Sollunari

 

To jest Forum dla astrologów.Usmieszek

 

Forum jest nieaktywne, jednakże może stanowić żródło informacji astrologicznych. Miłej i pożytecznej lektury!


Forum > Inne

sonda
Jasmin 2010-07-13, 22:28:49

Proszę o udział w sondzie na temat strony Sollunari. Chciałabym ją udoskonalić, ale nie wiem, jakie są Wasze oczekiwania.

Z prowadzonych statystyk wewnętrznych wynika, że strona jest bardzo chętnie przeglądana i licznie odwiedzana (dziękuję przy okazji!). Los jednak nie chce dopuścić  do głosu osób odważniejszych i chcących podzielić się swoją wiedzą. Może trzeba losowi pomóc, stąd ta sonda.

Proszę o odpowiedź w tym wątku na pytania poniżej zaproponowane, albo na jakieś inne -według woli.

 

Sonda

Jak oceniasz poziom merytoryczny strony Sollunari (w skali od 1do 5)?

Jak oceniasz poziom estetyczny strony Sollunari (w skali od 1do 5)?

Czy podoba ci się pomysł o wspólnym prowadzeniu strony?

Czy masz zamiar kiedyś napisać jakiś tekst do działu Znaki Zodiaku i dlaczego?

Czy chciałbyś napisać tekst do działu Planety i dlaczego?

Co zmienić na stronie Sollunari?

W jakim dziale?

Czy Forum jest potrzebne?

Jakie zmiany chciałbyś wprowadzić w Forum?

Czego ci brakuje na stronie?

 

Dziękuję z góry za wszelkie propozycje i opinie.

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Odpowiedzi
acrux_79 2010-07-14, 08:15:34

Ciekawe pytania, odniosę się do nich

 

Poziom merytoryczny - ciężko się ustosunkować, ale chyba nierówny, trochę jakby nie było spójniejszej, scalającej koncepcji tego wszystkiego. To trudna sztuka, chcieć zrobić mniej a więcej, a nie więcej, przez co "mniej". Ja bym stawiał jednak na jakość kosztem ilości. Popularność niekoniecznie wiąże się z ilością.

 

Poziom estetyczny - 3.

 

Pomysł o wspólnym prowadzeniu strony - pomysł dobry, ale trudny w realizacji, bo "najlepsi" zarabiają i robią kursy, "dobrzy" tak samo, albo się podszkalają i nie mają czasu na wspólne inwestycje ( szkoda ! ). Pozostają tylko osoby, które mają więcej czasu, więcej chęci i więcej pasji ( a tak naprawdę pasja powinna wyznaczać drogę ku wiedzy - niestety, pasjonatów nie jest wielu Niepocieszony ). Ale pasja niepodparta wiedzą może być zbyt słaba.

 

Do Znaków Zodiaku nie chcę nic pisać, bo... nie odkryję Ameryki. To musiałyby być oryginalne przemyślenia, impuls chwili, albo zebrane w kilka lat materiały, które trochę się odróżniają. Wtedy to ma sens. Wolę już pisać o aspektach między planetami. Tu już coś mogę więcej uwag poczynić. O znakach dużo więcej wyczytamy, niż o aspektach.

 

Planety - j.w.

 

Co zmienić, hmmm.... Przede wszystkim nie poddawać się presji otoczenia i nie czynić zmian, które więcej by szkodziły niż pomagały. Myślę, że przyda się również jakiś konkurs, a nagrodą byłby horoskop ( "darmowy" horoskop to zbyt duży luksus ). Konkurs polegałby na poszukiwaniu jakiejś cechy, albo jakiegoś opisu własnego problemu. Wygrany miałby większą interpretację horoskopu, wyróżnieni dostawaliby fragmentaryczne opisy problemu, np poprzez analizę jednej, dwóch planet w kilku zdaniach.

 

Dział forum jeszcze wymaga uporządkowania, ale to wymaga naprawdę dużego przemyślenia i zaangażowania.

 

Strona bez forum to jak kuchnia bez kuchenki gazowej. Zjeść się da, ale ciepłego dania nie uświadczysz.

