw kwadratura z Uranem- nieoczekiwane kłopoty może związane było to z rodzeństwem pana młodego, środkami komunikacji, albo jakimś nowatorstwem, które się nie podobało pannie młodej, która chciała wszystko raczej wedle rodzinnych tradycji, może jakieś wyrzeczenia. Jest też separacyjny trygon z Neptunem, Neptun w ostatnim stopniu Wodnika, retrogradujący- myślę, że pan młody ustąpił i to wpłynęło pozytywnie na sytuację, ale ta gotowość do kompromisów może nie być stała dlatego, że Neptun w ostatnim stopniu Wodnika i retrograduje. Neptun w luźnej opozycji do Słońca- panu kompromis nie za bardzo służy. Poza tym Słońce w opozycji z Neptunem kojarzy mi się z alkoholem:D. Słońce bardzo silne, to mężczyzna rozdaje karty, Wenus jak wcześniej Margaux napisała spalona, Merkury chyba jeszcze nie-gdyby przyjąć, że spalenie do 3 °; przyjmując orbę do 6° to i Merkury spalony...panna młoda może nie mieć w tym związku wiele do powiedzenia, lub żyje po prostu w cieniu mężczyzny, może w pewnym sensie uzależniona od niego, może wpatrzona jak w obrazek?

Patrząc dalej na osie, ascendent w znaku zmiennym, to chyba raczej źle, Saturn w koniunkcji z MC. Saturn wywyższony, może więc być silne dążenie do utrzymania tego związku, choć podobno to niedobrze gdy malefiki znajdują się w pobliżu osi. Przy tych wszystkich retrogradacjach wydaje mi się, że to będzie niełatwy związek, pełen wyzwań ze względu właśnie na półkrzyż Uran,Pluton, Mars, który będzie trudno zrównoważyć, no chyba, że Saturn zadziała i przy luźnych aspektach.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-05, 20:18:51

Księżyc robi pierwszy aplikacyjny aspekt do Słońca, czyli Słońce sygnifikuje także pannę młodą. Pan młody to Jowisz, Słońce i Mars.

 

Księżyc w Wodniku jest korzystnie połozony dla kobiety i średnio płodny. Źle wygląda spalona Wenus i Merkury w retro, oraz o czym pisze Lupka, Mars w kwadraturze do Urana, Plutona i Saturna.

Ta opozycja Neptuna do Słońca jest bardzo luźna, więc ja bym się tak bardzo tym nie przejmowała.

 

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lupka 2011-10-05, 20:31:58

Margaux pierwszy aplikacyjny aspekt Księżyc robi do Wenus, przynajmniej tak mi się wydaje. Drugi do Słońca. Czy nie uwzględnia się Plutona jako sygnifikatora pana młodego, który znajduje się w I domu?

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-06, 17:04:23

Lupka, faktycznie, przeoczyłam zupełnie Wenus!

Oczywiście, że Księżyc najpierw aplikuje do Wenus a potem do Słońca.  Chyba na siłę starałam się wzmocnić pozycję panny młodej, przypisując jej także Słońce.

 

Co do Plutona w I domu, czy sygnifikuje on także pana młodego? Nie spotkałam się nigdzie ze wzmianką, że planeta przebywająca w domu pana/panny młodej staje się równocześnie ich sygnifikatorem. Natomias obecność Plutona w I domu stanowi dodatkową informację o małżonku. Ja przede wszystkim zwróciłam uwagę na węzeł w domu pana młodego, który działa na jego korzyść.

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
lupka 2011-10-08, 14:59:54

Margaux przypuszczam, że sobie to dofantazjowałam -  moją fantazję muszę trzymać pod batem, bo ona najwyraźniej nie ma granicZawstydzenie. Muszę się wycofać na jakiś czas z „prób interpretacji” i skonentrować bardziej na książkach. Chciałabym najlepiej wszystko na raz i teraz mi się miesza horarna z elekcyjną, z urodzeniową, wszystko ze wszystkim- a tu są trochę inne zasady i reguły interpretacji.

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
margaux 2011-10-09, 12:37:57

Lupka,

 

ja nie jestem absolutnie tutaj żadnym autorytetem, a to, że nie spotkałam się w literaturze astrologicznej z taka sygnifikacją, o którą się pytałaś, nie świadczy, że mam rację.

 

Z wielka przyjemnościa czytam Twoje posty,  a zwłascza te, w których piszesz o elekcji ślubu, bo robisz to z pasją, zaangażowaniem i czuciem. Odnoszę wrażenie, że astrologia elekcyjna bardzo Ci przypasiła i zachęcam do dalszych studiów, bo jesteś w tym naprawde dobra. Masz nosa do horoskopów ślubu i było by niezmiernie miło poznać Twoją ocenę HE mojego ślubu.

