Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Inne

Przeznaczenie i Los w horoskopie.
Jasmin 2015-02-13, 14:17:40

Temat pojawił się w sąsiednim wątku :

http://www.sollunari.pl/forum,1,1069

 

ale zasługuje na odrębność, bo jest ważny. 

 

Na początek cytat z wywiadu Leona Zawadzkiego:

 

"Przeznaczenie i los.

Przeznaczenie jest możliwością, jaką Opatrzność daje materii ku przebóstwieniu. Korzeniem słowa możliwość jest Moc, siła sprawcza, która otwiera materii - poprzez człowieka - drogę do czystej świadomości. Przeznaczenia nie można zmienić, gdyż każde zjawisko jest wyzwaniem ku doskonałości Zbawienia. Natomiast Los jest ramieniem Przeznaczenia, sposobem jego dokonywania się. Los można odmienić, jeśli człowiek - w znanym nam świecie tylko człowiek - rozumie prawa, które nie podlegają zmianie ponieważ są Przeznaczeniem.

Los jest mechaniczny, ponieważ podlega prawom natury, i dlatego życie i śmierć na poziomie mechanicznym są bezwzględnie zdeterminowane. Chodzi Pani, siada wstaje, biega zgodnie z prawem grawitacji. Jeśli temperatura Pani ciała podnosi się do 39 stopni to czuje się Pani chora. Nasza psychika też jest zdeterminowana, ale trudniej to zaobserwować. Nasze myślenie obsługuje nasze popędy i dopóki tak jest, też jesteśmy uwarunkowani. Człowiek ma jednak w sobie naturalny pęd do uwolnienia się z tej pułapki. Więc na poziomie duchowym Los przestaje nas niewolić, zaś prawda o życiu i śmierci ujawnia się w całej swojej świetlistej prostocie. Należy jeszcze tylko spłacić dług zaciągnięty w kosmicznym banku energii i... jesteśmy wolni, determinacja się skończyła."

 

W wątku (namiary wyżej) napisałam, że MC sygnifikuje m.in. Przeznaczenie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
lupka 2015-02-13, 12:51:34

 

 

Cytat L. Zawadzki:„Przeznaczenia nie da się zmienić“;Cytat Jasmin:„Przeznaczenie sygnifikuje m.in. MC“

 

Jasmin mogłabyś mi pomóc odnieść to do relokacji? Kiedy zmieniamy miejsce pobytu zmieniają się osie, zatem MC może wypadać w innym znaku i tworzyć inne aspekty. Więc jeśli się przez relokację przeznaczenia nie zmienia, zmienia się co? Tło?

 

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2015-02-13, 13:46:32

Dzięki za dobre pytanie:)

 

Nie wiem, co rozumiesz przez "tło". Tłem jest w horoskopie Zodiak, a więc to się nie zmieni. Zmienią się domy i aspekty do domów, jak zauważyłaś czyli metody i uwarunkowania, co determinuje Los. Można przez relokację zmienić te uwarunkowania i pogorszyć albo polepszyć swój Los. Powiedzmy, że Przeznaczeniem człowieka jest być astrologiem ale może on zrealizować to przeznaczenie w innym miejscu niż miejsce urodzenia "lepiej" lub "gorzej" na poziomie materii , w realiach życia codziennego i być w kryteriach życia ziemskiego, np. bardziej znanym astrologiem i/ lub  lepiej opłacanym. 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
lupka 2015-02-13, 20:06:23

Dzięki Jasmin:)

Tematów: 19
Odpowiedzi: 562
Dołączył/a: 2011-07-16
Teksty w działach stałych
Jasmin 2015-02-14, 11:45:03

WitamUsmieszek,

 

skoro Przeznaczenie wypełnia się poprzez Los, czyli wydarzenia losowe, możemy na jedne wpływać a na inne nie. Niezmienne i poza ludzkim wpływem są wydarzenia o znaczeniu prymarnym, czyli takie które są nie tylko niezmienne ale są niepowtarzalne (trudno mi znaleźć lepsze słowo). Takim wydarzeniem są narodziny i śmierć i to, co z tego wynika, np. to że mamy tylko jedną matkę i jednego ojca. 

 

Co w horoskopie jest sygnifikatorem, który mówi o takiej niezmienności, co jest stałe i niezmienne?

Po pierwsze generalnie można stwierdzić, że cały horoskop jest niepowtarzalny i niezmienny. Innego nie mamy, nie możemy ponownie się urodzić w realiach życia ziemskiego. 

 

Poza MC, gdzie zapisana jest energia kierunkująca człowieka ku spełnieniu, Przeznaczenie sygnifikuje Słońce, gdyż wszystko wychodzi z centrum i wszystko do niego wraca. Ono decyduje o Przeznaczeniu.

 

Pozycja Słońca w horoskopie urodzeniowym pokazuje, do czego czlowiek dąży i ku czemu zmierza, aby uzyskać spełnienie, nadto co będzie tym przeznaczonym spełnieniem. Im bardziej Słońce jest skaleczone, tym trudniej to spełnienie będzie można osiągnąć. Może nie być spełnienia albo człowiek będzie musiał przedtem pokonać wiele trudności i nabyć wiele doświadczenia. Bardzo korzystna pozycja Słońca oznacza nie tylko spełnienie ale stanowi wskazówkę, że dojdzie do tego samodzielnie, że jego samoświetlność jest wystarczająca. Jego samoświadomość wystarczy do samodzielnego poznania swojego Przeznaczenia. Innym, mniej świadomym, Przeznaczenie wyznaczą wydarzenia losowe, w tym np. inni ludzie, którzy do niego przyjdą i "pomogą lub przeszkodzą".

 

Planety także mają stałe posadowienie zodiakalne ale czy wszystkie mają moc ukierunkowującą ku Przeznaczeniu? Taką moc ukierunkowującą ma władca MC ale czy inne planety także?

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2015-02-16, 15:43:38

Planety na ASC, MC, DSC i IC działają z mocą przeznaczenia. To, co sygnifikują planety na osiach musi się wydarzyć. Człowiek nie może temu zapobiec.

 

Okadrowanie planet działa słabiej, ale również wskazuje na uwarunkowania wydarzeń losowych, których zmienić nie można.

 

c.d.n. w późniejszym czasie

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2017-07-25, 08:46:30

"Przekroczyć karmę i przeznaczenie"

 

https://www.youtube.com/watch?v=4SmxYnxl3w0 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.