 

Czego brakuje na stronie... No właśnie, jest takie nieodparte przeczucie, że niby wszystko jest, ale czegoś brakuje. Może czegoś jest za dużo ? Może za dużo piszemy ? Może za dużo dygresji ? Za mało konkretów ? To są podstawowe i trudne do zdiagnozowania problemy... Na pewno stron astrologicznych w tym momencie jest około stówy w internecie, forów też po trochu, dlatego też nie ma fajerwerków... Więc bym się nie przejmował oglądalnością, tylko robił swoje. Nawet przez kilka lat.

 

A może zmienić podejście ? Może zejść z komercyjnego / publicznego podejścia na coś otwartego / tolerancyjnego / niekomercyjnego ? W tym sensie, że strona astrologiczna w formie pasji będzie się wyróżniała od innych ? Ale gdzie znowu tą siłę do podtrzymywania ognia pasji trzymać i mieć ?

 

To naprawdę duży kawał roboty, wymagający trwania w wielu cnotach. Zawsze będę życzył powodzenia :-)

 

 

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
acrux_79 2010-07-14, 08:24:28

A i jeszcze jedno. Też kiedyś "postawiłem" na internecie dużo horoskopów, po kilkanaście albo więcej zdań. Owszem, przyniosło mi to w pewnym sensie "sławę", dało też impuls do paru artykułów, ale... ogólnie wypaliło.

 

Myślę, że wszelkie interpretacje tutaj dokonywane powinny mieć twardy cel w postaci wyławiania rzeczy, o których się wcześniej... nie wiedziało. W ogóle zwrotne informacje muszą być silne, przejrzyste i dość odważne, by można było wiedzę szlifować, a nie tylko ją utwierdzać. W innym wypadku można się spalić, a zarazem uwierzyć w swoją "moc bycia astrologiem".

 

Część osób nie zrobi horoskopu z szacunku do siebie, część zaś z racji wypalenia się. Żeby nie zgorzknieć z powodu złej frekwencji i złych efektów, warto by jednak pewne zasady, pewne "benefity" własne, oraz jakieś cele rozwoju założyć. Nic tak nie napędza własnych sił witalnych, jak rzeczy, które wydają się dla nas nowe z punktu widzenia osób, które nam o sobie opowiadają.

To jest fajne i dodaje sił nawet w momentach teoretycznie niskiej oglądalności i małego odzewu.

 

Pozdrawiam :-)

Tematów: 18
Odpowiedzi: 916
Dołączył/a: 2010-03-03
Teksty w działach stałych
astrologia-horoskop.pl
Jasmin 2010-07-14, 15:36:57

Dzięki za konstruktywne uwagi.

 

Stawiając powyższe pytania kierowałam się ciekawością, co inni myślą o zmianach. Czy są potrzebne czy też nie. Zmiany same przyjdą, jak się czas stosowny wypełni, ale ciekawość już teraz może być zaspokojona. Jeżeli inni zechcą zmian już teraz, to nie widzę przeszkód. Całe to przedsięwzięcie wynika z mojego napędu na pomaganie innym. Trochę to pozytywistyczne i idealizm przesadny, ale trudno. Taka choroba, ale nie zakaźnaUsmieszek.

 

Idąc własną drogą nie zawsze trzeba przeć do przodu z klapkami na oczach, czasem dobrze jest zatrzymać się i rozejrzeć, co dzieje się wokół. Zatrzymanie się w drodze nie oznacza zawrócenia z drogi.

 

Wypalenie się, właściwie to ja nie wiem co to jest, bo mnie to chyba nigdy nie dotknęło...że tak nieskromnie pojadę po całościUsmieszek. Raczej badam daną dziedzinę do granic możliwości a potem uczę się czegoś nowego, o tamtym nie zapominając.

Interpretacja horoskopu cudzego jest zobowiązująca i ja do tego podchodzę z pełną odpowiedzialnością ale asertywnie. Jeżeli podejmuję się interpretacji, to oczekuję czegoś w zamian, jakiejś informacji i potwierdzenia, czy się nie mylę. Wzajemność jest dla mnie ważna, ale nie zawsze. Czasem jest to dar, za który nie spodziewam się niczego, poza wdzięcznością. To też ćwiczenie dla mnie i tych, którzy czytają. Jak na razie proszących o odczytanie horoskopu jest tu niewiele. Owszem zgadzam się z tym, że mogliby być bardziej wylewni w opowiadaniu o sobie, ale cóż, jest jak jest...