Tu jest link do tego wątku:

 

http://www.sollunari.pl/forum,1,248

 

Pozdrawiam :)

Tematów: 11
Odpowiedzi: 409
Dołączył/a: 2011-05-22
anaa 2011-10-17, 11:49:17

 

Witajcie Usmieszek, mialam troszke przerwy...

Bardzo dziekujeWam  za odzewi od razu musze sprostowac- to nie jest horoskop mojego slubu. Tak wiec smialo mozecie napisac co w trawie piszczy.

Jesli chodzi o Wasze spostrzezenia:

Lupka, rzeczywiscie panna mloda moze byc wpatrzona w pana,c o do ciazy to nie wiem, ale raczej nie. Kilka miesiecy przed slubem w panu mlodym odzyly uczucia o dawnej milosci i odszedl. Potem wrocil ( czesciowo pod naporem rodziny, bo nikt tak naprawde nie wiedzial jaka jest przyczyna). Az do slubu mial dylemat- serce w jedna strone, rozum w druga..

Na kilka dni przed zepsul sie samochod, ktorym jechali do slubu. Co do alkoholu, to wiem, ze mlody lubi oj lubi, ale nie naduzywa ( na slubie oczywiscie spozywal dosyc, dosyc, ale glowe ma mocna).

Przed slubem mlody byl pod pantoflem,ale to raczej dla swietego spokoju.. moze sie cos zmienilo..

Tak jak wspominalam na poczatku jestem tu nowa i w temacie astrologii raczkujaca. Dzekuje wam za wszelka pomoc i pomimo, ze ta cala astrologiczna nomenklatura jest mi jeszcze obca, to staram sie skrupulatnie studiowac  Wasze wpisy i na swoj sposob interpretowac.

Czy z takiego horoskopu mozna odczytac przyszlosc, szanse na przetrwanie zwiazku?

Pozdrawiam.

 

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-10-03
lupka 2011-10-18, 12:55:47

Anaa miło, że odpisałaś. To teraz już wiemy co oznacza „spalona” Wenus. Tylko zastanawia mnie jeszcze co mogłoby potencjalnie na to wskazywać, że to pan młody był pod pantoflem? Merkury- sygnifikator panny młodej retrograduje, to chyba wskazuje raczej na słabszą pozycję panny młodej. Neptun w opozycji do Merkurego- sytuacja, w której panna młoda nie jest czegoś świadoma, niejasne okoliczności albo może jej przyszły mąż coś przed nią zatajał- relację z inną? A może to panna młoda zdecydowała o powrocie do swego lubego po tym jak zwiał do innej i stąd ten retrogradujący Merkury? Jaka była jej postawa? Kto właściwie do kogo wrócił?

 

Anaa ja też jestem na początku przygody z astrologią ale staram się ćwiczyć interpretacje. Możesz się podzielić z nami swoimi przemyśleniami. „Twój sposób” na pewno wniesie coś do dyskusji- bo każdy patrzy właśnie na swój sposób. O ślubach było już kilka wątków:

http://www.sollunari.pl/forum,1,382

http://www.sollunari.pl/forum,1,248

http://www.sollunari.pl/forum,36,378

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
anaa 2011-11-06, 21:57:17

 

Witajcie. Znowu po dluzszej przerwie..:)

Lupko, pan mlody owszem zatajal przed panna mloda owa milosc sprzed lat i relacje z nia. Doszlo do rozstania. Ona nie wiedziala z jakiego powodu, dlatego walczyla o niego. On nie wytrzymal presji rodziny ( rodzina tez nie wiedziala jaki jest powod rozstania) a poza tym chyba bal sie, ze wszystko straci i wrocil. Do konca jednak wahal sie czy sie zenic. Ona wpatrzona w niego i niczego nie swiadoma. Ulegl, bo rozum przewazyl.

Z tym pantoflarstwem to wyglada tak, ze mnie sie wydawalo, iz to “mloda” rzadzila, ale on w zasadzie  dostosowywal sie dla swietego spokoju i dlatego, ze mu tak pasowalo, zeby ktos nim kierowal. On wygodny jest. Choc  faktycznie, nie zawsze sie dostosowywal,trzeba przyznac. Bo generalnie jest lagodny raczej, ale niepodlegly tez! Dziwna mieszanka, wiem. Wiec  wydaje mi sie, ze to co napisalas jest jak najbardziej sluszne.  Mimo wszystko on moze dyktowac waruki. Ona faktycznie patrzy na niego przez rozowe okulary.

Mam pytanie odnosnie saturna w wadze, ktory sprzyjac ma trwalosci malzenstwa, jednak znajduje sie w domu upadajacym. Czy to ma jakis wplyw?

Czy VIII dom jest dobrym polozeniem dla glownego sygnifikatora malzenstwa? I czy spalenie glownego sygnifikatora malzenstwa mowi cos o trwalosci zawartego zwiazku?

Pozdrawiam.                                                                                          

Tematów: 3
Odpowiedzi: 8
Dołączył/a: 2011-10-03
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.