Nie sądzę, żeby jakaś szkoda była z tego.

 

Przyznam, że sama mam największe wątpliwości co do sensu utrzymywania Forum. Mnie zastanawia, czy możliwość wypowiedzenia się na stronie astrologicznej jest potrzebna, bo przecież nie taka jest rola astrologii.

 

 

 

 

 

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
maszowa 2010-07-15, 17:43:13

Sonda

Jak oceniasz poziom merytoryczny strony Sollunari (w skali od 1do 5)?

Jak oceniasz poziom estetyczny strony Sollunari (w skali od 1do 5)?

Czy podoba ci się pomysł o wspólnym prowadzeniu strony?

Czy masz zamiar kiedyś napisać jakiś tekst do działu Znaki Zodiaku i dlaczego?

Czy chciałbyś napisać tekst do działu Planety i dlaczego?

Co zmienić na stronie Sollunari?

W jakim dziale?

Czy Forum jest potrzebne?

Jakie zmiany chciałbyś wprowadzić w Forum?

Czego ci brakuje na stronie?

================================

Poziom merytoryczny strony? - na 4+ (sporo się nauczyłam Usmieszek)

Estetyczny? - w sensie łatwej orientacji w terenie na 3 (bo chyba nie chodzi o kolory? gust nie podlega dyskusji)

Podoba mi się pomysł wspólnego prowadzenia strony, trochę już od siebie dorzuciłam i jak mnie wena najdzie, z chęcią dorzucę znowu. Do działu Znaki, bo o Planetach nie mam wiele do powiedzenia a cykle wolniejszych Planet są zbyt osobistym tematem, żeby tak na ogólnym forum wygrzebywać szczegóły.

Co zmienić i czy forum jest potrzebne - to dla mnie temat wspólny. Brakuje mi konkretnego, bezpośredniego powiązania między artykułami a wypowiedziami czytelników. Czytam artykuł, zamykam stronę i już - nawet jeśli nasuwają mi się jakieś komentarze, to zachowam je dla siebie, bo nie mam innej możliwości. Powielać temat na forum? - wątpię, czy jest sens i potrzeba. Zmierzam do tego, że po prostu lubię formę bloga: jest artykuł a pod nim komentarze - wtedy jest spójna całość. Można to robić na forum, ale zachodzi obawa, że tzw. moderator/admin miałby pełne ręce roboty z porządkowaniem wątków, bo inaczej w krótkim czasie nikt by nie wiedział gdzie czego szukać. Oczko

Mam też propozycję, żeby "Nowości" otwierały się jako strona główna, bo łatwo je przeoczyć. Może to ja nie jestem zbyt bystra Oczko, ale tę zakładkę zauważyłam dopiero ładne kilka dni po zarejestrowaniu się.

Tematów: 25
Odpowiedzi: 820
Dołączył/a: 2010-04-24
Teksty w działach stałych
Jasmin 2010-07-15, 21:24:08

Dzięki Maszowo za uwagi i opinię. Postaram się je uwzględnić, tak samo jak propozycje Acrux_a, przynajmniej w jakimś zakresie, ale to zależy od tego, ile osób jeszcze wypowie się a tym samym: komu te zmiany są potrzebne.Przy 2 osobach trudno mówić o jakiejś znaczniejszej przebudowie.

Ja myślę, że poczekajmy do najbliższej pełni z konkretnymi planami. Zreasumujemy wyniki sondy i wtedy skonkretyzujemy projekt zmian.

 

pozdrawiam

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-07-21, 16:02:14

Przypominam o sondzie na temat zmian na stronie. Czekamy na opinie i propozycje do niedzieli. W niedzielę 25.lipca podsumujemy wyniki.

 

pozdrawiamUsmieszek

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
Jasmin 2010-07-25, 16:03:54

Wypuszczona sonda kosmiczna pobrała zaledwie dwie próbki gruntu księżycowego. Sądzę zatem, że poważne zmiany nie są konieczne; może parę poprawek technicznych.

Strona jest przeglądana i jak wynika ze statystyk wewnętrznych główne zainteresowanie czytających budzi stała część strony, a więc działy o Planetach, Ciekawe tranzyty, Poszukiwania Astrologiczne i Znaki Zodiaku. Znacznie rzadziej odwiedzane jest Forum.

Powodów może być wiele i nie ma chyba sensu zastanawiać się nad tym, tylko przejść nad tym faktem do porządku dziennego. Sądziłam do tej pory, że celowym jest zamknięcie Forum, ale powstrzymuje mnie ruch, jaki nagle powstał na forum po ogłoszeniu tej możliwości. Ponadto, jak stwierdziłam po wpisaniu w wyszukiwarce Google hasła : forum astrologiczne, strona Sollunari pojawia się jako pierwsza (przed Jak na górze tak na dole z GW). Uznałam, że to znak Opatrzności dla mnie, aby naszego forum nie zamykać.

Co do poziomu, o który pytałam. Uważam, że ludzie zajmujący się astrologią mają różny stopień wiedzy merytorycznej i to, co dla jednych jest oczywiste, dla drugich jest nowością i odkryciem. Toteż zamieszczane teksty do działów stałych -moje i innych autorów- czy też poszczególne wypowiedzi na Forum nie mogą być oceniane według tych samych kryteriów. Dla mnie ważne jest, że jest to wspólne przedsięwzięcie i że razem tutaj uczymy się realizując PASJĘ POZNAWCZĄ. Czyli poziom jest pojęciem względnym i zależnym od osoby oceniającego, co nie znaczy, że nie marzę o tym, aby stronę współtworzyli najlepsi znawcy tematu.

Co do braku celów rozwoju: tu zdziwiłam się, gdyż wydawało mi się, że założenia i cele strony są wyraźnie sformułowane na stronie wejściowej. Piszę tam o uniwersalizmie czy też zasadzie Jedności w astrologii (którą wyznaję) i kosmopolityzmie w podejściu do środowiska astrologicznego, którymi się kierowałam przy uruchamianiu Forum Sollunari. Skoro nie zostało to odczytane, to widocznie trzeba częściej o tym wspominać.

Co do zasad korzystania i udzielania pomocy przy interpretowaniu horoskopów. Już pisałam o tym w poprzednim liście, ale przyznaję, że to trzeba jakoś sztywniej uregulować, tj. ustalić w formie zasad i reguł, bo proszący o pomoc nie zawsze wiedzą na czym polega „pomoc wzajemna”.

Co do wspólnego tworzenia strony: chętnie zamieszczę Wasze artykuły, na jakikolwiek wybrany temat, jak już wcześniej deklarowałam. Wszystkich zachęcam do pisania, gdyż warto jest coś zrobić dla innych a samemu przy okazji rozwinąć skrzydła.

W sondzie pytałam, czy są chętni do pisania o Planetach i Zodiaku, ale teraz myślę, że właściwie nie ma przeszkód do tworzenia działów innych., np. o aspektach lub domach. Tym samym zapraszam do uruchomienia i realizacji pasji twórczej.

Teksty do działów stałych proszę przesyłać na mój adres e-mailowy, o objętości co najmniej 1000 wyrazów. Teksty powinny stanowić pewien cykl czy zamknięty zbiór, np. Koniunkcje Słońca. Szczególnie dotyczy to działów, które nie zostały jeszcze uruchomione, np. Domy horoskopowe. Pisząc jeden tekst np. o ASC w poszczególnych znakach, trzeba wziąć na siebie obowiązek napisania całego cyklu, gdyż tworzenie stałej zakładki tylko dla jednego artykułu dot. np. Domów horoskopowych nie ma sensu. Co nie znaczy, że trzeba je naraz wszystkie mieć napisane. Chodzi raczej o zaplanowanie i zadeklarowanie tego zamiaru.

Dzięki za stałą obecność na Forum.

pozdrawiam

Tematów: 173
Odpowiedzi: 2846
Dołączył/a: 2009-11-23
www.sollunari.pl
 


<< powrót do strony głównej                                                                                                                                                                                                                                                          
Strona Sollunari używa plików cookies do prawidłowego działania strony.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dla plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia.
Ustawienia te można zmieniać w przeglądarce internetowej.
ZAMKNIJ
Więcej informacji udostępniamy w naszej Polityce prywatności.